Aktualizacja: Styczeń 2023

Dobra prostownica do włosów to urządzenie, które powinna posiadać każda miłośniczka prostych, zdrowych i lśniących włosów. Rynek akcesoriów do pielęgnacji urody oferuje wiele modeli, dostępnych w szerokim przedziale cenowym, jednak koszt zakupu nie powinien być jedynym czynnikiem, branym pod uwagę. Czym więc powinna wyróżniać się najlepsza prostownica do włosów? Ranking i poradnik zamieszczone poniżej na pewno przyniosą satysfakcjonującą odpowiedź.

Najlepsze prostownice do włosów – Ranking prostownic 2021

 1. BABYLISS PRO BAB2091EPE
 2. REMINGTON S8590
 3. ROWENTA SF7460 LCD
 4. FOX SAMBA
 5. Poradnik wyboru prostownicy

Porównanie prostownic do włosów:

ModelPłytki
Max temp [C]
Moc [W]
Szerokość płytek [mm]
Regulacja temperatury
Jonizacja
BABYLISS PRO
BAB2091EPE
metalowe
230
60
30
TAKTAK
PHILIPS ProCare
Keratin HP8361/00
ceramiczno-keratynowe
230
50
25
TAKTAK
REMINGTON S8590
ceramiczne
230
46
25
TAKNIE
ROWENTA
SF7460 LCD
kaszmirowo-keratynowa
200
38
25
TAKTAK
FOX SAMBA
ceramiczno-turmalinowe
22035
24TAKTAK

Najlepsze prostownice – na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Trzeba wiedzieć, że funkcjonalność prostownicy nie przekłada się wyłącznie na efektywność procesu prostowania włosów. Uznani producenci stosują zaawansowane rozwiązania, które chronią i pielęgnują. Brzmi niewiarygodnie? A jednak! Dobra prostownica nie tylko nada stylizacji pożądaną formę, ale także wzmocni i odżywi włosy. Wybór prostownicy do włosów nie jest zatem taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Jakim cechom urządzenia trzeba przyjrzeć się nieco bliżej, zanim dokonamy wyboru? Najistotniejsze parametry to:

 • moc prostownicy,
 • rodzaj i wielkość płytek grzewczych,
 • regulacja temperatury pracy urządzenia,
 • funkcje służące ochronie i pielęgnacji włosów,
 • rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa,
 • dodatkowe elementy ułatwiające obsługę prostownicy.

Dla użytkowniczki, która wybiera swoją pierwszą prostownicę lub która dotąd korzystała z prostych modeli, pozbawionych dodatkowych funkcji, wszystko to może brzmieć niezwykle skomplikowanie. W rezultacie, trudno zorientować się, które urządzenie to dobra, godna polecenia prostownica. Ranking i poradnik powstały po to, by ułatwić tę niezwykle skomplikowaną kwestię. Poniżej zamieszczamy zestawienie prostownic, cieszących się bardzo dobrą opinią użytkowniczek, wraz z wyszczególnieniem ich zalet i wad. Z kolei artykuł poradnikowy, szczegółowo wyjaśnia skomplikowane zagadnienia techniczne, przez które trzeba przebrnąć na etapie wyboru prostownicy.

1. BABYLISS PRO BAB2091EPE Kliknij aby kupić »

BABYLISS PRO BAB2091EPEProstownica BabyLiss PRO BAB2091EPE to urządzenie, które pozwoli nie tylko wyprostować włosy, ale i zadbać o nie. Sprzęt wyposażony został w metalowe płytki o szerokości 30 mm. Wyposażony jest w regulację temperatury i jonizację. Co jeszcze warto wiedzieć o tym modelu? Jakie są jego zalety, a jakie wady?

Prostownica z regulacją temperatury do włosów Babyliss to model o licznych zaletach. Wielkim plusem jest przede wszystkim duża moc urządzenia (60 W), która jest najwyższa spośród wszystkich sprzętów z naszego zestawienia. Prostownica Babyliss z jonizacją posiada też wysoką temperaturę maksymalną (230 stopni Celsjusza). Sama jonizacja jest też zaletą, ponieważ pozwala na lepszą ochronę prostowanych włosów. Jej istnienie między innymi sprawia, iż się nie elektryzują. Babyliss Pro prostownica posiada dość szerokie płytki, by można ją było stosować do różnych rodzajów włosów. Nadają się one nawet do długich i gęstych włosów, pozwalając skrócić czas ich prostowania, a to szczególnie ważne, gdy ktoś się spieszy. Długi kabel jest kolejną zaletą tego modelu. Nie plącze się i można spokojnie zająć się układaniem włosów.

Prostownica BabyLiss PRO BAB2091EPE The Straightener to model, który ma licznych fanów z uwagi na swoje solidne zalety. Sprzęt posiada jednak także pewne wady, o których należy wspomnieć. Problemem jest już samo zastosowanie metalowych płytek, ponieważ w tej chwili stosuje się dość powszechnie raczej płytki ceramiczne. Wersje metalowe uznawane są za przestarzałe, mimo iż w tym modelu są wykonane ze stopu różnych metali. Trzeba dodać, że sprzęt nie zapamiętuje ustawionej temperatury. Nie jest to co prawda wielka wada, jednak we współczesnych modelach raczej stosuje się taką funkcję. Bywa pomocna, gdy ktoś chce szybko ustawić ulubioną temperaturę i rozpocząć prostowanie.

Zalety
Duża moc
Maksymalna temperatura 230 stopni
Duża powierzchnia płytek
Jonizacja
Długi kabel
Wady
Metalowe płytki
Nie zapamiętuje ustawionej temperatury

Kup na Allegro

2. REMINGTON S8590 Kliknij aby kupić »

REMINGTON S8590Prostownica Remington Keratin Therapy S8590 to urządzenie, które pomoże szybko wyprostować włosy przed ważną imprezą czy spotkaniem. Posiada dodatkowe funkcje, odpowiedzialne za pielęgnację. Obok zalet tego modelu prostownicy, warto być również świadomym jej wad. Dla kogo zatem to urządzenie sprawdzi się najlepiej, a kto powinien rozważyć zakup alternatywnego modelu?

Każdy, kto ma problem ze słabymi włosami pozbawionymi blasku, powinien rozważyć wybór tego modelu marki Remington. Prostownica Keratin jest wyposażona w funkcję ochrony keratynowej Advanced Keratin Ceramic. Opiera się ona na wykorzystaniu mikroskładników odżywczych z keratyną, które znajdują się w ceramicznych płytkach. Mikroskładniki pod wpływem temperatury wnikają w strukturę włosów, odżywiając je, chronią przed łamaniem i niszczeniem. Na uwagę zasługuje następnie funkcja Heat Protection. Jest to czujnik, który potrafi automatycznie wykrywać poziom temperatury oraz nawilżenia, a następnie dostosowywać te parametry do aktualnych potrzeb użytkownika. W przypadku chęci otrzymania popularnego urządzenia w niskiej cenie, warto postawić właśnie na model Remington Keratin. Prostownica ceramiczna ta kosztuje jedynie około 150 zł, dlatego jest chętnie wybierana przez wiele kobiet. Cenią one sobie również jej szybki czas nagrzewania, gdyż jest gotowa do pracy już w 15 sekund. Ponadto przydatną funkcją jest blokada ustawień temperatury oraz automatyczne wyłączanie urządzenia Remington Keratin prostownica, po godzinie.

Niska cena idzie jednak w parze z kilkoma wadami, jakie posiada to urządzenie Remington Therapy. Prostownica ta przede wszystkim może narażać na ciągnięcie i wyrywanie włosów. Warto mieć także świadomość stosunkowo małej solidności wykonania tego modelu, a zwłaszcza jego obudowy, która z czasem się wygina oraz topi pod wpływem temperatury. Prostownica ta jest także dosyć awaryjna, a w przypadku jej mało uważnego używania może narażać na spalenie włosów pod wpływem wysokiej temperatury. Część użytkowniczek urządzenia Remington Keratin Therapy prostownica skarży się także na nieprzyjemny zapach wydzielający się podczas prostowania włosów, a także brak funkcji jonizacji włosów.

RECENZJA PROSTOWNICY REMINGTON S5890 z płynna KERATYNĄ. Czy warto prostować włosy?

REMINGTON S8590 to najczęściej wybierana prostownica wśród użytkowników

Zalety
Technologia Advanced Keratin Ceramic
Funkcja Heat Protection
Częsty wybór konsumentów
Niska cena
Wady
Nagrzewa się do wysokiej temperatury
Górna obudowa wygina się pod wpływem nagrzania
Bywa, że ciągnie i wyrywa włosy

Kup na Allegro

 

3. ROWENTA SF7460 LCD Kliknij aby kupić »

ROWENTA SF7460 LCDProstownica ROWENTA SF7460 LCD to sprzęt o kaszmirowo-keratynowych płytkach, nagrzewający się do maksymalnej temperatury 200 stopni Celsjusza. Posiada moc 38 W i wiele zalet, czyniących z niego poszukiwane urządzenie do układania, prostowania i pielęgnacji włosów. Jakie są plusy posiadania tej prostownicy? Jakie są jej wady?

Prostownica do włosów Rowenta może osiągnąć temperaturę aż 200 stopni Celsjusza, chociaż najbardziej optymalna jest i tak temperatura 170 stopni Celsjusza. Wszystko zostało w sprzęcie tak dobrane, żeby dobrze i dokładnie prostować włosy, ale jednocześnie nie prowadzić do ich spalenia, zniszczenia. W ochronie włosów pomagają między innymi keratynowe płytki – powłoka z keratyną dodatkowo je pielęgnuje. W dodatku sprzęt posiada jonizację, która zapobiega między innymi elektryzowaniu się włosów. Rowenta Premium Care automatycznie wyłącza się po godzinie, a długi przewód (1,8 metra) sprawia, że prostowanie włosów jest naprawdę bardzo wygodne. Bardzo przydatny jest również wyświetlacz LCD, jaki posiada to urządzenie. Dzięki niemu można mieć jeszcze lepszą kontrolę nad temperaturą.

Rowenta prostownica posiada nie tylko zalety, lecz również i wady, do których należy zaliczyć dużą, nagrzewającą się obudowę, przy jednocześnie małych płytkach. Posiadają one szerokość 25 mm, a to nie sprzyja szybkiemu prostowaniu włosów. Gdy są one grube i długie, zdecydowanie dłużej schodzi, by je dokładnie wyprostować. Minusem jest także awaryjność urządzenia, na co zwracają uwagę jego użytkownicy.

Zalety
Powłoka z keratyną
Optymalna temperatura to 170 stopni, dobrana tak by nie niszczyć i nie palić włosów
Wyświetlacz LCD
Automatyczne wyłączenie po godzinie
Długi przewód 1,8m
Wady
Mała powierzchnia płytek
Duża, nagrzewająca się obudowa

 Kup na Allegro

 

4. Prostownica z podczerwienią FOX SAMBA Kliknij aby kupić »

FOX SAMBAProstownica FOX SAMBA to urządzenie o ceramiczno-turmalinowych płytkach, o maksymalnej mocy równej 35 W oraz o maksymalnej temperaturze 220 stopni Celsjusza. Sprzęt posiada możliwość regulacji temperatury, a także jest wyposażony w jonizację, dzięki czemu pozwala lepiej zadbać o włosy w czasie prostowania. Jakie zalety, a jakie wady posiada jeszcze prostownica SAMBA FOX?

FOX SAMBA prostownica do włosów z jonizacją i podczerwienią to urządzenie lekkie oraz łatwe w użyciu, które szybko się nagrzewa, więc i szybko można przystąpić do działania. Prostowanie włosów przy pomocy tego przyrządu jest jeszcze wygodniejsze, dzięki możliwości regulacji temperatury, a także dodatkowej funkcji Infrared. Zastosowanie podczerwieni sprawia, że ciepło równomiernie rozprowadza się po włosach, prostując je, lecz nie niszcząc. Funkcja ta wręcz zapobiega ich przegrzewaniu się i czynieniu zniszczeń w ich strukturze. Warto dodać, że sam producent prostownicy jest w tym przypadku wielką zaletą urządzenia. Prostownica na podczerwień FOX SAMBA prostownica to bowiem wyrób profesjonalnej firmy, tworzącej znakomite sprzęty fryzjerskie.

FOX SAMBA prostownica z podczerwienią i jonizacją to sprzęt przede wszystkim dość słabo dostępny w sklepach stacjonarnych. Jako że producent jest profesjonalny, także i wyrób za taki uchodzi. O wiele lepiej więc zakupić go w sklepie internetowym, jednak dla niektórych nawet i w obecnych czasach może to być sporym utrudnieniem. Trzeba też wspomnieć o małych płytkach (ich szerokość wynosi tylko 24 mm), przez co sam proces prostowania wydłuża się, gdyż można nawijać na nie węższe pasma włosów. FOX prostownica SAMBA posiada także niską maksymalną temperaturę – to tylko 220 stopni Celsjusza, gdy inne urządzenia z naszego zestawienia oferują nawet 230. W dodatku obudowa mocno się nagrzewa, co zmniejsza wygodę użytkowania prostownicy.

Zalety
Szybkie nagrzewanie
Lekka i łatwa w użyciu
Producent profesjonalnych sprzętów fryzjerskich
Funkcja infrared
Wady
Obudowa mocno się nagrzewa
Maksymalna temperatura to 220 stopni
Mała powierzchnia płytek
Raczej średnio dostępna w sklepach stacjonarnych

Kup na Allegro