Aktualizacja: Maj 2024

Dobra suszarka do włosów umożliwia ich sprawne suszenie, ale również odpowiednią pielęgnację. Nie niszczy włosów i jest wygodna w użytkowaniu. Suszarka do włosów to sprzęt, który znajduje się w każdym domu. Z uwagi na częste stosowanie, po pewnym czasie się psuje i trzeba wybrać coś nowego, jeszcze lepszego. W tej chwili w sklepach można znaleźć naprawdę wiele różnych modeli, od znanych producentów, które odznaczają się różnymi, dodatkowymi funkcjami. Tak duża liczba możliwości sprawia jednak, że nie wszyscy wiedzą co wybrać i czym się kierować, dokonując tego wyboru. Jaka suszarka do włosów jest najlepsza? Jak wybrać suszarkę do włosów? Doradzamy wszystkim zainteresowanym!

Wstęp do suszarek do włosów – jak wybrać najlepszą?

Najlepsza suszarka do włosów to taka, która posiada dużą moc – dzięki temu generuje silniejszy nawiew, a więc i włosy są suszone szybciej. Powinna być jednocześnie lekka, co sprzyja jej wygodnemu użytkowaniu. Dobrze by miała wiele możliwości regulacji – w ten sposób użytkownik jest w stanie dopasować ją idealnie do swoich potrzeb. Wszystkie modele, które znalazły się w naszym zestawieniu, posiadają 3 poziomy regulacji temperatury i 2 poziomy regulacji szybkości. Posiadają też nawiew zimnego powietrza, co jest pożyteczną funkcją. Dzięki niej można dużo łatwiej układać fryzurę, gdy już włosy zostały wysuszone. Chłodne powietrze mniej je zresztą niszczy, a dla większości osób właśnie ten fakt jest najistotniejszy.

Jeśli z kolei chodzi o moc, największą posiada model Remington Pro-Air Turbo D5220 (2400 W). Model Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 posiada moc 2200 W, a pozostałe sprzęty 2100 W. Jeśli zaś chodzi o wagę produktów, najlżejsza jest suszarka do włosów BaByliss 6610 DE (0,49 kg), a najcięższa Remington Pro-Air Turbo D5220 (0,8 kg). Wygoda użytkowania to również zasługa długości przewodu – jeśli nie jest on zbyt krótki, sprzętem można swobodnie manewrować. Najdłuższy przewód (2,3 metra) posiada model Fox Smart. Inne są standardowe – wynoszą 1,8 metra.

 

Funkcje suszarek do włosów

Najlepsze suszarki posiadają specjalny dyfuzor oraz są łatwe do utrzymania w czystości. Dyfuzor pozwala na uzyskanie pięknych fal w trakcie suszenia, które prezentują się bardzo naturalnie. Posiadają go wszystkie modele prócz suszarki do włosów Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361. Suszenie z dyfuzorem jest zdrowsze i pozwala zwiększyć objętość włosów. Jeśli chodzi o łatwość utrzymania suszarki w czystości (co pozwala wydłużyć jej żywotność), niektóre modele posiadają zdejmowaną kratkę wlotu powietrza. Jej wyjęcie i oczyszczenie sprzyja zachowaniu całego produktu w lepszym stanie. Takim pożytecznym dodatkiem może się pochwalić BABYLISS 6610 DE i Remington Pro-Air Turbo D5220. Urządzenie Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00 posiada zdejmowany filtr wlotowy suszarki, dzięki czemu można pozbyć się zgromadzonego kurzu i włosów.

 

Co to jest jonizacja w suszarce?

Nasz ranking suszarek do włosów zawiera same sprzęty wyposażone w jonizację. Dobra suszarka powinna posiadać jonizator, gdyż występuje on w profesjonalnych modelach, używanych w zakładach fryzjerskich. Nie wszyscy jednak wiedzą co daje jonizacja w suszarce? Jonizacja zapobiega między innymi elektryzowaniu się włosów. Włosy zdecydowanie lepiej się układają, stają się lśniące i wygładzone. Wystarczy wcisnąć guzik, by ujemne jony osiadły na włosach, neutralizując jony dodatnie. To właśnie jest sekret suszarek z jonizacją. Co to jonizacja w suszarce? To pożyteczna funkcja, pozwalająca lepiej wymodelować włosy. Naprawdę wyglądają jak po wyjściu od fryzjera!

 

Dobra suszarka do włosów – podsumowanie

Jeżeli zadajesz sobie pytanie suszarka do włosów – ile wat albo jaka suszarka do włosów z jonizacją będzie najlepsza? – poradnik, który przygotowaliśmy pomaga odpowiedzieć na te pytania i doradza jakich cech szukać we współczesnych suszarkach. To nowoczesne modele, które pozwalają nie tylko wysuszyć włosy, ale i lepiej o nie zadbać. Oczywiście, wysoka jakość zwykle idzie w parze z wysoką ceną, a dla wielu użytkowników także i koszt zakupu ma wielkie znaczenie. Warto więc dodać, że najtańszy model w naszym zestawieniu to suszarka do włosów Rowenta Studio Dry Premium Care CV5361. Nie wskazujemy zatem wprost, jaka jest najlepsza suszarka do włosów, ale pomożemy Ci podjąć decyzję.