Jaki wentylator biurkowy kupić? Ranking małych wiatraków na biurko

Aktualizacja: Luty 2020

 1. HB DF3003
 2. Honeywell HT-900E
 3. AEG VL 5526
 4. Sencor SFE 4040SL
 5. Stadler Form Charly Little 2
 6. Poradnik wyboru wentylatora na biurko

Porównanie wentylatorów biurkowych:

ModelMoc [W]
Poziomy mocy
Śmigła
Oscylacja
Sterowanie
Średnica [cm]
HB DF3003
45
3
5
TAK
mechaniczne
30
Honeywell HT-900E
40
3
3
TAK
mechaniczne
25
AEG VL 5526
40
3
4
TAK
mechaniczne
30
Sencor SFE 4040SL
50
3
4
TAK
mechaniczne
40
Stadler Form Charly Little 2
30
3
3TAK
mechaniczne
30

Najlepszy wentylator biurkowy – Ranking wiatraków na biurko 2020

 

1. Wentylator biurkowy HB DF3003

HB-DF3003Wiatrak biurkowy HB DF3003 charakteryzuje się przede wszystkim kompaktowymi wymiarami. Nie oznacza to jednak, że w parze z niewielką obudową idzie także niska wydajność.

Wentylator biurkowy HB został wyposażony w silnik o mocy 45 W. Sprawia to, że proces chłodzenia jest bardzo efektywny, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę niewielkie rozmiary urządzenia. Dodatkowym udogodnieniem jest 3-stopniowa regulacja mocy, która pozwala dostosować siłę nadmuchu do aktualnych potrzeb. Przejrzysty system manualnego sterowania zapewnia bardzo prostą obsługę dla każdego użytkownika. Wiatrak HB został wyposażony także w metalowy wirnik, zabezpieczony metalową obudową. Dzięki temu opisywany model powinien charakteryzować się znacznie większą wytrzymałością niż konkurencyjne urządzenia, w których główne elementy zostały wykonane z tworzywa sztucznego.

Mały wentylator HB DF3003 jest w stanie schłodzić naprawdę dużą powierzchnię. To zasługa funkcji automatycznej oscylacji – urządzenie wykonuje poziomy ruch, dzięki czemu struga powietrza obejmuje szeroki obszar. Warto też nadmienić, że producent przewidział także możliwość regulacji kąta pochylenia wirnika. Wszystko to sprawia, że schłodzone powietrze przez wiatrak HB  jest kierowane dokładnie tam, gdzie chce użytkownik. Opisywany model HB wiatraka na biurko jest oferowany w dwóch wariantach kolorystycznych. Dzięki temu, urządzenie można łatwo dopasować do stylistyki wnętrza.

Po stronie minusów należy zapisać fakt, że wiatrak na biurko HB został wykonany z tworzywa sztucznego (z wyłączeniem śmigła i obudowy zabezpieczającej). Może mieć to negatywny wpływ na trwałość i stabilność urządzenia, zwłaszcza w porównaniu z wentylatorami, w całości wykonanymi z metalu.

 

HB DF3003

Zalety

Zalety
 • Wysoka moc (45 W) zapewnia skuteczne i efektywne chłodzenie
 • Dwie wersje kolorystyczne
 • Intuicyjna i prosta obsługa wentylatora
 • Regulowany kąt nachylenia
 • Funkcja automatycznej oscylacji
 • Śmigła i ich obudowa wykonane zostały z metalu

Wady

Wady
 • Wentylator w większości wykonany z plastiku, przez co nie będzie on tak trwały i stabilny jak metalowe konstrukcje

 

2. Mały wentylator Honeywell HT-900E

Honeywell-HT-900EMały wiatrak Honeywell HT-900E doskonale nadaje się do pracy wszędzie tam, gdzie liczą się nie tylko kompaktowe rozmiary, ale też cicha praca. Także pod względem wydajności, opisywany model nie pozostawia nic do życzenia.

Wentylator na biurko Honeywell generuje hałas na poziomie 35 dB. Należy to uznać za świetny rezultat i ogromną zaletę opisywanego modelu. Tego typu urządzenia często wykorzystywane są w pomieszczeniach biurowych. W tym kontekście cicha praca jest niezwykle istotna. Kolejną zaletą jest uniwersalny charakter wiatraka. Model HT-900E może stać na biurku lub szafce (niska konstrukcja gwarantuje stabilność), można też przymocować go na stałe do ściany. W tym miejscu należy wspomnieć, że wentylator biurkowy Honeywell waży zaledwie 1,35 kg, dzięki czemu może być montowany nawet na cienkich ścianach działowych, bez ryzyka ich uszkodzenia.

Przy tym wszystkim, Honeywell zapewnia przepływ powietrza na poziomie 740 m3/godzinę. To doskonały rezultat, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę kompaktowe rozmiary wentylatora. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja poziomej oscylacji (w zakresie 90 stopni) i płynna regulacja kąta nachylenia wirnika. Sporą zaletą jest także cena modelu HT-900E. Wiatrak na biurko Honeywell jest najtańszy w naszym zestawieniu, jednak jest to okupione pewnymi wadami. W konstrukcji urządzenia wykorzystano przede wszystkim plastik, co może mieć negatywny wpływ na jego wytrzymałość, zwłaszcza w porównaniu z metalowymi wentylatorami.

Kolejnym minusem jest słaba dostępność – obecnie, wentylator na biurko Honeywell można kupić wyłącznie w internetowych sklepach medycznych. Należy też wspomnieć o doniesieniach użytkowników, według których niski poziom hałasu jest dostępny wyłącznie na najniższym ustawieniu mocy. Na wyższych biegach, urządzenie jest dość głośne, co może być męczące podczas dłuższej pracy.

 

Honeywell HT-900E

Zalety

Zalety
 • Wyjątkowo cicha praca na poziomie 39 dB
 • Możliwość montażu na ścianie
 • Bardzo lekki (1,35 kg)
 • Duża wydajność chłodzenia (740 m3/h)
 • Regulowany kąt nachylenia w zakresie 90 stopni
 • Niska cena – najtańszy wentylator biurkowy w zestawieniu

Wady

Wady
 • Wspomniany niski poziom hałasu dotyczy tylko najniższej mocy, w przypadku wyższych poziomów jego głośność pracy znacznie wzrasta
 • Wentylator w większości wykonany z plastiku, przez co nie będzie on tak trwały i stabilny jak metalowe konstrukcje
 • Wentylator obecnie dostępny wyłącznie w internetowych sklepach medycznych

 

3. Wiatrak biurkowy AEG VL 5526

AEG-VL-5526AEG wentylator biurkowy to propozycja dla osób, które cenią sobie modny design i solidną konstrukcję. Oprócz ciekawego projektu, opisywany model zapewnia też wszystkie niezbędne funkcje użytkowe.

Producent zadbał o to, żeby wiatrak AEG na biurko można było łatwo dostosować do aktualnych potrzeb. Urządzenie zostało wyposażone w trzy zakresy prędkości obrotowej wirnika – niski, średni i wysoki. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może regulować siłę nadmuchu wedle własnych upodobań i oczekiwań. Kąt pochylenia wentylatora można płynnie regulować, a dzięki funkcji poziomej oscylacji, struga zimnego powietrza obejmuje szeroki obszar. Ogromną zaletą jest solidna konstrukcja wiatraka. Łopatki wirnika zostały wykonane z metalu, podobnie jak zabezpieczająca je obudowa. Warto też nadmienić, że element ten można łatwo zdemontować, np. celem wyczyszczenia śmigła.

W tego typu urządzeniach ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale także wygląd. Wentylator AEG biurkowy jest utrzymany w modnej i nowoczesnej kolorystyce INOX. Sprawia to, że urządzenie można łatwo wpasować w konwencję stylistyczną niemal dowolnego pomieszczenia – biura lub pokoju w mieszkaniu albo w domu. Istotnym minusem jest jednak cena, wynosząca 200 zł. Taka kwota jest zdecydowanie zbyt wysoka, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że pod względem parametrów i oferowanych funkcji, wentylator na biurko AEG nie odbiega od swoich rynkowych konkurentów. Nie zmienia tego nawet metalowa konstrukcja łopatek wirnika i obudowy zabezpieczającej.

Настольный вентилятор AEG VL 5526 М Inox Wentylator biurkowy Table fan Tischventilator | Goobkas.com

Wentylator biurkowy AEG VL 5526 to najczęściej wybierany wiatrak na biurko wśród użytkowników

 

AEG VL 5526

Zalety

Zalety
 • Obudowa wiatraka oraz śmigła wykonane z metalu
 • Regulowany kąt nachylenia
 • Funkcja automatycznej oscylacji
 • Szybki i łatwy demontaż w celu wyczyszczenia urządzenia
 • Stylowy i nowoczesny wygląd

Wady

Wady
 • Wysoka cena, nieadekwatna do możliwości urządzenia

 

4. Mały wiatrak Sencor SFE 4040SL

Sencor-SFE-4040SLWentylator na biurko Sencor SFE 4040SL to propozycja, która spełni wymagania nawet bardzo wymagających użytkowników. Pod względem wydajności i jakości wykonania, jest to jedno z najlepszych urządzeń w tej kategorii.

Sencor wentylator biurkowy zaskakuje przede wszystkim wydajnością. Spośród wszystkich urządzeń, które znalazły się w naszym zestawieniu, to właśnie ten model został wyposażony w najmocniejszy silnik. Przekłada się to na wyjątkowo szybkie i skuteczne chłodzenie, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę rozmiary wiatraka. Wydajność nie jest jednak wyłączną zasługą zastosowanego silnika. Na skuteczną i cichą pracę wpływają także łopatki wirnika, o bardzo specyficznym ukształtowaniu. 90-stopniowa pozioma oscylacja (z możliwością wyłączenia) sprawia, że struga zimnego powietrza obejmuje szeroki obszar. Dzięki temu proces chłodzenia powietrza jest jeszcze efektywniejszy.

Producent nie zapomniał o kilku bardzo przydatnych dodatkach. Mały wiatrak SENCOR SFE 4040SL został wyposażony w podstawę, wyłożoną od spodu gumowym materiałem. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie jest stabilne i nie ulega przesunięciu. Kolejnym udogodnieniem jest zabezpieczenie przed przegrzaniem. Eliminuje to ryzyko uszkodzenia urządzenia podczas wielogodzinnej pracy. Wentylator Sencor biurkowy charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem. Chromowane elementy obudowy prezentują się doskonale i przy okazji są bardzo wytrzymałe, podobnie jak metalowa kratka zabezpieczająca. Po stronie minusów należy umieścić słabą dostępność opisywanego modelu. Szukanie wiatraka Sencor SFE 4040SL to niestety zadanie dla cierpliwych. Kolejną wadą jest spory pobór prądu. Przekłada się to na wyższe rachunki za energię elektryczną.

Sencor SFE 4040SL

Zalety

Zalety
 • Najwyższa moc (50 W) przekłada się na skuteczne i efektywne chłodzenie
 • Funkcja zabezpieczenia przed przegrzaniem
 • Unikatowy kształt łopatek zapewnia bardzo cichą pracę urządzenia
 • Antypoślizgowa podstawa
 • Funkcja automatycznej oscylacji
 • Wysokiej jakości chromowane wykonanie

Wady

Wady
 • Wysoka moc generuje większe zużycie prądu
 • Mała dostępność produktu w sklepach internetowych

 

5. Wentylator na biurko Stadler Form Charly Little 2

Stadler-Form-Charly-Little-2Stadler wiatrak na biurko charakteryzuje się wysoką wydajnością i futurystycznym designem, idącym w parze z doskonałą jakością wykonania. To bardzo przemyślane urządzenie, które potrafi zaskoczyć nawet wymagających użytkowników.

Mały wentylator Stadler FORM Charly Little 2 został wykonany z aluminium, cynku i z powlekanej stali. Taka kompozycja materiałów zapewnia opisywanemu modelowi niebywałą trwałość oraz bardzo stylowy wygląd, zwłaszcza że obudowa cechuje się futurystycznym projektem. Dzięki temu urządzenie idealnie wpisuje się w konwencję nowoczesnych pomieszczeń, zarówno biurowych, jak i mieszkalnych. Kolejna cecha, która wyróżnia mały wiatrak Stadler FORM Charly Little 2 na tle konkurencji, to wydajność. Trudno w to uwierzyć, ale ten kompaktowy wentylator jest w stanie zapewnić przepływ powietrza na poziomie aż 2400 m3 na godzinę. To doskonały wynik, tym bardziej że został osiągnięty przy użyciu silnika o małym poborze prądu (najniższa moc w naszym rankingu). W praktyce sprawia to, że niezwykle skuteczne chłodzenie nie jest okupione wysokimi rachunkami za energię elektryczną. Co bardzo istotne, wysoka wydajność nie przekłada się na znaczny hałas. Jak donoszą użytkownicy, Stadler wentylator biurkowy pracuje wyjątkowo cicho.

Warto zaznaczyć, że producent nie zapomniał o udogodnieniach w postaci poziomej oscylacji i regulacji kąta pochylenia wirnika. Dzięki temu strumień zimnego powietrza jest kierowany dokładnie tam, gdzie chce użytkownik. Prędkość obrotową silnika można regulować w trzech zakresach. Wentylator Stadler biurkowy został wyposażony w okrągłą, cynkowaną podstawę. Taka konstrukcja sprawia, że urządzenie jest bardzo stabilne, a przy tym wygląda niezwykle stylowo.

O solidności opisywanego modelu świadczy gwarancja realizowana w systemie Door-2-Door. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia usterki, wiatrak odbiera kurier, a po naprawie – dostarcza urządzenie pod wskazany adres, a użytkownik nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Opisywany model nie jest jednak tani. Mały wiatrak Stadler FORM Charly Little 2 kosztuje minimum 580 zł, zatem różnica cenowa w stosunku do pozostałych wentylatorów biurkowych z naszego zestawienia jest spora.

 

Stadler Form Charly Little 2L

Zalety

Zalety
 • Urządzenie wykonane z cynku, aluminium i powlekanej stali co gwarantuje dużą solidność i wytrzymałość
 • Regulowany kąt nachylenia oraz funkcja automatycznej oscylacji
 • Wydajność chłodzenia na poziomie 2400 m3/h
 • Gwarancja “door to door”
 • Niska moc (30 W) oznacza niskie rachunki za prąd
 • Cicha praca wiatraka

Wady

Wady
 • Wysoka cena – najdroższy wentylator biurkowy w zestawieniu

 

6. Jaki wiatrak na biurko kupić? Najlepsze wentylatory na biurko – ranking

Coraz bardziej upalne lata sprawiają, że urządzenia obniżające temperaturę powietrza są już nie tylko przyjemnym dodatkiem, ale koniecznością. Montaż klimatyzatora jest jednak kosztowny, poza tym nie wszędzie jest to możliwe. W takiej sytuacji znaczną ulgę może przynieść najlepszy mały wentylator. Na co jednak warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model? Aby ułatwić decyzję, prezentujemy ranking wiatraków biurkowych.

Najlepsze wentylatory na biurko to niezwykle uniwersalne urządzenia. Ze względu na kompaktowe rozmiary, z powodzeniem mogą być używane w warunkach domowych i biurowych. Sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie nie jest potrzebna bardzo wysoka wydajność (choć niektóre modele potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć w tym temacie), charakterystyczna dla dużych wentylatorów stojących, za to, gdzie przyda się cicho pracujący wiatrak.

Jaki wentylator kupić? – ważna jest funkcjonalność

Wśród niektórych użytkowników panuje przekonanie, że wiatraki na biurko to urządzenia niezbyt stabilne i mało wytrzymałe. To krzywdząca opinia, którą ta grupa urządzeń zawdzięcza najtańszym modelom, sygnowanym przez nieznane marki. Najlepsze wentylatory biurkowe zostały wyposażone w przemyślane rozwiązania, które ograniczają zjawisko przemieszczania się urządzenia i jego przewracania do zera.

Idealnym przykładem jest tu Sencor SFE 4040SL. W tym modelu producent zadbał o gumowe wykończenie dolnej części wentylatora, dzięki czemu model ten zachowuje pełną stabilność. Z kolei w modelu Stadler FORM Charly Little 2 wykorzystana została szeroka, okrągła podstawa, która celująco spełnia swoje zadanie. Bardzo interesującą opcję oferuje też Honeywell HT-900E. W tym przypadku wiatrak może opierać się o stabilną podstawę lub może stanowić stały element wyposażenia pokoju – producent przewidział możliwość montażu urządzenia na ścianie.

Jaki wiatrak biurkowy kupić? – moc jest jednym z najważniejszych parametrów

Wydajność to jedna z tych cech, które definiują użyteczność każdego wentylatora. Dobre wentylatory na biurko bez problemu radzą sobie ze schłodzeniem zaskakująco dużej przestrzeni. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć – moc nie zawsze świadczy o wydajności. Potwierdzają to parametry modelu Stadler FORM Charly Little 2. Przy najmniejszym poborze prądu (silnik tego wentylatora legitymuje się mocą 30 W), zapewnia doskonałą wydajność. 2400 m3 na godzinę – takiego przepływu powietrza nie powstydziłoby się niejeden większy wentylator. W kwestii chłodzenia bardzo wysoką skuteczność wykazuje też Sencor SFE 4040SL, jednak tutaj pobór mocy jest większy – silnik tego modelu wykazuje moc na poziomie 50 W.

Jaki wentylator biurkowy? – zwróć uwagę na hałas

Tego typu wentylatory bardzo często służą do schładzania pomieszczeń biurowych. W tym kontekście poziom generowanego hałasu jest niezwykle istotny – nikt przecież nie chce zakłócać pracy sobie i swoim współpracownikom. Może się wydawać, że niewielki rozmiar wiatraka przekłada się na cichą pracę i w wielu przypadkach rzeczywiście tak jest. W tym miejscu ponownie należy wskazać na model Stadler FORM Charly Little 2. Ten bardzo wydajny wiatrak zapewnia cichą pracę nawet przy najwyższym zakresie prędkości obrotowej silnika, co znalazło odzwierciedlenie w pochlebnych opiniach wielu użytkowników. Z kolei model Honeywell HT-900E zaskakuje raczej negatywnie. Producent wspomina tu o hałasie na poziomie 39 dB, co stanowi świetny rezultat. Użytkownicy skarżą się jednak, że przy wyższych ustawieniach mocy, wiatrak pracuje dość głośno.

Jaki wiatrak na biurko wybrać? – podsumowanie zestawienia

Powyższe parametry warto traktować jako kluczowe, podczas dokonywania decyzji zakupowej. Cała reszta jak choćby stylistyka, to kwestia indywidualnych upodobań. Należy jednak podkreślić, że modele wykonane z plastiku cechują się niższą wytrzymałością niż wiatraki, do których wykonania posłużył metal. Oczywiście, jakość wykonania przekłada się na wyższą cenę, jednak jeżeli ma to być najlepszy wentylator na biurko i posłużyć przez wiele lat, powiększenie kwoty, którą chcemy przeznaczyć na jego zakup, może być opłacalną decyzją..