Jaki wiatrak USB kupić? Ranking wentylatorów na USB

Aktualizacja: Luty 2020

 1. Baseus Portable USB
 2. Esperanza EA149K
 3. Botti Mistral USMN 608
 4. SILVERCREST® Miniwentylator
 5. Forever Fan-300
 6. Poradnik wyboru wentylatora USB

Porównanie wentylatorów USB:

ModelMoc [W]
Poziomy mocy
Kratka ochronna
Zasilanie akumulatorowe
Materiał
Baseus Portable USB
2,5
3
TAK
TAK
tworzywo sztuczne
Esperanza EA149K
2,5
1
TAK
NIE
metal
Botti Mistral USMN 608
2,5
1
TAK
NIE
tworzywo sztuczne
SILVERCREST® Miniwentylator
7,5
3
TAK
TAK
tworzywo sztuczne
Forever Fan-300
4,5
3
TAK
TAK
tworzywo sztuczne

Najlepszy wiatrak USB – Ranking wentylatorów na USB 2020

 

Wentylator na USB Baseus Portable

Baseus-Portable-USBWiatrak USB Baseus Portable cechuje się niezwykle nowoczesnym i stylowym designem. Na szczególną uwagę zasługuje uniwersalny charakter opisywanego modelu. Dzięki możliwości podłączenia go do dowolnego urządzenia z portem USB otrzymujemy wentylator, który sprawdzi się nie tylko w warunkach pracy biurowej.

Wiatrak na USB Baseus Portable USB to niezwykle stylowe urządzenie. Futurystyczny design sprawia, że ten niewielki wentylator doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnego stanowiska pracy. Na pochwałę zasługuje także jakość wykonania – zastosowane przez producenta tworzywo sztuczne odznacza się wysoką jakością, co powinno mieć przełożenie na wytrzymałość opisywanego modelu. Kolejną zaletą wentylatora jest jego mobilny charakter. Możliwość współpracy z każdym urządzeniem z portem USB, np. z power bankiem sprawia, że mini wiatrak USB Baseus Portable możemy mieć zawsze ze sobą. Warto zaznaczyć, że producent zadbał też o zasilanie akumulatorowe. Dzięki temu, z wentylatora można korzystać nawet bez zewnętrznego źródła prądu. Wentylator biurkowy USB Baseus Portable USB równie dobrze sprawdza się w roli urządzenia stacjonarnego. Silikonowa podstawa zapewnia urządzeniu bardzo stabilne podparcie.

Wentylator USB Baseus Portable USB został wyposażony w 3-zakresowy regulator prędkości obrotowej – 2,7 m/s, 3,7 m/s i 4,8 m/s. Dzięki temu siłę nadmuchu można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. Opisywany model oferowany jest w kilku wariantach kolorystycznych. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać urządzenie dostosowane do swojego gustu. Warto jednak wspomnieć, że wentylator przenośny Baseus Portable USB jest najdroższym modelem spośród wszystkich, które znalazły się w naszym rankingu.

 

Baseus Portable USB

Zalety

Zalety
 • Solidny i przyjemny w dotyku materiał, z którego został wykonany wiatrak
 • Kilka wersji kolorystycznych
 • Możliwość umieszczenia w pozycji stojącej na specjalnej podstawce
 • 3 poziomy mocy
 • Możliwość zasilania akumulatorowego

Wady

Wady
 • Wysoka cena – najdroższy wentylator w zestawieniu

 

Wiatrak USB Esperanza EA149K

Esperanza-EA149KEsperanza wiatrak USB odznacza się bardzo solidną budową. Warto jednak wiedzieć, że niektóre cechy konstrukcyjne opisywanego modelu sprawiają, że nie jest to urządzenie dla każdego.

Wentylator Esperanza USB został wyposażony w wirnik wykonany z metalu. Takie rozwiązanie cechuje się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale i ponadprzeciętną wytrzymałością. Jak na tak kompaktowe urządzenie, wiatrak Esperanza USB cechuje się całkiem dobrą wydajnością. Na szczęście, nie odbija się to na poziomie generowanego hałasu. Wentylator współpracuje nie tylko z komputerem, ale także z power bankiem i z adapterem sieciowym. Sporym udogodnieniem jest także wbudowany wyłącznik. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność każdorazowego odłączania wiatraka od portu USB. To bardzo wygodne, zwłaszcza gdy wtyczka znajduje się w trudno dostępnym miejscu.

Na pochwałę zasługuje gumowe wykończenie podstawy. Takie rozwiązanie zapewnia wiatrakowi stabilność, ale nie tylko. Guma doskonale pochłania drgania, co, biorąc pod uwagę sporą prędkość obrotową wirnika, okazuje się bardzo przydatne i co równie ważne – skuteczne. Wentylator na USB Esperanza EA149K ma jednak kilka wad. Z opinii użytkowników wynika, że kabel zasilający jest dość krótki. Może to być spory problem, zwłaszcza gdy urządzenie ma współpracować z ustawionym na podłodze komputerem stacjonarnym. Kolejny minus – producent nie przewidział możliwości regulacji prędkości obrotowej wirnika. Oznacza to, że po uruchomieniu, wentylator przez cały czas pracuje z tą samą mocą. Z całą pewnością, nie wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania urządzenia.

 

Esperanza EA149K

Zalety

Zalety
 • Tłumiące podstawki zapewniają cichą pracę wentylatora
 • Wysoka solidność wykonania
 • Wbudowany wyłącznik
 • Możliwość regulacji kąta nachylenia
 • Niska cena – najtańszy wentylator w rankingu

Wady

Wady
 • Tylko jeden poziom mocy
 • Zbyt krótki kabel USB

 

Wiatrak na USB Botti Mistral USMN 608

Botti-Mistral-USMN-608Wentylator przenośny Botti Mistral USMN 608 to urządzenie o mocy 2,5 W, posiadające kratkę ochronną oraz szerokie łopatki, co zapewnia bardziej efektywne chłodzenie, z uwagi na uzyskiwany większy przepływ powietrza. Jest to elegancki wentylator stołowy, przeznaczony do podpięcia do komputera, powerbanku, laptopa, a nawet telefonu. Dzięki niemu można szybko się ochłodzić, ustawiając go w dowolnym miejscu, gdzie pozwoli na to kabel – na parapecie, na stole, na szafce…

Wiatrak Botti USB Mistral USMN 608 jest zasilany z portu USB, dzięki czemu może współpracować z każdym urządzeniem, wyposażonym w tego typu złączę. Doskonale sprawdzi się jako poręczny wentylator biurkowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać go wszędzie tam, gdzie chcemy. Wiatrak na USB Botti został wyposażony w czaszę, której średnica to aż 15 cm (sporo jak na urządzenie tej klasy). Dzięki temu wydajność nie pozostawia nic do życzenia. Szerokie łopatki bez problemu radzą sobie z wytwarzaniem silnej strugi chłodnego powietrza, a funkcja poziomej oscylacji i regulacji kąta pochylenia wirnika poprawia komfort. Producent nie zapomniał o wytrzymałej osłonie wirnika. To ważne, ponieważ tego typu wentylatory najczęściej ustawiane są w niewielkiej odległości od miejsca, w którym znajduje się użytkownik. Praktyczna kratka zabezpiecza przed przypadkowym wkręceniem włosów w wirnik i przed uderzeniem przez łopatki.

Wentylator na USB Mistral USMN 608 generuje hałas o natężeniu równym 40 dB. Cicha praca sprawia, że urządzenie nie rozprasza uwagi użytkownika podczas pracy ani nie zakłóca odpoczynku. Mini wiatrak USB Botti Mistral został wykonany z dobrego jakościowo tworzywa sztucznego, które zapewnia nie tylko niską masę, ale i wytrzymałość. O stabilność wentylatora dba solidna podpórka. Istotnym minusem jest brak wbudowanego akumulatora. Sprawia to, że wentylator przenośny Botti Mistral USMN 608 nie może pracować bez zewnętrznego źródła zasilania, co nieco ogranicza mobilność urządzenia.

 

Botti Mistral USMN 608

Zalety

Zalety
 • Nowoczesny i stylowy wygląd
 • Cicha praca na poziomie 40 dB
 • Szerokie łopatki zapewniające efektywne chłodzenie
 • Regulowany kąt nachylenia wentylatora
 • Funkcja oscylacji

Wady

Wady
 • Brak wbudowanego akumulatora – wentylator działa tylko po podłączeniu go do urządzenia kablem USB

 

SILVERCREST® Miniwentylator

SILVERCREST-MiniwentylatorWiatrak USB SILVERCREST Miniwentylator to urządzenie, które kompaktowe rozmiary umiejętnie łączy z całkiem dobrą wydajnością. Producent nie poskąpił tu praktycznych rozwiązań, podnoszących użyteczność urządzenia.

Wentylator Silvercrest USB został wyposażony w akumulator, wykonany w technologii litowo-jonowej. Sprawia to, że z urządzenia można korzystać nawet wówczas, gdy nie jest podłączone do zewnętrznego źródła zasilania. To bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy nie mamy pod ręką power banku lub innego sprzętu, wyposażonego w złącze USB. Na obudowie znalazło się miejsce dla lampki kontrolnej LED, która informuje o statusie procesu ładowania. Dzięki niewielkim rozmiarom wentylator biurkowy USB Silvercrest można zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Gdy potrzebne jest stabilne ustawienie, z pomocą przyjdzie dodawana do zestawu podpórka.

Użytkownik ma do dyspozycji 3-stopniową regulację prędkości obrotowej wirnika. Sprawia to, że siłę nadmuchu można łatwo dostosować do własnych potrzeb. To ważne, bowiem maksymalna moc to aż 7,5 W. Pod tym względem, wiatrak micro USB Silvercrest zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu. Wady? Tylko jedna – słaba dostępność. Wentylator przenośny Silvercrest jest oferowany wyłącznie w sieci handlowej Lidl. Należy jednak zaznaczyć, że produkt podlega także dystrybucji zdalnej, co oznacza, że można zamówić go w sklepie internetowym, sygnowanym logo znanego marketu. Wiatrak mogą zatem kupić nawet osoby, zamieszkujące w mieście, w którym nie występuje fizyczny punkt sprzedaży Lidl.

 

SILVERCREST® Miniwentylator

Zalety

Zalety
 • Wbudowany akumulator litowo-jonowy umożliwia bezprzewodową pracę wentylatora
 • 3 poziomy mocy
 • Wiele wersji kolorystycznych
 • Największa moc (7,5 W) w zestawieniu zapewnia wydajną i skuteczną pracę urządzenia
 • Możliwość umieszczenia wiatraczka w dołączonej do zestawu stopce
 • Kontrolna lampka LED wskazująca poziom naładowania urządzenia

Wady

Wady
 • Produkt dostępny wyłączenia w sklepach stacjonarnych lub internetowych LIDL

 

Wentylator USB Forever Fan-300

Forever-Fan-300Wiatrak Forever USB Fan-300 to przenośne urządzenie, które doskonale sprawdzi się nie tylko podczas pracy przy komputerze. Producent zadbał o to, żeby ten niewielki wiatrak oferował wszystkie niezbędne funkcje, poprawiające jego użyteczność.

Wentylator Forever USB został wyposażony w akumulator, który legitymuje się pojemnością na poziomie 2000 mAh. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby zasilania – bateryjny, dzięki czemu wiatrak może być używany nawet w tych miejscach, w których nie ma dostępu do źródła zewnętrznego zasilania, oraz sieciowy, podczas którego prąd pobierany jest z portu USB (sprawdza się podczas pracy przy komputerze). Wiatrak na USB Fan-300 został wyposażony w silnik o mocy 4,5 W. Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary, przekłada się to na całkiem skuteczne chłodzenie. Praktycznym dodatkiem jest 3-stopniowy system regulacji mocy. Sprawia to, że możliwe jest dobranie siły nadmuchu właściwej do aktualnych potrzeb.

Ładowanie baterii nie wymaga jej wyjęcia z urządzenia i stosowania zewnętrznej ładowarki, wystarczy tylko podłączyć dołączony do zestawu kabel. O zakończeniu procesu informuje dobrze widoczna dioda. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli wentylator biurkowy USB Forever ma być używany w trybie zasilania z portu komputera (lub innego urządzenia wyposażonego w złącze USB), należy wyjąć akumulator. Z technicznego punktu widzenia nie jest to konieczne, jednak gdy bateria pozostaje w urządzeniu, podłączony kabel od razu wyzwala tryb ładowania. W praktyce oznacza to, że wentylator cały czas pobiera prąd zgromadzony w ogniwie, które cały czas jest doładowywane. Może to wpłynąć na znaczne skrócenie jego żywotności.

 

Forever Fan-300

Zalety

Zalety
 • Wbudowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 2000 mAh umożliwia bezprzewodową pracę wentylatora
 • 3 poziomy mocy
 • Moc na poziomie 4,5 W pozwala skutecznie i wydajnie chłodzić pomieszczenie
 • Kontrolna lampka LED wskazująca poziom naładowania urządzenia

Wady

Wady
 • Podczas korzystania z wentylatora podłączonego przez kabel USB należy z niego wyciągnąć baterię

 

6. Jaki wiatrak na USB kupić? Najlepszy wentylator USB – ranking

Wentylatory USB cieszą się coraz większą popularnością. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem tego typu urządzenia mają bardzo wiele zalet i charakteryzują się wysoką użytecznością. O znacznym zainteresowaniu ze strony użytkowników świadczy niezwykle bogata oferta rynkowa. Rzecz w tym, że w gąszczu oferowanych urządzeń, trudno jest wybrać dobry wentylator USB. Aby ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy ranking wiatraków USB, w którym ujęliśmy najlepsze urządzenia z tej kategorii.

Wysoka temperatura, jaka latem panuje w pomieszczeniach biurowych, wpływa nie tylko na zmniejszenie komfortu pracy, ale i wydajności. Skupienie się w upalny dzień nie należy do łatwych zadań, a centralna klimatyzacja nadal pozostaje luksusem, na który nie stać wielu polskich firm. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu może okazać się dobry wentylator USB. Tego typu urządzenia charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami (więc bez problemu można schować je do torby) cichą pracą (zatem nie będą rozpraszały ani użytkownika, ani jego współpracowników) oraz zaskakująco wysoką wydajnością. Jaki wentylator biurkowy na USB okaże się najlepszy?

Jaki wentylator USB kupić? Zwróć uwagę na sposób zasilania

Najlepszy wentylator USB powinien być urządzeniem uniwersalnym, które może pracować nawet bez zewnętrznego źródła zasilania. Sytuacje, w których wszystkie porty USB komputera są zajęte przez urządzenia peryferyjne, nie należą przecież do rzadkości. W takiej sytuacji zbawienny okaże się wbudowany akumulator. W tej kategorii, na szczególne wyróżnienie zasługują modele Baseus Portable USB, SILVERCREST® Miniwentylator i Forever Fan-300. Brak zasilania bateryjnego nie powinien być jednak czynnikiem dyskwalifikującym. Tego typu urządzenie można przecież podłączyć pod power bank i pod każde inne urządzenie, wyposażone w złącze USB. Jeżeli możliwość pracy na baterii nie jest priorytetem, do listy polecanych modeli warto dopisać wentylator Esperanza EA149K i Botti Mistral USMN 608.

Jaki wentylator biurkowy na USB? Ważna jest wydajność i funkcjonalność

Najlepszy wiatrak do komputera powinien zapewniać skuteczną ochłodę w upalne dni. W tej kategorii absolutnym liderem jest SILVERCREST® Miniwentylator. Silnik tego niewielkiego urządzenia legitymuje się mocą na poziomie aż 7,5 W. Niewiele gorzej wypada Forever Fan-300 – ten model został wyposażony w silnik o mocy 4,5 W. Pozostałe modele, tworzące ranking wentylatorów USB, legitymują się mocą 2,5 W. To niewiele, ale wystarczy, żeby urządzenie mogło wytworzyć przyjemny, chłodny podmuch. Są jednak sytuacje, w których maksymalna siła nadmuchu nie jest pożądana. Ważne jest zatem, aby wiatrak był wyposażony w funkcję regulacji mocy. Takie udogodnienie oferują modele Baseus Portable USB, SILVERCREST® Miniwentylator i Forever Fan-300.

Jaki wiatrak biurkowy pod USB kupić – wygoda użytkowania jest bardzo ważna

Każdorazowe odłączanie wentylatora od źródła zasilania może być bardzo kłopotliwe, zwłaszcza gdy złącze USB jest umieszczone na tylnej części obudowy komputera. Dlatego przełącznik ON/OFF jest bardzo istotnym dodatkiem, który, wbrew pozorom, nie jest niczym oczywistym w tej kategorii urządzeń. W tym miejscu należy pochwalić model Esperanza EA149K.

Każda z wyżej wymienionych cech jest bardzo ważna, bowiem w znaczący sposób wpływa na funkcjonalność wentylatora. Dokonując wyboru, warto określić, które z tych funkcji są dla nas szczególnie istotne. Znalezienie modelu, który będzie wyposażony w większość wymienionych udogodnień, nie będzie problemem. Kolejna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to jakość wykonania. Dobre wentylatory USB charakteryzują się przystępną ceną, co jednak nie oznacza, że po jednym sezonie trzeba będzie wymienić takie urządzenie na nowe. Większość modeli z naszego rankingu może pochwalić się obudową, wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Perełką jest Esperanza EA149K. W przypadku tego wentylatora dominującym tworzywem jest metal. Ma to bardzo pozytywny wpływ nie tylko na wytrzymałość, ale także na estetykę.