Aktualizacja: Styczeń 2023

Dobry przelewowy ekspres do kawy jest propozycją dla osób, które nad wymyślne propozycje baristów przedkładają zwykłą czarną. Prawdą jest, że nawet najlepszy ekspres do kawy przelewowy nie jest tak zaawansowany, jak jego odpowiednik o działaniu ciśnieniowym, jednak największą zaletę tego typu urządzeń, którą jest cena, doceni chyba każdy nabywca. Jaki ekspres przelewowy warto kupić, żeby cieszyć się najlepszym smakiem kawy? Jakie cechy powinien wykazywać wysokiej klasy ekspres przelewowy? Ranking ekspresów przelewowych zawiera wszelkie informacje, pozwalające przyszłym użytkownikom podjąć trafną decyzję zakupową.

  1. PHILIPS HD7459/20
  2. BOSCH TKA6A043
  3. DELONGHI ICM 15210.1
  4. MELITTA LOOK IV 1011-02
  5. Poradnik wyboru ekspresu

Porównanie ekspresów przelewowych:

MODEL
Moc [W]Pojemność [L]Sterowanie
Filtr
Rodzaj kawyPłyta grzejna
PHILIPS HD7459/20
10001,2
manualne
zdejmowany
mielona
nie
BOSCH TKA6A043
1200
1,25manualne
papierowy
mielona
tak
Zelmer ZCM1111X
925
1,8manualne
papierowy
mielona
tak
DELONGHI ICM 15210.1
900
1,25manualne
papierowy
mielona
tak
Melitta Look IV 1011-02
9001,55manualne
papierowy
mielona
nie

Najlepszy ekspres przelewowy – Ranking ekspresów przelewowych 2020

1. PHILIPS HD7459/20 Kliknij aby kupić »

PHILIPS HD7459/20Ekspres przelewowy Philips HD7459/20 to urządzenie, w którym można przygotować pyszną, czarną kawę. Model ten jest sterowany manualnie, ma zdejmowany filtr i pojemność 1,2 litra. Jego moc jest dość dobra – 1000 W. Jakie jeszcze zalety posiada? O jakich jego wadach należy wiedzieć przed zakupem?

Ekspres Philips przelewowy to sprzęt bardzo tani, kosztuje około 144 złote. Na jego zakup może więc pozwolić sobie każdy, a zyskuje sprzęt, którego wyjmowalne części można myć w zmywarce (a więc można go bez trudu zachować w czystości i w odpowiednim stanie). Ekspres do kawy przelewowy Philips posiada zegar i elektryczny wyświetlacz, a w dodatku można go ustawić na konkretną godzinę, by właśnie wówczas zaczął szykować kawę. Do tego dochodzi funkcja AutoOff, pozwalająca wyłączyć urządzenie w sposób automatyczny po 30 minutach. W ten sposób, nawet gdy o wyłączeniu się zapomni, nie ma się czym martwić. Kolejny plus tego modelu to funkcja AromaSwirl. Dzięki temu systemowi specjalny tłoczek aroma twister miesza kawę, by uzyskała ona możliwie najlepszy smak oraz aromat.

Przelewowy ekspres do kawy Philips posiada nie tylko same zalety, lecz również i wady. Nie posiada spieniacza (choć jest to charakterystyczne dla ekspresów przelewowych), nie posiada filtrów w zestawie, a w dodatku prócz wyjmowanych części jego czyszczenie jest dosyć kłopotliwe, ciężkie. Wadą tego modelu jest też plastikowa pokrywa, która niestety z czasem ma tendencję do odkształcania się. Model ten można więc uznać za wadliwy – niezbyt estetyczny po pewnym czasie użytkowania.

Cafetiera PHILIPS Daily Collection HD7459/20

Mały ekspres przelewowy PHILIPS HD7459/20 to najczęściej wybierany ekspres przelewowy wśród użytkowników

Zalety
Wbudowany zegar
Elektryczny wyświetlacz
Niska cena
Funkcja AutoOff
Możliwość mycia części w zmywarce
Tłoczek AromaSwirl
Możliwość nastawienia na daną godzinę
Wady
Brak filtrów w zestawie
Słabej jakości plastikowe wykończenia
Uciążliwe czyszczenie

Kliknij aby kupić »

 

2. BOSCH TKA6A043 Kliknij aby kupić »

BOSCH TKA6A043Bosch TKA6A043 to ekspres przelewowy o imponującej mocy 1200 W. Jest sterowany manualnie, z papierowym filtrem i ma pojemność 1,25 litra. Posiada też płytę grzejną, co jest jego olbrzymim plusem. Jakie jeszcze zalety posiada ekspres przelewowy Bosch? O jakich jego wadach trzeba wiedzieć przed zakupem? Wyjaśniamy!

Ekspres do kawy przelewowy Bosch jest urządzeniem o dużej mocy. Im większa moc, tym szybciej i sprawniej może zaś działać maszyna. W tym modelu można liczyć na płynne i szybkie szykowanie kawy. Moc 1200 W jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich ekspresów przelewowych z naszego zestawienia. Pojemny dzbanek na wodę sprawia, że przelewowy ekspres do kawy Bosch pozwala szykować sporo napoju, dla wielu osób. Jego kolejne atuty to cicha praca oraz lampka kontrolna, która usprawnia działanie, ponieważ od razu wiemy, kiedy sprzęt zakończył pracę. W ogóle jego obsługa jest naprawdę prosta i z pewnością każdy sobie z tym poradzi. Kolejny plus to blokada kapania, która sprawia, że kawa nie wylewa się poza obręb filiżanki czy kubka nie narobimy więc niepotrzebnego bałaganu, używając tego sprzętu.

Bosch ekspres do kawy przelewowy to sprzęt cieszący się popularnością, jednak posiada niestety pewne wady. Przede wszystkim jest słabo dostępny w sklepach stacjonarnych, więc jeśli ktoś chce go zamówić, musi raczej szukać w sklepach internetowych. Dzbanek na wodę jest pojemny, jednak nie dość pojemny, jeśli porównamy go choćby z innymi ekspresami przelewowymi z naszego zestawienia. Kolejną wadą jest brak możliwości regulacji mocy urządzenia. Sprzęt pracuje sprawnie, ale zawsze tak samo – na automatycznym ustawieniu. Nie da się więc niczego dodatkowo przyspieszyć. Mimo wszystko Bosch ekspres przelewowy posiada już wielu fanów.

Zalety
Duża moc
Pojemny dzbanek na wodę
Blokada kapania
Intuicyjna obsługa
Cicha praca
Lampka kontrolna
Wady
Słabo dostępny stacjonarnie
Brak regulacji mocy
Mała pojemność dzbanka na kawę

Kliknij aby kupić »

 

3. DELONGHI ICM 15210.1 Kliknij aby kupić »

DELONGHI ICM 15210.1Wybierając ekspres przelewowy DeLonghi można mieć pewność, że nie tylko podejmuje się trafną decyzję, ale również rezygnuje się z niepotrzebnych kompromisów. Mamy przecież do czynienia nie z firmą, która buduje dopiero swoje doświadczenie rynkowe, ale z podmiotem o imponujących tradycjach, wiedzącym wszystko o parzeniu kawy. Co przy niemniej jednak istotne, korzystając z ekspresu, można przekonać się o tym, że słowa uznania nie są słowami na wyrost.

Już sama cena, którą należy zapłacić za DeLonghi ekspres przelewowy, nie jest wygórowana. Tym samym zasługuje na najwyższą uwagę z naszej strony. A przecież nie jest to wcale jedyny atut tego sprzętu. Na uwagę zasługuje jego miły dla oka design i niewielki rozmiar sprawiający, że ekspres staje się ozdobą każdej kuchni. Oczywiście, ekspres do kawy przelewowy DeLonghi nie jest wybierany jedynie dla ozdoby. Warto zatem docenić również to, że pozwala on na przygotowanie znakomitej, aromatycznej kawy, a sam proces parzenia został ograniczony do minimum. Podkreślić wypada także obecność innowacyjnej funkcji anti-drip. Sprawia ona, że nie ma ryzyka kapania kawy już po odstawieniu dzbanka, dzięki czemu urządzenie można z większą łatwością utrzymać w czystości. Sama obsługa ekspresu jest intuicyjna, a funkcja automatycznego wyłączania ogranicza wysokość płaconych przez nas rachunków za prąd.

Problemy, jakie generuje ekspres do kawy DeLonghi przelewowy, dają o sobie znać w tym samym momencie, w którym chcemy zabrać się za jego czyszczenie. Nie tylko nie jest ono łatwe, ale dodatkowo ma sens jedynie wówczas, gdy wykorzystamy w tym celu oryginalne produkty, niezbyt tanie, a do tego trudno dostępne. Nie każdemu do gustu przypadnie również to, że dzbanek nie należy do zbyt pojemnych. Kawa w gronie przyjaciół nie będzie wymagała czekania, z pewnością jednak nie mamy do czynienia z ekspresem, który sprawdzi się podczas dużych imprez.

Zalety
Cena adekwatna do jakości
Firma specjalizująca się w ekspresach do kawy
Wady
Do czyszczenia i konserwacji zalecane są specjalne preparaty
Mała pojemność dzbanka na kawę

Kliknij aby kupić »

 

4. MELITTA Look IV 1011-02 Kliknij aby kupić »

MELITTA Look IV 1011-02Melitta ekspres przelewowy to rozwiązanie, które jest w stanie zachwycić spore grono użytkowników. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko osoby ceniące sobie komfort i wygodę, ale i te, które mają dość czasochłonnego czyszczenia ekspresów po każdym użyciu. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Ekspres przelewowy Melitta zwraca na siebie uwagę już choćby dlatego, że nie jest przedstawicielem produktów trudno dostępnych. Wiele osób słyszało przecież o rozwiązaniach znakomitych, charakteryzujących się jednak tym, że na polskim rynku nie można na nie trafić. Tym razem mamy jednak do czynienia z rozwiązaniem, które czeka na kupującego w wielu miejscach, przez co łatwo jest znaleźć egzemplarz w atrakcyjnej cenie. Nie bez znaczenia jest i to, że ekspres przelewowy do kawy Melitta jest propozycją, którą wyjątkowo łatwo można utrzymać w czystości. Wszystkie jego części da się zdemontować, problemem nie jest przy tym umycie ich w zmywarce. Jeśli doda się do tego pojemny dzbanek oraz system zapewniający brak ryzyka kapania, jasnym stanie się to, dlaczego ekspres Melitta ma tak wielu zwolenników.

Przelewowy ekspres Melitta nie jest wolny od wad, za najpoważniejszą jest przy tym uważana jego cena. Utrzymuje się ona na poziomie dwustu złotych, w tej kategorii możemy więc spotkać się z propozycjami zdecydowanie tańszymi, a jednocześnie wcale nie mniej solidnymi. Nie każdemu spodoba się również to, że pomimo dość wygórowanej ceny, nie posiada spieniacza. W znaczący sposób ogranicza to możliwość korzystania z urządzenia, choć oczywiście, w ofercie producenta znajduje się również spieniacz możliwy do kupienia osobno.

Zalety
Możliwość mycia w zmywarce części, które można rozebrać
Pojemny dzbanek
Sytem blokady kapania kawy (po wyjęciu dzbanka)
Wady
Wysoka cena

Kliknij aby kupić »