Aktualizacja: Kwiecień 2024

Lodówka to serce każdej kuchni, a raz kupiona zostanie z twoją rodziną przez nawet kilkanaście lat. Nie ma innego wyjścia — wybór lodówki musi być dobrze przemyślany, abyś mógł wybrać model, który spełnia twoje wymagania, oczekiwania i idealnie pasuje do życia twojej rodziny. Jakie parametry musisz w takim wypadku wziąć pod uwagę? Poznaj poradnik lodówek i ranking najlepszych modeli dostępnych w ofercie.

Najtańsza alternatywa
Lodówka Bespoke RB38C776CB1/EF | Samsung Polska
Lodówka Bespoke RB38C776CB1/EF | Samsung Polska

Rozwiń

Nasz wybór
Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF | Samsung Polska
Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF | Samsung Polska

Rozwiń

Dla dużej rodziny
Lodówka Side by Side RS65R54422C/EO | Samsung Polska
Lodówka Side by Side RS65R54422C/EO | Samsung Polska

Rozwiń

 

Rodzaje lodówek — jaki rodzaj można kupić i czym się cechuje każdy z nich?

Lodówka z zamrażarką (lodówko-zamrażarka)

Lodówka z zamrażarką to najpopularniejszy typ lodówek, jaki znajdziesz na rynku. Pod tą nazwą kryje się wiele model o różnych rozmiarach i w różnych konfiguracjach. Jednak najważniejszą cechą lodówko-zamrażarek jest to, że mają dwie osobne sekcje — chłodziarkę i zamrażarkę.

Lodówka wolnostojąca

Modele wolnostojące to lodówki cieszące się bardzo dużą popularnością. Nic w tym zaskakującego, ponieważ lodówkę wolnostojącą możesz postawić w niemal każdym miejscu w kuchni. Nie musisz dobierać jej pod kątem zabudowy i odpowiednich mebli, dlatego możesz skupić się na innych, ważniejszych parametrach.

Lodówka wolnostojąca ma ogromną przewagę nad modelami do zabudowy. Przede wszystkim — jej pojemność jest większa od lodówek przeznaczonych do zabudowania w szafce. Jeśli jednak jesteś osobą, której zależy przede wszystkim na jednolitym i spójnym wykończeniu kuchni lub salonu z kuchnią, wówczas lodówka wolnostojąca może się zbyt wyróżniać na tle mebli.

Lodówka do zabudowy

Lodówki do zabudowany to nic innego jak modele chowane w kuchennej zabudowie. Nie widać ich na pierwszy rzut oka, na czym bardzo zyskuje estetyka całego pomieszczenia — szczególnie w przypadku salonów połączonych z kuchnią, w których każde urządzenie AGD może znacznie zaburzyć harmonijny wygląd obu stref w pomieszczeniu.

Lodówka do zabudowy niestety nie jest pozbawiona wad. Główną z nich jest bardziej czasochłonny montaż — a w razie serwisowania — trudniejszy dostęp do kluczowych elementów lodówki tj. kompresor.

Lodówka jednodrzwiowa

Lodówka tylko z jedną parą drzwi nie jest zbyt często wybierana, ale również warto o niej wspomnieć. Lodówki jednodrzwiowe to przede wszystkim chłodziarki. Komora chłodząca wypełnia całą przestrzeń za drzwiami, ale czasami zdarzają się również modele, które posiadają wewnątrz niewielką komorę zero do przechowywania produktów w zerowej lub ujemnej temperaturze.

Modele jednodrzwiowe to dobry wybór dla osób, które są zdecydowane na maksymalną przestrzeń chłodziarki kosztem braku zamrażarki. Zapewniają łatwy i szybki dostęp do produktów, a dodatkowo zazwyczaj pobierają mniej prądu niż modele z zamrażarką, co może być sporą oszczędnością na rachunkach za prąd.

Lodówka dwudrzwiowa (Side by Side oraz French door)

Modele dwudrzwiowe charakteryzują się o wiele większymi gabarytami, dzięki czemu pomieszczą zdecydowanie więcej produktów w środku (ich pojemność przekracza nawet 600 litrów). W kategorii lodówek dwudrzwiowych wyróżniamy:

Lodówki side by side

Standardowe lodówki charakteryzują się umieszczeniem chłodziarki w górnej części urządzenia, a zamrażarki w dolnej jego części. Lodówka side by side łamie ten schemat poprzez rozmieszczenie części chłodzącej i mrożącej w pionie, po obu stronach lodówki.

Takie rozwiązanie daje o wiele wygodniejszy dostęp i bardziej przejrzyste rozmieszczenie wszystkich produktów, w szczególności w porównaniu z zamrażarką z szufladami. Dodatkowo niektóre lodówki side by side mają również opcję dopasowywania konfiguracji lodówki, w zależności od tego, czy potrzebujesz dodatkowej strefy chłodzenia lub mrożenia.

Lodówki z wieloma szufladami (French door)

Dwudrzwiowa lodówka, która łączy w sobie dwie pary drzwi na górze oraz głębokie szuflady na dole. Taka budowa sprawia, że lodówki frenchdoor są nie tylko bardzo pojemne, ale również praktyczne i wygodne.

Chłodziarka w górnej części lodówki zapewnia błyskawiczny dostęp do najpotrzebniejszych produktów — w zasięgu rąk i bez niepotrzebnego schylania się. Dodatkowo chłodziarka jest bardzo szeroka, dzięki czemu zmieszczą się w niej całe naczynia czy blachy z wypiekami. Z kolei zamrażarka w postaci dwóch lub trzech głębokich szuflad zapewnia dużo miejsca do przechowywania warzyw, mięs, owoców czy lodu.

Lodówka czterodrzwiowa

Czterodrzwiowa lodówka należy do urządzeń typu Multidoor. Posiada aż 4 pary drzwi, a jej rozmiary, podobnie jak modeli dwudrzwiowych, są zdecydowanie większe. Z tego powodu to produkt rekomendowany do dużych kuchni i dla dużych rodzin.

Lodówki multidoor, a w szczególności czterodrzwiowe, są bardzo przestronne i ułatwiają organizację wszystkich produktów w lodówce. Wiele par drzwi pomaga również ograniczyć straty energii, które pojawiają się przy regularnym otwieraniu i zamykaniu lodówki. Dodatkowo lodówki czterodrzwiowe mają chłodziarkę w górnej sekcji urządzenia, dzięki czemu wszystkie produkty są łatwo dostępne.

Cechą charakterystyczną lodówek typu multidoor jest również zamrażarka podzielona na pojemne szuflady ukryte pod dwoma parami drzwi. Wiele osób preferuje takie rozwiązanie w przeciwieństwie do zamrażalnika z półkami takimi jak w chłodziarce.

Lodówka z kostkarką lub z dystrybutorem wody

Urządzenia ze wbudowaną automatyczną kostkarką do wody oraz dystrybutorem wody zapewniają ci dostęp do świeżej wody i lodu kiedy tylko chcesz. Nic dziwnego więc, że cieszą się ogromną popularnością! Najlepsze lodówki z kostkarką do lodu oferują nawet dwa rozmiary kostek lodu oraz automatyczne kruszenie lodu.

Dystrybutor wody lub podajnik kostkarki do lodu, w zależności od modelu, może być umieszczony wewnątrz lub na zewnątrz urządzenia. Lodówki z kostkarką na drzwiach chłodziarki są bardzo wygodne — nie musisz otwierać lodówki, żeby wyjąć lód lub nalać zimnej wody. Może to być jednak sporo wada dla osób, którym zależy na prostej aranżacji kuchni.

Lodówki, które mają dystrybutor wody lub kostkarkę wewnątrz lodówki, są bardzo minimalistyczne i proste w designie. Niestety musisz liczyć się z regularnym otwieraniem lodówki, aby nalać wody czy sięgnąć po lód. Zastanów się, która opcja będzie dla ciebie bardziej praktyczna.

Niezależnie od tego, który model lodówki z kostkarką lub dystrybutorem wybierzesz, pamiętaj — oba urządzenia do prawidłowego funkcjonowania wymagają podłączenia do instalacji wodnej w kuchni.

Najważniejsze parametry wyboru lodówki do domu i mieszkania

Jak znaleźć lodówkę idealną? Tylko biorąc pod uwagę odpowiednie parametry. Bez tego twoje poszukiwania są skazane na porażkę. Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat aspektów takich jak pojemność, klasa energetyczna, a nawet specjalne technologie dla jeszcze efektywniejszego chłodzenia.

Pojemność funkcjonalna chłodziarki

Parametr nr 1 — pojemność strefy chłodzącej. To właśnie od niej zależy, ile produktów zmieści lodówka, jakie naczynia i garnki zmieszczą się w środku oraz ile masz do dyspozycji półek, balkoników i szuflad. Pojemność chłodziarki jest podana w litrach i może wynosić od 100 do 600 litrów, dlatego znajdzie się coś zarówno do małej, nieustawnej kuchni, jak i do obszernych pomieszczeń czy dla wieloosobowych rodzin.

Pojemność funkcjonalna zamrażarki

Pojemność chłodziarki to jedna kwestia, a pojemność zamrażarki — druga. Jeśli wybierasz lodówkę z zamrażarką, musisz zastanowić się, ile miejsca w strefie mrożenia potrzebujesz. W zależności od modelu może się ona wahać od kilkunastu litrów do blisko 300 litrów.

Pojemne zamrażarki mają ogromne znaczenie, szczególnie jeśli nie cierpisz marnować żywności i często mrozisz posiłki na zaś.

Poziom generowanego hałasu

Idealna lodówka do domu powinna być również jak najcichsza. Obecne lodówki emitują hałas na poziomie od 35 do 45 dB — a im niższa wartość, tym bardziej cicha lodówka.

Pamiętaj, że modele o większych gabarytach (np. lodówki dwudrzwiowe lub side by side) mogą być nieznacznie głośniejsze od swoich mniejszych odpowiedników ze względu intensywniejszą pracę kompresora.

Niemniej jednak lodówka z hałasem na poziomie do 40 dB będzie niemal niezauważalna w kuchni — szczególnie jeśli twoja kuchnia łączy się z salonem, gdzie często odpoczywasz lub podejmujesz gości.

Wymiary lodówki

Przy wyborze lodówki zazwyczaj kierujemy się w pierwszej kolejności jej pojemnością. Nie zapomnij o całkowitych wymiarach urządzenia — wysokości, szerokości i głębokości.

Lodówki wolnostojące sprawiają zdecydowanie mniej problemów przy wyborze odpowiedniej wielkości. W szczególności musisz się przyjrzeć rozmiarom, jeśli sięgasz po lodówkę do zabudowy, która musi być dobrze dopasowana wielkością do mebli kuchennych.

Rodzaj lodówki i jej układ

Lodówka side by side z chłodziarką i zamrażarką po obu stronach drzwi czy może lodówka w klasycznej konfiguracji — z chłodziarką na górze i zamrażalnikiem na dole? Zastanów się, który rodzaj lodówki przemawia do ciebie najbardziej.

Zarówno rodzaj, jak i sam układ rozmieszczenia sekcji czy półek wpływa na takie aspekty jak:

 • Wygoda korzystania z lodówki — lodówki z zamrażarką w pionie dbają o to, aby każdy użytkownik miał wygodny i szybki dostęp do zamrożonych produktów.
 • Przestronność wnętrza — modele z zamrażarkami w postaci szuflad są bardzo pojemne, ale zapewniają gorszy dostęp do produktów. Nierzadko, aby coś znaleźć, musisz wyjmować wiele produktów, a potem wkładać wszystko z powrotem. W takiej sytuacji zamrażarka z półkami jest o wiele praktyczniejsza.
 • Organizacja wnętrza — zwróć uwagę również na to, jakie akcesoria znajdują się wewnątrz lodówki. Półki ze szkła hartowanego, specjalne półki na wino, balkoniki i przegródki pomogą ci idealnie dopasować wnętrze lodówki do produktów, które najczęściej w niej przechowujesz.

Klasa energetyczna

Rosnące rachunki za energię elektryczną sprawiają, że klasa energetyczna urządzenia jest ważniejsza teraz niż kiedykolwiek przedtem. Oznaczenia klas energetycznych uległy zmianie na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie najwyższą i najbardziej energooszczędną klasą energetyczną jest ta oznaczona literą A, natomiast najniższa i najbardziej prądożerną jest klasa G.

Pamiętaj, że klasa energetyczna wpływa nie tylko na to, jak wysokie rachunki płacisz co miesiąc. Mówi ona również o tym, czy lodówka obciąża środowisko naturalne. Wysoka klasa energetyczna zmniejsza zużycie energii, a tym samym mam mniejszy wpływ na emisję gazów cieplarnianych do środowiska.

Wysoka klasa energetyczna najczęściej wiąże się z zastosowaniem najnowszych technologii np. nowoczesnych kompresorów, które pracują wydajniej i dłużej. Takie urządzenia mogą mieć dłuższą żywotność od przestarzałych lodówek, które pobierają więcej energii.

Wbudowane technologie chłodzenia i mrożenia

To, jakie technologie mrożenia i chłodzenia znajdziesz w lodówce, ma ogromne znaczenie dla wszystkich przechowywanych produktów. Wpływa na utrzymanie optymalnej temperatury we wszystkich strefach lodówki, a także dba o to, aby żywność pozostawała świeża na dłużej. Najbardziej przydatne rozwiązania to:

 • Technologia bezszronowa No Frost — lodówki No Frost są wyposażone w parownik, wentylator i oczyszczacz. To właśnie te urządzenia rozprowadzają zimne powietrze po lodówce, a jednocześnie usuwają nadmiar wilgoci. Lodówka No Frost jest całkowicie pozbawiona także szronu, dlatego nie musisz jej rozmrażać, a wydajność chłodzenia i mrożenia pozostaje na wysokim poziomie przez cały czas. Modele No Frost to także dłuższa świeżość warzyw, owoców, jak i więcej miejsca w zamrażarce ze względu na brak lodu osadzającego się na ściankach.
 • Szybkie chłodzenie i głębokie mrożenie — funkcja szybkiego chłodzenia i mrożenia maksymalnie obniża temperaturę w chłodziarce lub zamrażarce, aby produkty szybciej osiągnęły niską temperaturę.
 • Dwa osobne obiegi chłodzenia — lodówki dwudrzwiowe lub side by side mogą być wyposażone w dwa niezależne obiegi chłodzenia. Takie rozwiązanie pomaga wydajniej, szybciej i dokładniej schładzać produkty, a intensywne zapachy nie mieszają się pomiędzy komorami.

Producent lodówki

Ostatni aspekt, który warto wziąć pod uwagę — kto stoi za zaprojektowaniem i wyprodukowaniem lodówki. Wbrew pozorom producent ma znaczenie. Dlaczego? Każdy z producentów rozwija swoje autorskie technologie czy wzbogaca lodówkę o niesamowite (nawet inteligentne) funkcje. To od producenta również zależy, ile lat gwarancji otrzymasz na sprzęt oraz czy jakość będzie na najwyższym poziomie.

Jaką lodówkę wybrać? Ranking najlepszych lodówek na każde potrzeby

1. Lodówka Bespoke RB38C776CB1/EF | Samsung Polska

Lodówka Bespoke RB38C776CB1/EF | Samsung Polska
Inteligentna, nowoczesna, pojemna i energooszczędna — to właśnie lodówka Grand+ od firmy Samsung! Wbudowany moduł WiFi zapewnia ci dostęp do aplikacji SmartThings, z którą już zawsze będziesz wiedział, ile prądu zużywa lodówka, a nawet zoptymalizujesz jej pracę dla niższych rachunków za energię. Znajdziesz tu również aż 390 litrów łącznej pojemności, nowoczesne komory (z kontrolą temperatury i wilgotności) oraz tryby Power dla szybszego chłodzenia i mrożenia.

JAKOŚĆ

CENA

Kontroluj zużycie prądu ze SmartThings

Chcesz wiedzieć, ile energii zużywa twoja lodówka? Lodówka RB38C776CB1 posiada moduł WiFi i jest kompatybilna z autorską aplikacją firmy Samsung. Dzięki platformie SmartThings możesz nie tylko sterować inteligentnymi urządzeniami w domu, planować harmonogram pracy urządzeń, ale również kontrolować, ile prądu zużywa lodówka.

Sztuczna inteligencja dla niższych rachunków

Aplikacja SmartThings jest wyposażona w dwa bardzo ciekawe tryby, które wykorzystują sztuczną inteligencję i nowoczesne algorytmy:

 • AI Energy — pozwoli Ci sprawdzić, ile lodówka pobiera prądu na przestrzeni dnia, tygodnia, a nawet całego miesiąca. Przejrzyste wykresy pokażą Ci, ile kosztuje cię praca lodówki, dzięki czemu będziesz mógł podjąć decyzję, czy pora ograniczyć
 • AI Saving Mode — lodówka RB38C776CB1 również optymalizuje zużycie prądu. Przykładowo, sztuczna inteligencja ulepsza pracę kompresora, poziom ustawionej temperatury, a nawet cykl rozmrażania. Dzięki temu zmniejsza zużycie prądu nawet o 15%. Produkty pozostają świeże, a rachunki za prąd niższe.

Jeszcze więcej przestrzeni ze SpaceMax™

Lodówka RB38C776CB1 to model stworzony w technologii SpaceMax™, która zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni w środku. Ścianki lodówki są jeszcze cieńsze, ale izolacja jeszcze lepsza. Takie połączenie sprawia, że zyskujesz aż 390 litrów pojemności w chłodziarko-zamrażarce — i to bez uszczerbku na izolacji. Warto podkreślić, że lodówka ma tylko: 203 cm wysokości, 65,8 cm głębokości i 59,5 cm szerokości.

Lodówki Samsung z technologią SpaceMax™

Wydajne chłodzenie All-Around Cooling bez szronu

Nie musisz martwić się również o problem z nadmierną wilgocią czy szronem — to w 100% lodówka No Frost. Zaoszczędzisz czas na rozmrażaniu, a mniej wilgoci to dłuższa świeżość produktów. System All-Around Cooling dba także o równomierne chłodzenie wszystkich poziomów lodówki, dzięki czemu temperatura pozostaje taka sama w każdym zakamarku lodówki.

Komory Humidity Fresh+ i Optimal Fresh+ do zadań specjalnych

Wnętrze lodówki zostało zaprojektowane również tak, aby zadbać o twoją wygodę na co dzień, a produktom zapewnić najlepsze warunki do przechowywania. Wewnątrz znajdziesz dwie specjalne komory:

 • Humidity Fresh+, czyli komora z kontrolą wilgotności, która jest idealna do przechowywania owoców i warzyw. Dlaczego? Odpowiedni poziom wilgotności sprawi, że wszystkie warzywa i owoce pozostają chrupiące, jędrne i nie stracą apetycznego wyglądu czy wartości odżywczych. Wybierz jeden z dwóch trybów wilgotności i ciesz się świeżymi warzywami dłużej.
 • Optimal Fresh+, czyli specjalna komora zero, która utrzymuje niską temperaturę dla przedłużenia świeżości produktów. Możesz ustawić jedną temperaturę w całej komorze lub podzielić ją na dwie strefy do osobnego przechowywania mięsa i owoców w najlepszych warunkach.

Humidity Fresh+

Jeszcze szybsze zamrażanie i chłodzenie

Na koniec nie możemy zapomnieć o trybie intensywnego chłodzenia i głębokiego mrożenia, czyli Power Cool i Power Freeze. Tryb Power Cool wdmuchuje do chłodziarki mocno zimne powietrze, która skraca czas chłodzenia produktów nawet o 32%. Z kolei tryb Power Freeze włącza najniższą dostępną temperaturę w zamrażalniku, przyspieszając mrożenie nawet o 35%.

Zalety
inteligentna lodówka z WiFi i dostępem do aplikacji SmartThings
aplikacja SmartThings pozwala kontrolować zużycie prądu, a nawet zmniejszyć je nawet o 15%
łączna pojemność 390 litrów przy standardowych rozmiarach dzięki technologii SpaceMax™
szuflada Humidity Fresh+ i Optimal Fresh+ zapewniają optymalne warunki przechowywania i przedłużają świeżość produktów
wydajny kompresor Digital Inverter wydajnej i cichej pracy (tylko 35 dB)
Wady
korzystanie ze wszystkich inteligentnych funkcji wymaga dostępu do sieci WiFi

2. Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF | Samsung Polska

Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP/EF | Samsung Polska
Szukasz lodówki z klasą energetyczną A, inteligentnymi rozwiązaniami dla jeszcze mniejszego zużycia prądu i designem stworzonym idealnie pod twój gust? Sięgnij po lodówkę z serii Bespoke! Model RB38C7B6AAP możesz spersonalizować, dobierając panele w pożądanym kolorze, a jeśli z czasem lodówka okaże się za mała — dobierz kolejny model i przekształć je w dwudrzwiową lodówkę do domu.

JAKOŚĆ

CENA

Bespoke, czyli lodówka dopasowana do Ciebie

Co ciekawe, lodówki z serii Bespoke możesz także ze sobą łączyć. Jedna lodówka to dla Ciebie za mało? Dostaw do niej drugą, o takiej samej wysokości i ciesz się podwójną pojemnością. Nie możemy zapomnieć też o jeszcze jednej ogromnej zalecie Bespoke — to urządzenia, których design sprosta nawet najbardziej wymagającym gustom. Zaprojektuj swoją własną lodówkę, dobierając kolor i fakturę paneli drzwiowych. Jeśli z czasem kolor efekt ci się znudzi, możesz zmienić je na inny.

Najwyższa klasa energetyczna A

Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP to urządzenie w najwyższej klasie energetycznej A. Oznacza to, że zużywa mniej energii, zdecydowanie bardziej przyjazna dla środowiska i dla twojego portfela w porównaniu z innymi modelami o podobnych gabarytach.

SmartThings i sztuczna inteligencja = pełna kontrola nad rachunkami za prąd

Lodówka Bespoke RB38C7B6AAP to model, z którym przejmiesz kontrolę nad zużyciem prądu w swoim domu. Wbudowany moduł WiFi, za pomocą którego zyskujesz dostęp do aplikacji SmartThings — wielofunkcyjnego rozwiązania do sterowania wszystkimi urządzeniami smart. Dzięki SmartThings zawsze będziesz na bieżąco z informacjami, ile lodówka zużywa energii miesięcznie, a nawet dziennie.

SmartThings i sztuczna inteligencja = pełna kontrola nad rachunkami za prąd

Algorytmy sztucznej inteligencji ukryte w technologii AI Energy zoptymalizują działanie kompresora oraz cyklów rozmrożenia, dzięki czemu dodatkowo ograniczysz niepotrzebne zużycie prądu nawet o 15%!

Większa pojemność ze SpaceMax™

Skoro już o rozmiarze mowa — przyjrzyjmy się, jaka jest wielkość chłodziarko-zamrażarki Bespoke. Wysokość modelu wynosi 203 cm, szerokość 59,3 cm, a głębokość 65,8 cm. Dzięki zastosowaniu technologii SpaceMax™ lodówka ma jeszcze cieńsze ścianki, dzięki czemu zyskujesz więcej miejsca do dyspozycji w porównaniu z innymi modelami bez tego rozwiązania. Maksymalna pojemność lodówki wynosi 276 litrów chłodziarki i 114 litrów zamrażarki — łącznie aż 400 litrów do twojej dyspozycji.

Zalety
szeroki wybór paneli na lodówkę w różnych kolorach i o różnych wykończeniach, dzięki czemu możesz zaprojektować swoją wymarzoną lodówkę
klasa energetyczna A oraz aplikacja SmartThings pomagają oszczędzić zużycie prądu
rozwiązanie SpaceMax™ sprawia, że lodówka zajmuje mało miejsca, ale ma pojemność aż 300 litrów
podwójny system chłodzenia (Twin Cooling Plus™) zapewnia idealne warunki do przechowywania wszystkich rodzajów żywności
Wady
panele na drzwi lodówki należy zamówić osobno

3. Lodówka Side by Side RS65R54422C/EO | Samsung Polska

3. Lodówka Side by Side RS65R54422C/EO | Samsung Polska
Lodówka Side by Side Samsung to propozycja o pojemności aż 636 litrów — z pewnością spełni wymagania każdej dużej rodziny. Automatyczna kostkarka do lodu, dystrybutor wody, funkcja szybkiego zamrażania i chłodzenia — to tylko niektóre z najciekawszych funkcji tego modelu. A wszystko to wykończone eleganckimi frontami z czarnego szkła.

JAKOŚĆ

CENA

Aż 617 litrów pojemności ze SpaceMax™

Lodówka Side by Side RS65R54422C, to lodówka w rozmiarze rodzinnym, która maksymalnie wykorzystuje przestrzeń dzięki SpaceMax™ — oferuje ponad 600 litrów w chłodziarce i zamrażarce! Dodatkowo konstrukcja dwudrzwiowa typu Side by Side zapewnia ci przejrzysty widok na wszystkie produkty i zdecydowanie ułatwia organizację zawartości lodówki.

Perfekcyjnie świeże produkty na dłużej dzięki No Frost i All-Around Cooling

I co najważniejsze — nawet jeśli lodówka jest wypełniona po brzegi, system All-Around Cooling nieustannie sprawdza, czy temperatura jest na odpowiednim poziomie we wszystkich sektorach lodówki. Takie rozwiązanie w połączeniu z pełnym No Frost sprawia, że wszystkie produkty zachowują świeżość jeszcze dłużej.

Ochłoda na zawołanie z kostkarką ClearView

Chcesz zawsze mieć dostęp do kruszonego lodu, zimnej wody i lodu w kostkach? Lodówka RS65R54422C ma również dystrybutor wody oraz automatyczną kostkarkę do lodu z przezroczystą obudową dla wygodniejszej kontroli nad ilością dostępnego lodu. Sama kostkarka zajmuje naprawdę mało miejsca — jest aż o połowę mniejsza w porównaniu ze zwykłymi kostkarkami, ale prawie tak samo wydajna.

Lodówka Side by Side RS65R54422C/EO | Samsung Polska

Design z najwyższej półki

Ta lodówka należy do modeli wolnostojących, ale jej projekt będzie prezentował się niesamowicie w każdej kuchni. Wszystko za sprawą czarnych frontów z hartowanego szkła połączonych z płaskimi drzwiami, prostym wzornictwem i niewidocznymi uchwytami. To prostota i nowoczesność w najczystszej formie.

Specjalny tryb wakacje dla większych oszczędności

Samsung Side by Side jest wyposażona również w funkcję wakacje. W praktyce oznacza to, że gdy włączysz tryb wakacje, chłodziarka przejdzie w tryb ekonomicznego zużycia energii. Dzięki temu utrzymuje temperaturę ok. 16°C i zużyje mniej prądu niż normalnie. Zamrażarka działa w dalszym ciągu, dlatego nie musisz się martwić, że produkty ulegną rozmrożeniu.

Zalety
konstrukcja Side by Side zapewnia szybki i wygodny dostęp do wszystkich (nawet zamrożonych) produktów
aż 636 litrów pojemności dla całej rodziny
wbudowana kostkarka i dystrybutor wody
równomierny system All Around Cooling, który dba o równomierne chłodzenie wszystkich produktów
funkcja Power Freeze i Power Cool dla szybkiego chłodzenia i intensywnego mrożenia
tryb wakacje, z którym oszczędzasz prąd na wakacjach

obudowa z eleganckiego czarnego szkła i minimalistyczny design prezentują się nowocześnie w każdym pomieszczeniu

Wady
zarówno kostkarka, jak i dystrybutor wody wymagają podłączenia do bieżącej wody
brak modułu WiFi

4. Lodówka Side by Side (RH69B8941B1/EF) | Samsung Polska

Lodówka Side by Side (RH69B8941B1/EF) | Samsung Polska
Kolejny model Side by Side od firmy Samsung. Lodówka RH69B8941B1 jest wyposażona w dodatkowe drzwiczki Food Showcase, dzięki którym nie musisz otwierać całej lodówki, aby wyjąć z niej napoje czy przekąski. Znajdziesz tu również centrum napojów czy automatyczną kostkarkę z kostkami w dwóch rozmiarach! Prawdziwą wisienką na torcie jest Cool Select+, z którym zmienić np. zmienić zamrażarkę w chłodziarkę i cieszyć się jeszcze większą pojemnością.

JAKOŚĆ

CENA

Food Showcase, czyli lodówka w lodówce

Kolejny model Side by Side od firmy Samsung wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Jest wyposażona w Food Showcase, czyli osobno wydzieloną strefę, ukrytą za dodatkowymi drzwiczkami. To idealne miejsce na przechowywanie najpotrzebniejszych i ulubionych produktów, po które sięgają domownicy. Bez otwierania całej lodówki i szperania między produktami.

Woda i napoje dla całej rodziny w Beverage Center™

Rozwiązanie Food Showcase zapewnia Ci dostęp również do Beverage Center™. To specjalnie zaprojektowane przez firmę Samsung centrum napojów. Od teraz zyskujesz dostęp do świeżej, chłodnej wody, a nawet możesz dodać do niej ulubione dodatki, aby cieszyć się chłodną wodą smakową w upalne dni.

Duże czy małe kostki? Wybieraj dowolnie!

Dystrybutor wody to nie jedyne, co znajdziesz w lodówce RH69B8941B1. Jest ona wyposażona również w automatyczną kostkarkę Dual Auto Ice Maker. Z tą kostkarką zyskasz do wyboru klasyczne kostki do napojów oraz jeszcze mniejsze Ice Bites™.

Twin Cooling Plus™ — idealne warunki dla wszystkich produktów

Nie możemy zapomnieć również o Twin Cooling Plus™ — czyli dwóm osobnych systemom chłodzenia dla obu stref lodówki Side by Side. Co to oznacza dla ciebie w praktyce? Twin Cooling Plus™ dba o to, aby zarówno temperatura jak i wilgotność były zawsze na optymalnym poziomie, przechowywane produkty świeże, a ich zapachy nie mieszały się ze sobą.

Lodówka Side by Side (RH69B8941B1/EF) | Samsung Polska

Inteligentne tryby chłodzenia i mrożenia z Cool Select+

Lodówka Samsung Side by Side RH69B8941B1 to również aż 5 inteligentnych trybów ze strefą Cool Select+. W każdej chwili możesz przekształcić zamrażarkę w chłodziarkę, jeżeli akurat potrzebujesz więcej miejsca w tej strefie. Możesz też wyłączyć zamrażarkę całkowicie lub włączyć tryb wakacyjny, ograniczając zużycie prądu w chłodziarce, a zamrażarkę pozostawiając bez zmian.

Zalety
aż 645 litrów łącznej pojemnościstrefa Cool Select+ gwarantuje osobną kontrolę nad zamrażarką i chłodziarką (np. wyłączenie zamrażarki, tryb chłodziarki w obu strefach, tryb wakacje i więcej)
centrum napojów Beverage Center™ z dystrybutorem wody
Dual Auto Ice Maker z kostkami lodu w dwóch rozmiarach
Food Showcase z dodatkowymi drzwiczkami zapewniającymi szybki dostęp do przekąsek i napojów
Wady
dystrybutor wody i kostkarka do lodu wymagają podłączenia z instalacją wodną
brak modułu WiFi

5. Lodówka Family Hub RF65A977FSG/EF | Samsung Polska

Lodówka Family Hub RF65A977FSG/EF | Samsung Polska
Szukasz prawdziwie inteligentnej lodówki do domu? Postaw na Family Hub RF65A977FSG — wielodrzwiową lodówkę Side by Side z aż 21-calowym, dotykowym ekranem i dostępem do WiFi. Steruj lodówką za pomocą smartfona, pobieraj przepisy lub stwórz przejrzysty kalendarz na najbliższy miesiąc. Oprócz funkcji smart, lodówka ma także wbudowany dystrybutor wody, aż 3 kamery, podwójną kostkarkę do lodu, a nawet głośniki.

JAKOŚĆ

CENA

Lodówka multimedialna — poznaj nowe serce Twojego domu

Lodówka Samsung RF65A977FSG to już więcej niż chłodziarko-zamrażarka — to inteligentne serce twojego domu, z którym uporządkujesz i zorganizujesz życia całej rodziny. Odpowiada za to technologia Family Hub™, dotykowy ekran LCD umieszczony na drzwiczkach oraz wbudowany moduł WiFi, dzięki któremu lodówka zyskuje połączenie z aplikacją SmartThings.

Dotykowy ekran 21 cali — centrum rozrywki i sterowania

Dotykowy ekran Family Hub™ ma aż 21 cali, co pozwoli ci wygodnie planować harmonogram na najbliższe dni i tygodnie, robić listę zakupów, wyświetlać przepisy, a nawet oglądać zdjęcia, filmy i słuchać muzyki. Z kolei dostęp do aplikacji SmartThings pozwala Ci monitorować, ile prądu pobiera lodówka, a nawet sterować nią z poziomu swojego smartfona.

View Inside — sprawdź, co masz w lodówce, nawet będąc poza domem

Co ciekawe — lodówka Samsung Family Hub™ ma również 3 kamery we wnętrzu chłodziarki. W każdej chwili możesz podejrzeć zawartość lodówki, nawet jeśli jesteś na zakupach i nie pamiętasz, czy wszystkie składniki masz w lodówce. Pogląd znajdziesz na swoim smartfonie po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji.

Dual Auto Ice Maker — kostki lodu w dwóch rozmiarach

To jeszcze nie koniec zalet lodówki z serii Family Hub™. W tej lodówce nie mogło zabraknąć również dystrybutora wody oraz podwójnej automatyczne kostkarki do lodu. Kostkarka Dual Auto Ice Maker jest bardzo wydajna — codziennie wytwarza do 2,8 kg! A co ciekawe, masz do wyboru dwa rozmiary kostek: tradycyjne i mniejsze Ice Bites™. Dodatkowo cała lodówka została zaprojektowana w technologii SpaceMax™, dzięki czemu masz do dyspozycji aż 637 litrów pojemności w chłodziarce i zamrażalniku.

Lodówka Family Hub RF65A977FSG/EF | Samsung Polska

Zalety
SpaceMax™ zapewnia pojemność aż 637 litrów
wbudowany dotykowy ekran LCD o przekątnej 21”
moduł WiFi zapewnia dostęp do internetu, filmów, muzyki, przepisów online, a także aplikacji SmartThings i rozwiązań Family Hub™
Beverage Center™ oferuje dostęp do chłodnej wody (również smakowej)
3 wbudowane kamery z trybem View Inside zapewnia podgląd zawartości lodówki
wbudowana funkcja planowania posiłków
można połączyć ją z innymi urządzeniami (np. piekarnikiem)
aż 5 trybów chłodzenia i konfiguracji z Cool Select+
specjalne szuflady z serii Crisper na owoce i warzywa oraz na mięso i ryby
Wady
Beverage Center™ (centrum napojów) wymaga podłączenia do instalacji wodnej
korzystanie ze wszystkich funkcji lodówki wymaga połączenia z siecią WiFi

Lodówka w domu i mieszkaniu — wolnostojąca czy do zabudowy?

Wahasz się pomiędzy lodówką do zabudowy, a modele wolnostojącym? Sprawdźmy, który model okaże się dla ciebie najlepszy, gdyż oba modele mają swoje zalety, ale nie w każdej sytuacji sprawdzą się jednakowo dobrze.

Kiedy sięgnąć po lodówkę wolnostojącą?

Modele wolnostojące są bardzo praktyczne i nie wymagają dużo planowania. Możesz postawić je w dowolnym miejscu w swojej kuchni, jeśli tylko pozwala ci ono na swobodne otwarcie drzwi lub szuflad. Nie wymaga też skomplikowanego montażu wewnątrz szafek.

Lodówka wolnostojąca nie sprawi żadnych problemów z serwisowaniem i naprawą. Dostęp do wszystkich części jest o wiele łatwiejszy niż ma to miejsce w modelach do zabudowy. To zdecydowanie uniwersalny wybór, który sprawdzi się w każdej kuchni.

Kiedy sięgnąć po lodówkę do zabudowy?

Główną zaletą urządzeń do zabudowy jest przede wszystkim ich dyskretny wygląd. Lodówka wolnostojąca, nawet ta o designie z najwyższej półki, wyróżnia się na tle całej zabudowy. To może być zaleta, jeśli lodówka ma przyciągać wzrok projektem, kolorem lub nietuzinkowym wzorem. Lodówki ukryte w zabudowie nie są tak oczywiste, dzięki czemu kuchnia lub salon z kuchnią wyglądają spójnie i schludniej.

Czy warto inwestować w lodówki z różnymi nowoczesnymi funkcjami i gadżetami?

Coraz większą popularnością cieszą się lodówki z WiFi, a nawet modele multimedialne ze wbudowanym minikomputerem, wyświetlaczem LCD i dostępem do nowoczesnych aplikacji. Jak takie modele sprawdzą się na co dzień?

Oszczędzaj energię z funkcjami Smart

Inteligentne funkcje w lodówkach służą przede wszystkim większe kontroli nad tym, ile energii pobiera urządzenie.

Przykładowo, lodówka z WiFi łączy się ze specjalnymi aplikacjami na smartfona, które pokazują ci miesięczne, tygodniowe i dzienne zużycie prądu. Odpowiednia aplikacja pozwoli Ci nawet optymalizować pracę lodówki, dzięki czemu pobiera mniej energii, a jej praca kosztuje cię jeszcze mniej.

Lodówki multimedialne — planuj, organizuj i korzystaj z internetu

Niesamowicie ciekawym modelem wśród nowoczesnych lodówek są tzw. lodówki multimedialne, które łączą w sobie:

 • wyświetlacz dotykowy LCD
 • kamery wewnątrz lodówki
 • system operacyjny oraz dostęp do aplikacji
 • dostęp do internetu za pomocą WiFi
 • asystenta głosowego

W praktyce oznacza to, że zyskujesz nie tylko lodówkę, ale i urządzenie smart do oglądania filmów, muzyki, korzystania z elektronicznego kalendarza, przeglądania rodzinnych zdjęć, jak i ściągania przepisów z internetu. W szczególności warte uwagi są modele wyposażone w kamery, które pokażą ci zawartość lodówki, nawet gdy przebywasz poza domem.

Jakie rodzaje dodatkowych funkcji można spotkać w nowoczesnych lodówkach?

Jakie jeszcze funkcje i akcesoria może mieć lodówka w swoim wyposażeniu? Na te koniecznie zwróć uwagę, jeśli chcesz wybrać maksymalnie funkcjonalny model:

 • Kostkarka do lodu — kostkarka daje ci dostęp do zawsze świeżych kostek lodu, a nawet kruszonego lodu.
 • Dystrybutor chłodzonych napojów — dystrybutor wody i napojów smakowych w kilka chwil oferuje czystą, przefiltrowaną i chłodną wodę do napojów i drinków.
 • Komora zero — przestrzeń umożliwiająca przechowywanie produktów w temperaturze 0°C lub -1°C. Pomaga przedłużyć świeżość produktów, bez całkowitego zamrożenia ich, dzięki czemu nie psują się tak szybko, a ty oszczędzasz czas na rozmrażaniu żywności.
 • Komora z kontrolą wilgotności — lodówki bezszronowe mogą wysuszać produkty, dlatego przyda ci się również strefa z kontrolą wilgotności. Wyższa wilgotność (od 60% do 80%) idealnie nadaje się do przechowywania warzyw i owoców.

Dopasowanie rodzaju lodówki do wielkości kuchni — jak zmaksymalizować funkcjonalność lodówki w mniejszym pomieszczeniu? Czy koniecznie trzeba wybrać największą?

Wielkość kuchni ma bardzo duże znaczenie przy doborze odpowiedniej lodówki. Najwięcej problemów napotykają właściciele małych pomieszczeń i mniej ustawnych kuchni, w których nie masz zbyt wielu możliwości, chociażby co do wyboru wielkości lodówki.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po modele, które maksymalizują pojemność lodówki bez zwiększania wymiarów całkowitych urządzenia. Taką technologię oferują lodówki Samsung. SpaceMax™ to jeszcze cieńsze ścianki wewnątrz lodówki, dzięki czemu zyskujesz nawet dodatkowe 20 litrów na produkty.

Aby zmaksymalizować funkcjonalność lodówki, warto również wybrać urządzenia z dużą ilością dodatkowych akcesoriów np. balkoników, półek, szuflad, jak i specjalnych półek do przechowywania butelek. Dzięki temu rozplanujesz wnętrze lodówki i maksymalnie wykorzystasz dodatkową przestrzeń bez wybierania jak największej lodówki do domu.

Czy lodówka może być stylowa i pasować do wystroju? Ależ oczywiście!

Obecne lodówki nie są tylko niesamowicie praktyczne i funkcjonalne, ale również bardzo ciekawe pod względem designu. Zdecydowanie mogą stać się elementem wyróżniającym daną kuchnię lub wręcz przeciwnie — idealnie dopasowują się w charakter pomieszczenia, dzięki czemu całość będzie prezentowała się spójnie.

Dopasowanie lodówki do stylu wnętrzarskiego

Lodówka powinna być dopasowana do stylu, w jakim urządzone jest całe pomieszczenie. Zwróć uwagę na takie detale jak kształt, wykończenie, a nawet linie lodówki i materiał, z jakiego są wykonane fronty np. szczotkowana stal, eleganckie szkło hartowane lub klasyczne tworzywo sztuczne.

Dopasowanie lodówki do kolorystyki pomieszczenia

Istotnym elementem dopasowania lodówki do pomieszczenia jest jej kolor — dotyczy to wyłącznie lodówek wolnostojących. W tym wypadku są dwie drogi: możesz wybrać lodówkę o mocnym, kontrastującym kolorze, która wyróżni się spośród reszty zabudowy lub możesz sięgnąć po coś stonowanego i w kolorystyce podobnej do reszty urządzeń. Ostateczny wybór zależy od tego, co wolisz i jakie pomieszczenia bardziej trafiają do twojego gustu.

Lodówki na każde potrzeby — podsumowanie

Wybór lodówki z roku na rok staje się coraz trudniejszy, a wszystko dlatego, że producenci nie zwalniają tempa i proponują coraz ciekawsze, bardziej ekonomiczne i nowocześniejsze rozwiązania. Pamiętaj, że oprócz podstawowych parametrów lodówki, warto wziąć pod uwagę również dostępność funkcji smart oraz dodatkowe akcesoria tj. kostkarka czy dystrybutor wody, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność lodówek.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.