Aktualizacja: Luty 2021

Kręcone włosy dodają elegancji każdej kobiecie i doskonale sprawdzają się zarówno w codziennych, jak i w wieczorowych stylizacjach. Tym osobom, które matka-natura obdarzyła prostymi włosami przychodzą z pomocą lokówki do włosów. Najlepsze z nich nie tylko wystylizują fryzurę – wysokiej klasy modele troszczą się także o kondycję włosów. Jaki jednak model wybrać, gdy na sklepowych półkach jest ich tak wiele, a szczegółowa specyfikacja przyprawia o ból głowy? Jakimi cechami powinny charakteryzować się najlepsze lokówki? Ranking i poradnik wyboru pomogą w podjęciu właściwej decyzji, przedstawiając wszystkie kluczowe zalety i wady najpopularniejszych modeli.

  1. PHILIPS BHB876/00
  2. BABYLISS C1300E Curl Secret
  3. ROWENTA CF3710
  4. FOX Optima 5w1
  5. REMINGTON CI8019
  6. Poradnik wyboru lokówki

Porównanie lokówek:

MODELTyp
Powłoka
Nasadki
Automatyczne
Wyłączanie
Regulacja
Temperatury
Regulacja skrętuJonizacja
PHILIPS BHB876/00
automatycznaceramiczno-keratynowa
1TAKTAK
TAKNIE
BABYLISS C1300E
Curl Secret
automatycznaceramiczna
1NIETAK
TAKTAK
ROWENTA CF3710
automatycznaturmalinowa
1TAKTAK
TAKNIE
FOX Optima 5w1
wielofunkcyjnaceramiczno-turmalinowa
5NIETAK
TAKTAK
REMINGTON CI8019
automatycznaceramiczno- keratynowa
1TAKTAK
TAKNIE

Najlepsze lokówki do włosów – Ranking lokówek 2021

 

1. PHILIPS BHB876/00 Kliknij aby kupić »

PHILIPS BHB876/00Philips BHB876/00 to popularna lokówka automatyczna, o ceramiczno-keratynowej powłoce i 1 nasadce w zestawie. Lokówka do włosów Philips pozwala uzyskać piękne loki w krótkim czasie – dlatego też wiele osób zastanawia się nad jej zakupem. Co warto wiedzieć o tym modelu? Jakie ma zalety, a jakie wady?

Gruba lokówka automatyczna Philips to produkt o nowoczesnym designie, pełen nowoczesnych technologii, które pozwalają nie tylko skutecznie kręcić włosy, ale i dbać o nie. W użytkowaniu lokówka Philips jest bezpieczna. Obudowa urządzenia nie nagrzewa się, więc nie trzeba się bać oparzeń. Włosy również na pewno się nie spalą, lecz wręcz stają się jeszcze piękniejsze. W urządzeniu użyto bowiem powłoki ceramiczno-keratynowej, która pielęgnuje włosy. Z każdym użyciem stają się piękniejsze. W dodatku można regulować grubość skrętu włosów, a przy tym decydować w trakcie użytkowania czy ma to być skręt w lewą, czy też w prawą stronę.

Lokówka elektryczna Philips wyróżnia się wieloma zaletami, które czynią z niej urządzenie warte zakupu. Jednocześnie jednak posiada kilka wad, o jakich warto wiedzieć przed jej kupieniem. Przede wszystkim zakręcenie loków na całej głowie zajmuje w tym przypadku sporo czasu, ponieważ dla uzyskania dobrego skrętu należy wyciągać cienkie pasma włosów. W ogóle najpierw można mieć nieco kłopotów z jej obsługą – do całej konstrukcji trzeba się przyzwyczaić. Trzeba też wspomnieć, że lokówka obrotowa Philips nie posiada jonizacji – w tej chwili dość powszechnej. Jonizacja pozwala zapobiegać puszeniu włosów i ich elektryzowaniu. Jest to też urządzenie drogie, więc na pewno nie wszyscy ostatecznie zdecydują się na zakup.

Pani Gadżet – recenzja lokówki automatycznej Philips BHB876/00

Lokówka PHILIPS BHB876/00 to najczęściej wybierana automatyczna lokówka wśród użytkowników

Zalety
Automatyczny mechanizm
Bezpieczna, brak możliwości oparzenia
Możliwość regulacji skrętu
Dołączone akcesoria w zestawie
Wady
Dosyć długo robi się loki
Brak jonizacji Trudna w obsłudze Wysoka cena

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. BABYLISS C1300E Curl Secret Kliknij aby kupić »

BABYLISS C1300E Curl SecretLokówka BaByliss C1300E Curl Secret to urządzenie automatyczne o powłoce ceramicznej. W zestawie jest jedna nasadka, przydatna do kręcenia włosów. Co jeszcze warto wiedzieć o tym sprzęcie? Jakie są jego zalety, a jakie wady?

Lokówka automatyczna BaByliss jest niezwykle wygodna w użyciu. Nieco trudności sprawia przyzwyczajenie się do korzystania z niej, ale kiedy już się to opanuje, każdy użytkownik doceni jak łatwo się nią posługiwać. BaByliss lokówka automatyczna została też zaprojektowana w taki sposób, by być bezpieczna w użytkowaniu. Nie można się nią oparzyć, a obrotowy przewód kabla sprzyja wygodzie manewrowania i nie plącze się. Ceramiczna powłoka, zastosowana w tym sprzęcie, czyni go bezpieczniejszym dla włosów. Nic dziwnego, że produkt ten należy do całkiem popularnych.

BaByliss lokówka obrotowa posiada sporo zalet, ale i pewne wady. Minusem tego urządzenia jest długi czas kręcenia włosów, które w dodatku czasem się wkręcają. Lokówka BaByliss Pro jest także urządzeniem drogim, w związku z czym nie wszyscy będą sobie mogli na nią pozwolić – zapewne część kupujących wybierze jakiś tańszy produkt. W dodatku jako sprzęt automatyczny powinna być prosta w obsłudze, a mimo wszystko nauczenie się tego nie jest wcale najłatwiejsze. Użytkowniczki zauważają, że zwłaszcza kręcenie włosów z tyłu głowy jest dosyć trudne i wymaga wprawy. Lokówka do włosów BaByliss jest więc urządzeniem dobrym, nowoczesnym, ale nie jest pozbawiona wad. Trzeba sobie z nich zdawać sprawę przed zakupem.

Zalety
Automatyczny mechanizm
Obudowa chroni przed oparzeniem
Obrotowy przewód kabla
Ceramiczna powłoka
Wady
Kręcenie jest czasochłonne
Wysoka cena
Trudna w obsłudze

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

3. ROWENTA CF3710 Kliknij aby kupić »

ROWENTA CF3710Lokówka ROWENTA CF3710 to sprzęt automatyczny, wyposażony w powłokę turmalinową, która pozwala chronić włosy w trakcie ich kręcenia. ROWENTA lokówka obrotowa jest urządzeniem wyposażonym w 1 nasadkę, bez jonizacji, za to z funkcją automatycznego wyłączania. Warto wiedzieć więcej o wadach i zaletach tego urządzenia! Jakie są jego plusy i minusy?

Lokówka automatyczna ROWENTA CF3710 została wyposażona w ceramiczną powłokę turmalinową, która przyczynia się do lepszej ochrony włosów. Gwarantuje im większy blask, a przede wszystkim nie pali ich i nie niszczy. Lokówka automatyczna ROWENTA jest dosyć prosta w użytkowaniu, a do tego została wyposażona w alarm dźwiękowy. Można ją ustawić na kilka opcji czasowych – 6/8/10/12 sekund. Jeśli produkt nie jest użytkowany przez 20 minut, nie trzeba się bać, że będzie nadal grzał się do maksymalnej temperatury i zużywał dużo prądu. Po 20 minutach lokówka automatycznie obniża temperaturę do 150 stopni – jeśli się z niej nie korzysta. W dodatku prezentowany produkt to jedna z tańszych opcji wśród lokówek automatycznych.

Lokówka obrotowa ROWENTA nie jest niestety niezawodna. Użytkownicy donoszą, że pali i plącze włosy, a przy tym nie posiada jonizacji, co w tej chwili jest już niemal standardem. Jonizacja w tego rodzaju sprzętach pozwala chronić i pielęgnować włosy – zapobiegać ich puszeniu i elektryzowaniu. Brak jonizacji jest więc sporym minusem. Lokówka automatyczna ROWENTA CF3710 umożliwia też uzyskanie tylko 4 rodzajów skrętu – co nie jest zbyt dobrym wynikiem.

Zalety
Ceramiczna powłoka turmalinowa
Alarm dźwiękowy
Możliwość ustawienia kilku opcji czasowych
Obniża temperaturę po nieużywaniu 20 min do 150 stopni
Wady
Nie posiada jonizacji
4 rodzaje skrętu
Plącze włosy

Kup na Allegro

 

4. FOX Optima 5w1 Kliknij aby kupić »

FOX Optima 5w1Lokówka Fox Optima 5w1 to wielofunkcyjne urządzenie, o powłoce ceramiczno-turmalinowej. Użytkownik w zestawie może znaleźć aż 5 nasadek, które pozwalają jeszcze ładniej wystylizować włosy. To nowoczesne urządzenie posiada liczne zalety i pewne wady – jakie?

Lokówka Fox Optima 5in1 wyróżnia się przede wszystkim systemem zmiennych końcówek. Pozwalają one ułożyć fryzurę w taki sposób, jaki się akurat komuś najbardziej podoba – od grubych loków aż po te bardzo małe, drobne. Można ufać, że produkt jest naprawdę wysokiej jakości, gdyż został stworzony przez firmę, która zajmuje się produkcją sprzętu fryzjerskiego. W związku z tym posiada sporą wiedzę na temat potrzeb i wymagań użytkowników – i uwzględnia je w swoich urządzeniach. Solidne wykonanie oraz wygodne użytkowanie (między innymi długi kabel, który ułatwia manewrowanie sprzętem i nie plącze się) nie przekładają się na cenę. Jak na tyle zalet, lokówka Fox Optima jest dosyć tania.

Fox Optima lokówka ma pewne cechy negatywne. Przede wszystkim jako jedyny sprzęt w naszym rankingu nie jest automatyczna. Jeśli chodzi o jej wygląd zewnętrzny, jest nieco mniej designerska niż pozostałe urządzenia z naszego zestawienia. Mimo wszystko jest to solidny sprzęt, który dobrze spełnia swoje zadanie – znakomicie skręca włosy i to umożliwiając wybór rodzaju wykonywanych loków. Pewnym minusem jest brak wskaźnika temperatury, w związku z czym nie wiemy czy lokówka jest już w pełni nagrzana. Lokówka stożkowa Fox nie posiada też funkcji automatycznego wyłączania, co (jeśli pojawia się w jakimś modelu) sprzyja zachowaniu bezpieczeństwa i oszczędności energii.

Zalety
System wymiennych końcówek
Niska cena
Profesjonalna firma zajmująca się tworzeniem sprzętu fryzjerskiego
Długi kabel ułatwiający manewrowanie
Solidne wykonanie
Wady
Jako jedyna z zestawienia nie jest automatyczna
Mniej designerska niż pozostałe
Brak wskaźnika temperatury

Kup na Allegro

 

5. REMINGTON CI8019 Kliknij aby kupić »

REMINGTON CI8019Lokówka Remington CI8019 Keratin Protect to proste w obsłudze urządzenie, dzięki któremu można nadać włosom piękne fale już w 20 minut. Posiada ona wiele funkcji, których użycie pozwala dostosować efekt do własnych potrzeb. Sporo użytkowniczek tego modelu wyraża jednak o nim negatywne opinie, wskazując na liczne wady. Dla kogo to urządzenia sprawdzi się najlepiej, jakie ma zalety oraz potencjalne wady?

Model Remington CI8019 docenią zwłaszcza początkujące użytkowniczki, które dotychczas nie miały do czynienia z lokowaniem włosów za pomocą automatycznej lokówki. Jest to wyjątkowo tanie urządzenie, na którego zakup może sobie pozwolić każda kobieta. Bardzo szybko się nagrzewa, a w celu jej uruchomienia wystarczy nacisnąć jeden przycisk. W porównaniu do klasycznych lokówek, można uzyskać efekt fal w czasie nawet kilkukrotnie krótszym. Jest to zwłaszcza zasługą jej błyskawicznego nagrzewania się, co zajmuje jedynie 30 sekund. Lokówka Remington została wyposażona w powłokę ceramiczno-turmalinową, która nie stanowi żadnego zagrożenia dla włosów. Bezpieczeństwo tego modelu lokówki wiąże się także z opcją czasowego timera oraz automatycznego wyłączania. Na wygodę użytkowania wpływa obecność cyfrowego wyświetlacza, a także możliwość regulacji skrętu – w lewo lub w prawo. Użytkowniczki tego urządzenia mogą wybierać spośród siedmiu ustawień temperatury. Pozwala to tworzyć fryzury w różnych wariantach. Na uwagę zasługują również właściwości grzałki lokującej, zawierające olej migdałowy oraz keratynę. Ich uwalniania się sprzyja pielęgnacji włosów i nadawaniu im blasku.

Sporo kobiet nie jest jednak zadowolonych z zakupu tego urządzenia marki Remington. Lokówka ta posiada negatywne opinie wiążące się zwłaszcza z efektem wciągania i plątania włosów. Na problemy te narzekają zwłaszcza kobiety, które mają długie i grube kosmyki. Urządzenie Remington Keratin Protect nie puszcza włosów, wobec czego jedynym rozwiązaniem staje się ich siłowe wyrywanie lub podcinanie. Część użytkowniczek narzeka również na palenie włosów przez tę lokówkę. Może mieć to jednak mieć związek z tym, że nieprawidłowo korzystają one z opcji regulowania temperatury. Po stronie wad można zapisać również brak funkcji jonizacji, stosunkowo duży ciężar lokówki oraz jej nieporęczność.

Zalety
Powłoka ceramiczno-turmalinowa
Niska cena
Automatyczne wyłączanie i regulacja skrętu
Możliwość skrętu w prawo i lewo
Kilka opcji czasowych timera
Nagrzewanie w 30 sekund
Aż 7 ustawień temperatury
Wady
Nie posiada jonizacji
Ciężka
Zdarza się, że plącze, wyrywa i nie wypuszcza włosów

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro