Aktualizacja: Maj 2022

Dobra zmywarka pod zabudowę 60 cm idealnie wpisuje się w potrzeby dużej rodziny. Mycie wielu naczyń nie należy do zadań przyjemnych, warto więc ułatwić sobie codzienne obowiązki, kupując odpowiedni sprzęt kuchenny. Najlepsza zmywarka 60 do zabudowy skutecznie umyje brudne naczynia, a przy tym – pozwoli zaoszczędzić wodę i nie zużyje zbyt wiele prądu, jednak który model okaże się właściwym wyborem? Jaka zmywarka do zabudowy 60 cm będzie najlepsza? Czym powinna charakteryzować się nowoczesna zmywarka do zabudowy 60? Ranking zmywarek do zabudowy 60 cm odpowiada na każde z postawionych pytań.

 1. Bosch SMV46LX00E
 2. Siemens SN615X03EE
 3. Samsung DW60M6050BB
 4. Beko DIN24310
 5. Electrolux EES69310L
 6. Poradnik wyboru zmywarki do zabudowy

Porównanie najlepszych zmywarek do zabudowy 60 cm:

Model
CenaPojemność
Poziom hałasu [dB]
Liczba programówTemperatury [°C]
Klasa energetyczna
Połowa załadunku
Zużycie energii [kWh/cykl]
Roczne zużycie energii [kWh]
Zużycie wody [l/cykl]
Roczne zużycie wody [l]
Wymiary [cm]
Bosch SMV46LX00ESprawdź cenę »13 kompletów
46
740/45/50/55/60/65/70
A++
TAK0,922627,52100
59,8×81,5×55
Siemens SN615X03EESprawdź cenę »13 kompletów
46 lub mniej
540/50/65/70
A++
NIE0,932669,5266059,8×81,5×55
Samsung DW60M6050BBSprawdź cenę »14 kompletów447brak danychA++TAK0,9326610,5294059,8×81,5×55
Beko DIN24310Sprawdź cenę »13 kompletów
49430/50/65/70
A+TAK0,9026611,52660
59,8×81,8×55
ELECTROLUX EES69310L
Sprawdź cenę »15 kompletów
44
845/50/55/60/65
A+++
NIE0,85241113080
59,6×81,8×55
 

1. Bosch SMV46LX00E Kliknij aby kupić »

Zmywarka Bosch SMV46LX00EZmywarka Bosch do zabudowy 60 cm to idealne rozwiązanie dla kilkuosobowej rodziny, gdy chcemy, by mycie naczyń odbywało się szybko i skutecznie, dzięki zastosowaniu wielu zaawansowanych funkcjonalności tj. liczne programy temperaturowe czy systemu Suszenie Extra.

Warto rozpocząć od tego, że zmywarka Bosch SMV46LX00E jest modelem o klasie energetycznej A++. Nie będzie zatem pobierała dużej ilości prądu, co jest ważne przy częstym uruchamianiu urządzenia. Nie trzeba obawiać się także zwiększonych rachunków za wodę, ponieważ na jedno mycie pobierane jest ok. 7,5 l (dodatkowo im mniej naczyń, tym mniej wody urządzenie zużyje).  Jest to również zasługa szczegółowo zaprojektowanego systemu ukierunkowanego rozprowadzania wody, optymalizacji technologii filtrów, szybszego nagrzewania oraz wyższej wydajności pompy, gdyż połączenie tych elementów skutkuje sprawniejszym przepływem wody.

Sam proces mycia możemy dopasować odpowiednio do rodzaju naczyń, dzięki 7 różnorodnym programom temperaturowym (40, 45, 50, 55, 60, 65, 70). Pierwszy z nich, czyli 40 stopni to tzw. program szkło. Został stworzony z myślą o myciu szklanych, delikatnych naczyń.

Dużą uwagę skupiono też na suszeniu naczyń, dlatego powstał program Suszenie Extra. Jest on odpowiedzialny za szybkie i dokładne wysuszenie naczyń o nieregularnym kształcie, czyli np. dziecięcych butelek czy plastikowej zastawy piknikowej.

Kolejnym z często pojawiających się pytań jest, jak dużo naczyń zmieścimy do zmywarki. W tym modelu jest to 13 kompletów. Jednak dzięki systemowi koszy VarioFlex z szufladą na sztućce, możemy zmieniać wnętrze zmywarki na wszystkich trzech poziomach, dostosowując je w zależności od potrzeb.

Pracę urządzenia możemy opóźnić do 3,6 bądź 9 godzin, a więc gdy wracamy z pracy, naczynia mogą już czekać umyte. Pewność, że cykl się skończył, zapewnia czerwone światło wyświetlane na podłodze, informujące nas czy sprzęt jeszcze pracuje. Ponadto nie trzeba obawiać się zalania mieszkania podczas naszej nieobecności, gdyż zmywarka Bosch 60 do zabudowy została zabezpieczona na wypadek takich sytuacji.

Choć praca tego modelu jest nieco głośniejsza (46 dB), to biorąc pod uwagę funkcjonalności urządzenia, na ten drobny mankament można przymknąć oko. Szczególnie że Bosch zastosował jeszcze kilka dodatkowych systemów. Mowa tutaj o asystencie dozowania, dzięki któremu tabletki do mycia naczyń są skuteczniej zużywane czy wskaźniku czasu pozostałego do końca programu. O jakości zmywarki świadczy też gwarancja udzielona przez producenta, gdyż na zabezpieczenie wnętrza przed przerdzewieniem otrzymujemy na 10 lat. Dlatego nie musimy martwić się o jej trwałość.

Zatem jeśli zależy nam na sprzęcie wielofunkcyjnym, który posłuży nam przez lata, to zmywarki Bosch, a w szczególności model SMV46LX00E sprawdzi się w tej roli doskonale.

Zalety
Najmniejsze zużycie wody w jednym cyklu mycia (7,5 l)
Sensor załadunku odmierzający minimalną ilość potrzebnej wody
Asystent dozowania idealnie rozpuszczający tabletki do zmywania
Czerwona dioda informująca o pracy zmywarki
Dodatkowa szuflada na sztućce
7 programów temperaturowych
10-letnia gwarancja przed zardzewieniem wnętrza
Klasa energetyczna A++
Wady
Nieco głośna (46 dB)

Kup w RTV Euro AGD Sprawdź na Allegro

 

2. Siemens SN615X03EE Kliknij aby kupić »

Siemens SN615X03EEKolejna propozycja należy do niemieckiego koncernu Siemens. Zmywarka do zabudowy Siemens SN615X03EE została wprowadzona na rynek w zamian za model SN636X03NE. Nowsza wersja została wzbogacona o liczne mechanizmy i systemy np. większą ilość programów do wyboru czy skrócenie czasu cyklu, dzięki VarioSpeed Plus.

Zmywarka Siemens 60 cechuje się wysoką klasą efektywności energetycznej A++, a więc częste uruchamianie urządzenia nie będzie skutkowało zwiększonymi rachunkami. To samo dotyczy poboru wody, dzięki wykorzystaniu czujnika AquaSensor oraz systemu VarioSpeed Plus.

Pierwszy z nich odpowiada za rozpoznanie stopnia zabrudzenia naczyń, aby zmywarka mogła odpowiednio dopasować ilość wody potrzebnej do skutecznego wyczyszczenia naczyń. Natomiast funkcja VarioSpeed Plus umożliwia redukcję czasu zmywania oraz suszenia do nawet 66% bez wpływu na efektywność pracy zmywarki. Na wyświetlaczu natychmiast pojawia się informacja o skróceniu czasu zmywania, jednak możemy być pewni, że naczynia będą umyte tak dokładnie, jak zawsze.

Do zmywarki możemy włożyć 13 kompletów naczyń. Co ważne, nawet po napełnieniu zmywarki jesteśmy w stanie regulować położenie szuflad i koszy znajdujących się wewnątrz. Jest to możliwe, dzięki specjalnym dźwigniom umieszczonym po obu stronach kosza, które pozwalają na jego wygodne opuszczanie lub podnoszenie na pożądany poziom. Ponadto zmywarka Siemens do zabudowy z szufladą na sztućce Vario3 pozwala lepiej zagospodarować wnętrze, gdyż możemy w niej zamieścić rozmaite akcesoria kuchenne.

Zmywarka posiada 5 programów do wyboru: 40, 50, 65, 70 i auto. Program 40 przeznaczony jest do mycia i suszenia naczyń delikatnych (głównie szklanych). Natomiast program 50 charakteryzuje się funkcją cichego zmywania, w którym hałas jest redukowany (w wyższych temperaturach osiąga on do 46 dB). Zmywarka Siemens do zabudowy swoim użytkownikom oferuje jeszcze kilka innych funkcjonalności. Jest to np. system AquaStop, którego zadaniem jest ochrona mieszkania przed zalaniem poprzez automatyczne zamknięcie zaworu bezpieczeństwa przy kranie z wodą w momencie wykrycia przecieku.

Ponadto zmywarka posiada wbudowane czerwone światło informujące o tym, czy cykl jeszcze trwa, czy już się skończył oraz asystenta dozowania, który zwiększa skuteczność użycia tabletki do zmywania. Nie można także pominąć 10-letniej gwarancji na zabezpieczenie wnętrza zmywarki przed przerdzewieniem.

Podsumowując, Siemens SN615X03EE jest godnym zastępcą modelu SN636X03NE, który dzięki swoim możliwościom poradzi sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

Zalety
Wysoka klasa efektywnośći energetyczne A++
Wygodna regulacja wysokości kosza
Czerwone światło sygnalizujące pracę urządzenia
10-letnia gwarancja na zabezpieczenie wnętrza zmywarki przed rdzewieniem
Funkcja VarioSpeed Plus – redukuje czas zmywania i suszenia naczyń nawet do 66%
Czujnik stopnia zabrudzenia dopasowujący ilość zużywanej wody
Program szkło dedykowany do delikatnych szklanych naczyń
Funkcja cichego zmywania
Wady
Pojemność, jedynie 13 kompletów
W pozostałych temperaturach (bez funkcji cichego zmywania w 50°C) jest dosyć głośna – 46 dB

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

3. Samsung DW60M6050BB Kliknij aby kupić »

Samsung-DW60M6050BB

Zmywarka do zabudowy Samsung DW60M6050BB to trzecie prezentowane przez nas urządzenie. Sprzęt od koreańskiego producenta wyróżnia się przede wszystkim cichą pracą, wysokim komfortem użytkowania i sterylną czystością umytych naczyń. Jakie inne zalety przedstawia? I czy ma jakieś wady? Sprawdźmy!

Zmywarka Samsung 60 do zabudowy to bardzo praktyczne urządzenie. Owa praktyczność wynika przede wszystkim z zastosowania przemyślanych rozwiązań, którymi w swej specyfikacji chwali się producent. Jednym z nich jest funkcja połowy załadunku, dzięki której nie musimy już czekać, aż cała zmywarka zapełni się brudnymi naczyniami, by móc ją włączyć. Możliwość mycia tylko dolnego kosza zapewnia oszczędność czasu i energii. Kolejną wyróżniającą cechą jest funkcja dezynfekcji, która podgrzewając wodę do 70°C zwalcza szkodliwe drobnoustroje, a przy tym w pełni usuwa pozostałe cząsteczki detergentu, pozostawiając naczynia sterylnie czyste. Ta funkcjonalność sprawia, że zmywarka Samsung DW60M6050BB to idealne rozwiązanie dla alergików i rodziców niemowląt. Poprzedni produkt w naszym rankingu był krytykowany za brak krótkiego programu. W przypadku firmy Samsung producent oferuje 60-minutowy program ekspresowy, który pozwoli zaoszczędzić Twój czas bez straty na jakości zmywania. Należy jednak pamiętać, że jest to program przeznaczony do mniejszych załadunków lub lekko zabrudzonych naczyń. Z innych ważnych i praktycznych rozwiązań możemy wymienić:

 • Regulacja wysokości górnego kosza w zakresie 5 cm – cały proces odbywa się po wciśnięciu jednego guzika, a układ koszy, w którym górna szuflada jest wyżej, pozwala umyć w zmywarce nawet wysokie garnki czy szerokie patelnie
 • 3 źródła wody – 3 poziomy ramion spryskujących (górne, środkowe oraz dolne) pozwalają na skuteczne dotarcie wody i umycie naczyń umieszczonych w każdym koszu.
 • Program Auto – świetne rozwiązanie, gdy jeszcze nie wiesz, jaki program wybrać, by naczynia były skutecznie umyte. Bogaty zestaw precyzyjnych czujników sam dobierze temperaturę, czas zmywania, a nawet sposób dozowania środków czyszczących.
 • Dotykowy panel sterowania – prosty i intuicyjny wyświetlacz LED pozwoli Ci na wygodne wybranie odpowiedniego programu.
 • AquaStop – mechanizm automatycznego zamknięcia dopływu wody, który zabezpieczy Twój dom przed zalaniem w razie awarii zmywarki lub przewodów doprowadzających do niej wodę.

Jak widać, zmywarka do zabudowy 60 cm od Samsunga to bardzo praktyczne i wygodne urządzenie. Potwierdzają to również opinie użytkowników, którzy chwalą ten model przede wszystkim za dużą pojemność, którą w bardzo elastyczny sposób można zarządzać oraz za funkcję higienicznego mycia. Z negatywnych głosów pojawiają się takie, które skarżą się na dość głośną pracę urządzenia (tutaj za wadę należy także uznać brak cichego programu) i brak jakiegokolwiek wyświetlania informacji na zewnątrz czy zmywarka nadal pracuje, czy już nie. Koniec końców, zdecydowana przewaga zalet przemawia za kupnem, a przynajmniej zainteresowania się tym sprzętem.

Zalety
Regulacja górnego kosza
Funkcja połowy załadunku (brak potrzeby uzupełniania całej zmywarki)
Funkcja dezynfekcji
Duża pojemność – 14 kompletów
Zabezpieczony przed zalaniem
Dotykowy panel sterowania
Wady
Dość głośna praca
Brak wskaźnika informującego o tym czy zmywarka jest włączana

Kup na Morele.net Kup w Media Expert

 

4. Beko DIN24310 Kliknij aby kupić »

Beko DIN24310Wśród modeli, które cieszą się pozytywnymi opiniami klientów znajdują się także zmywarki Beko. Jedną z popularniejszych jest zmywarka Beko DIN24310, która kusi nie tylko niską ceną, ale też dokładną pracą oraz możliwością uruchomienia przy połowie załadunku.

Zmywarka do zabudowy Beko może poszczycić się nowoczesnym systemem zmywania oraz suszenia. Jeśli chodzi o pierwszą kwestię, to urządzenie dysponuje 4 programami zmywania: 30, 50, 65, 70. Z czego pierwszy z nich, czyli 30 nazywany programem MINI stworzony został z myślą o myciu naczyń delikatnych tj. szkło oraz lekko zabrudzonych. Trwa on 30 minut i odbywa się w temperaturze 35 stopni, oszczędzając zarówno czas, jak i energię.

Jednak jedną z największych zalet urządzenia jest opcja włączenia zmywarki przy niepełnym załadunku. Możemy dowolnie rozłożyć naczynia na górnym i dolnym koszu, mając pewność, że będą one perfekcyjnie doczyszczone. Duża w tym zasługa mocnego ramienia myjącego, które rozprowadza wodę w taki sposób, że dociera ona nawet do miejsc trudno dostępnych. Jeśli chodzi natomiast o maksymalny załadunek, to jest to 13 kompletów naczyń.

Warto jednak wspomnieć, że dla niektórych jedyną niedogodnością podczas pracy zmywarki może być głośność, ponieważ zmywarka Beko do zabudowy emituje hałas na poziomie 49 dB.

Po zakończonym cyklu urządzenie automatycznie się wyłącza. Możemy też skorzystać wtedy z systemu Hot Air, czyli suszenia gorącym powietrzem. Polega on na tym, że możemy wysuszyć naczynia powietrzem nagrzanym po zmywaniu. Wystarczy pozostawić je w zmywarce po zakończeniu pracy, a po chwili będą one całkowicie suche.

Zmywarka Beko 60 to również gwarancja bezpieczeństwa, gdyż nie musimy obawiać się zalania, dzięki obecności systemu Water Safe, który w razie wycieku wody, odcina jej dopływ automatycznie.

Jak widać, ograniczony budżet wcale nie musi oznaczać rezygnacji z pełnego wachlarzu funkcji oraz skuteczności zmywarki, czego świetnym przykładem jest zmywarka pod zabudowę Beko.

Zalety
Najniższa cena w zestawieniu
4 programy zmywania
Zabezpieczony przed zalaniem
Możliwość mycia nawet przy niepełnym załadunku
Automatyczne wyłączanie się
Wady
Dość głośne urządzenie, hałas na poziomie 49 dB

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

5. Electrolux EES69310L Kliknij aby kupić »

Electrolux-EES69310LOstatnią już propozycją w naszym zestawieniu jest zmywarka do zabudowy Electrolux 60 cm, model EES69310L. Jest to jednocześnie najdroższa, ale też najbardziej pojemna zmywarka w naszym rankingu, gdyż z powodzeniem może umyć aż 15 kompletów naczyń za jednym razem. Co jeszcze ją wyróżnia?

Zmywarka Electrolux do zabudowy 60 cm jako jedyna w naszym zestawieniu posiada klasę energetyczną A+++. Przekłada się to na najmniejsze zużycie energii elektrycznej w jednym cyklu pracy, które wynosi zaledwie 0,85 kWh. W ciągu roku daje to około 241 kWh i jak łatwo policzyć, roczny koszt rachunków za prąd wyniesie wtedy zaledwie 134 zł. Kupując więc ten model nie dość, że wybieramy bardziej ekologiczny tryb życia to jeszcze na tym zaoszczędzimy. Nie możemy niestety tego samego powiedzieć o wodzie, bo akurat jej zużycie jest największe spośród wszystkich zmywarek, które porównujemy. Duży pobór wody, który wynosi 11 litrów na jeden cykl mycia wynika przede wszystkim z możliwości umycia większej ilości naczyń niż w pozostałych urządzeniach. Jak pod względem funkcjonalności i dostępnych programów prezentuje się zmywarka Electrolux EES69310L? Równie imponująco! Oto najważniejsze z nich:

 • AirDry – technologia poprawiająca skuteczność suszenia nawet 3-krotnie dzięki wykorzystaniu naturalnego przepływu powietrza. Pod koniec cyklu zmywarka otwiera drzwi na szerokość 10 cm, co zapewnia obieg powietrza i doskonały efekt suszenia.
 • Uchwyty SotfGrip i wsporniki SoftSpike wykonane z miękkiego materiału, które służą bezpiecznemu utrzymywaniu delikatnego szkła w trakcie mycie, chroniąc je w ten sposób przed pęknięciem i rozbiciem.
 • System SatelliteClean® z 5 poziomami natrysku – innowacyjne satelitarne ramię spryskujące, które doprowadzając wodę w każdym zakamarek zmywarki zapewnia 3 razy lepsze efekty zmywania
 • Funkcja TimeBeam® – najważniejsze informacje dotyczące przebiegu zmywania wyświetlane są na podłodze pod zmywarką. Dzięki temu użytkownik jest na bieżąco informowany o przebiegu cyklu zmywania
 • Flexi Lift – funkcja pozwalająca na regulowanie wysokości górnego kosza, dzięki czemu w dolnej szufladzie możemy zmieścić nawet duże garnki czy patelnie
 • Program szybki 30 min – idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste naczynia “na teraz”. W ciągu zaledwie półgodziny zmywarka szybko i dokładnie umyje delikatnie zabrudzone naczynia.
 • MachineCare – program konserwujący wnętrze zmywarki, który usuwa z niej tłuszcz i kamień.
 • ExtraHygiene – funkcja dezynfekująca i eliminująca 99,99% bakterii z naczyń i wnętrza urządzenia. Świetne rozwiązanie dla alergików lub rodziców małych dzieci.
 • AutoFlex – program oszczędzający wodę, który dzięki systemowi czujników dostosowuje ilość użytej wody do ilości naczyń i stopnia ich zabrudzenia.

Ilość programów i funkcji sprawia, że korzystanie z opisywanej zmywarki staje się bardzo proste, przyjemne i praktyczne. By jeszcze bardziej umożliwić kontrolę urządzenia, producent oddaje w ręce użytkownika innowacyjną funkcję QuickSelect. Dzięki niej możemy określić czas zmywania (za pomocą przesunięcia palcem), dobrać interesujące nas funkcje i sprawdzić na ile nasz autorski program jest ekologiczny. Za to i za wiele innych ciekawych rozwiązań trzeba jednak sporo zapłacić. Zmywarka do zabudowy Electrolux EES69310L jest najdroższą zmywarką w naszym zestawieniu, a jej ceny rozpoczynają się od 2300 zł. W tym przypadku nie należy jednak martwić się o jakość, ponieważ jest ona adekwatna do ceny, czyli bardzo wysoka.

Pani AGD przedstawia: Zmywarka do zabudowy Siemens SN636X03ME

Zmywarka do zabudowy Electrolux EES69310L to najczęściej wybierana zmywarka o szerokości 60 cm wśród użytkowników

Zalety
Wysoka klasa energetyczna A+++ (przekłada się na niskie rachunki za prąd)
Świetna technologia suszenia, z automatycznym otwieraniem się zmywarki
Program szybkiego zmywania – 30 min
Regulowane kosze
Programy dezynfekujące i czyszczące
Wady
Duży pobór wody na cykl – 11 l

Kup w Media Expert Kup w Media Expert