Najlepsza zmywarka do zabudowy 45 lub 60 cm? Ranking zmywarek 2020

Aktualizacja: Kwiecień 2020

Zmywarka do naczyń to sprzęt, który gości dzisiaj niemal w każdym domu, a przecież jeszcze kilkanaście lat temu jej posiadanie było swego rodzaju luksusem, na który niewiele osób mogło sobie pozwolić. Najlepsze zmywarki do zabudowy są natomiast wyposażeniem kuchni, w której liczy się nie tylko praktyczność i funkcjonalność urządzenia, ale także zachowanie odpowiedniego i niezaburzonego stylu wnętrz. Coraz większa popularność tych urządzeń oraz prześciganie się producentów w coraz to nowszych technologiach sprawia, że wybór tej jedynej wcale nie jest taki prosty. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedstawiamy nie tylko ranking najlepszych modeli, ale także poradnik, który wskaże co należy zwracać uwagę przy zakupie tego sprzętu.

Każde z prezentowanych urządzeń charakteryzuje się dobrymi parametrami technicznymi, najwyższą klasą mycia i suszenia (A), obecnością wielu programów i dodatkowych funkcji, zróżnicowaną pojemnością oraz rozmiarem dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Zatem jaka jest najlepsza zmywarka do zabudowy 45 i 60 cm? Ranking i poradnik na pewno pomoże w odpowiednim wyborze.

 

Najlepsze zmywarki do zabudowy 45 cm – Ranking zmywarek do zabudowy 2020

Zmywarka pod zabudowę 45 cm to odpowiedź na potrzeby osób, które nie chcą tracić czasu i energii na ręczne mycie naczyń, ale nie dysponują zbyt dużą przestrzenią kuchenną. Ten segment rynku jest jednak bardzo rozbudowany, więc zasadne jest pytanie – co warto wiedzieć, zanim w mieszkaniu stanie zmywarka do zabudowy 45? Ranking powstał po to, by ułatwić dokonanie najlepszego wyboru. Jaka zmywarka 45 do zabudowy okaże się najlepsza? Czym powinna cechować się nowoczesna zmywarka do zabudowy? Ranking zmywarek do zabudowy i przygotowany poradnik zakupowy odpowiada na każde z tych pytań.

 1. Bosch SPV 25CX01E
 2. Electrolux ESL4655RO AirDry
 3. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
 4. Amica DIM404O
 5. Beko DIS25013

Porównanie najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm:

ModelCenaPojemnośćPoziom hałasu [dB]ProgramyTemperaturyKlasa energetycznaPołowa załadunkuZużycie energii [kWh/cykl]Roczne zużycie energii [kWh]Zużycie wody [l/cykl]Roczne zużycie wody [l]Wymiary [cm]
Bosch SPV 25CX01E
Sprawdź cenę »9 kompletów
48545/50/60/65/70
A+
NIE0,782208,52380
44,8×81,5×55
Electrolux ESL4655RO AirDrySprawdź cenę »9 kompletów44740/50/60/70A+++NIE0,6251769,9277544,6×81,8×55
Whirlpool WSIO 3O34 PFE XSprawdź cenę »10 kompletów44840/50/60/65
A+++NIE0,661899,0
2520
44,8×82,0×55
Amica DIM404O
Sprawdź cenę »9 kompletów
49445/60/65
A+
TAK0,75215
9,0266044,8×81,5×55
Beko DIS25013Sprawdź cenę »10 kompletów
48
535/50/60/65/70
A+
TAK0,8323710,52940
44,8×81,8×55

 

1. Bosch SPV 25CX01E Kliknij aby kupić »

Bosch-SPV-25CX01EPierwszą propozycją w naszym zestawieniu jest zmywarka Bosch Silence Plus 45 cm. To zmywarka pod zabudowę znanego niemieckiego producenta, którego historia sięga lat 80 XIX wieku. Od tamtej pory sprzęty sygnowane marką Bosch są siłą innowacyjności i niezawodności. Czy tak samo jest z modelem SPV 25CX01E? Sprawdźmy!

Zmywarka Bosch do zabudowy 45 cm pomieści 9 kompletów brudnych naczyń, co jest najpopularniejszym rezultatem w zmywarkach o szerokości 45 cm. Do ich umycia możemy wybrać jeden z pięciu programów, różniących się przede wszystkim temperaturą, ale też czasem ich trwania. Jednym z nich jest program Cichy, który oferuje 1,5 razy cichszy proces zmywania w stosunku do pozostałych programów. Poziom hałasu, w trakcie normalnej pracy, wynosi 48 dB, co mimo zachwalania producenta, a nawet stworzenia linii produktów Silence Plus nie jest wcale najlepszym wynikiem, biorąc pod uwagę konkurencyjne produkty. Włączając jednak wspomniany cichy program, poziom hałasu powinien zmniejszyć się do około 36 dB, co jest już rewelacyjnym wynikiem i ogromną zaletą urządzenia. Zmywarka do zabudowy Bosch 45 cm sprawdzi się więc idealnie, jeśli ktoś nastawia zmywanie na noc lub jest szczęśliwym rodzicem małych dzieci.

Wyjaśniajmy jednak z czego wynika stosunkowo cicha praca urządzeń Bosch. Zmywarka 45 do zabudowy korzysta z innowacyjnego, bezszczotkowego silnika EcoSilence Drive, który dodatkowo wycisza odgłosy tarcia w trakcie jego pracy, dzięki czemu nie musimy się martwić o dyskomfort gości, gdy na przykład mamy otwartą kuchnię połączoną z salonem.

Czym jeszcze wyróżnia się zmywarka do zabudowy 45 Bosch? Bezpieczeństwem.
Producent oferuje dożywotnią gwarancję ochrony przed zalaniem mieszkania. Taka pewność inżynierów niemieckiej firmy wynika z zastosowania systemu AquaStop, na który składa się opatentowany wąż wyposażony w płaszcz ochronny. W momencie pojawienia się wody w trakcie komory zostaje aktywowany czujnik przy kranie, który natychmiastowo zamyka jej dopływ. Czujnik zadziała w identyczny sposób również wtedy, kiedy wąż okaże się nieszczelny. Co więcej, zmywarka Bosch 45 pod zabudowę jest objęta klauzulą rekompensaty ewentualnych szkód. Będąc jeszcze przy temacie bezpieczeństwa, należy wspomnieć też o tym, że producent udziela 10-letniej gwarancji na zabezpieczenie wnętrza przed przerdzewieniem zmywarki. Taki pakiet zabezpieczeń na pewno uspokoi potencjalnych kupców tego modelu.

Przechodząc do funkcjonalności, należy zaznaczyć, że zmywarka 45 do zabudowy Bosch wyposażona jest w:

 • Sensor Załadunku – mierzy minimalną, niezbędną ilość wody potrzebną do umycia naczyń znajdujących się aktualnie w zmywarce. Zapewnia to optymalny dobór parametrów nawet w przypadku połowicznego lub częściowego zapełnienia zmywarki, oszczędzając wodę i prąd.
 • Aquasensor – kontroluje zużycie wody, a także stopień jej zabrudzenia – tak by Twoje naczynia zawsze były czyste.
 • Asystent Dozowania – optymalizuje działanie tabletek do mycia naczyń poprzez sukcesywne kontrolowanie jej rozpuszczenia. Efektem tego jest większa siła działania wody z odpowiednią ilością detergentu.
 • System DuoPowerrozbudowany system zraszania w górnym koszu, który zapewnia dotarcie wody do każdego zakamarka komory bez pominięcia żadnego naczynia.
 • InfoLight – czerwona wiązka światła padająca na podłogę podczas pracy urządzenia. Dzięki temu nie musimy otwierać zmywarki, by sprawdzić, czy już zakończyła pracę.
 • System koszy VarioFlex – gwarancja wykorzystania przestrzeni. Zarówno górny, jak i dolny kosz wyposażone są w ruchome elementy, który możemy złożyć lub rozłożyć w zależności od wielkości zmywanych naczyń. Dzięki temu bez problemu umyjemy małe talerzyki, jak i większe garnki.
 • Ochrona szkła – funkcja zapewniająca delikatnie mycie szklanych i kruchych naczyń wrażliwych na miękką wody poprzez system regulacji stopnia jej twardości.
 • Opóźnienie startu – świetne rozwiązanie gdy chcemy nastawić zmywanie na konkretną godzinę, tak by na przykład skorzystać z tańszego prądu. Do wyboru mamy 3, 6 lub 9-godzinne opóźnienie startu.

Jak widać, to stosunkowo niedrogie urządzenie, jakim jest zmywarka Bosch 45 do zabudowy, oferuje całkiem sporo przydatnych funkcji, który zwiększają wydajność pracy oraz uprzyjemniają jej obsługę.

Przyjrzyjmy się teraz temu, jak wygląda kwestia efektywności energetycznej zmywarki Bosch SPV 25CX01E. Urządzeniu została przyznana klasa A+, co jest dobrym wynikiem, jednak nie najlepszym. Obecnie można w podobnej cenie zakupić dużo bardziej oszczędne zmywarki, które wyróżniają się kategorią A+++.
Jak jednak mniej energooszczędna kategoria przekłada się na zużycie wody i prądu? Zużycie wody podczas jednego cyklu mycia wynosi 8,5 litra, co jest najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu. Zużycie energii wynosi natomiast 0,78 kWh, co pod tym kątem, plasuje zmywarkę na przedostatnim miejscu.

Na koniec sprawdźmy, jak prezentuje się zmywarka Bosch 45 cm do zabudowy wśród opinii użytkowników? Zdecydowana większość to opinie zdecydowanie pozytywne, doceniające solidność urządzenia, jej funkcjonalność i oszczędność wody. Jedyne uwagi są kierowane w kierunku kosza na sztućce, który okazuje się zbyt mało pojemny, a specjalne uchwyty na noże nie spełniają należycie swojej funkcji.

Podsumowując produkt od firmy Bosch – zmywarka do zabudowy 45 cm to solidne urządzenie, w którym ilość zalet zdecydowanie przewyższa ilość jego mankamentów. Stosunkowo niewysoka cena, gwarancja bezpieczeństwa i popularność marki to dobre argumenty za tym, by wybrać do swojego domu właśnie ten model zmywarki, jakim jest Bosch SPV 25CX01E.

Bosch SPV 25CX01E

Zalety

Zalety
 • Program Cichy 50 °C zapewniający cichą pracę na poziomie 36 dB
 • Dożywotnia gwarancja przed zalaniem
 • Sensor załadunku odmierzający minimalną ilość potrzebnej wody
 • Asystent dozowania idealnie rozpuszczający tabletki do zmywania
 • System DuoPower™ zapewniający dokładne umycie każdego naczynia
 • Czerwona dioda informująca o pracy zmywarki
 • Funkcja ochrony szkła
 • Najmniejsze zużycie wody w jednym cyklu mycia (8,5 l)

Wady

Wady
 • Drugie największe zużycie prądu w zestawieniu (0,78 kWh/cykl)
 • Mało pojemne kosze na sztućce

Kup w Neo24 Kup na Morele.net

 

2. Electrolux ESL4655RO AirDry Kliknij aby kupić »

Electrolux-ESL4655RO-AirDryKolejną propozycją w naszym rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm jest zmywarka Eletrolux ESL4655RO AirDry. To najdroższe urządzenie w zestawieniu, za które musimy zapłacić co najmniej 1850 zł. Przekonajmy się, z czego wynika tak wysoka cena i czy przekłada się ona na wyższą jakość urządzenia.

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy w przypadku urządzenia, jakim jest zmywarka do zabudowy Electrolux 45 cm, to wysoka klasa efektywności energetycznej A+++. Przekłada się ona na najmniejsze zużycie energii na jeden cykl mycia, które wynosi 0,625 kWh. Odnosząc ten wynik do skali roku, otrzymujemy roczne zużycie na poziomie 176 kWh/rok co w przeliczeniu wynosi 96,80 zł. Jest to jeden z najlepszych rezultatów na rynku, który pozwala zaoszczędzić pieniądze bez straty jakości zmywania brudnych naczyń.

W przypadku modelu Eletrolux ESL4655RO AirDry nie sposób nie wspomnieć o jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań, a mianowicie technologii AirDry. Zmywarka w ostatniej fazie cyklu pracy samoczynnie otwiera drzwi na szerokość 10 cm, umożliwiając naturalny przepływ powietrza, który w prosty, ale jakże skuteczny sposób pozwala na naturalne i idealne wysuszenie naczyń.

Jakimi jeszcze funkcjonalnościami może się pochwalić? Jest ich całkiem sporo:

 • Funkcja TimeBeam® – najważniejsze informacje dotyczące przebiegu zmywania wyświetlane są na podłodze pod zmywarką. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco informowani o przebiegu cyklu zmywania
 • Program FlexiWash – umożliwia jednoczesne mycie delikatnego szkła, jak i mocno zabrudzonych pozostałych naczyń. Wszystko dzięki zastosowaniu delikatnego ustawienia zmywania górnego kosza, które łagodnie potraktuje delikatne szkło. Silnie zabrudzone naczynia znajdujące się w dolnym koszu zostaną potraktowane programem bardziej intensywnym o wyższej temperaturze i ciśnieniu.
 • Time Manager – funkcja pozwalająca skrócić czas trwania cyklu o połowę. Jest to idealne rozwiązanie, gdy zawitają do domu niezapowiedziani gości i szybko trzeba nakryć do stołu.
 • Stabilizatory Soft Spikes – stabilizujące delikatne szkło i kubki zaczepy będące na wyposażeniu górnego kosza.

Innowacyjnością wartą opisania jest także system RealLife z 5 poziomami natrysku, który pozwala efektywnie umyć naczynia o różnym, nawet nietypowym kształcie. Pozwala na to specjalnie zaprojektowane satelitarne ramię spryskujące, które poruszą się na różne sposoby, umożliwiając dotarcie wody do każdego zakamarku wnętrza zmywarki. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, czy w odpowiedni sposób zostały włożone brudne naczynia – po zakończonym cyklu na pewno będą idealnie czyste.

Czym jeszcze wyróżnia się zmywarka do zabudowy 45 Eletrolux ESL4655RO AirDry? Na pewno kulturą pracy. Według producenta poziom hałasu w trakcie standardowej pracy wynosi zaledwie 44 dB, co jest jednym z najlepszych wyników w zestawieniu. Dzięki temu możemy ustawić zmywanie na nocne godziny, a zmywarka na pewno nie zakłóci snu domowników. Takie rozwiązanie umożliwia również funkcja opóźnienia startu, dzięki której możemy wybrać moment startu od 1 do 24 godzin w przód.

Jak widać, zmywarka Eletrolux ESL4655RO AirDry jest wyjątkowo funkcjonalnym, nowoczesnym i zaawansowanym urządzeniem. Musimy co prawda zapłacić za nią najwięcej w naszym rankingu, jednak w tym przypadku za ceną idzie jakość i praktyczność sprzętu.

Eletrolux ESL4655RO AirDry

Zalety

Zalety
 • Klasa energetyczna A+++
 • Najmniejszy pobór prądu w zestawieniu (0,625 kWh/cykl)
 • Technologia AirDry umożliwiająca naturalne suszenie naczyń
 • Funkcja TimeBeam® wyświetlająca informacje przebiegu zmywania
 • Program FlexiWash dla jednoczesnego mycia delikatnych i silnie zabrudzonych naczyń
 • Funkcja TimeMenager pozwalająca skrócić czas cyklu
 • Stabilizatory Soft Spikes dla delikatnego szkła i kubków
 • System RealLife z ramieniem FlexiSpray
 • Bardzo cicha praca (44 dB)

Wady

Wady
 • Wysoka cena – najdroższa zmywarka do zabudowy 45 cm w zestawieniu
 • Dość duży pobór wody (9,9 l/cykl)

Kup w RTV Euro AGD Kup w Media Expert

 

3. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X Kliknij aby kupić »

Whirlpool-WSIO-3O34-PFE-XZmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to kolejna zmywarka w naszym zestawieniu, która może poszczycić się najwyższą klasą energetyczną A+++ oraz najcichszą pracą na poziomie 44 dB. Już te dwie cechy stawiają ową zmywarkę jako jedną z lepszych na rynku, a to jeszcze nie wszystko. Jakie inne zalety, ale też i wady wykazuje produkt firmy Whirlpool?

Zmywarka do zabudowy 45 cm pozwala zazwyczaj na jednoczesne umycie 9 kompletów naczyń. W przypadku tego modelu jest inaczej i poszerza on wydajność mycia do 10 kompletów na raz. Dzięki temu zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to idealne rozwiązanie dla 2-3 osobowej rodziny. Jeśli jednak nie uda nam się zapełnić całej zmywarki, a wystąpi nagła potrzeba umycia brudnych naczyń przychodzi z pomocą funkcja połowy załadunku. Umożliwia ona wyjęcie jednego z koszy i umycie odpowiednio mniejszej ilości naczyń przy jednocześnie mniejszym zużyciu wody. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Takich i podobnych innowacyjności jest zdecydowanie więcej, a oto niektóre z nich:

 • PowerClean Pro – silny strumień wody, skierowany precyzyjnie ze specjalnych dysz domyje nawet zaschnięte i silnie zabrudzone naczynia.
 • Opóźnienie startu – funkcja umożliwiająca przesunięcie startu nawet do 12 godzin
 • Technologia 6th sense – zapewnia idealne rezultaty zmywania bez potrzeby mycia wstępnego czy szorowania, oszczędzając w ten sposób czas i zmniejszając koszty.
 • NaturalDry System – automatyczne otwieranie się drzwi urządzenia w ostatniej fazie pracy zmywarki. Zapewnia to naturalny przepływ powietrza i skuteczne suszenie naczyń.
 • System samoczyszczący – program działający w temperaturze 65ºC, który zapewnia czystość i eliminuje nieprzyjemne zapachy z wnętrza zmywarki
 • Sani Rinse – opcja higienicznego płukania, która w końcowym etapie mycia skutecznie usuwa wszelkie bakterie, zabrudzenia oraz reszki jedzenia, a przy tym nie wymaga zastosowania jakichkolwiek detergentów.
 • Aquastop – system zabezpieczający przed zalaniem – w momencie przeciekania lub nieprzewidzianego zdarzenia dopływ wody do urządzenia zostaje automatycznie odcięty.

Jak widać, zmywarka Whirlpool 45 do zabudowy oferuje liczne i bardzo zaawansowane funkcjonalności, które ułatwiają codzienne zmywanie, a przy tym zapewniają higieniczną czystość, bezpieczeństwo i wysoką oszczędność prądu oraz wody.

Producent dużą wagę przywiązał również do elastyczności i pojemności wnętrza zmywarki. Jako jedna z niewielu zmywarek o szerokości 45 cm, posiada aż 3 kosze, z czego jeden przeznaczony jest na sztućce. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wolnego miejsca, które doczekało się nawet swojej nazwy – Extraspace. Wzornictwo to umożliwia pionowe układanie nawet wysokich garnków, a system koszy FlexiSpace pozwala na dowolne ich ustawienie, by zaaranżować przestrzeń w zmywarce wedle swoich potrzeb.

Zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X doczekała się również wielu pozytywnych opinii użytkowników, które wymieniają przydatność funkcji oraz solidność wykonania. A czy znalazły się także jakieś negatywne? Internauci najczęściej wypominają słabą wydajność suszenia oraz zaznaczają, że krótki, 30-minutowy program nie oferuje suszenia w ogóle.

Tak czy siak, pozytywne głosy zdecydowanie przeważają nad tymi negatywnymi i nie ma co się temu dziwić. Zmywarka pod zabudowę 45 cm od Whirlpool to jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie.

Whirlpool WSIO 3O34 PFE X

Zalety

Zalety
 • Klasa energetyczna A+++
 • Bardzo cicha praca (44 dB)
 • Trzeci, osobny poziom koszy na sztućce
 • Niski pobór prądu (0,66 kWh/cykl) oraz wody (9,0 l/cykl)
 • Pojemność mieszcząca 10 kompletów naczyń
 • Funkcja połowy załadunku
 • Funkcja PowerClean Pro zapewniająca potężny strumień wody
 • NaturalDry System umożliwiający naturalne suszenie naczyń
 • Funkcja Sani Rinse zapewniająca higieniczną czystość umytych naczyń oraz wnętrza zmywarki
 • System zabezpieczający przed zalaniem Aquastop

Wady

Wady
 • Według użytkowników słaba wydajność suszenia
 • Brak funkcji suszenia i automatycznego otwierania drzwi w programie 30-minutowym

Kup w RTV Euro AGD Kup na Mall.pl

 

4. Amica DIM404O Kliknij aby kupić »

Amica-DIM404OCzas na najtańszą propozycję zmywarek do zabudowy 45 cm w naszym zestawieniu. Jest nią zmywarka Amica DIM404O. Czy niska cena sprawia, że jest to zmywarka gorsza lub mniej funkcjonalna od innych? Przekonajmy się! 

Zmywarka do zabudowy 45 Amica pod wieloma względami dorównuje pozostałym sprzętom do zmywania naczyń. Umyje jednocześnie 9 kompletów naczyń, wyposażona jest w 4 programy mycia i legitymuje się klasą energetyczną A+. Na pierwszy rzut oka niska cena nie przekłada się na gorszą jakość sprzętu. Spostrzegawczy użytkownicy zauważą jednak, że urządzenie polskiej firmy Amica pracuje najgłośniej z całego zestawienia, gdyż deklarowany poziom hałasu wynosi 49 dB. Czy to duża różnica w stosunku do pozostałych modeli? Zdecydowanie nie! Różnica 1 dB jest niemal nieodczuwalna dla ludzkiego ucha, zwłaszcza w pomieszczeniu, w którym dużo się dzieje, jak właśnie kuchnia.

Tym, czym również wyróżnia się zmywarka Amica 45 do zabudowy to funkcja połowy załadunku, zwana HalfLoad. Dzięki niej nie musimy już czekać, aż cała zmywarka będzie zapełniona brudnymi naczyniami, by móc ją włączyć. W sytuacji, gdy zostanie załadowany jedynie jeden z koszy, lub nawet oba, ale połową maksymalnej ilości naczyń, funkcja ta dzięki sekwencyjnej pracy ramion natryskowych pozwoli zaoszczędzić nawet do 20% wody i prądu, osiągając równie wysokie efekty mycia.

Jakie funkcjonalności oferuje zmywarka do zabudowy Amica 45 cm? Poza wspomnianą funkcją HalfLoad możemy wyróżnić:

 • Funkcja opóźnienia startu o 3, 6, 9 lub 12 godzin, dzięki której możemy tak zaprogramować zmywarkę, by rozpoczęła swoją pracę o najbardziej dogodnym dla nas czasie.
 • HotAir System, który dzięki zastosowaniu zjawiska kondensacji, czyli skraplaniu pary wodnej w komorze zmywarki, zapewnia dokładne wysuszenie naczyń.
 • FlexiSpace – składane półki w górnym koszu i grzebienie w dolnym umożliwiają elastyczne zarządzanie przestrzenią wewnątrz zmywarki, tak by umyć każdego typu naczynia, od delikatnych kieliszków, po duże garnki i patelnie.
 • WashRestart – funkcja zapewniająca ciągłość cyklu mycia nawet po przerwaniu zasilania np. wskutek awarii prądu. Funkcja Memory zapamiętując wszystkie ustawienia, rozpocznie pracę od momentu, w którym została przerwana.
 • AquaStop – dzięki tej funkcji otrzymujemy gwarancję zabezpieczenia przed zalaniem. W przypadku nagromadzenia się zbyt dużej ilości wody w zmywarce program odetnie jej dopływ, co uchroni mieszkanie przed zalaniem.

Jak widać, niska cena wcale nie musi oznaczać znacznie gorszej jakości urządzenia. Jeśli ktoś szuka dobrej zmywarki do zabudowy 45 cm do 1000 zł, to ten model jest zdecydowanie wartym polecenia.

Manual zmywarek do zabudowy | Amica

Zmywarka do zabudowy Amica DIM404O to najczęściej wybierana zmywarka o szerokości 45 cm wśród użytkowników

Amica DIM404O

Zalety

Zalety
 • Niska cena – najtańsza zmywarka do zabudowy w naszym zestawieniu
 • Funkcja połowy załadunku
 • Funkcja opóźnienia startu o 3, 6, 9 lub 12 godzin
 • Możliwość zarządzania przestrzenią dzięki składanym półkom
 • Funkcja WashRestart
 • Zabezpieczenie przed zalaniem

Wady

Wady
 • Najmniejsza ilość programów do wyboru (4)
 • Najwyższy poziom głośności w zestawieniu (49 dB)

Kup w Media Expert Kup na Morele.net

 

5. Beko DIS25013 Kliknij aby kupić »

Beko-DIS25013Ostatnią propozycją w rankingu jest sprzęt od znanej tureckiej firmy Beko. Zmywarka 45 do zabudowy opisywana symbolem DIS25013 to niedrogi, a przy tym wyjątkowo innowacyjny i praktyczny sprzęt umożliwiający oszczędne i skuteczne mycie wcale nie małej ilości naczyń.

Niemałej, ponieważ zmywarka do zabudowy Beko 45 cm potrafi, jako jedna z dwóch w naszym zestawieniu, pomieścić komplet aż 10 naczyń, co jak na tak mały rozmiar urządzenia jest świetnym wynikiem. Będąc jeszcze przy temacie konstrukcji zmywarki, warto wspomnieć o zawiasach SelFit, które pozwalają otworzyć drzwi zmywarki na dowolną szerokość, a waga frontu zmywarki może dochodzić aż do 6 kilogramów. Dzięki temu nie musimy się martwić o rodzaj drewna, z którego wykonana ma być nasza kuchnia, ponieważ zmywarka udźwignie każdy jego gatunek.

To, co wyróżnia urządzenie od firmy Beko – choć trudno nazwać to pozytywnym wyróżnieniem – to najwyższe wartości poboru prądu i wody na jeden cykl mycia, które wynoszą odpowiednio 0,83 kWh i 10,5 litra. Zmywarka do zabudowy 45 Beko przygrywa więc wyścig o bycie eko, a skutkuje to odpowiednio większymi rachunkami co miesiąc. Różnice te nie są oczywiście bardzo znaczące, lecz warto mieć świadomość, że roczny koszt korzystania z tego modelu może wynieść kilkanaście złotych więcej w skali roku w stosunku do sprzętów o wyższej klasie energetycznej.

Co jednak otrzymujemy na osłodzenie tej jedynej wady urządzenia? Ogromną ilość funkcji, można by wymieniać w nieskończoność, my jednak skupimy się na tych najważniejszych:

 • Połowa załadunku – dzięki tej funkcji nie musimy czekać na zapełnienie całej zmywarki brudnymi naczyniami. Rozkładając ich o połowę mniejszą ilość w dowolny sposób i włączając tę funkcję, która zmywa połowę wsadu, oszczędzamy nie tylko wodę, ale i pieniądze.
 • Quick&Shine – jest to najkrótszy na rynku (58 minut) pełen program w klasie energetycznej A, który idealnie nadaje się do codziennego zmywania. To unikalna funkcjonalność wyróżniająca zmywarki Beko.
 • Wygodny dyspenser – dzięki któremu tabletkę do zmywania zamkniesz w wygodny sposób, bez obawy, że wypadnie wcześniej, niż powinna.
 • Wyświetlacz LCD – znacznie ułatwia obsługę zmywarki, informując w praktyczny sposób o wybranych programach i czasem potrzebnym na umycie naczyń.
 • WaterStop – system odcinający dopływ wody z kranu w przypadku ryzyka zalania mieszkania
 • Mini 30 – bardzo krótki, 30-minutowy program przeznaczony dla lekko zabrudzonych naczyń oraz szkła. Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste i lśniące naczynia “na już”.
 • Regulacja wysokości półeczek na kubki – dzięki niej możemy np. niższe filiżanki umieścić tuż nad wysokimi kubkami. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz zmywarki.

Godząc się na ciut wyższe rachunki za prąd i wodę, otrzymujemy – jak widać – wyjątkowo funkcjonalne i solidne urządzenie. Zmywarka Beko 45 do zabudowy przekonuje do siebie swoją dużą pojemnością, praktycznymi programami mycia i prostotą obsługi. To bardzo dobry produkt!

Beko DIS25013

Zalety

Zalety
 • Pojemność mieszcząca 10 kompletów naczyń
 • Funkcja połowy załadunku
 • Wytrzymałe zawiasy SelFit
 • Najszybszy pełen program Quick&Shine
 • System zabezpieczający WaterStop
 • Program 30′ do szybkiego radzenia sobie z delikatnymi zabrudzeniami
 • Regulacja wysokości półek na kubki
 • Wyświetlacz LCD
 • Stosunkowo niska cena

Wady

Wady
 • Największy pobór prądu (237 kWh/rok)
 • Największe zużycie wody (2940 l/rok)

Kup na Morele.net

 

 

Najlepsze zmywarki do zabudowy 60 cm – Ranking zmywarek do zabudowy 2020

Dobra zmywarka pod zabudowę 60 cm idealnie wpisuje się w potrzeby dużej rodziny. Mycie wielu naczyń nie należy do zadań przyjemnych, warto więc ułatwić sobie codzienne obowiązki, kupując odpowiedni sprzęt kuchenny. Najlepsza zmywarka 60 do zabudowy skutecznie umyje brudne naczynia, a przy tym – pozwoli zaoszczędzić wodę i nie zużyje zbyt wiele prądu, jednak który model okaże się właściwym wyborem? Jaka zmywarka do zabudowy 60 cm będzie najlepsza? Czym powinna charakteryzować się nowoczesna zmywarka do zabudowy 60? Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm odpowiada na każde z postawionych pytań.

 1. Bosch SMV46KX00E
 2. Siemens IQ300 SN636X03ME
 3. Samsung DW60M6050BB
 4. Beko DIN28425
 5. Electrolux EES69310L

Porównanie najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm:

Model
CenaPojemność
Poziom hałasu [dB]
Liczba programówTemperatury [°C]
Klasa energetyczna
Połowa załadunku
Zużycie energii [kWh/cykl]
Roczne zużycie energii [kWh]
Zużycie wody [l/cykl]
Roczne zużycie wody [l]
Wymiary [cm]
BOSCH SMV46KX00E
Sprawdź cenę »13 kompletów
46
640/45/50/60/65/70
A++
NIE0,922627,52100
59,8×81,5×55
Siemens SN636X03ME
Sprawdź cenę »14 kompletów
44
640/45/50/65/70
A++
NIE0,9326610266059,8×81,5×55
Samsung DW60M6050BBSprawdź cenę »14 kompletów447brak danychA++TAK0,9326610,5294059,8×81,5×55
BEKO DIN28425
Sprawdź cenę »14 kompletów
46835/40/50/60/65/70
A++
TAK0,902669,52660
59,8×81,8×55
ELECTROLUX EES69310L
Sprawdź cenę »15 kompletów
44
845/50/55/60/65
A+++
NIE0,85241113080
59,6×81,8×55

 

1. Bosch SMV46KX00E Kliknij aby kupić »

Bosch-SMV46KX00EPierwszym sprzętem prezentowanym w zestawieniu zmywarek do zabudowy 60 cm jest zmywarka Bosch SMV46KX00E. To jeden z najpopularniejszych modeli w swojej kategorii szerokości. Z czego owa popularność wynika? Czy przekłada się na solidność i funkcjonalność urządzenia? Sprawdźmy!

Zmywarka Bosch do zabudowy 60 cm wyróżnia się między innymi tym – choć trudno uznać to za pozytywne wyróżnienie – iż w jednym cyklu mycia umyje zaledwie 13 kompletów naczyń. Nie jest to oszałamiający wynik, zwłaszcza, że większość zmywarek tego typu pomieści 14, a nawet 15 kompletów brudnych naczyń.  Z tej niewielkiej wady urządzenia wynika jednak olbrzymia zaleta, a mianowicie zmywarka ta zużywa najmniejszą ilość wody na jeden cykl pracy, która wynosi 7,5 litra. To zaś przekłada się na niższe rachunki za wodę oraz przyczynia do ekologicznego stylu życia.

Oszczędność to oczywiście nie jedyna dobra cecha urządzenia od Bosch. Zmywarka do zabudowy 60 cm zwraca na siebie uwagę również swoją funkcjonalnością. Programów, z których możemy skorzystać jest 6 i pracują one aż w 6 różnych temperaturach. Jednym z najciekawszych jest program TurboSpeed, który sprawia, że nasze brudne naczynia stają się czyste w ciągu 20 minut. Wynika to z wstępnego podgrzania wody i komory zmywania. Dzięki tak prostemu zabiegowi otrzymujemy najszybszy program na rynku, wśród zmywarek do zabudowy.

Pozostałe funkcjonalności zmywarki do zabudowy 60 cm Bosch to m.in:

 • Program MachineCare – 90-minutowy program, który zapobiega gromadzeniu się osadów z wapnia i tłuszczu, co przyczyniałoby się do obniżenia jakości mycia. Wystarczy opróżnić wnętrze zmywarki, dodać specjalny detergent, wybrać program MachineCare i gotowe! Zmywarka pozostanie czysta i niezawodna na dłużej.
 • InfoLight – podobnie jak w modelu do 45 cm szerokości tak i ten emituje czerwoną wiązkę światła podczas pracy urządzenia. Dzięki temu nie otworzymy zmywarki w trakcie zmywania naczyń.
 • Szuflada Vario3 – to trzecia szuflada, przeznaczona przede wszystkim na brudne sztućce. Taka konfiguracja wnętrza umożliwia odejście od zajmujących miejsc koszy na sztućce. Dzięki temu mamy do dyspozycji więcej miejsca w najniższej szufladzie.
 • VarioSpeed Plus – idealny program gdy w trakcie spokojnego dnia zjawią się w naszym domu niezapowiedzeniu gości, a my dopiero co włączyliśmy zmywarkę pełną brudnych naczyń. Wciśnięcie przycisku funkcji VarioSpeed Plus umożliwia skrócenie czasu mycia nawet do 66%  przy zachowaniu równie doskonałego efektu mycia.
 • Asystent dozowania – dzięki niemu nie musimy się już martwić o zbyt wczesne lub niedokładne rozpuszczenie się tabletki do mycia naczyń. Po umieszczeniu jej w specjalnym pojemniku górnego kosza zostaje ona w sukcesywny i kontrolowany sposób rozpuszczana.
 • System RackMatic – 3-stopniowy system regulacji położenia górnego kosza. Dzięki niemu dopasujemy układ wnętrza do aktualnych potrzeb, a jego regulacja jest niesamowicie prosta, nawet gdy kosz jest pełen.
 • Sensor załadunku – to między innymi dzięki niemu zużycie wody jest na tak niskim poziomie, a to dlatego, że czujniki systemu załadunku mierzą minimalną, lecz niezbędną ilość wody do umycia aktualnej ilości brudnych naczyń.
 • Suszenie Extra – funkcja, która optymalizuje proces suszenia dzięki podwyższeniu temperatury płukania nabłyszczającego oraz nieco wydłuża czas samego suszenia. Dzięki funkcji Suszenie Extra nawet plastikowe naczynia będą idealnie suche.

Zmywarki od firmy Bosch to także gwarancja solidności i trwałości urządzenia. Producent zapewnia 10-letnią gwarancję na zabezpieczenie wnętrza zmywarki przed zardzewieniem, wykorzystując do tego innowacyjne rozwiązania technologiczne. Co więcej, wyposaża swoje zmywarki w system AquaStop zabezpieczający przed ewentualnym wyciekiem wody w razie jakikolwiek awarii lub braku szczelności urządzenia oraz przewodów doprowadzających wodę.

Jak model SMV46KX00E wypada wśród opinii użytkowników? Zdecydowana większość to opinie pozytywne, chwalące zmywarkę za skuteczność mycia naczyń, cichą pracę, łatwą i intuicyjną obsługę, ale też za obniżenie rachunków za wodę. Czy zdarzają się jakieś opinie negatywne? Jak to przy każdym produkcie – zawsze znajdzie się jakąś małą wadę. W przypadku tej zmywarki wskazuje się przede wszystkim na słabą jakość suszenia w trybie Eco. Jednak rozwiązaniem tego problemu okazuje się ręczne otwarcie zmywarki po zakończeniu programu.

Jak widać, zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch jest funkcjonalnym i chwalonym przez użytkowników sprzętem. Szeroką rzeszę fanów zapewnia jej solidność wykonania, trwałość, a przy tym mnogość funkcji i wysoka skuteczność mycia. Niewątpliwie jest to produkt godny uwagi.

Bosch SMV46KX00E

Zalety

Zalety
 • Najmniejsze zużycie wody w jednym cyklu mycia (7,5 l)
 • Sensor załadunku odmierzający minimalną ilość potrzebnej wody
 • Asystent dozowania idealnie rozpuszczający tabletki do zmywania
 • Czerwona dioda informująca o pracy zmywarki
 • Dodatkowa szuflada na sztućce
 • 20-minutowy program TurboSpeed
 • Program MachineCare zapewniający czystość i niezawodność zmywarki
 • 3-stopniowy system regulacji kosza na sztućce RackMatic
 • 10-letnia gwarancja przed zardzewieniem wnętrza
 • Wiele pozytywnych opinii użytkowników

Wady

Wady
 • Słaba jakość suszenia w trybie Eco
 • Brak automatycznego otwierania się drzwi zmywarki po zakończonym myciu

Kup w RTV Euro AGD Kup na Electro.pl

 

2. Siemens IQ300 SN636X03ME Kliknij aby kupić »

Siemens-IQ300-SN636X03MECzas na propozycję od znanej niemieckiej firmy Siemens. Zmywarka do zabudowy model IQ300 SN636X03ME to ich …….. produkt, który charakteryzuje się zresztą świetnymi parametrami. Sprawdźmy, jakie są jego dobre i złe strony.

Pierwszą zaletą, która rzuca się w oczy po spojrzeniu na parametry zmywarki w tabeli, to jej niski poziom hałasu w trakcie pracy, który wynosi zaledwie 44 dB. Tak dobry wynik jest skutkiem zastosowania innowacyjnego silnika iQdrive, który nie dość, że gwarantuje cichą pracę, to zapewnia także niższe zużycie energii i krótki czas trwania programów z zachowanie identycznej skuteczności mycia.

Jeśli chodzi o wspomniane zużycie energii, to zmywarka Siemens SN636X03ME prezentuje się w tej kwestii bardzo przyzwoicie. Kategoria energetyczna A++ zapewnia m.in. pobór prądu na poziomie 0,93 kWh/cykl i wody 10 l/cykl. Nie są to najlepsze wyniki w zestawieniu, aczkolwiek na pewno nie nadszarpną z zauważalny sposób naszego portfela, gdy przyjdzie rachunek za media.

Zmywarka do zabudowy Siemens to także urządzenie bardzo funkcjonalne. Poza standardowym wyposażeniem, takim jak programy automatyczne, dioda informująca o pracy zmywarki, asystent dozowania, czy składane górne i dolne kosze zmywarki wyróżnić możemy:

 • Szuflada Vario3 – to dodatkowa, trzecia szuflada przeznaczona przede wszystkim dla sztućców. Takie rozwiązanie, w istotny sposób pozwala zwiększyć przestrzeń w dolnej szufladzie, w której możemy pomieścić zdecydowanie więcej brudnych naczyń, aniżeli w przypadku dzielenia tej przestrzeni z koszem na sztućce.
 • RackMatic – system umożliwiający w prosty sposób obniżenie lub podniesienie górnego kosza, nawet gdy jest w pełni załadowany, tak by jeszcze lepiej zagospodarować wnętrze zmywarki wedle swoich potrzeb.
 • MachineCare – 90-minutowy program, który zapobiega gromadzeniu się osadów z wapnia i tłuszczu, co przyczyniałoby się do obniżenia jakości mycia. Wystarczy opróżnić wnętrze zmywarki, dodać specjalny detergent, wybrać program MachineCare i gotowe! Zmywarka pozostanie czysta i niezawodna na dłużej.
 • Program Szkło 40ºC – specjalny program usuwający zanieczyszczenia w niskich temperaturach przeznaczony dla delikatnego i cienkiego szkła.
 • VarioSpeed Plus – idealny program, gdy w trakcie spokojnego dnia zjawią się w naszym domu niezapowiedzeniu gości, a my dopiero co włączyliśmy zmywarkę pełną brudnych naczyń. Wciśnięcie przycisku funkcji VarioSpeed Plus umożliwia skrócenie czasu mycia nawet do 66%  przy zachowaniu równie doskonałego efektu mycia.
 • Program Cichy 50ºC – idealne rozwiązanie, gdy włączasz zmywarkę na noc. Aktywacja programy obniża głośność pracy zmywarki ponad 1,5 raza, przez co naczynia myte są praktycznie bezgłośnie.
 • AquaSensor – czujnik świetlny badający stopień zabrudzenia wody. Jego ocena ma wpływ na ilość potrzebnej wody do skutecznego umycia konkretnego załadunku. Taka regulacja pozwala zaoszczędzić nawet do 4 litrów wody w stosunku do programów przeznaczonych do mocno zabrudzonych naczyń.

Zmywarka Siemens do zabudowy 60 z szufladą na sztućce nie zawodzi również pod kątem bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku zmywarki Bosch, tak i tutaj producent oferuje aż 10 lat gwarancji zapewniającej, że wnętrze zmywarki nie zardzewieje. Dodatkowo jest ona także wyposażona w system AquaStop, który zabezpieczy użytkownika przed ewentualnymi przeciekami lub zalaniem kuchni w razie nieszczelności przewodów doprowadzających wodę, lub samego urządzenia.

Biorąc pod uwagę opinie użytkowników – właścicieli tego modelu, należy wspomnieć, że pewnym mankamentem tego urządzenia jest brak na wyposażeniu krótkiego programu, który w szybki sposób pozwoliłby umyć mniej zabrudzone naczynia. O inne negatywne opinie bardzo trudna. Zdecydowana ich większość chwali zmywarkę Siemens do zabudowy 60 cm głównie za pojemne i przemyślane wnętrze.

Siemens IQ300 SN636X03ME

Zalety

Zalety
 • Legendarna jakość dźwięku dzięki 40 mm przetwornikom
 • Wysoka jakość bezprzewodowego przesyłu muzyki dzięki technologii APT-X
 • Elegancki, stylowy i klasyczny wygląd
 • Ponad 30 godzin bezprzewodowej pracy
 • Analogowe pokrętło umożliwiające sterowanie telefonem
 • Składana konstrukcja
 • Możliwość podłączenia drugiego zestawu słuchawek
 • Złącze Mini-jack 3,5 mm umożliwiające przewodowe korzystanie z słuchawek

Wady

Wady
 • Brak etui do słuchawek w zestawie
 • Stosunkowo ciasne, co może doskwierać przy długim noszeniu

Kup na Morele.net Kup na Mall.pl

 

3. Samsung DW60M6050BB Kliknij aby kupić »

Samsung-DW60M6050BBZmywarka do zabudowy Samsung DW60M6050BB to trzecie prezentowane przez nas urządzenie. Sprzęt od koreańskiego producenta wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą, wysokim komfortem użytkowania i sterylną czystością umytych naczyń. Jakie inne zalety przedstawia? I czy ma jakieś wady? Sprawdźmy!

Zmywarka Samsung 60 do zabudowy to bardzo praktyczne urządzenie. Owa praktyczność wynika przede wszystkim z zastosowania przemyślanych rozwiązań, którymi w swej specyfikacji chwali się producent. Jednym z nich jest funkcja połowy załadunku, dzięki której nie musimy już czekać, aż cała zmywarka zapełni się brudnymi naczyniami, by móc ją włączyć. Możliwość mycia tylko dolnego kosza zapewnia oszczędność czasu i energii.

Kolejną wyróżniającą cechą jest funkcja dezynfekcji, która podgrzewając wodę do 70°C zwalcza szkodliwe drobnoustroje, a przy tym w pełni usuwa pozostałe cząsteczki detergentu, pozostawiając naczynia sterylnie czyste. Ta funkcjonalność sprawia, że zmywarka Samsung DW60M6050BB to idealne rozwiązanie dla alergików i rodziców niemowląt.

Poprzedni produkt w naszym rankingu był krytykowany za brak krótkiego programu. W przypadku firmy Samsung producent oferuje 60-minutowy program ekspresowy, który pozwoli zaoszczędzić Twój czas bez straty na jakości zmywania. Należy jednak pamiętać, że jest to program przeznaczony do mniejszych załadunków lub lekko zabrudzonych naczyń.

Z innych ważnych i praktycznych rozwiązań możemy wymienić:

 • Regulacja wysokości górnego kosza w zakresie 5 cm – cały proces odbywa się po wciśnięciu jednego guzika, a układ koszy, w którym górna szuflada jest wyżej, pozwala umyć w zmywarce nawet wysokie garnki czy szerokie patelnie
 • 3 źródła wody – 3 poziomy ramion spryskujących (górne, środkowe oraz dolne) pozwalają na skuteczne dotarcie wody i umycie naczyń umieszczonych w każdym koszu.
 • Program Auto – świetne rozwiązanie, gdy jeszcze nie wiesz, jaki program wybrać, by naczynia były skutecznie umyte. Bogaty zestaw precyzyjnych czujników sam dobierze temperaturę, czas zmywania, a nawet sposób dozowania środków czyszczących.
 • Dotykowy panel sterowania – prosty i intuicyjny wyświetlacz LED pozwoli Ci na wygodne wybranie odpowiedniego programu.
 • AquaStop – mechanizm automatycznego zamknięcia dopływu wody, który zabezpieczy Twój dom przed zalaniem w razie awarii zmywarki lub przewodów doprowadzających do niej wodę.

Jak widać, zmywarka do zabudowy 60 cm od Samsunga to bardzo praktyczne i wygodne urządzenie. Potwierdzają to również opinie użytkowników, którzy chwalą ten model przede wszystkim za dużą pojemność, którą w bardzo elastyczny sposób można zarządzać oraz za funkcję higienicznego mycia. Z negatywnych głosów pojawiają się takie, które skarżą się na dość głośną pracę urządzenia (tutaj za wadę należy także uznać brak cichego programu) i brak jakiegokolwiek wyświetlania informacji na zewnątrz czy zmywarka nadal pracuje, czy już nie.

Koniec końców, zdecydowana przewaga zalet przemawia za kupnem, a przynajmniej zainteresowania się tym sprzętem.

Samsung DW60M6050BB

Zalety

Zalety
 • Technologia One Push, która eliminuje zewnętrzny hałas w trakcie podróży
 • NFC™ umożliwia nawiązywanie połączenia za jednym dotknięciem
 • Długi czas pracy akumulatora (35 godzin)
 • Wyraźny dźwięk dzięki kopułowym 40 mm przetwornikom
 • Technologia DSEE, która przywraca szczegółowość muzyki cyfrowej
 • Szeroka możliwość optymalizacji dźwięku dzięki aplikacji Headphones Connect
 • Miękkie, owalne i wygodne nauszniki
 • Złącze Mini-jack 3,5 mm umożliwiające przewodowe korzystanie z słuchawek

Wady

Wady
 • Najdłuższy czas ładowania w zestawieniu (7 godzin)
 • Brak możliwości całkowitego złożenia słuchawek
 • Brak etui do słuchawek w zestawie

Kup na Morele.net Kup na Mall.pl

 

4. Beko DIN28425 Kliknij aby kupić »

Beko-DIN28425Zmywarka Beko do zabudowy 60 cm to nasza najtańsza propozycja w tym segmencie szerokości. Sprawdźmy z czego wynika jej niższa cena i czy model ten może stanowić konkurencję dla droższych produktów.

Zmywarka Beko DIN28425 na pierwszy rzut oka w żaden sposób nie odstępuje od jej droższych odpowiedników. Co więcej, wyróżnia się stosunkowo niskim zużyciem wody wynoszącym 9,5 l/cykl, funkcją “Połowa Załadunku” oraz aż 8 programami mycia.

Warto zwrócić również uwagę na jej solidność. Tutaj należy wspomnieć o zawiasach SelFit, które pozwalają otworzyć drzwi zmywarki na dowolną szerokość i zamontować front zmywarki, którego waga może dochodzić nawet do 6 kilogramów. Kolejnym aspektem dowodzącym o solidności jest nowe, wzmocnione ramię myjące, które skutecznie rozprowadza wodę wewnątrz zmywarki pozwalając dotrzeć jej do wszystkich zakamarków. W tej kwestii warto też wspomnieć o dnie zmywarki wykonanym ze stali nierdzewnej, która gwarantuje zdecydowanie większą trwałość i higienę niż urządzenia z plastikowym dnem.

Zmywarka do zabudowy Beko to jedno z bardziej praktycznych urządzeń na runku dzięki swoim funkcjom oraz licznym programom. Najważniejsze z nich to:

 • Funkcja “Fast +” – jest to rozwiązanie, dzięki któremu możemy przyśpieszyć proces zmywania nawet 3-krotnie. Szczególnie przydatna funkcja gdy zaskoczą nas niezapowiedziani goście, a brak nam czystych naczyń w szufladach.
 • Wskaźnik LedSpot – dyskretne czerwone ledowe światło padające na podłogę, które sygnalizuje nam o pracy zmywarki
 • TrayWash – nowoczesny patent, który rozwiązuje dotychczasowe problemy z myciem dużych tac piekarnika. Specjalne uchwyty pozwalają umieścić aż trzy takie tace zapewniając im dogodny dostęp do wody i detergentów.
 • Szeroki, trzeci kosz na sztućce – zwiększa on powierzchnię dolnej szuflady zmywarki, ponieważ nie trzeba już przeznaczać w niej miejsca dla standardowego, pionowego koszyka na sztućce
 • Trzypoziomowy system Acrobat – umożliwia dowolny sposób ustawienia górnego kosza w trzech różnych poziomach, nawet gdy jest pełen.
 • Technologia AquaFlex – dzięki niej użytkownik ma możliwość jednoczesnego umycia zarówno delikatnych kieliszków i szklanek (w górnym koszu) oraz ciężko zabrudzonych garnków (w dolnym koszu).
 • Program automatyczny AllIn1 – jego zadaniem jest rozpoznanie czy do zmywania została użyta tabletka AllIn1 – jeśli tak, to zmywarka samodzielnie wydłuży czas pracy, by w pełni wykorzystać możliwości użytego detergentu.
 • Quick&Shine – najkrótszy na rynku (58 minut) pełen program w klasie energetycznej A, który idealnie nadaje się do codziennego zmywania. To unikalna funkcjonalność wyróżniająca zmywarki Beko.
 • Wygodny dyspenser – dzięki któremu tabletkę do zmywania zamkniesz w wygodny sposób, bez obawy, że wypadnie wcześniej, niż powinna.
 • Mini 30 – bardzo krótki, 30-minutowy program przeznaczony dla lekko zabrudzonych naczyń oraz szkła. Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste i lśniące naczynia “na już”.

Jak widzimy, ilość funkcji, które oferuje zmywarka pod zabudowę Beko jest przeogromna, a to tylko najważniejsze z nich.

Wśród opinii użytkowników równie trudno doszukać się jakichkolwiek złych słów na temat tego sprzętu. Jedyne do czego można się przyczepić to brak dedykowanego dla nocnej pracy urządzenia programu cichego. W związku z tym, że dostępnym programów jest aż 8, to brak tak istotnego z nich możemy uznać za pewne niedopatrzenie.

Należy jednak sprawiedliwie uznać, że w tym przypadku niska cena w żaden sposób nie przekłada się na gorszą funkcjonalność zmywarki. Jest to więc znakomity sprzęt za niewielkie pieniądze, zdecydowanie godzien polecenia.

Beko DIN28425

Zalety

Zalety
 • Szeroki zakres przenoszenia (18 – 22000 Hz) zapewnia dużą głębię dźwięku
 • Najwyższy poziom dynamiki 113 dB spośród słuchawek do 500 zł
 • Przewód ze złączem Mini-jack 3,5 mm w komplecie zapewnia
 • Wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe Bluetooth 4.0 z apt-X
 • Najkrótszy czas ładowania w zestawieniu (2 godziny)
 • NFC™ umożliwia nawiązywanie połączenia za jednym dotknięciem
 • Miękkie wokółuszne poduszki oraz wygodny pałąk
 • Niezawodna i energooszczędna technologia Bluetooth 4.1
 • Dedykowane etui w zestawie

Wady

Wady
 • Pojawiające się opinie sugerujące, że słuchawki dość mocno uciskają w uszy
 • Najniższa wartość impedancji (18 Ω)

Kup na Morele.net Kup w MyCenter.pl

 

5. Electrolux EES69310L Kliknij aby kupić »

Electrolux-EES69310LOstatnią już propozycją w naszym zestawieniu jest zmywarka do zabudowy Electrolux 60 cm, model EES69310L. Jest to jednocześnie najdroższa, ale też najbardziej pojemna zmywarka w naszym rankingu, gdyż z powodzeniem może umyć aż 15 kompletów naczyń za jednym razem. Co jeszcze ją wyróżnia?

Zmywarka Electrolux do zabudowy 60 cm jako jedyna w naszym zestawieniu posiada klasę energetyczną A+++. Przekłada się to na najmniejsze zużycie energii elektrycznej w jednym cyklu pracy, które wynosi zaledwie 0,85 kWh. W ciągu roku daje to około 241 kWh i jak łatwo policzyć, roczny koszt rachunków za prąd wyniesie wtedy zaledwie 134 zł. Kupując więc ten model nie dość, że wybieramy bardziej ekologiczny tryb życia to jeszcze na tym zaoszczędzimy.

Nie możemy niestety tego samego powiedzieć o wodzie, bo akurat jej zużycie jest największe spośród wszystkich zmywarek, które porównujemy. Duży pobór wody, który wynosi 11 litrów na jeden cykl mycia wynika przede wszystkim z możliwości umycia większej ilości naczyń niż w pozostałych urządzeniach.

Jak pod względem funkcjonalności i dostępnych programów prezentuje się zmywarka Electrolux EES69310L? Równie imponująco! Oto najważniejsze z nich:

 • AirDry – technologia poprawiająca skuteczność suszenia nawet 3-krotnie dzięki wykorzystaniu naturalnego przepływu powietrza. Pod koniec cyklu zmywarka otwiera drzwi na szerokość 10 cm, co zapewnia obieg powietrza i doskonały efekt suszenia.
 • Uchwyty SotfGrip i wsporniki SoftSpike wykonane z miękkiego materiału, które służą bezpiecznemu utrzymywaniu delikatnego szkła w trakcie mycie, chroniąc je w ten sposób przed pęknięciem i rozbiciem.
 • System SatelliteClean® z 5 poziomami natrysku – innowacyjne satelitarne ramię spryskujące, które doprowadzając wodę w każdym zakamarek zmywarki zapewnia 3 razy lepsze efekty zmywania
 • Funkcja TimeBeam® – najważniejsze informacje dotyczące przebiegu zmywania wyświetlane są na podłodze pod zmywarką. Dzięki temu użytkownik jest na bieżąco informowany o przebiegu cyklu zmywania
 • Flexi Lift – funkcja pozwalająca na regulowanie wysokości górnego kosza, dzięki czemu w dolnej szufladzie możemy zmieścić nawet duże garnki czy patelnie
 • Program szybki 30 min – idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste naczynia “na teraz”. W ciągu zaledwie półgodziny zmywarka szybko i dokładnie umyje delikatnie zabrudzone naczynia.
 • MachineCare – program konserwujący wnętrze zmywarki, który usuwa z niej tłuszcz i kamień.
 • ExtraHygiene – funkcja dezynfekująca i eliminująca 99,99% bakterii z naczyń i wnętrza urządzenia. Świetne rozwiązanie dla alergików lub rodziców małych dzieci.
 • AutoFlex – program oszczędzający wodę, który dzięki systemowi czujników dostosowuje ilość użytej wody do ilości naczyń i stopnia ich zabrudzenia.

Ilość programów i funkcji sprawia, że korzystanie z opisywanej zmywarki staje się bardzo proste, przyjemne i praktyczne. By jeszcze bardziej umożliwić kontrolę urządzenia, producent oddaje w ręce użytkownika innowacyjną funkcję QuickSelect. Dzięki niej możemy określić czas zmywania (za pomocą przesunięcia palcem), dobrać interesujące nas funkcje i sprawdzić na ile nasz autorski program jest ekologiczny.

Za to i za wiele innych ciekawych rozwiązań trzeba jednak sporo zapłacić. Zmywarka do zabudowy Electrolux EES69310L jest najdroższą zmywarką w naszym zestawieniu, a jej ceny rozpoczynają się od  2300 zł. W tym przypadku nie należy jednak martwić się o jakość, ponieważ jest ona adekwatna do ceny, czyli bardzo wysoka.

Pani AGD przedstawia: Zmywarka do zabudowy Siemens SN636X03ME

Zmywarka do zabudowy Electrolux EES69310L to najczęściej wybierana zmywarka o szerokości 60 cm wśród użytkowników

Electrolux EES69310L

Zalety

Zalety
 • Najdłuższy czas pracy na baterii (40 godzin)
 • Dwa wysokiej jakości przetworniki Rex40 oraz Sensation55
 • Zintegrowany ze słuchawkami wzmacniacz
 • Mocny i dopracowany bas
 • Technologia sprawiająca, że słuchawki wibrują na głowie zgodnie z basem
 • Wysoki komfort noszenia słuchawek dzięki miękkim poduszkom
 • Stosunkowo krótki czas ładowania (2,5 h) biorąc pod uwagę czas pracy na baterii

Wady

Wady
 • Najniższy poziom dynamiki (90 dB) wśród słuchawek do 500 zł
 • Brak możliwości złożenia słuchawek
 • Najcięższe słuchawki w zestawieniu do 500 zł

Kup w Media Markt Kup w Media Expiert

 

6. Jaką zmywarkę do zabudowy kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki do zabudowy 45 cm i 60 cm?

Posiadanie w domu zmywarki jest bardzo wygodne – nie trzeba już przejmować się brudnymi naczyniami, ponieważ ona świetnie sobie z nimi poradzi. W sklepach dostępnych jest jednak tak wiele różnych modeli zmywarek, że wiele osób nie wie co wybrać. Nie wiedzą nawet czym się kierować, by znaleźć idealną zmywarkę dla siebie. Dobra zmywarka do zabudowy nie musi świetnie wyglądać, ponieważ i tak nie będzie widoczna z zewnątrz. Musi jednak być solidna, pojemna, skuteczna i posiadać użyteczne funkcje, które będą czyniły korzystanie z niej jeszcze wygodniejszym. Jaka zmywarka jest najlepsza? Jak wybrać zmywarkę? Doradzamy!

Wśród dostępnych na rynku urządzeń można wyróżnić dwa typy:

 • zmywarka wolnostojąca (posiadająca kompletną obudowę oraz blat, ustawiana w dowolnym miejscu)
 • zmywarka do zabudowy (na przykład zmywarka pod blat lub taka, która jest ustawiana w ciągu szafek kuchennych).

W drugim przypadku istotny jest też montaż zmywarki do zabudowy (panel sterowania może być całkowicie ukryty lub widoczny na froncie drzwiczek). Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.

Nasz ranking zmywarek 45 cm i 60 cm oraz poradnik ich wyboru obejmuje jedynie modele do zabudowy.

 

Jaka zmywarka do zabudowy? Najważniejsza kwestia to rozmiar

Pierwszym dylematem, przed jakim staje osoba kupująca zmywarkę jest jej rozmiar. W przypadku modeli pod zabudowę producenci oferują dwa podstawowe typy, czyli zmywarkę do zabudowy 45 cm i zmywarkę do zabudowy 60 cm. Ten parametr decyduje nie tylko o wielkości samego urządzenia, ale także o jego pojemności (czyli ilości kompletów, jaka zmieści się do zmywarki podczas jednego cyklu). Jaki rozmiar będzie najlepszy? Tutaj liczy się dostępny metraż, ilość domowników oraz częstotliwość zmywania.

 1. Zmywarka pod zabudowę 45 cm
  Wąska zmywarka do zabudowy sprawdzi się przede wszystkim w niewielkich kuchniach, w których trudno wygospodarować miejsce na szersze urządzenia. Model tego typu jest często swoistym kompromisem pomiędzy małym metrażem pomieszczenia kuchennego a chęcią posiadania wygodnego urządzenia do zmywania. Jednak nawet zmywarka kompaktowa do zabudowy może być bardzo praktyczna – o ile wybierze się model posiadający odpowiednie cechy i funkcje. Jednak nie tylko to decyduje o zakupie takiego urządzenia. Zmywarka 45 cm do zabudowy jest także chętnie wybierana przez osoby mieszkające w pojedynkę i zazwyczaj jadające poza domem lub młode małżeństwa, które jeszcze nie zdecydowały się na posiadanie dzieci. W takich sytuacjach kompaktowe urządzenie (które zajmuje niewiele miejsca i szybciej się napełnia) sprawdzi się doskonale. Taki model ma też oczywiście swoje wady (między innymi trudności w schowaniu większych naczyń czy konieczność częstszego włączania, co generuje wyższe wydatki na wodę, prąd i środki czyszczące). Zaletą jest natomiast cena, która często bywa wyższa niż w przypadku szerszych modeli. Jednak nawet zmywarka kompaktowa do zabudowy może być bardzo praktyczna – o ile wybierze się model posiadający odpowiednie cechy i funkcje.

  Zatem jaka zmywarka do zabudowy 45 cm jest warta uwagi? Nasz ranking zmywarek 45 przedstawia modele, na które na pewno warto zwrócić uwagę.

 2. Zmywarka pod zabudowę 60 cm
  Zmywarka do zabudowy 60 cm jest urządzeniem zdecydowanie bardziej praktycznym niż jej węższy odpowiednik (i dlatego jest polecana zawsze wtedy, gdy metraż kuchni umożliwia zamontowanie właśnie takiego modelu). Zmywarka 60 cm do zabudowy charakteryzuje się sporą pojemnością (co ma ogromne znaczenie przy rodzinach składających się z trzech i więcej osób), większym rozmiarem (co znacząco ułatwia zmywanie w niej garnków, patelni i naczyń charakteryzujących się większymi gabarytami) oraz dużą ekonomicznością (zmywarka 60 do zabudowy może być włączana znacznie rzadziej niż zmywarka 45 do zabudowy, co przynosi spore oszczędności w ilości zużytej wody, energii i detergentów). Jednym z jej mankamenów jest fakt, iż niezwykle trudno jest ją zmieścić w małych pomieszczeniach lub takich, które są już urządzone. Dodatkową wadą może być zdecydowanie wyższa cena, którą trzeba zapłacić za większe urządzenie.

  Jaka zmywarka do zabudowy 60 cm spełni swoje podstawowe zadania? Nasz ranking zmywarek do zabudowy 60 cm prezentuje modele, którymi warto się zainteresować.

Rozmiar zmywarki do zabudowy to pierwszy (i najważniejszy) krok przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Jest on uzależniony od wielu czynników, wśród których można wymienić nie tylko posiadany metraż, ale także indywidualne cechy gospodarstwa domowego (ilość domowników bądź częstotliwość zmywania naczyń). Dlatego w tym przypadku warto wszystko przemyśleć i przeanalizować (aby dokonany wybór był tym właściwym). Sam rozmiar to oczywiście nie jedyny parametr, na jaki trzeba zwrócić uwagę decydując się na zakup konkretnego urządzenia (bez względu na to, czy jest to zmywarka 45 pod zabudowę czy też zmywarka 60 pod zabudowę).

Poniżej opisane cechy przedstawione w naszym poradniku dotyczą obu rozmiarów urządzeń.

 

Zmywarka do zabudowy – jaka najlepsza? Zwróć uwagę na parametry techniczne

Decydując się na zakup zmywarki do zabudowy należy zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych, które świadczą o wydajności urządzenia. W tym przypadku jest to klasa energetyczna, zużycie wody, klasa zmywania oraz klasa suszenia.

 1. Klasa energetyczna
  Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze zmywarki do zabudowy (i to bez względu na jej wielkość i pojemność) jest jej klasa energetyczna, której oznaczenie znajduje się na etykiecie urządzenia (od G do A+++). Jest to niezwykle istotny czynnik, który świadczy o ilości zużywanej energii przez urządzenie (a co za tym idzie – o jej efektywności i oszczędności). Najmniej opłacalne są modele z dolnego przedziału, bo chociaż kosztują stosunkowo niewiele, to są bardzo kosztowne w eksploatacji. Najlepsze zmywarki do zabudowy charakteryzują się klasą energetyczną A+ i wyższą (i tylko takimi warto się zainteresować). Wielu ekspertów podkreśla, iż do użytku domowego zupełnie wystarczą modele o klasie A+ lub A++. Dlaczego? Otóż zmywarka 45 A+++ lub 60 A+++ charakteryzuje się zazwyczaj dużo wyższą ceną od modeli o nieco niższych klasach, a różnica w ilości zużytej wody lub energii nie jest na tyle duża, by każdy chciał zainwestować w tak duży wydatek. Jednak jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, dlatego nasz ranking zmywarek do zabudowy 45 cm i 60 cm zawiera różnorodne modele, których klasa energetyczna waha się od A do nawet A+++.

 2. Zużycie wody
  Innym wyznacznikiem ekonomiczności i opłacalności zmywarki do zabudowy jest jej zużycie wody (i to zarówno na jeden cykl pracy, jak w ciągu całego roku – wtedy taka wielkość podawana jest na 280 cykli). Najbardziej ekonomiczne i oszczędne modele zużywają nie więcej niż 6 – 7 litrów wody podczas jednego cyklu pracy (o ile posiadają program ekonomiczny). Jednak warto tu podkreślić, iż o zużyciu wody wcale nie decyduje wielkość zmywarki. Co to oznacza w praktyce? Otóż mała zmywarka do zabudowy (45 cm) może zużywać znacznie więcej wody niż zmywarka w zabudowie o szerokości 60 cm. Dlatego kupując konkretny model zwracajmy uwagę na ten niezwykle istotny parametr. Ranking zmywarek do zabudowy 2020 prezentuje modele, które charakteryzują się sporym zróżnicowaniem pod tym względem (i to zarówno w wymiarze całorocznym, jak i jednego cyklu).

 3. Klasa zmywania
  Wysoka klasa energetyczna i poziom zużycia wody to ważne, ale nie jedyne cechy, którymi powinna charakteryzować się dobra zmywarka do zabudowy (45 lub 60 cm). Inna ważne kwestia, na jaką trzeba zwrócić uwagę to klasa zmywania, która informuje o skuteczności zmywania naczyń kuchennych przy trudnych i uporczywych zabrudzeniach (klasa G oznacza najniższą skuteczność, a klasa A najwyższą). W tym przypadku najlepiej wybierać modele oznaczone literą A, co gwarantuje skuteczne czyszczenie zabrudzonych naczyń.

 4. Klasa suszenia
  Ostatnim istotnym parametrem technicznym, którym powinna odznaczać się dobra zmywarka jest odpowiednia klasa suszenia, która mówi o tym, na jakim poziomie jest efektywność suszenia zmywarki po umyciu naczyń. Podobnie jak w przypadku klasy zmywania tutaj także mamy do czynienia z siedmiopunktową skalą, w której klasa A jest najlepszym, a klasa G najgorszym wyborem.

 

Jaką zmywarkę do zabudowy wybrać? Ważna jest pojemność, czyli ilość kompletów mieszczących się w jednym cyklu pracy

Istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej zmywarki powinna być jej pojemność, czyli ilość kompletów, które można włożyć do zmywarki na jeden cykl pracy (za standardowy komplet naczyń uznaje się zestaw, w skład którego wchodzi po jednym talerzu każdego rodzaju, komplet sztućców, jedna szklanka, jedna filiżanka oraz jeden spodek). Oczywiste jest, iż zmywarka 45 cm zmieści mniejszą ilość naczyń niż zmywarka 60 cm (pierwsza z nich myje jednorazowo od 8 do 10 kompletów, natomiast w drugiej można umyć nawet 15 zestawów naczyń). Dodatkowo należy podkreślić fakt, iż zmywarka mała do zabudowy może nie pomieścić garnków, patelni czy innych naczyń charakteryzujących się większymi rozmiarami. Dlatego decydując się na zakup konkretnego modelu warto przeanalizować subiektywne potrzeby (zmywarka 45 cm jest zupełnie nieopłacalna dla kilkuosobowej rodziny, natomiast singiel lub małżeństwo bez dzieci zazwyczaj nie potrzebuje modelu o szerokości 60 cm).

 

Jaką zmywarkę do zabudowy kupić? Istotny jest poziom hałasu

Każda osoba poszukująca odpowiedniego modelu zmywarki powinna zwrócić uwagę na poziom hałasu. W tym przypadku sprawa jest prosta – im jest on niższy, tym lepiej (zwłaszcza w przypadku posiadania małych dzieci lub domowników skarżących się na częste bóle głowy). Najwięcej zmywarek dostępnych na polskim rynku (i to bez względu na to, czy jest to zmywarka do zabudowy mała czy też duża) mieści się w poziomie hałasu od 40 do 50 dB (im jest on niższy, tym cena urządzenia jest zazwyczaj wyższa). Jednak ze względu na większy komfort użytkowania warto decydować się na ciche zmywarki do zabudowy. Ranking przedstawiony na naszej stronie rekomenduje głownie takie urządzenia, w których poziom hałasu wynosi około 45 dB.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki do zabudowy? Ilość i rodzaj dostępnych programów do zmywania

Kupując zmywarkę do zabudowy należy sprawdzić ilość i rodzaj dostępnych programów do zmywania. Jednak tutaj warto zachować pewną roztropność, gdyż jak pokazuje praktyka wiele z nich zupełnie nie jest wykorzystywana w codziennym użytkowniku (a każdy dodatkowy program podnosi cenę urządzenia). Dlatego wybierając konkretny model warto sprawdzić, czy ma on – oprócz programu normalnego – najbardziej przydatne i funkcjonalne opcje, wśród których można wymienić:

 • pół wsadu (umożliwia nastawienie niepełnej zmywarki przy zmniejszonym poborze wody – przydatna opcja przy małej ilości naczyń do zmywania)
 • mycie wstępne (wykorzystywane przy usuwaniu zaschniętych resztek jedzenia – uwalnia od konieczności ręcznego usuwania resztek jedzenia)
 • program intensywny (stosowany do silnie zabrudzonych naczyń, gdzie wykorzystuje się kilka cykli pracy – na przykład dla przypalonych garnków)
 • program przyspieszony (wykorzystywany do przepłukania mało zabrudzonych naczyń – w znaczący sposób skraca czas niezbędny do pełnego cyklu zmywania )
 • program delikatny (mycie naczyń w temperaturze około 30 – 45 stopni)
 • program automatyczny (zmywarka rozpoznaje stopień zabrudzenia naczyń i automatycznie dobiera temperaturę, ilość wody oraz czas trwania cyklu)

Dodatkowymi programami, które cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników jest program ECO (w którym zmywarka zużywa mniejszą ilość wody i energii) oraz BIO (zmywanie naczyń odbywa się w temperaturze 50 stopni). Natomiast wśród rodziców małych dzieci dużym zainteresowaniem cieszą się modele z funkcją wyparzania butelek (co pozwala uniknąć zakupu sterylizatora).

Na jaki model się zdecydować? W tym przypadku istotne są indywidualne potrzeby i upodobania – i na tej podstawie należy wybierać konkretny model zmywarki. Ranking popularnych urządzeń prezentuje bardzo zróżnicowane urządzenia, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Zmywarka do zabudowy – na jaką się zdecydować? Sprawdź dodatkowe funkcje

Nowoczesne zmywarki do zabudowy są wyposażone w wiele dodatkowych opcji, które zwiększają ich możliwości i podnoszą komfort użytkowania. Wśród nich można wymienić:

 • opóźniony start (ustawianie zmywania na konkretną godzinę, pozwala na ustawienie zmywania w dowolnym czasie)
 • strefa dla mocno i słabo zabrudzonych naczyń (naczynia umieszczone w strefie mocno zabrudzonej są myte bardziej intensywniej)
 • system Aqua Stop (chroni przed zalaniem pomieszczenia podczas awarii zmywarki)
 • dodatkowe zabezpieczenia (na przykład blokada przed otwarciem urządzenia podczas pracy lub blokada uniemożliwiająca zmianę programu po jego uruchomieniu)

Inne przydatne opcje w zmywarce to między innymi:

 • elektroniczna regeneracja (stała kontrola wody w zmywarce i informacja o konieczności regeneracji zmiękczacza)
 • wymiennik ciepła (umożliwiający wykorzystanie raz nagrzanej wody do kolejnego cyklu zmywania)
 • pomocnik dozowania (który zapobiega niekompletnemu rozpuszczeniu się tabletki).

Oczywiście nie wszystkie wymienione funkcje są niezbędne, a ich rodzaj i ilość powinien być dostosowany do subiektywnych potrzeb.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki do zabudowy? Tutaj nie wolno pominąć jej wyposażenia w elementy, które są niezwykle przydatne podczas codziennego użytkowania. W najbardziej praktycznych modelach nie powinno zabraknąć odpowiednich koszy (na przykład na sztućce), uchwytów na kieliszki, natrysków, dodatkowych półek czy filtrów. Równie istotne są wskaźniki i wyświetlacze, które informują o podstawowych parametrach, zakończeniu cyklu pracy czy ilości czasu pozostałego do końca zmywania. Tego typu dodatki są bardzo praktyczne i w znaczący sposób zwiększają komfort użytkowania urządzenia.

 

Jaka zmywarka 45 lub 60 cm do zabudowy? Podsumowanie

Zmywarka do zabudowy to praktyczne, funkcjonalne i bardzo przydatne urządzenie, które znajduje się na wyposażeniu coraz większej ilości gospodarstw domowych. Jednak aby zmywarka spełniła wszystkie swoje funkcje (bez względu na rozmiar), to musi odznaczać się kilkoma istotnymi cechami. Dlatego wybierając konkretny model należy zwrócić uwagę na jej podstawowe parametry (takie jak klasa energetyczna, zużycie prądu, klasa zmywania i klasa suszenia), wydajność pracy, rozmiar i pojemność, poziom hałasu, ilość dostępnych programów oraz dodatkowe funkcje. Jednocześnie sporo osób zwraca uwagę na cenę i producenta (co także jest nie bez znaczenia i ma wpływ na konkretny wybór). Zatem jakie urządzenie będzie najlepsze? Na naszej stronie znajdują się dwa zestawienia (ranking zmywarek do zabudowy 45 cm (na 2020 rok) oraz ranking zmywarek do zabudowy 60 cm(na 2020 rok)), z których każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.