Aktualizacja: Kwiecień 2024

Porównanie najlepszych maszyn do szycia: [table id=187 responsive=collapse/] Najlepsze maszyny do szycia - Ranking maszyn do szycia 2021   1. Singer Heavy Duty 4432 Kliknij aby kupić »
  1. Singer Heavy Duty 4432
  2. Brother RH127
  3. Janome Juno E1015
  4. Łucznik Milena 419
  5. JUKI HZL-27Z
  6. Poradnik wyboru maszyny do szycia
  7. Porównanie najlepszych maszyn do szycia: [table id=187 responsive=collapse/]

    Najlepsze maszyny do szycia - Ranking maszyn do szycia 2021

     

    1. Singer Heavy Duty 4432 Kliknij aby kupić »

    Singer-Heavy-Duty-4432Jako pierwsze urządzenie do szycia w naszym zestawieniu opisujemy maszynę Singer Heavy Duty 4432. Jest to sprzęt od znanego w całym krawieckim świecie amerykańskiego producenta Singer, którego historia pierwszych maszyn sięga aż 1851 roku. Czym wyróżnia się ten konkretny model, jakie są jego najważniejsze zalety, ale też i wady? Przekonajmy się!

    Na początku należy wspomnieć, że model Heavy Duty 4432 to maszyna wyposażona w rotacyjny chwytacz, co jednak dla niezaznajomionych z krawiectwem osób może niewiele mówić. Przewaga takiego rozwiązania jest wprawdzie spora nad maszynami wyposażonymi w chwytacz wahadłowy. Wynika ona między innymi z tego, że maszyny z chwytaczem rotacyjnym pracują zdecydowanie ciszej i nieco szybciej od modeli wyposażonych, w jakby nie patrzeć, starszą technologię. Rezultat takiego rozwiązania można dostrzec już w powyższej tabeli porównawczej, gdzie zauważymy, że prędkość szycia jest największa spośród wszystkich modeli i wynosi aż 1100 obrotów na minutę.

    Jeśli chodzi o możliwości, jakie oferuje maszyna do szycia Singer, to jest ich całkiem sporo, dzięki czemu staje się ona nie tylko dobrą propozycją na rozpoczęcie swojej przygody z szyciem, ale też świetnie nada się do bardziej zaawansowanego rzemiosła. Dzięki aż 32 programom ściegowym pozwoli na wykonanie ciekawych i oryginalnych ściegów czy zdobień, a możliwość szycia podwójną igłą sprawi, że nawet podstawowe ściegi będą się przepięknie prezentować.

    W jakie jeszcze funkcjonalności jest wyposażony sprzęt marki Singer? Maszyna do szycia pozwala na regulację docisku stopki, czyli siłę, z jaką naciska ona na ząbki transportera. Ma to ogromny wpływ na transportowanie materiału podczas szycia, zwłaszcza gdy będziemy chcieli szyć z bardzo cienkich lub bardzo grubych materiałów. Inną, przydatną funkcją jest zmiana położenia igły, która odbywa się do środka oraz lewej i prawej strony. Niewątpliwie często wykorzystanym programem będzie także automatyczne jednostopniowe obszycie dziurek na guziki, które zapewni im schludne zakończenia.

    Inne funkcje warte odnotowania to m.in.:

    • płynna regulacja szerokości ściegu (do 6 mm) - pozwoli decydować o szerokości każdego z 32 ściegów
    • płynna regulacja długości ściegu - do 4 mm
    • LEDowe oświetlenie przestrzeni wokół igielnicy - pobiera zdecydowanie mniej energii i wyróżnia się dłuższą żywotnością w stosunku do zwykłych żarówek, a przy tym się nie nagrzewa
    • automatyczny nawlekacz igły - umożliwi jeszcze szybsze i prostsze przewleczenie nitki przez oko igły, aniżeli manualny odpowiednik
    • 7-punktowy mechanizm transportu - większa liczba stopni transportujących przekłada się na lepszą precyzję pracy mechanizmu

    Czy maszyna do szycia Singer Heavy Duty 4432 ma w ogóle jakieś wady? Przy całej swej solidności i funkcjonalności jedną z nich może być niewątpliwie wysoka cena - by stać się właścicielem tego modelu, trzeba wydać około 900 zł, co sprawia, że nie każdy będzie mógł sobie na nią pozwolić i kupić ją na start nowo rodzącej się pasji.

    Poza ceną trudno przyczepić się do czegokolwiek jeszcze. Jest to jeden z najlepszych produktów na rynku i każdy nabywca tego modelu będzie bez wątpienia zadowolony i usatysfakcjonowany z możliwości, jakie otrzymał.

    Zalety
    Największa prędkość szycia (1100 obr/min)
    Rotacyjny chwytacz
    Cicha praca
    Aż 32 programy ściegowe
    Regulacja siły docisku stopki
    Możliwość zmiany położenia igły
    7-punktowy mechanizm transportu
    Możliwość regulacji szerokości ściegu aż do 6 mm
    Wysoka jakość i solidność wykonania
    Wady
    Wysoka cena - najdroższa maszyna do szycia w zestawieniu
    Stosunkowo ciężka (8,1 kg)

    Kup na Allegro

     

    2. Brother RH127 Kliknij aby kupić »

    Brother-RH127Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest maszyna do szycia Brother RH127. To bardzo dobra propozycja na rozpoczęcie przygody z szyciem, jak i na stawianie z nią już bardziej profesjonalnych kroków. Jak w branży krawieckiej spisuje się producent, który przez większość z nas kojarzony jest z produkcją drukarek i sprzętu biurowego? Sprawdźmy!

    Tym, czym wyróżnia się sprzęt japońskiego producenta to zastosowanie systemu Matic, który pozwala na szybką i dziecinnie prostą wymianę stopek w sposób zatrzaskowy - nie wymagający rozkręcania i skręcania poszczególnych części urządzenia. Dzięki temu nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli z tym najmniejszego problemu. A stopek do wyboru jest sporo, są to m.in. stopka uniwersalna, do ściegu krytego, do wszywania zamków czy przyszywania guzików.

    Jakie jeszcze ułatwienia wprowadził Brother? Maszyna do szycia jest wyposażona także w automatyczne nawijanie szpulki bębenka, regulację naprężenia górnej nici czy wbudowany nawlekacz igły. Użytkownik nie jest również ograniczony porą dnia, w której znajdzie czas na nowe hobby, a to dlatego, że maszyna Brother RH127 posiada wbudowaną lampę LED, która znakomicie oświetla pole pracy i co więcej nie nagrzewa się i pobiera mniej energii od standardowych żarówek.

    Przechodząc do bardziej zaawansowanych funkcji, na uwagę zasługuję m.in. szeroki wachlarz możliwości wyboru ściegu. Do wyboru mamy aż 27 programów ściegowych, a każdy z nich możemy płynnie regulować na długość (do 4 mm) i szerokość (do 5 mm). By jeszcze bardziej uatrakcyjnić nasze efekty szycia możemy również wykorzystać funkcję szycia podwójną igłą (która dołączona jest do zestawu), szycia wstecz i szycia na okrągło - dzięki wolnemu ramieniu. Nie bez powodu dołożono również funkcję automatycznego obszywania dziurek - dzięki temu obszycia dookoła guzików mogą wyglądać estetycznie i oryginalnie.

    Co więcej, maszyna do szycia Brother wyposażona jest w rotacyjny chwytacz, dzięki któremu praca urządzenia jest wyjątkowo cicha i nie obudzi śpiących domowników w trakcie naszej pracy. W teorii technologia rotacyjna powinna wpłynąć korzystnie także na maksymalną prędkość szycia, niestety w tym przypadku jest inaczej i model RH127 charakteryzuje się prędkością na poziomie 820 obrotów na minutę, co jest najsłabszym rezultatem w zestawieniu.

    Będąc już przy wadach, należy wspomnieć, że jest to druga najdroższa maszyna do szycia w naszym zestawieniu, a jej cena oscyluje w granicy 700 zł. Co więcej, urządzenie nie jest wyposażone w regulację docisku stopki, co jest sporym niedopatrzeniem, biorąc pod uwagę fakt, że tańsze modele oferują taką funkcjonalność.

    Na koniec warto przyjrzeć się także opiniom użytkowników - a te są niemal jednogłośnie pozytywne. Maszynę Brother chwalą zarówno początkujący jaki i bardziej zaawansowani miłośnicy krawiectwa. To chyba najlepszy dowód na to, że opisywany sprzęt, pomimo kilka swych drobnych mankamentów jest wart zakupu.

    Zalety
    Rotacyjny chwytacz
    Cicha praca
    27 programów ściegowych
    Funkcja szycia podwójna igłą, szycia wstecz i na okrągło
    Zatrzaskowy system wymiany stopek
    Możliwość zmiany położenia igły w trzech kierunkach
    6-punktowy mechanizm transportu materiału
    5 stopek w zestawie
    Funkcja automatycznego obszywania dziurek na guziki
    Wady
    Brak regulacji wysokości stopki
    Najniższa prędkość szycia (820 obr.min)
    Stosunkowo wysoka cena

    Kup na Allegro

     

    3. Janome Juno E1015 Kliknij aby kupić »

    Janome-Juno-E1015Przeglądając opinie w sieci można natknąć się na wiele pozytywnych komentarzy na temat modelu jaki jest maszyna do szycia Janome Juno E1015. Chwalona nie tylko przez początkujących, ale i tych bardziej doświadczonych. Jakie są jej wady i zalety? Co się kryje za tą ozdobną obudową? Sprawdźmy.

    Użytkownik ma do dyspozycji 15 programów ściegowych, zarówno tych użytkowych jak i ozdobnych. Czyli przyda się zarówno w podstawowych pracach krawieckich, jak wszywanie zamków, obszywanie guzików czy obszycie krawędzi, a także do szycia dekoracyjnego np. za pomocą ściegu owerlokowego.

    Maszyna Janome Juno E1015 może pracować podwójną igłą przydatną nie tylko w celach ozdobnych np. do zastosowania dwóch kolorów nici, ale i funkcjonalnych jak wszywanie gumki w spodnie. Producent zamieścił w zestawie wiele stopek, między innymi do wszywania zamków, podwijania, haftowania, dzięki temu urządzenie nada się do większości zastosowań.

    Juno E1015 tak jak większość maszyn posiada regulację szerokości zygzaka oraz regulację długości ściegu, niezbędną funkcją jest również możliwość szycia wstecz dla wzmocnienia zakończeń ściegów. Innymi przydatnymi funkcjami, które nie zawsze występują w maszynach do szycia, to automatyczny docisk stopki, dzięki temu stopka dopasowuje się do grubości materiału, zapobiegając jego przesuwaniu się a przy tym powstawaniu słabo naprężonych ściegów.

    Kolejnym aspektem umilającym pracę na maszynie jest transporter, zapewniający płynne przesuwanie się materiału po płytce. Czasami zdarza się, że mamy dosyć spory kawałek materiału do obszycia, dlatego transporter jak najbardziej przyda się w pracy na tym urządzeniu. Przydatne do bardziej sprecyzowanych obszyć będzie również regulacja naprężenia nici, zmieniająca wzór ścieg. Jedną z jej słabszych stron to regulacja szerokości tylko w ściegu zygzakowym, natomiast długość może być regulowana w każdym wzorze ściegu. Podsumowując jest to intuicyjna prosta maszyna, waży niewiele, a przy tym pracuje z dość wysoką mocą (60 W) jak na maszynę do użytku domowego.

    Zalety
    15 rodzajów ściegów, w tym owerlokowy
    Wiele stopek w zestawie do różnych zastosowań
    Możliwość pracy z podwójną igłą
    Automatyczny docisk stopki
    Transporter ułatwiający przesuwanie materiału po płytce
    Maszyna o wielu funkcjach, zarówno tych użytkowych jak i ozdobnych
    Chwalona przez wielu użytkowników za jej intuicyjność
    Wady
    Brak możliwości regulacji położenia igły
    Tylko jeden ścieg jest regulowany w szerokości

    Kup na Allegro

     

    4. Łucznik Milena 419 Kliknij aby kupić »

    Łucznik-Milena-419Łucznik Milena 419 to niewielka maszyna w niskiej cenie, szczególnie polecana dla tych, którzy potrzebują kompaktowe urządzenie. Jednocześnie chcą ją używać do bardziej skomplikowanych prac.

    Maszyna do szycia Łucznik Milena 419 jest dosyć malutka, idealnie nada się kiedy nie mamy za dużo miejsca w domu lub nie będziemy jej potrzebować za często. Jak z jej funkcjonalnością? Maszyna do szycia Milenia daje możliwość wyboru ściegu z aż 22 wzorów wraz z ich regulacją długości oraz szerokości. Wybór funkcji pozwala m.in na wszywanie guzików, zamków oraz podszywanie brzegów ściegiem krytym.

    Producent w komplecie zamieszcza stopki do różnych zastosowań zarówno do przeróbek użytkowych jak i dekoracyjnych. Dzięki temu, możemy mieć pewność, że maszyna sprosta naszym potrzebom.

    Jakie rozwiązania zastosował jeszcze Łucznik? Maszyna do szycia, ma funkcję szycia wstecz, dzięki temu może dokładnie zabezpieczyć końce ściegów przed pruciem się. Kolejną zaletą jest możliwość szycia podwójną igłą, przyda się to podczas wszywanie gumki w spodnie czy do wykonania ozdobnego ściegu w dwóch kolorach. Maszyna Łucznik Milena w swoich ustawieniach wzorów ma również ścieg owerlokowy, dzięki, któremu możemy złączyć elementy materiału lub w ozdobny sposób wykończyć krawędzie. Maszyna ma również możliwość pikowania, czyli zszywania materiału ocieplającego z materiałem wierzchnim.

    Z wad na pewno należałoby wymienić brak uchwytu do przenoszenia maszyny oraz brak regulacji docisku stopki. Te ostatnie jest przydatne kiedy chcemy dopasować docisk stopki do grubszego materiału. Mimo tych wad wymienionych jest to idealny wybór dla tych, którzy nie mają za dużo miejsca w domu, a samą maszynę potrzebują do przeróbek na niewielkich materiałach.

    Zalety
    Do wyboru aż 22 wzory ściegów z regulacją zarówno ich długości jak i szerokości
    Możliwość zastosowania podwójnej igły
    Niewielkie wymiary maszyny ułatwiają przechowywanie
    Wiele zastosowań (m.in wszywanie guzików, zamka, gumki, pikowanie, ozdobne wykańczanie brzegów)
    Funkcja szycia wstecz
    Wiele wzorów ozdobnych m.in ścieg owerlokowy
    Wady
    Brak uchwytu do przenoszenia
    Brak regulacji docisku stopki

    Kup na Allegro

     

    5. JUKI HZL-27Z Kliknij aby kupić »

    JUKI-HZL-27ZMaszyna do szycia Juki to model dla tych, którzy wiedzą, że będą dosyć często korzystać z urządzenia. Wysoka moc oraz rozbudowane funkcje pozwolą na używanie maszyny nie tylko do drobnych przeróbek, ale i większych projektów.

    Maszyna Juki, cieszy się pozytywnymi opiniami nt. niezawodności i funkcjonalności. Oprócz 22 wzorów ściegów, maszyna posiada w zestawie aż 11 stopek do różnych zastosowań. Daje to możliwość wszechstronnego zastosowania maszyny, zarówno do prostych przeróbek (przyszywanie guzika, zamka, gumki w spodnie) jak i szycia dekoracyjnego (np. ozdobne wykończanie brzegów za pomocą ściegu owerlokowego).

    To co odróżnia ten model od tańszych to rotacyjny chwytacz, dzięki czemu pracuje ciszej i szybciej. Dodatkowo, wymiana szpulki w takim rozwiązaniu następuje dosyć szybko. Maszyna, jako jedyna w zestawieniu również posiada automatyczny nawlekacz nici, dzięki temu znacznie skraca czas potrzebny do przygotowania maszyny do pracy.

    Czym jeszcze wyróżnia się model od firmy Juki? Maszyny tej wersji są chwalone za przezroczysty bębenek dzięki temu widać kiedy się kończy nić. 7 punktowy układ ząbków transportowych zapewnia płynne przemieszczanie się materiału po płytce, usprawniając przy tym pracę. Użytkownicy na pewno docenią automatyczne nawlekanie nici, co znacznie przyspieszy przygotowanie maszyny do pracy. Regulacja naprężenia nici pozwala na precyzyjniejsze ustawienie ściegu pod własne preferencje. Kolejną niezbędną funkcją, w którą wyposażona jest maszyna do szycia Juki to możliwość szycia wstecznego, dzięki której zabezpieczamy zakończenie ściegu. Juki HZL 27z, przez wielu użytkowników jest chwalony za niezawodność oraz dość cichą pracę jak na swoją sporą moc.

    Zalety
    Do wyboru 22 wzorów ściegów (zarówno użytkowych jak ozdobnych)
    7 punktowy układ ząbków transportowych zapewnia płynne szycie nawet długich materiałów
    Przezroczysty bębenek umożliwiający sprawdzenie ile nici jeszcze pozostało
    Automatyczne nawlekanie nici
    Cicha i szybka praca, dzięki wahadłowi rotacyjnemu
    Regulacja naprężenia nici
    Możliwość szycia wstecz
    Wady
    Niektórzy użytkownicy zaznaczają, że oświetlenie jest dosyć słabe
    Wysoka cena

     Kup na Allegro