Aktualizacja: Sierpień 2022

Pieczenie to tylko jedna z wielu funkcji, jakie oferują najlepsze piekarniki do zabudowy. Z pomocą tego typu urządzeń, można łatwo przygotować pyszny posiłek dla całej rodziny, wykorzystując nawet bardzo skomplikowany przepis. Jednak o ile mnogość funkcji jest zaletą w codziennym użytkowaniu, to podczas zakupu, może przyprawić o niemały ból głowy, więc nic dziwnego, że w sieci wrze od pytań typu – jaki piekarnik do zabudowy w 2021 warto wybrać? Czym powinien charakteryzować się dobry piekarnik elektryczny? Nasz ranking piekarników elektrycznych do zabudowy odpowie więc na te i inne pytania, a także pomoże w podjęciu właściwej decyzji zakupowej.

  1. SAMSUNG DualCook NV66M3531BB
  2. AMICA EB6521 Fusion
  3. WHIRLPOOL AKP 458 NB
  4. Poradnik wyboru piekarnika elektrycznego

Porównanie piekarników elektrycznych:

ModelRodzajDo zabudowyKlasa energetycznaPojemność [l]
Moc [W]
Ilość funkcji
Wymiary [cm]
Kolor
Termoobieg
SAMSUNG DualCook NV66M3531BB
elektryczny
TAK
A
66
2900
11
59,5 x 59,5 x 56,6
czarnyTAK
AMICA EB6521 Fusion
elektryczny
TAK
A
65
2900
8
59,5 x 59,5 x 57,5
inoxNIE
WHIRLPOOL AKP 458 NB
elektryczny
TAK
A
653200
8
57 x 59,5 x 56,4
czarnyTAK

Najlepsze piekarniki do zabudowy – Ranking piekarników elektrycznych 2021

1. SAMSUNG DualCook NV66M3531BB Kliknij aby kupić »

SAMSUNG-DualCook-NV66M3531BBPiekarnik elektryczny Samsung DualCook NV66M3531BB to urządzenie o klasie energetycznej A, wymiarach 59,5 x 59,5 x 56,6 centymetrów i gustownym, czarnym kolorze. Posiada świetną moc 2900 W, a także aż 11 funkcji, przez co jest to sprzęt wyjątkowo nowoczesny. Na pewno sprawdzi się w każdym współczesnym domu – nawet u wyjątkowo wymagających osób. Jakie zalety, a jakie wady posiada ten model?

Piekarnik pod zabudowę Samsung jest wyjątkowy. To Dual Cook™, którego wnętrze zostało podzielone na dwie oddzielne części, a w każdej można przygotować danie. Komory posiadają oddzielną regulację temperatury. Można ustawiać dla nich różne tryby, piekąc w tym samym czasie. Nie ma mowy także o mieszaniu się aromatów. Kolejne zalety tego modelu to Czyszczenie Steam Clean. Dzięki niemu para wodna zmiękcza wszystkie zanieczyszczenia wewnątrz urządzenia, przez co później łatwiej jest się ich pozbyć. Można je wygodnie i szybko usunąć zwykłą, miękką ściereczką.

Dual Cook Samsung wyposażony jest także w funkcję Auto Cook oraz Tryb Pro-Roasting. Ten drugi najbardziej spodoba się osobom uwielbiającym eksperymenty w kuchni! Pozwala na przygotowywanie pysznych, soczystych potraw – najpierw poddaje się mięso działaniu bardzo wysokiej temperatury (220 stopni Celsjusza), a następnie powoli obniża temperaturę. Zostaje ona obniżona aż do uzyskania określonego poziomu, by potrawa powoli opiekała się. Ważne jest również zabezpieczenie przed dziećmi i przed przypadkowym przełączeniem przez nie czegoś. To ogromna zaleta tego modelu.

Piekarnik do zabudowy Samsung nie jest wolny od wad. Piekarnik dzieli się na dwie komory, co samo w sobie jest i zaletą, i wadą. Taki układ zmniejsza całkowitą pojemność piekarnika, który jest przedzielony na stałe, a nie na chwilę. W poszczególnych częściach nie ma też szyn na blachy. Niektórym z pewnością nie będzie to przeszkadzać, ale inni będą zawiedzeni. W dodatku panel sterowania nie jest podświetlany. Utrudnia to korzystanie z piekarnika, gdy jest ciemno.

Zalety
Dual Cook
Czyszczenie Steam Clean
Tryb Pro-Roasting
Zabezpieczenie przed dziećmi
Wady
Brak szyn na blachy

Kup na Allegro

 

2. AMICA EB6521 Fusion Kliknij aby kupić »

AMICA-EB6521-FusionPiekarnik do zabudowy Amica EB6521 Fusion to elektryczny piekarnik o klasie energetycznej A, o mocy 2900 W i wymiarach 59,5 x 59,5 x 57,5 centymetrów. Na pewno przypadnie do gustu wielu osobom. Już w tej chwili jest chętnie kupowany, ponieważ to dobry, a tani sprzęt. Jakie konkretnie zalety, a jakie wady posiada?

Piekarnik elektryczny Amica ma szereg zalet. Jest chętnie kupowany przez użytkowników z uwagi na cenę – można go kupić do 1000 złotych. Przy tak niskiej cenie odznacza się przy tym sporą liczbą funkcji i bardzo ładnym designem. To zatem estetyczny sprzęt, jaki sprawdzi się w każdej kuchni i nie tylko będzie przydatny, ale też świetnie będzie się prezentował. W dodatku na jego drzwiach umieszczono przepisy, co zapewnia większe bezpieczeństwo korzystania z niego. To także praktyczny poradnik, informujący o rodzaju potraw, idealnych do nich temperaturach, czasie pieczenia czy poziomie. Kolejne zalety to Programator Ts oraz Szybki nagrzew. Programator Ts umożliwia pełne sterowanie tym sprzętem. Można wykorzystać dotykowe sensory, by ustawić czas pieczenia potrawy. To więc sprzęt nowoczesny! Z kolei Szybki nagrzew pozwala po prostu na uzyskanie żądanej temperatury w możliwie jak najkrótszym czasie.

Piekarnik pod zabudowę Amica niestety ma także i wady. Główną jest brak termoobiegu, co w tej chwili zdarza się w piekarnikach raczej rzadko. Kolejny minus to również najmniejsza pojemność piekarnika, jeśli porównać go z innymi modelami przedstawionymi w naszym zestawieniu. Mała pojemność oczywiście sprawia, że w piekarniku zmieścimy mniej przygotowywanego jedzenia. Termoobieg zaś sprawia, że gorące powietrze dociera do wszystkich zakamarków, pozwalając na równomierne upieczenie potrawy i szykowanie rzeczy jednocześnie na kilku poziomach. Brak tej funkcji jest zatem bardzo niekorzystny.

Amica - nowa linia piekarników Fusion - Efektowne & Efektywne

Piekarnik AMICA EB6521 Fusion to najczęściej wybierany piekarnik do zabudowy wśród użytkowników

Zalety
Programator Ts
Szybki nagrzew
Przepisy na drzwiach
Niska cena
Wady
Brak termoobiegu
Mała pojemność

Kup na Allegro

4. WHIRLPOOL AKP 458 NB Kliknij aby kupić »

WHIRLPOOL-AKP-458-NBWhirlpool AKP 458 NB to elektryczny piekarnik przeznaczony do zabudowy, z klasą energetyczną A, o świetnej mocy 3200 W. Jego wymiary to 57 x 59,5 x 56,4 centymetrów, a czarny kolor prezentuje się niezwykle elegancko. Co należy wiedzieć o wadach oraz zaletach tego modelu? Czy warto go kupić?

Piekarnik do zabudowy Whirlpool jest urządzeniem dosyć tanimi – jego cena jest niższa niż 1000 złotych. Z tego względu jeśli komuś zależy na w miarę dobrej jakości, a przy tym rozsądnej cenie sprzętu, prezentowany model Whirlpool jest dobrym rozwiązaniem. Wyposażony został w termoobieg, dzięki któremu potrawy równomiernie wypiekają się z każdej strony. Wentylator z grzałką kołową rozprowadza bowiem ciepłe powietrze po całym wnętrzu piekarnika, w sposób niezwykle precyzyjny i regularny. Kolejna zaleta to Multifunkcja 8. Chodzi tu o różne metody gotowania, jakie gwarantuje piekarnik. To uniwersalne funkcje, więc z pewnością każdy użytkownik będzie z nich zadowolony. Niestety, w porównaniu z innymi piekarnikami do zabudowy, jakie prezentujemy w zestawieniu, 8 funkcji to najmniejsza liczba wariantów.

Piekarnik Whirlpool do zabudowy posiada pewne wady. Pojemność piekarnika (65 litrów) jest mała w porównaniu z innymi sprzętami tego typu. Piekarnik elektryczny Whirlpool nie posiada też chłodnego frontu, pozwalającego zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec ewentualnym poparzeniom. W dodatku użytkownicy narzekają na dość słabą jakość wykończenia. Jeśli więc chodzi o Whirlpool, piekarnik do zabudowy jaki prezentujemy na pewno przypadnie do gustu wielu osobom, ale nie wszystkim. Kto zwraca uwagę na szczegóły i potrzebuje wiele dodatkowych funkcji, nie będzie z niego szczególnie zadowolony.

Zalety
Termoobieg
Multifunkcja 8
Niska cena
Wady
Mała pojemność
Brak chłodnego frontu
Słaba jakość wykończenia

Kup na Allegro