Aktualizacja: Grudzień 2022

Najlepsza płyta grzewcza indukcyjna to rozwiązanie, które stale zyskuje na popularności, coraz częściej zastępując tradycyjne kuchenki gazowe. Wysoka estetyka, najwyższy poziom bezpieczeństwa, brak zabrudzeń na garnkach i efektywne gotowanie lub podgrzewanie potraw – oto cechy, którymi charakteryzują się płyty indukcyjne. Ranking płyt indukcyjnych powstał, by ułatwić wybór najodpowiedniejszego modelu. Jaka płyta indukcyjna do zabudowy będzie trafionym zakupem? Czym powinna charakteryzować się najlepsza płyta indukcyjna? Ranking i poradnik zakupowy zawiera odpowiedź na każde z tych pytań.

  1. BOSCH PIE631FB1E
  2. AMICA PI6540PTU
  3. SAMSUNG NZ64F3NM1AB
  4. ELECTROLUX EHH6240ISK
  5. Poradnik wyboru płyty indukcyjnej

Porównanie płyt indukcyjnych:

Model
Rodzaj płytySterowanie
Liczba pól
Napięcie [V]
Wymiary [CM]
Kolor
Liczba programów
BOSCH PIE631FB1E
indukcyjna
dotykowe
4
400
59,2 x 52,2czarny
12
AMICA PI6540PTU
indukcyjna
dotykowe
4
400
57,6 x 51,8
czarny
10
SAMSUNG NZ64F3NM1AB
indukcyjna
dotykowe4
400
59 x 52
czarny
8
ELECTROLUX EHH6240ISKindukcyjna
dotykowe
4
40059 x 52
czarny
6

Najlepsze płyty indukcyjne do zabudowy – Ranking płyt indukcyjnych 2021

1. Płyta indukcyjna BOSCH PIE631FB1E Kliknij aby kupić »

BOSCH-PIE631FB1EPłyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E to produkt chętnie wybierany przez licznych użytkowników. Płyty indukcyjne stają się w tym momencie coraz popularniejsze, z racji na swoją nowoczesność i praktyczność. Jeśli chodzi o markę Bosch, płyta indukcyjna PIE631FB1E to produkt sterowany dotykowo, z 4 polami do użytku i o wymiarach 59,2 x 52,2 cm. Co warto wiedzieć o zaletach i wadach tego urządzenia?

Płyta indukcyjna Bosch 400 V wyróżnia się wieloma różnymi funkcjami, które wspomagają jej codzienne i wygodne użytkowanie. To głównie funkcje Quick start, Direct select, Restart oraz Powerboost wpływają na wysoką użyteczność tej płyty. Pierwsza z funkcji pozwala na szybką aktywację pola, gdy znajdzie się na nim garnek z potrawą. Direct Select oferuje szybki dostęp do regulacji mocy oraz wskaźniku zużycia energii. Funkcja Restart przywraca wcześniej wybrane ustawienia, natomiast Powerboost gwarantuje szybsze gotowanie w razie potrzeby. Dzięki tej funkcji moc zwiększa się nawet aż o 50%, co pozwala naszykować wiele potraw dużo sprawniej i jest pomocne w razie niespodziewanej wizyty, braku czasu czy licznej rodziny.

Płyta indukcyjna Bosch to sprzęt o bardzo wielu zaletach, jednak posiadający także pewne wady. Niektórzy użytkownicy zaznaczali,że panel sterowania jest mało widoczny przy słabym oświetleniu, napomknęli też o potrzebie czyszczenia na bieżąco, gdyż później nie tak łatwo już schodzi brud.

Zalety
Quick start automatycznie wykrywa naczynie przyspieszając gotowanie
Wiele funkcji
Funkcja Powerboost przyspieszająca gotowanie
Restart przywracający wcześniejsze ustawienia
Wady
Przy słabym świetle mało widoczny panel sterowania

Kup na Allegro

 

2. Płyta indukcyjna do zabudowy AMICA PI6540PTU Kliknij aby kupić »

AMICA-PI6540PTUPłyta indukcyjna Amica PI6540PTU to sterowany dotykowo sprzęt, z 4 dostępnymi polami, w kolorze czarnym. Płyta indukcyjna tej marki ma wymiary 57,6 x 51,8 cm. Jest to model estetyczny i nowoczesny. Co jeszcze warto wiedzieć o jego wadach i zaletach?

Napięcie równe 400 V i aż 10 programów do wyboru, to wszystko zalety modelu Amica PI6540PTU. Sprzęt posiada na przykład możliwość zabudowy równo z blatem, co sprawia, że prezentuje się jeszcze bardziej estetycznie – dodaje tym samym atrakcyjności każdej kuchni. Amica płyta indukcyjna posiada też Timer i Minutnik. Timer zakończy działanie konkretnego pola grzewczego, gdy skończy się ustawiony przez użytkownika czas. Z kolei funkcja Minutnik pozwala ustawić proces odliczania do 99 minut. Po upływie ustalonego czasu rozlegnie się sygnał, dzięki czemu szykujący potrawę wie, że już jest ona gotowa. To bardzo wygodne dodatki, które pozwalają jeszcze sprawniej szykować posiłki. Płyta indukcyjna Amica 400 V posiada również funkcję Booster. Pola Booster umożliwiają ustawienie maksymalnej mocy. Przydają się zawsze wtedy, gdy komuś zależy na czasie.

Zalety
Funkcja Booster
Timer do ustawiania czasu gotowania
Minutnik
Możliwość zabudowy równo z blatem
Wady
Głośny wentylator

Kup na Allegro

 

3. SAMSUNG NZ64F3NM1AB Kliknij aby kupić »

SAMSUNG-NZ64F3NM1ABPłyta indukcyjna Samsung NZ64F3NM1AB to sterowany dotykowo sprzęt, z 4 polami gotowymi do szykowania na nich posiłków. Płyta posiada wymiary 59 x 52 cm, 8 programów i jest w kolorze czarnym. Prezentuje się więc bardzo nowocześnie i będzie pasować do kuchni zaaranżowanych w różny sposób. Jakie zalety, a jakie wady posiada ten model?

Jeśli chodzi o sprzęt od Samsung, płyta indukcyjna tej marki posiada szereg zalet – w tym szybko reagujące pola grzewcze. Płyta samodzielnie rozpoznaje, czy na włączonym polu grzewczym został ustawiony garnek, czy też nie. Jeśli na nim jest, płyta będzie włączona. Gdy jednak garnek zostanie zdjęty, pole się wyłączy. Kolejny plus to Blokada dostępu. Płyta indukcyjna do zabudowy Samsung całkowicie blokuje płytę grzewczą, by przypadkowo nie włączyły jej dzieci. To przydatne zabezpieczenie, zwiększające bezpieczeństwo. Kolejne zalety to Timer i Funkcja Booster. Timer zakończy działanie konkretnego pola grzewczego, gdy skończy się ustalony przez użytkownika czas. Z kolei Funkcja Booster pozwala szybciej naszykować posiłki, gdy czas nagli. Na polach Booster można ustawić maksymalną moc i na przykład jeszcze szybciej rozgrzać patelnię czy zagotować na nich wodę. To olbrzymia pomoc w codziennym gotowaniu.

Jeśli kogoś interesuje właśnie płyta indukcyjna Samsung, opinie o niej są bardzo dobre. Jak jednak każdy sprzęt, tak i ten produkt posiada pewne wady. W tym przypadku największym minusem jest brak możliwości wyłączenia blokady rodzicielskiej. Trochę to utrudnia gotowanie. Wadą jest również nagrzewanie się płyty w czasie pracy poza polami grzewczymi. Z pewnością wpływa to na wygodę gotowania oraz wytrzymałość tego modelu.

Zalety
Funkcja Booster
Blokada dostępu
Szybko reagujące pola grzewcze
Timer
Wady
Brak możliwości wyłączenia blokady rodzicielskiej
Nagrzewa się poza polami grzewczymi

Kup na Allegro 

 

4. ELECTROLUX EHH6240ISK Kliknij aby kupić »

ELECTROLUX-EHH6240ISKPłyta indukcyjna Electrolux EHH6240ISK to sterowane dotykowo urządzenie o 4 polach, na których można przygotowywać posiłki. To czarny model o 6 programach działania – jest nowoczesny, estetyczny i z pewnością każdemu przypadnie do gustu. Jakie jednak zalety, a jakie wady posiada?

Płyta indukcyjna Electrolux posiada wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest Funkcja Booster. To bardzo przydatny dodatek, który z pewnością przyspieszy przygotowywanie posiłków na co dzień lub wtedy, gdy zdarzy się taka konieczność. Pola Booster pozwalają na użycie maksymalnej mocy, by na przykład rozgrzać patelnię lub szybko ugotować wodę. Do tego dochodzi Funkcja Automatycznego podgrzewania. Włącza ona pole grzejne na pełną moc, a następnie obniża moc do poziomu ustalonego przez użytkownika. Bardzo przydatna jest też Blokada przed zmianą ustawień. To specjalne zabezpieczenie-pomocne zwłaszcza w domach, w których są dzieci.

Jeśli chodzi o markę Electrolux, płyta indukcyjna prezentowana w naszym rankingu posiada niestety także pewne wady. Przede wszystkim jest dosyć głośna, co dla wielu użytkowników może być dosyć irytujące. Co prawda zawsze wiadomo, kiedy sprzęt jest włączony, jednak nowoczesne modele powinny być dużo cichsze. Dużo bardziej kłopotliwy jest jednak fakt, że nie można włączyć maksymalnej mocy na więcej niż jednym polu w tym samym momencie. Gdy włączy się ją na drugim, temperatura na obydwu zmniejsza się. W dodatku ten model płyty indukcyjnej posiada jedynie 6 programów. To sporo, jednak jest to najgorszy wynik spośród wszystkich produktów z naszego zestawienia.

Zalety
Pola Booster
Funkcja automatycznego podgrzewania
Blokada przed zmianą ustawień
Wady
Brak możliwości korzystania z maksymalnej temperatury na więcej niż jednym polu grzewczym

Kup na Allegro