Aktualizacja: Maj 2022

Piękna skóra dodaje atrakcyjności każdemu człowiekowi, dlatego też warto o nią dbać. W sklepach znajdziemy liczne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry – zwłaszcza tej na twarzy, której przecież nie da się zakryć ubraniem. Warto jednak sięgnąć nie tylko po kosmetyki, ale również po sprzęty do pielęgnacji i mycia. Takie, jak specjalne szczotki – nowoczesne urządzenia do oczyszczania twarzy. Wiele osób zastanawia się nad ich zakupem, jednak nie wie, czy lepiej zdecydować się typowo na szczotki do mycia, czy też na urządzenia wielofunkcyjne z podobną funkcją. Odpowiadamy na to pytanie i doradzamy czym się kierować, wybierając szczotkę do mycia twarzy dla siebie! Jaka szczoteczka do mycia twarzy jest najlepsza i dlaczego?

Szczoteczki do twarzy – porównanie urządzeń

W naszym rankingu znalazły się zarówno szczoteczki do mycia twarzy, jak i urządzenia wielofunkcyjne, wyposażone w różne końcówki, które między innymi umożliwiają oczyszczanie twarzy przy pomocy specjalnych szczoteczek. Wszystkie sprzęty z naszego zestawienia posiadają akumulator, a więc po ładowaniu działają bez konieczności podłączania do źródła zasilania. To następujące urządzenia: FOREO LUNA mini 2, DERMOFUTURE szczoteczka soniczna, BRAUN FaceSpa Pro 921, PHILIPS SC5370 oraz CLARISONIC MIA 2. Spośród tych urządzeń 4 to szczoteczki soniczne. BRAUN FaceSpa Pro 921 jest zaś sprzętem wielofunkcyjnym.

Lepsza szczotka soniczna czy elektryczna?

Szczoteczki soniczne są bardzo nowoczesne – to zupełnie nowa technologia, która w tej chwili jest bardzo popularna i staje się jeszcze popularniejsza. Wersje soniczne – jak FOREO czy DERMOFUTURE – posiadają jednak także i wady. Minusem jest ograniczona liczba funkcji, ponieważ szczoteczki służą przede wszystkim do mycia, a niektóre jeszcze tylko do masażu. Z kolei urządzenia takie jak BRAUN FaceSpa Pro 921 oferują o wiele więcej możliwości. Między innymi posiadają końcówkę z depilatorem, więc przy ich pomocy ze skóry można usuwać także i zbędne owłosienie. Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy? Nie jest to trudne. Wystarczy nałożyć na skórę preparat oczyszczający, a następnie włączyć szczoteczkę i wykonywać nią koliste ruchy.

Funkcje szczoteczki do oczyszczania twarzy – jaka najlepsza?

Najlepsza szczoteczka do mycia twarzy to taka, która będzie wygodna w użytkowaniu, będzie ją można z łatwością brać ze sobą na przykład w podróż i będzie posiadała przydatne dodatki, które jeszcze bardziej ułatwią korzystanie z niej. Takim dodatkiem jest między innymi timer – który pokazuje ile czasu trwa już oczyszczanie skóry i ile zostało jeszcze do końca zabiegu. W naszym zestawieniu w tą funkcję zostały wyposażone wszystkie urządzenia oprócz sprzętu marki DERMOFUTURE. Ważna jest również możliwość regulacji mocy – ona także jest dostępna wszędzie prócz tego modelu. Jeśli chodzi o wodoodporność, tylko BRAUN FaceSpa Pro 921 nie wykazuje się tą cechą. Dominuje on jednak, jeśli chodzi o dodatkowe funkcje. Sprzęt wyposażony jest nie tylko w funkcję masażu, ale i depilator – jako jedyne urządzenie z naszego rankingu. Warto dodać, że funkcję masażu posiadają wszystkie szczoteczki do twarzy oprócz modelu CLARISONIC MIA 2. To bowiem typowa szczotka do twarzy, skupiająca się głównie na swoim przewodnim zadaniu. Ma jednak wymienną końcówkę, służącą ściśle do oczyszczania porów. Jest to także urządzenie najbardziej wygodne – małe i poręczne. Należy dodać, że FOREO LUNA mini 2 to prekursor silikonowych szczotek medycznych – wiele innych powstało właśnie z jej inspiracji. Urządzenie cechuje się wysoką ceną, ale skutecznie oczyszcza i posiada 2-letnią gwarancję oraz 10-letnią gwarancję jakości.

Najlepsza szczoteczka do twarzy – podsumowanie

Jaka szczoteczka soniczna jest najlepsza? Czy lepiej sprawdzi się szczoteczka soniczna czy elektryczna? Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na te pytania, omawiając zalety i wady najlepszych urządzeń tego typu. Niewątpliwie urządzenia wielofunkcyjne oferują sporo możliwości, jednak warto się zastanowić, czy w związku z wielorakim zastosowaniem, uniwersalność nie przekłada się na gorszą jakość każdej z funkcji. Jeśli komuś wystarczy mycie i masażer do twarzy, lepiej by wybrał soniczną szczoteczkę. Najlepiej silikonową, gdyż silikon jest hypoalergiczny (klasy medycznej), a więc urządzenia można zwyczajnie umyć. Nie trzeba co jakiś czas kupować wymiennych końcówek, tym samym stale ponosząc kolejne koszty użytkowania. Ponieważ cena jest bardzo ważna dla większości klientów, warto jeszcze dodać, że najdroższa szczoteczka soniczna do twarzy w naszym rankingu to model PHILIPS SC5370 (koszt jego zakupu to około 900 złotych).