Aktualizacja: Kwiecień 2024

Porównanie najlepszych gofrownic: [table id=130 responsive=collapse /] Najlepsza gofrownica - Ranking gofrownic 2020 1. Dezal 301.5 Kliknij aby kupić »
  1. Dezal 301.5
  2. MPM MGO 13
  3. Adler AD3036
  4. Clatronic WA3491
  5. Łucznik SW8801
  6. Poradnik wyboru gofrownicy
  7. Porównanie najlepszych gofrownic:

    [table id=130 responsive=collapse /]

    Najlepsza gofrownica - Ranking gofrownic 2020

    1. Dezal 301.5 Kliknij aby kupić »

    Dezal 301.5

    Dezal 301.5 to renomowany produkt, sygnowany przez polską firmę. Opisywany model charakteryzuje się wystarczająco wysoką mocą i solidną konstrukcją, co wróży długą, bezproblemową eksploatację.

    Gofrownica Dezal cechuje się mocą na poziomie 1300 W. Taka wartość stanowi kompromis między krótkim czasem wypiekania gofrów a rozsądnym zużyciem energii elektrycznej. Spora moc urządzenia powinna przełożyć się na wysoką jakość finalnego produktu i tak też jest w rzeczywistości. Opinie użytkowników wskazują na chrupiące i równomiernie wypieczone gofry. Dezal bardzo dobrze radzi sobie z wypiekaniem ciasta. Gofrownica Dezal 301.5 charakteryzuje się bardzo solidną konstrukcją. Obudowa opisywanego modelu została wykonana ze stali szlachetnej. Takie rozwiązanie przekłada się na wytrzymałość (gofrownica Dezal Plus powinna bez problemu służyć przez wiele lat), ale nie tylko. Gofrownica Dezal 301.5 Profi jest też bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, co w trudnych warunkach kuchennych ma niebagatelne znaczenie.

    Opisywany model to produkt od polskiego producenta, więc jakość nie powinna stanowić problemu (z jednym zastrzeżeniem, ale o tym później). Jakie jeszcze zalety przedstawia Dezal? Gofrownica 301.5 została wyposażona w powłokę, która zapobiega przywieraniu ciasta do powierzchni płyt grzewczych. Komory są dość głębokie, więc Dezal Plus 301.5 przygotuje puszyste, chrupiące gofry, których nie trzeba będzie zeskrobywać łopatką kuchenną - gotowy produkt można łatwo wyjąć ręką. Gofrownica Dezal 1300W to bardzo dobry produkt, który ma jednak kilka dość istotnych wad.

    Jakie minusy przedstawia Dezal? Gofrownica 301.5 jest dość ciężka - waży aż 3,5 kg. Biorąc pod uwagę wytrzymałą obudowę ze stali szlachetnej, jest to całkowicie zrozumiałe, jednak może stanowić pewien problem, zwłaszcza gdy trzeba będzie schować urządzenie do wysoko zawieszonej szafki. Kolejne, co należy zapisać po stronie minusów, to przestarzały design. Dezal 301.5 Profi wygląda jak urządzenie z zupełnie innej epoki, które raczej nie będzie stanowiło uzupełnienia kuchennej aranżacji. W kontekście solidnej obudowy, dość zaskakujące są doniesienia o problemach z uchwytami, w które został wyposażony opiekacz Dezal 301.5. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że rączki pękają po pewnym czasie. Bardzo istotnym mankamentem jest też brak timera. Opisywany model nie został też wyposażony w termostat, który wyłącza urządzenie, gdy proces pieczenia zostanie zakończony. Oznacza to, że za każdym razem, użytkownik musi "pilnować" gofrów, by te nie przypaliły się.

    [lyte id="kwm0QfY3ptQ" /]

    Gofrownica Dezal 301.5 to najczęściej wybierana gofrownica wśród użytkowników

    Zalety
    Solidna konstrukcja
    Równomiernie piecze gofry
    Polski produkt
    Szybkie nagrzewanie
    Płytki z nieprzywierającą powłoką
    Wady
    Dosyć masywne urządzenie
    Brak timera i automatycznego wyłączania

    Kup na Allegro

     

    2. MPM MGO 13 Kliknij aby kupić »

    MPM MGO 13

    MPM MGO 13 to niedroga, za to mocna gofrownica. Z pomocą tego urządzenia można bardzo szybko przygotować ulubione gofry, a funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że korzystanie z opisywanego modelu to czysta przyjemność.

    Gofrownica MPM wyróżnia się mocą na poziomie 1400 W (drugi najlepszy wynik w naszym zestawieniu). Dzięki temu, przygotowanie gofrów trwa dosłownie chwilę. Wysoka moc powinna tez przełożyć się na wysoką jakość wypieku. Jeżeli do wysokiej mocy dodamy fakt, że gofrownica MPM 1400 kosztuje niewiele (w wielu sklepach, opisywany model można nabyć w cenie poniżej 100 zł), otrzymujemy bardzo atrakcyjną propozycję. Należy jednak pamiętać, że komfort szybkiego przygotowania ulubionego przysmaku wiąże się z większym (w porównaniu do słabszej konkurencji) poborem energii elektrycznej, co nie pozostaje bez wpływu na wysokość rachunków za prąd.

    Gofrownice MPM mogą pochwalić się wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami, a model MGO 13 nie stanowi tu wyjątku. Bardzo praktycznym udogodnieniem jest miejsce do nawinięcia kabla sieciowego. Dzięki temu, urządzenie można łatwo schować do szafki, jednak nie jest to jedyna zaleta, jaka wynika z zastosowania takiego rozwiązania. Gdy urządzenie stoi blisko gniazdka sieciowego, można łatwo zniwelować nadmiar kabla, co sprzyja utrzymaniu porządku na blacie. Nie zabrakło też lampek kontrolnych, dzięki którym gofrownica MPM 13 informuje o rozpoczęciu pracy i o zakończeniu pieczenia. Kolejną dużą zaletą jest powłoka zapobiegająca przywieraniu, w którą została wyposażona gofrownica MPM - gofry mogą być wyjęte bez konieczności podważania ich (lub wręcz zeskrobywania) łopatka kuchenną.

    Gofrownica MPM 1400W została wyposażona w termostat, który umożliwia płynną regulację temperatury płyt grzewczych. Takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik ma możliwość decydowania o tym, czy zje słabo czy mocno wypieczone gofry. MPM MGO 13 nie zawodzi pod tym względem. A co z wadami modelu sygnowanego przez MPM? Gofrownica MGO 13 charakteryzuje się dość słabą jakością wykonania. Użytkownicy uskarżają się na podatność na uszkodzenia - górna płyta ma tendencję do luzowania się na zawiasach (chwieje się wraz z całą górną częścią zewnętrznej obudowy) i zdarza się, że nie osiąga takiej samej temperatury jak dolna płyta. Pojawiają się też opinie, według których gofry nie są równomiernie wypiekane na całej powierzchni. Wszystko to jest konsekwencją niskiej ceny urządzenia - producent nie poskąpił funkcjonalnych rozwiązań, jednak jakość wykonania gofrownicy MPM MGO 13 wyraźnie kuleje.

    Zalety
    Duża moc
    Nieprzywierająca powłoka teflonowa
    Lampki kontrolne
    Miejsce na nawinięcie przewodu sieciowego
    Termostat z regulacją temperatury
    Niska cena
    Wady
    Podatna na uszkodzenia

    Kup na Allegro

     

    3. Adler AD3036 Kliknij aby kupić »

    Adler AD3036

    Adler AD 3036 to bardzo stylowa gofrownica, która stanowi świetne uzupełnienie kuchennego wystroju. Atrakcyjny design nie jest jednak jedyna zaletą opisywanego modelu. W tego typu urządzeniach liczy się przede wszystkim funkcjonalność, a pod tym względem, AD3036 także wypada bardzo dobrze.

    Gofrownica Adler przekonuje do siebie niską ceną zakupu. Zależnie od sklepu, opisywany model kosztuje około 100 zł, co należy uznać za bardzo atrakcyjną propozycję. Co dostaniemy w zamian? Gofrowica Adler AD 3036 to propozycja idealna dla osób, które lubią grube gofry. Płyta grzewcza została wyposażona w odpowiednio głębokie formy, dzięki czemu można je wypełnić dużą ilością ciasta. Finalnie, otrzymujemy puszyste i chrupiące gofry. W trakcie jednego cyklu pieczenia, można przygotować aż cztery sztuki produktu. To kolejna cecha, którą należy zapisać po stronie plusów urządzenia.

    Producent postarał się, żeby model Adler AD3036 był maksymalnie bezpieczny dla użytkownika. Uchwyt został pokryty materiałem, który izoluje ten element od gorąca. Także obudowa urządzenia została zabezpieczona przed nadmiernym nagrzewaniem, nie trzeba zatem obawiać się bolesnych oparzeń. Nie zapomniano także o praktycznych nóżkach antypoślizgowych. Rozwiązanie to sprawia, że gofrownica stoi dokładnie tam, gdzie chce użytkownik, a przypadkowe trącenie urządzenia nie jest równoznaczne z jego zrzuceniem z wysokiego blatu. A jak pod względem intuicyjności obsługi wypada Adler? Gofrownica AD3036 została wyposażona w dwie lampki kontrolne. Pierwsza z nich sygnalizuje działanie urządzenia. Druga lampka informuje użytkownika o zakończeniu procesu nagrzewania płyty i o końcu pieczenia. Specjalna powłoka zapobiega przywieraniu ciasta. dzięki temu, gotowe gofry można wyjąć bez użycia łopatki lub innych narzędzi kuchennych. Wszystko to przekłada się na dużą funkcjonalność i sprawia, że gofrownica Adler 1500W szybko staje się niezastąpionym kuchennym kompanem.

    Nie bez znaczenia jest też design - opisywany model świetnie prezentuje się na kuchennym blacie (srebrne elementy wykończeniowe prezentują się całkiem nowocześnie, podobnie jak sama forma obudowy). A jakie wady wykazuje gofrownica Adler? AD3036 została wyposażona w teflonową powłokę, jednak niektóre opinie wskazują, że częste użytkowanie urządzenia sprawia, że warstwa zapobiegająca przywieraniu ciasta zaczyna odpadać. Płyty grzewcze są bardzo głębokie i umożliwiają wlanie dużej ilości przygotowanego wcześniej ciasta, jednak niektórzy użytkownicy skarżą się, że Adler 3036 nie dopieka równomiernie wszystkich gofrów.

    Zalety
    Nienagrzewający się uchwyt
    Nieprzywierająca powłoka
    Głębokie płyty gofrownicy
    Nienagrzewająca się obudowa 4 gofry na raz
    Niska cena
    Wady
    Skórka nie zawsze wychodzi równomiernie wypieczona
    Przy częstym użytkowaniu może odchodzić warstwa teflonu

    Kup na Allegro

     

    4. Clatronic WA3491 Kliknij aby kupić »

    Clatronic WA3491

    Clatronic WA 3491 to urządzenie, które przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom cienkich gofrów. Producent pomyślał o wielu funkcjonalnych rozwiązaniach, które bardzo pozytywnie wpływają na komfort korzystania z gofrownicy.

    Ogromną zaletą opisywanego modelu jest duża średnica płyty grzewczej. Gofrownica CLATRONIC może pochwalić się średnicą na poziomie około 18 cm. Dzięki temu, w trakcie jednego cyklu pracy, możliwe jest przygotowanie wielu gofrów, co umożliwia szybsze podanie śniadania. Po upieczeniu, gofry są dość cienkie, a kształtem przypominają wafle w kształcie serduszek. Tak podane śniadanie z całą pewnością zasmakuje najmłodszym domownikom, nie od dziś wiadomo, że dla dzieci, wygląd potraw jest niezwykle istotny.

    Producent zadbał o to, żeby gofrownica CLATRONIC WA 3491 była bezpieczna w użytkowaniu. Uchwyt został pokryty specjalnym materiałem termoizolacyjnym, dzięki czemu, nie trzeba się obawiać bolesnego oparzenia. Nie ma też konieczności pamiętania o założeniu na dłoń rękawicy kuchennej, zanim otworzymy urządzenie. Nie zabrakło też praktycznych nóżek antypoślizgowych, które skutecznie zapobiegają niezamierzonemu przemieszczeniu gofrownicy po powierzchni kuchennego blatu.

    Kolejne rozwiązanie, które pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo użytkowania urządzenia, to zabezpieczenie przed przegrzaniem - jeżeli w wyniku zbyt intensywnego użytkowania, gofrownica osiągnie nadmierną temperaturę, system zabezpieczający odetnie zasilanie. Nie zabrakło też dwóch praktycznych lampek kontrolnych, które informują o pracy urządzenia i o końcu procesu pieczenia. Bardzo dużą zaletą opisywanego modelu jest termostat, zapewniający możliwość płynnej regulacji temperatury. Dzięki temu, użytkownik może zadecydować, czy zje mniej lub bardziej wypieczone gofry. Producent zadbał też o to, żeby przygotowane ciasto nie przywierało do powierzchni płyt grzewczych. Element ten został pokryty specjalną powłoką, która skutecznie temu zapobiega.

    A co z minusami urządzenia od CLATRONIC? Gofrownica WA3491 to bardzo dobry model, jednak nie jest on pozbawiony wad. Pojawiają się opinie, według których, powłoka zapobiegająca przywieraniu ciasta zaczyna odpadać po pewnym czasie użytkowania. Kolejną wadą jest brak możliwości upieczenia grubych, puszystych gofrów. Warto mieć to na uwadze podczas dokonywania wyboru, bowiem cienkie gofry nie każdemu przypadną do gustu. Po stronie minusów należy też zapisać stosunkowo niewielką moc urządzenia. 1200 W to drugi najgorszy wynik w naszym zestawieniu. Niska moc przekłada się na mniejsze zużycie energii, jednak wydłuża czas przygotowania gofrów.

    Zalety
    Gofry w kształcie serduszek
    Duża średnica płyt
    Uchwyt izolowany przed gorącem
    Płynnie regulowany termostat
    2 lampki kontrolne Gumowane nóżki Ochrona przed przegrzaniem
    Wady
    Odchodząca powłoka nieprzywierająca
    Wychodzą dosyć cienkie gofry

    Kup na Allegro

     

    5. Łucznik SW8801 Kliknij aby kupić »

    Łucznik SW8801

    Łucznik SW 8801 zwraca na siebie uwagę niską ceną i kompaktowymi rozmiarami. Nie są to jednak jedyne zalety tego urządzenia. Opisywany model świetnie sprawdzi się w domowej kuchni, należy jednak pamiętać, że ma też swoje wady.

    Do największych zalet, jakie przedstawia gofrownica Łucznik, należy niska cena zakupu. Dzięki temu, urządzenie to doskonale nadaje się dla osób, które dopiero próbują samodzielnego przygotowywania gofrów. Kolejny plus to rozmiar obudowy. Dzięki niewielkim wymiarom, urządzenie bez problemu można postawić na kuchennym blacie, a gdy zajdzie taka potrzeba - schować do dowolnej szafki. Tanie gofrownice często charakteryzują się niską jakością użytych materiałów, przez co ciasto przywiera do płyt grzewczych. Problem ten nie dotyczy modelu SW8801. Opisywane urządzenie zostało wyposażone w specjalną powłokę antyadhezyjną, która skutecznie zapobiega takim niespodziankom. W rezultacie, można zapomnieć o irytującym zeskrobywaniu gofrów z płyty.

    Jakie jeszcze zalety przedstawia urządzenie sygnowane marką Łucznik? Gofrownica SW8801 została wyposażona w dwie lampki kontrolne. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik jest informowany nie tylko o pracy urządzenia, ale także o końcu pieczenia. To spore udogodnienie, eliminuje bowiem konieczność "podglądania" gofrów w trakcie przygotowywania. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że o poranku, każda minuta jest na wagę złota. Istotne jest zatem, żeby proces pieczenia gofrów trwał możliwie najkrócej. Według deklaracji producenta, opisywany model przygotuje gofry w czasie od 3 do 5 minut, co należy uznać za bardzo dobry rezultat.

    Warto jednak podkreślić, że niektórzy użytkownicy skarżą się, że faktyczny czas niezbędny do upieczenia gofrów jest dłuższy od podanego przez producenta. Może to wynikać z niskiej mocy urządzenia, wynoszącej 1000 W. Sprawia to, że gofrownica pobiera mniej prądu niż mocniejsza konkurencja, jednak oszczędność energii elektrycznej przekłada się na dłuższy czas pieczenia. Częściowo usprawiedliwia to niska cena zakupu - za opisywany model zapłacimy niewiele, jednak nie jest to profesjonalne, ani nawet półprofesjonalne urządzenie kuchenne. Model ten nada się raczej dla tych osób, które dopiero próbują domowego przygotowywania gofrów. Jakie jeszcze wady przedstawia gofrownica Łucznik SW 8801? Opinie niektórych użytkowników wskazują na problem z dopiekaniem ciasta - niektóre gofry wychodzą lekko niedopieczone. Pojawiają się tez skargi na nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z urządzenia w trakcie jego nagrzewania.

    Zalety
    Kompaktowa wielkość
    Powłoka antyadhezyjna
    Lampki kontrolne
    Według producenta czas przygotowania to 3-5 min
    Niska cena
    Wady
    Użytkownicy skarżą się, że nie dopieka
    Długi czas przygotowywania gofrów
    Najniższa moc spośród zestawienia

    Kup na Allegro