Aktualizacja: Maj 2024

Planujesz nabyć garnki do indukcji? Ranking powstał po to, by ułatwić dokonanie najlepszego wyboru i żeby odpowiedzieć na trudne pytanie - jakie garnki do indukcji wybrać? Gotowanie na gazie stopniowo ustępuje miejsca nowocześniejszym rozwiązaniom. Technologia indukcyjna jest przyjazna w codziennym użytkowaniu, o czym przekonał się już niejeden użytkownik. Należy jednak wiedzieć, że z tego typu płytą współpracują tylko garnki indukcyjne. Ranking obejmuje najlepsze modele, które charakteryzują się świetnym wykonaniem i uniwersalnością. Jakie garnki do płyty indukcyjnej? Ranking pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru.

  1. Tefal Duetto
  2. Ambition Urban
  3. Gerlach Superior
  4. Hoffner Elegance 4450
  5. Berlinger Haus Metallic Line Red
  6. Poradnik wyboru zestawu garnków indukcyjnych

Porównanie najlepszych garnków indukcyjnych:

[table id=140 responsive=collapse /]

Najlepsze garnki indukcyjne - Ranking garnków indukcyjnych 2020

 

1. Tefal Duetto Kliknij aby kupić »

Tefal-DuettoGarnki Tefal Duetto będą świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość idącą w parze z dobrą ceną. To naczynia kuchenne o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Ich atutem jest przede wszystkim nieprzywierająca powłoka oraz długoletnia gwarancja sprawiająca, że jest to zakup na lata.

W zestawie producent oferuje nam 5 naczyń kuchennych, o średnicach 20 cm, 24 cm, 18 cm, 22 cm (garnki), 16 cm (rondel) oraz 5 pokrywek do każdego z nich. Pokrywki garnków Tefal posiadają specjalne otwory, dzięki którym zyskujemy możliwość szybkiego i wygodniejszego odcedzenia, w czym również pomagają boczne profil samych garnków. W gotowaniu, na pewno pomocna będzie również miarka umiejscowiona wewnątrz garnka. A najbardziej przyda się przy robieniu dań z przepisów, w których potrzebna jest precyzyjnie odmierzona ilość produktu. Zestaw garnków Tefal Duetto może być wykorzystywany przy każdym rodzaju kuchenki. Oznacza to, że będą pasować zarówno na kuchenkę indukcyjną jak i gazową czy elektryczną.

Niestety, użytkownicy kuchenek gazowych skarżyli się na szybko nagrzewające się rączki naczyń od płomienia ognia z palników. Poza tym mankamentem, w niektórych przypadkach miało miejsce pojawienie się małych plamek na dnie garnków zaraz po gotowaniu. Na szczęście, w razie jakichkolwiek uszkodzeń czy usterek, garnki Tefal posiadają gwarancję obejmującą aż 10 lat. Jest to ogromna zaleta tych produktów, zachęcająca do zakupów. Mimo opinii (nielicznych) o powstających przebarwieniach, tak długie zabezpieczenie jest niezwykle dużą zaletą tego zestawu naczyń i pozwala zaufać trwałości zestawu. Komplet garnków Tefal posiada nieprzywierającą powłokę. Dzięki temu zjawisko przypalania się żywności oraz jej przywierania do naczyń jest w dużym stopniu zredukowane, a zmywanie jest o wiele łatwiejsze i szybsze. Proces czyszczenia na pewno wspomaga jeszcze możliwość mycia w zmywarce.

Zestaw garnków Tefal Duetto możemy również wykorzystać do potraw przyrządzanych w piekarniku. Należy jednak zwrócić uwagę na ustawioną tam temperaturę. Garnek Tefal bez pokrywki, możemy ustawić na temperaturę sięgającą nawet 260 stopni. Jeżeli do pieczenia potrzebujemy pokrywki, temperatura nie powinna być większa niż 170 stopni. Jest to niezwykle ważne i ostrzega o tym sam producent, więc wszelkie usterki związane ze złym użytkowaniem garnków w piekarniku, mogą nie być uwzględnione przez gwarancję. Garnki indukcyjne Tefal zostały wykonane ze stali nierdzewnej co oznacza, że są bardzo wytrzymałe i odporne na korozję.

[lyte id="7M8h3pDTW8U" /]

Garnki do indukcji Tefal Duetto to najczęściej wybierane garnki do płyty indukcyjnej wśród użytkowników

Zalety
Nieprzywierająca oraz ułatwiająca zmywanie powłoka
Przystosowany do wszystkich rodzajów kuchenek
Boczne profile oraz otwory ułatwiające przelewanie i odcedzanie
10 lat gwarancji
Można używać w piekarniku
Możliwość mycia w zmywarce
Miarka wewnątrz garnków
Wady
Nagrzewające się uchwyty garnków
Niektórzy użytkownicy skarżyli się na powstające plamki na dnie garnków po dłuższym użytkowaniu

Kup na Allegro

 

2. Ambition Urban Kliknij aby kupić »

Ambition-UrbanGarnki z Ambition pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. To nowa marka, która od roku 2004 kusi niskimi cenami i łatwą dostępnością produktów. Nie są to przedmioty najwyższej jakości, choć w domowym, codziennym użytku sprawdzają się całkiem dobrze. Marka postawiła sobie za cel dostarczenie przedmiotów wytrzymałych, nowoczesnych i estetycznych dla klienta, który chce przeznaczyć na sprzęt kuchenny raczej niższy budżet. Naczynia Ambition stają się więc coraz popularniejsze. Jednym z bardziej znanych produktów tej firmy jest zestaw garnków Ambition. Czy produkt spełnia założenia?

Garnki Ambition to dość rozbudowany zestaw, w skład którego wchodzą garnki o średnicy 16, 18, 20 oraz 24 cm, rondel 16 cm-wszystkie elementy posiadają pokrywki. Dodatkowo w zestawie znajdziemy także wkład do gotowania na parze w rozmiarze 31,5 cm, a także dwie podkładki pod garnki. Garnki wykonane zostały ze stali nierdzewnej, w całości, włącznie z rączkami. Według użytkowników rączki szybko się nagrzewają, dlatego nie można ich złapać gołymi rękami, by swobodnie podnieść garnek. Ta cecha nie zgadza się z deklaracjami producenta, który twierdzi, że rączki nie nagrzewają się. Niestety, ich rozmieszczenie oraz budowa sprawiają, że podczas gotowania ich temperatura wzrasta. Nie można jednak odmówić im wygodnego, ergonomicznego kształtu. Fakt, że zostały wykonane ze stali przekłada się też na możliwość używania garnków firmy Ambition w piekarniku. Wielu użytkowników skarży się też, że na stali z której zostały wykonane garnki firmy Ambition z czasem pojawiają się małe, ale widoczne plamki. Ten defekt ujawnia się jednak po wielokrotnym użyciu.

Wszystkie Ambition garnki posiadają wbudowane dyski z aluminium o średnicy 3,5 mm, dzięki którym ciepło równomiernie rozchodzi się po całym naczyniu. Wzrasta także odporność garnków na odkształcenia. Wewnątrz każdego garnka znajduje się precyzyjna miarka, co oznacza, że gotowanie według dokładnych przepisów jest łatwiejsze i nie ma potrzeby brudzić innych naczyń do odmierzania składników. Ambition komplet garnków nadaje się do wszelkich typów kuchenek - elektrycznych, gazowych, halogenowych, indukcyjnych. Wszechstronność stanowi godną uwagi zaletę, która sprawia, że garnki indukcyjne Ambition są dość chętnie wybierane. Komplet garnków Ambition można zmywać w zmywarce, co stanowi niewątpliwą zaletę i podnosi komfort użytkowania. Niestety, ich specyficzna budowa sprawia, że zmywanie nie zawsze jest idealne i dokładne. Garnki na indukcję Ambition to bardzo ekonomiczna opcja, ponieważ cena całego zestawu jest stosunkowo niska. Nie można jednak wymagać w tej cenie wspaniałej jakości. Zestaw garnków Ambition Urban ma swoje wady, z których warto zdawać sobie sprawę przed dokonaniem zakupu. Komplet jest też objęty niezbyt długą gwarancją - zaledwie 24 miesiące. Ogólne opinie na temat produktu są jednak dobre - trzeba jedynie zdawać sobie sprawę, jaki cel przyświecał producentowi i nie spodziewać się, że Ambition zestaw garnków to produkt dla profesjonalistów.

Zalety
Możliwość mycia w zmywarce
Nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek
Miarka do odmierzania wewnątrz garnków
Możliwość pieczenia w piekarniku
Niska cena
Wady
Pojawiające się plamki po wielokrotnym używaniu
Nagrzewające się rączki
Utrudnione utrzymanie czystości w okolicach uszczelek

Kup na Allegro

 

3. Gerlach Superior Kliknij aby kupić »

Gerlach-SuperiorMarka Gerlach, choć nie należy do ścisłej czołówki najlepiej rozpoznawalnych na rynku, swoje istnienie zapoczątkowała bardzo dawno - już 250 lat temu. Technicznie nie odbiega dziś od najlepszych producentów, stale wzbogacając swoją ofertę i proponując nowe rozwiązania, zawsze w eleganckiej, klasycznej oprawie.

Garnki Gerlach są trwałe, wygodne w użytkowaniu i estetyczne. Korzystając z oferty firmy, nietrudno jest skompletować zestaw kuchenny, który świetnie zgra się wizualnie. Producent przygotował też gotowe pakiety. Zestaw garnków Gerlach to podstawa w każdej kuchni. Zawiera garnki najczęściej wykorzystywane w codziennym gotowaniu, wykonane z dużą dbałością i odporne na zniszczenia. Superior Gerlach to linia garnków, które powstały by cieszyć oko i czynić codzienne obowiązki w kuchni łatwiejszymi i przyjemniejszymi w wykonywaniu. Czym się charakteryzują i jak oceniają je użytkownicy?

Gerlach zestaw garnków zawiera cztery garnki (o średnicach 12, 20, oraz dwa razy 24 cm o pojemnościach  2,5; 4 oraz 5 litrów). Piątym elementem, który mieści w sobie komplet garnków Gerlach jest nieduży rondel o średnicy 16 cm i pojemności 1,5 litra. To komplet, który sprawdzi się w większości domowych kuchni i wystarczy do przygotowywania potraw różnego rodzaju. Garnki Gerlach Superior zostały w całości wykonane ze stali nierdzewnej, włącznie z rączkami. Pod uchwytami pokrywek ze szkła hartowanego znajdują się silikonowe podkładki, które sprawiają, że uchwyty nie nagrzewają się nadmiernie. To rozwiązanie, który podnosi komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. Garnki na indukcję Gerlach prezentują się bardzo prosto i elegancko, co podkreślają użytkownicy. Mają wyprofilowane boki, by łatwiej było odlewać z nich płyny. Stal nierdzewna 18/10, z której je wykonano, jest odporna na zarysowania i wysokie temperatury. Gerlach garnki Superior nadają się również do użytkowania na kuchenkach gazowych, elektrycznych, ceramicznych oraz w piekarniku, o ile temperatura pieczenia nie przekroczy 200 stopni. W pokrywkach umieszczono odpowiednie otworki na parę wodną.

Zestaw Gerlach posiada też odpowiednio wyprofilowane uchwyty, które nie nagrzewają się, mimo bycia wykonanymi z tego samego materiału, co całość garnków. Kolejną kwestię stanowi komfort użytkowania produktu. Trzeba przyznać, że zestaw garnków Gerlach został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika. W bokach pokrywek znajdują się sitka o dwóch gęstościach, dzięki czemu nie potrzeba dodatkowych naczyń do odcedzania np. gotowanych warzyw. Wewnątrz każdego garnka znajduje się rozrysowana trwale miarka, ułatwiająca i usprawniająca proces dobierania ilości poszczególnych składników czy odmierzania wody według przepisu. Z boku garnków znajdują się specjalnie wyprofilowane lejki. Garnki Gerlach na indukcję z całą pewnością są wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Nietrudno jest też utrzymać je w czystości, ponieważ można je po prostu włożyć do zmywarki, bez obaw o zmianę właściwości czy przebarwienia na stali. Niektórzy użytkownicy zauważyli, że po gotowaniu na garnkach pojawiają się ciemne plamki, które psują elegancką estetykę, cechującą zestaw garnków Gerlach Superior. Trzeba jednak zauważyć, że producent ostrzega przed taką możliwością przy poddawaniu garnków temperaturze powyżej 180 stopni. Co jeszcze może być uznane za wadę tego produktu? Jak na tak wysokiej jakości zestaw oraz dość wysoką cenę, garnki Superior podlegają niestety niezbyt długiej gwarancji - jedynie dwa lata. Czy warto zainwestować w garnki indukcyjne Gerlach? Użytkownik, który szuka solidnego zestawu garnków na lata, komfortowych w użytkowaniu i przy tym estetycznych, powinien być z tego kompletu zadowolony. Garnki ze stali nierdzewnej Gerlach są nowoczesne i odpowiednio spełniają swoje najważniejsze funkcje.

Zalety
Możliwość mycia w zmywarce
Nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek
Miarka do precyzyjnego odmierzania wewnątrz garnków
Możliwość pieczenia w piekarniku
Nienagrzewające się uchwyty
Chwalony przez użytkowników za elegancki design
Wady
Zdarzały się opinie o pojawiających się plamkach po gotowaniu

Kup na Allegro

 

4. Hoffner Elegance 4450 Kliknij aby kupić »

Hoffner-Elegance-4450Garnki Hoffner to znane i dość często wybierane akcesoria kuchenne, głównie ze względu na szeroką dostępność i atrakcyjne ceny. Firma działa na europejskim rynku od prawie 20 lat. Od początku produkuje głównie patelnie, garnki, sztućce. W ofercie marki Hoffner znajduje się między innymi komplet garnków Hoffner. Co mówi o nim producent i w jakim stopniu według użytkowników, zgadza się to ze stanem rzeczywistym?

Zestaw garnków Hoffner należy do rozbudowanych — zawiera 12 elementów. Wśród nich znajdują się garnki o średnicach 16 cm (1,5 l), 18 cm (2,6 l), 20 cm (3,6 l), 24 cm (6 l), rondel 16 cm (1,9 l), oraz patelnia o średnicy 24 cm i pojemności 2 l. Wszystkie naczynia kuchenne znajdujące się w w zestawie posiadają dobrze dopasowaną pokrywkę. Garnki wykonane są ze stali nierdzewnej, producent zapewnia, że ich trwałość jest bardzo wysoka, jednak użytkownicy nie są w tej kwestii jednomyślni.

Garnki Hoffner Elegance to ponadczasowy, klasyczny zestaw o prostych kształtach i często występującym srebrnym kolorze. Producent zastosował pięciowarstwowe dno, które zapewnia lepszą dystrybucję i magazynowanie ciepła w garnku. Dzięki niemu gotowanie jest szybsze, bardziej efektywne i równomierne. Lepsza dystrybucja ciepła to także możliwość gotowania w mniejszej ilości wody i smażenia na minimalnych ilościach tłuszczu . Garnki posiadają też nieprzywierającą powłokę teflonową. Hoffner garnki nadają się do stosowania we wszystkich typach kuchenek (elektryczne, gazowe, ceramiczne, halogenowe, szklane, a także indukcyjne). Choć producent zapewnia o ich wysokiej trwałości, niestety wielu użytkowników zauważyło odbarwienia na stali, widoczne po częstym użytkowaniu (zwłaszcza przy dłuższym gotowaniu).

Niestety, garnki indukcyjne Hoffner nie są wyborem na lata — po czasie lekko rdzewieją i ulegają przypaleniom. Tę wadę rekompensuje w pewnym zakresie (a także pozwala ją przewidzieć) niska cena zestawu. Hoffner Elegance garnki to jeden z najtańszych tego typu zestawów dostępnych na rynku. Garnki na indukcję Hoffner choć nie cechują się wysoką trwałością to jednak nie można odmówić im funkcjonalności. Sporą zaletą są specjalnie wyprofilowane brzegi garnków, ułatwiające przelewanie i odcedzanie. Na uwagę zasługuje też sposób łączenia dna ze ściankami, zapobiegający gromadzeniu się i zasychaniu resztek potraw. Garnki niemieckie Hoffner można też myć w zmywarce — to wszystko sprawia, że są łatwe do utrzymania w czystości. Niestety, mimo deklaracji producenta o nienagrzewających się rączkach, podczas gotowania trzeba uważać - rączki garnków przejmują ciepło. Hoffner 4450 to zestaw w niskiej cenie, ale i o niezbyt wysokiej trwałości.

Czy warto wybrać Garnki Hoffner? Indukcja na pewno sprawdzi się świetnie gdyż doskonale przewodzą ciepło. Jednak ze względu na mniejszą trwałość, nadadzą się jako opcja na krótszy okres czasu, dla klientów chcących przeznaczyć na wyposażenie kuchni mniejszy budżet. To z pewnością nie garnki dla profesjonalistów. Mimo tego ich użytkowanie pozostaje dość wygodne, a dobre rozprowadzanie ciepła skraca czas przygotowywania potraw. 

Zalety
Jedne z najtańszych zestawów garnków na rynku
Możliwość mycia w zmywarce
Nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek
Nieprzywierająca powłoka
Patelnia w zestawie
Wady
Pojawiające się odbarwienia po dłuższym gotowaniu
Nagrzewające się uchwyty
Słabsza jakość garnków wpływająca na ich krótką żywotność

Kup na Allegro

 

5. Berlinger Haus Metallic Line Red Kliknij aby kupić »

Berlinger-Haus-Metallic-Line-RedMarka Berlinger Haus produkuje najwyższej jakości sprzęt kuchenny, wykonany ręcznie z solidnych materiałów, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Garnki Berlinger to produkty, które służą latami. Oczywiście trzeba nieco w nie zainwestować, w zamian klient może jednak oczekiwać trwałości i komfortu użytkowania. Marka współpracuje z ponad 40 firmami, a jej projektanci dbają, by produkty były funkcjonalne, trwałe, a także estetyczne. Właśnie estetyka stanowi jedną z najczęściej chwalonych przez klientów cech, jakimi wyróżniają się Berlinger garnki. A jak wygląda kwestia funkcjonalności?

Komplet garnków Berlinger Haus zawiera wiele niezbędnych w kuchni elementów. Występuje w trzech wersjach kolorystycznych, świetnie wpisujących się w estetykę nowoczesnych kuchni - burgund, metallic oraz rose gold. W skład zestawu wchodzą trzy garnki o średnicy 20, 24 oraz 28 cm, o pojemnościach 2,5, 4,5 oraz 6,5 litra. Rondel z pokrywką ma średnicę 16 cm oraz pojemność 1,5 litra.

Zestaw garnków Berlinger Haus to nie tylko same garnki - to także dwie patelnie 24 i 28 cm, oraz podstawki atermiczne z bakelitu (pod gorące garnki zestawione z kuchenki) i narzędzia kuchenne pasujące do całości. Wszystkie garnki posiadają własne pokrywki z solidnego szkła, z otworami na parę. Zestaw jest więc spory i zawiera dużo elementów. Różnorodność kolorystyczna sprawia, że nietrudno dopasować go do własnej kuchni. Garnki Berlinger Haus to nie tylko atrakcyjny design. To także wysokiej jakości rozwiązania i technologie. Garnki nadają się do wszystkich typów kuchenek - gazowych, elektrycznych, indukcyjnych i innych, stwarzają więc możliwość wszechstronnego gotowania. Zewnętrzny korpus garnków został wykonany z odlewanego aluminium. Warto poświęcić chwilę także wnętrzu garnków. Pokrywa je powłoka granitowa, czyli teflon wzbogacony o miał granitowy. Te dwa materiały bardzo dobrze się uzupełniają. Dzięki granitowi powłoka garnków jest trwalsza i bardziej wytrzymała, z kolei teflon zachowuje w tym połączeniu wszelkie właściwości (dobre rozprowadzanie ciepła, nieprzyleganie i nieprzypalanie potraw). Można więc powiedzieć, że powłoka granitowa pozwala pogodzić ze sobą zalety naczyń teflonowych oraz żeliwnych.

Warto również wspomnieć, że Berlinger Haus garnki nagrzewają się w sposób zbliżony do kamienia, co pomaga smażyć bez tłuszczu lub na jego minimalnej ilości. Powłoka z granitu zwiększa odporność na zarysowania i ogólną trwałość zestawu, choć zdarzają się nieliczne opinie, że garnki ulegają szybszemu niż spodziewane zużyciu. Bardzo ważną cechą jest dno indukcyjne TURBO, które umożliwia szybsze niż w standardowych garnkach indukcyjnych nagrzewanie się. Korpus garnków wykonany z aluminium posiada korzystne właściwości akutermiczne (dna zbudowane z więcej niż jednej warstwy, w tym przypadku z trzech, dobrze akumulujące ciepło). Wszystko to sprawia, że zestaw firmy Berlinger sprawdza się doskonale przy kuchenkach indukcyjnych.

Zestaw garnków Berlinger to także wysoki komfort użytkowania. Garnki posiadają wyprofilowane ergonomicznie, nienagrzewające się uchwyty pokryte silikonem, niestety wyklucza to używanie ich w piekarniku. Garnki są odpowiednio wyprofilowane, a sitka w szklanych, wysokiej jakości pokrywkach ułatwiają odcedzanie. Garnki, patelnie i przybory można bezpiecznie myć w zmywarce. Berlinger Haus zestaw garnków to dobry wybór dla klientów, którzy liczą na trwałość, elegancki design i komfortowe użytkowanie. Za zestaw trzeba wprawdzie sporo zapłacić, jednak ilość elementów, która wchodzi w skład kompletu powoduje, że cena nie jest tak wygórowana.

Zalety
Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych
Możliwość mycia w zmywarce
Nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek
Najbardziej rozbudowany komplet w zestawieniu
Sitka w pokrywce ułatwiające odcedzanie
Nienagrzewające się uchwyty
Dużo pozytywnych opinii użytkowników nt. eleganckiego wyglądu zestawu
Nieprzywierająca powłoka z marmuru
Wady
Niektórzy użytkownicy zwracali uwagę, że garnki są mało wytrzymałe i szybko się zużywają, jednak były to nieliczne opinie
Brak możliwości używania w piekarniku

Kup na Allegro