Jaki spieniacz do mleka kupić? Ranking elektrycznych spieniaczy do mleka

Aktualizacja: Luty 2020

 1. Eldom SI500
 2. Tchibo 303080
 3. Amica FD3011
 4. JURA 24019 Hot & Cold
 5. Severin SM 9688
 6. Poradnik: Jak wybrać spieniacz do mleka

Porównanie elektrycznych spieniaczy do mleka:

ModelRodzaj
Moc [W]
Pojemność – spienianie [ml]
Pojemność – podgrzewanie [ml]
Eldom SI500elektryczny
500
150
300
Tchibo 303080indukcyjny
500
260
500
Amica FD3011elektryczny
450
100
200
JURA 24019 Hot & Coldelektryczny
650
250
340
Severin SM 9688indukcyjny
500
350
700

Najlepszy spieniacz do mleka – Ranking elektrycznych spieniaczy mleka 2020

 

 

1. Elektryczny spieniacz do mleka Eldom SI500

Eldom-SI500Spieniacz do mleka Eldom SI500 to estetyczne i funkcjonalne urządzenie przydatne w każdej kuchni smakosza kawy latte i cappuccino. Prosta budowa gwarantuje łatwą obsługę, a solidne wykonanie zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo. Już na wstępie warto zaznaczyć, że Eldom SI500 jest urządzeniem solidnym, ale niedrogim – kosztuje najmniej ze wszystkich modeli, które znalazły się w naszym rankingu.

Spieniacz do mleka Eldom charakteryzuje się bardzo prostym i ergonomicznym kształtem, co przekłada się na łatwą obsługę i na dużą uniwersalność – tak zaprojektowane urządzenie z łatwością wpisze się w stylistykę każdej kuchni. Do jego wykonania posłużyły podzespoły STRIX, co jest gwarancją niezawodności. Zbiornik na mleko został wyposażony w podwójne ścianki, co przekłada się na bardzo dobrą izolację termiczną. Spieniacz Eldom został zaprojektowany tak, aby zapewniać maksymalną wygodę obsługi i bezpieczeństwo. Zewnętrzna obudowa urządzenia została pokryta materiałem, który nie przewodzi ciepła. Eliminuje to ryzyko poparzenia w trakcie spieniania lub podgrzewania mleka. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa wewnętrzny zbiornik (wykonany ze stali szlachetnej) został zaopatrzony w powłokę antyadhezyjną. Obrotowa podstawa spoczywa na antypoślizgowych podstawkach, dzięki czemu, Eldom SI500 można z łatwością ustawić w żądanej pozycji. Transparentna pokrywa jest zabezpieczona solidną uszczelką. O pracy urządzenia informuje wyraźnie widoczna lampka kontrolna. W razie potrzeby użytkownik może przerwać proces spieniania lub podgrzewania – wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Eldom SI500 może podgrzać mleko do temperatury 63 stopni Celsjusza (+/- 5 stopni) lub spienić do temperatury 65 stopni Celsjusza (+/- 5 stopni). Cały proces trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. A jak przedstawia się pojemność urządzenia sygnowanego przez Eldom? Spieniacz do mleka SI500 może spienić 150 ml mleka. Funkcja podgrzewania z mieszaniem obsłuży 300 ml mleka. Nie jest to najgorszy wynik, ale daleko mu do najlepszego – pod względem pojemności, omawiany model uplasował się na przedostatnim miejscu naszego zestawienia, ale jest to jedyna istotna wada tego spieniacza.

 

Eldom SI500

Zalety

Zalety
 • Niska cena – najniższa w naszym zestawieniu
 • Wysoka jakość podzespołów sygnowanych marką STRIX
 • Nienagrzewająca się obudowa
 • Dobra izolacja ciepła dzięki podwójnym ściankom
 • Obrotowa podstawa i antypoślizgowe stopki

Wady

Wady
 • Niewielka pojemność w przypadku spieniania (150 ml) i podgrzewania (300 ml) mleka

 

2. Indukcyjny spieniacz do mleka Tchibo 303080

Tchibo-303080Spieniacz do mleka Tchibo to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń w tej kategorii. Zaawansowana technologia sprawia, że model 303080 spienia lub podgrzewa mleko w mgnieniu oka i pozostaje przy tym niezwykle energooszczędny.

Spieniacz Tchibo wykorzystuje zjawisku indukcji magnetycznej. Oznacza to, że wytworzona energia zostaje przeniesiona na dno zbiornika i tam zostaje zamieniona w ciepło. Co to oznacza dla użytkownika? Technologia indukcyjna przekłada się na szybki i energooszczędny proces podgrzewania lub spieniania. Warto zaznaczyć, że omawiane zjawisko zachodzi tylko wówczas, gdy indukcyjny spieniacz do mleka Tchibo ma kontakt z pojemnikiem do mieszania. Urządzenie charakteryzuje się niezwykłą intuicyjnością – elektryczny spieniacz do mleka Tchibo jest obsługiwany za pomocą jednego przycisku. Krótkie naciśnięcie inicjuje proces ciepłego spieniania. Jeżeli przytrzymamy przycisk przez około 2 sekundy, otrzymamy zimną piankę mleczną.

Spieniacz mleka Tchibo został wyposażony w różne nakładki mieszające, które pozwalają uzyskać małą lub dużą ilość piany. Dla jeszcze łatwiejszej obsługi, oznaczenie pojemności zostało umieszczone po wewnętrznej stronie zbiornika. Spieniacz do mleka Cafissimo jest urządzeniem bezpiecznym i łatwym w obsłudze. Automatyczny wyłącznik zadziała po około 3 minutach. Niewielka ilość elementów demontowanych to mniej rzeczy do mycia. Warto zaznaczyć, że każdy z nich, bez przeszkód można umieścić w zmywarce, co jeszcze bardziej podnosi funkcjonalność urządzenia.

Spieniacz indukcyjny Tchibo Cafissimo został wyposażony w podstawę z antypoślizgowymi podstawkami, wykonanymi z trwałego silikonu. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie stoi stabilnie na kuchennym blacie. A co z pojemnością zbiornika w Tchibo? Spieniacz do mleka 303080 może podgrzać 500 ml lub spienić 260 ml mleka. To bardzo dobry rezultat, drugi w naszym zestawieniu. Na plus należy odnotować także design omawianego modelu. Spieniacz do kawy Tchibo charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem, które jednak nie jest nachalne. Dzięki temu podgrzewacz idealnie wkomponuje się zarówno w nowoczesny, jak i w klasyczny styl kuchni. A jakie są wady Tchibo Cafissimo? Spieniacz 303080 cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników, właściwie nie można natrafić na żadne uwagi, kierowane pod adresem tego modelu. Także specyfikacja techniczna nie pozostawia nic do życzenia. Nie można zatem wskazać na jakiekolwiek wady omawianego urządzenia.

 

Tchibo 303080

Zalety

Zalety
 • Szybkie i energooszczędne podgrzewanie mleka dzięki indukcji magnetycznej
 • Łatwa obsługa jednym przyciskiem
 • Różne nasadki mieszające do małych i dużych ilości piany
 • Wygodne oznaczenie pojemności po wewnętrznej stronie urządzenia
 • Zdejmowane elementy nadają się do mycia w zmywarce
 • Antypoślizgowe silikonowe stopki
 • Druga największa pojemność w zestawieniu (spienianie: 260 ml, podgrzewanie: 500 ml)

Wady

Wady

 

3. Spieniacz do mleka Amica FD3011

Amica-FD3011Amica FD3011 to niezwykle funkcjonalny spieniacz, z którego pomocą można przygotować nie tylko ciepłą, ale i zimną pianę mleczną. Innowacyjny system spieniania przekłada się na idealną konsystencję finalnego produktu.

Spieniacz do mleka Amica został wyposażony w funkcję przygotowywania chłodnej pianki. Sprawia to, że użytkownik może z łatwością przygotować prawdziwą mrożoną kawę. Podstawa, wyposażona w praktyczny schowek na kabel, jest zaprojektowana tak, aby umożliwić obrót podgrzewacza w zakresie 360 stopni. Dzięki temu odkładanie urządzenia na miejsce jest bardzo łatwe – nie trzeba szukać odpowiedniej pozycji, w której piny przewodzące napięcie “wskoczą” na odpowiednią pozycję. Co więcej, osoby prawo- i leworęczne mogą ustawić dzbanek stosownie do swoich preferencji, bez konieczności przemieszczania podstawy. To bardzo wygodne i intuicyjne rozwiązanie.

Spieniacz Amica FD3011 oferuje innowacyjny system spieniania, w którym mieszadło nie jest mechanicznie połączone z podstawą. Obrót jest inicjowany przez specjalny system magnesów. Takie rozwiązanie przekłada się na idealną konsystencję pianki (zimnej lub ciepłej), ale nie tylko – nowatorska konstrukcja to także łatwość czyszczenia. Spieniacz Amica FD 3011 został wyposażony w kontroler STRIX. Świadczy to o bardzo wysokiej jakości omawianego modelu. Tego rodzaju kontrolery, odpowiadające za przesył energii między podstawą a samym urządzeniem, charakteryzują się bardzo długą żywotnością, co sprawia, że spieniacz bezproblemowo posłuży użytkownikowi przez wiele lat.

Przycisk zasilania został wyposażony w wyraźną diodę, informującą o pracy urządzenia. To spore udogodnienie, także w zaciemnionych pomieszczeniach. Amica FD 3011 oferuje trzy tryby pracy – spienianie na zimno, spienianie z podgrzaniem i podgrzanie z mieszaniem. W pierwszych dwóch trybach użytkownik może przygotować 100 ml mleka. Trzeci tryb dopuszcza podgrzanie 200 ml. A jakie wady przedstawia Amica? Spieniacz do mleka FD3011 charakteryzuje się najmniejszą pojemnością w naszym zestawieniu – 100 ml dla trybu spieniania i 200 ml dla trybu podgrzania. Może to być spory problem, bowiem taka pojemność pojemnika umożliwia przygotowanie tylko jednego napoju.

 

Amica FD3011

Zalety

Zalety
 • Funkcja spieniania mleka na zimno
 • Obrotowa podstawa 360°
 • Schowek na kabel w podstawku
 • Magnetyczny system mieszający ułatwia czyszczenie urządzenia
 • Wysoka jakość podzespołów sygnowanych marką STRIX

Wady

Wady
 • Najmniejsza pojemność w przypadku spieniania (100 ml) i podgrzewania (200 ml) mleka

 

4. Spieniacz mleka JURA 24019 Hot & Cold

JURA-24019-Hot-ColdSpieniacz do mleka JURA 24019 charakteryzuje się wieloma przemyślanymi rozwiązaniami, które znacząco ułatwiają korzystanie z urządzenia. Estetyczne wzornictwo jest przyjemne dla oka i zapewnia łatwe utrzymanie czystości wszystkich elementów omawianego modelu.

Spieniacz JURA może spienić zimne, ciepłe lub gorące mleko. Co niezwykle istotne, każdy z trzech trybów pracy można aktywować za pomocą tylko jednego przycisku, który należy wcisnąć jeden, dwa lub trzy razy. O tym, w jakim trybie aktualnie pracuje urządzenie, użytkownik jest informowany za pomocą czytelnych, podświetlonych piktogramów – intuicyjność obsługi zasługuje na najwyższe uznanie. Spieniacz mleka JURA jest utrzymany w konwencji stylistycznej typowej dla uznanej marki. Design urządzenia jest miły dla oka i przy okazji jest niezwykle praktyczny. Spieniacz został zaprojektowany tak, aby utrzymanie go w czystości nie nastarczało żadnych problemów. Zaokrąglone kształty ułatwiają mycie, a najwyższej jakości materiały (w tym stal szlachetna) są łatwe w codziennej pielęgnacji. A jak wygląda praktyczność modelu sygnowanego marką JURA? Spieniacz do mleka 24019 Hot & Cold został wyposażony w praktyczną podstawę, która mieści nie tylko przewód, ale także podstawki spieniające. Dzięki temu całość zajmuje mniej miejsca. Należy zaznaczyć, że opisywany model charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami – 13 × 21 cm. Sprawia to, że urządzenie bez żadnego problemu zmieści się w praktycznie każdej szafce kuchennej.

Napęd przystawek jest realizowany za pośrednictwem systemu magnetycznego. Brak fizycznego połączenia przekłada się na łatwość w utrzymaniu czystości i na bardzo dokładne spienianie mleka. Spieniacz i podgrzewacz do mleka JURA charakteryzuje się najwyższą mocą spośród wszystkich urządzeń z rankingu. Oznacza to, że oba procesy (spieniania i podgrzewania) są realizowane szybko i sprawnie. A co z wadami modelu JURA? Spieniacz mleka model 24019 ma tylko jeden istotny minus – jest najdroższym urządzeniem w naszym rankingu. Za wysoką ceną idzie jednak jakość i zaawansowana technika.

Spieniacz do mleka JURA

Spieniacz do mleka JURA 24019 Hot & Cold to najczęściej wybierany spieniacz mleka wśród użytkowników

 

JURA 24019 Hot & Cold

Zalety

Zalety
 • Najwyższa moc (650 W) zapewnia szybkie i skutecznie spienianie mleka
 • Funkcja spieniania mleka na zimno
 • Prosty i modny design
 • Przewód i nasadki można wygodnie przechowywać w cokole.
 • Łatwa obsługa – za naciśnięciem jednego przycisku
 • Magnetyczny system mieszający ułatwia czyszczenie urządzenia

Wady

Wady
 • Wysoka cena – najdroższy spieniacz do mleka w naszym zestawieniu

 

5. Spieniacz elektryczny do mleka Severin SM 9688

Severin-SM-9688Severin SM 9688 to zaawansowany spieniacz, który został wyposażony w wiele nowoczesnych rozwiązań. Dzięki znacznej pojemności idealnie wpisze się w potrzeby nawet dużej rodziny.

Spieniacz do mleka Severin jest wyposażony w wyjmowany pojemnik na mleko, wykonany ze stali nierdzewnej. Tego typu zasobnik można bez przeszkód umieścić w zmywarce i umyć z resztą brudnych naczyń. Najwyższa jakość zastosowanych materiałów sprawia, że urządzenie posłuży przez bardzo długi czas. Po stronie plusów należy zapisać pojemność urządzenia. Spieniacz Severin może podgrzać 700 ml lub spienić 350 ml mleka (jest to najlepszy rezultat spośród wszystkich urządzeń, które znalazły się w naszym zestawieniu). Sprawia to, że podczas jednego cyklu pracy, możliwe jest przygotowanie napojów dla całej rodziny. Warto zaznaczyć, że opisywany model może spienić zimne lub ciepłe mleko.

Podgrzewacz i spieniacz do mleka Severin SM 9688 oferuje wiele praktycznych rozwiązań. Wymienne wkładki podgrzewające i spieniające można umieścić w magnetycznym schowku. Podstawa została wyposażona w obrotowy system 360 stopni, co stanowi znaczne udogodnienie, zwłaszcza dla osób leworęcznych – dzbanek można odłożyć w dowolnej pozycji. Podgrzewanie jest realizowane z użyciem zjawiska indukcji magnetycznej, co pozwala na całkowite wyeliminowanie ryzyka przypalenia mleka. Severin 9688 oferuje też zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie mogło też zabraknąć kontrolnej diody LED, umieszczonej w przycisku zasilania, oraz funkcji automatycznego wyłączania urządzenia. Wszystko to przekłada się na bezpieczne, łatwe i bezproblemowe użytkowanie opisywanego modelu.

A jakie wady przedstawia Severin? Spieniacz do mleka SM 9688 kosztuje sporo – jest to drugie najdroższe urządzenie w naszym rankingu. Liczne udogodnienia usprawiedliwiają jednak spory wydatek. Trudno jest znaleźć więcej cech, które można zapisać po stronie minusów. Severin SM 9688 to bardzo dobry spieniacz do mleka, który bez problemu zaspokoi potrzeby nawet dużej rodziny – w tej klasie, trudno o drugie tak pojemne urządzenie.

 

Severin SM 9688

Zalety

Zalety
 • Wyjmowany pojemnik na mleko, który można myć w zmywarce
 • Największa pojemność w zestawieniu (spienianie: 350 ml, podgrzewanie: 700 ml)
 • 360-stopniowy system zapewniający dowolne ustawianie pojemnika na podstawie
 • Spienianie mleka na zimno i na ciepło
 • Wymienne nakładki do podgrzewania i spieniania mleka umieszczone z magnetycznym schowku
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem

Wady

Wady
 • Wysoka cena – druga najwyższa w zestawieniu

 

6. Jaki spieniacz do mleka kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie spieniacza do mleka?

Cappuccino, cafe latte i latte macchiato to pozycje obowiązkowe w menu każdej dobrej kawiarni. Nie trzeba jednak wychodzić z domu, żeby skosztować najlepszych kawowych przysmaków. Można powiedzieć – nic nowego, wystarczy kupić zaawansowany ekspres. Nic bardziej mylnego. Przygotowanie dobrej kawy w domowym zaciszu nie wymaga zakupu drogiego, skomplikowanego urządzenia. Wystarczy dobry spieniacz do mleka, z którego pomocą przygotujesz zarówno ciepłą, jak i zimną kawę. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie spieniacza do mleka?

Rynek oferuje kilka odmian tego typu urządzeń – od prostych ręcznych spieniaczy, po zaawansowane urządzenia elektryczne. Ranking spieniaczy do mleka obejmuje wyłącznie urządzenia najwyższej klasy, które oferują najwyższą jakość wykonania i wiele dodatkowych funkcji. W naszym rankingu znajdują się najlepsze spieniacze do mleka, a my wyszczególniamy wszystkie zalety i wady konkretnych modeli. Wszystko po to, żeby ułatwić podjęcie trafnej decyzji zakupowej.

 

Spieniacz do mleka – jak działa?

Elektryczny spieniacz do mleka, podobnie jak każdy inny, wykorzystuje zjawisko denaturacji białka i szybkiego napowietrzania mleka. W ten sposób powstaje gęsta piana, która utrzymuje się przez długi czas (znacznie dłuższy niż ma to miejsce w przypadku ręcznych lub bateryjnych urządzeń). Denaturację i napowietrzanie realizują specjalne przystawki. W niektórych modelach są one mechanicznie połączone z dzbankiem (tego typu urządzenia przypominają czajniki elektryczne, składają się z dzbanka i z podstawy). Bardziej zaawansowane konstrukcje, jak choćby Amica FD3011 i JURA 24019 Hot & Cold, oferują napęd magnetyczny. Oznacza to, że w podstawie i przystawce nie ma elementów zębatych, przenoszących napęd. Ruch jest realizowany przez specjalny system magnesów. Oznacza to znacznie łatwiejsze czyszczenie urządzenia, ponieważ w podstawie nie ma szczelin, przez które woda mogłaby przedostać się do elementów elektrycznych i elektronicznych.

Spieniacz elektryczny do mleka ma jeszcze jedną istotną zaletę – może pracować w jednym z trzech trybów. Najlepszy spieniacz do mleka może wytworzyć chłodną lub ciepłą pianę, jak i podgrzać mleko, np. do przygotowania kakao. Proces podgrzewania jest realizowany na dwa sposoby – poprzez standardową płytę grzewczą i poprzez zjawisko indukcji magnetycznej. Najbardziej zaawansowanym modelem jest właśnie indukcyjny spieniacz do mleka (Tchibo 303080, Severin SM 9688). W procesie podgrzewania dochodzi do przeniesienia energii na dno, gdzie zamieniana jest w ciepło. Przekłada się to na zwiększenie wydajności procesu (szybsze podgrzanie przy niższym zużyciu energii) i na bezpieczeństwo – nie występuje ryzyko przypalenia mleka.

 

Spieniacze do mleka – jaki wybrać? Zwróć uwagę na pojemność

Poszczególne modele różnią się między sobą pojemnością zasobnika na mleko. Należy pamiętać, że w procesie spieniania nie ma możliwości wypełnienia pojemnika w stu procentach – w urządzeniu musi pozostać przestrzeń na pianę. To niezwykle istotne, bowiem nie każdy spieniacz do mleka elektryczny może przygotować napój dla całej rodziny w trakcie jednego cyklu pracy. Jeżeli zostanie wybrany zbyt mały model, proces trzeba będzie powtarzać (nawet kilkukrotnie), a to przekłada się nie tylko na wydłużony czas przygotowania napojów, ale także na większe zużycie energii i co za tym idzie – na wyższe rachunki za prąd. Dla kilkuosobowej rodziny polecany jest model Severin SM 9688. Ta spieniarka do mleka może przygotować 350 ml piany (ciepłej lub zimnej) lub podgrzać 700 ml mleka. Z kolei Amica FD3011 to urządzenie do spieniania mleka idealne dla singielki bądź singla – w trakcie jednego cyklu, spienia 100 ml lub podgrzewa 200 ml mleka.

 

Spieniacz do mleka – jaki wybrać? Ważna jest moc urządzenia

Spieniacz do mleka z podgrzewaczem powinien pracować szybko i wydajnie – w końcu o poranku, kiedy czasu zawsze jest za mało, liczy się każda minuta. Oprócz zastosowanej technologii (najszybszy jest spieniacz do mleka indukcyjny), liczy się także moc urządzenia. Spieniacz do mleka z podgrzewaczem przygotowuje napój tym szybciej, im większą moc wykorzystuje. Najlepszy pod tym względem jest JURA 24019 Hot & Cold (650 W), a najsłabszy – Amica FD3011 (450 W). Należy jednak pamiętać, że duża moc oznacza znaczny pobór prądu. Automatyczny spieniacz do mleka może przygotować zarówno ciepłą, jak i zimną pianę. W drugim przypadku wymagana jest znacznie wyższa prędkość pracy przystawki, zwłaszcza jeżeli chcemy użyć mleka z niską zawartością tłuszczu. To kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Do spienienia (nawet na zimno) tłustego mleka, nie potrzeba znacznej energii. Co innego, jeżeli użyjemy mleka 0,5 proc. Producenci informują, z jakim mlekiem najlepiej współpracuje dane urządzenie. Przykładowo, Eldom SI500 dobrze “dogaduje się” z mlekiem o zawartości tłuszczu powyżej 3 proc.

 

Jaki spieniacz do mleka? Podsumowanie

Ranking obejmuje wyłącznie urządzenia najwyższej klasy, wykonane z najlepszych materiałów. Każde z nich można łatwo wyczyścić (ze względu na niewielką ilość elementów demontowanych), a zasobniki na mleko nadają się do mycia w zmywarce. Pozostałe cechy, w tym także wzornictwo, to kwestia indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Przed podjęciem decyzji, warto przestudiować wszystkie wady i zalety poszczególnych modeli.