Aktualizacja: Styczeń 2023

Niechciane włoski przeważnie pojawiają się w najmniej chcianych miejscach, ale też w trudno dostępnych. Jednym z nich jest nos. Nadmiar owłosienia w tym miejscu wiąże się z pewnego rodzaju dyskomfortem oraz nieestetycznym wyglądem. I w tym momencie wkracza trymer do nosa, czyli specjalne urządzenie do precyzyjnego usuwania włosów. Jak wybrać ten najlepszy spośród szerokiej oferty dostępnej na rynku? Dowiecie się tego z naszego poradnika.

Co znajdziesz w poradniku:


Przeczytanie artykułu zajmuje około 7 minut. Spieszysz się?

Od razu sprawdź polecane produkty: Najlepszy trymer do nosa i uszu – ranking najczęściej wybieranych produktów w 2021


Dobry trymer do nosa i uszu powinien mieć zasilanie, które pozwoli na wystarczająco długą pracę

Kiedy już zapadnie decyzja, że maszynka do nosa musi zagościć w wyposażeniu naszej kosmetyczki, staniemy przed wyborem kilku istotnych parametrów. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, by mieć świadomość, jaki mają wypływ na pracę urządzenia.

Pierwszym i zapewne najistotniejszym aspektem będzie rodzaj zasilania, jaki posiada depilator do nosa. Możemy wyróżnić ich trzy rodzaje:

  • trymer akumulatorowy – do tej grupy zaliczymy trymery do nosa, które ładujemy poprzez podłączenie do prądu. Istotne jest to, że tych trymerów nie można używać podczas ładowania, więc jeśli na przykład będzie z niego korzystać więcej niż jedna osoba, to warto zainwestować w urządzenie, które będzie pracowało przez dłużej niż 10 minut. Najczęściej producenci oferują pracę trymera w zakresie od 30 do 60 minut przy kilkugodzinnym ładowaniu. Co więcej, trymery akumulatorowe są przeważnie wielofunkcyjnymi sprzętami, których przeznaczenie nie ogranicza się do usuwania włosów z nosa,

  • trymer na baterie – jeśli potrzebujemy trymera do nosa bez dodatkowych nakładek, to zakupimy go głównie w formie zasilanej bateriami. Maszynka do usuwania włosów z nosa z zasilaniem tego rodzaju charakteryzuje się większą poręcznością. Ponadto, idealnie nadaje się do zabrania w podróż, gdyż nie jesteśmy ograniczeni w tym przypadku do dostępności gniazdka,

  • trymer akumulatorowo-sieciowy – tak jak w większości urządzeń, tak też i w tym przypadku okazuje się, że ten typ zasilania jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Pozwala na skorzystanie z trymera w niemal każdej sytuacji. Nie musimy więc martwić się, czy na pewno naładowaliśmy urządzenie i czy jest ono gotowe do użytku. Aczkolwiek jak przy trymerach akumulatorowych, te również będą przeważnie dostępne jako urządzenia wielofunkcyjne, a nie tylko jako golarka do włosów w nosie.

Najlepsze golarki do nosa posiadają specjalnie wykonane ostrza, dzięki czemu nie wyrywają włosów

Wybierając trymer do włosów w nosie pamiętajmy o tym, że urządzenie to będzie miało styczność z dość wrażliwym miejscem na ból, więc sam proces usuwania włosków, powinien przebiegać jak najdelikatniej, aby nie sprawić nam bólu.

Jeśli chcemy uniknąć sytuacji, w której włoski będą wyrywane nie przycinane, musimy zwrócić uwagę na wykonanie ostrzy. Najlepsze będą te ze stali nierdzewnej, które naostrzone są laserowo. Poza większym komfortem użytkowania odznaczać się będą zdecydowanie większą trwałością oraz odpornością na zużycie. Tak naprawdę jest to jedyny słuszny wybór, który można podjąć. Być może wykonanie ostrzy z innych materiałów, wpłynie na niższą cenę urządzenia, ale też na jego jakość.

Jaki trymer do nosa wybrać, aby można było nim też przycinać włosy w uszach i na twarzy?

Maszynka do wycinania włosów w nosie nie musi ograniczać się jedynie do tej funkcji. Na rynku dostępne są liczne urządzenia, które dzięki swoim wymiennym końcówkom mogą pełnić kilka zadań jednocześnie np. trymer do nosa i uszu czy nasadka umożliwiająca przycinanie brody oraz wąsów.

W takim przypadku należy zwrócić uwagę na to, czy trymer poza tymi nakładkami, posiada regulację długości strzyżenia. Obecność takiej opcji pozwoli na wykonanie perfekcyjnego, precyzyjnego cięcia. Umożliwi to dostosowanie efektu, jaki chcemy osiągnąć do indywidualnych preferencji — podwójny grzebień regulowany w zakresie 2–20 mm idealnie sprawdzi się w pielęgnacji zarostu, a body groomer pomoże pozbyć się włosów z pleców lub torsu.

Jak więc widzimy golarka do nosa i uszu może być modelem o szerokich możliwościach. Dlatego warto zastanowić się, czy może takie dodatkowe nakładki nie przydadzą się nam w przyszłości.


ZOBACZ TEŻ: Na co zwrócić uwagę wybierając golarkę do zarostu i jaki trymer do brody spełni te wymagania?


Dodatkowe funkcje, które może zawierać golarka do nosa (zwróć na nie uwagę!)

Podstawową funkcją trymera będzie oczywiście usuwanie włosków. Natomiast wielu producentów wyposaża swoje modele w różnorodne opcje dodatkowe, aby sprzęt spełniał wymagania najbardziej wymagającego użytkownika, a sama obsługa trymera była łatwa, prosta i przyjemna. Stąd też możemy się natknąć na specjalne właściwości oraz wyposażenie, a pośród nich znajdziemy:

  • wyświetlacz LED – ekrany, pomimo iż są niewielkie to bardzo czytelne. Natomiast informacje, które możemy na nich ujrzeć to wybrana długość strzyżenia (przy obecności dodatkowych nakładek) oraz stan poziomu baterii,
  • wodoszczelność – funkcja szczególnie przydatna, gdy najczęściej depilujemy się w wannie lub pod prysznicem, ale też pozwoli na czyszczenie urządzenia pod bieżącą wodą,
  • wbudowana lampka – rozjaśnia pole widzenia, a ponadto lepiej widzimy, w których miejscach udało nam się już skutecznie usunąć owłosienie,
  • powłoka antybakteryjna – jej obecność zapobiega rozmnażaniu się bakterii, przez co proces golenia jest bezpieczniejszy, skóra mniej podrażniona, a stany zapalne występują zdecydowanie rzadziej,
  • gumowy uchwyt – pozwoli nam na stabilne utrzymanie trymera w ręce, co docenią osoby korzystające z urządzenia w trakcie kąpieli,
  • szczoteczka do usuwania zabrudzeń i włosków – jeśli urządzenie nie jest wodoodporne, często producenci do zestawu dołączają przyrządy, które pomogą w zadbaniu o czystość trymera.

Podsumowanie – teraz już wiesz co wybrać!

Wszystkie urządzenia tego typu mają tak naprawdę jeden cel – umożliwić nam szybkie i bezbolesne usuwanie włosów z nosa i innych wrażliwych, nierzadko trudno dostępnych miejsc. Właśnie dlatego maszynka do nosa powinna gwarantować nam najwyższa jakość wykonania i dodatkowe funkcje trymera, które zazwyczaj przydadzą się w najmniej oczekiwanym momencie. Zresztą ktokolwiek próbował depilować włosy w nosie pincetą swojej partnerki czy – nie daj boże – woskiem, doskonale zrozumie jak ważne jest niezawodne urządzenie. Jak szeroki powinien być zakres dodatkowych parametrów, jest oczywiście kwestią czysto indywidualnych potrzeb, ale warto mieć świadomość, czego możemy od takiego trymera oczekiwać.

Nasz poradnik przedstawił najistotniejsze cechy, które powinny przykuć naszą uwagę podczas wyboru trymera. Chociaż jest to urządzenie niewielkie, to decyzja o jego zakupie nie może być przypadkowa i nieprzemyślana.

Teraz już wiesz jak wybrać najlepszy trymer do nosa i dostosować decyzję do własnych potrzeb, dlatego w dalszej części zapraszamy Cię do artykułu: Najlepszy trymer do nosa i uszu – ranking najczęściej wybieranych produktów w 2021