Aktualizacja: Styczeń 2021

Dobra zmywarka pod zabudowę 60 cm idealnie wpisuje się w potrzeby dużej rodziny. Mycie wielu naczyń nie należy do zadań przyjemnych, warto więc ułatwić sobie codzienne obowiązki, kupując odpowiedni sprzęt kuchenny. Najlepsza zmywarka 60 do zabudowy skutecznie umyje brudne naczynia, a przy tym – pozwoli zaoszczędzić wodę i nie zużyje zbyt wiele prądu, jednak który model okaże się właściwym wyborem? Jaka zmywarka do zabudowy 60 cm będzie najlepsza? Czym powinna charakteryzować się nowoczesna zmywarka do zabudowy 60? Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm odpowiada na każde z postawionych pytań.

 1. Bosch SMV46KX00E
 2. Siemens IQ300 SN636X03ME
 3. Samsung DW60M6050BB
 4. Beko DIN28425
 5. Electrolux EES69310L
 6. Poradnik wyboru zmywarki do zabudowy

Porównanie najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm:

Model
CenaPojemność
Poziom hałasu [dB]
Liczba programówTemperatury [°C]
Klasa energetyczna
Połowa załadunku
Zużycie energii [kWh/cykl]
Roczne zużycie energii [kWh]
Zużycie wody [l/cykl]
Roczne zużycie wody [l]
Wymiary [cm]
BOSCH SMV46KX00E
Sprawdź cenę »13 kompletów
46
640/45/50/60/65/70
A++
NIE0,922627,52100
59,8×81,5×55
Siemens SN636X03ME
Sprawdź cenę »14 kompletów
44
640/45/50/65/70
A++
NIE0,9326610266059,8×81,5×55
Samsung DW60M6050BBSprawdź cenę »14 kompletów447brak danychA++TAK0,9326610,5294059,8×81,5×55
BEKO DIN28425
Sprawdź cenę »14 kompletów
46835/40/50/60/65/70
A++
TAK0,902669,52660
59,8×81,8×55
ELECTROLUX EES69310L
Sprawdź cenę »15 kompletów
44
845/50/55/60/65
A+++
NIE0,85241113080
59,6×81,8×55
 

1. Bosch SMV46KX00E Kliknij aby kupić »

Bosch-SMV46KX00EPierwszym sprzętem prezentowanym w zestawieniu zmywarek do zabudowy 60 cm jest zmywarka Bosch SMV46KX00E. To jeden z najpopularniejszych modeli w swojej kategorii szerokości. Z czego owa popularność wynika? Czy przekłada się na solidność i funkcjonalność urządzenia? Sprawdźmy!

Zmywarka Bosch do zabudowy 60 cm wyróżnia się między innymi tym – choć trudno uznać to za pozytywne wyróżnienie – iż w jednym cyklu mycia umyje zaledwie 13 kompletów naczyń. Nie jest to oszałamiający wynik, zwłaszcza, że większość zmywarek tego typu pomieści 14, a nawet 15 kompletów brudnych naczyń. Z tej niewielkiej wady urządzenia wynika jednak olbrzymia zaleta, a mianowicie zmywarka ta zużywa najmniejszą ilość wody na jeden cykl pracy, która wynosi 7,5 litra. To zaś przekłada się na niższe rachunki za wodę oraz przyczynia do ekologicznego stylu życia. Oszczędność to oczywiście nie jedyna dobra cecha urządzenia od Bosch. Zmywarka do zabudowy 60 cm zwraca na siebie uwagę również swoją funkcjonalnością. Programów, z których możemy skorzystać jest 6 i pracują one aż w 6 różnych temperaturach. Jednym z najciekawszych jest program TurboSpeed, który sprawia, że nasze brudne naczynia stają się czyste w ciągu 20 minut. Wynika to z wstępnego podgrzania wody i komory zmywania. Dzięki tak prostemu zabiegowi otrzymujemy najszybszy program na rynku, wśród zmywarek do zabudowy. Pozostałe funkcjonalności zmywarki do zabudowy 60 cm Bosch to m.in:

 • Program MachineCare – 90-minutowy program, który zapobiega gromadzeniu się osadów z wapnia i tłuszczu, co przyczyniałoby się do obniżenia jakości mycia. Wystarczy opróżnić wnętrze zmywarki, dodać specjalny detergent, wybrać program MachineCare i gotowe! Zmywarka pozostanie czysta i niezawodna na dłużej.
 • InfoLight – podobnie jak w modelu do 45 cm szerokości tak i ten emituje czerwoną wiązkę światła podczas pracy urządzenia. Dzięki temu nie otworzymy zmywarki w trakcie zmywania naczyń.
 • Szuflada Vario3 – to trzecia szuflada, przeznaczona przede wszystkim na brudne sztućce. Taka konfiguracja wnętrza umożliwia odejście od zajmujących miejsc koszy na sztućce. Dzięki temu mamy do dyspozycji więcej miejsca w najniższej szufladzie.
 • VarioSpeed Plus – idealny program gdy w trakcie spokojnego dnia zjawią się w naszym domu niezapowiedzeniu gości, a my dopiero co włączyliśmy zmywarkę pełną brudnych naczyń. Wciśnięcie przycisku funkcji VarioSpeed Plus umożliwia skrócenie czasu mycia nawet do 66% przy zachowaniu równie doskonałego efektu mycia.
 • Asystent dozowania – dzięki niemu nie musimy się już martwić o zbyt wczesne lub niedokładne rozpuszczenie się tabletki do mycia naczyń. Po umieszczeniu jej w specjalnym pojemniku górnego kosza zostaje ona w sukcesywny i kontrolowany sposób rozpuszczana.
 • System RackMatic – 3-stopniowy system regulacji położenia górnego kosza. Dzięki niemu dopasujemy układ wnętrza do aktualnych potrzeb, a jego regulacja jest niesamowicie prosta, nawet gdy kosz jest pełen.
 • Sensor załadunku – to między innymi dzięki niemu zużycie wody jest na tak niskim poziomie, a to dlatego, że czujniki systemu załadunku mierzą minimalną, lecz niezbędną ilość wody do umycia aktualnej ilości brudnych naczyń.
 • Suszenie Extra – funkcja, która optymalizuje proces suszenia dzięki podwyższeniu temperatury płukania nabłyszczającego oraz nieco wydłuża czas samego suszenia. Dzięki funkcji Suszenie Extra nawet plastikowe naczynia będą idealnie suche.

Zmywarki od firmy Bosch to także gwarancja solidności i trwałości urządzenia. Producent zapewnia 10-letnią gwarancję na zabezpieczenie wnętrza zmywarki przed zardzewieniem, wykorzystując do tego innowacyjne rozwiązania technologiczne. Co więcej, wyposaża swoje zmywarki w system AquaStop zabezpieczający przed ewentualnym wyciekiem wody w razie jakikolwiek awarii lub braku szczelności urządzenia oraz przewodów doprowadzających wodę. Jak model SMV46KX00E wypada wśród opinii użytkowników? Zdecydowana większość to opinie pozytywne, chwalące zmywarkę za skuteczność mycia naczyń, cichą pracę, łatwą i intuicyjną obsługę, ale też za obniżenie rachunków za wodę. Czy zdarzają się jakieś opinie negatywne? Jak to przy każdym produkcie – zawsze znajdzie się jakąś małą wadę. W przypadku tej zmywarki wskazuje się przede wszystkim na słabą jakość suszenia w trybie Eco. Jednak rozwiązaniem tego problemu okazuje się ręczne otwarcie zmywarki po zakończeniu programu. Jak widać, zmywarka do zabudowy 60 cm Bosch jest funkcjonalnym i chwalonym przez użytkowników sprzętem. Szeroką rzeszę fanów zapewnia jej solidność wykonania, trwałość, a przy tym mnogość funkcji i wysoka skuteczność mycia. Niewątpliwie jest to produkt godny uwagi.

Bosch SMV46KX00E

Pros

Zalety
 • Najmniejsze zużycie wody w jednym cyklu mycia (7,5 l)
 • Sensor załadunku odmierzający minimalną ilość potrzebnej wody
 • Asystent dozowania idealnie rozpuszczający tabletki do zmywania
 • Czerwona dioda informująca o pracy zmywarki
 • Dodatkowa szuflada na sztućce
 • 20-minutowy program TurboSpeed
 • Program MachineCare zapewniający czystość i niezawodność zmywarki
 • 3-stopniowy system regulacji kosza na sztućce RackMatic
 • 10-letnia gwarancja przed zardzewieniem wnętrza
 • Wiele pozytywnych opinii użytkowników

Cons

Wady
 • Słaba jakość suszenia w trybie Eco
 • Brak automatycznego otwierania się drzwi zmywarki po zakończonym myciu

Kup w RTV Euro AGD Kup na Electro.pl

 

2. Siemens IQ300 SN636X03ME Kliknij aby kupić »

Siemens-IQ300-SN636X03MECzas na propozycję od znanej niemieckiej firmy Siemens. Zmywarka do zabudowy model IQ300 SN636X03ME to ich …….. produkt, który charakteryzuje się zresztą świetnymi parametrami. Sprawdźmy, jakie są jego dobre i złe strony.

Pierwszą zaletą, która rzuca się w oczy po spojrzeniu na parametry zmywarki w tabeli, to jej niski poziom hałasu w trakcie pracy, który wynosi zaledwie 44 dB. Tak dobry wynik jest skutkiem zastosowania innowacyjnego silnika iQdrive, który nie dość, że gwarantuje cichą pracę, to zapewnia także niższe zużycie energii i krótki czas trwania programów z zachowanie identycznej skuteczności mycia. Jeśli chodzi o wspomniane zużycie energii, to zmywarka Siemens SN636X03ME prezentuje się w tej kwestii bardzo przyzwoicie. Kategoria energetyczna A++ zapewnia m.in. pobór prądu na poziomie 0,93 kWh/cykl i wody 10 l/cykl. Nie są to najlepsze wyniki w zestawieniu, aczkolwiek na pewno nie nadszarpną z zauważalny sposób naszego portfela, gdy przyjdzie rachunek za media. Zmywarka do zabudowy Siemens to także urządzenie bardzo funkcjonalne. Poza standardowym wyposażeniem, takim jak programy automatyczne, dioda informująca o pracy zmywarki, asystent dozowania, czy składane górne i dolne kosze zmywarki wyróżnić możemy:

 • Szuflada Vario3 – to dodatkowa, trzecia szuflada przeznaczona przede wszystkim dla sztućców. Takie rozwiązanie, w istotny sposób pozwala zwiększyć przestrzeń w dolnej szufladzie, w której możemy pomieścić zdecydowanie więcej brudnych naczyń, aniżeli w przypadku dzielenia tej przestrzeni z koszem na sztućce.
 • RackMatic – system umożliwiający w prosty sposób obniżenie lub podniesienie górnego kosza, nawet gdy jest w pełni załadowany, tak by jeszcze lepiej zagospodarować wnętrze zmywarki wedle swoich potrzeb.
 • MachineCare – 90-minutowy program, który zapobiega gromadzeniu się osadów z wapnia i tłuszczu, co przyczyniałoby się do obniżenia jakości mycia. Wystarczy opróżnić wnętrze zmywarki, dodać specjalny detergent, wybrać program MachineCare i gotowe! Zmywarka pozostanie czysta i niezawodna na dłużej.
 • Program Szkło 40ºC – specjalny program usuwający zanieczyszczenia w niskich temperaturach przeznaczony dla delikatnego i cienkiego szkła.
 • VarioSpeed Plus – idealny program, gdy w trakcie spokojnego dnia zjawią się w naszym domu niezapowiedzeniu gości, a my dopiero co włączyliśmy zmywarkę pełną brudnych naczyń. Wciśnięcie przycisku funkcji VarioSpeed Plus umożliwia skrócenie czasu mycia nawet do 66% przy zachowaniu równie doskonałego efektu mycia.
 • Program Cichy 50ºC – idealne rozwiązanie, gdy włączasz zmywarkę na noc. Aktywacja programy obniża głośność pracy zmywarki ponad 1,5 raza, przez co naczynia myte są praktycznie bezgłośnie.
 • AquaSensor – czujnik świetlny badający stopień zabrudzenia wody. Jego ocena ma wpływ na ilość potrzebnej wody do skutecznego umycia konkretnego załadunku. Taka regulacja pozwala zaoszczędzić nawet do 4 litrów wody w stosunku do programów przeznaczonych do mocno zabrudzonych naczyń.

Zmywarka Siemens do zabudowy 60 z szufladą na sztućce nie zawodzi również pod kątem bezpieczeństwa. Podobnie jak w przypadku zmywarki Bosch, tak i tutaj producent oferuje aż 10 lat gwarancji zapewniającej, że wnętrze zmywarki nie zardzewieje. Dodatkowo jest ona także wyposażona w system AquaStop, który zabezpieczy użytkownika przed ewentualnymi przeciekami lub zalaniem kuchni w razie nieszczelności przewodów doprowadzających wodę, lub samego urządzenia. Biorąc pod uwagę opinie użytkowników – właścicieli tego modelu, należy wspomnieć, że pewnym mankamentem tego urządzenia jest brak na wyposażeniu krótkiego programu, który w szybki sposób pozwoliłby umyć mniej zabrudzone naczynia. O inne negatywne opinie bardzo trudna. Zdecydowana ich większość chwali zmywarkę Siemens do zabudowy 60 cm głównie za pojemne i przemyślane wnętrze.

Siemens IQ300 SN636X03ME

Pros

Zalety
 • Legendarna jakość dźwięku dzięki 40 mm przetwornikom
 • Wysoka jakość bezprzewodowego przesyłu muzyki dzięki technologii APT-X
 • Elegancki, stylowy i klasyczny wygląd
 • Ponad 30 godzin bezprzewodowej pracy
 • Analogowe pokrętło umożliwiające sterowanie telefonem
 • Składana konstrukcja
 • Możliwość podłączenia drugiego zestawu słuchawek
 • Złącze Mini-jack 3,5 mm umożliwiające przewodowe korzystanie z słuchawek

Cons

Wady
 • Brak etui do słuchawek w zestawie
 • Stosunkowo ciasne, co może doskwierać przy długim noszeniu

Kup na Morele.net Kup na Mall.pl

 

3. Samsung DW60M6050BB Kliknij aby kupić »

Samsung-DW60M6050BBZmywarka do zabudowy Samsung DW60M6050BB to trzecie prezentowane przez nas urządzenie. Sprzęt od koreańskiego producenta wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą, wysokim komfortem użytkowania i sterylną czystością umytych naczyń. Jakie inne zalety przedstawia? I czy ma jakieś wady? Sprawdźmy!

Zmywarka Samsung 60 do zabudowy to bardzo praktyczne urządzenie. Owa praktyczność wynika przede wszystkim z zastosowania przemyślanych rozwiązań, którymi w swej specyfikacji chwali się producent. Jednym z nich jest funkcja połowy załadunku, dzięki której nie musimy już czekać, aż cała zmywarka zapełni się brudnymi naczyniami, by móc ją włączyć. Możliwość mycia tylko dolnego kosza zapewnia oszczędność czasu i energii. Kolejną wyróżniającą cechą jest funkcja dezynfekcji, która podgrzewając wodę do 70°C zwalcza szkodliwe drobnoustroje, a przy tym w pełni usuwa pozostałe cząsteczki detergentu, pozostawiając naczynia sterylnie czyste. Ta funkcjonalność sprawia, że zmywarka Samsung DW60M6050BB to idealne rozwiązanie dla alergików i rodziców niemowląt. Poprzedni produkt w naszym rankingu był krytykowany za brak krótkiego programu. W przypadku firmy Samsung producent oferuje 60-minutowy program ekspresowy, który pozwoli zaoszczędzić Twój czas bez straty na jakości zmywania. Należy jednak pamiętać, że jest to program przeznaczony do mniejszych załadunków lub lekko zabrudzonych naczyń. Z innych ważnych i praktycznych rozwiązań możemy wymienić:

 • Regulacja wysokości górnego kosza w zakresie 5 cm – cały proces odbywa się po wciśnięciu jednego guzika, a układ koszy, w którym górna szuflada jest wyżej, pozwala umyć w zmywarce nawet wysokie garnki czy szerokie patelnie
 • 3 źródła wody – 3 poziomy ramion spryskujących (górne, środkowe oraz dolne) pozwalają na skuteczne dotarcie wody i umycie naczyń umieszczonych w każdym koszu.
 • Program Auto – świetne rozwiązanie, gdy jeszcze nie wiesz, jaki program wybrać, by naczynia były skutecznie umyte. Bogaty zestaw precyzyjnych czujników sam dobierze temperaturę, czas zmywania, a nawet sposób dozowania środków czyszczących.
 • Dotykowy panel sterowania – prosty i intuicyjny wyświetlacz LED pozwoli Ci na wygodne wybranie odpowiedniego programu.
 • AquaStop – mechanizm automatycznego zamknięcia dopływu wody, który zabezpieczy Twój dom przed zalaniem w razie awarii zmywarki lub przewodów doprowadzających do niej wodę.

Jak widać, zmywarka do zabudowy 60 cm od Samsunga to bardzo praktyczne i wygodne urządzenie. Potwierdzają to również opinie użytkowników, którzy chwalą ten model przede wszystkim za dużą pojemność, którą w bardzo elastyczny sposób można zarządzać oraz za funkcję higienicznego mycia. Z negatywnych głosów pojawiają się takie, które skarżą się na dość głośną pracę urządzenia (tutaj za wadę należy także uznać brak cichego programu) i brak jakiegokolwiek wyświetlania informacji na zewnątrz czy zmywarka nadal pracuje, czy już nie. Koniec końców, zdecydowana przewaga zalet przemawia za kupnem, a przynajmniej zainteresowania się tym sprzętem.

Samsung DW60M6050BB

Pros

Zalety
 • Technologia One Push, która eliminuje zewnętrzny hałas w trakcie podróży
 • NFC™ umożliwia nawiązywanie połączenia za jednym dotknięciem
 • Długi czas pracy akumulatora (35 godzin)
 • Wyraźny dźwięk dzięki kopułowym 40 mm przetwornikom
 • Technologia DSEE, która przywraca szczegółowość muzyki cyfrowej
 • Szeroka możliwość optymalizacji dźwięku dzięki aplikacji Headphones Connect
 • Miękkie, owalne i wygodne nauszniki
 • Złącze Mini-jack 3,5 mm umożliwiające przewodowe korzystanie z słuchawek

Cons

Wady
 • Najdłuższy czas ładowania w zestawieniu (7 godzin)
 • Brak możliwości całkowitego złożenia słuchawek
 • Brak etui do słuchawek w zestawie

Kup na Morele.net Kup na Mall.pl

 

4. Beko DIN28425 Kliknij aby kupić »

Beko-DIN28425Zmywarka Beko do zabudowy 60 cm to nasza najtańsza propozycja w tym segmencie szerokości. Sprawdźmy z czego wynika jej niższa cena i czy model ten może stanowić konkurencję dla droższych produktów.

Zmywarka Beko DIN28425 na pierwszy rzut oka w żaden sposób nie odstępuje od jej droższych odpowiedników. Co więcej, wyróżnia się stosunkowo niskim zużyciem wody wynoszącym 9,5 l/cykl, funkcją “Połowa Załadunku” oraz aż 8 programami mycia. Warto zwrócić również uwagę na jej solidność. Tutaj należy wspomnieć o zawiasach SelFit, które pozwalają otworzyć drzwi zmywarki na dowolną szerokość i zamontować front zmywarki, którego waga może dochodzić nawet do 6 kilogramów. Kolejnym aspektem dowodzącym o solidności jest nowe, wzmocnione ramię myjące, które skutecznie rozprowadza wodę wewnątrz zmywarki pozwalając dotrzeć jej do wszystkich zakamarków. W tej kwestii warto też wspomnieć o dnie zmywarki wykonanym ze stali nierdzewnej, która gwarantuje zdecydowanie większą trwałość i higienę niż urządzenia z plastikowym dnem. Zmywarka do zabudowy Beko to jedno z bardziej praktycznych urządzeń na runku dzięki swoim funkcjom oraz licznym programom. Najważniejsze z nich to:

 • Funkcja “Fast +” – jest to rozwiązanie, dzięki któremu możemy przyśpieszyć proces zmywania nawet 3-krotnie. Szczególnie przydatna funkcja gdy zaskoczą nas niezapowiedziani goście, a brak nam czystych naczyń w szufladach.
 • Wskaźnik LedSpot – dyskretne czerwone ledowe światło padające na podłogę, które sygnalizuje nam o pracy zmywarki
 • TrayWash – nowoczesny patent, który rozwiązuje dotychczasowe problemy z myciem dużych tac piekarnika. Specjalne uchwyty pozwalają umieścić aż trzy takie tace zapewniając im dogodny dostęp do wody i detergentów.
 • Szeroki, trzeci kosz na sztućce – zwiększa on powierzchnię dolnej szuflady zmywarki, ponieważ nie trzeba już przeznaczać w niej miejsca dla standardowego, pionowego koszyka na sztućce
 • Trzypoziomowy system Acrobat – umożliwia dowolny sposób ustawienia górnego kosza w trzech różnych poziomach, nawet gdy jest pełen.
 • Technologia AquaFlex – dzięki niej użytkownik ma możliwość jednoczesnego umycia zarówno delikatnych kieliszków i szklanek (w górnym koszu) oraz ciężko zabrudzonych garnków (w dolnym koszu).
 • Program automatyczny AllIn1 – jego zadaniem jest rozpoznanie czy do zmywania została użyta tabletka AllIn1 – jeśli tak, to zmywarka samodzielnie wydłuży czas pracy, by w pełni wykorzystać możliwości użytego detergentu.
 • Quick&Shine – najkrótszy na rynku (58 minut) pełen program w klasie energetycznej A, który idealnie nadaje się do codziennego zmywania. To unikalna funkcjonalność wyróżniająca zmywarki Beko.
 • Wygodny dyspenser – dzięki któremu tabletkę do zmywania zamkniesz w wygodny sposób, bez obawy, że wypadnie wcześniej, niż powinna.
 • Mini 30 – bardzo krótki, 30-minutowy program przeznaczony dla lekko zabrudzonych naczyń oraz szkła. Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste i lśniące naczynia “na już”.

Jak widzimy, ilość funkcji, które oferuje zmywarka pod zabudowę Beko jest przeogromna, a to tylko najważniejsze z nich. Wśród opinii użytkowników równie trudno doszukać się jakichkolwiek złych słów na temat tego sprzętu. Jedyne do czego można się przyczepić to brak dedykowanego dla nocnej pracy urządzenia programu cichego. W związku z tym, że dostępnym programów jest aż 8, to brak tak istotnego z nich możemy uznać za pewne niedopatrzenie. Należy jednak sprawiedliwie uznać, że w tym przypadku niska cena w żaden sposób nie przekłada się na gorszą funkcjonalność zmywarki. Jest to więc znakomity sprzęt za niewielkie pieniądze, zdecydowanie godzien polecenia.

Beko DIN28425

Pros

Zalety
 • Szeroki zakres przenoszenia (18 – 22000 Hz) zapewnia dużą głębię dźwięku
 • Najwyższy poziom dynamiki 113 dB spośród słuchawek do 500 zł
 • Przewód ze złączem Mini-jack 3,5 mm w komplecie zapewnia
 • Wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe Bluetooth 4.0 z apt-X
 • Najkrótszy czas ładowania w zestawieniu (2 godziny)
 • NFC™ umożliwia nawiązywanie połączenia za jednym dotknięciem
 • Miękkie wokółuszne poduszki oraz wygodny pałąk
 • Niezawodna i energooszczędna technologia Bluetooth 4.1
 • Dedykowane etui w zestawie

Cons

Wady
 • Pojawiające się opinie sugerujące, że słuchawki dość mocno uciskają w uszy
 • Najniższa wartość impedancji (18 Ω)

Kup na Morele.net Kup w MyCenter.pl

 

5. Electrolux EES69310L Kliknij aby kupić »

Electrolux-EES69310LOstatnią już propozycją w naszym zestawieniu jest zmywarka do zabudowy Electrolux 60 cm, model EES69310L. Jest to jednocześnie najdroższa, ale też najbardziej pojemna zmywarka w naszym rankingu, gdyż z powodzeniem może umyć aż 15 kompletów naczyń za jednym razem. Co jeszcze ją wyróżnia?

Zmywarka Electrolux do zabudowy 60 cm jako jedyna w naszym zestawieniu posiada klasę energetyczną A+++. Przekłada się to na najmniejsze zużycie energii elektrycznej w jednym cyklu pracy, które wynosi zaledwie 0,85 kWh. W ciągu roku daje to około 241 kWh i jak łatwo policzyć, roczny koszt rachunków za prąd wyniesie wtedy zaledwie 134 zł. Kupując więc ten model nie dość, że wybieramy bardziej ekologiczny tryb życia to jeszcze na tym zaoszczędzimy. Nie możemy niestety tego samego powiedzieć o wodzie, bo akurat jej zużycie jest największe spośród wszystkich zmywarek, które porównujemy. Duży pobór wody, który wynosi 11 litrów na jeden cykl mycia wynika przede wszystkim z możliwości umycia większej ilości naczyń niż w pozostałych urządzeniach. Jak pod względem funkcjonalności i dostępnych programów prezentuje się zmywarka Electrolux EES69310L? Równie imponująco! Oto najważniejsze z nich:

 • AirDry – technologia poprawiająca skuteczność suszenia nawet 3-krotnie dzięki wykorzystaniu naturalnego przepływu powietrza. Pod koniec cyklu zmywarka otwiera drzwi na szerokość 10 cm, co zapewnia obieg powietrza i doskonały efekt suszenia.
 • Uchwyty SotfGrip i wsporniki SoftSpike wykonane z miękkiego materiału, które służą bezpiecznemu utrzymywaniu delikatnego szkła w trakcie mycie, chroniąc je w ten sposób przed pęknięciem i rozbiciem.
 • System SatelliteClean® z 5 poziomami natrysku – innowacyjne satelitarne ramię spryskujące, które doprowadzając wodę w każdym zakamarek zmywarki zapewnia 3 razy lepsze efekty zmywania
 • Funkcja TimeBeam® – najważniejsze informacje dotyczące przebiegu zmywania wyświetlane są na podłodze pod zmywarką. Dzięki temu użytkownik jest na bieżąco informowany o przebiegu cyklu zmywania
 • Flexi Lift – funkcja pozwalająca na regulowanie wysokości górnego kosza, dzięki czemu w dolnej szufladzie możemy zmieścić nawet duże garnki czy patelnie
 • Program szybki 30 min – idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste naczynia “na teraz”. W ciągu zaledwie półgodziny zmywarka szybko i dokładnie umyje delikatnie zabrudzone naczynia.
 • MachineCare – program konserwujący wnętrze zmywarki, który usuwa z niej tłuszcz i kamień.
 • ExtraHygiene – funkcja dezynfekująca i eliminująca 99,99% bakterii z naczyń i wnętrza urządzenia. Świetne rozwiązanie dla alergików lub rodziców małych dzieci.
 • AutoFlex – program oszczędzający wodę, który dzięki systemowi czujników dostosowuje ilość użytej wody do ilości naczyń i stopnia ich zabrudzenia.

Ilość programów i funkcji sprawia, że korzystanie z opisywanej zmywarki staje się bardzo proste, przyjemne i praktyczne. By jeszcze bardziej umożliwić kontrolę urządzenia, producent oddaje w ręce użytkownika innowacyjną funkcję QuickSelect. Dzięki niej możemy określić czas zmywania (za pomocą przesunięcia palcem), dobrać interesujące nas funkcje i sprawdzić na ile nasz autorski program jest ekologiczny. Za to i za wiele innych ciekawych rozwiązań trzeba jednak sporo zapłacić. Zmywarka do zabudowy Electrolux EES69310L jest najdroższą zmywarką w naszym zestawieniu, a jej ceny rozpoczynają się od 2300 zł. W tym przypadku nie należy jednak martwić się o jakość, ponieważ jest ona adekwatna do ceny, czyli bardzo wysoka.

Pani AGD przedstawia: Zmywarka do zabudowy Siemens SN636X03ME

Zmywarka do zabudowy Electrolux EES69310L to najczęściej wybierana zmywarka o szerokości 60 cm wśród użytkowników

Electrolux EES69310L

Pros

Zalety
 • Najdłuższy czas pracy na baterii (40 godzin)
 • Dwa wysokiej jakości przetworniki Rex40 oraz Sensation55
 • Zintegrowany ze słuchawkami wzmacniacz
 • Mocny i dopracowany bas
 • Technologia sprawiająca, że słuchawki wibrują na głowie zgodnie z basem
 • Wysoki komfort noszenia słuchawek dzięki miękkim poduszkom
 • Stosunkowo krótki czas ładowania (2,5 h) biorąc pod uwagę czas pracy na baterii

Cons

Wady
 • Najniższy poziom dynamiki (90 dB) wśród słuchawek do 500 zł
 • Brak możliwości złożenia słuchawek
 • Najcięższe słuchawki w zestawieniu do 500 zł

Kup w Media Markt Kup w Media Expert