Aktualizacja: Sierpień 2022

  1. Philips Viva Collection HR1889/70
  2. Kuvings D9900
  3. Hurom One Stop
  4. Omega Sana EUJ-707
  5. Zelmer ZJP1600B
  6. Poradnik wyboru wyciskarki

Porównanie wyciskarek :

ModelMoc [W]
Prędkość obrotowa [obr/min]
Pojemnik na sok [l]
Wlot na owoce [mm]
Philips Viva Collection HR1889/70
150
70
1
70
Kuvings D9900
240
500,4
82
Hurom One Stop
200
600,5
120
Omege Sana EUJ-707200
75
1
45
Zelmer ZJP1600B
150
401,2
brak danych

Najlepsze wyciskarki do soków – Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2021

1. Philips Viva Collection HR1889/70 Kliknij aby kupić »

Philips Viva Collection HR188970Wyciskarka wolnoobrotowa Philips to wysokiej klasy urządzenie, wyposażone w innowacyjne technologie. Ich zastosowanie sprawia, że korzystanie z tego modelu jest nadzwyczaj intuicyjne i nie wiąże się z koniecznością poświęcania długiego czasu.

Przygotowywanie soków oraz czyszczenie jest wyjątkowo szybkie. Sokowirówka wolnoobrotowa Philips wyróżnia się zastosowaniem technologii QuickClean. Dzięki temu czyszczenie urządzenia po użyciu zajmuje nie więcej niż 1,5 minuty. Wystarczy w tym celu dokonać demontażu poszczególnych elementów, a następnie wyczyścić je pod bieżącą wodą. Najmniejszej trudności nie przysparza nawet czyszczenie sitka. Można błyskawicznie pozbyć się zapychającego miąższu po wyciśniętych owocach i warzywach. W tym celu świetnie sprawdza się obecny w modelu Philips Viva Collection tryb cofania. Warto korzystać z tej funkcji, ponieważ wyciskarka do soków Philips wykazuje tendencje do zapychania sitka na skutek wyciskania soku z miękkich owoców. Ta wolnoobrotowa wyciskarka Philips wyróżnia się zarazem tym, że można ją w wyjątkowo krótkim czasie składać i rozkładać. Jest to zasługą przemyślanej konstrukcji urządzenia. Po demontażu wszystkich części można je bez obaw umyć w zmywarce. Model ten pozwala zatem zachować nienaganny porządek we własnej kuchni. Sprzyja również temu obecność innowacyjnej blokady kapania, jaką posiada ta wyciskarka do cytrusów Philips. Nie trzeba się obawiać wyciekającego na blat kuchenny soku z cytryny czy innych owoców. Kapanie można w dowolnej chwili przerwać, uruchamiając blokadę poprzez naciśnięcie spodu wylotu soku. Wyciskarka do owoców Philips zapobiega zatem marnowaniu soku – każda kropla trafia wprost do pojemnika.

Czym jeszcze wyróżnia się ten model marki Philips? Wyciskarka wolnoobrotowa została również wyposażona w technologię MicroMasticating. Pozwala ona wydobyć z warzyw, owoców oraz liści maksymalną ilość witamin i minerałów. Jest to możliwe za sprawą otwierania komórek produktów poddawanych wyciskaniu. Tym samym pozyskany sok staje się nie tylko pyszny, lecz zarazem wyjątkowo korzystnie wpływa na zdrowie. Wyciskarka Philips posiada szeroki otwór wlotowy, którego średnica wynosi 70 mm. Pozwala to znacznie skrócić czas przygotowywania soków, ponieważ odpada konieczność ich drobnego krojenia na mniejsze części. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesny design, jakim cechuje się ten model marki Philips. Wyciskarka może być dzięki temu gustownym elementem ozdobnym w pomieszczeniu. Wyciskarka do soku Philips współpracuje poza tym z aplikacją „Zdrowe napoje”. Ułatwia ona zaplanowanie listy zakupów oraz pozwala uzyskać dostęp do rozbudowanej bazy przepisów na pełne witamin soki. Co jeszcze jest zaletą tego modelu Philips? Wyciskarka do soków posiada wyjątkowo duży pojemnik, którego pojemność sięga 1 litra. Tym samym można jednorazowo przygotować napój, bez konieczności kilkukrotnego przelewania soku do naczynia. Może jednak nastąpić konieczność przerywania pracy urządzenia, ponieważ relatywnie mały jest pojemnik na pulpę.

Zalety
Szeroki otwór na produkty
Technologia MicroMasticating – wykorzystuje 80% zawartości owoców
Technologia QuickClean – czyszczenie w 90 sekund
Innowacyjna blokada kapania
Odłączane elementy możesz myć w zmywarce
Nowoczesny design
Aplikacja “Zdrowe napoje” ze zdrowymi przepisami
Jeden z największych w zestawieniu pojemników na sok o objętości 1 litra
Wady
Mały pojemnik na pulpę
Opinie użytkowników mówiące o tym, że miękkie owoce zapychają swym miąższem sitka urządzenia

Kup na Allegro

2. Kuvings D9900 Kliknij aby kupić »

 Kuvings D9900Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings D9900 to wysokiej jakości urządzenie, które pochodzi wyłącznie z polskiej dystrybucji. Potwierdzeniem jej niezawodności jest długa gwarancja producenta, której okres obowiązywania wynosi aż 10 lat. Jest to produkt z najwyższej półki, co ma niestety odzwierciedlenie w jego cenie.

Aby stać się posiadaczem tej wyciskarki, trzeba się liczyć z wydatkiem w okolicach 2000 złotych. Osoby regularnie wyciskające soki nie powinny jednak żałować wydanych w ten sposób pieniędzy. Zyskują bowiem wiele możliwości przygotowywania zdrowych napojów. Sokowirówka wolnoobrotowa Kuvings przede wszystkim cechuje się ponadprzeciętnie dużą mocą silnika 240 W, dzięki czemu pozwala na wyciskanie soku nawet z wyjątkowo twardych produktów. Nie są jej straszne warzywa, owoce ani zioła. Bez problemu można za jej pomocą uzyskać nawet sok z naci pietruszki, selera czy marchewki. Silnik indykcyjny pomimo tak dużej mocy i wydajności, nie emituje podczas pracy dużego hałasu – jego natężenie mieści się w granicach 40-50 dB.

Wyciskarka Kuvings jest także urządzeniem wyjątkowo bezpiecznym i wygodnym w użytkowaniu. Posiada system zabezpieczającej klapki, który uniemożliwia dziecku umieszczenie swoich paluszków w otworze wlotu. Sam wlot jest jednak stosunkowo duży, gdyż jego średnica wynosi 82 mm. Dzięki temu można w nim umieszczać duże warzywa i owoce w całości, bez konieczności ich rozdrabniania na mniejsze kawałki. Tym samym użytkownik zapewnia sobie sporą oszczędność czasu w związku z przygotowywaniem soku. Szerokie jest jednocześnie ujście wlotu pulpy, co ułatwia i przyśpiesza mycie urządzenia Kuvings. Wyciskarka wolnoobrotowa pozwala ponadto dokonywać demontażu dolnej części misy, aby w ten sposób łatwiej wyjąć wszelkie pozostałości suchej pulpy. Lekka konstrukcja sokowirówki umożliwia jej łatwe przenoszenie, np. w celu wyczyszczenia. Wyciskarka do owoców Kuvings wyróżnia się również atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Została zaprojektowana z uwzględnieniem matowych kolorów, takich jak szary oraz czerwony. Jest także dostępna w białej lub srebrnej wersji kolorystycznej. W tych wariantach wyciskarka do soków Kuvings została wykończona z wykorzystaniem metalicznego lakieru, co zapewnia niesamowite wrażenia wizualne. Tym samym pozwala podkreślić prestiż posiadacza tego modelu marki Kuvings. Sokowirówka wolnoobrotowa posiada jednak wadę w postaci niewielkiej objętości pojemnika na sok. Wynosi ona jedynie 0,4 litra, co pozwala przygotować jednorazowo nie więcej niż dwie szklanki soku.

Test wyciskarki Kuvings D9900 - Zalety i Wady

Wyciskarka Kuvings D9900 to najczęściej wybierana wyciskarka wolnoobrotowa wśród użytkowników

Zalety
Powiększony otwór wlotowy
System bezpiecznej klapki
Demontowana dolna część misy
Ulepszone ujście wylotu pulpy
Mocny indukcyjny silnik 240 W
Atrakcyjny design
10-letnia gwarancja polskiego producenta
Największa moc urządzenia w naszym zestawieniu
Wady
Najmniejszy pojemnik w naszym zestawieniu o objętości 0,4 l
Najwyższa cena spośród zestawienia

Kup na Allegro

3. Hurom One Stop Kliknij aby kupić »

Hurom One StopWyciskarka wolnoobrotowa Hurom to urządzenie pozwalające szybko i bez zbędnych komplikacji przygotować zdrowe soki owocowo-warzywne. Dzięki technologii wolnoobrotowej wyciskanie odbywa się na zimno, a tym samym w napoju pozostają wszystkie wartości odżywcze, w tym zwłaszcza bogactwo witamin.

Komfort użytkowania wiąże się m.in. z dużym, 12-centymetrowym otworem wsadowym. Dzięki temu nie ma konieczności cięcia warzyw i składników na mniejsze kawałki. Można wobec tego zaoszczędzić swój cenny czas. Wyciskarka do soków Hurom nie przysparza jakichkolwiek problemów z jej obsługą, ponieważ wystarczy w tym celu posłużyć się pokrętłem zlokalizowanym w dobrze widocznej, przedniej części urządzenia. Za sprawą praktycznego uchwytu, sokowirówka Hurom może być swobodnie przenoszona z użyciem jednej ręki. Na uwagę zasługuje niewielki rozmiar urządzenia. Jest to zasługą umieszczenia pojemnika na miąższ nieznacznie poniżej misy, dzięki czemu całość nie zajmuje sporo miejsca. Hurom wyciskarka wolnoobrotowa jest także modelem spełniającym standardy bezpieczeństwa. Ma to związek ze wbudowanym czujnikiem, dzięki któremu urządzenie załączy się jedynie w przypadku prawidłowego złożenia wszystkich elementów oraz zamknięcia pokrywy. Na komorze znajdują się również miarki, które pozwalają uniknąć przepełnienia misy. Wyciskarka do soku Hurom nie naraża także na ryzyko straty soku. Wypływa on do pojemnika do ostatniej kropli, co jest zasługą nachylenia spodu misy pod kątem 3 stopni. Nie trzeba więc ręcznie przechylać sokowirówki.

Wyciskarka ta pracuje z wykorzystaniem technologii Hurom One Stop. Pozwala ona na automatyczne cięcie i przenoszenie składników do misy z użyciem wbudowanych ostrzy. Sprawne przechodzenie składników zapewnia obecność dwóch precyzyjnie wyprofilowanych otworów. Wyciskarka Hurom posiada minimalistyczny, a zarazem elegancki design. Jest dostępna w czterech wariantach kolorystycznych. Dzięki temu nie powinno stanowić najmniejszego problemu jej dopasowanie do wnętrza mieszkania. Warto również wiedzieć, jak wygląda kwestia czyszczenia tego urządzenia marki Hurom. Sokowirówka posiada prostą konstrukcję i umożliwia wyjęcie wewnętrznej zębatki w celu jej dokładnego wyczyszczenia. Niektórzy użytkownicy tego modelu wyciskarki skarżą się jednak na sporą ilość zanieczyszczeń, które gromadzą się w zakamarkach. Konieczne jest w związku z tym ich ręczne usuwanie. Wadę tego urządzenia stanowi również jego wysoka cena, a także stosunkowo niewielka objętość pojemnika, która wynosi 0,5 litra.

Zalety
Największy otwór wsadowy w naszym zestawieniu
4 wersje kolorystyczne
Samoistne, automatyczne przenoszenie składników do misy
Praktyczny uchwyt
Wbudowany czujnik bezpieczeństwa
Wskazówki wposatci miarek na komorze pomagające optymalnie napełnić komorę składnikami
Łatwa obsługa i czyszczenie
Podstawa misy nachylona o 3 stopnie, dzięki czemu sok wypływa do samego końca
Technologia wyciskania na zimno
Prosta konstrukcja zapobiega odkładaniu pulpy
Wady
Drugi najmniejszy pojemnik w naszym zestawieniu o objętości 0,5 l
Wysoka cena
Opinie użytkowników skarżących się na wiele zakamarków w urządzeniu, gdzie gromadzą się resztki

Kup na Allegro

4. Omega Sana EUJ-707 Kliknij aby kupić »

Omega Sana EUJ-707Wyciskarka Omega Sana to niezwykle praktyczne urządzenie, z pomocą którego przygotujesz coś więcej niż tylko pyszny, zdrowy sok.

Wyciskarka wolnoobrotowa Sana, jako jedyny model pionowy, została wyposażona w dwa rodzaje sita oraz we wkład przeznaczony do mielenia. Bogate wyposażenie, w zakresie dodatkowych akcesoriów, sprawia, że opisywane urządzenie można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika. Sana 707 idealnie nadaje się do przyrządzania czystych, klarownych soków. W tym celu należy zastosować sito z mikrootworami. Osoby, które preferują gęste napoje, zawierające więcej błonnika, mogą sięgnąć po sito z większymi otworami. Wyciskarka do soków omega pomoże też przygotować doskonały mus lub przecier. W tym celu należy zastosować pełny wkład. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby nadawało się do wyciskania każdego gatunku owoców, warzyw czy ziół. Producent zapewnia, że przygotowane soki, musy i przeciery będą zawierały maksymalną ilość witamin, enzymów i pozostałych mikroelementów. Wszystko dzięki technologii wyciskania, wykorzystującej proces wolnoobrotowego (75 obrotów na minutę) kruszenia i miażdżenia. Należy także podkreślić, że w urządzeniu nie zastosowano metalowych ostrzy, które mogłyby przyspieszyć proces utleniania, prowadzący do utraty składników odżywczych. Dzięki temu sok zachowuje swoje właściwości nawet do 48 godzin. Opisywany model doskonale nadaje się też do przygotowania pysznych deserów, poprzez homogenizację owoców, np. z jogurtem. Wyciskarka sana omega pomoże też w przygotowaniu sorbetów i lodów z zamrożonych owoców, masła orzechowego, mleczka kokosowego lub migdałowego, wegetariańskiego lub mięsnego pasztetu, humusu, ćwikły z chrzanem, a nawet makaronu. Urządzenie nadaje się też do mielenia maku na masę do ciasta, ziół czy miąższu kokosowego na wiórki.

Sana Omega charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Wysokość i szerokość części napędowej to odpowiednio 28 cm i 18,5 cm. Moduł roboczy ma długość 14 cm. Sprawia to, że nieużywane urządzenie bez problemu zmieści się do każdej szafki. Pojemność pojemnika na sok to 1 litr. Praktycznym udogodnieniem jest bieg wsteczny, który pomaga odetkać urządzenie. Wszystkie materiały, z których została wykonana wyciskarka, mają certyfikat FDA, co świadczy o ich nietoksyczności w kontakcie z żywnością. Warto podkreślić, że Sana 707 charakteryzuje się bardzo cichą pracą, znacznie cichszą niż sokowirówki. Sprawia to, że poranne przygotowanie soku nie stanowi najmniejszego problemu – pracujące urządzenie z całą pewnością nie obudzi domowników. Niektórzy użytkownicy skarżą się jednak, że wyciskarka niezbyt dobrze radzi sobie z miękkimi jabłkami (szybko powstaje mus). Otwór wsadowy charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, co wymusza konieczność krojenia warzyw i owoców przed przygotowaniem soku. Należy też zaznaczyć, że cena opisywanego modelu jest wysoka.

Zalety
Dwa rodzaje sita oraz wkład do mielenia
Doskonale wyciska każdy gatunek owoców, warzyw czy ziół
Innowacyjna technologia zachowuje maksimum witamin, minerałów i enzymów
Bogaty zestaw funkcji dodatkowych
Bardzo niewielkie rozmiary
Wsteczny bieg
Niezwykle cicha praca
Do wykonania użyto nietoksycznych materiałów
Jeden z największych pojemników na sok o objętości 1 litra
Wysoka moc oraz najwyższą prędkość obrotowa
Wady
Niewielki otwór wsadowy
Opinie użytkowników mówiące o słabej skuteczności urządzenia przy wyciskaniu soku z miękkich jabłek
Wysoka cena urządzenia

Kup na Allegro

5. Zelmer ZJP1600B Kliknij aby kupić »

Zelmer ZJP1600BWyciskarka wolnoobrotowa Zelmer ZJP 1600b to wysokiej klasy urządzenie, wyposażone w unikalną technologię Smart Extraction System (SES). Polega ona na wykorzystaniu specjalnej śruby, która jest odpowiedzialna za efektywne, skuteczne i precyzyjnie pozyskiwanie soku ze składników.

Są one wyciskane niemal do ostatniej kropli, co pozwala uniknąć marnowania owoców czy warzyw. Śruba może być w łatwy sposób wyjmowana po każdym użyciu w celu jej wyczyszczenia. Funkcja Reverse jest natomiast niezwykle pomocna w przypadku zablokowania śruby. W takiej sytuacji wystarczy nacisnąć przycisk, aby wyciskarka do owoców Zelmer wstrzymała swoją pracę. Wyciskarka do soku Zelmer posiada wolnoobrotowy silnik, którego praca nie powoduje wytwarzania wysokiej temperatury. Dzięki temu w soku znajduje się znacznie więcej wartości odżywczych – zwłaszcza witamin – niż jest w stanie zachować tradycyjna sokowirówka. Silnik pracuje zaskakująco cicho, co rzadko ma miejsce w przypadku urządzeń tego typu. Wyróżnia go także wysoka trwałość i wytrzymałość. Urządzenie Zelmer Juicemaker one ZJP1600B może być więc używane regularnie przez wiele lat, a jego użytkownik mnie musi obawiać się awaryjności. Wyciskarka do soków Zelmer wyróżnia się również wyjątkową prostotą obsługi i szybkim czasem przygotowywania soków. Aby uzyskać zdrowy i orzeźwiający napój, wystarczy umieścić wszystkie składniki w podajniku, a wówczas wyciskarka Zelmer ZJP1600B zajmie się całą resztą bez jakiejkolwiek dalszej obsługi. Jest ona przystosowana do miażdżenia tego typu produktów jak warzywa, owoce oraz zioła. Radzi sobie zarówno z miękkimi, jak i twardymi składnikami, dlatego nie jest już potrzebna dodatkowa wyciskarka do cytrusów. Zelmer wyciskarka wolnoobrotowa wyróżnia się poza tym eleganckim designem. Jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz czarnej.

Wyciskarka Zelmer ZJP1600W stwarza jednak pewną niedogodność, polegającą na konieczności drobnego krojenia na kawałki poszczególnych składników. Ma to związek z tym, że wyciskarka soku Zelmer została wyposażona w otwór wlotowy o niewielkiej średnicy. Sporą wadę tego modelu stanowi zarazem obecność tylko jednego sitka w komplecie. Uniemożliwia to wyciskanie soku różnej gęstości. Sokowirówka wolnoobrotowa Zelmer nie wymaga robienia przerw w celu opróżnienia pojemnika na miąższ. Wszystko dzięki temu, że suche pozostałości w formie pulpy są na bieżąco usuwane. System ciągłego wyciskania pozwala więc zaoszczędzić czas oraz uniknąć dodatkowej pracy. Również miłośnicy ekologii powinni docenić to urządzenie marki Zelmer. Wyciskarka do soków powstała z tworzyw wolnych od Bisfenolu A. Tworzą ją jedynie bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego materiały. Zelmer wyciskarka do soków pozwala również jednorazowo wycisnąć dużą ilość soku, gdyż największy pojemnik posiada objętość aż 1,2 litra. Urządzenie to jest stosunkowo tanie w porównaniu do innych wyciskarek z tej kategorii.

Zalety
System wyciskania SES – większa wydajność i więcej wartości odżywczych
Śruba wyciskająca 3 w 1
Materiały użyte do wykonania nie zawierają BPA
Funkcja Reverse
System ciągłego wyciskania
Elegancki design w dwóch kolorach
Największy pojemnik na sok w naszym zestawieniu
Najtańsza wyciskarka wolnoobrotowa w naszym zestawieniu
Wady
Niewielkiej wielkości otwór wlotowy
W zestawie tylko jedno sitko

Kup na Allegro