Aktualizacja: Marzec 2021

  1. Braun MGK3080
  2. Remington PG6130
  3. Wahl Detailer
  4. Babyliss E876E
  5. Philips OneBlade QP2530/20
  6. Poradnik wyboru trymera do brody

Porównanie trymerów do zarostu:

ModelCenaZasilanie
Czas pracy [min]
Czas
ładowania [h]
Min długość
golenia [mm]
Max długość
golenia [mm]
Wodoodporność
Końcówki
Braun MGK3080Sprawdź cenę »akumulatorowe
60
1
1
21TAK
8
Remington PG6130Sprawdź cenę »akumulatorowe
40
16
220NIE
9
Wahl DetailerSprawdź cenę »sieciowe
nie dotyczy
nie dotyczy
0,410NIE
3
Babyliss E876ESprawdź cenę »sieciowo-akumulatorowe
40
1,5
0,410NIE
1
Philips OneBlade QP2530/20Sprawdź cenę »akumulatorowe
60
8
15TAK
4

Najlepsze trymery do brody – Ranking trymerów do zarostu 2021

1. Trymer do brody Braun MGK3080 Kliknij aby kupić »

Braun MGK3080Profesjonalny trymer umożliwia ustawienie pożądanej długości strzyżenia – by przystrzyc odpowiednio włosy na twarzy. Trymer BRAUN MGK3080 jest doskonałej jakości sprzętem, wyposażonym w zasilanie akumulatorowe. Urządzenie posiada 8 końcówek i jest wodoodporne. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Jakie zalety, a jakie wady posiada ten model?

Trymer do brody Braun wyposażony został w nietępiące się, precyzyjne ostrza, które zapewniają należytą stylizację zarostu – zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Ostrza ze stali nierdzewnej radzą sobie świetnie nawet z grubszymi i dłuższymi włosami, nie powodując dyskomfortu w czasie golenia. Warto dodać, że 2 zamontowane grzebyki zapewniają aż 13 ustawień długości obcinanych włosów. Trymer wyposażony też został w 8 nasadek, dzięki czemu pozwala przycinać nie tylko włosy na brodzie czy wąsach, ale i w uszach oraz w nosie. Przycina włoski lub usuwa zbędne owłosienie – zależnie od oczekiwań, poczynionych ustawień i zastosowanych nakładek. Trymer Braun jest też w 100% wodoodporny. Zapewnia to wygodniejsze czyszczenie całego urządzenia i zapobiega podrażnieniom. Zestaw obejmuje też inny dodatek – maszynkę do golenia Gillette Flexball, którą ewentualnie można się ogolić na gładko. BRAUN trymer do brody to sprzęt o najbardziej wytrzymałej baterii, jeśli porównamy ją z bateriami z innych urządzeń w naszym zestawieniu. Przy ładowaniu wynoszącym 60 minut, trymer jest w stanie pracować nieprzerwanie również przez 60 minut.

Trymer Braun wyróżnia się licznymi zaletami, jednak trzeba też wspomnieć o jego wadach. Przede wszystkim, jeśli ktoś byłby na przykład w połowie golenia i nagle bateria w sprzęcie by się wyczerpała, nie mógłby dokończyć przycinania włosków. Nie da się korzystać z tego sprzętu, jeśli jego akumulator nie jest naładowany. Maszynka do brody Braun nie daje bowiem możliwości korzystania z sieciowego zasilania. To ogromny minus tego fantastycznego urządzenia.

Zalety
Pełne naładowanie zapewnia aż 60 min ciągłej pracy na baterii
100% wodoodporny trymer
8 różnych nasadek pozwoli uzyskać wyjątkowy efekt precyzyjnie i bez wysiłku
Dwa zamocowane grzebyki zapewniają 13 precyzyjnych ustawień długości z dokładnością do 2 mm
W zestawie znajduje się maszynka do golenia Gillette Flexball, którą można ogolić się tradycyjnie
Nietępiące się, precyzyjne ostrza
Wady
Brak możliwości korzystania z sieciowego zasilania trymera

Kup na Allegro

 

2. Trymer do brody Remington PG6130 Kliknij aby kupić »

Remington PG6130Trymer Remington PG6130 to maszynka do golenia, która pozwala skutecznie usunąć zarost o różnej długości. Jest to nowoczesne urządzenie dla tych mężczyzn, którzy chcą wyglądać zawsze schludnie i atrakcyjnie. Urządzenie to wyróżnia się atrakcyjnym designem oraz posiada funkcje, które pozwalają dostosować jego możliwości do własnych potrzeb. Urządzenie to ma jednak kilka istotnych wad, które mogą być uciążliwe dla części użytkowników.

Trymer do twarzy Remington jest modelem stosunkowo tanim. Przy tym pozwala w dowolny sposób stylizować zarost, co jest możliwe dzięki czterem wymiennym końcówkom. Do wyboru jest trymer precyzyjny, szeroka końcówka, minigolarka foliowa, a także trymer liniowy, przeznaczony do golenia okolic uszu oraz nosa. Oprócz stylizowania zarostu, urządzenie to pozwala na przycinanie włosów. W zestawie znajduje się pięć wymiennych nakładek, których długość mieści się w przedziale od 1,5 do 12 mm. Użytkownik może dostosowywać je w zależności od długości swojego zarostu. Po stronie zalet należy zapisać także solidne ostrza samoostrzące, które pokrywa tytanowa warstwa, trzykrotnie twardsza w porównaniu do stali. Zapewniają one dokładność strzyżenia oraz są odporne na stępienie wraz z upływem czasu. Trymer do zarostu Remington to urządzenie bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ jego końcówki mogą być myte pod bieżącym strumieniem wody.

Golarka trymer Remington nie jest jednak pozbawiona wad. Jej użytkownicy narzekają przede wszystkim na bardzo dużą czasochłonność ładowania, gdyż trzeba na to poświęcić aż 16 godzin. Niedogodności tej nie rekompensuje nawet stosunkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora, sięgający 40 minut. Warto również mieć na uwadze, że trymer ten nie posiada funkcji korzystania z niego w trybie sieciowego zasilania. W związku z tym nie można jej używać w przypadku rozładowanej baterii. Część użytkowników narzeka również na relatywnie niską moc urządzenia. Jest ona niewystarczająca zwłaszcza dla tych mężczyzn, którzy posiadają gruby i twardy zarost.

Zalety
4 wymienne końcówki
Samoostrzące się pokryte tytanem ostrza od Remington
Możliwość mycia końcówek pod bieżącą wodą
Pełne naładowanie zapewnia 40 min ciągłej pracy na baterii
Najniższa cena z naszego zestawienia
Wady
Czas ładowania akumulatora wynosi aż 16 godzin
Brak możliwości korzystania z sieciowego zasilania trymera

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

3. Wahl Detailer Kliknij aby kupić »

Wahl DetailerWahl Detailer to znakomity trymer o zasilaniu sieciowym, który niestety nie jest wodoodporny, ale za to ma 3 końcówki. Trymer do brody Wahl to profesjonalne urządzenie, oferujące golenie w zakresie od 0,4 do 10 mm. Jakie jeszcze zalety tego sprzętu są warte wymienienia? Co należy wiedzieć o jego wadach?

Trymer Wahl to znakomity sprzęt, wyróżniający się dużą mocą. Z tego urządzenia korzystają profesjonalni barberzy – co jest samo w sobie doskonałą rekomendacją. Wszystko dzięki temu, iż model ten jest zasilany sieciowo. Jego duża moc pozwala na szybkie i dokładne przycinanie włosów – także i tych grubych, długich i gęstych. Obudowa w modelu Wahl Detailer została specjalnie zaprojektowana, by urządzenie mogło jeszcze lepiej podkreślać krawędzie i pozwalać na wygodne wykańczanie fryzur. Nawet stylizacja wymagająca przycięcia włosów bardzo blisko skóry nie sprawia żadnego problemu – sprzęt posiada bowiem ostrze w kształcie litery T, wyposażone w regulację do zerowego zachodzenia. Kolejną zaletą tego trymera jest ostrze WAHL® T-BLADE. To pieczołowicie zaprojektowany element, którego ząbki nie zachodzą na siebie. Ostrze nadaje się nie tylko do strzyżenia brody, wąsów czy baków, ale też włosów na głowie i na karku. Użytkownik znajdzie w zestawie również 3 nakładki o długości 3, 6 i 10 mm. To właśnie dzięki nim można wybrać odpowiadającą długość

Wahl trymer do brody jest profesjonalnym sprzętem, jednak nawet takie urządzenia posiadają pewne wady. Minusem tego modelu jest niestety mały wybór długości golenia, co dla wielu osób będzie kłopotem. Fani ciekawych stylizacji nie będą też pewnie zadowoleni z faktu, że przez konieczność zasilania sieciowego nie uda się korzystać z urządzenia, gdy nie ma ono dostępu do sieci elektrycznej. Gwarantuje to oczywiście wysoką moc, ale najlepiej by było, gdyby trymer posiadał zarówno akumulator do ładowania, jak i kabel do zasilania sieciowego. W dodatku prezentowany Wahl trymer jest najdroższym produktem w naszym zestawieniu.

Zalety
Duża moc urządzenia
Zasilanie sieciowe
Specjalnie zaprojektowana budowa do podkreślania krawędzi i wykańczania fryzur
3 plastikowe nakładki o głębokości 3, 6 i 10 mm
Bardzo precyzyjne ostrze WAHL® T-BLADE
Wady
Zasilanie tylko i wyłącznie sieciowe
Niewielki zakres wyboru długości golenia
Najdroższy produkt w naszym zestawieniu

Kup na Allegro

 

4. Maszynka do brody Babyliss E876E Kliknij aby kupić »

Babyliss E876ETrymer Babyliss E876E to urządzenie o zasilaniu sieciowo-akumulatorowym, które posiada tylko 1 końcówkę w zestawie. Dostępna długość golenia w tym modelu to 0,4 – 10 milimetrów. Co jeszcze należy wiedzieć o trymerze do zarostu Babyliss? Jakie ma zalety, a jakie wady?

Maszynka-trymer do brody Babyliss umożliwia korzystanie zarówno z zasilania sieciowego, jak i akumulatorowego. Oznacza to, że można zarówno korzystać z niej w podróży, jak i zwiększać moc, podpinając do prądu. Można też skorzystać z zasilania zewnętrznego, gdy bateria się wyczerpie. Sprzęt wyposażony jest w aż 48 dostępnych ustawień długości, co powala dobrać odpowiednią długość do własnych potrzeb. Przycinanie wykonywane jest zaś z dokładnością do 0,2 milimetra. Obrotowa głowica ustawiona pod kątem 33° dostosowuje się znakomicie do kształtu twarzy, a funkcja pamięci poprzednich ustawień sprawia, że użytkownik szybko może przystąpić do działania. Babyliss trymer jest też niezwykle wytrzymały. Został bowiem wyposażony w ostrza 3D, ostrzone elektrochemicznie i wykonane ze stopu stali nierdzewnej chromu i molibdenu. Babyliss maszynka-trymer do brody dosyć szybko się też ładuje. 90 minut pozwala naładować baterię do pełna i pracować nieprzerwanie przez kolejne 40 minut. Do tego dochodzi funkcja szybkiego ładowania, dzięki której już po 5 minutach ładowania można przystąpić do 3-minutowego golenia. To ogromna zaleta tego sprzętu!

Trymer Babyliss do brody niestety posiada nie tylko same zalety. Wadą tego modelu jest brak w zestawie końcówek, które pozwalałyby na przykład dodatkowo usuwać włosy w nosie czy w uszach. Do tego modelu dołączona jest tylko jedna regulowana końcówka, co jest raczej kiepskim wynikiem – zwłaszcza na tle produktów, jakie znalazły się w naszym zestawieniu najlepszych trymerów.

Zalety
Aż 48 ustawień długości w zakresie od 0,4 mm do 10 mm
Obrotowa głowica ustawiona pod kątem 33°
Funkcja szybkiego ładowania
90 min szybkiego i pełnego ładowania wystarcza na 40 min użytkowania
Możliwość korzystania z zasilania sieciowego jak i akumulatorowego
3 ostrzone elektrochemicznie ostrza wykonane ze stopu stali nierdzewnej chromu i molibdenu
Funkcja pamięci poprzednich ustawień
Wady
Brak w zestawie końcówek umożliwiających na przykład usuwanie włosów z nosa czy uszu
Niewielki zakres wyboru długości golenia

Kup na Allegro

 

5. Golarka do brody Philips OneBlade QP2530/20 Kliknij aby kupić »

Philips OneBlade QP2530/20Trymer Philips OneBlade QP2530/20 to sprzęt o zasilaniu akumulatorowym, który po 8 godzinach ładowania jest w stanie pracować przez 60 minut. Prezentowany model jest wodoodporny i wyposażony w 4 przydatne końcówki, które zwiększają zakres jego możliwości oraz wygodę korzystania z urządzenia. Co należy o nim wiedzieć? Jakie są jego mocne, a jakie słabe strony?

Maszynka do golenia brody Philips to golarka hybrydowa 3 w 1. Umożliwia bowiem precyzyjne przycinanie, golenie i modelowanie krawędzi zarostu – w dodatku przy dowolnej długości włosów. Zapewnia to wykonujący 200 ruchów na sekundę nożyk z podwójnym systemem ochrony, a także ruchome nasadki grzebieniowe, ustawiające się w trakcie użytkowania pod odpowiednim kątem. Aż 4 rodzaje nasadek, dołączone do modelu, pozwalają uzyskiwać znakomite efekty, strzygąc włosy na długość 1, 2, 3 lub 5 milimetrów. Trymer elektryczny do golenia Philips może pracować aż 60 minut – co jest najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu profesjonalnych trymerów. Niestety, ładowanie baterii do pełna jest dosyć długie. Za to jednak trymer do brody Philips jest wodoodporny, więc można przy jego pomocy golić się na sucho i na mokro, a nawet czyścić go pod bieżącą wodą.

Trymer do zarostu Philips nie pozwala na korzystanie z zasilania sieciowego. Jeśli więc bateria się wyczerpie, trzeba ją od nowa ładować – nie można dokończyć golenia po podpięciu sprzętu do prądu. Minusem tego trymera do brody jest także niewielki zakres wyboru długości golenia – w końcu w zestawie są 4 nasadki, więc 4 wysokości. W dodatku sprzęt nie został wyposażony w dodatkowe końcówki, które pozwalałyby na obcięcie włosów w nosie czy w uszach. Trymer do brody Philips nie umożliwia więc usunięcia z tych miejsc niechcianych włosków.

Pierwsze wrażenia z Philips OneBlade - unboxing i test

Trymer Philips OneBlade QP2530/20 to najczęściej wybierany trymer wśród użytkowników

Zalety
Aż 60 min pracy na jednym pełnym ładowaniu
Wodoodporny
Umożliwia przycinanie, golenie oraz precyzyjne modelowanie krawędzi przy dowolnej długości włosów
Technologia łączy w sobie szybko poruszający się nożyk z podwójnym systemem ochrony
Ruchome, ustawiające się pod odpowiednim kątem nasadki grzebieniowe
Wady
Niewielki zakres wyboru długości golenia
Brak w zestawie końcówek umożliwiających na przykład usuwanie włosów z nosa czy uszu
Brak możliwości korzystania z sieciowego zasilania trymera

Kup na Allegro