Aktualizacja: Czerwiec 2024

 

 1. Bosch BFL634GB1
 2. Beko MGB25333BG
 3. Electrolux LMS2203EMK
 4. Poradnik wyboru kuchenki mikrofalowej do zabudowy

Porównanie kuchenek mikrofalowych do zabudowy:

[table id=108 responsive=collapse /]

Najlepsze mikrofalówki do zabudowy - Ranking kuchenek mikrofalowych do zabudowy 2021

1. Bosch BFL634GB1 Kliknij aby kupić »

Bosch-BFL634GB1Mikrofalówka do zabudowy Bosch BFL634GB1 to wysokiej jakości produkt, wykonany na tyle solidnie, że będzie tak samo dobrze służył przez długie lata. Jakość wykonania jest wielką zaletą sprzętu, który również świetnie się prezentuje.

Mikrofala Bosch do zabudowy to urządzenie bardzo estetyczne i wręcz eleganckie, które na pewno znakomicie wpasuje się w styl panujący w nowoczesnej kuchni. Czarny, szklany front przyciąga uwagę i podnosi prestiż wnętrza. Oczywiście, mikrofala Bosch BFL634GB1 sprawdzi się także w kuchniach urządzonych w sposób bardziej tradycyjny. To uniwersalne urządzenie, będące przede wszystkim bardzo praktyczne.

Mikrofala do zabudowy Bosch wyposażona w technologię Autopilot 7. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, wymyślone specjalnie dla osób ceniących swój czas. Aż 7 automatycznych programów pieczenia pozwala uzyskać pyszne rezultaty nawet jeśli ktoś nie ma specjalnego talentu do szykowania dań. Wykorzystanie automatycznych programów skraca czas przygotowywania potraw, a w dodatku użytkownik nie musi się zastanawiać, jaki program będzie najlepszy w danym przypadku. Mikrofalówka Bosch BFL634GB1 pod zabudowę dobierze odpowiednie parametry - wystarczy wybrać tylko typ odgrzewanej potrawy. Pozwoli to również na przygotowanie dań o idealnej wilgotności - smacznych i z zachowaniem ich pierwotnego aromatu. Mikrofalówka Bosch do zabudowy wyposażona też została w automatykę wagową. Poziom mocy zostaje dobrany przez sprzęt automatycznie, gdy tylko użytkownik wskaże program i wagę odgrzewanego pożywienia.

Użytkownik może też dobrać samodzielnie wykorzystywaną przez urządzenie moc. Do wyboru jest aż 5 poziomów mocy, co pozwala wybrać indywidualne parametry działania - zgodnie z własnymi upodobaniami użytkownika oraz dobierając je do potrzeb przygotowywanej potrawy. Wszystko to sprawia, że mikrofalówka pod zabudowę Bosch jest bardzo prosta w obsłudze i pozwala na szybkie oraz wygodne przygotowywanie pysznych dań. Jej obsługa na pewno nie będzie nikomu sprawiać trudności - bardzo łatwo jest się jej nauczyć. Mikrofala pod zabudowę Bosch powiadamia też o zakończeniu pracy specjalnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu użytkownik nie zapomni o potrawie i zje ją smacznie, gdy będzie jeszcze ciepła oraz świeża. Dźwięk informujący o końcu podgrzewania jest na tyle głośny, by mógł być słyszalny w trakcie wykonywania innych zajęć, a jednocześnie nie przeszkadza i nie jest irytujący dla pozostałych domowników.

Warto wspomnieć, że produkt marki Bosch - mikrofala do zabudowy BFL634GB1 - posiada też dużą moc. To produkt o sterowaniu elektronicznym - sensorowym, którego moc wynosi 900 W, co jest najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu mikrofalówek do zabudowy. Dzięki temu potrawy przygotowywane są szybko i sprawnie. Krótszy czas pracy urządzenia pozwala również na poczynienie oszczędności na rachunkach, ze względu na mniejsze zużycie energii.

Sprzęt posiada funkcję rozmrażania, jednak nie został wyposażony w funkcję grilla. To spory minus, ponieważ większość współczesnych urządzeń tego typu posiada już raczej taką funkcję. Pojemność wynosząca 21 litrów także nie jest imponująca, choć zdarzają się i mniejsze urządzenia - nawet w naszym zestawieniu. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Bosch posiada też inny minus - wysoką cenę. Mikrofala pod zabudowę Bosch BFL634GB1 kosztuje mniej więcej 1800-1900 złotych. Potencjalni klienci nie będą mieli jednak problemów ze znalezieniem tańszego odpowiednika tego urządzenia, posiadającego w dodatku zbliżone parametry. W związku z tym wielu z nich zapewne wybierze inny produkt zamiast propozycji marki Bosch.

Zalety
Wysoka jakość wykonania i użytych materiałów
5 poziomów mocy do wyboru
Technologia Autopilot 7
Wysoka moc
5 wbudowanych kołysanek
Automatyczny tryb nocny
Czujnik temperatury
Długi czas pracy bezprzewodowej (do 10 godzin)
Wady
Brak funkcji Grill
Stosunkowo wysoka ceny w porównaniu do konkurencyjnych produktów o podobnych parametrach

Kup na Allegro

2. Beko MGB25333BG Kliknij aby kupić »

Beko-MGB25333BGMikrofalówka do zabudowy Beko MGB25333BG to znakomity sprzęt, służący do szybkiego odgrzewania potraw. To urządzenie wyposażone w sterowanie elektroniczne - sensorowe. Sprzęt jest naprawdę solidnie wykonany, zatem będzie służył nabywcy przez długie lata. Bardzo estetycznie się też prezentuje, więc znajdzie swoje miejsce w każdej kuchni.

Mikrofala Beko do zabudowy jest przede wszystkim sprzętem bardzo nowoczesnym, który świetnie będzie pasować do współczesnych wnętrz - urządzanych w tej chwili głównie właśnie w nowoczesnym stylu. To produkt bardzo atrakcyjny wizualnie, wyposażony we front z czarnego szkła, a takie rozwiązanie sprawia, że na mikrofalówce ewentualne zabrudzenia są mniej widoczne. Również akrylowy panel kontrolny, w jaki została wyposażona mikrofala do zabudowy Beko, prezentuje się wyjątkowo modnie. Kuchnia od razu nabiera charakteru, gdy znajdzie się w niej taki sprzęt.

Prócz doskonałego wyglądu, mikrofala Beko do zabudowy posiada także liczne zalety związane z parametrami i łatwością samego użytkowania. Mikrofala Beko MGB25333BG odznacza się dużą pojemnością, co jest jej bardzo istotną zaletą. Aż 25 litrów pojemności sprawia, że można jednocześnie podgrzać naprawdę dużo. Jest to jednocześnie najlepszy wynik w przygotowanym przez nas zestawieniu najlepszych mikrofalówek do zabudowy. Wymiary wnęki mikrofalówki wynoszą 38×56×50 cm, a wymiary ramki 38,8×59,5 cm. Jest to doskonały wynik - tym bardziej, że całość jest bardzo trwała i wytrzymała. Średnica talerza obrotowego wynosi w tym modelu 31,5 cm. Zmieści się więc na nim naprawdę sporo, co zwiększa wygodę korzystania ze sprzętu. Można jednocześnie podgrzać taką porcję jedzenia, która wystarczy dla więcej niż jednej osoby.

Mikrofala pod zabudowę Beko posiada wysoką moc, która jeszcze bardziej przyspiesza przygotowywanie potraw do spożycia, a jej wartość na poziomie 900 W to najlepszy wynik w naszym rankingu. Beko mikrofala do zabudowy posiada także funkcję Grill, co sprawia, że nawet w okresie jesienno-zimowym można się cieszyć smakiem grillowanych przysmaków. Grill posiada moc 1000 W, a więc w dość krótkim czasie jesteśmy w stanie przygotować grillowane dania dla siebie, domowników i swoich gości.

Kuchenka mikrofalowa Beko do zabudowy posiada różne programy automatyczne. Jest ich aż 8 co przyspiesza zdecydowanie przygotowywanie posiłku. Nie trzeba za każdym razem wybierać i ustawiać konkretnych parametrów podgrzewania. Można skorzystać właśnie z gotowych programów, ciesząc się ciepłą potrawą jeszcze szybciej. Dostępne w tym modelu są na przykład opcje podgrzewania pizzy, makaronu, ryb czy warzyw. W przypadku grilla także można wybrać odpowiedni program. Mikrofalówka Beko do zabudowy jest więc urządzeniem uniwersalnym, jeśli chodzi o przygotowywanie dań.

Mikrofalówka pod zabudowę Beko posiada także funkcję rozmrażania. To wielka zaleta, gdyż zamrożone produkty mogą być szybciej zdatne do spożycia. Nie trzeba więc już długo czekać aż powoli się rozmrożą. Jak więc widać, prezentowany sprzęt działa bardzo sprawnie i oferuje szereg ciekawych, przydatnych możliwości. Kolejne ułatwienia, jakie oferuje użytkownikom kuchenka mikrofalowa Beko MGB25333BG to oświetlanie komory, umieszczony na wyświetlaczu zegar i specjalne zabezpieczenie przed dziećmi. Wnętrze ze stali nierdzewnej pozwala zaś na bezpieczne i długotrwałe użytkowanie tego modelu - mikrofalówka Beko pod zabudowę z pewnością nie zepsuje się szybko. Jest to urządzenie solidne i trwałe.

Niestety, produkt marki Beko - mikrofalówka do zabudowy MGB25333BG - posiada pewne cechy negatywne. Przede wszystkim jest to urządzenie dosyć drogie. Można nawet powiedzieć, że cena jest zbyt wygórowana, jeśli weźmie się pod uwagę jakość sprzętu. Drugą wadą tego modelu jest dość hałaśliwa praca. Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Beko może zakłócać spokój innych domowników w czasie swojego działania. Hałas zawsze rozprasza i może na przykład obudzić śpiące dziecko.

Zalety
Największa pojemność w zestawieniu (35 l)
Wysoka moc (900 W)
Funkcja grillowania
8 programów automatycznych
Funkcja rozmrażania
Solidne wykonanie
Wnętrze ze stali nierdzewnej
Blokada rodzicielska
Wady
Wysoka cena – zbyt wysoka względem jakości urządzenia
Hałaśliwa podczas pracy – może zakłócić spokój osób użytkujących

 Kup na Allegro

3. Electrolux LMS2203EMK  Kliknij aby kupić »

Electrolux LMS2203EMKMikrofalówka ELECTROLUX LMS2203EMK o 20 l pojemności będzie nieocenioną pomocą w szybkim i prostym przygotowywaniu posiłków, dzięki możliwości odgrzewania, gotowania, ale także rozmrażania potraw.

Co najistotniejsze, wszystkie te czynności odbywają się praktycznie automatycznie. Podczas gotowania warto skorzystać z opcji AUTO wyposażoną w 8 zaprogramowanych trybów, które różnią się od siebie mocą oraz długością trwania. Urządzenie wybiera samoistnie najlepszy z nich, dostosowując tryb do wybranej potrawy.

Na takiej samej zasadzie działa funkcja odmrażania. Należy wybrać z listy rodzaj żywności, którą chcemy odmrozić oraz jego wagę (maksymalnie 1800 g), a kuchenka mikrofalowa Electrolux LMS2203EMK automatycznie ustawi potrzebny czas działania. Jest to duże ułatwienie dla użytkownika w zakresie obsługi urządzenia, ale też udogodnienie pozwalające na zachowanie dobrego smaku i właściwej konsystencji jedzenia. Nie trzeba obawiać się zatem, że będziemy trzymać je w kuchence za długo lub za krótko.

Należy jeszcze wspomnieć o jednej z ważniejszych funkcji mikrofalówki, czyli odgrzewaniu. Do dyspozycji mamy 5 poziomów mocy, które wybieramy przy wykorzystaniu pokrętła. Maksymalnie może ona osiągnąć 700 W. Czas pracy możemy natomiast ustawić za pomocą przycisku. Wyświetla się on na czytelnym ekranie LED, a po upływie wskazanej długości, sprzęt wyłączy się automatycznie.

Mikrofalówka posiada także ważną funkcję z punktu widzenia rodziców, a mianowicie blokadę rodzicielską. Uniemożliwia ona przestawianie ustawień przez dzieci. Blokada włącza się automatycznie, gdy w ciągu minuty nie zostanie naciśnięty żaden przycisk. Anulowanie tej opcji następuje w momencie otworzenia drzwiczek kuchenki.

Podsumowując, Electrolux LMS2203EMK śmiało możemy określić mianem wielozadaniowego urządzenia, dzięki któremu gotowanie będzie jeszcze łatwiejsze.

Zalety
Programy automatycznego podgrzewania i rozmrażania
Funkcja gotowania
Tryb kombi - połączenie grilla i mikrofal dla lepszych efektów podgrzewania
8 trybów i 5 poziomów mocy
Blokada rodzicielska
Funkcja "Szybki Start"
Wady
Mała pojemność (20 l)
System zamykania drzwiczek – na przycisk

6. Jaką mikrofalówkę do zabudowy kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie mikrofalówki do zabudowy

Mikrofalówki znajdują swoje miejsce w coraz większej liczbie domów. Dla niektórych osób stają się nieodłącznym elementem nowoczesnej kuchni - pozwalają bowiem na szybkie przygotowywanie ciepłego posiłku. W świecie, w którym liczy się czas, a większość ludzi jest bardzo zabiegana, możliwość skorzystania z mikrofalówki to wielka wygoda, ponieważ dużo szybciej można zjeść smaczny obiad.

Do stylowych kuchni wybierana jest zdecydowanie częściej mikrofalówka pod zabudowę - czyli przeznaczona do estetycznego wpasowania się w niektóre półki. Takie urządzenie estetycznie stapia się z resztą mebli, podnosząc elegancję przestrzeni. Jaka mikrofalówka do zabudowy jest w tej chwili najlepsza i dlaczego? Na co zwrócić uwagę przy zakupie kuchenki mikrofalowej do zabudowy? Odpowiadamy!

Najlepsze kuchenki mikrofalowe - podział i sposób działania

Kuchenki mikrofalowe to sprzęty, których podstawowym zadaniem jest podgrzewanie potraw. Istnieją różne rodzaje takich urządzeń. Główny podział rozróżnia kuchenki mikrofalowe wolnostojące oraz kuchenki mikrofalowe do zabudowy. Istnieją też te proste oraz te wyposażone w pewne dodatkowe funkcje - jak rozmrażanie czy grill. Nasz ranking kuchenek mikrofalowych do zabudowy 2021 zawiera 5 fantastycznych modeli: Samsung FG 87 SUB, Bosch BFL634GB1, Amica AMGB20E1GB, Beko MGB25333BG oraz Electrolux EMT25207OX. Wszystkie urządzenia posiadają funkcję rozmrażania. Tylko jeden sprzęt nie posiada zaś funkcji grillowania. Jest to propozycja marki Bosch.

Jak działają kuchenki mikrofalowe? Poddają znajdujące się w nich produkty spożywcze działaniu mikrofal, które wprawiają cząsteczki wody znajdujące się w nagrzewanym ciele w drgania rotacyjne. W efekcie rośnie temperatura danego produktu.

Jaką mikrofalówkę do zabudowy wybrać?

W tej chwili naprawdę jest w czym wybierać - można zdecydować się na urządzenie jednocześnie bardzo estetyczne i bardzo praktyczne.

 • Warto najpierw sprawdzić moc, jaką posiada mikrofalówka.
  • Aż 3 modele z naszego zestawienia mają moc 900 W. To mikrofalówki: Bosch BFL634GB1, Beko MGB25333BG oraz Electrolux EMT25207OX.
  • Samsung FG 87 SUB wyposażony jest w moc mikrofal równą 800 W
  • Amica AMGB20E1GB cechuje się mocą 700 W.
 • Jeśli wziąć pod uwagę funkcję grillowania, zdecydowanie najsilniejszy jest sprzęt Samsung FG 87 SUB, z grillem o mocy 1200 W.

 • Kolejna kwestia to pojemność urządzenia. Najpopularniejsze mikrofale do zabudowy są też bardzo pojemne. Dzięki temu można zmieścić w nich więcej jedzenia przy jednym podgrzewaniu.
  • Największą pojemność posiadają propozycje marek Beko i Electrolux (po 25 litrów).
  • Najmniejsza (20 litrów) jest mikrofalówka Amica AMGB20E1GB.
 • Najważniejszą funkcją mikrofalówek jest szybkie podgrzewanie produktów żywnościowych, dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie udogodnienia, zamontowane w mikrofalówkach, które pozwolą osiągnąć taki efekt. Na pewno pomagają w tym programy automatyczne, dzięki którym nie trzeba zastanawiać się jaką moc ustawić i jaki czas - mikrofalówka zrobi wszystko za nas. Nasz ranking mikrofalówek do zabudowy dysponuje modelami, posiadającymi podobną funkcję. Wystarczy wybrać potrawę, a urządzenie samo dobierze odpowiedni program.

  Jeśli ktoś jednak chciałby sam zająć się ustawianiem wszystkich parametrów, warto wiedzieć, że Beko MGB25333BG i Electrolux EMT25207OX posiadają 8 programów automatycznych, a Bosch BFL634GB1 ma 5 poziomów mocy. Mikrofala pod zabudowę Samsung FG 87 SUB posiada Auto Menu, a także Tryb Eco, dzięki któremu może być uznana za energooszczędną. To ważne dla środowiska naturalnego oraz dla domowego budżetu. Z kolei Electrolux EMT25207OX może się pochwalić trybem kombi. Jest to grzanie kombinowane, które wykorzystuje grill i mikrofale do dokładnego podgrzewania potraw oraz do uzyskiwania chrupiącej skórki. Produkty są chrupiące na zewnątrz, a soczyste wewnątrz.

Jaka mikrofalówka pod zabudowę? - cechy i funkcje

Mikrofale do zabudowy są zdecydowanie lepiej wyposażone niż kuchenki mikrofalowe wolnostojące. Warto zdecydować się na modele elektroniczne - sensorowe, czyli takie jak w naszym rankingu. Są bowiem bardziej nowoczesne niż te sterowane w tradycyjny, mechaniczny sposób. Mikrofale pod zabudowę powinny być wyposażone również w takie dodatkowe funkcje jak wyświetlacz cyfrowy czy sygnalizacja dźwiękowa. Zdecydowanie ułatwia to korzystanie z nich. Wyświetlacz wskazuje czas, jaki pozostał do końca działania sprzętu. Z kolei sygnalizacja dźwiękowa pozwala zawiadomić użytkownika, że potrawa jest już podgrzana. W ten sposób danie nie czeka i nie stygnie. Użytkownik zajęty czym innym otrzymuje informacje o przygotowaniu potrawy i może ją szybko zjeść, gdy jest jeszcze ciepła.

Jedna i druga funkcja występuje w modelu od Electrolux. Z kolei Samsung FG 87 SUB posiada technologię TDS, pozwalającą na dokładne i równomierne podgrzanie potrawy oraz Crusty Plate, czyli system, dzięki któremu można przygotować chrupiące dania. Współczesna kuchenka mikrofalowa pod zabudowę tak naprawdę pozwala często nie tylko odgrzewać i grillować, ale i gotować czy piec. Modelem z funkcją gotowania jest Electrolux EMT25207OX.

Jaka mikrofalówka do zabudowy? - podsumowanie

Jaka mikrofala do zabudowy jest warta kupienia? Na pewno powinna posiadać dużą moc oraz sporą pojemność. Warto też, by wyposażona była w różne programy, pozwalające dostosować parametry do potrzeb konkretnego dania. Nasz ranking kuchenek mikrofalowych do zabudowy zawiera doskonałe jakościowo urządzenia, które cechują się dużą estetyką wykonania. Zabudowa mikrofali co prawda ogranicza ich widok, jednak front urządzenia jest świetnie widoczny. Na design najbardziej narzekają klienci produktu od Electrolux. Czasem jednak praktyczność i wygoda użytkowania są ważniejsze niż prezencja.

Istotny dla każdego będzie jednak koszt mikrofalówki. Wysoka cena może zawsze skutecznie odstraszyć od kupienia jakiegoś sprzętu. Niemal każde urządzenie z naszego zestawienia sporo kosztuje. Na tym tle niższą ceną wyróżnia się własnie mikrofala do zabudowy Electrolux. Za jakość trzeba zwykle płacić, jednak sporo osób znajdzie urządzenia o podobnych parametrach, które będą tańsze. Sprzęty z naszego rankingu łączą w sobie jednak wiele funkcji, wysoką jakość, szybkie przygotowywanie potraw oraz estetyczny wygląd - co decyduje o ich cenie.