Aktualizacja: Lipiec 2022

Z pewnością każdy z nas chce poruszać się samochodem z czystym i pachnącym wnętrzem. Jednak nie każdy wie jak proces sprzątania samochodu sobie uprościć. Wychodząc naprzeciw tak istotnym potrzebom, przedstawiamy ranking odkurzaczy samochodowych. Każdy odkurzacz do samochodu prezentowany poniżej cechuje się wysoką mocą ssącą, niezawodnością i pozytywnymi opiniami użytkowników, jednak jak wybrać najlepszy odkurzacz samochodowy? Ranking przedstawiający odkurzacze samochodowe oraz poradnik, w którym opisujemy jak wybrać odkurzacz do samochodu, z pewnością pomoże w wyborze.

  1. Black & Decker Flexi PD1200AV-XK
  2. Baseus Shark One
  3. Philips MiniVac FC6149/01
  4. Bosch Move BHN14090
  5. Odkurzacz samochodowy Lidl 12 V HS 12.0 B2 BL
  6. Poradnik wyboru odkurzacza samochodowego

Porównanie najlepszych odkurzaczy samochodowych:

ModelCenaPojemnik [l]Przewód [m]Czas pracy [min]Zasilanie z gniazdka zapalniczki samochodowejPoziom hałasu [dB]Waga [kg]
Black & Decker Flexi PD1200AV-XKSprawdź cenę »0,56
5

30
TAK
75
1,49
Baseus Shark One 65WSprawdź cenę »brak danych
5
22
TAK
70
0,63
Philips MiniVac FC6149/01Sprawdź cenę »0,5
5
11
TAK
81
1
Bosch Move BHN14090Sprawdź cenę »0,3
nie dotyczy
12
NIE
80
1,2
Odkurzacz samochodowy Lidl 12 V HS 12.0 B2 BLSprawdź cenę »0,4
3nie dotyczy
TAK
brak danych
0,8

Najlepsze odkurzacze samochodowe – Ranking odkurzaczy samochodowych 2021

 

1. Odkurzacz do samochodu Black & Decker Flexi PD1200AV-XK Kliknij aby kupić »

Black-Decker-Flexi-PD1200AV-XKPierwszym prezentowanym modelem w naszym zestawieniu najlepszych odkurzacz samochodowych, jest odkurzacz samochodowy Black&Decker Flexi PD1200AV-XK, którego koszt to około 150 złotych.

Za tę cenę otrzymujemy urządzenie, które jest w stanie spokojnie pracować 30 minut na w pełni naładowanym akumulatorze. Jest to jednocześnie najlepszy wynik spośród sprzętów z naszego zestawienia. Black&Decker odkurzacz samochodowy poza tym posiada oczywiście zasilanie przewodowe. 5-metrowy przewód bez problemu pozwoli na odkurzenie całej powierzchni bez zmartwienia, że może zabraknąć go na tył samochodu lub bagażnik. Dzięki niemu dosięgniesz do najdalszych zakamarków w samochodzie.

Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli, odkurzacz samochodowy Black&Decker PD1200AV – XK posiada pojemnik transparentny, który pomoże w oszacowaniu, kiedy jest zapełniony i należy go opróżnić. Jego pojemność sięga aż 560 ml, co jest rekordem wśród urządzeń z rankingu. To, na co warto również zwrócić uwagę, to system odwirowywania kurzu Cyclonic. To dzięki niemu filtr jest utrzymywany przez bardzo długi czas w czystości. Poza tym aspektem odkurzacz samochodowy Black Decker posiada potrójną filtrację, co definitywnie zwiększa skuteczność, jak i samą trwałość i żywotność całego urządzenia.

Samo urządzenie posiada opatentowany przez producenta system „silnik w filtrze”, czemu Black Decker odkurzacz samochodowy zawdzięcza całkiem kompaktowe wymiary, przy jednoczesnej sporej wydajności w porównaniu do innych produktów tej klasy. Wyżej wspomniany silnik pozwala na przepływ powietrza na poziomie 1014 litrów na minutę, ale i zapewnia moc ssącą na poziomie 12 W. Jest to swoistego rodzaju dowód na to, iż Black and Decker odkurzacz samochodowy bez problemu poradzi sobie z nawet mocnymi zabrudzeniami aut. Dodatkowo pomoże nam w tym końcówka szczelinowa, dzięki której będziemy w stanie odkurzyć nawet najmniejsze szczeliny pod siedzeniami czy pomiędzy nimi. Wszystko to otrzymujemy w zestawie z torbą do przewożenia, która może się przydać przy transporcie, zwłaszcza, iż odkurzacz Black&Decker samochodowy jest dosyć ciężki w porównaniu z innymi sprzętami w zestawieniu i jego waga to 1,5 kilograma.

BLACK+DECKER flex auto 12V car vacuum cleaner In Action

Odkurzacz samochodowy Black&Decker Flexi PD1200AV-XK to najczęściej wybierany odkurzacz do samochodu wśród użytkowników

Zalety
Najdłuższy czas pracy bezprzewodowej (30 min)
Transparentny pojemnik na kurz o największej pojemności 560 ml
Przewód zasilający o długości 5 metrów
System odwirowywania kurzu Cyclonic™
Potrójna filtracja
Dodatkowa długa końcówka szczelinowa w zestawie
Opatentowany system “silnik w filtrze”
Przepływ powietrza na poziomie 1014 litrów na minutę
Torba mieszcząca odkurzacz oraz akcesoria w zestawie
Wady
Najcięższy odkurzacz samochodowy w zestawieniu (1,5 kg)

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

2. Mocny odkurzacz samochodowy Baseus Shark One Kliknij aby kupić »

Baseus-Shark-One-65WKolejno w naszym zestawieniu znajduje się odkurzacz samochodowy Baseus Shark One 65W. Jest to drugi budżetowy model w rankingu obok modelu z Lidla. Koszt tego urządzenia to zaledwie 90 złotych, a do wyboru mamy dwie wersje.

Pierwsza – tańsza wyposażona jest w przewód z wtyczką do samochodu. Sam kabel wynosi 5 metrów, co wystarczy na posprzątanie nawet sporej wielkości auta. Drugą opcją jest nieco droższa, bezprzewodowa wersja. W tym przypadku odkurzacz pracuje około 22 minut na w pełni naładowanym akumulatorze. Czas jego ładowania też nie jest najgorszy, gdyż wystarczą 3-4 godziny do pełnego uzupełnienia baterii. Sama waga urządzenia sprawia, że aż chce się za niego sięgnąć! Baseus odkurzacz samochodowy waży zaledwie 630 gramów, co sprawia, iż jest najlżejszym sprzętem z naszego rankingu. Jest to o tyle istotne, iż odkurzacze samochodowe to sprzęty, które trzymamy w całości w dłoni podczas pracy. Kilogram czy dwa nie wydają się tak przerażającą wagą, jednak biorąc pod uwagę fakt, że podczas sprzątania operujemy odkurzaczem, cały czas trzymając go w górze – po 20-30 minutach możemy odczuć nawet tak mały ciężar.

Poza lekkością jest to również najcichszy model z naszego zestawienia. Podczas pracy emituje głośność na poziomie zaledwie 70 dB, co pozwala na puszczenie muzyki podczas pracy. Zastosowanie podwójnej filtracji, czyli wcześniej już wspomnianego systemu Cyclonic, pozwala na o wiele dokładniejsze wsysanie brudów, ale i na przedłużenie żywotności odkurzacza. Pierwszy filtr wyłapuje większe cząsteczki, natomiast drugi oddziela pył. A z czego wykonane są same filtry urządzenia? To nic innego jak stal chirurgiczna z nanosiatką. Zapewnia to nie tylko długotrwałą pracę i odporność, ale i możliwość wielokrotnego czyszczenia bez obaw o uszkodzenia mechaniczne.

Zestaw działa z podciśnieniem w rurach wynoszącym aż 4400 Pa, co oznacza dużą siłę zasysania. W zestawie natomiast znajdziemy dwie ssawki – szczelinowa, a także szczotkową. Bez trudu dotrzemy również do tych najciemniejszych miejsc dzięki wbudowanej latarce. Na wyposażeniu jest także torba do przechowywania całego produktu.

Chociaż odkurzacz samochodowy Baseus Shark One 65W jest nowym produktem na rynku i trudno jeszcze znaleźć opinie na jego temat, to strona producenta również nie ułatwia nam zadania i nie dostarcza zbyt wielu danych, co uznajemy za jedyną wadę tego urządzenia.

Zalety
Do wyboru wersja przewodowa i bezprzewodowa
Bardzo duża moc ssania dzięki podciśnieniu wynoszącym 4400 Pa
Przewód zasilający o długości 5 metrów
Technologia podwójnej filtracji Cyclonic
3 wymienne końcówki w zestawieniu
Cicha praca
Zmywalny filtr wykonany z chirurgicznej stali
Wbudowana latarka
Poręczna torba na odkurzacz i wszelkie akcesoria w zestawie
Wady
Producent nie podaje niektórych istotnych informacji, jak np. rozmiar pojemnika na brud

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

3. Odkurzacz samochodowy na akumulator Philips MiniVac FC6149/01 Kliknij aby kupić »

Philips-MiniVac-FC6149Czas na najdroższe urządzenie z naszej listy. Przedstawiamy odkurzacz samochodowy Philips MiniVac FC6149/01, który to dzięki szerokiej funkcjonalności nadaje się zarówno do samochodu, jak i do mieszkań i domów. Jego cena to 300 złotych, co jest sporym przeskokiem w porównaniu do innych urządzeń w rankingu.

Przechodząc do funkcjonalności – urządzenie może działać zarówno po podpięciu pod gniazdko elektryczne, jak i poprzez zasilanie akumulatorowe, a także można je podłączyć pod zasilacz samochodowy! Czas pracy bezprzewodowej to jedynie 11 minut, co jest najkrótszym wynikiem z zestawienia. Akumulatory NiMH o mocy 12 V nie mają jednak defektu, jakim jest efekt pamięci. Powoduje on stopniowe zmniejszanie się samej pojemności akumulatora, a co za tym idzie – skracania jego żywotności. Dzięki temu Philips FC6149 mimo wszystko ma bardziej wydajne i żywotne akumulatory niż urządzenia wyposażone w akumulatory kadmowe.

Podobnie jak poprzednie modele, tak i ten posiada transparentny pojemnik na kurz, który ułatwia ocenę obowiązku opróżnienia zawartości. Posiada również 2-stopniową, bezworkową komorę cykloniczną. Zapewnia ona optymalną filtrację poprzez zatrzymanie kurzu wewnątrz urządzenia nadmuchem odkurzacza. Dzięki pierwszemu filtrowi urządzenie zatrzymuje kurz, a przy drugim filtrze wyłapywane są mniejsze cząsteczki jak pyły. Ponadto aerodynamiczna w kształcie nasadka stworzona została do zbierania nawet najtrudniej dostępnych cząstek kurzu i zabrudzeń.

Philips odkurzacz samochodowy możemy przechowywać na podstawie ładującej, która to posiada łatwy zaczep do montażu naściennego, albo można postawić ją na stole. Zalety tego sprzętu można by wymieniać bez końca, jednak by nie było tak kolorowa należy nadmienić, zwłaszcza dla osób wrażliwszych na hałasy, że jest to najgłośniejszy sprzęt z naszego zestawienia z poziomem głośności 81 dB. W skład akcesoriów z zestawu wchodzą: mała i duża szczotka, mała i duża szczelinowa końcówka, która umożliwia, dostanie się do najmniejszych kątów, długą rurę, a także torbę do samego urządzenia. Dodatkowo pełną wygodę użytkowania zapewnia zaokrąglony uchwyt na samym odkurzaczu, jak i dosyć niska waga całego urządzenia wynosząca zaledwie 1 kg.

Zalety
3 sposoby zasilania, w tym możliwość pracy bezprzewodowej
Transparentny pojemnik na kurz
Aerodynamiczny kształt nasadki
Optymalna filtracja dzięki 2-stopniowej komorze cyklonicznej
Akumulator NiMH bez efektu pamięci
Bogaty zestaw dodatkowych akcesoriów
Torba do przechowywania odkurzacza w samochodzie
Wady
Najgłośniejszy odkurzacz w zestawieniu (81 dB)
Najkrótszy czas pracy bezprzewodowej (11 min)

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Bosch Move BHN14090 Kliknij aby kupić »

Bosch-Move-BHN14090Kolejną naszą propozycją jest odkurzacz ręczny Bosch BHN14090 Move. Jest to również sprzęt z wyższej półki, jednak jego cena jest sporo niższa niż poprzednika i wynosi około 200 złotych.

Odkurzacz wyposażony jest w technologię High Airflow, która powoduje wysoki przepływ powietrza, a także umożliwia wydajną separację kurzu, co zapewnia bardzo wysoką jakość odkurzania. Producent gwarantuje, iż Bosch odkurzacz samochodowy posiada również bardzo wydajne filtry, które gwarantują bardzo dokładne efekty czyszczenia. Podobnie jak model marki Philips, pracuje on zarówno pod bezpośrednim zasilaniem, jak i bezprzewodowo dzięki akumulatorom NiMH. Są one bardziej przyjazne środowisku niż modele kadmowe. Niestety, tak jak w przypadku poprzedniej propozycji, odkurzacz ręczny Bosch Move BHN14090 wytrzymuje bardzo krótko w pracy akumulatorowej. Wynosi ona 12 minut, przy jednoczesnym długim ładowaniu wynoszącym od 12 do 16 godzin, dlatego zaleca się bezprzewodowe korzystanie jedynie w nagłych przypadkach lub do szybkiego odkurzenia małych powierzchni. Jedną z niedogodności może być również niemożność podpięcia urządzenia do zasilenia samochodowego poprzez zapalniczkę.

Odkurzacz samochodowy Bosch 12 V nadaje się do użytku zarówno w samochodzie, jak i w naszym mieszkaniu. Posiada w zestawie dodatkową ssawkę typu szczelinowego, dzięki której bez problemu oczyścimy wszelkie zakamarki pod siedzeniami, jak i domowe szuflady czy blaty. Posiada on podobnie do poprzedników transparentny pojemnik na kurz, chociaż w przypadku tego modelu jest on stosunkowo mało pojemny, gdyż jego wielkość to zaledwie 300 ml. W przypadku urządzenia marki Bosch trudno nie zwrócić uwagi na głośność pracy, zwłaszcza, że jest ona stosunkowo wysoka – odkurzacz samochodowych Bosch emituje hałas na poziomie 80 dB.

To, na co również warto zwrócić uwagę przy tym sprzęcie, to filtry bardzo wysokiej jakości, które nie tylko ułatwiają sprzątanie, ale i same wykonane są ze specjalnego materiału. Dzięki temu możemy je bardzo sprawnie umyć pod zwykłą, bieżącą wodą.

Zalety
Wysoka skuteczność filtracji kurzu
System High Airflow
Przyjazny dla środowiska akumulator niklowo-wodorkowy (NiMH) bez efektu pamięci
Wysokiej jakości zmywalny filtr
Transparentny pojemnik na kurz
Dodatkowa ssawka szczelinowa w zestawieniu
Wady
Brak możliwości podpięcia odkurzacza za pomocą kabla do samochodowej zapalniczki
Stosunkowo krótki czas pracy bezprzewodowej (12 min)
Długi czas ładowania baterii (12 – 16 godzin)
Niewielka pojemność pojemnika na brud (0,3 l)
Dość głośny (80 dB)

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Odkurzacz samochodowy Lidl 12 V HS 12.0 B2 BL

Odkurzacz-samochodowy-Lidl-12-V-HS-12.0-B2-BLZaczniemy od niemal najlżejszego modelu z zestawienia, mianowicie odkurzacz samochodowy Lidl 12 V HS 12.0 B2 BL. Jak sama nazwa wskazuje – jest on dostępny w znanej, ogólnopolskiej sieci marketów.

Oprócz faktu, iż jest on drugi w kolejności co do najlżejszych urządzeń z naszej listy, to odkurzacz samochodowy Lidl 2021 jest również najtańszy. Za zestaw zapłacimy zaledwie 50 złotych, jednak musimy pamiętać, że zakup tego sprzętu jest możliwy jedynie w sklepach tej jednej sieci. Możemy go zamówić zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Odkurzacz samochodowy w Lidlu posiada w zestawie szereg akcesoriów – dysze do fug, wąż, który przedłuża możliwości manewru o 80 centymetrów, a także nasadkę do szczotki. Sam przewód zasilający posiada jedynie 3 metry, co może sprawić trudności przy sprzątaniu większych aut i busów. Należy też wziąć pod uwagę, iż Lidl odkurzacz samochodowy 2021 nie może pracować bezprzewodowo, co może utrudniać nam pracę na większych maszynach.

Z istotnych kwestii technicznych warto wiedzieć, że sprzęt można podpiąć do gniazda zapalniczki w aucie, tak więc nie potrzebuje dostępu do klasycznego gniazda elektrycznego. Możemy go więc użyć na każdym parkingu lub w jakichkolwiek nagłych wypadkach. Moc wyjściowa 120 W jest swoistym zapewnieniem, iż urządzenie bez większego trudu powinno poradzić sobie z wszelkim brudem na tapicerce. Poza wysoką mocą odkurzacz do samochodu Lidl posiada zmywalny system filtrów stałych, a także pojemnik transparentny o pojemności 400 ml na kurz. Dzięki przezroczystości pojemnika łatwo rozpoznasz, kiedy należy go opróżnić, aby nie zaburzyć działania urządzenia poprzez jego przeciążenie.

Niestety, producent nie podaje na swojej stronie informacji, z jaką głośnością, czy mocą ssania pracuje ten budżetowy odkurzacz samochodowy z Lidla. Firma nie precyzuje również, jaki jest maksymalny czas pracy ciągłej sprzętu. Z opinii, jakie możemy znaleźć, wynika jednak, iż jest to sprzęt warty wypróbowania.

Zalety
Niska cena – najtańszy odkurzacz samochodowy w zestawieniu
Zmywalny systemy filtrów stałych
Wiele akcesoriów w zestawie
Niska waga wynosząca zaledwie 0,8 kg
Transparentny pojemnik na kurz (400 ml)
Wyjściowa moc to aż 120 W, co sugeruje, że odkurzacz powinien skutecznie zbierać wszelki brud w samochodzie
Wady
Dość krótki przewód zasilający o długości jedynie 3 metrów
Brak takich informacji jak głośność pracy, czy moc ssania
Brak możliwości pracy bezprzewodowej