Aktualizacja: Grudzień 2022

  1. De’Longhi Brillante KBJ2001
  2. Bosch TWK7801
  3. Zelmer ZCK1274X (CK1020)
  4. Philips Daily Collection HD4646/00
  5. Tefal LOFT KO250130
  6. Poradnik wyboru czajnika elektrycznego

Porównanie czajników elektrycznych:

ModelMoc [W]
Pojemność [l]
Grzałka
Regulacja temperatury
Podtrzymywanie ciepła
MateriałWaga [kg]
De'Longhi Brillante KBJ2001
2000
1,7
płytowa
NIE
NIE
plastik0,8
Bosch TWK7801
2200
1,7
płytowaNIE
NIEstal nierdzewna
1,1
Zelmer ZCK1274X (CK1020)
2200
1,7
płytowa
NIENIE
stal nierdzewna
1
Philips Daily Collection HD4646/00
2400
1,5
płytowa
NIE
NIEplastik1,2
Tefal LOFT KO250130
2400
1,7
płytowa
NIENIE
plastik
1,9

Najlepsze czajniki elektryczne – Ranking czajników elektrycznych 2020

 

 

1. De’Longhi Brillante KBJ2001 Kliknij aby kupić »

DeLonghi-Brillante-KBJ2001De’Longhi Brillante KBJ2001 udowadnia, że atrakcyjny design może iść w parze z użytecznością. Opisywany model urzeka nie tylko designem, ale i kilkoma przemyślanymi rozwiązaniami.

Czajnik elektryczny Delonghi wyróżnia się trójwymiarowym wzornictwem, charakterystycznym dla całej kolekcji śniadaniowej Brillante. Nietypowe i oryginalne wzornictwo docenią przede wszystkim te osoby, które stawiają na nieszablonowy styl. W parze z finezyjną fakturą idzie też kształt urządzenia, tak samo nietypowy, jak wzornictwo. W połączeniu z innymi urządzeniami z kolekcji, Brillante KBJ2001 wprowadzi do kuchni nutkę futurystycznej ekstrawagancji, w której jednak nie brakuje nawiązań do klasyki. Opisywany model jest oferowany w dwóch wariantach kolorystycznych do wyboru – czarnym i białym. Czajnik Delonghi czarny oznaczony jest jako KBJ2001.BK, natomiast czajnik Delonghi biały – KBJ2001.W.

W tego typu urządzeniach ważne jest nie tylko wzornictwo, ale przede wszystkim walory użytkowe. Producent zadbał o to, żeby czajnik bezprzewodowy Delonghi był przyjazny w codziennym użytkowaniu. Na wyróżnienie zasługuje obrotowa podstawa 360° oraz zwijany kabel. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia swobodę użytkowania urządzenia. Delonghi Brillante został wyposażony w dyskretnie wkomponowany wskaźnik wody, który wraz z diodą sygnalizującą pracę czajnika, pozytywnie wpływa na intuicyjność. Warto podkreślić, że krótka chwila nieuwagi nie będzie skutkowała uszkodzeniem grzałki (schowanej pod specjalną płytą) – opisywany model został zabezpieczony przed włączeniem “na sucho”, czyli bez wody w zasobniku. Czajnik wyłączy się też automatycznie, gdy skończy pracę i w przypadku zdjęcia go z podstawy. Wszystko to sprawia, że Brillante KBJ2001 jest bardzo bezpiecznym urządzeniem. Nie zabrakło też filtra antywapiennego, który wyraźnie poprawia jakość wody. Element ten jest wyjmowany, zatem jego czyszczenie nie nastarcza żadnych trudności.

Należy wspomnieć, że opisywany czajnik charakteryzuje się najniższą mocą w naszym zestawieniu, zatem sam proces gotowania wody trwa dość długo. Ta cecha nie musi być jednak rozpatrywana w kategorii wady – najniższy pobór prądu to największa oszczędność. Do wykonania czajnika posłużył plastik. Zastosowanie tworzywa sztucznego wywarło pozytywny wpływ na wagę urządzenia (KBJ2001 jest lekki), ale woda w nim gotowana ma charakterystyczny posmak. Smakosze kawy i herbaty z całą pewnością wyczują różnicę. Niektórzy użytkownicy twierdzą też, że z powodu plastikowej obudowy, czajnik De Longhi jest dość niestabilny. Atrakcyjny i elegancki design wymusił jeden kompromis w kwestii użyteczności – pokrywa czajnika jest zdejmowana, nie otwierana. Sam otwór wlewowy jest na tyle wąski, że mycie urządzenia ręką jest niemożliwe. Trzeba w tym celu użyć specjalnej szczotki.

Zalety
Piękne, trójwymiarowe i nowoczesne wzornictwo
Dwie wersje kolorystyczne do wyboru
Obrotowa podstawa 360°
Wyjmowany filtr antywapienny
3 poziomy zabezpieczeń
Wady
Najniższa moc czajnika (2000 W) oznacza najwolniejszy czas potrzebny do zagotowania wody
Czajnik wykonany z plastiku może powodować nadawanie wodzie specyficznego, niewskazanego posmaku
Zdejmowana ręcznie, a nie otwierana jakimkolwiek przyciskiem pokrywa

 Kup na Allegro

 

2. Bosch TWK7801 Kliknij aby kupić »

Bosch-TWK7801Czajnik Bosch TWK7801 charakteryzuje się sporą pojemnością i krótkim czasem, niezbędnym do zagotowania wody. Atrakcyjny design sprawia, że opisywany model jest bardzo praktyczną ozdobą kuchni.

Czajnik elektryczny Bosch legitymuje się pojemnością, wynoszącą 1,7 litra. Sprawia to, że w trakcie jednego cyklu pracy, urządzenie może zagotować wodę, której ilość pozwoli na przyrządzenie kilku naparów. Pobierana moc to 2200 W. Nie jest to najwyższa wartość w naszym zestawieniu, więc model TWK7801 jest dość oszczędny, ale jednocześnie doprowadza wodę do stanu wrzenia sprawnie i szybko. Element grzejny ma postać praktycznej płyty. Takie rozwiązanie skutkuje nie tylko przyspieszeniem pracy czajnika. Płaska powierzchnia jest też bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Skoro o higienie mowa, producent nie zapomniał o filtrze przeciwwapiennym, który skuteczne wyłapuje drobinki kamienia. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, element ten można łatwo zdemontować i wypłukać pod bieżącą wodą.

Czajnik bezprzewodowy Bosch został wyposażony w kilka praktycznych rozwiązań, które podnoszą jego użyteczność. Na uwagę zasługuje podstawa, która umożliwia obracanie urządzenia w zakresie 360 stopni. Dzięki temu, czajnik można łatwo ustawić w odpowiedniej pozycji. Nie można nie wspomnieć o systemie zabezpieczeń. Opisywany model ma na wyposażeniu automatyczny wyłącznik, który aktywuje się po doprowadzeniu wody do stanu wrzenia. Dzięki temu, użytkownik może zająć się innymi obowiązkami niż “pilnowanie” urządzenia. Czajnik jest też zabezpieczony przed przegrzaniem i przed włączeniem w momencie, gdy zasobnik na wodę jest pusty. O wygodę dba praktyczny system otwierania, wymagający użycia tylko jednej ręki – żeby nalać wodę, wystarczy nacisnąć umieszczony w rączce przycisk.

Czajnik elektryczny Bosch TWK 7801 został wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu charakteryzuje się wysoką estetyką. Zastosowanie solidnego materiału ma jednak znacznie więcej zalet – obudowa jest odporna na korozję i nie wpływa na zmianę walorów smakowych wody. W praktyce oznacza to, że smak przyrządzonej kawy bądź herbaty, nie zostanie zakłócony. Należy jednak wspomnieć, że miarka, obrazująca poziom wody w zasobniku, nie należy do najczytelniejszych. Może to sprawić spory problem, zwłaszcza osobom starszym i z wadami wzroku. Niektórzy użytkownicy skarżą się też na dość głośną pracę urządzenia. Należy więc mieć na uwadze, że poranne gotowanie wody może obudzić dziecko lub pozostałych śpiących domowników.

Распаковка BOSCH TWK7801

Czajnik elektryczny Bosch TWK7801 to najczęściej wybierany czajnik wśród użytkowników

Zalety
Moc 2200 W sprawia, że woda nagrzewa się bardzo szybko, a przy tym czajnik nie pobiera najwięcej prądu
Obrotowa podstawa 360º
2 poziomy zabezpieczeń
Wyjmowany filtr antywapienny
Wygodne otwieranie za pomocą przycisku na rączce
Czajnik wykonany ze stali nierdzewnej zapewnia o jego dużej solidności i trwałości
Wady
Słabo czytelna miarka z poziomem wody
Opinie użytkowników o głośnej pracy urządzenia

Kup na Allegro

 

3. Zelmer ZCK1274X (CK1020) Kliknij aby kupić »

Zelmer-ZCK1274X-CK1020Czajnik Zelmer ZCK1274 to propozycja dla osób, które szukają nie tylko stylowego, ale i solidnego urządzenia. Producent wyposażył opisywany model w kilka praktycznych rozwiązań, które dodatkowo podnoszą jego walory użytkowe.

Czajnik elektryczny Zelmer legitymuje się mocą na poziomie 2200 W. Sprawia to, że przy relatywnie niewielkim poborze prądu, urządzenie jest w stanie szybko zagotować wodę, nawet gdy zasobnik jest napełniony do linii wyznaczającej maksymalny poziom. To ważne, bowiem jego pojemność to aż 1,7 litra. Dzięki temu, w czasie jednego gotowania jesteśmy w stanie uzyskać ilość wrzątku, pozwalającą na przygotowanie gorących napojów dla całej rodziny lub dla wszystkich gości. Na krótki czas pracy wpływa też płaska płyta grzewcza. Takie rozwiązanie ma jednak więcej zalet. Po pierwsze, dzięki płaskiej powierzchni, czajnik można utrzymać w czystości bez większego trudu. Po drugie, jeżeli nie ma konieczności gotowania większej ilości wody, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zagotować dokładnie tyle, ile potrzebujemy. W modelach z tradycyjną grzałką, element ten musi w całości znaleźć się po powierzchnią wody. W tym przypadku, pokrycie całej płyty wymaga zalania mniejszej ilości cieczy.

Praktyczny filtr antyosadowy dba o to, żeby do naparu nie przedostawały się drobinki kamieni, mogące wpłynąć na jego walory smakowe. Filtr można łatwo zdemontować i umyć pod bieżącą wodą. Czajnik bezprzewodowy Zelmer jest urządzeniem bezpiecznym. Automatyczny wyłącznik uniemożliwia wygotowanie wody (co doprowadziłoby do uszkodzenia czajnika). Nie zabrakło też praktycznego zabezpieczenia, wykrywającego zdjęcie urządzenia z podstawy. Producent zadbał też o to, żeby włączenie, żeby włączenie “na sucho” nie było możliwe.

Obudowa czajnika została wykonana z solidnej stali nierdzewnej. Dzięki temu jest bardzo solidna i odporna na uszkodzenia, nie koroduje i nie zmienia smaku wody. Warto jednak przypomnieć, że metal jest doskonałym przewodnikiem ciepła, co sprawia, że czajnik dość mocno się nagrzewa. Chwila nieuwagi może skończyć się bolesnym poparzeniem. Kolejnym minusem jest słabo czytelna miarka. Element ten został umieszczony za rączką, a dodatkowo ma tendencję do parowania.

Zalety
Moc 2200 W sprawia, że woda nagrzewa się bardzo szybko, a przy tym czajnik nie pobiera najwięcej prądu
Wyjmowany filtr antywapienny
Czajnik wykonany ze stali nierdzewnej zapewnia o jego dużej solidności i trwałości
3 poziomy zabezpieczeń
Wygodne otwieranie za pomocą przycisku na rączce
Wady
Możliwość poparzenia się przez szybko nagrzewającą się metalową obudowę czajnika
Parująca miarka poziomu wody umieszczona za uchwytem

Kup na Allegro

 

4. Philips Daily Collection HD4646/00 Kliknij aby kupić »

Philips-Daily-Collection-HD4646Czajnik elektryczny Philips Daily Collection HD4646 cechuje atrakcyjny design i wysoka funkcjonalność. To także propozycja dla wszystkich osób, ceniących sobie wysoką jakość wykonania.

Atrakcyjnie zaprojektowana obudowa urządzenia, została wykonana z mocnego plastiku. Takie rozwiązanie sprawia, że czajnik bezprzewodowy Philips jest wytrzymały, a przy tym waży mniej, niż modele wykonane ze stali nierdzewnej. Tworzywo sztuczne ma jeszcze jedną zaletę – nie nagrzewa się tak mocno, jak metal. Dzięki temu chwila nieuwagi nie będzie aż tak bardzo bolesna. Element grzewczy został ukryty pod płaską płytą. Dzięki temu, czajnik jest w stanie szybciej zagotować wodę niż modele o porównywalnej mocy (HD4646/00 legitymuje się mocą na poziomie 2400 W), wyposażone w tradycyjną grzałkę.

Możliwe jest też zagotowanie mniejszej ilości wody, a czyszczenie płaskiej powierzchni jest bardzo łatwe, co dodatkowo ułatwia zdejmowana pokrywa i duży otwór wlewowy. Czajnik bezprzewodowy Philips został wyposażony w obrotową podstawę, która umożliwia obrócenie urządzenia w zakresie 360 stopni. Jeżeli dodamy do tego fakt, że miarka wskazująca poziom wody została umieszczona po obu stronach obudowy, otrzymujemy czajnik idealny zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Praktyczny uchwyt do nawijania przewodu elektrycznego sprzyja utrzymaniu ładu i porządku na kuchennym blacie.

Wykonany z mikrosiateczki filtr przeciwwapienny, doskonale wychwytuje drobinki kamienia. Dzięki temu, do naparu nie przedostaje się nic, co mogłoby zmienić jego smak. Czajnik elektryczny Philips HD 4646 jest wyposażony w automatyczny wyłącznik. Gdy woda zostanie doprowadzona do stanu wrzenia, urządzenie wyłączy się samoczynnie, podobnie jak w momencie zdjęcia go z podstawy. Nie zabrakło też zabezpieczenia, uniemożliwiającego włączenie pustego czajnika. Dzięki wysokiej mocy, woda gotuje się szybko, nawet gdy zasobnik jest wypełniony w całości. Na uwagę zasługuje także fakt, że czajnik elektryczny Philips HD 4646 jest najtańszą propozycją w naszym zestawieniu.

Ze względu na stosunkowo niedużą pojemność, nie jest to jednak model dostosowany do potrzeb dużej rodziny. Zasobnik mieści 1,5 litra wody (najmniej w naszym rankingu). Charakterystyka plastiku sprawia, że woda gotowana w takim urządzeniu cechuje się dość specyficznym posmakiem. Może to przeszkadzać miłośnikom kawy lub herbaty.

Zalety
Wysoka moc (2400 W) powoduje szybkie zagotowywanie się wody
Zdejmowany filtr antywapienny
Duży otwór wlewowy ułatwia nalewanie wody i czyszczenie urządzenia
3 poziomy zabezpieczeń
Czytelnik wskaźnik wody umieszczony po obu stronach czajnika
Niska cena – najtańszy czajnik elektryczny w zestawieniu
Wady
Najmniejsza pojemność czajnika wynosząca 1,5 litra
Specyficzny posmak wody spowodowany plastikowym materiałem, z którego został wykonany czajnik

Kup na Allegro

 

5. Tefal LOFT KO250130 Kliknij aby kupić »

Tefal-LOFT-KO250130Tefal LOFT KO250130 to model idealny dla osób, dla których elegancki design jest równie ważny, co walory użytkowe. Urządzenie perfekcyjnie łączy elementy nowoczesności i klasycznego stylu.

Czajnik elektryczny Tefal już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl brytyjską ceramikę kuchenną. Klasycznego sznytu dodają karbowane zdobienia, a chromowane, polerowane elementy wprowadzają nutkę nowoczesności. Takie połączenie sprawia, że model LOFT KO250130 stanie się prawdziwą ozdobą kuchni. Uzupełnieniem retro-designu jest zdejmowana pokrywa. Element ten jest także bardzo praktyczny – zapewnia wygodny dostęp do zasobnika, co ułatwia czyszczenie. Element grzewczy został ukryty pod płaską płytą. Dzięki temu, woda gotowana jest szybciej (czemu sprzyja też najwyższa moc w naszym zestawieniu, wynosząca 2400 W), istnieje możliwość zagotowania niewielkiej ilości wody, a czyszczenie jest łatwe i szybkie. Jak donoszą użytkownicy, czajnik bezprzewodowy Tefal pracuje cicho, co może okazać się ogromną zaletą, zwłaszcza gdy w domu znajdują się małe dzieci.

O czystość wody dba wymienny filtr antywapienny. To praktyczne rozwiązanie nie dopuszcza, żeby do przygotowanego napoju wkradły się niechciane posmaki. Precyzyjnie zaprojektowany dzióbek sprawia, że podczas nalewania wody do szklanki, nie rozlejemy ani jednej kropli. O pracy czajnika informuje stylowe podświetlenie. Po doprowadzeniu wody do stanu wrzenia, urządzenie wyłącza się automatycznie. Dzięki wysokiej mocy, woda gotowana jest bardzo szybko, nawet gdy czajnik zostanie napełniony do poziomu maksymalnego (1,7 litra).

Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie nagrzewa się tak bardzo, jak metal. To ważne, bowiem ewentualna chwila nieuwagi nie będzie skutkowała bolesnym poparzeniem. Plastik sprawia też, że czajnik pracuje ciszej, w porównaniu z odpowiednikami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Taka konstrukcja ma jednak swoje wady. Woda gotowana w plastikowych czajnikach charakteryzuje się specyficznym posmakiem. Wiele osób z pewnością nie dostrzeże różnicy, jednak smakosze kawy lub herbaty, mogą być nieco rozczarowani.

Zalety
Tradycyjny design połączony z nowoczesną elegancją
Cicha praca czajnika
Wyjmowany filtr antywapienny
Precyzyjny dzióbek nalewania wody
Wysoka moc (2400 W) powoduje szybkie zagotowywanie się wody
Dzięki plastikowej obudowie czajnik nie nagrzewa się tak bardzo jak stalowy
Wady
Specyficzny posmak wody spowodowany plastikowym materiałem, z którego został wykonany czajnik (po długotrwałym stosowaniu)

Kup na Allegro