Aktualizacja: Grudzień 2022

Coraz więcej osób inwestuje w profesjonalne trymery, czyli w specjalne maszynki do strzyżenia włosów. Są to urządzenia, umożliwiające ustawianie wybranej długości strzyżenia, dzięki czemu można zostawić taki zarost, jaki się chce. Podobne urządzenia pozwalają oczywiście nie tylko przycinać brodę, ale i wąsy, włosy na głowie czy na karku. Ostateczny efekt uzależniony jest jednak nie tylko od wprawy użytkownika, lecz przede wszystkim od dostępnych w trymerze końcówek i wariantów długości golenia. Jaki jest najlepszy trymer do brody? Jak działa trymer i na jakie jego cechy zwracać uwagę przy zakupie? Oto nasze zestawienie najlepszych, profesjonalnych trymerów – poradnik dla wszystkich zainteresowanych!

Najlepsza maszynka do brody – porównanie trymerów

Co to jest trymer? Specjalne urządzenie, kierowane przede wszystkim do mężczyzn, które pozwala przystrzyc wąsy, brodę, a czasem również usunąć włosy z nosa i z uszu. Wszystko uzależnione jest od końcówek, dołączonych do zestawu. Taki trymer może być zasilany akumulatorowo lub/i sieciowo. Oznacza to, że może pracować na naładowanej baterii, niezależnie od źródła zasilania lub może działać tylko po podpięciu kabla do gniazdka elektrycznego. Są też trymery umożliwiające pracę zarówno na baterii, jak i po podłączeniu do prądu. Właśnie takie trymery uchodzą za najlepsze, gdyż można z nich korzystać nawet po rozładowaniu baterii, a także zabierać ze sobą w podróż. W naszym zestawieniu znalazło się 5 profesjonalnych trymerów: Braun MGK3080, Remington PG6130, Wahl Detailer, Babyliss E876E i Philips OneBlade QP2530/20. Spośród nich tylko Babyliss E876E posiada zasilanie akumulatorowo-sieciowe. Model Wahl Detailer zasilany jest sieciowo, a pozostałe sprzęty zasilane są akumulatorowo.

Dobry trymer do brody – czyli jaki?

Najlepszy trymer do brody powinien się cechować odpowiednią mocą, a także umożliwiać długą pracę – w końcu stylizacja zarostu czasami zajmuje sporo czasu. Najlepszą moc w naszym rankingu mogą oczywiście uzyskiwać modele zasilanie sieciowo, czyli Wahl Detailer i Babyliss E876E. Jeśli chodzi o czas ładowania baterii, jest on najkrótszy w modelu Braun MGK3080 (tylko 1 godzina), a najdłuższy (aż 16 godzin!) w trymerze Remington PG6130. Warto jeszcze wyróżnić model Babyliss E876E, który po 1,5 godziny ładowania może pracować 40 minut. Tę samą długość pracy Remington PG6130 uzyskuje po wspomnianych 16 godzinach. Przez 60 minut mogą po ładowaniu baterii do pełna pracować modele Braun MGK3080 oraz Philips OneBlade QP2530/20 (czas ładowania baterii w tym modelu to 8 godzin).

Warto dodać, że zarówno samo golenie, jak i czyszczenie sprzętu jest prostsze i wygodniejsze, gdy jest on wodoodporny. Można bowiem wówczas golić się także na mokro, a przy tym czyścić trymer pod bieżącą wodą. W naszym zestawieniu wodoodporny, dobry trymer to Braun MGK3080 oraz Philips OneBlade QP2530/20.

Trymery męskie – jaki najlepszy i dlaczego?

Wybierając najlepszy trymer dla siebie, należy spojrzeć na możliwości, jakie oferuje. Chodzi o dostępną długość golenia włosów, jak też o końcówki dołączone do zestawu. Najwięcej końcówek (aż 9) posiada model Remington PG6130. Z kolei najmniej (tylko 1) posiada model Babyliss E876E. Przy tym jednak model Babyliss wyposażony jest w aż 48 dostępnych ustawień długości, więc i tak można przy jego pomocy modyfikować długość ścinanych włosów. Nie można jednak używać tego trymera na przykład do usuwania włosów z uszu czy z nosa, a jest to możliwe w modelu Remington. Jeśli chodzi o samą długość golenia, to największym zakresem pod tym względem może się pochwalić trymer Braun MGK3080. Zakres długości golenia w tym sprzęcie wynosi 0 – 21 milimetrów.

Najlepszy trymer elektryczny do zarostu – podsumowanie

Najlepsze trymery męskie pozwalają na uzyskanie takiego zarostu, o jakim się marzy. W tej chwili mnóstwo panów stylowo przycina włosy na brodzie, więc wiele osób poszukuje urządzeń, które pozwalają uzyskać ładne krawędzie i stosowną długość. Wszystkie sprzęty, jakie pojawiły się w naszym rankingu, cieszą się popularnością i są wysokiej jakości. Oczywiście, sporo potencjalnych kupców zwraca uwagę nie tylko na dostępne końcówki czy wydajność baterii, ale także i na cenę. Warto więc dodać na koniec, że najdroższym trymerem w naszym zestawieniu jest Wahl Detailer.