Aktualizacja: Luty 2021

Dobry blender kielichowy to nowoczesne urządzenie, z którego pomocą można łatwo przygotować zdrowy koktajl lub pyszną zupę-krem. Nie można też nie wspomnieć, że ze względu na atrakcyjny design, najlepszy mikser kielichowy może stanowić wspaniałe uzupełnienie kuchennej aranżacji, a dzięki stabilności i dokładności blendowania, z pewnością znajdzie zastosowanie w wielu codziennych pracach. Jaki blender kielichowy wybrać, żeby nie żałować? Jakie cechy powinny wykazywać wysokiej klasy blendery kielichowe? Ranking blenderów kielichowych powstał po to, by ułatwić wybór właściwego urządzenia.

  1. PHILIPS HR3652/00
  2. ZELMER SB1000
  3. BOSCH MMB64G3M
  4. TEFAL BL850D
  5. KENWOOD BLP900BK
  6. Poradnik wyboru blendera kielichowego

Porównanie blenderów kielichowych:

MODELCenaTyp

Moc [W]
Pojemność [L]
Kruszenie loduIlość ostrzyIlość programówTryb pulsacyjnyMateriał kielicha
Kolor
Philips HR3652/00
Sprawdź cenę »kielichowy1400
2
TAK
63TAKszkło hartowane
srebrny
Zelmer SB1000
Sprawdź cenę »kielichowy
750
1,5
TAK
44TAKszkło hartowane
srebrny
Bosch MMB64G3M
Sprawdź cenę »kielichowy
800
1,5
TAK
43TAKszkło hartowanesrebrny
Tefal BL850D
Sprawdź cenę »kielichowy
1400
2,2
TAK
63TAKszkło hartowane
srebrny
Kenwood BLP900BK
Sprawdź cenę »kielichowy
1600
2
TAK
63TAKszkło hartowane
czarny

 

Najlepsze blendery kielichowe – Ranking blenderów 2020

1. PHILIPS HR3652/00 Kliknij aby kupić »

PHILIPS HR3652/00Blender kielichowy Philips to wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala błyskawicznie przygotować pożywne i lekkostrawne posiłki, pełne cennych dla zdrowia witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Model ten cechuje się wysoką mocą, trwałością, szybką pracą i łatwością czyszczenia. Na uwagę zasługuje również jego nowoczesny, elegancki design. Posiada również kilka wad, które jednak nie wpływają w wysokim stopniu na jego użyteczność.

Mikser kielichowy Philips HR3652 poradzi sobie z rozdrobnieniem niemal każdego rodzaju produktów żywnościowych. Można z jego użyciem rozdrobnić nawet orzechy i twarde warzywa, a także skruszyć kostki lodu. Jest to zwłaszcza zasługą zastosowania technologii Problend 6 3D, opartej na wykorzystaniu 6-ramiennych ostrzy. Blender stojący umożliwia także pracę w trybie pulsacyjnym, co pozwala w pełni kontrolować pracę. Jego zastosowanie jest uzasadnione zwłaszcza w przypadku, jeżeli chcemy jedynie lekko wymieszać składniki na smoothie, hummus, zupę krem itp. Nie trzeba wtedy wykorzystywać pełnej mocy silnika, która wynosi 1400 W. Warto mieć także na uwadze wysoką trwałość tego urządzenia marki Philips. Blender kielichowy posiada solidną, metalowo-szklaną konstrukcję, dzięki czemu jest odporny na mechaniczne uszkodzenia. Za sprawą funkcji koktajli, można z łatwością przygotować przepyszne smoothie. Dzięki aplikacji Zdrowe Napoje, na urządzenia mobilne, zyskujemy natomiast liczne inspiracje na zdrowe i smaczne koktajle owocowo-warzywne, a także dane o ich wartościach odżywczych. Blender ten może być w łatwy sposób czyszczony dzięki możliwości wyjmowania niektórych elementów i ich bezpiecznego mycia w zmywarce. Blender kielichowy wysokoobrotowy to najczęściej taki, co ma ponad 20 tysięcy obrotów na minutę, Philips ma ich aż 35 tysięcy!

Warto również mieć na uwadze nieliczne wady, jakie posiada ten blender Philips. Kielichowy model HR3652/00 jest przede wszystkim stosunkowo głośny, co jednak nie powinno dziwić, mając na uwadze ponadprzeciętnie dużą moc silnika. W związku z tym może również wystąpić efekt jego szybkiego nagrzewania się. Pomimo wysokiej wydajności, urządzenie to nie zawsze radzi sobie jednak z szybkim kruszeniem lodu. Część użytkowników narzeka ponadto na duży ciężar blendera, co utrudnia jego przenoszenie oraz czyszczenie.

Philips HR3652/00: Test i Recenzja (2018)

Blender Philips HR3652/00 to najczęściej wybierany blender kielichowy wśród użytkowników

Zalety
Aplikacja Zdrowe Napoje
ProBlend 6 3D
Program koktaili
Wady
Głośna praca
Nagrzewa się podczas pracy

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

2. ZELMER SB1000 Kliknij aby kupić »

ZELMER SB1000Blender kielichowy jest urządzeniem często wykorzystywanym w kuchni. Jego nazwa wzięła się od charakterystycznej budowy – kielicha, w którym następuje miksowanie produktów. Blender kielichowy Zelmer SB1000 to sprzęt wykonany ze szkła hartowanego, co sprawia, że jest wytrzymały i prezentuje się wyjątkowo estetycznie, nowocześnie. Blender Zelmer kielichowy posiada możliwość kruszenia lodu i srebrny kolor. Jakie są jego wady i zalety?

Prezentowany model blendera kielichowego posiada dzbanek z hartowanego szkła, który gwarantuje większą wytrzymałość sprzętu. Można w nim przygotowywać nie tylko zimne, ale i bardzo gorące potrawy, a i tak się nie zepsuje. To spory plus, ponieważ w plastikowych kielichach raczej nie można szykować na przykład gorącej zupy krem (przynajmniej nie w każdym modelu). Pod tym względem mikser kielichowy Zelmer góruje więc nad innymi. Sprzęt posiada też różne tryby pracy, w tym tryb pracy pulsacyjnej oraz tryb Turbo. Ten pierwszy nadaje się w sytuacji, gdy użytkownik pragnie jedynie wymieszać wszystkie wrzucone do kielicha produkty. W tym czasie ma się pełną kontrolę nad pracą urządzenia, ponieważ działa ono tylko w sytuacji, gdy odpowiedni przycisk jest stale wciskany. Z kolei tryb Turbo powinien być uruchamiany przy najcięższej pracy, gdy produkty do zblendowania są najtwardsze. Tryb ten uruchamia pełną moc urządzenia – najszybsze obroty, które poradzą sobie w każdej sytuacji.

Zelmer blender kielichowy posiada nie tylko zalety, ale i wady. Przede wszystkim jest to urządzenie dosyć głośne, a przy tym niestety awaryjne. Bywa, że psuje się w nieodpowiednim momencie, w czasie szykowania posiłku, co oczywiście stanowi spory problem. W dodatku niedokładnie blenduje i – jak donoszą użytkownicy, posiada źle wyprofilowany kielich, średnio wygodny w użytkowaniu. Kiedy to wszystko zsumujemy, okazuje się, że to dobry sprzęt, ale jednak posiadający naprawdę poważne minusy.

Zalety
Tryb turbo
Tryb pracy pulsacyjnej
Dzbanek z hartowanego szkła
Wady
Głośna praca
Nie do końca odpowiednio wyprofilowany kielich

Kup w Media Expert Kup na Allegro

3. BOSCH MMB64G3MKliknij aby kupić »

BOSCH MMB64G3MBlender kielichowy Bosch MMB64G3M to sprzęt wysokiej klasy, posiadający moc 800 W i pojemność 1,5 litra. Został wyposażony w możliwość kruszenia lodu, co dla wielu potencjalnych kupców będzie na pewno ważną informacją. Blender Bosch kielichowy ma srebrny kolor, dzięki czemu prezentuje się niezwykle nowocześnie i pasuje do stylistyki współczesnych wnętrz. Jakie jeszcze zalety, a jakie wady posiada?

Prezentowany blender marki Bosch posiada mnóstwo zalet. Jest bardzo poręczny w użytkowaniu i świetnie się prezentuje. Jest też wyjątkowo wytrzymały, ponieważ został wyposażony w kielich z hartowanego szkła. Taki materiał pozwala na szykowanie potraw tak bardzo zimnych, jak i bardzo gorących. Nie wszystkie plastikowe produkty pozwalają na to, stąd jest to duży plus tego modelu. Wytrzymały dzbanek to jednak nie wszystko. Ten blender kielichowy posiada specjalny tryb pulsacyjny, który umożliwia przejęcie pełnej kontroli nad procesem blendowania. Wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk i trzymać go w czasie miksowania. Tryb ten jest najodpowiedniejszy dla niezbyt twardych składników, które chcemy przede wszystkim wymieszać.

Bosch blender kielichowy posiada mnóstwo zalet, jednak ma także i pewne wady. Przede wszystkim to model ciężki, a przez to mniej poręczny niż inne, choć taka waga gwarantuje też większą stabilność. Kolejnym jego minusem jest również brak możliwości rozbudowania sprzętu o jakieś nowe akcesoria. Użytkownik posiada tylko to, co kupił w zestawie. Urządzenia nie da się więc nijak usprawnić, choćby ktoś chciał.

Zalety
Dzbanek z hartowanego szkła
Tryb pulsacyjny
Wady
Ciężki
Brak możliwości rozbudowania o nowe akcesoria

Kup w Media Expert Kup na Allegro

4. TEFAL BL850D Kliknij aby kupić »

Tefal bl850dBlender kielichowy Tefal BL850D to znakomity sprzęt, który posiada pojemność kielicha równą 2,2 litra, a także możliwość kruszenia lodu. Urządzenie jest solidne, wytrzymałe, w srebrnym kolorze, co sprawia, że wygląda bardzo nowocześnie. Będzie się świetnie prezentować na kuchennym blacie w każdej współczesnej kuchni. Materiał, z jakiego wykonano kielich to szkło hartowane, jest ono bardzo mocne. Co należy wiedzieć o wadach i o zaletach tego blendera? Czy warto go kupić?

Blender Tefal kielichowy wyróżnia się niemal najlepszą mocą spośród wszystkich urządzeń, które znalazły się w naszym zestawieniu. To aż 1400 W, a więc znacznie więcej niż sporo innych blenderów kielichowych. Kolejnym plusem tego modelu jest specjalna Technologia Tripl’Ax. To system 6 ostrzy, zapewniający wyjątkowo dobrą jakość blendowania. Warto dodać, że to najbardziej pojemny ze wszystkich urządzeń, które trafiły do naszego zestawienia. Aż 2,2 litry to dość, by naszykować coś pysznego dla całej rodziny.

Sprzęt marki Tefal – blender kielichowy BL850D – to urządzenie o naprawdę licznych zaletach. Nie jest jednak wolne od wad! Przede wszystkim model ten pracuje dosyć głośno, co dla niektórych może być irytujące i na przykład uniemożliwiać przygotowanie posiłku, gdy obok śpi małe dziecko. Użytkownicy skarżą się też na słabą jakość blendowania orzechów, z czym wiele innych urządzeń nie ma żadnych trudności. To jednak niezbyt wielka niedogodność, przy tak dobrej jakości urządzenia.

Zalety
Wysoka moc silnika 1400 W
Technologia Tripl’Ax
Wady
Głośna praca
Mało efektywne blendowanie orzechów

Kup w Media Expert Kup na Allegro

5. KENWOOD BLP900BK Kliknij aby kupić »

KENWOOD BLP900BKBlender kielichowy Kenwood BLP900BK to wysokiej jakości sprzęt w czarnym kolorze, który z pewnością przyda się w wielu domach. Urządzenie jest naprawdę porządnie wykonane i prezentuje się bardzo estetycznie. Kielich posiada pojemność 2 litrów, a prezentowany model został wyposażony w dodatkową możliwość kruszenia lodu. Jakie jeszcze zalety posiada ten model? I o jakich wadach powinien wiedzieć kupujący?

Blender Kenwood kielichowy to urządzenie wyposażone w silnik o mocy 1600 W. Pod tym względem to najlepsze urządzenie w naszym zestawieniu blenderów kielichowych. Model wyróżnia się też naprawdę wysoką jakością wykonania oraz technologią Helix Force, z ultraostrymi ostrzami. Blender Kenwood Blend-Xtreme posiada kielich wykonany ze szkła hartowanego, który jest wytrzymalszy niż inne, plastikowe. Można w nich bowiem szykować potrawy bardzo ciepłe lub bardzo zimne i nie trzeba bać się, że sprzęt zostanie w jakikolwiek sposób uszkodzony.

Kenwood blender kielichowy to urządzenie niestety dosyć drogie. Koszt jego zakupu wynosi przeszło 1000 złotych, co jest oczywiście sporym minusem. Niestety, nie wszyscy będą sobie mogli na nie pozwolić. Estetyka wykonania i dobra jakość blendowania uzasadniają jednak tę cenę. Kolejny minus to brak możliwości mycia części w zmywarce, co najlepiej pozwoliłby go wyczyścić. Utrzymanie w odpowiedniej czystości zależy więc tylko i wyłącznie od samego użytkownika, co dla wielu osób posiadających zmywarki będzie pewnie kłopotliwe.

Zalety
Wysoka moc silnika 1600 W
Ostrza Blend-Xtreme
Wady
Wysoka cena
Brak możliwości mycia części w zmywarce

Kup na Komputronik.pl Kup na Allegro