Aktualizacja: Grudzień 2022

Czajnik z regulacją temperatury rozszerza możliwości w zakresie parzenia kawy i herbaty. Odpowiednio dobrana temperatury pozwoli na zaparzenie zgodnie ze wskazówkami producenta lub specjalistów w tej dziedzinie. Nasz ranking czajników z regulacją temperatury pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru, biorąc pod uwagę indywidualny budżet i wymagania.

Najtańsza alternatywa
Lund 68173
Lund 68173

Rozwiń

Nasz wybór
Bosch TWK8613P
Bosch TWK8613P

Rozwiń

Produkt premium
Smeg KLF04CREU
Smeg KLF04CREU

Rozwiń

Naszym zdaniem czajnik Bosch TWK8613P ma świetny stosunek ceny do jakości. Natomiast model Smeg KLF04CREU, zasłużył na miano produktu premium ze względu na najlepsze parametry techniczne, a także atrakcyjny design. Jednak trzeba mieć na uwadze, że ten model jest najdroższy w naszym rankingu. Posiadanie czajnika z regulacją temperatury nie jest zarezerwowane tylko dla dużego budżetu, Lund 68173 jest to najtańszy model w naszym zestawieniu. Co ciekawe zawiera szerszy zakres temperatur niż niejeden droższy czajnik, jednak wykonanie szklane wiążę się z częstszym czyszczenie w przypadku gromadzenia się kamienia. Natomiast model Philips HD9359/90 ma parametry zbliżone do czajnika z pierwszej pozycji, jednak jest nieco droższy. W naszym rankingu znalazło się miejsce na Xiaomi Mi Smart Kettle, który ma dobre parametry i co najważniejsze możemy sterować nim za pomocą smartfona poprzez dedykowaną aplikację.

 1. Bosch TWK8613P
 2. Xiaomi Mi Smart Kettle
 3. Philips HD9359/90
 4. Lund 68173
 5. Smeg KLF04CREU
 6. Poradnik wyboru czajnika

Najlepsze czajniki z regulacją temperatury – Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury 2021

 

1. Bosch TWK8613P

Bosch TWK8613P
Czajnik Bosch TWK8613P to pierwsze urządzenie w naszym zestawieniu pozwalające na regulację temperatury gotowanej wody. To użytkownik decyduje o tym, jak długo i jak gorąca ma być woda.

JAKOŚĆ

CENA

Czajnik Bosch z regulacją temperatury pozwala na wybór temperatury spośród: 70°C, 80°C, 90°C oraz 100°C (wrzątek) dzięki opcji „Temperature Control”. Co więcej, kolejna funkcja „Keep Warm Function” pozwala na utrzymanie stałej temperatury wody w czajniku.

Moc w tym modelu wynosi aż 2400 W, co pozwala na skrócenie czasu gotowania. To najlepszy wynik w naszym zestawieniu, a pamiętajmy, że wyższa moc zapewnia szybsze zagotowanie wody, przez co użytkownik oszczędza czas i pieniądze. Patrząc na na omawiany model czajnika, w oczy rzuca się dosyć duże okno ze wskaźnikiem poziomu wody. Dlatego osoby prawo lub leworęczne nie będą miały problemu ze sprawdzeniem, ile wody znajduje się w czajniku.

Czajnik Bosch TWK 8613P wyposażono w demontowany filtr antyosadowy wykonany ze stali nierdzewnej. Jego najważniejszym elementem jest płaska grzałka płytowa, która umożliwia gotowanie nawet niewielkiej ilości wody, zgodnie z potrzebami użytkownika. Jej kształt sprawia też, że będzie ona łatwiejsza w czyszczeniu z osadzającego się kamienia, w porównaniu z grzałką spiralną. Nie bez znaczenia dla kupujących czajnik do domu będzie jego wizualna prezentacja. Obudowa omawianego urządzenia została wykonana ze stali nierdzewnej – eleganckiej i uniwersalnej w zakresie aranżacji wnętrz kuchennych. Stal gwarantuje równocześnie solidność czajnika, który w takim samym stanie jak na początku użytkowania będzie nam służył przez wiele kolejnych lat. Obrotowa podstawka czajnika sprawia, że można go wygodnie odstawiać, bez względu na położenie dzbanka. Bosch w swoim czajniku zastosował podświetlany włącznik/wyłącznik, który szybko informuje o pracy urządzenia. Podświetlenie w sposób automatyczny włącza się wraz z włączeniem czajnika.

Bardzo ważnym elementem, jaki producent wdrożył w swój czajnik z regulacją temperatury Bosch, jest ochrona przed przegrzaniem lub przed włączeniem pustego urządzenia. Bez nawet minimalnej ilości wody w dzbanku sprzęt się nie włączy, dlatego nie trzeba już obawiać się uszkodzenia czajnika w ten dość powszechny.

Wadą, jaką można przypisać czajnikowi Bosch TWK 8613P jest stosunkowo wąski zakres regulacji temperatury, w granicach od 70 do 100°C, co na tle innych propozycji jest najgorszym wynikiem. Dodatkowo oznacza to tylko 4 możliwe temperatury do ustawienia.

Podsumowując, czajnik elektryczny z regulacją temperatury Bosch jest sprzętem wyjątkowo solidnym i trwałym. Z powodzeniem spełnia swoje podstawowe zadania, co sprawia, że ma bardzo wielu zwolenników i zdecydowanie jest warty zakupu.

Czajnik BOSCH TWK 8613P

Czajnik z regulacją temperatury Bosch TWK8613P to najczęściej wybierany czajnik elektryczny z regulacją temperatury wśród użytkowników

Zalety
Najwyższa moc w zestawieniu (2400 W) pozwala na najszybsze zagotowanie się wody
Funkcja TemperatureControl umożliwiająca ustawienie żądanej temperatury wody
Funkcja Keep Warm pozwalająca na utrzymanie stałej temperatury w czajniku
Duże okno z czytelnym wskaźnikiem poziomu wody w czajniku
Wyjmowany filtr antyosadowy wykonany ze stali nierdzewnej
Płaska płyta grzewcza
Elegancki wygląd dzięki obudowie ze stali nierdzewnej
Ochrona przed przegrzaniem czajnika
Ochrona przed włączeniem pustego czajnika
Wady
Najwęższy zakres regulacji temperatury (70 – 100 °C)
Tylko 4 możliwe temperatury do ustawienia

Kup na Allegro

 

2. Xiaomi Mi Smart Kettle

Xiaomi Mi Smart Kettle
Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest produkt od Xiaomi – czajnik elektryczny Mi Smart Kettle. Producent reklamuje go, jako rewolucyjny sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej z regulacją temperatury. Co więcej jest on niewątpliwie elegancki i nowoczesny. Jakimi wadami i zaletami się wyróżnia?

JAKOŚĆ

CENA

Na ogromny plus należy uznać fakt, że wyposażono go w japońskie czujniki temperatury Shibaura / Wagner, które pozwalają użytkownikowi na ustawienie poziomu grzania wody z dokładnością do 1 stopnia, w szerokim zakresie od 40 do 100 °C. Taki wynik w naszym zestawieniu okazuje się najlepszym, działając na korzyść oferty sprzętu od Xiaomi. Kiedy temperatura wody w urządzeniu osiągnie uprzednio określoną temperaturę, czajnik automatycznie zatrzyma proces grzania lub będzie podtrzymywał temperaturę, w zależności od potrzeb użytkownika. Jako ciekawostkę można podać fakt, że Xiaomi Mi czajnik elektryczny jest w stanie utrzymać ciepło od zachodu do wschodu słońca, przez całą noc, co zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych.

Co więcej, ten inteligentny czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle był w stanie utrzymać wysoką temperaturę wody przez tak długi czas, przy wyjątkowo niewielkim poborze mocy – jedynie 0,532 kWh. Wszystko to dzięki izolacji i strukturze urządzenia, zaprojektowanej tak, by zmniejszać utratę ciepła i energii oraz dbać o odpowiednią temperaturę w każdym momencie dnia.

Kiedy otworzymy czajnik elektryczny Xiaomi Mi Smart Kettle, zobaczymy, w jaki sposób został on wykonany. Woda ma bezpośredni kontakt z czujnikami temperatury, pokrywą i innymi komponentami, ale zadbano o bezpieczeństwo, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej jakości 304 POSCO GB4806. Jest ona odporna na korozję, osadzanie się kamienia i na nieprzyjemne zapachy. Urządzenie ma szeroką pokrywę o średnicy 130 mm, wraz z odpowiednio wyprofilowanym dzióbkiem, a możliwość otwierania jej nawet pod kątem 80 stopni sprawia, że nalewanie i wylewanie wody wprost do kubków czy filiżanek jest wygodne i proste. Co istotne, niewątpliwie ułatwia to również czyszczenie urządzenia. Czajnik ma dwustopniową konstrukcję tłumiącą, a przy naciśnięciu jednokrotnie przycisku na obudowie, pokrywa otworzy się do 45 stopni, co umożliwia uzupełnienie czajnika wodą. Płaskie dno czajnika ma także średnicę 130 mm i wykonano je ze stali nierdzewnej.

Atutem czajnika elektrycznego Xiaomi Mi Smart Kettle jest między innymi fakt, że wyposażono go w technologię Bluetooth 4.0 i moduł WiFi, co sprawia, że można połączyć się z nim przy użyciu smartfona. Użytkownik w aplikacji może sprawdzić, czy woda w urządzeniu ma odpowiednią temperaturę lub zmienić czas, w którym sprzęt będzie utrzymywać stałą, wybraną temperaturę wody. Wyliczono, że czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle 1,5 litra wody zagotuje w niecałe 5 minut. To wszystko dzięki grzałce o budowie pierścienia o mocy aż 1800 W, przez co woda nagrzewa się równomiernie i szybko, nie generując przy tym hałasu. 

Już na pierwszy rzut oka wyraźnie widać, że czajnik Xiaomi WiFi opracowano z myślą o klientach ceniących nowoczesność, ale również estetykę. Ma on elegancki design, dlatego pasuje do nowatorskich wnętrz. Przy jego produkcji wykorzystywane są materiały PP, a jego wygląd jest minimalistyczny i wykwintny. Sprawia on pozytywne wrażenie już na pierwszy rzut oka, dzięki swoim pięknym liniom i strukturze. Projektanci wnętrz kuchennych, ale i biurowych z pewnością to docenią.

Czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle ma podwójną obudowę, a wnętrze ze stali nierdzewnej otoczone ochronnym materiałem PP, co zapewnia izolację termiczną zewnętrznej części urządzenia. Stwarza to także większe bezpieczeństwo użytkowania sprzętu przez najmłodszych – nawet przy gotowaniu wody w temperaturze 100 stopni Celsjusza, obudowa nadal będzie co najwyżej ciepła. Kolejnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo korzystania z czajnika Xiaomi jest potrójna ochrona elektryczna, obejmująca:

 • automatyczne wyłączenie czajnika, gdy woda się zagotuje,
 • automatyczne wyłączenie czajnika, gdy system wykryje koniec wody,
 • wzmocnioną konstrukcję kabla zasilającego, który chroni użytkownika nawet na wypadek wycieku wody oraz przepięcia sieci.

Czajnik Mi Xiaomi został również wyposażony w termostat STRIC produkcji brytyjskiej, którego żywotność szacowana jest nawet do 10 lat.

Za jedną z niewielu wad opisywanego urządzenia można uznać brak siateczki na wyposażeniu – filtra wapiennego, ale z uwagi na fakt, że jego dno wykazuje wysoką odporność na osadzanie się kamienia, nie jest ono takie niezbędne. Użytkownik nie ma też możliwości zdalnego włączenia czajnika Xiaomi poprzez aplikację mobilną. Pozostaje mu tylko sprawdzenie ustawień na telefonie, a następnie fizyczne wciśnięcie przycisku na czajniku, aby uruchomić gotowanie wody.

Kilka małych mankamentów na pewno nie może przysłonić ogromu funkcji, jakimi charakteryzuje się sprzęt od Xiaomi. Jeśli ktoś ceni sobie praktyczność, innowacyjność i funkcjonalność, ten model czajnika jest na pewno dla niego.

Zalety
Możliwość ustawienia żądanej temperatury z dokładnością +/- 1°C w zakresie od 40 do 100 °C
Funkcja utrzymywania stałej temperatury wody w czajniku, nawet przez 12 godzin
Wykonany z wysokiej jakości i bezpiecznej dla zdrowia stali nierdzewnej
Możliwość zdalnego sterowania i sprawdzania stanu zagotowania wody z poziomu smartphona
Możliwość otwarcia pokrywy nawet pod kątem 80 stopni Elegancki i nowoczesny design
Dwuwarstwowy korpus zapewnia izolację i ochronę przed poparzeniem się gorącym czajnikiem
Wyposażony w został w brytyjski termostat STRIX, o żywotności do 10 lat
Potrójna ochrona bezpieczeństwa
Wady
Brak siateczki/filtra wapiennego w dzióbku
Brak możliwości zdalnego włączenia czajnika z poziomu aplikacji

Kup na Allegro

 

3. Philips HD9359/90

Philips HD9359/90
Czajnik Philips z regulacją temperatury model HD9359/90 to kolejne doskonałe rozwiązanie dla uzyskania wody o pożądanym stopniu podgrzania dla zaparzenia kawy, herbaty czy przygotowywania posiłków dla dzieci.

JAKOŚĆ

CENA

Urządzenie ma 4 wstępnie skonfigurowane fabrycznie przyciski służące do przygotowywania wody do różnych napojów i składników. Dzięki temu możemy podgrzać wodę do wybranej temperatury: 40, 60, 80 lub 100 °C. Dla uzyskania najlepszych rezultatów przy przygotowywaniu gorących napojów i jedzenia zawsze warto sprawdzać zalecenia producenta żywności.

Atutem czajnika Philips HD9359/90 jest  na pewno szybkie gotowanie wody. Odpowiada za to płaski, zakryty element grzejny wykonany ze stali szlachetnej, który ponadto jest łatwy w czyszczeniu. Dodatkowo czajnik wyposażony został w funkcję utrzymywania ciepła przez dłuższy czas wewnątrz dzbanka, dzięki temu, gdy użytkownik chciałby użyć ciepłej wody po jakimś czasie, to nie musi jej ponownie gotować. Pod względem wizualnym mamy do czynienia z wytrzymałym, ale i eleganckim urządzeniem, którego obudowa w całości została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej, która zapewni długi okres eksploatacji czajnika. Jest ze wszech miar wytrzymała, a metal wykorzystany do obudowy urządzenia posiada atesty do kontaktu z żywnością.

Przy używaniu czajnika elektrycznego Philips HD9359/90 mamy pewność przygotowania wody pozbawionej kamienia i zanieczyszczeń. Wszystko to dzięki filtrowi z mikrosiateczki na dziobku, który wyłapuje drobne cząsteczki kamienia (nawet takie, które mają wielkość 200 mikronów). Woda jest zawsze krystalicznie czysta, a filtr można łatwo zdjąć, aby go wyczyścić.

Projektując swoje urządzenie, firma Philips zadbała o stworzenie czajnika z regulacją temperatury, który będzie bezpieczny w użytkowaniu. Dlatego zaplanowała w nim wieloelementowy system bezpieczeństwa, który:

 • chroni przed włączeniem pustego czajnika,
 • wyłącza czajnik automatycznie po zagotowaniu wody lub po podniesieniu dzbanka z podstawy,
 • wyłącza czajnik od razu w przypadku wykryciu zbyt małej ilości wody.

Czajnik elektryczny Philips z regulacją temperatury jest wyjątkowo wygodny w użyciu,  a to dzięki zainstalowaniu sprężynowego mechanizmu otwierania i zamykania pokrywki z dużym otworem, który umożliwia łatwe czyszczenie. Po nalaniu do dzbanka czajnika wody, jego pokrywę bez wysiłku można zamknąć za dotknięciem zaledwie jednego przycisku, a użytkownik nie ma przy tym kontaktu z gorącą parą. Odczytanie poziomu wody w czajniku Philips HD9359/90 z regulacją temperatury również jest bardzo proste, ponieważ wskaźnik umieszczony został tuż pod uchwytem, natomiast zapalony wskaźnik od razu sygnalizuje, że sprzęt jest włączony. Co ważne, panel sterujący czajnika Philips z regulacją temperatury prezentuje się nowocześnie. Można za jego pośrednictwem wygodnie wybrać temperaturę wody, skontrolować jej poziom, a nawet ustawić godzinę, kiedy chcemy, aby nasze urządzenie się włączyło.

Za wadę prezentowanego czajnika uznać należy mały zakres temperatur podgrzewania wody do wyboru – to tylko cztery poziomy. Przeszkodą w jego zakupie może być też stosunkowo wysoka cena czajnika, ponieważ jest to drugi najdroższy czajnik elektryczny z regulacją temperatury, jaki prezentujemy w niniejszym zestawieniu.

Za co jednak możemy jeszcze pochwalić sprzęt od marki Philips? Czajnik z regulacją temperatury mający 1,7 l pojemności, będzie świetnym rozwiązaniem dla większych rodzin, gdzie istnieje potrzeba zagotowania na raz większej ilości wody. Opisywany model bez problemu za jednym razem zagotuje wodę lub podgrzeje ją do pożądanej temperatury dla wszystkich domowników i to w bardzo krótkim czasie.

Zalety
Duża pojemność czajnika (1,7 l)
Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia długi okres eksploatacji
Funkcja utrzymywania stałej temperatury wody w czajniku
Zdejmowany filtr z mikrosiateczką na dzióbku wyłapujący drobne cząsteczki kamienia o wielkości do 200 mikronów
Płaski element grzejny
Potrójny system zabezpieczeń
Sprężynowy mechanizm otwierania i zamykania pokrywki
Duży otwór czajnika ułatwiający mycie jego wnętrza
Czytelny wskaźnik poziomu wody
Wygodny i intuicyjny panel sterujący
Wady
Tylko 4 możliwe temperatury do ustawienia
Stosunkowo wysoka cena
Kup na Allegro

 

4. Lund 68173

Lund 68173
Przedostatni prezentowany przez nas produkt to czajnik elektryczny szklany z regulacją temperatury – Lund 68173. Kosztuje on zaledwie 90 zł, będąc tym samym najtańszym urządzeniem z naszego zestawienia.

JAKOŚĆ

CENA

 

Szklany czajnik z regulacją temperatury Lund wyróżnia się już na pierwszy rzut oka, ponieważ dzięki swojej szklanej budowie jest całkowicie przeźroczysty. Dodatkowo taka konstrukcja ma również wymiar zdrowotny, gdyż czajnik wykonany ze szkła nie wchodzi w reakcję z gorącą wodą. Opisywany model dysponuje mocą od 1850 do 2200 W i pozwala na wybór poziomu podgrzania oraz zagotowania wody. Regulacja temperatury odbywa się co 10 stopni, w zakresie od 40 do 100 stopni Celsjusza, przez co użytkownik bez trudu, w sposób precyzyjny może wybrać odpowiednią temperaturę wody potrzebną do zaparzenia różnego rodzaju kawy, herbaty czy na przykład posiłków dla dzieci. Tak szeroki zakres temperaturowy to jeden z najlepszych wyników w naszym zestawieniu.

Ciekawostką związaną z poziomem podgrzania wody w czajniku Lund 68173 jest to, że ma on wbudowany wewnątrz pierścień ledowy, który zmienia kolory w trakcie pracy, w zależności od osiągniętej temperatury. Za podgrzewanie wody, tak jak w pozostałych opisywanych modelach, odpowiada wbudowana płyta grzewcza z płaską grzałką – umożliwia ona zagotowanie nawet minimalnej ilości wody i ułatwia czyszczenie czajnika.

Szklany czajnik elektryczny z regulacją temperatury Lund 68173 spełni oczekiwania większych rodzin, z uwagi na swoją wielkość. Dzbanek czajnika ma pojemność 1,7 l, przez co za jednym razem może przygotować gorącą wodę dla co najmniej kilku domowników. Co więcej, wyposażony jest w czytelny wskaźnik poziomu wody z podziałką, a z racji tego, że mamy do czynienia z przezroczystym dzbankiem czajnika wykonanym ze szkła, już na pierwszy rzut oka widzimy, ile jest w nim wody. Atutem urządzenia jest również system „Keep Warm”, czyli tryb utrzymujący stałą temperaturę wody w czajniku, który pozwala na korzystanie z gorącej wody przez długi czas po jej zagotowaniu, bez konieczności ponownego uruchamiania urządzenia.

Czajnik automatycznie wyłącza się po zagotowaniu i ma ochronę przed przegrzaniem. Ułatwieniem dla użytkowników korzystających z opisywanego modelu jest to, że mogą go odstawić szybko na obrotową podstawę, bez dbania o wcelowanie dzbankiem w odpowiednią pozycję. Obrotowa podstawa ma pełen zakres 360 stopni, dlatego nie ma znaczenia, w jaki sposób użytkownik odstawi czajnik na stację.

O zdrowie domowników i czystość przegotowanej wody trafiającej do szklanek i kubków dba filtr wapienny w dzióbku. Likwiduje on problem parzenia gorących napojów wodą z drobinkami kamienia.

Czy czajnik szklany Lund ma jakieś wady? Tylko dwie. Pierwszą z nich jest to, że ze względu na materiał wykonania dosyć szybko i mocno się nagrzewa. Kiedy więc w dzbanku znajduje się gorąca woda, łatwo można się takim szkłem oparzyć. Poza tym szklany czajnik jest bardziej narażony od czajników z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza ze stali, na zniszczenie – zwykłe upuszczenie go na ziemię spowoduje najprawdopodobniej potrzaskanie dzbanka czajnika.

Niewątpliwie jednak jego niska cena, oryginalny wygląd i szeroki zakres regulacji temperatury przemawiają za tym, by uznać ten model za jeden z najciekawszych i opłacalnych czajników z regulacją temperatury na rynku.

Zalety
Niska cena – najtańszy czajnik elektryczny z regulacją temperatury w naszym zestawieniu
Wykonany z bezpiecznego dla zdrowia szkła
Regulacja temperatury co 10°C w zakresie  od 40 do 100°C
Zmienia kolor w zależności od stopnia nagrzania wody
Płaska płyta grzewcza
Duża pojemność czajnika (1,7 l)
Czytelny wskaźnik poziomu wody z podziałką
Funkcja Keep Warm utrzymująca stałą temperaturę w czajniku
Obrotowa podstawa w pełnym zakresie 360 stopni umożliwia dowolne odstawienie czajnika na stację
Ochrona przed przegrzaniem
Filtr wapienny w dzióbku
Wady
Czajnik wykonany ze szkła bardzo szybko się nagrzewa, przez co łatwo można się nim oparzyć
Szklany czajnik może się zbić gdy np. upadnie na podłogę

Kup na Allegro

 

5. Smeg KLF04CREU

Smeg KLF04CREU
Czas na ostatnią, aczkolwiek jedną z najciekawszych propozycji w naszym zestawieniu. Klasyka w połączeniu z nowoczesnością pozwoliła na stworzenie urządzenia wyjątkowego, jakim jest czajnik Smeg z regulacją temperatury.

JAKOŚĆ

CENA

Model czajnika Smeg KLF04CREU cechuje się stylowym i eleganckim wyglądem, który na dodatek można dopasować do swoich indywidualnych preferencji, ponieważ jest dostępny w 8 różnych kolorach. Nie ma więc problemu z tym, aby dobrać go do kolorystyki naszej kuchni. Co więcej, czajnik ten zaliczany jest do linii 50’s style firmy Smug, w której można też zaopatrzyć się i w inne urządzenia małego AGD, takie jak tostery czy wyciskarki do owoców.

Nie tylko pod względem wizualnym czajnik z regulacją temperatury Smeg KLF04CREU jest godny uwagi, ale i w związku z jego wytrzymałością. Obudowa urządzenia wykonana została ze stali lakierowanej. Ponadto ma on chromowaną podstawę obrotową, która ma pełen zakres 360 stopni, pozwalający na dowolne odstawienie czajnika na stację. Jego uchwyt jest wygodny i ergonomiczny, co ułatwia nalewanie gorącej wody do filiżanek czy szklanek. O komforcie korzystania z czajnika Smeg decyduje również długi przewód zasilający, mający 1 metr długości.

Z uwagi na 1,7 litra pojemności czajnika będzie on polecany w szczególności dla większych rodzin, ponieważ bez problemu jest w stanie zagotować wodę dla wszystkich domowników jednocześnie. To wygodne rozwiązanie również przy przygotowywaniu zup i obiadów dla wielu gości. Czas zagotowania wody został w przypadku opisywanego modelu skrócony do minimum, za co odpowiada duża moc urządzenia. W tym modelu wynosi ona 2400 W, co jest przy tym najlepszym wynikiem w całym zestawieniu. Wyższa moc zapewnia szybsze gotowanie i pozwala na wypracowanie oszczędności związanych z naszym czasem i finansami.

Podobnie jak pozostałe prezentowane czajniki, tak i ten model wyposażony jest w regulację temperatury i to w bardzo szerokim zakresie. Czajnik elektryczny Smeg z regulacją temperatury umożliwia wybór poziomu podgrzania wody spośród aż 7 temperatur: 50°C; 60°C; 70°C; 80°C; 90°C; 95°C; 100°C. Urządzenie wyposażono w funkcję „Keep warm”, pozwalającą na utrzymanie stałej temperatury wody po zagotowaniu. Nie trzeba więc ponownie włączać czajnika.

Producent zadbał też o bezpieczeństwo korzystania z czajnika swojej produkcji. Dzięki temu ma on automatyczny system wyłączania, kiedy woda w dzbanku osiągnie wybraną przez użytkownika temperaturę, a także wyposażony jest w sygnał dźwiękowy włączenia i wyłączenia oraz początku i zakończenia cyklu podgrzewania wody. Ponadto automatycznie wyłączy się przy pustym czajniku.

Co jeszcze można powiedzieć o urządzeniu produkcji Smeg? Czajnik z regulacją temperatury KLF04CREU wyróżnia się bardzo cichą pracą i ciekawym, podwójnym sposobem wizualizacji poziomu wody – na litry i na filiżanki. Dodatkowo ma on otwieraną pokrywę z systemem Soft Opening, który jest elementem ochronnym dla użytkownika. System ten chroni przed ryzykiem chlupnięcia gorącej wody, co mogłoby skończyć się poparzeniem.

Za wysoką jakość, duży zakres regulacji temperatury wody i ciekawy design czajnika Smeg KLF04CREU trzeba sporo zapłacić. To najdroższy czajnik elektryczny z regulacją temperatury, jaki znalazł się w naszym zestawieniu.

Zalety
Wyjątkowo elegancki i stylowy wygląd
8 kolorów do wyboru
Obudowa wykonana ze stali lakierowanej oraz chromowane podstawa i uchwyt
Duża pojemność czajnika (1,7 l)
Najwyższa moc w zestawieniu (2400 W) pozwala na najszybsze zagotowanie się wody
Funkcja Keep Warm utrzymująca stałą temperaturę wody
Sygnał dźwiękowy włączenia i wyłączenia oraz początku i zakończenia cyklu
Możliwy wybór temperatury spośród 50, 60, 70, 80, 90, 95 i 100°C
Obrotowa podstawa w pełnym zakresie 360 stopni umożliwia dowolne odstawienie czajnika na stację
Długi przewód zasilający (1 m)
Podwójny sposób wizualizacji poziomu wody (litry lub filiżanki)
Bardzo cicha praca
Otwieranie pokrywki z systemem Soft Opening chroni przed chlupnięciem gorącej wody
Wady
Wysoka cena – to najdroższy czajnik elektryczny z regulacją temperatury w naszym zestawieniu

Porównanie najlepszych czajników z regulacją temperatury

Zestawienie pokazuje najważniejsze parametry, takie jak moc — im wyższa, tym szybciej podgrzeje się woda. Szeroki zakres regulacji temperatury powoduje, że możemy parzyć wiele rodzajów naparu, od yerba mate po wyselekcjonowaną kawę. Podtrzymywanie ciepła pozwoli na wielokrotne parzenie, aby w pełni wykorzystać napar. Warto też zwrócić uwagę na długość kabla, aby nie było problemy z podłączeniem do gniazdka.

ModelCenaMoc [W]
Pojemność [l]
Temperatury podgrzewania [°C]
Podtrzymywanie ciepła
Materiał
Długość przewodu [m]
Bosch TWK8613P
Sprawdź cenę »2400
1,5
70 / 80 / 90/ 100
TAK
stal nierdzewna
0,8
Xiaomi Mi Smart Kettle
Sprawdź cenę »1800
1,5
40 – 100
TAK
stal nierdzewna
0,75
Philips HD9359/90
Sprawdź cenę »2200
1,740 / 60 / 80 / 100
TAK
stal nierdzewna
0,75
Lund 68173
Sprawdź cenę »2200
1,7
40 / 50 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100
TAK
szkło
0,8
Smeg KLF04CREU
Sprawdź cenę »2400
1,7
50 / 60 / 70 / 80 / 90 / 95 / 100
TAK
stal nierdzewna1