Aktualizacja: Maj 2022

Czysty dom stwarza nie tylko schludne, ale i zdrowe środowisko, pozbawione szkodliwych roztoczy. Najlepszy odkurzacz powinien więc stanowić jeden z podstawowych elementów domowego wyposażenia. Rynek AGD oferuje jednak wiele modeli, znacząco różniących się parametrami, więc wybór odpowiedniego urządzenia nie jest łatwy. Na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza? Jaki odkurzacz do domu okaże się najlepszy? Wybrać model z workiem czy bezworkowy? Czym powinny cechować się najlepsze odkurzacze? Poniższy ranking zawiera odpowiedź na każde z postawionych pytań.

  1. Zelmer Jupiter ZVC427HT
  2. Philips PowerPro Compact FC9333/09
  3. Bosch BGC05AAA1/BGC05AAA2
  4. Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY
  5. Samsung VC07M31C0HG
  6. Poradnik wyboru odkurzacza

Porównanie odkurzaczy klasycznych:

Model:CenaMoc [W]Filtr:Pojemnik na kurz [l]Worek na kurz [l]Wskaźnik zapełnieniaTurboszczotkaPoziom hałasu [dB]Zasięg pracy [m]Waga [kg]Roczne zużycie energii [kWh]Klasa skuteczności odkurzania dywanówKlasa skuteczności odkurzania podłóg twardychKlasa energetycznaKlasa reemisji kurzu :
Zelmer Jupiter ZVC427HT
Sprawdź cenę »890
antyalergiczny (HEPA H13)
nie dotyczy
4TAKTAK77
10
4,9
34
C
A
B
A
Philips PowerPro Compact FC9333/09Sprawdź cenę »650antyalergiczny (Clean Air)
1,5
nie dotyczy
przezroczysty pojemnik
NIE76
9
4,525
C
A
A
A
Bosch BGC05AAA1/BGC05AAA2Sprawdź cenę »700antyalergiczny (EPA 10)
1,5nie dotyczy
przezroczysty pojemnik
NIE78
9
4,428D
A
A
A
Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY
Sprawdź cenę »750antyalergiczny (Allergy Plus)
nie dotyczy
3,5TAKNIE58125,9
24,4B
A
A
A
Samsung VC07M31C0HG
Sprawdź cenę »650tekstylny (Microfiltr)
2nie dotyczy
przezroczysty pojemnik
NIE809
4,528D
A
A
B

Najlepsze odkurzacze tradycyjne – Ranking odkurzaczy 2021

 

1. Zelmer ZVC427HT

Kliknij aby kupić »

Zelmer ZVC427HTKlasyczne odkurzacze są wybierane przez największą liczbę osób. Odznaczają się dużą mocą ssania, dzięki czemu świetnie pochłaniają brud i pozwalają utrzymać w pomieszczeniach czystość. ZELMER ZVC427HT to doskonały produkt, który znalazł się w naszym zestawieniu najlepszych odkurzaczy. Jego główną zaletą jest antyalergiczny filtr HEPA H13, który pozwala zatrzymać aż 99,95% wszystkich zanieczyszczeń – dom staje się więc dzięki niemu przestrzenią, w której można swobodniej odetchnąć. Co warto wiedzieć o tym sprzęcie?

Odkurzacz workowy Zelmer cechuje się wysoką mocą zasysania zanieczyszczeń. Moc ssania wynosi aż 890 W, a przy tym worek na kurz ma aż 4 litry – zapełnia się systematycznie, ale niezbyt szybko. W tym klasyczne odkurzacze górują nad wersjami bezworkowymi. Warto wiedzieć, że model ten jest wyposażony w dodatkowy wskaźnik zapełnienia, więc użytkownik będzie wiedział kiedy należy wymienić worek. Zasięg pracy sprzętu także jest dosyć duży – wynosi 10 metrów, co jest doskonałym wynikiem. Odkurzacz Zelmer workowy to trwały, solidny sprzęt, o klasie skuteczności czyszczenia dywanów C. Wspomniany już, antyalergiczny filtr HEPA jest jego kolejną zaletą. Warto też wspomnieć o specjalnym dodatku – turboszczotce. Zelmer ZVC427HT dzięki niej jeszcze lepiej usuwa zanieczyszczenia z dywanów – w tym również sierść.

Jeśli chodzi o firmę Zelmer, odkurzacz tej marki, jaki opisujemy, nie jest oczywiście wolny od wad. Posiada on klasę energetyczną B, w związku ze swoim dużym poborem mocy. Zapewnia dzięki temu dobrą moc ssącą, ale niestety wiąże się to również z największym zużyciem energii spośród wszystkich prezentowanych produktów (34 kWh). Warto dodać, że szukając tego produktu w sklepach, musimy pytać o model ZVC427HT, nawet jeśli chodzi nam o ZVC425HT. To dwa takie same produkty – zmieniła się jedynie nazwa. Jest to z pewnością sam w sobie spory minus – zamieszanie sprawia, że niektóre osoby pytają o inny sprzęt.

Odkurzacz Zelmer Jupiter ZVC427HT to najczęściej wybierany odkurzacz wśród użytkowników

Zalety
Antyalergiczny filtr HEPA H13
4 litrowy worek na kurz
Turboszczotka
Moc 890W
Wady
Klasa energetyczna B

Kup w RTV Euro AGD Kup w Media Expert

 

2. Philips PowerPro Compact FC9333/09

Philips PowerPro Compact FC9333/09Odkurzacz Philips PowerPro Compact FC9333/09 wyróżnia się dosyć niskim, rocznym zużyciem energii, a także nowoczesnym designem. Ma przezroczysty pojemnik, dzięki któremu można dojrzeć stopień zapełnienia. Posiada zresztą wiele innych zalet, choć także i pewne wady. Co warto o nim wiedzieć?

Wielką zaletą korzystania właśnie z modelu PowerPro Compact od marki Philips, jest jego duża moc ssania, mimo małego poboru mocy (tylko 650 W). Dobre zasysanie zanieczyszczeń sprawia, że dużo łatwiej jest dbać o czystość w pomieszczeniach. Kurz i brud są zresztą usuwane jeszcze sprawniej dzięki specjalnej nasadce TriActive. Zanieczyszczenia są zbierane przez duży otwór z przodu, ale również przez mniejsze otwory umieszczone po lewej i po prawej stronie szczotki. Kolejna zaleta to posiadanie wysokiej jakości filtra antyalergicznego, który potrafi pozbyć się nawet w 99,9% wszystkich szkodliwych alergenów. Zbiera drobiny kurzu, a także sierść i wszelkie pyłki. To specjalny filtr ClearAir, który w dodatku można czyścić pod bieżącą wodą, dzięki czemu jest bardzo wydajny.

Niestety, odkurzacz bezworkowy Philips Pro Compact posiada także kilka wad. Użytkownicy narzekają na dość częste awarie systemu automatycznego zwijania kabla, przez co wystaje on ze sprzętu. Minusem jest także brak możliwości trzymania odkurzacza w pionie, kiedy się z niego nie korzysta. W związku z tym zdecydowanie zajmuje on więcej miejsca i ciężej jest znaleźć dla niego przestrzeń.

Zalety
PowerCyclone 5
Antyalergiczny filtr ClearAir
Nasadka TriActive
Wady
Brak możliwości parkowania odkurzacza w pionie
Częste awarie systemu automatycznego zwijania przewodu

Kup na Komputronik.pl Kup na Morele.net

 

3. Bosch BGC05AAA1/BGC05AAA2

Kliknij aby kupić »

Bosch BGC05AAA2BOSCH BGC05AAA1/BGC05AAA2 to dwa modele odkurzaczy klasycznych, które różnią się od siebie jedynie kolorem. Wszystkie parametry pozostają w nich takie same – dlatego też obydwa sprzęty opisujemy jednocześnie. Mają takie same wady i zalety, które sprawiły, że trafiły do naszego zestawienia. Taki odkurzacz bezworkowy Bosch wyróżnia się klasą energetyczną A, klasą reemisji kurzu A, klasą skuteczności odkurzania podłóg twardych A oraz klasą skuteczności odkurzania dywanów D. Odkurzacz Bosch bezworkowy posiada przezroczysty pojemnik, dzięki czemu prezentuje się nadzwyczaj nowocześnie. Co warto wiedzieć o jego wadach i korzyściach płynących z jego stosowania?

Jeśli chodzi o popularną markę Bosch, odkurzacz bezworkowy, który prezentujemy, jest lekki, kompaktowy i przez to wygodny w użytkowaniu. Łatwo jest przenieść go z miejsca na miejsce i doczyścić przy jego pomocy różne powierzchnie w domu. To zwrotny produkt, o zasięgu pracy równym 9 metrów, o wadze 4,4 kilograma, przez co jest to najlżejszy odkurzacz klasyczny w naszym zestawieniu. Wysoka skuteczność odkurzania to zasługa nowoczesnego silnika HiSpin Motor – innowacyjnego i zapewniającego dużą moc ssącą, a jednocześnie niskie zużycie energii. To więc produkt na miarę nowoczesności. Bezworkowy odkurzacz Bosch wyposażony jest w filtr antyalergiczny (EPA 10), co jest jego kolejną zaletą.

Prezentowany model produktu jest co prawda lekki w porównaniu z innymi, jednak nie posiada gumowych kółek. Zdecydowanie utrudnia to manewrowanie odkurzaczem. Wadą jest też poziom hałasu równy 78 dB, jaki emituje odkurzacz w trakcie swojej pracy. Nie jest to najgłośniejszy odkurzacz w naszym zestawieniu, ale jednak dość głośny. Kolejny minus to wspomniana już klasa skuteczności odkurzania dywanów, która w tym wypadku jest najniższa w naszym rankingu.

Zalety
Silnik HiSpin Motor
Wygodny w użyciu
Bez workowy
Najlżejszy w zestawieniu
Wady
Brak gumowych kółek
Poziom hałasu 78 dB
Klasa skuteczności odkurzania dywanów o wartości D

 

4. Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY

Kliknij aby kupić »

Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGYW naszym zestawieniu znalazł się odkurzacz Electrolux UltraSilencer ZEN EUS8ALRGY – świetny produkt marki Electrolux, który już gości w wielu domach i z pewnością sprawdzi się u każdego. Sprzęt posiada klasę energetyczną A, klasę reemisji kurzu A i klasę skuteczności odkurzania podłóg twardych A. To znakomity produkt, który pozwala dobrze doczyścić powierzchnie i ma wiele zalet. Co warto o nim wiedzieć?

Cichy odkurzacz Electrolux posiada wiele zalet. Jest to produkt o najmniejszym zużyciu energii, spośród wszystkich zaprezentowanych przez nas modeli odkurzaczy klasycznych. Jego roczne zużycie energii wynosi około 24,4 kWh. Góruje też nad innymi modelami najdłuższym kablem, dzięki czemu zasięg jego pracy to aż 12 metrów, co pozwala często skutecznie odkurzyć całe mieszkanie, bez konieczności przepinania wtyczki do innego gniazdka. Spośród wszystkich omawianych urządzeń to właśnie Electrolux jest odkurzaczem, który posiada najwyższą klasę skuteczności odkurzania dywanów (B). Jego wielką zaletą jest też wyjątkowo cicha praca. Dźwięki są na tyle delikatne, że nie przeszkadzają innym domownikom. Nawet długie i dokładne odkurzanie nie spowoduje bólu głowy i nie trzeba będzie z powodu hałasu przerywać tej czynności. Poziom emitowanego hałasu jest wyjątkowo niski – jedynie 58 dB, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Z odkurzacza można korzystać nawet przy śpiącym dziecku, nie przeszkadzając mu we śnie. Kolejna zaleta to antyalergiczny filtr Allergy Plus.

Produkt marki Electrolux, odkurzacz Ultrasilencer, to sprzęt, który nie jest wolny od wad. Użytkownicy często zgłaszają dosyć niską jakość jego wykonania, co z pewnością wpływa na trwałość produktu. Nie przekłada się jednak na cenę, gdyż jest to model drogi – najdroższy, jeśli brać pod uwagę produkty z naszego zestawienia. Jest to też najcięższy odkurzacz w naszym rankingu – jego waga wynosi 5,9 kilograma.

Zalety
Poziom hałasu 58 dB
Najwyższa klasa skuteczności odkurzania dywanów o wartości B
Największy zasięg pracy 12 m
Zużycie energii 24,4kWh
Antyalergiczny filtr Allergy Plus
Wady
Waga 5,9 kg
Najwyższa cena

Kup w Media Markt Kup w Media Expert

 

5. Samsung VC07M25E0WR/GE

Samsung VC07M31C0HGModel Samsung VC07M31C0HG to świetny odkurzacz klasyczny – sprzęt o klasie skuteczności odkurzania podłóg twardych A, klasie energetycznej A oraz klasie reemisji kurzu B. Nie posiada takich dodatków jak turboszczotka, ale ma za to inne zalety – dlatego znalazł się w naszym zestawieniu. Co warto wiedzieć o jego plusach i minusach?

Zaletą prezentowanego modelu odkurzacza klasycznego są między innymi zastosowane filtry. To tak zwany Microfiltr (filtr tekstylny), który ma jeden niewątpliwy plus – jest produktem wielokrotnego użytku. Produkt ten wystarczy przepłukać pod bieżącą wodą, by go dobrze wyczyścić z zabrudzeń i zachowuje po tej czynności pełnię swoich właściwości ochronnych. Niewątpliwą zaletą, jaką posiada odkurzacz bezworkowy Samsung, jest możliwość sterowania poziomem mocy ssącej poprzez rączkę – wbudowana jest w nią specjalna funkcja. Użytkowanie odkurzacza jest przez to dużo wygodniejsze. Zaletą jest również obecność specjalnej turbiny Anti-Tangle. Uniemożliwia ona przedostawanie się zanieczyszczeń do silnika sprzętu. Tym samym chroni go przed uszkodzeniem, a opróżnianie pojemnika z brudu staje się bardzo proste. Produkt zachowuje też pełnię mocy ssącej, sprawnie odkurzając powierzchnie.

Model Odkurzacz Samsung bezworkowy posiada najniższy stopień skuteczności odkurzania dywanów (klasę D), biorąc pod uwagę wszystkie sprzęty wymienione w naszym zestawieniu. Użytkownicy donoszą również, że turbina Anti-Tangle niezbyt dobrze spełnia swoją funkcję. Podobno jej efektywność szwankuje, gdy przychodzi odkurzyć zwierzęcą sierść, a dobry odkurzacz powinien umiejętnie oczyszczać z niej powierzchnie. Sporo osób ma przecież owłosionych pupili domowych. Minusem jest także poziom hałasu, emitowanego przez ten odkurzacz bezworkowy Samsung. Jeśli chodzi właśnie o głośność pracy, model ten zajmuje ostatnie miejsce w naszym rankingu, z poziomem sięgającym aż 80 dB (jest więc raczej głośny).

Zalety
Filtry wielokrotnego użytku
Sterowanie w rączce odkurzacza
Turbina Anti-Tangle
Wady
Poziom hałasu 80 dB
Klasa skuteczności odkurzania dywanów o wartości D