Aktualizacja: Marzec 2024

Lubisz być na bieżąco z sytuacją pogodową, ale tradycyjny termometr to zdecydowanie za mało? Nasz ranking stacji pogodowych będzie w takim razie odpowiednią lekturą. Sprawdzimy, które modele pozwolą nam na bieżąco i przede wszystkim w sposób dokładny, monitorować warunki panujące zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Na pewno najważniejsze parametry, które powinny cechować najlepsze stacje pogodowe i którymi powinniśmy się zainteresować podczas zakupu to:

Lubisz być na bieżąco z sytuacją pogodową, ale tradycyjny termometr to zdecydowanie za mało? Nasz ranking stacji pogodowych będzie w takim razie odpowiednią lekturą. Sprawdzimy, które modele pozwolą nam na bieżąco i przede wszystkim w sposób dokładny, monitorować warunki panujące zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Na pewno najważniejsze parametry, które powinny cechować najlepsze stacje pogodowe i którymi powinniśmy się zainteresować podczas zakupu to:

 • Zakres temperatury (zewnętrznej i wewnętrznej),
 • Zakres wilgotności,
 • Pomiar ciśnienia,
 • Pomiar opadów deszczu,
 • Pomiar prędkości wiatru.

Chcesz wiedzieć czym jeszcze powinna się cechować dobra stacja pogody? Ranking z pewnością Ci na to odpowie oraz pomoże wybrać najlepszy model dla Ciebie!

 1. METEO SP91
 2. Sencor SWS 9700
 3. Hyundai WS 2303
 4. HAMA EWS-Trio
 5. Poradnik wyboru stacji pogodowej

Porównanie najlepszych dobrych i tanich stacji pogodowych:

[table id=212 responsive=collapse /]

Najlepiej oceniane stacje pogodowe - Ranking stacji pogodowych 2021

1. METEO SP91 Kliknij aby kupić »

Meteo SP91Meteo to marka należąca do firmy Metrex. Oferuje ona szeroką gamę produktów, które mają nam pomóc w uzyskaniu informacji na temat aktualnej pogody. Naszą uwagę przykuła stacja pogody meteo SP91. Choć domowa stacja Meteo jest modelem, który otrzymamy w stosunkowo niskiej cenie, to swoimi funkcjonalnościami może zaskoczyć.

Pierwsza kwestia, od której trzeba zacząć, to fakt, iż jest to urządzenie działające bezprzewodowo, co już na wstępie stanowi ogromny plus produktu Meteo. Stacja pogody komunikuje się z czujnikiem zewnętrznym za pomocą częstotliwości radiowej (433 Mhz). W zestawie otrzymujemy jeden czujnik zewnętrzny, ale mamy możliwość dokupienia jeszcze dwóch dodatkowych, dzięki czemu pomiary mogą być jeszcze dokładniejsze.

Zewnętrzny czujnik odpowiada za pomiar temperatury oraz wilgotności powietrza. W przypadku pomiaru temperatury zewnętrznej stacja pogodowa meteo wskaże nam wartość z zakresu od -20°C do +70°C, natomiast wilgotność powietrza wykazuje w przedziale 20-99%.

Również osoby, które są wrażliwe na wahania ciśnienia, będą zadowolone z tego modelu Meteo. Stacja pogodowa wyposażona została w barometr, by na bieżąco śledzić zmiany w ciśnieniu atmosferycznym. Co więcej, zmiany te będą zaprezentowane na diagramie słupkowym, który wskaże nam modyfikacje ciśnienia z ostatnich 12 godzin. Aczkolwiek trzeba wspomnieć o jeszcze jednej funkcji, której obecność jest rzadko spotykana. Mowa tutaj o wskaźniku faz księżyca. Pozwala on na wskazanie dokładnej fazy, w jakiej znajduje się księżyc, a tym samym umożliwia przewidzenie wystąpienia przypływów oraz odpływów.

Wszystkie te elementy zostaną wyświetlone na kolorowym wyświetlaczu, który prezentuje się bardzo estetycznie. Wskaźnik tendencji zmian pogodowych, przedstawiany jest w sposób graficzny przy użyciu jednego z sześciu obrazków (słonecznie, bezchmurno, pochmurno, częściowe zachmurzenie, deszczowo, burzowo). Niestety pojawiły się opinie, że w słoneczne, jasne dni jego czytelność nie jest zadowalająca, a nawet kiepska. Jednak pod innymi względami, nie można mu odmówić funkcjonalności.

Oczywiście stacja meteo domowa sprawdzi się także, jako tradycyjny zegarek (połączony z datownikiem). Jego synchronizacja odbywa się automatycznie z zegarem atomowym we Frankfurcie n/Menem DCF, przez co urządzenie jest niezwykle punktualne, ale też nie musimy martwić się o jego przestawianie.

W razie ewentualnych problemów producent oferuje nam 24-miesięczną gwarancję „door to door”. Oznacza ona, że w przypadku awarii, towar jest wysłany do serwisu na koszt firmy, a po naprawie otrzymujemy stację bezpośrednio pod wskazany adres.

Podsumowując, sprzęt firmy Meteo będzie wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które w przystępnej cenie poszukują wiarygodnej stacji pogodowej. Możliwości, jakie oferuje swoim użytkownikom, sprawiają, że model ten będzie stanowił idealne dopełnienie naszego mieszkania.

Zalety
Stosunkowo niska cena
Automatyczna synchronizacja czasu z zegarem atomowym we Frankfurcie n/Menem DCF
Bezprzewodowa komunikacja radiowa 433 Mhz z czujnikami zewnętrznymi
Możliwość podłączenia 3 czujników zewnętrznych
Zasięg czujników do 60 m
Szeroki zakres pomiaru temperatury zewnętrznej (-20°C – +70°C)
Wskaźnik faz księżyca
Pomiar ciśnienia atmosferycznego
Diagram słupkowy zmian ciśnienia
Graficzny wskaźnik tendencji zmian pogodowych
Gwarancja 24 miesiące “door to door”
Wady
Opinie użytkowników, że wyświetlacz mógłby być bardziej czytelny, zwłaszcza w słoneczne, jasne dni

Kup na Allegro

 

2. Sencor SWS 9700 Kliknij aby kupić »

Sencor SWS 9700Przez 50 lat istnienia na rynku, japońska marka Sencor dała się poznać jako jeden z liderów w dziedzinie urządzeń elektronicznych. Ich produkty cechuje wysoka jakość oraz dbałość o każdy detal. Czy stacja pogodowa Sencor SWS 9700 również spełnia te standardy? Sprawdźmy.

Interesuje Was bardziej zaawansowana stacja pogody? Ranking, który przygotowaliśmy, skupia się na urządzeniach przeznaczonych stricte do użytku domowego, jednak ta profesjonalna stacja pogodowa Sencor mimo swoich rozbudowanych możliwości, również jak najbardziej jest skierowana do indywidualnych klientów. Urządzenie w celu zebrania danych łączy się bezprzewodowo z czujnikiem 5 w 1! Zasięg przesyłu informacji to aż 150 metrów, więc możemy stację postawić w niemal każdym miejscu w domu. Wspomniany czujnik umożliwia nam odczyt następujących parametrów:

 • Pomiar temperatury – zakres temperatury wewnętrznej to od -10 °C do 50 °C, zaś zewnętrznej od -40 °C do 60 °C
 • Pomiar prędkości oraz kierunku wiatru – mierzone są porywy wiatru lub średnia prędkość wiatru (w jednostkach: v m/h m/s, km/h, węzły), a także kierunek wiatru
 • Pomiar opadów deszczu – wyniki możemy zobaczyć na słupkowym wykresie historii opadów. Mogą to być dane dzienne, tygodniowe lub miesięczne,
 • Pomiar wilgotności – Sencor stacja pogody posiada największy zakres możliwości zmierzenia wilgotności, gdyż jest to od 1 do 99%.

Jednak to nie koniec możliwości urządzenia Sencor. Stacja pogodowa ma wbudowany także barometr (mierzący ciśnienie w wartościach względnych i bezwzględnych), dzięki czemu możemy kontrolować spadki oraz wzrosty ciśnienia z ostatniej godziny, 3h, 6h, 12h lub 24h. Ponadto, na podstawie tego parametru oraz zmian temperatury powietrza, stacja pogody Sencor SWS 9700 ustala prognozę pogodny na najbliższe 12 do 24 godzin. Prognoza ta jest wyrażona za pomocą jednej z sześciu ikon: słonecznie, średnie zachmurzenie, zachmurzenie, deszcz, burza, śnieg.

Co więcej, producent oferuje nam także:

 • Wskaźnik punkt rosy, który pozwoli nam oszacować występowanie gołoledzi zimą oraz intensywności burz,
 • Wskaźnik zewnętrznej temperatury wiatru,
 • Ostrzeżenie przed lodowaceniem jezdni,
 • Możliwość ustawienia ostrzeżenia (wysoka/niska) w zakresie temperatury, wilgotności, prędkości wiatru lub opadów deszczu,
 • Zapisy minimalnych oraz maksymalnych pomiarów w pamięci z odnotowaniem ich czasu, oraz daty.

Oczywiście poza wszystkimi tymi funkcjonalnościami, stacja sprawdzi się także w formie tradycyjnego zegarka. Czas oraz data są kontrolowane poprzez radiowy sygnał DCF-77 z możliwością ręcznego ustawienia. Dodatkowo wbudowany jest także budzik, który zaopatrzony jest w funkcję przed-alarmu do niskich temperatur.

Wszystkie te informacje będą dostępne wysokiej jakości wyświetlaczu TRUE COLOR. Ma on aż 256 zmiennych kolorów, wysoki współczynnik kontrastu oraz 3 poziomy jasności do ustawienia, więc zarówno w zimowe, jak i letnie dni bez problemu odczytamy ze stacji każdą informację.

Urządzenie marki Sencor to zdecydowanie wybór dla osób, które oczekują od stacji więcej niż pomiaru podstawowych danych. Dzięki temu modelowi możemy cieszyć się zaawansowanymi prognozami, także w warunkach domowych.

[lyte id="v=RhLwb5N_nzc" /]

Stacja pogodowa Sencor SWS 9700 to najczęściej wybierana stacja pogody wśród użytkowników

Zalety
Najbardziej zaawansowana stacja pogodowa w zestawieniu
Świetny wyświetlacz o 256 zmiennych kolorach, szerokim kącie widzenia i doskonałym kontraście
Czas i data kontrolowane poprzez radiowy sygnał DCF-77
Zasięg aż do 150 m w wolnej przestrzeni
Prognozowanie pogody na 12 i 24 godziny
Szeroki zakres mierzenie wilgotności powietrza (od 1 do 99 %)
Szeroki zakres pomiaru temperatury zewnętrznej (-40°C – +60°C)
Pomiar ciśnienia atmosferycznego
Wskaźnik punktu rosy
Pomiar kierunku i prędkości wiatru
Ostrzeżenie przed lodowaceniem
Pomiar opadów
Budzik z funkcją przed-alarmu do niskich temperatur
Wady
Brak wskaźnika faz księżyca
Wysoka cena – najdroższa stacja pogody w naszym zestawieniu

Kup na Allegro

 

3. Hyundai WS 2303 Kliknij aby kupić »

Hyundai WS 2303Ten południowokoreański koncern większości kojarzy się z branżą motoryzacyjną, jednak firma Hyundai w swojej ofercie posiada także inne kategorie produktów. Wśród nich jest, chociażby stacja pogodowa Hyundai WS 2303. Przekonajmy się, skąd wynikają jej liczne, pozytywne opinie.

Stacja meteo Hyundai z czujnikiem zewnętrznym komunikuje się w sposób bezprzewodowy (częstotliwość radiowa 433 Mhz). Niestety producent nie przewiduje możliwości dokupienia dodatkowych czujników. Natomiast w zamian za to, w zestawie otrzymujemy temperaturową sondę przewodową o długości 1.5 m. Taka konstrukcja sprawia, że stacja pogody Hyundai umożliwia nam pomiar temperatury (zewnętrznej oraz wewnętrznej) i wilgotności (także wewnątrz i na zewnątrz).

W przypadku pierwszego parametru zasięg temperatury może być wskazany w przedziale od 0 °C do 50 °C w środku domu oraz od -20 °C do 50 °C na podwórku. Zaś maksymalny pomiar wilgotności odbywa się w zakresie od 20 do 99%. Warto wspomnieć, że urządzenie zapamiętuje wszystkie te pomiary, więc możemy dokonywać analizy ich zmian w czasie. Zimą, gdy temperatura znajduje się w przedziale od -2°C do +3°C otrzymamy alarm w postaci ikonki, który ma na celu ostrzec nas przed możliwością wystąpienia oblodzeni na drodze.

Co jeszcze poza tymi funkcjonalnościami oferuje nam produkt marki Hyundai? Stacja pogody została wyposażona we wskaźnik faz księżyca, kalendarz oraz budzik. Także wszystkie najważniejsze daty oraz przypomnienia będziemy mieli zawsze pod ręką. Jeśli w pośpiechu nie mamy czasu przyjrzeć się bliżej wszystkim wskaźnikom, to małą pomoc będą stanowiły animowane symbole, informujące nas o ogólnym stanie pogody (słonecznie, częściowe zachmurzenie, zachmurzenie, deszcz, śnieg).

Na koniec nie można zapomnieć o wizualnej budowie urządzenia. Stacja charakteryzuje się stylowym designem, w którym dominuje metalowa paska. W drugiej kolejności dostrzeżemy natomiast kolorowy i wyraźny wyświetlacz LCD, w którym mamy możliwość regulowania intensywność podświetlenia.

Ładny, funkcjonalny i przystępny cenowo – te słowa najlepiej opisują produkt firmy Hyundai. Model ten sprawdzi się idealnie jako uzupełnienie naszego mieszkania, ale też prezent dla najbliższej osoby.

Zalety
Data, czas oraz fazy księżyca sterowane przez zegar atomowy we Frankfurcie n/Menem DCF
Bezprzewodowa komunikacja z czujnikiem zewnętrznym
Kolorowy i wyraźny wyświetlacz LCD
Animowana prognoza pogody na najbliższe godziny
Informuje o fazach księżyca
Stylowy design
Dodatkowa temperaturowa sonda przewodowa o długości 1,5 m w zestawie
Alarm oblodzenia
Wady
Brak możliwości podłączenia dodatkowych czujników

Kup na Allegro

 

4. HAMA EWS-Trio Kliknij aby kupić »

Hama EWS-TrioHama to niemiecka firma, ale też światowy specjalista w dziedzinie fotografii cyfrowej, notebooków i innych urządzeń elektronicznych. Przekonajmy się, czy stacja pogodowa HAMA EWS-Trio również charakteryzuje się światowymi standardami, z których słynie marka.

Stacja pogody Hama wyposażona jest w bezprzewodowy typ czujnika o częstotliwości radiowej 433 Mhz. Oznacza to, że urządzenie możemy bezproblemowo umieścić w każdej części domu. Oczywiście należy zachować przy montażu zalecane przez producenta odległości, aby uzyskane pomiary były jak najbardziej wiarygodne. W zestawie otrzymujemy stację bazową oraz trzy czujniki zewnętrze.

Hama - stacja pogody jest raczej rozwiązaniem dla osób, które poszukują najbardziej podstawowych funkcjonalności. Model ten poza pomiarem temperatury oraz wilgotności, nie ma do zaoferowania jakiś bardzo rozbudowanych funkcji. Jednak zakres tych pomiarów jest już na wysokim poziomie. Dla czujnika zewnętrznego jest to temperatura od -40°C do +70°C oraz wilgotność 20% – 95%, natomiast dla czujnika wewnętrznego pomiar temperatury w zakresie -40°C – +70°C i wilgotność 20% – 95%. Istnieje także opcja zapisania najwyższego oraz najniższego pomiaru z tych dwóch zakresów, co pomoże w dokonaniu późniejszej ich analizy oraz występujących zmian.

Choć wyświetlacz jest podświetlany, to jako jedyny w naszym zestawieniu prezentuje on informacje w kolorze czarno-białym. Dla niektórych użytkowników stanowić to będzie wadę, dla innych wręcz przeciwnie. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od stacji.

Poza wyżej wspomnianymi funkcjami sprzęt został wyposażony także w zegar oraz alarm z opcją drzemki. Warto podkreślić, że zegar jest sterowany radiowym sygnałem czasowym DCF z automatyczną synchronizacją (jest to najbardziej precyzyjny zegar na świecie). Nie musimy martwić się także o to, że bateria nam rozładuje się bez ostrzeżenia. Model ten posiada alarm niskiego stanu naładowania baterii (także dla czujników zewnętrznych).

Czy w takim razie warto brać pod uwagę zakup urządzenia od firmy Hama? Stacja pogodowa bez wątpienia znajdzie swoich fanów. Będą to w szczególności osoby, które poszukują prostego sprzętu, skupiającego podstawowe parametry pogodowe.

Zalety
Zegar sterowany radiowym sygnałem czasowym DCF
Stacja pogody zawiera stację bazową oraz 3 czujniki zewnętrzne w zestawie
Alarm niskiego stanu naładowania baterii
Bardzo szerokie zakresy pomiarowe (temperatura w zakresie -40°C – +70°C )
Funkcja alarmu i drzemki
Wady
Dość nudny czarno-biały wyświetlacz
Brak dodatkowych pomiarów, takich jak ciśnienie czy fazy księżyca

Kup na Allegro