Aktualizacja: Styczeń 2023

Zakup aspiratora do nosa łączącego się z odkurzaczem to rewelacyjny pomysł. To bardzo proste, skuteczne i niezawodne urządzenie zawsze się sprawdzi i będzie gotowe do pomocy w niespodziewanych sytuacjach. Aspiratory do odkurzaczy cechują się również idealnym stosunkiem jakości do ceny. To w zasadzie obowiązkowe wyposażenie każdego nowego rodzica, nawet jeżeli posiadamy już aspirator innego typu (np. elektryczny lub na wdech). Manualny aspirator do odkurzacza, dzięki swojej skuteczności, z pewnością będzie ulubionym rozwiązaniem do czyszczenia nosa u każdego malucha w domu.

Doskonały wybór
Katarek Plus
Katarek Plus

Rozwiń

Tańsza opcja
Katarek Standard
Katarek Standard

Rozwiń

Kompletny zestaw
Katarek Plus Complete
Katarek Plus Complete

Rozwiń

Spis treści:

Katarek Plus

Katarek Plus
Katarek Plus to bardzo solidna i dobra opcja do czyszczenia nosa w każdym domu. Produkt jest solidnie wykonany, wytrzymały, a także atrakcyjny cenowo. Do tego w zestawie znajdziemy kilka przydatnych akcesoriów. Jeden taki produkt bez problemu nada się nawet dla dwójki dzieci!

JAKOŚĆ

CENA

Świetnie wykonany, solidny, wytrzymały i atrakcyjny cenowo – taki właśnie jest aspirator Katarek Plus. Urządzenie jest kompatybilnie z niemal każdym odkurzaczem domowym. Zakres mocy, z którymi sprzęt będzie poprawnie działał zaczyna się już na 800W i kończy na aż 1800W. Katarek niezależnie od niej redukuje siłę ssącą do stałego poziomu, zapewniając w ten sposób pełne bezpieczeństwo dziecka. Uzyskiwana jest przy tym idealna skuteczność aspiratora. Usuwana jest cała zawartość nozdrzy już po kilku sekundach używania sprzętu.

Konstrukcję wyposażono w rozłączaną komorę. To bardzo ważna cecha, pozwalająca utrzymać aspirator w czystości. Samo czyszczenie staje się dzięki temu znacznie łatwiejsze i szybsze, a także skuteczniejsze. Aspirator dobrze wypada także pod względem ergonomii. Pogrubiony kształt rękojeści gwarantuje pewność użytkowania, a długi wężyk umożliwia dużą swobodę ruchów.

Katarek Plus doskonale sprawdza się u najmniejszych dzieci, jak i u dorosłych osób z ograniczeniami ruchowymi. Dodane do zestawu dwie końcówki „Ja&Ty” pozwalają natomiast na używanie aspiratora u dwójki dzieci jednocześnie. Końcówki zostały różnie oznaczone, aby przypadkowo ich nie zamienić.

Zalety
dwie końcówki w zestawie
dobra jakość wykonania
dobra relacja jakości do ceny
Wady
Zdarzające się zaciąganie wydzieliny do odkurzacza

Katarek Standard

Katarek Standard
Model „Standard” firmy Katarek jest podstawowym, ale bardzo dobrym jakościowo wyborem do każdego domu. Aspirator wyróżnia się świetną jakością wykonania, kompatybilnością z niemal każdym odkurzaczem, a przy tym bardzo dobra ceną.

JAKOŚĆ

CENA

Bardzo dobry wybór do rozwiązywania problemów z katarem u najmłodszych dzieci, jak i u osób niepełnosprawnych i niewspółpracujących. Za niewygórowaną cenę znacząco ułatwiamy sobie opiekę i pielęgnację podopiecznych. W zestawie dołączono nawet dwie końcówki, dzięki którym możliwa jest pomoc dwóm osobom jednocześnie. Katarek Standard to solidny wybór, jeśli zawsze chcemy mieć w domu gotowy sprzęt do radzenia sobie z katarem.

Ogromną zaletą tego modelu jest praktycznie natychmiastowa skuteczność. Do kompletnego wyczyszczenia dziurki noska wystarczy jedno przyłożenie aspiratora na czas 5-10 sekund. Aspiratory manualne wypadają w tej kategorii o wiele gorzej – w ich przypadku konieczne jest wielokrotne powtarzanie czynności, co skutkuje dodatkowym stresem u dziecka.

Czyszczenie samego urządzenia także nie sprawi nam żadnych problemów. Katarek został wyposażony w odłączaną końcówkę, dzięki czemu dostęp do zbiorniczka na zanieczyszczenia jest zawsze w pełni dostępny. W zestawie otrzymujemy nawet długą szczoteczkę, dzięki której jeszcze łatwiej wyczyścimy wszelkie zakamarki aspiratora.

Zalety
dwie końcówki w zestawie
dobra jakość wykonania
dobry stosunek jakości do ceny
Wady
Brak pokrowca w zestawie

Katarek Plus Complete

Katarek Plus Complete
Model Complete to najlepiej wyposażony wariant aspiratora firmy Katarek. Produkt cechuje się kompatybilnością w odkurzaczem o dowolnej mocy (nawet 1800W), a przy tym zachowuje pełne bezpieczeństwo działania. Wyróżniająca jest także spora ilość akcesoriów oraz wciąż bardzo dobra cena.

JAKOŚĆ

CENA

Edycja Complete aspiratora do nosa marki Katarek to największy zestaw, jaki możemy sobie sprawić do pomocy przy katarze u dziecka. Producent poza samym aspiratorem, szczoteczką i dwoma końcówkami dodaje jeszcze pudełko i 10 ampułek roztworu soli fizjologicznej. Ampułki będą bardzo przydatne przed przystępowaniem do czyszczenia wydzieliny. Idealne proporcje chlorku sodu (0,9%) idealnie rozrzedzą wydzielinę i podniosą skuteczność działania aspiratora. Roztwór będzie nam potrzebny także po wykonaniu czynności odsysania wydzieliny. To w celu nawilżenia śluzówki

Producent oferuje także możliwość dalszego dokupienia większej ilości ampułek. Bardzo je polecamy nie tylko do czyszczenia noska, ale również czyszczenia oczu, uszu, a także podczas przemywania ran. Sól fizjologiczna jest bardzo przydatna w życiu codziennym i zawsze powinniśmy miej pewien jej zapas w naszym domu.

Katarek Plus Complete to znany i lubiany produkt o bardzo wysokiej wytrzymałości, który łatwo przechowywać w czystości. To szczególnie za sprawą pudełka, które znajduje się właśnie na wyposażeniu wersji Complete. Zapobiega ono przedostawaniu się do urządzenia wszelkich brudów, zarazków i wirusów podczas jego przechowywania. To całkiem istotna zaleta, za którą przyjdzie nam bardzo niewiele dopłacić.

Zalety
10 ampułek soli fizjologicznej w zestawie
plastikowe pudełko do przechowywania
wysoka wytrzymałość
Wady

Aspirator Nosko

Aspirator Nosko
Nosko jest aspiratorem wyjątkowo bezpiecznym i przyjaznym użytkownikowi. Posiada on bardzo mocną obudowę, która wykonana została z tworzyw sztucznych nie zawierających BPA. Sprzęt zbiera bardzo pochlebne opinie z racji wysokiej skuteczności oraz kompatybilności z każdym odkurzaczem.

JAKOŚĆ

CENA

Ten aspirator do nosa wyróżnia się kompatybilnością z praktycznie każdym odkurzaczem. Możemy go podłączyć zarówno do modeli słabszych, jak i mocnych. Jak bardzo? Ograniczenie wynosi tu niebywałe 2200W. To najwyższa wartość wśród aspiratorów tego typu, jaką udało nam się odnaleźć. Nosko możemy zatem brać praktycznie w ciemno. Kompatybilność z naszym domowym odkurzaczem jest pewna.

Produkt należy pochwalić również za wysoką jakość wykonania i dobre wyposażenie. Konstrukcja węża oraz zbiorniczka jest solidna i gruba. Nie musimy obawiać się o jej zbyt mocne wygięcie, połamanie lub inne uszkodzenie. Aspirator jest przy tym wygodny i bezpieczny w użyciu, gdyż użyte do jego produkcji materiały są pozbawione BPA, a długość wężyka pozwala na wygodne ustawienie odkurzacza i ułożenie malucha w dogodnej pozycji. Do tego otrzymujemy jeszcze długą i wytrzymałą szczoteczkę, która świetnie się sprawdzi do przemywania wnętrza wężyka.

Cały aspirator po rozłożeniu możemy wysterylizować poprzez gotowanie czy umycie w płynie dezynfekującym. Przypominamy, że dbanie o higienę aspiratora czy dowolnego innego sprzętu mającego kontakt bezpośrednio ze skórą (a zwłaszcza w newralgicznych jej punktach jakimi są nozdrza) to nasz obowiązek. Wszelkie zaniedbanie mogą prowadzić do rozwoju zarazków, wirusów i bakterii, które później będą miały bezpośredni kontakt z naszą pociechą.

Zalety
rozsądna cena
solidna jakość wykonania
długa szczoteczka w zestawie
kompatybilność z odkurzaczami o mocy aż do 2200W
Wady
brak solidnego opakowania