Aktualizacja: Sierpień 2022

Najlepsze szczotki prostujące włosy, w przypadku większości kobiet mogą skutecznie zastąpić większość prostownic. Nasz zespół przejrzał dziesiątki różnych dostępnych modeli, zarówno tych polecanych na najważniejszych kobiecych forach, jak i mało znanych szczotek, które śmiało mogłyby ubiegać się o opinie najlepszych. Dzięki szczegółowej analizie parametrów i dokładnym przyjrzeniu się wielu recenzjom, przygotowaliśmy dla Was ranking najlepszych elektrycznych szczotek do prostowania włosów, które pozwolą korzystać z dobrodziejstw tych jeszcze nowych urządzeń do układania i do modelowania fryzur. 

Najlepsze szczotki prostujące do włosów – ranking wybranych modeli:

  1. BaByliss HSB100E
  2. Remington CB7400
  3. Philips BHH880/00 StyleCare Essential

Porównanie najlepszych szczotek prostujących włosy:

ModelMoc [W]Zakres temperatury [°C]Poziomy temperatury [°C]Czas nagrzewania [s]JonizacjaSzerokość płytki [cm]Długość przewodu [m]
BaByliss HSB100E45160 - 200330TAK61,8
Remington CB740062130 - 190330NIE6,41,8
Philips BHH880/00 StyleCare Essential52170 - 200250NIE61,8

Nie wiesz dlaczego podczas wyboru kierowaliśmy się poszczególnymi parametrami szczotek? Koniecznie zobacz nasz: Poradnik wyboru szczotki do prostowania włosów!


Jaka jest najlepsza szczotka prostująca? Ranking i opis wygranych w 2021

1. BaByliss HSB100E Kliknij aby kupić »

BaByliss-HSB100ECelem marki BaByliss jest zapewnienie użytkowniczkom profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów, które pomogą w osiągnięciu iście fryzjerskiego efektu w zaciszu własnego domu. Czy szczotka prostująca BaByliss HSB100E również spełni te wymagania? Przekonajmy się.

Warto rozpocząć od tego, że szczotka prostująca włosy BaByliss zapewnia prostowanie w 3 wymiarach. Jest to zasługa prostokątnej główki wyposażonej w ceramiczną powierzchnię, która posiada aż 126 włosków czeszących.

  • Pierwszym wymiarem określamy 34 sztywne włoski zewnętrznego grzebienia, pozwalające na pielęgnację także gęstych i długich włosów, co wbrew pozorom w przypadku szczotek elektrycznych nie zawsze jest oczywiste.
  • Kolejny etap to zbliżenie włosów do elementu grzewczego, aby rozpocząć wstępny proces prostowania. Tutaj ogromną rolę odgrywa 50 wewnętrznych części grzebienia z miękkiego krzemu. Ich wykorzystanie sprawia, że włosy nie mają bezpośredniego kontaktu z wysoką temperaturą.
  • Ostatni, trzeci wymiar opiera się na ceramicznym systemie grzewczym, który odpowiada za równomierne rozprowadzenie ciepła i ostateczne wyprostowanie włosów.

Efekt utrzymuje się przez cały dzień, nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Jest to możliwe dzięki podwójnej jonizacji. Miliony ujemnie naładowanych jonów eliminują ładunki elektrostatyczne oraz zamykają łuski włosów. Skutkuje to gładszymi, lśniącymi włosami, a przede wszystkim nienaelektryzowanymi, co dla wielu Pań stanowi największy problem podczas używania urządzeń do prostowania.

W zaledwie 30 sekund szczotka do prostowania włosów BaByliss może nagrzać się do jednej z trzech wybranych temperatur (160, 180 i 200 °C). Regulacja jest możliwa w zakresie od 160 stopni do 200 stopni, co pozwoli dopasować temperaturę do rodzaju i stanu naszych włosów. Gotowość do pracy zostanie nam dodatkowo zasygnalizowana na wbudowanym wskaźniku LED. Użytkowanie szczotki jest ułatwione, dzięki kablowi o długości 1,8 m z obrotowym gniazdem. Ponadto, w zestawie otrzymamy matę termoizolacyjną, na którą śmiało będziemy mogli odłożyć rozgrzaną szczotkę bez obaw o poparzenie czy uszkodzenie powierzchni

Choć szczotka marki BaByliss jest najdroższym modelem w naszym zestawieniu, to jak widzimy zdecydowanie wartym swojej ceny. Bez problemu rozplątuje nasze włosy, precyzyjnie je układa, a przede wszystkim zapewnia długotrwały efekt, na który liczy każda użytkowniczka.

Zalety
Ceramiczna powłoka główki
Aż 126 włosków czeszących
Trójwymiarowe prostowanie
Funkcja podwójnej jonizacji
3 poziomy temperatury do wyboru
Bardzo krótki czas nagrzewania (30 sekund)
Wady
Wysoka cena – najdroższa szczotka do włosów w zestawieniu

Kup na Allegro


3. Remington CB7400 Kliknij aby kupić »

Remington-CB7400Urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała to ich specjalność. Firma Remington już od 1979 roku dba o najwyższą jakość swoich produktów, aby każda stylizacja wyglądała wyjątkowo. Jednym z nich jest szczotka prostująca Remington CB7400. Sprawdźmy, jakie skrywa zalety.

Zanim przejdziemy do funkcjonalności szczotki, należałoby zacząć od wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał produkt marki Remington. Szczotka prostująca CB7400 została doceniona w trzeciej edycji plebiscytu Glammies 2017 (magazyn Glamour) jako Wybór Redakcji. Ten zaszczyt przypadł temu modelowi nie bez powodu.

Pierwszym z nich są ząbki, które zostały pokryte antystatyczną ceramiką. Choć szczotka prostująca włosy Remington nie jest wyposażona w funkcję jonizacji, to taka budowa ząbków gwarantuje gładkie wykończenie oraz brak efektu puszczenia włosów. Docenią to Panie, których włosy odmawiają posłuszeństwa, gdy powietrze robi się wilgotne.

Jeśli chodzi o możliwość regulacji temperatury, to do wyboru mamy 3 poziomy grzewcze, oferujące zakres od 130 stopni do 190 stopni. Tym samym szczotka do prostowania włosów Remington poradzi sobie z każdym niesfornym kosmykiem – od nasady aż po same końce. A to wszystko zaledwie w 30 sekund, bo właśnie tyle potrzebuje szczotka Remington, aby nagrzać się do odpowiedniej temperatury. Mimo tak szybkiego czasu nagrzewania nie musimy obawiać się poparzenia szczotką. Urządzenie zostało skonstruowane z nienagrzewających się elementów dla zwiększenia komfortu użytkowania.

Co więcej, w przypadku gdy zapomnimy odłączyć szczotkę od prądu, uruchomiona zostanie funkcja automatycznego wyłączania. Decydując się na zakup szczotki Remington CB7400, otrzymamy w zestawie etui do łatwego przechowywania produktu. Ponadto, producent oferuje 3-letnią gwarancję na urządzenie, którą po zarejestrowaniu się na stronie Remington możemy przedłużyć do 4 lat.

Podsumowując, szczotka Remington to prosty w obsłudze produkt, dzięki któremu nasza fryzura będzie wyglądała zaraz jak po wyjściu z salonu. Chcąc uzyskać piękne i gładkie włosy, warto mieć ten model pod ręką.

Zalety
Nadaje się do gęstych i grubych włosów
3 poziomy temperatury
Antystatyczna powłoka ząbków (ochrona przed elektryzowaniem)
Nienagrzewające się elementy
Bardzo krótki czas nagrzewania – zaledwie 30 sekund
Ceramiczne włosie dla lepszego poślizgu
Etui do przechowywania w zestawie
Aż 3 lata gwarancji + 1 rok dodatkowy po zarejestrowaniu produktu
Nagroda Glammies 2017
Wady
Brak funkcji jonizacji

Kup na Allegro

 


4. Philips BHH880/00 StyleCare Essential Kliknij aby kupić »

Philips-BHH880-00-StyleCare-EssentialW naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z głównych producentów z zakresu elektroniki użytkowej, czyli marki Philips. Szczotka prostująca StyleCare Essential jest ich propozycją w staraniach o piękne oraz proste włosy. Czym się wyróżnia? Sprawdźmy.

Szczotka prostująca Philips zapewnia szybki i olśniewający efekt. Jest to zasługa dużej powierzchni szczotki, która posiada 247 ząbków, z czego 111 jest nagrzewanych. Pozwala to na prostowanie oraz jednoczesne czesanie włosów, dzięki czemu dokładność wykonania stylizacji pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

Wszystko to można osiągnąć w zaledwie kilka minut. Szczotka prostująca włosy Philips nagrzewa się w niecałą minutę, a dokładniej w 50 sekund. Później sama stylizacja zajmuje nam około 5 minut, a włosy stają się gładkie i pełne objętości. Jest to szczególna zaleta dla Pań, które nie mają dużo czasu na dopracowanie fryzury, a chcą wyglądać zjawiskowo.

Dużą rolę w osiągnięciu tego efektu odgrywa budowa urządzenia. Szczotka do prostowania włosów Philips została wyposażona w technologię ThermoProtect, dzięki niej na powierzchni całej szczotki temperatura jest jednakowa. Nie musimy, jak w przypadku prostownicy dbać o to, aby pasma włosów znajdowały się idealnie na środku płytek, a następnie poprawiać czynność kilka razy. Co więcej, użytkowanie szczotki Philips jest całkowicie bezpieczne. Wynika to z faktu, iż ząbki zostały zaprojektowane z plastiku, aby chroni skórę głowy przed poparzeniem. Także tył szczotki wykonano z nienagrzewającego się materiału, co pozwoli uniknąć przypadkowego poparzenia, gdyby omsknęła się nam ręka lub gdy ponownie będziemy chcieli chwycić urządzenie.

Podgrzewana szczotka do prostowania Philips oferuje jedynie dwa poziomy temperatury – 170 stopni i 200 stopni. Choć funkcja ta jest dość ograniczona, to wysokość temperatur, które możemy ustawić, jest na tyle uniwersalna, że pozwolą nam one zadbać zarówno o włosy delikatne, jak i normalne. Zachwycający efekt będzie nam towarzyszył nawet w niepogodę, mimo że ten model Philips nie ma efektu jonizacji. W zamian za to producent zaopatrzył szczotkę w powłokę ceramiczno-turmalinową, która wydziela ujemnie naładowane jony, aby zapobiec puszeniu oraz elektryzowaniu się włosów. Sposób budowy szczotki ma zapewnić prostotę użytkowania w każdych warunkach. Stąd też wszystkie informacje tj. wybrana temperatura czy gotowość szczotki do użycia wyświetlane są na czytelnym ekranie LED, natomiast kabel o długości 1,8 m zapewni nam możliwość swobodnego operowania szczotką.

Chcąc osiągnąć gładkie i proste włosy, potrzebujemy niewiele czasu oraz wysiłku, o co z myślą o swoich klientkach zadbała firma Philips, projektując szczotkę StyleCare Essential.

Szczotka prostująca do stylizacji włosów Philips StyleCare Essential

Szczotka prostująca Philips BHH880/00 StyleCare Essential to najczęściej wybierana szczotka do prostowania włosów wśród użytkowniczek

Zalety
Aż 247 ząbki, w tym 111 nagrzewane idealnie stylizują włosy w zaledwie 5 minut
Długie ząbki wykonane są z plastiku i chronią skórę głowy przed poparzeniami
Szybkie nagrzewanie się (50 sekund)
Technologia ThermoProtect
Powłoka ceramiczno-turmalinowa zapobiega elektryzowaniu się włosów
Wiele pozytywnych opinii użytkowniczek
Wady
Brak funkcji jonizacji
Możliwość ustawienia tylko 2 temperatur (170 i 200 °C)

Kup na Allegro