Aktualizacja: Marzec 2021

Prostownico – lokówka to bardzo przydatne urządzenie, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdej kobiety dbającej o włosy. Dzięki niemu można nie tylko w prosty sposób ujarzmić i wyprostować niesforne kosmyki, ale także nadać im różnorodny skręt (w zależności od indywidualnych potrzeb). Jednak aby urządzenie spełniło wszystkie swoje zadania, to musi posiadać odpowiednie cechy. Na rynku dostępnych jest jednak tak wiele modeli, iż wybór jednego z nich na pewno nie należy do łatwych. Dlatego też wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom włosomaniaczkom i przedstawiamy ranking urządzeń, na które na pewno warto zwrócić uwagę. Natomiast nasz poradnik wyboru prostownico – lokówki znajdujący się na końcu artykułu wskazuje na jej najważniejsze cechy i podpowiada, na co należy zwrócić uwagę przy jej zakupie. Zapraszamy!

Wszystkie umieszczone w zestawieniu prostownice do loków z funkcją tworzenia fal charakteryzują się dobrymi parametrami technicznymi, przydatnymi funkcjami oraz dodatkowymi opcjami, które wpływają w pozytywny sposób na ich przydatność i funkcjonalność.

 1. Remington S6606
 2. Fale Loki Koki N°103
 3. BaByliss BAB2071EPE
 4. Rowenta SF4210 Liss&Curl
 5. Philips StyleCare BHH822/00
 6. Poradnik wyboru prostownico-lokówki

Porównanie najlepszych prostownico-lokówek:

ModelCenaPłytkiZakres temp [°C]Poziomy temperaturMoc [W]Szerokość płytek [mm]JonizacjaPrzewód [m]
Remington S6606 Curl & Straight Confidence Sprawdź cenę »ceramiczne150 – 23053025NIEbrak danych
Fale Loki Koki N°103 Sprawdź cenę »brak danych130 – 23011brak danych24NIE2,7
BaByliss BAB2071EPE Sprawdź cenę »nanotytanowe170 – 23036024NIE2,7
Rowenta SF4210 Liss&Curl Sprawdź cenę »ceramiczno-keratynowe130 – 23055025TAKbrak danych
Philips StyleCare BHH822/00 Sprawdź cenę »ceramiczne160 - 2102brak danych30NIE1,8

Najlepsze prostownico-lokówki – Ranking prostownic z funkcją lokówki 2021

 

1. Remington S6606 Kliknij aby kupić »

Remington-S6606Jako pierwszą w zestawieniu prezentujemy prostownico – lokówkę Remington S6606. Urządzenie wyposażono specjalnie wyprofilowane ceramiczne płytki o szerokości 25 mm, wyposażone w mikro-grzebienie, które zapewniają trwałą i bezpieczną stylizację już po pierwszym przeciągnięciu. Jakie zalety i jakie wady posiada sprzęt amerykańskiej marki? Sprawdzamy!

Prostownica z lokówką Remington pracuje w zakresie temperaturowym od 150 do 230ºC umożliwiając jej wybór spośród aż 5 poziomów, co pozwala idealnie dobrać temperaturę płytek do danego typu włosa. Co więcej, ustawioną temperaturę można zablokować tak, by przypadkowo jej nie zmienić w trakcie stylizacji, a jej aktualna wartość jest przez cały czas wyświetlana na cyfrowym wyświetlaczu.

W przypadku tego modelu nie musimy się również martwić o czas nagrzewania, ponieważ lokówko-prostownica Remington jest gotowa do pracy już po 30 sekundach, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dodatkowo – co jest ważną informacją dla zapominalskich – prostownica wyłączy się automatycznie po 60 minutach bezczynności, więc nie trzeba martwić się o ewentualne konsekwencje naszej nieuwagi.

Co do samej stylizacji jest ona niezwykle prosta. Wystarczy umieścić między płytkami niewielką sekcję włosów i w zależności od zamierzonego efektu wykonać następujące czynności:

 • sprężyste loki lub miękkie fale – chwycić chłodną końcówkę i obrócić prostownicę o 180°. Następnie utrzymać tę pozycję przez niedługi czas i bardzo powoli przesunąć urządzenie w dół. W zależności od czasu, kiedy włosy znajdują się między płytkami i tempa przesuwania prostownico-lokówki uzyskamy fale lub loki.
 • proste i gładkie włosy – chwycić chłodną końcówkę i płynnie przesunąć urządzenie w dół.

Czy prostownico – lokówka Remington ma jakieś wady? Nie za wiele.
Niektóre użytkowniczki wskazują, że przy nieodpowiednim ułożeniu włosów lub przy pominięciu ich rozczesania mikro-grzebienie mogą je szarpać i wyrywać. Nie jest to jednak żadną regułą.

Jeśli chodzi o korzystanie i przechowywanie urządzenia, na plus należy wyróżnić obrotowy przewód, intuicyjną regulację temperatury za pomocą specjalnego pokrętła, funkcję pamięci ostatnich ustawień oraz znajdujący się w zestawie pokrowiec odporny na ciepło.

Na koniec warto również zatrzymać się przy samych płytkach – są one pokryte specjalną powłoką turmalinową, dzięki której włosy się nie elektryzują, a ślizg urządzenia jest gładki i delikatny.

Urządzenie do stylizacji- PROSTUJE I KRĘCI -CURL & STRAIGHT CONFIDENCE S6606

Prostownico-lokówka Remington S6606 to najczęściej wybierana prostownica z lokówką 2w1 wśród użytkowniczek

Zalety
Dość szeroki zakres temperatury (150 do 230ºC)
5 poziomów temperaturowy do wyboru
Funkcja pamięci i blokady temperatury
Krótki czas nagrzewania (30 sekund)
Automatycznie wyłączenie po 60 min
Ceramiczne i ruchome płytki pokryte warstwą turmalinową
Obrotowy przewód
Pokrowiec odporny na ciepło w zestawie
Wady
Zdarza się, że mikro-grzebienie szarpią nierozczesane włosy

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

2. Fale Loki Koki N°103 Kliknij aby kupić »

Fale-Loki-Koki-N°103Czas na jedną z najbardziej zaawansowanych prostownico-lokówek w naszym zestawieniu. Jednocześnie jest ona produktem polskiej firmy, która stosunkowo niedawno weszła szturmem na polski rynek. Czy popularność tego sprzętu jest zasługą wysokiej jakości i niezawodności? Przekonajmy się!

Tym, czym przede wszystkim wyróżnia się prostownica Fale Loki Koki 103 to promieniowanie podczerwone, które emitowane w trakcie stylizacji włosów poprawia ich strukturę, nawilża, odbudowuje i chroni kolor. Taki efekt potwierdza wiele użytkowniczek, które miały do czynienia z omawianym sprzętem.

Co jeszcze go charakteryzuje?
Jeden z najszerszych zakresów temperaturowych wynoszący od 130 do 230°C oraz najwięcej poziomów wyboru żądanej temperatury – jest ich aż 11. Dzięki temu każda kobieta będzie mogła ustawić temperaturę odpowiadającą strukturze i gęstości jej włosów.

Producent niestety nie informuje, z jakiego materiału zostały wykonane płytki grzewcze, jednak istotnym faktem jest to, iż zastosowano przy ich produkcji antybakteryjną technologię nanocząsteczkową, która zapewnia niesamowitą świeżość prostowanych i kręconych włosów oraz równomierne rozłożenie ciepła co ułatwia i przyśpiesza zabieg stylizacji.

Prostownica z lokówką Fale Loki Koki N103 to także produkt bardzo praktyczny i przemyślany. Obrotowy przewód w zakresie 360° pozwala na swobodne manewrowanie urządzeniem, a jego długość, która wynosi aż 2,7 metra, sprawia, że nie musimy się martwić o to, że nie sięgniemy od lustra od gniazdka. Nie musimy się również martwić o bezpieczeństwo. Produkt wyposażono w auto-wyłączenie po 72 min bezczynności.

Czy urządzenie wykazuje jakieś wady? Na pewno nie funkcjonalne. Jedyne, do czego można się przeczepić to brak informacji producenta dotyczący takich parametrów jak moc czy materiał płytek. Pewnym minusem jest również stosunkowo krótki okres gwarancyjny, który wynosi zaledwie 12-miesięcy.

Koniec końców, prostownico-lokówka Fale Loki Koki N103 to model udany, funkcjonalny i zbierający mnóstwo pozytywnych opinii. Pomimo niewielkiej jeszcze popularności firmy na pewno warto się nim zainteresować.

Zalety
Promieniowanie podczerwone
Szeroki zakres temperaturowy (130 do 230°C)
Aż 11 poziomów wyboru temperatury
System szybkiego nagrzewania
Nanocząsteczkowa technologia antybakteryjna
Obrotowy i długi przewód (2,7 m)
Funkcja automatycznego wyłączania
Wieszak umożliwiający zawieszenie rozgrzanego urządzenia
Wady
Brak informacji producenta dotyczących pobieranej mocy oraz materiału, z którego zostały wykonane płytki grzewcze
Tylko 12-miesięczna gwarancja

Kup na Allegro

 

3. BaByliss BAB2071EPE Kliknij aby kupić »

BaByliss-BAB2071EPEProstownica z lokówką BaByliss BAB2071EPE to kolejny znakomity model w naszym zestawieniu. Inaczej niż powyżej, za tym produktem stoi znana wszystkim stylistom fryzur francuska marka BaBylisss mająca w swoim repertuarze produktów wiele udanych modeli. Sprawdźmy więc, jak na tle pozostałych urządzeń wypada lokówko-prostownica tej firmy.

Na pierwszy ogień naszej recenzji rzucone są płytki grzewcze. To właśnie one najbardziej wyróżniają to urzędzie spośród pozostałych w naszym zestawieniu. Są to płytki nanotytanowe wykonane z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii EP Techology 5.0. Pokrótce wyjaśniając, jest to metoda galwanizacji metalu, podobna do tej stosowanej w jubilerstwie, dzięki której płytki są trzy razy bardziej wytrzymałe, odporne na środki chemiczne i zdecydowanie bardziej gładkie. To wszystko sprawia, że włosy jeszcze łatwiej ślizgają się po ich powierzchni, przez co użytkowniczki nie doświadczą ciągnięcia włosów, jak ma to miejsce w tańszych modelach o niedopracowanych płytkach.

Kolejną ważną zaletą urządzenia jest zaokrąglony brzeg prostownicy wyposażony w element grzewczy. Dzięki niemu prostownica staje się urządzeniem wszech miar uniwersalnym, ponieważ nie tylko skutecznie wyprostujemy nią włosy, ale zrobimy również piękne i trwałe loki lub fale, a cały proces stylizacji jest dziecinnie prosty i przypomina ten, który stosowany jest w przypadku typowych lokówek.

Jak prostownico-lokówka BaByliss BAB2071EPE prezentuje się pod kątem parametrów? Tutaj również nie mamy się do czego przyczepić. Do wyboru mamy 3 poziomy temperatury w zakresie od 170 do 230°C, deklarowana moc to 60 W (co powinno wskazywać na szybkie nagrzewanie się płytek), a kabel imponuje długością i wynosi 2,7 metra.

Czy więc w przypadku tego urządzenia możemy mówić o jakichkolwiek wadach? Tak jak we wszystkich opisywanych modelach jest ich bardzo mało, a w zasadzie jedna. Możemy tutaj wskazać na dość krótki okres gwarancji, który wynosi zaledwie jeden rok, co nie jest dobrym wynikiem. Poza tym jednym mankamentem można spotkać się z samymi pozytywnymi opiniami, niewygórowaną ceną i świetnymi rozwiązaniami technologicznymi.

W słowach podsumowania możemy zdecydowanie polecić ten model osobie, która oczekuje solidnego i efektywnego urządzenia do stylizacji włosów 2w1.

Zalety
Nowoczesna technologia wykonania płytek EP 5.0
Wysoka moc zapewnia bardzo szybkie nagrzewanie się płytek
Długi kabel obrotowy (2,7 m)
Wiele pozytywnych opinii użytkowniczek
Zaokrąglony brzeg prostownicy wyposażony w element grzewczy
Równomierne nagrzewanie się płytek
3 – stopniowa regulacja temperatury
Wady
Krótki okres gwarancyjny (12 miesięcy)

Kup na Mall.pl Kup na Allegro

 

4. Rowenta SF4210 Liss&Curl Kliknij aby kupić »

Rowenta-SF4210-LissCurlCzas na najtańszą propozycję w naszym rankingu. Jest nią lokówko-prostownica Rowenta SF4210 Liss&Curl. Czy niższa cena przekłada się na gorszą jakość lub mniejszą funkcjonalność? Przekonajmy się!

Na pierwszy rzut oka urządzenie nie odbiega parametrami od droższych odpowiedników. Co więcej, ich wartości są na bardzo wysokim poziomie. Wartym odnotowania jest 5-stopniowy zakres regulacji temperatury od 130 do 230°C, co jest jednym z lepszych wyników w zestawieniu. Jeśli zaś chodzi o czas nagrzewania płytek to tutaj również prostownico-lokówka Rowenta nie ma się czego wstydzić, gdyż czas ten wynosi zaledwie 30 sekund – to bardzo krótko, co jest sporą zaletą.

To, na co skarżą się użytkownicy tego modelu, to zbyt krótki kabel, którego długość wynosi zaledwie 1,8 m. To spore niedopatrzenie ze strony producenta, które na pewno nie pomaga w swobodnym manewrowaniu sprzętem. Jeśli chodzi o wady urządzenia, jakim jest lokówka z prostownicą Rowenta to by było na tyle.

Wracając więc do zalet, nie sposób nie wspomnieć o funkcji, która wyróżnia ten sprzęt od pozostałych w naszym rankingu. Jest nią funkcja jonizacji, która wytwarzając jony ujemne po nagrzaniu się urządzenia, sprawia, że włosy po stylizacji zamykają swoje łuski, przez co stają się gładsze, nie elektryzują się i wyglądają zdecydowanie zdrowiej.

Kolejne ważne funkcjonalności, o których warto wspomnieć to m.in. wyświetlacz LCD wskazujący przez cały okres pracy temperaturę płytek, system zamykania płyt zwiększający bezpieczeństwo z korzystania i przechowywania prostownicy oraz system blokowania temperatury.

Tak solidne i funkcjonalne urządzenia z wyżej wymienionymi zaletami otrzymujemy już za niewiele ponad 100 zł. Ten fakt sprawia, że jest to jedno z najpopularniejszych urządzeń na rynku i dowodzi, że niska cena wcale nie musi oznaczać gorszej jakości.

Zalety
Niska cena – najtańsza prostownico-lokówka w zestawieniu
5 poziomów temperatury
Szeroki zakres ustawienia temperatury (130 – 230°C)
Wyświetlacz LCD
Funkcja jonizacji
System zamykania płyt i blokowania temperatury
Bardzo krótki czas nagrzewania się płytek (30 sekund)
Wady
Zbyt krótki kabel (1,8 m)

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Philips StyleCare BHH822/00 Kliknij aby kupić »

Philips-StyleCare-BHH822-00Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu jest prostownico-lokówka Philips StyleCare BHH822/00. Dzięki wymiennym końcówką jest jednym z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych urządzeń w rankingu. Sprawdźmy, jakie są jej inne zalety i czy wykazuje jakieś wady.

Dzięki wspomnianym wymiennym końcówkom użytkownik ma możliwość wykonania za pomocą tego sprzętu aż 15 różnych stylizacji. Do ich wykonania pomocą służy również specjalny książkowy poradnik zawarty w zestawie. Z najważniejszych akcesoriów warto wymienić okrągłą szczotkę, prostownicę, wałek oraz wiele drobniejszych dodatków typu różnorakie gumki, spirale, nasadki grzebieniowe czy szpilki do włosów.

Bogate wyposażenie to jednak nie wszystko, czym może się pochwalić lokówko-prostownica Philips. Kolejne zalety tego urządzenia to między innymi:

 • system szybkiego nagrzewania, które trwa zaledwie 45 sekund,
 • automatycznie wyłączanie po 60 minutach bezczynności, co gwarantujące bezpieczeństwo – zwłaszcza zapominalskim,
 • ceramiczne płytki zapewniające efekt miękkich i lśniących włosów, a przy tym dobrze i równomiernie rozprowadzające ciepło,
 • technologia OneClick, która umożliwia niezwykle łatwą i szybkę wymianę nasadek (wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk),
 • obrotowy przewód zasilający, dzięki któremu możliwe jest swobodne manewrowanie urządzeniem.

Będąc już przy przewodzie, przechodzimy zgrabnie do omówienia wad. Sam kabel nie jest niestety wystarczająco długi, by zapewnić swobodne korzystanie z prostownicy w każdej sytuacji, a to dlatego, że jego długość wynosi zaledwie 1,8 metra, co przez wielu użytkowników uznawane jest za sporą niedogodność. Kolejną cechą, która na pewno nie jest zaletą to dwu-stopniowa regulacja temperatury. Urządzenie możemy ustawić na 160 lub 210°C, co w porównaniu do poprzednich urządzeń jest najsłabszym wynikiem.

Podsumowując, urządzenie, jakim jest prostownica z lokówką Philips to sprzęt wyjątkowo wszechstronny i praktyczny. Jego wady nie wpływają w znaczny sposób na komfort użytkowania, a liczne zalety i bogate wyposażenie sprawiają, że jedno urządzenie może zastąpić nam kilka innych, dzięki czemu zaoszczędzamy pieniądze oraz miejsce w naszej łazience.

Zalety
3 wymienne końcówki
Bogaty zestaw akcesoriów, w tym szczegółowy poradnik
Aż 15 możliwych stylizacji do wykonania
System szybkiego nagrzewania
Funkcja automatycznego wyłączania
Technologia OneClick
Obrotowy przewód zasilający
Wady
Krótki przewód (1,8 m)
Zaledwie dwu-stopniowa regulacja temperatury (160 i 210°C)

Kup w Mall.pl Kup na Allegro