Aktualizacja: Wrzesień 2023

Porównanie najlepszych wag kuchennych: [table id=205 responsive=collapse/] Najlepsze wagi kuchenne - Ranking wag kuchennych 2021 1. Waga kuchenna Lidl Silvercrest Kliknij aby kupić »
 1. Waga kuchenna Lidl
 2. Łucznik PT-852
 3. Zelmer ZKS1450
 4. Esperanza Lemon
 5. Sencor SKS 4001WH
 6. Poradnik wyboru wagi kuchennej
 7. Porównanie najlepszych wag kuchennych: [table id=205 responsive=collapse/]

  Najlepsze wagi kuchenne - Ranking wag kuchennych 2021

  1. Waga kuchenna Lidl Silvercrest Kliknij aby kupić »

  Waga-kuchenna-SilvercrestSilvercrest to popularna marka produkująca urządzenia dla sieci sklepów Lidl. Produkty tej firmy cechują się niską ceną oraz niezwykłą funkcjonalnością. Czy zaliczymy do nich również wagę kuchenną Silvecrest?

  Przede wszystkim warto zacząć od tego, że waga kuchenna Silvercrest jest dostępna w wielu wariantach graficznych, dzięki czemu możemy wybrać projekt najbardziej odpowiadający wystrojowi naszej kuchni. Na plus należy wyróżnić także jakość wykonania - platforma wagi została wykonana ze szkła hartowanego, co pozwala cieszyć się nimi bez obaw o zarysowanie czy uszkodzenie.

  Podstawową funkcją tego urządzenia jest oczywiście ważenie, ale gramy i kilogramy to nie jedyny pomiar, jakiego dokonuje ta waga kuchenna. Lidl wyposażył urządzenie również w pomiar mililitrów. Użytkownik może również zmienić jednostkę pomiaru na funty lub uncje. Także, jeśli przygotowujemy popisowe ciasto albo całkiem nowy pomysł kulinarny, warto mieć ten model pod ręką.

  Czym jeszcze cechuje się sprzęt z sieci Lidl? Waga kuchenna wyposażona została w funkcję automatycznego wyłączania, dzięki temu nie musimy pamiętać o wyłączaniu, a to przysłuży się żywotności baterii. Urządzenie, tak jak większość modeli, może być tarowane przed dokonaniem ostatecznego pomiaru. Waga, jak na takie wyposażenie jest stosunkowo nieduża – jej wymiary to 14,5 × 1,65 × 20 cm, więc na pewno znajdziemy w kuchni dla niej miejsce na blacie lub w szafce.

  Z zalet, które jeszcze warto podkreślić to, wyświetlacz LCD z czytelnym obrazem, a także wskaźnik zużycia baterii, dzięki któremu unikniemy sytuacji, w której urządzenie nie będzie działać w trakcie robienia przepisu. Maksymalne obciążenie tradycyjnie wynosi 5 kg, a waga od razu poinformuje poprzez wyświetlenie informacji, jeżeli ciężar będzie przekraczać normę.

  Zalety
  Cztery jednostki pomiaru: gramy, uncje, mililitry, funty
  Funkcja tarowania
  Duże maksymalne obciążenie (5 kg)
  Automatyczne wyłączanie
  Pomiar mleka i wody
  Informuje o przeciążeniu
  Wiele szat graficznych
  Niska cena
  Wady
  Waga dostępna jest wyłącznie w stacjonarnych i internetowych sklepach Lidl

  2. Łucznik PT-852 Kliknij aby kupić »

  Łucznik-PT-852Waga kuchenna Łucznik PT-852 to pierwszy model, który opisujemy i od razu okazuje się strzałem w dziesiątkę! Zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią odmierzać składników na tak zwane „oko”. Czym wyróżnia się spośród wielu produktów dostępnych na rynku?

  Łucznik PT-852 to elektroniczna waga w przystępnej cenie. Różnorodna oferta kolorystyczna producenta sprawi, że każdy znajdzie motyw idealnie dopasowany do wnętrza swojej kuchni – od klasycznej bieli po muffinkowy wzór. Ponadto, jej wymiary (19 × 21 × 3 cm i waga 0,48 kg) pozwalają na łatwe przechowywanie wagi w szufladzie. Waga Łucznik PT-852 jest wykonana ze szkła hartowanego. Co warto o nim wiedzieć? Na pewno to, że powstaje ze szkła typu float, dzięki czemu ma perfekcyjnie równą powierzchnię, ale co najważniejsze produkty wykonane ze szkła hartowanego charakteryzują się większą odpornością na uszkodzenia oraz łatwością utrzymania urządzenia w czystości.

  Jak niemal wszystkie tego typu akcesoria kuchenne, Łucznik waga kuchenna ma możliwość tarowania, czyli ważenia ciężaru produktów bez uwzględnienia wagi pojemnika, w którym dany produkt się znajduje. Waga nie tylko automatycznie się wyłącza, ale i wskazuje poziom wyczerpania baterii, czy też pokazuje moment przekroczenia maksymalnej ciężkości. W przypadku tego modelu maksymalne obciążenie może osiągnąć poziom 5000 g. Co więcej, waga Łucznik kuchenna ma pamięć ostatniego pomiaru. Wszystkie te dane są obrazowane na wyświetlaczu LCD.

  Jednostki pomiarowe, które są dostępne w urządzeniu to: kilogramy, gramy, uncje (oz) oraz funty (lb). Decydując się na zakup tej wagi, należy wyposażyć się w jedną baterię CR 2032. W zestawie nie znajdziemy dołączonej misy, która często bywa dodatkowym gadżetem do wagi elektrycznej. Tak więc, jeśli poszukujecie wagi estetycznej, przystępnej cenowo oraz praktycznej, to Łucznik spełni Wasze oczekiwania.

  Zalety
  Platforma ze szkła hartowanego
  Wyniki w gramach, uncjach oraz funtach
  Funkcja tarowania
  Wytrzymały korpus
  Wiele wzorów modeli do wyboru
  Pamięć ostatniego pomiaru
  Automatyczne wyłączanie
  Wskaźnik wyczerpywania się baterii
  Maksymalne obciążenie do 5 kg
  Wady
  Brak dodatkowych pomiarów jak: ml

  Kup na Allegro

   

  3. Zelmer ZKS1450 Kliknij aby kupić »

  Zelmer-ZKS1450Synonim trwałości i niezawodności? Marka Zelmer! Tak właśnie brzmi ich dewiza. Dotyczy to każdego rodzaju sprzętu, w tym ich wagi kuchennej Zelmer ZKS1450. Czy warto mieć ją w swojej kuchni? Przekonajmy się.

  Pierwsze, co rzuca się nam w oczy to design modeli Zelmer. Waga kuchenna w zestawie posiada miskę, która ułatwi nam zdecydowanie przygotowanie, ale też odmierzanie składników. Co najważniejsze, misę możemy śmiało zdjąć i użytkować wagę bez niej. Stanowi to praktyczną opcję i umożliwia szersze zastosowanie wagi. Jeśli chodzi o jednostki pomiarowe, które oferuje nam producent to oferuje pomiar w: kilogramach (kg), gramach (g), funtach (lb) i uncjach (oz). Maksymalny ciężar, jaki jest nam w stanie wyświetlić waga kuchenna Zelmer to 5 kg lub zamiennie 1 l. Gdy przekroczymy ten limit, waga poinformuje nas o tym.

  Przydatna w takiej sytuacji, ale nie tylko okaże się funkcja tarowania. Jeśli przygotowujemy na przykład ciasto i odmierzamy wszystkie składniki, to, zamiast za każdym razem wymieniać miskę czy stawiać osobno produkty, możemy precyzyjnie z dokładnością do 1 g, odmierzyć wszystko podczas jednego warzenia.

  Uzyskana waga zostanie wyświetlona na czytelnym ekranie LCD, który dodatkowo podświetla się na niebiesko. Gdy urządzenie nie jest używane przez dłuższą chwilę, jego wyłączenie nastąpi automatycznie, dzięki czemu oszczędzamy baterię i nie musimy za każdym razem pamiętać, aby ręcznie wyłączyć wagę. Taka waga to nieodłączony element, który towarzyszy każdej Pani domu w kuchni. Subtelny wygląd sprawia, że możemy przechowywać wagę na blacie w kuchni lub zdemontować miskę i bezproblemowo schować całość do szafki.

  Zalety
  Funkcja tarowania
  Funkcja automatycznego wyłączania po dłuższym nieużywaniu
  Platforma z wytrzymałego szkła hartowanego
  Maksymalne obciążenie – do 5 kilogramów
  Zdejmowana misa
  Informuje o przeciążeniu
  Wady
  Dość wysoka cena

  Kup na Allegro

   

  4. Esperanza Lemon Kliknij aby kupić »

  Esperanza-LemonW ciągu 17 lat z małej, rodzinnej firmy przekształcili się w jednego z największych producentów w Europie. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z ich produktów, a dokładniej wadze kuchennej z serii Esperanza Lemon.

  Prosta, minimalistyczna, ale bardzo funkcjonalna. Waga kuchenna Esperanza pozwala na odmierzenie składników w czterech jednostkach miary: gramach (g), kilogramach (kg), uncjach (oz) i funtach (lb). Przełączanie między jednostkami umożliwia użycie jednego przycisku. Ponadto, ostateczna gramatura zostanie wyświetlona na ekranie LCD.

  Maksymalnie można umieścić na urządzeniu produkty o łącznej wadze 5 kg. Gdy wartość ta zostanie przekroczona, wskaźnik poinformuje nas o przeciążeniu. Co więcej, poinformowani zostaniemy także w przypadku niskiego poziomu baterii, więc nie musimy się obawiać, że w kluczowym momencie wypieku, waga nie spełni swojej funkcji.

  Jakie jeszcze atuty posiada ten model Esperanza? Waga kuchenna jest wykonana ze szkła o nowoczesnym wzornictwie, które możemy otrzymać w czterech kolorach: białym, czarnym, niebieskim i zielonym. Dzięki czemu możemy dobrać ten najbardziej pasujący do naszego wystroju.

  Na koniec nie można oczywiście pominąć funkcji tarowania. Bez niej odmierzanie składników pochłonęłoby od nas nieco więcej pracy, ale też naczyń, których nadmiar mógłby zdezorganizować pracę. Jeśli więc szukamy niedrogiej wagi o klasycznym wyglądzie, powinniśmy zdecydowanie rozważyć zakup marki Esperanza z serii Lemon.

  Zalety
  Funkcja tarowania
  Dostępny w kilku kolorach
  Waży w czterech jednostkach: gramy, funty, uncje, kilogramy
  Maksymalne obciążenie 5 kg
  Wskaźnik zużycia baterii
  Niska cena
  Wady
  Brak pomiaru objętości

  Kup na Allegro

   

  5. Sencor SKS 4001WH Kliknij aby kupić »

  Sencor-SKS-4001WHW latach 90. japońska marka Sencor trafiła na europejski rynek i od tamtej pory nieustannie podbija serca swoich użytkowników. Każdy ich produkt jest wykonany z największą starannością, aby spełnić wszelkie wymagania. Tak też jest w przypadku wagi Sencor SKS 4001WH.

  Ponownie otrzymujemy model, który w ofercie posiada dołączoną misę. Tym razem jest ona plastikowa, a jej pojemność wynosi 2000 ml. Oczywiście istnieje możliwość używania wagi po zdemontowaniu miski, co stanowi duże udogodnienie w przygotowywaniu większej ilości potraw. Ułatwi nam to również funkcja tarowania, która pozwoli nam na wyzerowanie masy pojemnika bądź ważenie składników w seriach.

  Po napełnieniu misy waga Sencor oferuje nam do wyboru trzy jednostki do wyboru: gramy (g), mililitry (ml) i uncje (on). Dzięki czemu wszystkie składniki odmierzymy z największą starannością co do 1 g. Co istotne waga oferuje również. Mleko, woda, mąka, cukier – każdy przepis będzie idealnie skomponowany przy użyciu tego sprzętu.

  Maksymalnie obciążenie, jakie posiada waga kuchenna Sencor to 5 kg. Standardowo po przekroczeniu tej gramatury, specjalny wskaźnik poinformuje nas o zaistniałym fakcie. Wyświetlacz jest bardzo czytelny, co w połączeniu z dużymi przyciskami, gwarantuje nam prostą i bezproblemową obsługę urządzenia marki Sencor. Waga kuchenna jest zasilana bateryjne, a gdy stan baterii jest już na wyczerpaniu, na ekranie LCD wyskoczy nam powiadomienie, abyśmy w każdej chwili mogli skorzystać z urządzenia bez obaw o jego rozładowanie. Dodatkowo w oszczędzaniu baterii pomoże system samoistnego wyłączania, który uruchamia się podczas dłużej bezczynności wagi.

  Chcesz ułatwić i umilić sobie pracę w kuchni? Zaopatrz się w wagę kuchenną. A w swoich poszukiwaniach, nie zapomnij wziąć pod uwagę tego funkcjonalnego modelu firmy Sencor.

  Zalety
  Waży w czterech jednostkach: gramy, uncje, mililitry
  Funkcja tarowania
  Funkcja automatycznego wyłączania
  Maksymalne obciążenie – do 5 kg
  Zdejmowana misa o pojemności 2 litrów
  Prosty panel z dużymi przyciskami
  Wady
  Brak pamięci ostatniego pomiar

  Kup na Allegro