Aktualizacja: Styczeń 2023

Pyszne, pożywne śniadanie gotowe po kilku chwilach? To właśnie potrafi nowoczesny opiekacz do kanapek. Ranking opiekaczy do kanapek obejmuje jednak urządzenia, które oferują coś więcej, niż tylko podgrzewanie chleba. Najlepszy opiekacz 3w1 pozwoli zaserwować także pyszne gofry, donuty i wiele więcej – niektóre modele są wyposażone nawet w funkcję grillowania mięsa. Jaki sandwich toster wybrać? Na jakie cechy urządzenia warto zwrócić uwagę przed zakupem? Czym powinny charakteryzować się nowoczesne opiekacze? Ranking obejmuje najlepsze modele, cieszące się pozytywną opinią użytkowników.

  1. Tefal Snack Collection SW852D12
  2. MPM MOP-23M
  3. Severin SA 2968
  4. Poradnik wyboru opiekacza do kanapek

Porównanie opiekaczy do kanapek:

ModelMoc [W]Funkcja grill
Regulacja temperatury
Możliwość mycia w zmywarce
Przechowywanie w pionie
Nieprzywierająca powłoka
Górna powłoka
Wymienny zestaw płytek
Zwijanie przewodu
Tefal Snack Collection SW852D12700TAK (po dokupieniu odpowiedniej płytki)
NIE
TAK
TAK
TAK
stal nierdzewna
TAK
NIE
MPM MOP-23M
900TAK
NIE
TAK
TAK
TAK
stal nierdzewna
TAK
NIE
Severin SA 2968
1000
TAK
NIE
TAK
TAK
TAK
stal nierdzewna
TAK
NIE

Najlepsze opiekacze do kanapek – Ranking opiekaczy 2021

W naszym zestawieniu znalazło się 5 nowoczesnych urządzeń, które sprawdzą się w każdym domu. To chętnie wybierane modele od znanych producentów: Tefal Snack Collection SW852D12, Philips Daily Collection HD2392/00 i HD2392/90, Zelmer ZSM2001X (SM1400), MPM MOP-23M i Severin SA 2968. Dla jasności pragniemy od razu wyjaśnić, że Philips Daily Collection HD2392/00 i HD2392/90 to ten sam sprzęt, tylko dostępny w innym kolorze. W związku z tym można powiedzieć, że to jedno urządzenie, lecz dostępne w dwóch wersjach. Wymienione opiekacze marki Philips posiadają takie same wady i zalety – te same parametry. W rankingu będziemy je zatem traktować jak jeden model.

1. Opiekacz 3w1 Tefal Snack Collection SW852D12 Kliknij aby kupić »

Tefal Snack Collection SW852D12Opiekacz “sandwicz” to bardzo przydatny produkt w każdym domu – przydaje się do przygotowywania pysznego śniadania albo kolacji. Tefal Snack Collection SW852D12 to znakomity model opiekacza, cechujący się mocą 700 W. Jego komponenty myć w zmywarce, co zdecydowanie pomaga w utrzymaniu urządzenia w czystości. Prezentowany model posiada zresztą liczne zalety, ale i pewne wady – jakie?

Opiekacz Tefal SW852D12 to urządzenie bardzo poręczne. Po dokupieniu odpowiedniej płytki posiada nawet funkcję Grill, a wyjmowanie płyt sprawia, że mycie opiekacza jest bardzo proste – i to nawet w zmywarce. Tefal opiekacz 3w1 posiada również włącznik/wyłącznik, więc można wyłączyć sandwicher, nawet gdy nadal jest włączone do prądu – nie trzeba wyjmować kabla z gniazdka. To bardzo przydatny dodatek, gdy ktoś opieka kanapki partiami, w miarę jedzenia. Nienagrzewający się uchwyt to kolejny plus – zapobiegnie oparzeniom w czasie użytkowania. Ma to szczególne znaczenie, gdy w domu są dzieci. Tefal gofrownica 3 w 1 należy do Snack Collection. Posiada więc możliwość zamontowania jednego z 12 zestawów wymiennych płyt, które umożliwiają przyszykowanie różnorodnych posiłków. Mogą to być różne, słone lub słodkie przekąski. Wśród możliwości są między innymi gofry, panini, rurki z kremem, naleśniki czy wafle.

Toster Tefal 3 w 1 to świetne urządzenie, które posiada wielu fanów. Brak płyty grillowej, która musi zostać dokupiona do zestawu, jeśli ktoś chciałby jej używać, to jednak wielki minus tego modelu. Kolejnym minusem jest moc (700 W). Sandwich Tefal posiada niestety najniższą moc spośród wszystkich urządzeń do opiekania, które znalazły się w naszym zestawieniu. Może to świadczyć o niskich możliwościach opiekania, a zatem na przykład o tym, iż pewne produkty trzeba będzie szykować dłużej. Mimo wszystko opiekacz Tefal SW854D12 Snack Collection jest chętnie kupowany przez użytkowników.

Tefal Snack Collection- przygotowanie Panini i grillowane kanapki

Opiekacz Tefal SW852D12 to najczęściej wybierany opiekacz do kanapek wśród użytkowników

Zalety
Snack Collection – 12 zestawów wymiennych płyt
Włącznik/wyłącznik
Nienagrzewający się uchwyt
Wady
Brak płyty grillowej w standardzie
Najniższa moc spośród urządzeń naszego zestawienia

Kup na Allegro

2. Sandwich do kanapek MPM MOP-23M Kliknij aby kupić »

MPM MOP-23MOpiekacz MPM MOP-23M to doskonały sprzęt o imponującej mocy 900 W. Posiada funkcję grill, możliwość mycia w zmywarce i możliwość przechowywania w pionie bez ryzyka uszkodzenia. To zresztą tylko kilka zalet, jakimi dysponuje to urządzenie. Opiekacz 3w1 MPM MOP-23M to chętnie kupowany produkt – co warto o nim wiedzieć? Jakie zalety, a jakie wady można w nim znaleźć?

Opiekacz do kanapek MPM posiada wyjmowane płyty. Dzięki nim nie tylko istnieje możliwość wygodnego mycia urządzenia w zmywarce, ale także szykowania różnorodnych posiłków i przysmaków. Wymieniając tradycyjną płytę na płyty do gofrów czy płyty grillowe, można przygotować w urządzeniu na przykład znakomite gofry, kanapki panini, albo aromatyczne mięso. To ogromna zaleta, która sprawia, że jedno urządzenie posiada wiele zastosowań. Opiekacz MPM 3w1 ma jednak o wiele więcej zalet. Wysoka moc zapewnia dobrze upieczone kanapki – i wszystkie inne produkty, jakie się w nim szykuje. Z kolei obudowa ze stali nierdzewnej przyczynia się do większej wytrzymałości sprzętu. Może służyć przez długi czas i na pewno nadal będzie tak samo sprawny. Sandwich MPM może być przechowywany w pionie i posiada nieprzywierającą powłokę.

Jak każde urządzenie, tak i sprzęt MPM – opiekacz MOP-23M – posiada pewne wady. W tym przypadku jest to czas przygotowywania potrawy. Szykując mięso czy gofry właśnie w tym opiekaczu, niestety będziemy czekać na nie dłużej niż gdyby była to profesjonalna gofrownica lub grill. To spory minus, chociaż dla wielu potencjalnych kupców nie będzie miał zapewne większego znaczenia.

Zalety
Możliwość wymiany płyt
Obudowa ze stali nierdzewnej
Wysoka moc
Wady
Długi czas przygotowywania gofrów i mięsa

Kup na Allegro

3. Severin SA 2968 Kliknij aby kupić »

Severin SA-2968Opiekacz Severin SA 2968 to urządzenie o najwyższej mocy spośród wszystkich opiekaczy z naszego zestawienia. Jest to zatem sprzęt niezwykle solidny, który pozwala na szybkie przygotowywanie smacznych posiłków. Jego górna powłoka została wykonana ze stali nierdzewnej, co sprzyja długiemu użytkowaniu. Jakie zalety, a jakie wady można znaleźć w tym urządzeniu?

Severin 3w1 to solidnie wykonane urządzenie, które nie tylko zapewnia szybkie przygotowywanie posiłków, ale i późniejsze, wygodne mycie wszelkich zabrudzeń. Sprzyjają temu wymienne płytki – sprzęt można nawet myć w zmywarce. Wymienianie tradycyjnych płyt do kanapek na płyty do gofrów, czy też na przykład płyty grillowe sprawia, że w prezentowanym opiekaczu można wygodnie naszykować mnóstwo różnych przysmaków. Nie trzeba czekać do sezonu grillowego, by zjeść smaczne mięso z grilla. Niewielkie rozmiary urządzenia – zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że to model 3w1 – także są wielką zaletą. Opiekacz Severin może być bowiem wygodnie przechowywany. Głównym plusem użytkowania właśnie tego modelu jest jednak jego wyjątkowa moc. Urządzenie posiada moc równą 1000 W, co decyduje o szybkim nagrzewaniu opiekacza i skuteczności pieczenia wszystkich produktów w jego wnętrzu.

Jeśli chodzi o markę Severin, opiekacz tej firmy wyróżnia się rozlicznymi zaletami, jednak ma również kilka wad. Nie posiada funkcji zwijania przewodu i możliwości regulacji temperatury – choć ta druga funkcja nie pojawia się w żadnym urządzeniu z naszego zestawienia. Wielkim minusem jest natomiast nierównomierne podgrzewanie płytek do gofrów. Skutkuje to tym, iż po pewnym czasie są one gotowe w środku, jednak nie dość dopieczone na zewnątrz. Zewnętrzne strony potrzebują więcej czasu, by się dobrze upiec. Użytkownicy muszą o tym pamiętać szykując ten przysmak w opiekaczu Severin 2968.

Zalety
Najwyższa w zestawieniu moc
Możliwość wymiany płyt
Łatwość i szybkość mycia
Niewielkie rozmiary
Solidność wykonania
Wady
Nierównomierne podgrzewanie płytek do gofrów

Kup na Allegro