Jaki czajnik z regulacją temperatury wybrać? Ranking czajników 2020

Aktualizacja: Kwiecień 2020

 1. Bosch TWK8613P
 2. Xiaomi Mi Smart Kettle
 3. Philips HD9359/90
 4. Lund 68173
 5. Smeg KLF04CREU
 6. Poradnik wyboru czajnika z regulacją temperatury

Porównanie najlepszych czajników z regulacją temperatury:

ModelCenaMoc [W]
Pojemność [l]
Temperatury podgrzewania [°C]
Podtrzymywanie ciepła
Materiał
Długość przewodu [m]
Bosch TWK8613P
Sprawdź cenę »2400
1,5
70 / 80 / 90/ 100
TAK
stal nierdzewna
0,8
Xiaomi Mi Smart Kettle
Sprawdź cenę »1800
1,5
40 – 100
TAK
stal nierdzewna
0,75
Philips HD9359/90
Sprawdź cenę »2200
1,740 / 60 / 80 / 100
TAK
stal nierdzewna
0,75
Lund 68173
Sprawdź cenę »2200
1,7
40 / 50 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100
TAK
szkło
0,8
Smeg KLF04CREU
Sprawdź cenę »2400
1,7
50 / 60 / 70 / 80 / 90 / 95 / 100
TAK
stal nierdzewna1

Najlepsze czajniki z regulacją temperatury – Ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury 2020

 

1. Bosch TWK8613P Kliknij aby kupić »

Bosch-TWK8613PCzajnik Bosch TWK8613P to pierwsze urządzenie w naszym zestawieniu pozwalające na regulację temperatury gotowanej wody. To użytkownik decyduje o tym, jak długo i jak gorąca ma być woda.

Czajnik Bosch z regulacją temperatury pozwala na wybór temperatury spośród: 70°C, 80°C, 90°C oraz 100°C (wrzątek) dzięki opcji „Temperature Control”. Co więcej, kolejna funkcja „Keep Warm Function” pozwala na utrzymanie stałej temperatury wody w czajniku.

Moc w tym modelu wynosi aż 2400 W, co pozwala na skrócenie czasu gotowania. To najlepszy wynik w naszym zestawieniu, a pamiętajmy, że wyższa moc zapewnia szybsze zagotowanie wody, przez co użytkownik oszczędza czas i pieniądze. Patrząc na na omawiany model czajnika, w oczy rzuca się dosyć duże okno ze wskaźnikiem poziomu wody. Dlatego osoby prawo lub leworęczne nie będą miały problemu ze sprawdzeniem, ile wody znajduje się w czajniku.

Czajnik Bosch TWK 8613P wyposażono w demontowany filtr antyosadowy wykonany ze stali nierdzewnej. Jego najważniejszym elementem jest płaska grzałka płytowa, która umożliwia gotowanie nawet niewielkiej ilości wody, zgodnie z potrzebami użytkownika. Jej kształt sprawia też, że będzie ona łatwiejsza w czyszczeniu z osadzającego się kamienia, w porównaniu z grzałką spiralną. Nie bez znaczenia dla kupujących czajnik do domu będzie jego wizualna prezentacja. Obudowa omawianego urządzenia została wykonana ze stali nierdzewnej – eleganckiej i uniwersalnej w zakresie aranżacji wnętrz kuchennych. Stal gwarantuje równocześnie solidność czajnika, który w takim samym stanie jak na początku użytkowania będzie nam służył przez wiele kolejnych lat. Obrotowa podstawka czajnika sprawia, że można go wygodnie odstawiać, bez względu na położenie dzbanka. Bosch w swoim czajniku zastosował podświetlany włącznik/wyłącznik, który szybko informuje o pracy urządzenia. Podświetlenie w sposób automatyczny włącza się wraz z włączeniem czajnika.

Bardzo ważnym elementem, jaki producent wdrożył w swój czajnik z regulacją temperatury Bosch, jest ochrona przed przegrzaniem lub przed włączeniem pustego urządzenia. Bez nawet minimalnej ilości wody w dzbanku sprzęt się nie włączy, dlatego nie trzeba już obawiać się uszkodzenia czajnika w ten dość powszechny.

Wadą, jaką można przypisać czajnikowi Bosch TWK 8613P jest stosunkowo wąski zakres regulacji temperatury, w granicach od 70 do 100°C, co na tle innych propozycji jest najgorszym wynikiem. Dodatkowo oznacza to tylko 4 możliwe temperatury do ustawienia.

Podsumowując, czajnik elektryczny z regulacją temperatury Bosch jest sprzętem wyjątkowo solidnym i trwałym. Z powodzeniem spełnia swoje podstawowe zadania, co sprawia, że ma bardzo wielu zwolenników i zdecydowanie jest warty zakupu.

Czajnik BOSCH TWK 8613P

Czajnik z regulacją temperatury Bosch TWK8613P to najczęściej wybierany czajnik elektryczny z regulacją temperatury wśród użytkowników

Bosch TWK8613P

Zalety

Zalety
 • Najwyższa moc w zestawieniu (2400 W) pozwala na najszybsze zagotowanie się wody
 • Funkcja TemperatureControl umożliwiająca ustawienie żądanej temperatury wody
 • Funkcja Keep Warm pozwalająca na utrzymanie stałej temperatury w czajniku
 • Duże okno z czytelnym wskaźnikiem poziomu wody w czajniku
 • Wyjmowany filtr antyosadowy wykonany ze stali nierdzewnej
 • Płaska płyta grzewcza
 • Elegancki wygląd dzięki obudowie ze stali nierdzewnej
 • Ochrona przed przegrzaniem czajnika
 • Ochrona przed włączeniem pustego czajnika

Wady

Wady
 • Najwęższy zakres regulacji temperatury (70 – 100 °C)
 • Tylko 4 możliwe temperatury do ustawienia

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. Xiaomi Mi Smart Kettle Kliknij aby kupić »

Xiaomi-Mi-Smart-KettleKolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest produkt od Xiaomi – czajnik elektryczny Mi Smart Kettle. Producent reklamuje go, jako rewolucyjny sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej z regulacją temperatury. Co więcej jest on niewątpliwie elegancki i nowoczesny. Jakimi wadami i zaletami się wyróżnia?

Na ogromny plus należy uznać fakt, że wyposażono go w japońskie czujniki temperatury Shibaura / Wagner, które pozwalają użytkownikowi na ustawienie poziomu grzania wody z dokładnością do 1 stopnia, w szerokim zakresie od 40 do 100 °C. Taki wynik w naszym zestawieniu okazuje się najlepszym, działając na korzyść oferty sprzętu od Xiaomi. Kiedy temperatura wody w urządzeniu osiągnie uprzednio określoną temperaturę, czajnik automatycznie zatrzyma proces grzania lub będzie podtrzymywał temperaturę, w zależności od potrzeb użytkownika. Jako ciekawostkę można podać fakt, że Xiaomi Mi czajnik elektryczny jest w stanie utrzymać ciepło od zachodu do wschodu słońca, przez całą noc, co zostało potwierdzone w badaniach laboratoryjnych.

Co więcej, ten inteligentny czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle był w stanie utrzymać wysoką temperaturę wody przez tak długi czas, przy wyjątkowo niewielkim poborze mocy – jedynie 0,532 kWh. Wszystko to dzięki izolacji i strukturze urządzenia, zaprojektowanej tak, by zmniejszać utratę ciepła i energii oraz dbać o odpowiednią temperaturę w każdym momencie dnia.

Kiedy otworzymy czajnik elektryczny Xiaomi Mi Smart Kettle, zobaczymy, w jaki sposób został on wykonany. Woda ma bezpośredni kontakt z czujnikami temperatury, pokrywą i innymi komponentami, ale zadbano o bezpieczeństwo, dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej jakości 304 POSCO GB4806. Jest ona odporna na korozję, osadzanie się kamienia i na nieprzyjemne zapachy. Urządzenie ma szeroką pokrywę o średnicy 130 mm, wraz z odpowiednio wyprofilowanym dzióbkiem, a możliwość otwierania jej nawet pod kątem 80 stopni sprawia, że nalewanie i wylewanie wody wprost do kubków czy filiżanek jest wygodne i proste. Co istotne, niewątpliwie ułatwia to również czyszczenie urządzenia. Czajnik ma dwustopniową konstrukcję tłumiącą, a przy naciśnięciu jednokrotnie przycisku na obudowie, pokrywa otworzy się do 45 stopni, co umożliwia uzupełnienie czajnika wodą. Płaskie dno czajnika ma także średnicę 130 mm i wykonano je ze stali nierdzewnej.

Atutem czajnika elektrycznego Xiaomi Mi Smart Kettle jest między innymi fakt, że wyposażono go w technologię Bluetooth 4.0 i moduł WiFi, co sprawia, że można połączyć się z nim przy użyciu smartfona. Użytkownik w aplikacji może sprawdzić, czy woda w urządzeniu ma odpowiednią temperaturę lub zmienić czas, w którym sprzęt będzie utrzymywać stałą, wybraną temperaturę wody. Wyliczono, że czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle 1,5 litra wody zagotuje w niecałe 5 minut. To wszystko dzięki grzałce o budowie pierścienia o mocy aż 1800 W, przez co woda nagrzewa się równomiernie i szybko, nie generując przy tym hałasu.

Już na pierwszy rzut oka wyraźnie widać, że czajnik Xiaomi WiFi opracowano z myślą o klientach ceniących nowoczesność, ale również estetykę. Ma on elegancki design, dlatego pasuje do nowatorskich wnętrz. Przy jego produkcji wykorzystywane są materiały PP, a jego wygląd jest minimalistyczny i wykwintny. Sprawia on pozytywne wrażenie już na pierwszy rzut oka, dzięki swoim pięknym liniom i strukturze. Projektanci wnętrz kuchennych, ale i biurowych z pewnością to docenią.

Czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle ma podwójną obudowę, a wnętrze ze stali nierdzewnej otoczone ochronnym materiałem PP, co zapewnia izolację termiczną zewnętrznej części urządzenia. Stwarza to także większe bezpieczeństwo użytkowania sprzętu przez najmłodszych – nawet przy gotowaniu wody w temperaturze 100 stopni Celsjusza, obudowa nadal będzie co najwyżej ciepła. Kolejnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo korzystania z czajnika Xiaomi jest potrójna ochrona elektryczna, obejmująca:

 • automatyczne wyłączenie czajnika, gdy woda się zagotuje,
 • automatyczne wyłączenie czajnika, gdy system wykryje koniec wody,
 • wzmocnioną konstrukcję kabla zasilającego, który chroni użytkownika nawet na wypadek wycieku wody oraz przepięcia sieci.

Czajnik Mi Xiaomi został również wyposażony w termostat STRIC produkcji brytyjskiej, którego żywotność szacowana jest nawet do 10 lat.

Za jedną z niewielu wad opisywanego urządzenia można uznać brak siateczki na wyposażeniu – filtra wapiennego, ale z uwagi na fakt, że jego dno wykazuje wysoką odporność na osadzanie się kamienia, nie jest ono takie niezbędne. Użytkownik nie ma też możliwości zdalnego włączenia czajnika Xiaomi poprzez aplikację mobilną. Pozostaje mu tylko sprawdzenie ustawień na telefonie, a następnie fizyczne wciśnięcie przycisku na czajniku, aby uruchomić gotowanie wody.

Kilka małych mankamentów na pewno nie może przysłonić ogromu funkcji, jakimi charakteryzuje się sprzęt od Xiaomi. Jeśli ktoś ceni sobie praktyczność, innowacyjność i funkcjonalność, ten model czajnika jest na pewno dla niego.

Xiaomi Mi Smart Kettle

Zalety

Zalety
 • Możliwość ustawienia żądanej temperatury z dokładnością +/- 1°C w zakresie od 40 do 100 °C
 • Funkcja utrzymywania stałej temperatury wody w czajniku, nawet przez 12 godzin
 • Wykonany z wysokiej jakości i bezpiecznej dla zdrowia stali nierdzewnej
 • Możliwość zdalnego sterowania i sprawdzania stanu zagotowania wody z poziomu smartphona
 • Możliwość otwarcia pokrywy nawet pod kątem 80 stopni
 • Elegancki i nowoczesny design
 • Dwuwarstwowy korpus zapewnia izolację i ochronę przed poparzeniem się gorącym czajnikiem
 • Wyposażony w został w brytyjski termostat STRIX, o żywotności do 10 lat
 • Potrójna ochrona bezpieczeństwa

Wady

Wady
 • Brak siateczki/filtra wapiennego w dzióbku
 • Brak możliwości zdalnego włączenia czajnika z poziomu aplikacji

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Philips HD9359/90 Kliknij aby kupić »

Philips-HD9359-90Czajnik Philips z regulacją temperatury model HD9359/90 to kolejne doskonałe rozwiązanie dla uzyskania wody o pożądanym stopniu podgrzania dla zaparzenia kawy, herbaty czy przygotowywania posiłków dla dzieci.

Urządzenie ma 4 wstępnie skonfigurowane fabrycznie przyciski służące do przygotowywania wody do różnych napojów i składników. Dzięki temu możemy podgrzać wodę do wybranej temperatury: 40, 60, 80 lub 100 °C. Dla uzyskania najlepszych rezultatów przy przygotowywaniu gorących napojów i jedzenia zawsze warto sprawdzać zalecenia producenta żywności.

Atutem czajnika Philips HD9359/90 jest  na pewno szybkie gotowanie wody. Odpowiada za to płaski, zakryty element grzejny wykonany ze stali szlachetnej, który ponadto jest łatwy w czyszczeniu. Dodatkowo czajnik wyposażony został w funkcję utrzymywania ciepła przez dłuższy czas wewnątrz dzbanka, dzięki temu, gdy użytkownik chciałby użyć ciepłej wody po jakimś czasie, to nie musi jej ponownie gotować. Pod względem wizualnym mamy do czynienia z wytrzymałym, ale i eleganckim urządzeniem, którego obudowa w całości została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej, która zapewni długi okres eksploatacji czajnika. Jest ze wszech miar wytrzymała, a metal wykorzystany do obudowy urządzenia posiada atesty do kontaktu z żywnością.

Przy używaniu czajnika elektrycznego Philips HD9359/90 mamy pewność przygotowania wody pozbawionej kamienia i zanieczyszczeń. Wszystko to dzięki filtrowi z mikrosiateczki na dziobku, który wyłapuje drobne cząsteczki kamienia (nawet takie, które mają wielkość 200 mikronów). Woda jest zawsze krystalicznie czysta, a filtr można łatwo zdjąć, aby go wyczyścić.

Projektując swoje urządzenie, firma Philips zadbała o stworzenie czajnika z regulacją temperatury, który będzie bezpieczny w użytkowaniu. Dlatego zaplanowała w nim wieloelementowy system bezpieczeństwa, który:

 • chroni przed włączeniem pustego czajnika,
 • wyłącza czajnik automatycznie po zagotowaniu wody lub po podniesieniu dzbanka z podstawy,
 • wyłącza czajnik od razu w przypadku wykryciu zbyt małej ilości wody.

Czajnik elektryczny Philips z regulacją temperatury jest wyjątkowo wygodny w użyciu,  a to dzięki zainstalowaniu sprężynowego mechanizmu otwierania i zamykania pokrywki z dużym otworem, który umożliwia łatwe czyszczenie. Po nalaniu do dzbanka czajnika wody, jego pokrywę bez wysiłku można zamknąć za dotknięciem zaledwie jednego przycisku, a użytkownik nie ma przy tym kontaktu z gorącą parą. Odczytanie poziomu wody w czajniku Philips HD9359/90 z regulacją temperatury również jest bardzo proste, ponieważ wskaźnik umieszczony został tuż pod uchwytem, natomiast zapalony wskaźnik od razu sygnalizuje, że sprzęt jest włączony. Co ważne, panel sterujący czajnika Philips z regulacją temperatury prezentuje się nowocześnie. Można za jego pośrednictwem wygodnie wybrać temperaturę wody, skontrolować jej poziom, a nawet ustawić godzinę, kiedy chcemy, aby nasze urządzenie się włączyło.

Za wadę prezentowanego czajnika uznać należy mały zakres temperatur podgrzewania wody do wyboru – to tylko cztery poziomy. Przeszkodą w jego zakupie może być też stosunkowo wysoka cena czajnika, ponieważ jest to drugi najdroższy czajnik elektryczny z regulacją temperatury, jaki prezentujemy w niniejszym zestawieniu.

Za co jednak możemy jeszcze pochwalić sprzęt od marki Philips? Czajnik z regulacją temperatury mający 1,7 l pojemności, będzie świetnym rozwiązaniem dla większych rodzin, gdzie istnieje potrzeba zagotowania na raz większej ilości wody. Opisywany model bez problemu za jednym razem zagotuje wodę lub podgrzeje ją do pożądanej temperatury dla wszystkich domowników i to w bardzo krótkim czasie.

Philips HD9359/90

Zalety

Zalety
 • Duża pojemność czajnika (1,7 l)
 • Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej zapewnia długi okres eksploatacji
 • Funkcja utrzymywania stałej temperatury wody w czajniku
 • Zdejmowany filtr z mikrosiateczką na dzióbku wyłapujący drobne cząsteczki kamienia o wielkości do 200 mikronów
 • Płaski element grzejny
 • Potrójny system zabezpieczeń
 • Sprężynowy mechanizm otwierania i zamykania pokrywki
 • Duży otwór czajnika ułatwiający mycie jego wnętrza
 • Czytelny wskaźnik poziomu wody
 • Wygodny i intuicyjny panel sterujący

Wady

Wady
 • Tylko 4 możliwe temperatury do ustawienia
 • Stosunkowo wysoka cena

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Lund 68173 Kliknij aby kupić »

Lund-68173Przedostatni prezentowany przez nas produkt to czajnik elektryczny szklany z regulacją temperatury – Lund 68173. Kosztuje on zaledwie 90 zł, będąc tym samym najtańszym urządzeniem z naszego zestawienia.

Szklany czajnik z regulacją temperatury Lund wyróżnia się już na pierwszy rzut oka, ponieważ dzięki swojej szklanej budowie jest całkowicie przeźroczysty. Dodatkowo taka konstrukcja ma również wymiar zdrowotny, gdyż czajnik wykonany ze szkła nie wchodzi w reakcję z gorącą wodą. Opisywany model dysponuje mocą od 1850 do 2200 W i pozwala na wybór poziomu podgrzania oraz zagotowania wody. Regulacja temperatury odbywa się co 10 stopni, w zakresie od 40 do 100 stopni Celsjusza, przez co użytkownik bez trudu, w sposób precyzyjny może wybrać odpowiednią temperaturę wody potrzebną do zaparzenia różnego rodzaju kawy, herbaty czy na przykład posiłków dla dzieci. Tak szeroki zakres temperaturowy to jeden z najlepszych wyników w naszym zestawieniu.

Ciekawostką związaną z poziomem podgrzania wody w czajniku Lund 68173 jest to, że ma on wbudowany wewnątrz pierścień ledowy, który zmienia kolory w trakcie pracy, w zależności od osiągniętej temperatury. Za podgrzewanie wody, tak jak w pozostałych opisywanych modelach, odpowiada wbudowana płyta grzewcza z płaską grzałką – umożliwia ona zagotowanie nawet minimalnej ilości wody i ułatwia czyszczenie czajnika.

Szklany czajnik elektryczny z regulacją temperatury Lund 68173 spełni oczekiwania większych rodzin, z uwagi na swoją wielkość. Dzbanek czajnika ma pojemność 1,7 l, przez co za jednym razem może przygotować gorącą wodę dla co najmniej kilku domowników. Co więcej, wyposażony jest w czytelny wskaźnik poziomu wody z podziałką, a z racji tego, że mamy do czynienia z przezroczystym dzbankiem czajnika wykonanym ze szkła, już na pierwszy rzut oka widzimy, ile jest w nim wody. Atutem urządzenia jest również system „Keep Warm”, czyli tryb utrzymujący stałą temperaturę wody w czajniku, który pozwala na korzystanie z gorącej wody przez długi czas po jej zagotowaniu, bez konieczności ponownego uruchamiania urządzenia.

Czajnik automatycznie wyłącza się po zagotowaniu i ma ochronę przed przegrzaniem. Ułatwieniem dla użytkowników korzystających z opisywanego modelu jest to, że mogą go odstawić szybko na obrotową podstawę, bez dbania o wcelowanie dzbankiem w odpowiednią pozycję. Obrotowa podstawa ma pełen zakres 360 stopni, dlatego nie ma znaczenia, w jaki sposób użytkownik odstawi czajnik na stację.

O zdrowie domowników i czystość przegotowanej wody trafiającej do szklanek i kubków dba filtr wapienny w dzióbku. Likwiduje on problem parzenia gorących napojów wodą z drobinkami kamienia.

Czy czajnik szklany Lund ma jakieś wady? Tylko dwie. Pierwszą z nich jest to, że ze względu na materiał wykonania dosyć szybko i mocno się nagrzewa. Kiedy więc w dzbanku znajduje się gorąca woda, łatwo można się takim szkłem oparzyć. Poza tym szklany czajnik jest bardziej narażony od czajników z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza ze stali, na zniszczenie – zwykłe upuszczenie go na ziemię spowoduje najprawdopodobniej potrzaskanie dzbanka czajnika.

Niewątpliwie jednak jego niska cena, oryginalny wygląd i szeroki zakres regulacji temperatury przemawiają za tym, by uznać ten model za jeden z najciekawszych i opłacalnych czajników z regulacją temperatury na rynku.

Lund 68173

Zalety

Zalety
 • Niska cena – najtańszy czajnik elektryczny z regulacją temperatury w naszym zestawieniu
 • Wykonany z bezpiecznego dla zdrowia szkła
 • Regulacja temperatury co 10°C w zakresie  od 40 do 100°C
 • Zmienia kolor w zależności od stopnia nagrzania wody
 • Płaska płyta grzewcza
 • Duża pojemność czajnika (1,7 l)
 • Czytelny wskaźnik poziomu wody z podziałką
 • Funkcja Keep Warm utrzymująca stałą temperaturę w czajniku
 • Obrotowa podstawa w pełnym zakresie 360 stopni umożliwia dowolne odstawienie czajnika na stację
 • Ochrona przed przegrzaniem
 • Filtr wapienny w dzióbku

Wady

Wady
 • Czajnik wykonany ze szkła bardzo szybko się nagrzewa, przez co łatwo można się nim oparzyć
 • Szklany czajnik może się zbić gdy np. upadnie na podłogę

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Smeg KLF04CREU Kliknij aby kupić »

Smeg-KLF04CREUCzas na ostatnią, aczkolwiek jedną z najciekawszych propozycji w naszym zestawieniu. Klasyka w połączeniu z nowoczesnością pozwoliła na stworzenie urządzenia wyjątkowego, jakim jest czajnik Smeg z regulacją temperatury.

Model czajnika Smeg KLF04CREU cechuje się stylowym i eleganckim wyglądem, który na dodatek można dopasować do swoich indywidualnych preferencji, ponieważ jest dostępny w 8 różnych kolorach. Nie ma więc problemu z tym, aby dobrać go do kolorystyki naszej kuchni. Co więcej, czajnik ten zaliczany jest do linii 50’s style firmy Smug, w której można też zaopatrzyć się i w inne urządzenia małego AGD, takie jak tostery czy wyciskarki do owoców.

Nie tylko pod względem wizualnym czajnik z regulacją temperatury Smeg KLF04CREU jest godny uwagi, ale i w związku z jego wytrzymałością. Obudowa urządzenia wykonana została ze stali lakierowanej. Ponadto ma on chromowaną podstawę obrotową, która ma pełen zakres 360 stopni, pozwalający na dowolne odstawienie czajnika na stację. Jego uchwyt jest wygodny i ergonomiczny, co ułatwia nalewanie gorącej wody do filiżanek czy szklanek. O komforcie korzystania z czajnika Smeg decyduje również długi przewód zasilający, mający 1 metr długości.

Z uwagi na 1,7 litra pojemności czajnika będzie on polecany w szczególności dla większych rodzin, ponieważ bez problemu jest w stanie zagotować wodę dla wszystkich domowników jednocześnie. To wygodne rozwiązanie również przy przygotowywaniu zup i obiadów dla wielu gości. Czas zagotowania wody został w przypadku opisywanego modelu skrócony do minimum, za co odpowiada duża moc urządzenia. W tym modelu wynosi ona 2400 W, co jest przy tym najlepszym wynikiem w całym zestawieniu. Wyższa moc zapewnia szybsze gotowanie i pozwala na wypracowanie oszczędności związanych z naszym czasem i finansami.

Podobnie jak pozostałe prezentowane czajniki, tak i ten model wyposażony jest w regulację temperatury i to w bardzo szerokim zakresie. Czajnik elektryczny Smeg z regulacją temperatury umożliwia wybór poziomu podgrzania wody spośród aż 7 temperatur: 50°C; 60°C; 70°C; 80°C; 90°C; 95°C; 100°C. Urządzenie wyposażono w funkcję „Keep warm”, pozwalającą na utrzymanie stałej temperatury wody po zagotowaniu. Nie trzeba więc ponownie włączać czajnika.

Producent zadbał też o bezpieczeństwo korzystania z czajnika swojej produkcji. Dzięki temu ma on automatyczny system wyłączania, kiedy woda w dzbanku osiągnie wybraną przez użytkownika temperaturę, a także wyposażony jest w sygnał dźwiękowy włączenia i wyłączenia oraz początku i zakończenia cyklu podgrzewania wody. Ponadto automatycznie wyłączy się przy pustym czajniku.

Co jeszcze można powiedzieć o urządzeniu produkcji Smeg? Czajnik z regulacją temperatury KLF04CREU wyróżnia się bardzo cichą pracą i ciekawym, podwójnym sposobem wizualizacji poziomu wody – na litry i na filiżanki. Dodatkowo ma on otwieraną pokrywę z systemem Soft Opening, który jest elementem ochronnym dla użytkownika. System ten chroni przed ryzykiem chlupnięcia gorącej wody, co mogłoby skończyć się poparzeniem.

Za wysoką jakość, duży zakres regulacji temperatury wody i ciekawy design czajnika Smeg KLF04CREU trzeba sporo zapłacić. To najdroższy czajnik elektryczny z regulacją temperatury, jaki znalazł się w naszym zestawieniu.

Smeg KLF04CREU

Zalety

Zalety
 • Wyjątkowo elegancki i stylowy wygląd
 • 8 kolorów do wyboru
 • Obudowa wykonana ze stali lakierowanej oraz chromowane podstawa i uchwyt
 • Duża pojemność czajnika (1,7 l)
 • Najwyższa moc w zestawieniu (2400 W) pozwala na najszybsze zagotowanie się wody
 • Funkcja Keep Warm utrzymująca stałą temperaturę wody
 • Sygnał dźwiękowy włączenia i wyłączenia oraz początku i zakończenia cyklu
 • Możliwy wybór temperatury spośród 50, 60, 70, 80, 90, 95 i 100°C
 • Obrotowa podstawa w pełnym zakresie 360 stopni umożliwia dowolne odstawienie czajnika na stację
 • Długi przewód zasilający (1 m)
 • Podwójny sposób wizualizacji poziomu wody (litry lub filiżanki)
 • Bardzo cicha praca
 • Otwieranie pokrywki z systemem Soft Opening chroni przed chlupnięciem gorącej wody

Wady

Wady
 • Wysoka cena – to najdroższy czajnik elektryczny z regulacją temperatury w naszym zestawieniu

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

6. Jaki czajnik z regulacją temperatury kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie czajnika elektrycznego z regulacją temperatury?

Wybór czajnika elektrycznego z regulacją temperatury powinien opierać się na obiektywnych przesłankach. Warto skontrolować wszystkie najważniejsze parametry takich urządzeń i dostosować je do własnych oczekiwań. Dlatego kupujący powinni najpierw przemyśleć, jakie funkcje są dla nich najważniejsze przy wyborze urządzenia wyposażonego w system regulacji temperatury.

 

Jaki czajnik elektryczny z regulacją temperatury będzie miał największy zakres poziomu temperatury wody?

Czajniki elektryczne z regulacją temperatury mają tę wyższość nad czajnikami standardowymi, że pozwalają użytkownikowi na podgrzewanie wody ściśle do zadanej przez niego temperatury. Każdy ze wspominanych przez nas w zestawieniu czajników to umożliwia. Jednak nie wszystkie dają możliwość równie szerokiego wyboru zakresu temperatury.

Jaki zatem będzie najlepszy czajnik z regulacją temperatury? Ranking wskazuje, że największy zakres temperaturowy cechuje czajnik Lund 68173 – od 40 do nawet 100 stopni Celsjusza, co 10 stopni .Takie same możliwości otrzymamy w przypadku czajnika Xiaomi Mi Smart Kettle.

Dobry czajnik elektryczny z regulacją temperatury to także Smeg KLF04CREU, który pozwala na wybór stopnia podgrzania wody pośród następujących poziomów: 50, 60, 70, 80, 90, 95 lub 100 stopni Celsjusza.

 

Jaki czajnik z regulacją temperatury będzie dla mnie odpowiedni? Parametry wyboru czajnika

Kiedy już wybierzemy zakres temperaturowy podgrzewania wody i definiowania indywidualnie stopnia jej podgrzania , powinniśmy jeszcze sprawdzić kilka innych ważnych parametrów wybieranego czajnika, takich jak:

 • pojemność.
 • moc,
 • rodzaj stosowanej grzałki,
 • funkcję podtrzymywania ciepła,
 • materiał, z jakiego zrobiono czajnik,
 • filtr,
 • zastosowane zabezpieczenia.

Wybierając czajnik elektryczny, regulacja temperatury może przesądzać o wyborze urządzenia z konkretnej grupy . Jednak i w niej mamy wiele różnych propozycji, spośród których trudno jest wybrać jeden odpowiadający nam czajnik. Najlepiej dobrać jego cechy do własnych wymagań.

Pojemność czajnika
Pierwszym jest jego pojemność, która powinna odpowiadać potrzebom użytkownika lub jego rodziny. Większy czajnik spełni oczekiwania kilkuosobowego gospodarstwa domowego, ponieważ będzie w stanie podgrzać nam wodę za jednym razem dla wszystkich domowników. Natomiast tak duży czajnik będzie mniej ekonomiczny dla jednej czy dwóch osób. Dla kilku domowników warto wybrać czajniki o pojemności 1,7 l. Przeglądając nasz ranking czajników z regulacją temperatury warto zwrócić uwagę na modele Philips HD9359/90, Lund 68173 oraz Smeg KLF04CREU – mają one taką samą pojemność. Natomiast pojemność 1,5 l i mniejsza będzie dobra dla par, ale sprawdzą się one również w przypadku singli.

Moc urządzenia i rodzaj grzałki
Parametrem wskazującym na szybkość podgrzewania wody, ale i na pobór prądu w czajnikach elektrycznych, jest ich moc podawana w watach. Zależna jest ona od innego ważnego parametru, czyli od zastosowanej w urządzeniu grzałki. Moc czajników z naszego rankingu oscyluje w granicach od 1800 do 2400 W. Wszystkie wskazane czajniki z regulacją temperatury mające moc 2400 W będą szybko zagotowywać wodę, dzięki płaskim, ukrytym grzałkom, które charakteryzują się wyższą sprawnością działania niż działki spiralne, wykorzystywane w starszych modelach czajników nieujętych w rankingu. Mocą na poziomie 2400 W charakteryzują się czajniki Bosch TWK8613P oraz Smeg KLF04CREU.

Funkcja „Keep warm”
Funkcja podtrzymywania ciepła jest potrzebna, jeśli nie chcemy zagotowywać wody co kilkanaście minut, na przykład by ponownie zaparzyć sobie kawę lub herbatę, albo dolać gorącą wodę do gotowanej zupy. Wszystkie czajniki z naszego zestawienia mają funkcję „keep warm”. Funkcja ta przydaje się też podczas organizowania wszelkiego rodzaju przyjęć, kiedy gorące napoje przygotowujemy w różnym czasie, a nie za jednym razem. Dobrym wyborem pod tym względem będzie czajnik Xiaomi, który zgodnie z wynikami badań laboratoryjnych potrafi utrzymać wysoką temperaturę wody przez 12 godzin, przy pobieraniu zaledwie 0,532 kWh mocy.

Materiał wykonania czajnika
Czajniki elektryczne mogą być produkowane z wielu różnych materiałów, m.in. z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej czy szkła. Najpopularniejsze wśród klientów, z uwagi na ich szeroki wybór i stosunkowo niską cenę, są czajniki z tworzywa sztucznego, ale ich żywotność jest zasadniczo niższa w porównaniu z czajnikami ze stali nierdzewnej. W rankingu jest też szklany czajnik elektryczny, który ma tę zaletę, że jest estetyczny i od razu widać poziom wody w dzbanku. Problemem jest jednak w jego przypadku to, że kamień osadzający się na ściankach powoduje obniżenie walorów estetycznych urządzenia. W naszym rankingu szklanym czajnikiem z regulacją temperatury jest urządzenie Lund 68173.  Czajnik elektryczny szklany stwarza jeszcze ten problem, że szkło się nagrzewa i może być on niebezpieczny w używaniu, zwłaszcza w przypadku młodszych domowników.

Pozostałe 4 czajniki wykonane są z trwałej i wytrzymałej na uszkodzenia mechaniczne stali nierdzewnej.

Filtr
Woda z kranu może być „twarda”, w wyniku czego podczas jej gotowania zacznie wytrącać się kamień. Jeśli nie mamy w domu dzbanka filtrującego wodę, a nie chcemy godzić się na picie wody z kamieniem, kupmy czajnik wyposażony w filtr antywapienny. Może być to filtr ze stalowej siateczki, jak w przypadku czajnika Bosch TWK 8613P, albo filtr z mikrosiateczki na dzióbku, który wyłapuje nawet drobne cząsteczki kamienia o wielkości 200 mikronów. Taki czajnik pozwoli nam pić herbatę czy kawę przygotowaną z krystalicznie czystej wody.

Natomiast czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle co prawda w ogóle nie ma na wyposażeniu filtra wapiennego, ale za to jego dno jest wysoce odporne na osadzanie się kamienia.

Stosowane zabezpieczenia
Czajniki elektryczne powinny mieć zabezpieczenia przed przegrzaniem, przed włączeniem pustego dzbanka, czy zabezpieczenie w postaci automatycznego wyłączania czajnika po zdjęciu z podstawy. Ochronę przed przegrzaniem i włączeniem pustego urządzenia ma czajnik z temperaturą regulowaną Bosch TWK8613P oraz Philips HD9359/90 i Lund 68173. Oba zabezpieczenia oraz system zabezpieczający w postaci wzmocnionej konstrukcji kabla zasilającego ma czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle. Chroni on więc użytkownika w razie wycieku wody oraz przepięcia w sieci. Dodatkową ochronę przed chlupnięciem gorącej wody przy otwieraniu pokrywki zapewni nam czajnik Smeg KLF04CREU.

 

Jaki czajnik elektryczny cichy z regulacją temperatury wybrać?

Szybkość podgrzewania wody w czajniku elektrycznym do zadanej temperatury, a jednocześnie bezpieczeństwo korzystania ze sprzętu, który odpowiada nam pod względem swojego designu, to kluczowe korzyści, jakie powinno nam zapewniać wybrane urządzenie. Dla wielu kupujących istotna będzie także głośność pracy czajnika. Cichy czajnik elektryczny w trakcie zagotowywania wody nie powinien przeszkadzać w prowadzeniu normalnej rozmowy, oglądania telewizji czy usypiania dziecka. Takie wymagania spełnia czajnik Smeg KLF04CREU. Bardzo cicha praca jest niewątpliwie atutem tego sprzętu – to najcichszy czajnik z naszego rankingu.

 

Wybieramy wygodny i estetyczny czajnik elektryczny z regulacją temperatury – jaki model spełni takie oczekiwania?

Jaki czajnik będzie jednocześnie wygodny i estetyczny, a przy tym będzie to czajnik z regulacją temperatury: 40 stopni do 100 stopni?

Jednym z nich może być bardzo elegancki, szklany czajnik z regulacją temperatury Lund 68173, który ma 1,7 l pojemności i najszerszy w rankingu zakres ustawienia temperatury: od 40 stopni do 100 stopni, z częstotliwością co 10 stopni Celsjusza. To jedyny czajnik elektryczny szklany z zestawienia. W jego przypadku walory użytkowe idą w parze z estetyką, choć pewnym problemem mogą być nagrzewające się ścianki urządzenia przy gotowaniu, czy konieczność częstszego czyszczenia wnętrza dzbanka.

Pozostałe czajniki z zestawienia są wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, pokrytej np. materiałem PP, jak czajnik Xiaomi Mi Smart Kettle. To poręczny, nieduży czajnik, który sprawdzi się dla par czy singli. Jest łatwy w obsłudze, ma unikalny, nowoczesny design, a przy tym wygodny i bezpieczny system użytkowania oraz zdalnego ustawiania pożądanej temperatury.

Jeśli natomiast chcemy kupić czajnik elektryczny czarny z regulacją temperatury to wybierzmy model Bosch TWK8613P.

Philips HD9359/90 pod względem wizualnym łączy stal nierdzewną i czarne wykończenia.

Styl retro cechuje czajnik  SMEG KLF04CREU ze stali lakierowanej.

 

Jaki czajnik w 2020 roku wybrać? Podsumowanie

Nasz ranking czajników elektrycznych z regulacją temperatury ułatwi wybór urządzenia, które spełni oczekiwania różnych klientów, zarówno osób młodych, jak i starszych, samotnych i większych rodzin. Przy zakupie zwróćmy uwagę na nasze potrzeby w zakresie czasu gotowania wody, czy zakresu regulacji temperatury. Ponadto warto sprawdzić system zabezpieczeń w czajnikach i ich moc. To pomoże w realizacji przemyślanego zakupu urządzenia bezprzewodowego elektrycznego z regulacją temperatury.