Aktualizacja: Styczeń 2023

Najlepszy blender ręczny jest urządzeniem, które znacząco ułatwia codzienną pracę w domowej kuchni. Dokładne blendowanie, poręczność, wysoka wygoda użytkowania, niski poziom generowanego hałasu – oto cechy, które charakteryzują wysokiej klasy blender ręczny. Ranking blenderów obejmuje urządzenia uznanych producentów, które cieszą się wyłącznie pozytywnymi opiniami użytkowników. Jaki blender ręczny wybrać do swojej kuchni? Na co warto zwrócić uwagę, zanim kupimy blender? Ranking i poradnik zakupowy przedstawia odpowiedzi na każde pytanie, które nurtuje przyszłego użytkownika tego typu urządzeń.

  1. BOSCH MSM 67170
  2. BRAUN MQ9087
  3. PHILIPS HR1676/90
  4. TEFAL HB65KD38
  5. Poradnik wyboru blendera ręcznego

Porównanie blenderów ręcznych:

MODELMoc [W]
Napięcie [V]
Poziomy prędkości
Pojemnik
Tryb turbo
Kruszenie lodu
Ubijanie piany
Mycie w zmywarce zmywarce
BOSCH MSM 67170
750
220-240
12
tak
tak
tak
tak
tak
BRAUN MQ9087
1000
230
płynne
tak
nienietak
tak
PHILIPS HR1676/90
800
230-240
płynne
tak
tak
tak
tak
tak
TEFAL HB65KD38
1000230
20tak
tak
tak
tak
tak

 

Najlepszy blender ręczny – Ranking blenderów ręcznych 2020

 

1. BOSCH MSM 67170 Kliknij aby kupić »

BOSCH MSM 67170Blender ręczny Bosch MSM 67170 to sprzęt o mocy 750 W i o napięciu 220-240 V. Posiada aż 12 poziomów prędkości, dzięki czemu można łatwo dopasować odpowiedni do swoich potrzeb. Urządzenie posiada mnóstwo zalet, między innymi funkcję kruszenia lodu, ubijania piany, tryb Turbo (wysokie obroty dla bardzo twardych składników). Daje także możliwość mycia w zmywarce. Jakie jeszcze zalety można wyróżnić w tym modelu? Jakie wady posiada?

Bosch blender ręczny to urządzenie wyposażone w dodatkowy pojemnik i posiadające liczne, dodatkowe funkcje. SoftTouch, Antisplash i QuatroBlade, to systemy, które decydują o jego użyteczności. Funkcja SoftTouch to specjalny, antypoślizgowy uchwyt, który sprawi, że blender nikomu nie wyślizgnie się z ręki. Z kolei Antisplash to technologia zapewniająca większą wygodę pracy. Niweluje rozpryskiwanie składników, tym samym pozwalając utrzymać w większej czystości również przestrzeń naokoło, w kuchni. Ten Bosch blender MSM 67170 posiada również poczwórne ostrze QuatroBlade, gwarantujące lepsze właściwości tnące.

Bosch Ergomixx niestety posiada nie tylko zalety, lecz i pewne wady. Jest to urządzenie, na którego jakość niestety część użytkowników narzeka. Słaba jakość wykonania sprawia, że sprzęt z czasem staje się awaryjny, topią się na przykład zastosowane w nim plastiki. To olbrzymi minus tego modelu marki Bosch. Przy tym posiada on drogie części zamienne, co nie sprzyja ich częstej wymianie w razie potrzeby. Końcówki sporo kosztują, a ponieważ cena zawsze odgrywa dużą rolę, dla wielu osób jest to niewątpliwy minus tego modelu.

Blender BOSCH MSM 67170

Blender BOSCH MSM 67170 to najczęściej wybierany blender ręczny wśród użytkowników

Zalety
Funkcja SoftTouch
System Antisplash
Technologia QuatroBlade
Wady
Słaba jakość wykonania
Drogie części zamienne

 Kup na Allegro

 

2. BRAUN MQ9087 Kliknij aby kupić »

BRAUN MQ9087Blender ręczny Braun MQ9087 to sprzęt o mocy 1000 W i o napięciu 230 V. Posiada dodatkowy pojemnik oraz możliwość mycia w zmywarce, co ułatwia dokładne czyszczenie tego sprzętu. Wyróżnia się też funkcją ubijania piany, z której można wygodnie korzystać. To nowoczesny, estetyczny model, o którym warto dowiedzieć się możliwie jak najwięcej. Jakie wady, a jakie zalety posiada?

Multiquick 7 blender ręczny wielofunkcyjny MQ 787 Gourmet to nowoczesne urządzenie, które wyróżnia się wieloma zaletami. Przede wszystkim posiada liczne, pożyteczne funkcje: SPLASHControl, POWERBell Plus, Smart Speed oraz System EasyClick +. Kielich, trzepaczka, malakser, puree, model ten sprawdza się w wielu rolach. Z kolei zastosowana w nim blokada bezpieczeństwa zwiększa ochronę przed przypadkowym włączeniem na przykład przez dzieci. Jeśli chodzi zaś o wymienione wcześniej funkcje, to SPLASHControl niweluje rozpryskiwanie składników w czasie szykowania posiłków. System EasyClick + zapewnia możliwość szybkiego podpięcia dodatkowych akcesoriów. Równie łatwo jest je później usunąć. Warto dodać, że końcówki można też myć w zmywarce. Z kolei funkcja POWERBell Plus rozdrabnia składniki także obrotowo, powstaje dodatkowy obszar cięcia, co usprawnia pracę całego urządzenia.

Blender Braun Multiquick 7 posiada nie tylko zalety, ale i wady np. przegrzewa się, a niektóre jego części (na przykład szatkownice) nie zawsze działają jak należy. W związku z tym jest to sprzęt awaryjny i nigdy nie wiadomo kiedy zawiedzie. To olbrzymia wada w każdej maszynie. W dodatku jest to urządzenie drogie, kosztuje około 500 złotych. Przy takiej cenie można by oczekiwać, że wszystko będzie działało bez zarzutu. Braun blender ręczny posiada też drogie części zamienne, co jest kolejnym minusem dla wielu potencjalnych kupujących. Nie dość, że trzeba sporo zapłacić za sam jego zakup, to każda ewentualna naprawa, czy dokupienie akcesoriów generuje kolejne koszty. W związku z tym nie każdy będzie sobie mógł na niego pozwolić, choć oczywiście warto.

Zalety
Funkcja SPLASHControl
System EasyClick +
Funkcja POWERBell
Dużo końcówek wymiennych
Blokada bezpieczeństwa
Wady
Wysoka cena
Drogie części zamienne

Kup na Allegro

 

3. PHILIPS HR1676/90 Kliknij aby kupić »

PHILIPS HR1676/90Philips blender ręczny to rozwiązanie, które można docenić bez względu na, to kiedy i w jakich okolicznościach chcemy go wykorzystywać. Jego obsługa nie jest skomplikowana, a już po wykonaniu pracy nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby jego kolejne elementy umyć w zmywarce. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kupując blender ręczny Philips, nie musimy obawiać się tego, że praca w kuchni zajmie nam długie godziny, które w innych okolicznościach moglibyśmy spędzić z najbliższymi. Jest ona szybka nie tylko dlatego, że urządzenie jest wyposażone w odpowiedzialny za mocniejsze obroty przycisk turbo. Ogromne znaczenie ma również oryginalna funkcja ProMixTiN. Blender Philips 800 W może dzięki niej mieszać składniki szybko i ze znacznie większą dokładnością niż ma to miejsce w innych okolicznościach. Mówiąc o tym urządzeniu, nie możemy zapomnieć także, o tak charakterystycznej dla niego intuicyjności. Dzięki funkcji SpeedTouch Philips HR1673 pozwala z łatwością przygotowywać nawet te posiłki, które wymagają miksowania składników w zróżnicowany sposób. Tytanowe ostrze urządzenia obiecuje jego długą pracę.

Choć w momencie zakupu niewiele mu można zarzucić, blender Philips SpeedTouch potrafi niekiedy nieprzyjemnie zaskoczyć swoich nabywców. Najczęściej padającym oskarżeniem jest to, które dotyczy awaryjności urządzenia i trudno nie zgodzić się z tym, że pada zdecydowanie za często jak na rozwiązanie z tej półki cenowej. Nie każdemu odpowiadać będzie też dość głośna praca blendera. W niewielkich mieszkaniach, w których kuchnia jest połączona z salonem, a ściany są dość cienkie, uniemożliwi to z pewnością zrobienie niespodzianki domownikom i przygotowanie im porannego koktajlu.

Zalety
Funkcja ProMixTiN
Funkcja SpeedTouch
Dużo wymiennych końcówek
Tryb turbo
Wady
Ciężki
Głośna praca
Bywa awaryjny

Kup na Allegro

4. TEFAL HB65KD38 Kliknij aby kupić »

TEFAL HB65KD38Kupując blendery ręczne reprezentujące tak zwaną „średnią półkę cenową”, zwykle liczymy się z tym, że ich moc nie będzie imponująca. W rezultacie mamy też świadomość tego, że korzystanie z takiego urządzenia będzie wymagało od nas tak czasu, jak i pewnego wysiłku. Blender ręczny Tefal obala jednak te obawy, a moc 1000 W jest w stanie zawstydzić jego konkurentów.

Choć to moc wydaje się najważniejszą zaletą, jaką może się pochwalić Tefal blender ręczny, nie da się ukryć, że nie jest to jego jedyny atut. Osoby, które decydują się na zakup, chwalą również obecność specjalnej osłony, która sprawia, że składniki dodawane do blendera nie chlapią, a kuchnia po użyciu tego urządzenia nadal lśni czystością. Na uwagę zasługuje również to, że podczas korzystania ze sprzętu można płynnie regulować prędkość. Wpływa to na jakość przygotowywanych posiłków, nie pozbawiając ich walorów odżywczych, jakie je charakteryzują. Ten blender ręczny 1000w Tefal HB65KD38 to także bardzo stabilny uchwyt ułatwiający pracę i ograniczający siłę, jaką trzeba wkładać w mieszanie ze sobą składników.

Tefal Quickchef imponuje charakterystyczną dla siebie mocą. Czasem jednak trudno nie odnieść wrażenia, że jest to jego jedyny naprawdę istotny atut. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że wcale nie mamy do czynienia z najtańszym urządzeniem, możemy dojść do wniosku, że to, mimo wszystko, trochę za mało. Cena tego urządzenia nie jest bowiem niska. Także pojemność pojemnika wynosząca zaledwie 800 milimetrów może być pewnym problemem, zwłaszcza gdy chcemy przygotować coś dla całej rodziny.

Zalety
20 poziomów prędkości
Podświetlane pokrętło
Antypoślizgowy uchwyt
Duża moc
Wady
Słaba jakość wykonania
Mało wymiennych końcówek

Kup na Allegro