Aktualizacja: Październik 2022

Dobry mały grill elektryczny pozwala przez cały rok cieszyć się wyjątkowym smakiem grillowanych mięs i warzyw, a przy tym – ułatwia wprowadzenie zdrowej diety, pozwalając ograniczyć tłuszcz. Na rynku można spotkać wiele urządzeń, o różnych parametrach, jednak jakimi powinny charakteryzować się najlepsze grille elektryczne? Ranking zawiera dokładny opis kluczowych parametrów i zastosowanych funkcji.

Jaki grill elektryczny będzie najlepszym wyborem? Na co warto zwrócić uwagę, kupując grill elektryczny? Ranking i poradnik zawierają odpowiedź na każde z tych pytań.

  1. Tefal OptiGrill+ GC712D
  2. Bosch TFB3302V
  3. Poradnik wyboru grilla elektrycznego

Porównanie grillów elektrycznych:

ModelMoc [W]
Rodzaj grilla
Regulacja temperatury
Nieprzywierająca powłoka
Materiał
Możliwość mycia w zmywarce
Pojemnik na tłuszcz
Przewód [m]
Waga [kg]
Tefal OptiGrill+ GC712D
2000
stołowy
TAK
TAK
stal nierdzewna
TAK
TAK
1,2
6,9
BOSCH TFB3302V
1800
stołowy
TAK
TAK
aluminium
TAK
NIE
1,4
3,86

Najlepsze grille elektryczne – Ranking grilli elektrycznych 2020

1. Tefal OptiGrill+ GC712D Kliknij aby kupić »

Tefal OptiGrill+ GC712DGrill elektryczny Tefal Optigrill to wydajne urządzenie, które pozwala błyskawicznie przygotować pyszne potrawy, idealnie dopieczone, soczyste i aromatyczne. Duża liczba funkcji umożliwia grilowanie różnego rodzaju produktów żywnościowych oraz bieżące kontrolowanie różnych parametrów. Tefal GC712d Optigrill to model stosunkowo drogi i ciężki, lecz na tyle użyteczny, że niedogodności te nie powinny zniechęcać do jego wyboru.

Grill Tefal Optigrill jest wyposażony w aż 6 programów grillowania. Pozwalają one dostosować parametry urządzenia do takich dań jak kurczak, burger, ryba, czerwone mięso, kiełbasa/wieprzowina, a także panini i grillowane kanapki. Poza tym elektryczny grill Tefal jest przystosowany do produktów mrożonych, a także pozwala na ręczne ustawienie jednego ze czterech wariantów temperatury. Zaletą urządzenia Optigrill Tefal jest następnie funkcja Automatic Sensor Cooking, dzięki której takie parametry jak czas grillowania oraz temperatura mogą być automatycznie dostosowywane na podstawie bieżącego analizowania przez system grubości potraw, oraz ich liczby.

Gril elektryczny Tefal cechuje się bardzo krótkim czasem nagrzewania, co jest zasługą jego ponadprzeciętnie wysokiej mocy 2000 W. Dzięki temu można być pewnym, że każda z potraw będzie optymalnie dopieczona. Po stronie zalet można zapisać również możliwość czyszczenia w zmywarce tacki na sok oraz aluminiowej płyty urządzenia Tefal GC712d Optigrill. Powierzchnia robocza płyty wynosi 600 cm2, co pozwala przygotować potrawy jednocześnie nawet dla czterech osób. Soki oraz tłuszcz podczas korzystania z urządzenia Tefal Optigrill GC712D na bieżąco spływają do pojemnej tacki.

Model Tefal Grill Optigril posiada jednak kilka wad, które mogą być uciążliwe dla części użytkowników. Przede wszystkimjest stosunkowo drogi, lecz osoby zamierzające korzystać ze wszystkich jego funkcji nie powinny żałować swoich pieniędzy. Grill kontaktowy Tefal jest również urządzeniem dosyć ciężkim, ponieważ waży niespełna 7 kilogramów. Z tego powodu jego przenoszenie bywa kłopotliwe. Tak duża waga jest jednak uzasadniona z powodu jego solidnej, stalowej konstrukcji. Model Tefal GC712d34 jest poza tym trudny do czyszczenia w sposób ręczny, co stanowi wadę w przypadku użytkowników nieposiadających zmywarki. Ponadto pojawiają się opinie na temat urządzenia Tefal grill elektryczny, że farba pokrywająca płyty grzejne po czasie łuszczy się i odpada.

Zalety
Technologia “Automatic Sensor Cooking” natychmiast wykrywa liczbę produktów umieszczonych na grillu i ich grubość, dostosowuje automatycznie temperaturę i czas grillowania
6 programów grillowania
Wiele dodatkowych funkcji
Nieprzywierające płyty z odlewu aluminiowego oraz tacka na sok nadają się do mycia w zmywarce
Najwyższa moc urządzenia w naszym zestawieniu
Wady
Najcięższe urządzenie w naszym zestawieniu
Najdroższy grill elektryczny w naszym zestawieniu

Kup na Allegro

2. Bosch TFB3302V Kliknij aby kupić »

Bosch TFB3302VGrill elektryczny Bosch TFB3302V to funkcjonalne urządzenie w atrakcyjnej cenie, które pozwala w krótkim czasie przygotować pyszne potrawy. Niniejszy opis skupia się na przedstawieniu jego najważniejszych zalet oraz wad. Dla jakich użytkowników model ten sprawdzi się najlepiej, a kto powinien rozważyć wybór innego urządzenia?

Ten nowoczesny grill kontaktowy Bosch to idealne rozwiązanie dla każdego, komu zależy na oszczędności czasu. Zapewnia to szybki czas nagrzewania płyt grzewczych, a także możliwość ich mycia przy użyciu zmywarki. Płyty te są łatwo wyjmowalne, posiadają rowek odprowadzający tłuszcz, a także zostały pokryte warstwą zabezpieczającą przez przypalaniem. Grill Bosch TFB3302V docenią także ci użytkownicy, którym zależy na możliwości jednorazowego przygotowania wielu posiłków dla całej rodziny lub znajomych. Wszystko dzięki temu, że powierzchnia do układania potraw wynosi aż 310 × 220 mm. Model Bosch grill FTB3302V może być używany w trzech różnych wariantach – jako grill otwarty, zamknięty, a także urządzenie pełniące funkcje piekarnika. Do zalet tego urządzenia należy również jego przystosowanie do przechowywania w pozycji pionowej. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca. Do grilla został dołączony zimny uchwyt, umożliwiający dociskanie grillowanych produktów bez ryzyka poparzenia.

Warto być zarazem świadomym nielicznych wad tego urządzenia. Grill elektryczny Bosch TFB 3302 przede wszystkim nie posiada zbiornika na tłuszcz. Z tego powodu trzeba samodzielnie zadbać o jego odprowadzanie podczas grillowania. Wystarczy w tym celu podłożyć talerz, miskę czy inne naczynie. Dla niektórych osób pewną niedogodność może stanowić również brak schowka na kabel oraz to, że nie jest wskazane grillowanie posolonych potraw. Problematyczne bywa również czyszczenie z tłuszczu, ponieważ trzeba uważać, aby nie uszkodzić delikatnej powłoki teflonowej w tym urządzeniu marki Bosch. Grill elektryczny nie posiada ponadto zbyt solidnej konstrukcji, gdyż znajdują się w nim plastikowe elementy.

Zalety
Wyjmowane płyty grzejne z rowkiem odprowadzającym tłuszcz, pokryte są warstwą zapobiegającą przypalaniu, nadają się do mycia również w zmywarce
Możliwość pionowego przechowywania
Może pełnić rolę grilla zamkniętego i otwartego, a także funkcję piekarnika
Powierzchnia przeznaczona do grillowania wynosi aż 310×220 mm
Wady
Brak pojemnika na tłuszcz

Kup na Allegro