Aktualizacja: Grudzień 2022

Dostępne na rynku naleśnikarki, czyli proste urządzenia służące do przyrządzania naleśników różnią się od siebie między innymi rodzajem, wielkością oraz mocą działania. Aby ułatwić dokonanie trafnej decyzji zakupowej, stworzyliśmy poniższy ranking, w którym zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane obecnie modele naleśnikarek. W zestawieniu znalazły się produkty o różnych cenach oraz parametrach, dzięki czemu każdy powinien znaleźć wśród nich model dostosowany do własnych potrzeb.

Najtańsza alternatywa
Naleśnikarka Delimano
Naleśnikarka Delimano

Rozwiń

Nasz wybór
Naleśnikarka elektryczna Lund
Naleśnikarka elektryczna Lund

Rozwiń

Wybór premium
Naleśnikarka Transa Electronics
Naleśnikarka Transa Electronics

Rozwiń

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje naleśnikarka elektryczna Lund, przystępny cenowo model, umożliwiający przygotowanie dowolnych placków i naleśników bez konieczności użycia tłuszczu.

Drugie miejsce zajmuje naleśnikarka marki Transa Electronics, natomiast trzecie miejsce należy do naleśnikarki Delimano, która jest najtańszym produktem spośród wszystkich modeli naleśnikarek uwzględnionych w naszym zestawieniu.

Poza wyżej wymienionymi modelami naleśnikarek, w rankingu znalazły się również produkty First Austria, Clatronic, Severin oraz kolejny model marki Delimano.

Spis treści:

Ranking naleśnikarek

1. Naleśnikarka elektryczna Lund

Naleśnikarka elektryczna Lund
Naleśnikarka elektryczna marki Lund to uniwersalne urządzenie do przygotowywania naleśników, działające z mocą wynoszącą 1000 W. Urządzenie zostało wyposażone w standardową płytę grzewczą o średnicy 30 cm. Naleśnikarka nadaje się do przyrządzania dań, takich jak omlety, placki, racuchy czy tortille.

JAKOŚĆ

CENA

Urządzenie do naleśników Lund posiada solidną, nieprzywierającą płytę grzewczą, która umożliwia przygotowywanie równomiernie wysmażonych placków. W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie patelni, naleśnikarka Lund nie wymaga użycia tłuszczu, dzięki czemu przyrządzane potrawy są znacznie zdrowsze i mniej kaloryczne.

Naleśnikarka Lund została wyposażona w funkcję umożliwiającą płynne regulowanie temperatury płyty grzewczej. Takie rozwiązanie ułatwia dostosowanie temperatury do rodzaju ciasta, które wykorzystujemy do przygotowania konkretnego dania. Aby ułatwić proces robienia naleśników, urządzenie zostało wyposażone w termostat, który umożliwia utrzymanie ustawionej wcześniej temperatury.

Produkt marki Lund wyróżnia się bardzo praktyczną konstrukcją. Dzięki uniesionym krawędziom, ciasto nie wylewa się poza powierzchnię płyty grzewczej, co znacznie usprawnia proces przygotowywania naleśników oraz zapobiega powstawaniu zabrudzeń na blacie kuchennym. Przy zakupie naleśnikarki otrzymujemy również praktyczne akcesoria kuchenne, w tym szpatułkę oraz drewnianą łopatkę, które znacznie ułatwiają rozprowadzanie ciasta na płycie grzewczej.

Zalety
Nieprzywierająca powłoka
Akcesoria kuchenne w zestawie
Wbudowana lampka kontrolna
Możliwość regulacji temperatury
Wady
Brak

2. Naleśnikarka Transa Electronics

Naleśnikarka Transa Electronics
Naleśnikarka marki Transa Electronics to model XXL, działający z mocą 1500 W. Duża powierzchnia płyty grzewczej umożliwia przygotowywanie różnorodnych placków, naleśników czy tortilli. Przy zakupie oprócz urządzenia otrzymujemy również łopatkę, ułatwiającą przewracania naleśników na drugą stronę oraz poręczną szpatułkę do rozprowadzania ciasta na powierzchni płyty.

JAKOŚĆ

CENA

Dzięki ponadprzeciętnej mocy wynoszącej 1500 W, naleśnikarka Transa Electronics nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i do stosowania w profesjonalnych punktach gastronomicznych. Większa moc wpływa na zwiększoną efektywność urządzenia, dzięki czemu naleśnikarka w krótkim czasie jest w stanie przygotować stosunkowo dużą ilość dowolnych placków.

Urządzenie zostało wyposażone w intuicyjną lampkę kontrolną, która informuje o gotowości płyty grzewczej do pracy. Na uwagę zasługuje również termoizolowana obudowa naleśnikarki, która zapobiega nagrzewaniu całej powierzchni urządzenia, co zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych poparzeń w trakcie przyrządzania naleśników.

Naleśnikarka Transa Electronics to lekkie, kompaktowe urządzenie o ponadprzeciętnych parametrach. Model został wyposażony w wiele udogodnień, takich jak wbudowana lampka kontrolna, nieprzywierająca płyta grzewcza czy obecność antypoślizgowych nóżek, zabezpieczających przed przemieszczaniem się urządzenia po blacie kuchennym.

Zalety
Szybkie nagrzewanie
Nóżki antypoślizgowe
Termoizolowana obudowa
Wysoka jakość wykonania
Wady
Wyższa cena

3. Naleśnikarka Delimano

Naleśnikarka Delimano
Elektryczna naleśnikarka Delimano to najtańszy model spośród wszystkich produktów, które znalazły się w naszym zestawieniu. Urządzenie działa z mocą wynoszącą 800 W, więc może stanowić doskonały wybór dla osób poszukujących standardowej naleśnikarki do użytku domowego.

JAKOŚĆ

CENA

Naleśnikarka Delimano nadaje się do przygotowywania placków, racuchów i naleśników o średnicy 20 cm. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez producenta, przygotowanie jednego naleśnika o standardowej grubości z wykorzystaniem urządzenia nie powinno przekroczyć 20 sekund.

Aby ułatwić przyrządzanie ulubionych placków, naleśnikarka została wyposażona w lampkę kontrolną, informującą o gotowości urządzenia do pracy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że po umieszczeniu ciasta na płycie grzewczej, będzie ono poddane odpowiedniej temperaturze, wpływającej na równomierne wysmażenie naleśnika z każdej strony.

Urządzenie do przyrządzania naleśników marki Delimano cechuje się lekkością oraz kompaktowymi wymiarami. Cechą wyróżniającą naleśnikarkę na tle pozostałych modeli, które zostały uwzględnione w naszym rankingu jest jej bezprzewodowa konstrukcja, umożliwiająca korzystanie z urządzenia w dowolnym miejscu, zapewniając przy tym wygodę oraz maksymalną swobodę ruchów.

Zalety
Bezprzewodowa konstrukcja
Wygodny uchwyt
Niska cena
Nienagrzewające się uchwyty
Wady
Brak

4. Naleśnikarka First Austria

Naleśnikarka First Austria
Kompaktowa naleśnikarka First Austria to model cieszący się bardzo dobrymi opiniami wielu zadowolonych klientów. Urządzenie posiada wygodny schowek na przewód oraz wskaźnik informujący o gotowości do pracy oraz podłączeniu do zasilania. Naleśnikarka działa ze standardową mocą 1000 W.

JAKOŚĆ

CENA

Naleśnikarka First Austria została wyposażona w solidną płytę grzewczą, pokrytą nieprzywierającą powłoką. Obecność powłoki zapobiega przypalaniu oraz przywieraniu ciasta do powierzchni płyty. Po podsmażeniu naleśnika, można z łatwością przewrócić go na drugą stronę z wykorzystaniem szpatułki, która jest dołączona do zestawu.

Średnica płyty grzewczej w tym modelu wynosi 30 cm. Umożliwia to zrobienie naprawdę sporych naleśników czy tortilli, a w razie potrzeby umożliwia również jednoczesne przygotowywanie kilku mniejszych placków typu pancakes czy racuchów.

Naleśnikarka First Austria to solidny produkt w rozsądnej cenie. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję umożliwiającą regulację temperatury płyty grzewczej, co umożliwia dostosowanie jej poziomu do rodzaju ciasta, które planujemy umieścić na płycie.

Zalety
Podniesione krawędzie
Solidna płyta grzewcza
Funkcja regulacji temperatury
Wygodny schowek na przewód
Wady
Płyta grzewcza nie jest zdejmowana

5. Naleśnikarka Clatronic

Naleśnikarka Clatronic
Naleśnikarka marki Clatronic o mocy 900 W. Model cechuje się prostą konstrukcją oraz intuicyjną obsługą, dzięki czemu może stanowić doskonały wybór dla osób poszukujących urządzenia do przyrządzania naleśników w warunkach domowych. Urządzenie umożliwia przygotowanie wielu, równomiernie wysmażonych naleśników w krótkim czasie.

JAKOŚĆ

CENA

Urządzenie marki Clatronic przeznaczone jest do beztłuszczowego przygotowywania naleśników, racuchów, tortilli, omletów oraz innych, podobnych dań mącznych. Dzięki obecności nieprzywierającej powłoki, przygotowywanie ulubionych potraw nie wymaga użycia oleju, oliwy lub masła, dzięki czemu przyrządzane dania są zdrowsze i mniej kaloryczne.

Zdecydowaną zaletą naleśnikarki jest obecność nieprzywierającej powłoki, która znacznie ułatwia proces czyszczenia po przygotowaniu placków. Dzięki temu, że ciasto nie przywiera oraz nie przypala się do płyty grzewczej, wyczyszczenie jej wymaga jedynie przetarcia wilgotną szmatką lub gąbką.

Naleśnikarka Clatronic cechuje się parametrami, które stanowią doskonały wybór do użytkowania w domu. Uniwersalna moc urządzenia, możliwość regulacji temperatury oraz wbudowana, nieprzywierająca powłoka umożliwiają przygotowanie wielu pysznych, cienkich naleśników w stosunkowo krótkim czasie.

Zalety
Nieprzywierająca powłoka
Możliwość regulacji termostatu
Krótki czas nagrzewania
Solidne wykonanie
Wady
Brak

6.Naleśnikarka Severin

Naleśnikarka Severin
Elektryczna naleśnikarka marki Severin, wyposażona w solidną płytę grzewczą o średnicy 30 cm. Dzięki wbudowanym, antypoślizgowym nóżkom, urządzenie jest bardzo stabilne i nie przesuwa się po powierzchni blatu kuchennego. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa naszą wygodę oraz bezpieczeństwo w trakcie przygotowywania ulubionych dań.

JAKOŚĆ

CENA

Tak jak większość dostępnych na rynku naleśnikarek, model marki Severin został wyposażony w nieprzywierającą powłokę, która umożliwia beztłuszczowe smażenie naleśników, omletów czy placków typu pancakes.

Naleśnikarka Severin posiada termoizolacyjną obudowę, która została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Materiał obudowy zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu pozostałych części naleśnikarki, co zwiększa nasz komfort oraz zmniejsza ryzyko poparzenia się o powierzchnię urządzenia.

Urządzenie do przyrządzania naleśników marki Severin to doskonały wybór dla osób poszukujących solidnej naleśnikarki w przystępnej cenie. Przy zakupie naleśnikarki otrzymujemy również poręczne akcesoria kuchenne, ułatwiające nakładanie ciasta na płytę grzewczą oraz usprawniające przerzucanie naleśników na drugą stronę.

Zalety
Funkcja regulacji temperatury
Antypoślizgowe zabezpieczenia
Termoizolacyjna obudowa
Wbudowana lampka kontrolna
Wady
Brak

7. Naleśnikarka Delimano Joy

Naleśnikarka Delimano Joy
Naleśnikarka Delimano Joy o mocy 1200 W oraz średnicy płyty grzewczej wynoszącej 30 cm. Urządzenie zalecane jest głównie do użytku domowego, natomiast może okazać się również przydatne do przyrządzania różnorodnych placków w mniejszych lokalach gastronomicznych. Naleśnikarka może służyć również do podgrzewania niektórych, przygotowanych wcześniej dań.

JAKOŚĆ

CENA

Zdecydowaną zaletą naleśnikarki Delimano Joy jest jej ponadprzeciętna moc, dzięki której urządzenie jest bardziej efektywne oraz jest w stanie przygotować sporą ilość naleśników w stosunkowo krótkim czasie. Poza tym naleśnikarka została wyposażona w solidną, nieprzywierającą płytę grzewczą, która zapobiega przywieraniu ciasta do powierzchni urządzenia.

Przy zakupie urządzenia, otrzymujemy również poręczną szpatułkę w kształcie litery T oraz łopatkę do przewracania naleśników. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, szpatułka jest w stanie rozprowadzić równomierną ilość ciasta na całej powierzchni płyty grzewczej.

Na spodzie urządzenia znajduje się przestrzeń, w której można umieścić kabel zasilający. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia przechowywanie naleśnikarki i zapobiega zniszczeniu kabla. Poza tym naleśnikarka została wyposażona również w intuicyjne pokrętło termostatyczne, które umożliwia regulację temperatury urządzenia.

Zalety
Duża moc
Nieprzywierająca płyta grzewcza
Miejsce na przechowywanie kabla
Nóżki antypoślizgowe
Wady
Brak

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej naleśnikarki może znacznie ułatwić przygotowywanie ulubionych placków oraz naleśników. Przed zakupem urządzenia, warto zastanowić się, jaką wielkość oraz moc powinna mieć naleśnikarka, która będzie dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. W zależności od własnych wymagań i preferencji, można dokonać wyboru pomiędzy naleśnikarkami automatycznymi, elektrycznymi, gazowymi oraz urządzeniami przeznaczonymi do użytku w profesjonalnych kuchniach. Aby ułatwić dokonanie trafnej decyzji zakupowej, zachęcamy do zapoznania się z opisami poszczególnych modeli naleśnikarek, które zostały uwzględnione w powyższym rankingu.