Aktualizacja: Marzec 2024

 

  1. Stadler Form Otto
  2. Camry CR 7306
  3. Ravanson WT-60C
  4. MPM MWP-18
  5. Poradnik wyboru wentylatora podłogowego - cyrkulatora

Porównanie wentylatorów cyrkulatorowych podłogowych: [table id=85 responsive=collapse /]

Najlepszy wentylator podłogowy - Ranking cyrkulatorów podłogowych 2021

1. Stadler Form Otto Kliknij aby kupić »

Stadler Form OttoWentylator Stadler Form Otto to ciekawie zaprojektowane urządzenie, które przypadnie do gustu wszystkim, którzy stawiają na niekonwencjonalne rozwiązania.

Pierwsze, co rzuca się w oczy w przypadku modelu Otto, to podstawa. Element ten został wykonany z drewna bambusowego. Takie rozwiązanie sprawia, że wiatrak idealnie wkomponuje się w stylistykę wnętrz, utrzymanych w naturalnej, ekologicznej konwencji. Nie trzeba martwić się o wytrzymałość ramy. Bambus jest bardzo mocnym gatunkiem drewna, a podwójne olejowanie jest gwarancją długowieczności. Cyrkulator podłogowy Stadler jest łatwy w utrzymaniu czystości. Obudowa wirnika jest mocowana na zwykłych śrubach, więc jej demontaż (w celu wyczyszczenia łopatek) zajmuje dosłownie chwilę i nie nastręcza najmniejszych trudności. O solidności opisywanego wiatraka świadczy 2-letnia gwarancja producenta. Warto zaznaczyć, że naprawa realizowana jest w systemie door-to-door. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia usterki, użytkownik musi jedynie zgłosić zaistniałą sytuację. Urządzenie odbiera kurier, a po wykonanej naprawie, wentylator w ten sam sposób dostarczany jest z powrotem. Rzecz jasna, klient nie ponosi kosztów usługi transportu. Pochwalić należy cichą pracę urządzenia. Na najniższym ustawieniu prędkości, wentylator Stadler generuje jedynie 35 dB, co należy uznać za bardzo dobry wynik (najlepszy spośród wszystkich modeli, ujętych w naszym zestawieniu). Producent przewidział trzy prędkości wirowania łopatek, zatem każdy znajdzie ustawienie dostosowane do swoich aktualnych potrzeb - wiatrak może generować delikatny podmuch lub silny wiatr. Wentylator Stadler Form Otto został wyposażony w energooszczędny silnik, więc jest przyjazny dla portfela. Oznacza to jednak, że niska moc jednostki (najniższa w naszym rankingu) przekłada się na wydajność urządzenia. Z opinii użytkowników wynika jednak, że opisywany model skutecznie radzi sobie ze schładzaniem powietrza, a przy tym pracuje cicho i kulturalnie. Istotną wadą jest natomiast brak regulacji kąta pochylenia wirnika (oscylacji pionowej), w związku z czym użytkownik nie może decydować o kierunku nadmuchu. Po stronie minusów należy umieścić też cenę - wentylator Stadler Form Otto jest najdroższym modelem w naszym rankingu.  

Zalety
Urządzenie wykonane z ekologicznego i wytrzymałego drewna bambusowego
Prosty demontaż wentylatora w celu jego wyczyszczenia
2-letnia gwarancja door-to-door
Elegancki design pasujący do nowoczesnych wnętrz
Niska moc urządzenia (45 W) generuje niski pobór prądu
Wady
Wysoka cena – najdroższy wentylator podłogowy w zestawieniu
Niska moc urządzenia (45 W) może oznaczać gorszą skuteczność chłodzenia
Brak funkcji oscylacji

Kup na Allegro

2. Wiatrak podłogowy Ravanson WT-60C Kliknij aby kupić »

Ravanson WT-60CCyrkulator podłogowy Ravanson, model WT-60C, to niezwykle wydajne urządzenie, które doskonale sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach. Wpływ na to mają przede wszystkim dwa parametry, które wyróżniają opisywane urządzenie na tle konkurencji - średnica oraz moc.

Wentylator Ravanson charakteryzuje się średnicą na poziomie 60 cm. Parametr ten ma bezpośrednie przełożenie na wielkość schładzanego obszaru. Pod tym względem, model WT-60C zostawia z tyłu znaczną część konkurencji - większość cyrkulatorów podłogowych legitymuje się średnicą na poziomie 40-45 cm. Moc to kolejny parametr, który decyduje o ponadprzeciętnej wydajności wentylatora Ravanson. Urządzenie zostało wyposażone w 160-watowy silnik. Tak znaczna moc (najwyższa w naszym zestawieniu) to gwarancja skutecznego chłodzenia i cyrkulacji powietrza. Wiatrak Ravanson został wyposażony również w solidną, mocną podstawę, dzięki której urządzenie pewnie opiera się na podłoże. Producent zadbał też o kółka transportowe, które ułatwiają przenoszenie nielekkiego modelu WT-60C. Podstawa umożliwia regulację oscylacji pionowej wirnika w zakresie 105 stopni, co stanowi całkiem dobry rezultat - nadmuch bez problemu można ustawić w pożądanym kierunku. Warto dodać, że producent wyposażył omawiany wentylator w 3-stopniową regulację prędkości obrotowej śmigła i w system zapobiegający przegrzaniu - wentylator Ravanson nie boi się nawet wielogodzinnej pracy z maksymalną mocą.

Należy jednak zaznaczyć, że model jest ciężki, najcięższy w naszym zestawieniu (8,1 kg). Utrudnia to przenoszenie urządzenia, jednak tutaj z pomocą przychodzą kółka transportowe. Warto również zaznaczyć, że wiatrak Ravanson został wyposażony w silnik o mocy 160 W, co zapewnia wysoką wydajność, ale nie pozostaje bez wpływu na wysokość rachunków za energię elektryczną, generuje on bowiem największy pobór prądu. Warto mieć to na uwadze.

Zalety
Największa średnica łopat wiatraka (60 cm) zwiększa wydajność chłodzenia
Największa moc urządzenia (160 W) sprawia, że cyrkulacja jest najbardziej efektywna i wydajna
Kółka ułatwiające transportowanie urządzenia pomiędzy pomieszczeniami
Funkcja zabezpieczająca przed przegrzaniem
Regulacja kąta nachylenia w zakresie 105 stopni
Wady
Najwyższa moc to jednocześnie największy pobór prądu i rachunki za energię elektryczną
Najcięższe urządzenie w zestawieniu (8,1 kg)

Kup na Allegro

3. Wiatrak podłogowy MPM MWP-18 Kliknij aby kupić »

MPM MWP-18Cyrkulator podłogowy MPM stawia przede wszystkim na niewielkie rozmiary. Kompaktowa forma nie oznacza jednak, że producent zrezygnował z kluczowych cech użytkowych. Wentylatory podłogowe MPM są znane z praktycznych rozwiązań i tak jest także w tym przypadku.

W pierwszej kolejności, wiatrak MPM należy pochwalić za zakres regulacji pochylenia wirnika, czyli oscylacji pionowej. Głowica opisywanego modelu może być obrócona w zakresie 360 stopni. Niewiele konkurencyjnych urządzeń oferuje takie udogodnienie. W połączeniu z trzema zakresami ustawienia prędkości obrotowej silnika, użytkownik zyskuje pełną swobodę w kwestii regulacji parametrów pracy wentylatora, a to ogromny plus. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem, jest antypoślizgowe tworzywo, pokrywające spód podstawy. Wpływa to nie tylko na komfort (niwelacja wibracji), ale i na bezpieczeństwo użytkowania - wentylator MPM nie przemieszcza się, nawet gdy jest ustawiony na mało przyczepnej powierzchni i pracuje w najwyższym ustawieniu prędkości obrotowej silnika.

Spośród wszystkich modeli z naszego zestawienia, to właśnie cyrkulator podłogowy MPM charakteryzuje się najniższą ceną zakupu. Sprawia to, że staje się idealnym rozwiązaniem dla osób, poszukujących niedrogiego, a jednocześnie estetycznego i funkcjonalnego wiatraka. Nie każdemu spodoba się jednak fakt, że urządzenie zostało wykonane przede wszystkim z plastiku. Wpływa to co prawda na niską wagę, ale metalowe cyrkulatory są wytrzymalsze. Kolejny minus - wentylator MPM jest wyposażony w 90-watowy silnik, który nie pobiera zbyt dużo prądu, ale nie wykazuje też ponadprzeciętnej wydajności. Warto mieć to na uwadze podczas podejmowania decyzji zakupowej.

Zalety
Najtańszy cyrkulator podłogowy w zestawieniu
Urządzenie lekkie i niewielkich rozmiarów
Kąt nachylenia regulowany w zakresie 360 stopni
Antypoślizgowa podstawa
Wady
Niska moc przekłada się na niższą skuteczność chłodzenia
Materiał, z którego wykonano urządzenie to w głównej mierze plastik

Kup na Allegro