Aktualizacja: Kwiecień 2021

Dziś nie sposób już wyobrazić sobie kuchnię bez lodówki, tym bardziej że potrzeby współczesnej rodziny nie ograniczają się tylko do schłodzenia niewielkiej ilości jedzenia. Aby móc zmieścić wszystkie zapasy i przy okazji – zamrozić sporą ilość żywności, idealnym wyborem będzie najlepsza lodówka dwudrzwiowa typu, w której komora mrożąca jest umieszczona obok chłodziarki. Jaka lodówka side by side okaże się odpowiednia? Czym powinny charakteryzować się najlepsze lodówki dwudrzwiowe? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki side by side? Ranking lodówek side by side odpowiada na każde z tych pytań.

  1. SAMSUNG RS68N8321S9
  2. LG GSB360BASZ
  3. BEKO GN1416231JX
  4. BOSCH KAD90VB20
  5. AMICA FY418.4DFCX
  6. Poradnik wyboru lodówki side by side

Porównanie dwudrzwiowych lodówek side by side:

MODEL
CenaPojemność chłodziarki[L]
Pojemność zamrażarki [L]
Klasa energetyczna
No frostDo zabudowy
KostkarkaWymiary (WxSxG CM)
Kolor
SAMSUNG RS68N8321S9
Sprawdź cenę »407210
A++
TAK
NIE
TAK
178 x 91,2 x 71,6
STAL
LG GSB360BASZ
Sprawdź cenę »394
219
A++
TAK
NIE
NIE
179 x 91,2 x 71,7SREBRNY
BEKO GN1416231JX
Sprawdź cenę »376154
A++
TAK
NIE
TAK179 x 91 x 76INOX
BOSCH KAD90VB20
Sprawdź cenę »345163
A+
TAK
NIE
TAK177 x 91 x 72CZARNY
AMICA FY418.4DFCX
Sprawdź cenę »274
144
A+
TAK
NIE
NIE
181,5 x 78,5 68,5INOX

 

Najlepsze lodówki side by side – Ranking lodówek dwudrzwiowych 2021

1. SAMSUNG RS68N8321S9 Kliknij aby kupić »

Samsung-RS68N8321S9Lodówka Samsung side by side to oryginalne rozwiązanie, które jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców. Jej znakiem rozpoznawczym jest imponująca liczba funkcji ułatwiających korzystanie z niej. Jednocześnie mamy do czynienia ze sprzętem, z którego można korzystać z dużą łatwością. Samsung lodówka side by side powinna więc ucieszyć nawet osoby o dużych wymaganiach.

Jedną z największych zalet lodówki side by side Samsung zaraz po dużej pojemności chłodziarki jest zastosowanie technologii Multi Flow. W praktyce oznacza to, że mamy do czynienia z urządzeniem działającym na każdym poziomie. Bez konieczności obawiania się o to, że temperatura wewnątrz niego nie będzie równomierna. Imponuje również obecność funkcji Twin Cooling Plus, dzięki której nie trzeba bać się o świeżość owoców lub przemarzanie lodów, co jest zwykle poważnym problemem. Lodówka Samsung side by side czarne szkło wyposażona jest też w technologię no frost. To właśnie ona sprawia, że na ścianach urządzenia nie ma szronu i lodu. Dzięki temu nawet przy intensywnym wykorzystywaniu urządzenia, nie trzeba obawiać się konieczności jego rozmrażania. Oszczędza to nie tylko czas, ale również pieniądze, czynność ta zwykle wymaga bowiem odłączenia lodówki od prądu. Z dodatkowych funkcji należałoby wymienić dystrybutor lodu, z pewnością nie jeden użytkownik doceni tę dogodność w upalne dni. Dzięki wbudowanemu pojemnikowi na wodę, lodówka automatycznie wytwarza lód.

Niestety, Samsung lodówka side by side nie jest wolna od wad. Najpoważniejsza jest związana z brakiem blokady drzwiczek, co jest szczególnie pożądane, gdy w domu znajdują się małe dzieci z ogromną ciekawością i oryginalnymi pomysłami. Problemem może być także awaryjność tego urządzenia. Problemy z jego działaniem nie są regułą, zdarzają się jednak na tyle często, że należy mieć świadomość, że side by side Samsung może się okazać problematyczna.

Samsung American Fridge Freezer RS68N8240S9 Product Overview | ao.com

Lodówka side by side SAMSUNG RS68N8321S9 to najczęściej wybierana lodówka side by side wolnostojąca wśród użytkowników

Zalety
Twin Cooling Plus
Multi Flow
Oświetlenie LED
No Frost
Największa pojemność chłodziarki
Wady
Brak blokady przed dziećmi

Kup na Morele.net Kup w Neo24

 

 

2. LG GSB360BASZ Kliknij aby kupić »

LG-GSB360BASZLodówka LG side by side to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do tych osób, które wysoko cenią sobie jakość i niezawodność. To przede wszystkim wysokiej jakości części, ciekawy design i szereg funkcji sprawiających, że korzystanie z niej jest intuicyjne, a ona sama może służyć kupującemu przez lata.

Kupując dziś lodówkę, liczymy na to, że dokonany przez nas zakup pomoże nam w zerwaniu z marnowaniem żywności. Obecna w propozycji LG side by side funkcja Multi Airflow pozwala na spełnienie tego rodzaju oczekiwań. Dzięki temu, że w lodówce utrzymana jest odpowiednia temperatura, przyczynia się do tego, że produkty dłużej zachowują świeżość. Innym wymogiem, jaki stawiamy przed nową lodówką, jest jej bezawaryjność.

Doświadczenia kupujących podpowiadają, że nie każdy producent jest nam w stanie zagwarantować tak samo wiele w tym zakresie, LG wywiązuje się jednak z tego zadania wzorowo. Dowodem na to może być choćby dziesięcioletnia gwarancja na kompresor, a także oszczędność i wyjątkowo cicha praca tego urządzenia. Lista zalet produktu side by side LG nie byłaby kompletna, gdyby zabrakło na niej wzmianki o Smart Diagnosis. To unikatowe rozwiązanie sprawia, że po zbliżeniu do lodówki dwudrzwiowe telefonu, specjalna aplikacja nie tylko znajdzie usterkę, ale również przekaże do serwisu informacje na jej temat, skracając czas ewentualnej naprawy.

Mówienie o wadach modelu LG GSB360BASZ może być pewnym nadużyciem, tak naprawdę bowiem mamy do czynienia przede wszystkim z pewnymi niedociągnięciami. Niektórym odbiorcom może przeszkadzać brak kostkarki, czy nieobecność specjalnej półki na butelki. Kłopotliwe może być także to, że nie mamy wpływu na to, na jakiej wysokości znajdują się półki. Lodówka side by side LG jest więc rozwiązaniem, które powinno przypaść do gustu przede wszystkim tradycjonalistom ceniącym sobie jakość, nawet jeśli wiąże się to z koniecznością przymknięcia oczu na brak kilku funkcji pojawiających się w innych czołowych modelach.

Zalety
Multi Airflow
Smart Diagnosis
No Frost
10-letnia gwarancja na kompresor
Wady
Brak półki na butelki
Brak kostkarki
Brak możliwości regulacji wysokości półek

Kup w RTV Euro AGD Kup na Mall.pl

3. BEKO GN1416231JX Kliknij aby kupić »

Beko-GN1416231JXNowoczesna, czterodrzwiowa chłodziarko-zamrażarka Beko GN1416231JX z pewnością nie może być określana mianem rozwiązania na każdą kieszeń. Jeśli jednak zależy nam na propozycji, która łączy w sobie niezawodność, ciekawy design i nowoczesne funkcje – trudno znaleźć na polskim rynku ciekawsze rozwiązanie.

Kupujący często powtarzają, że lodówka side by side Beko posiada wszystkie te rozwiązania, jakie można wymarzyć sobie w nowoczesnym urządzeniu tego typu. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza gdy bierze się pod uwagę nowoczesny filtr antyzapachowy, który umieszczony na górze lodówki skutecznie oczyszcza schłodzone powietrze krążące we wnętrzu chłodziarki, usuwając przy tym nieprzyjemne zapachy i bakterie. Dodatkowo lodówka wyróżnia się systemem Neo Frost, a to szczególne zasługuje na zainteresowanie. Dzięki obecności wbudowanego czujnika można mieć pewność, że wewnątrz urządzenia zachowana zostanie odpowiednia temperatura, a co za tym idzie – przechowywana w lodówce żywność nie będzie psuła się tak szybko, jak ma to miejsce w starszych modelach. Lodówka Beko side by side to zatem znakomite rozwiązanie dla osób, które mają dość marnowania żywności. Rozwiązanie te również eliminuje konieczność rozmrażania lodówki.

Lodówka Beko side by side jest wyposażona w szereg innych funkcji, jedną z nich jest komora Zero. umieszczony na górze lodówki skutecznie oczyszcza schłodzone powietrze krążące we wnętrzu chłodziarki, usuwając przy tym nieprzyjemne zapachy i bakterie. Pozwala dłużej przechowywać świeże produkty w temperaturze około 0°C. Czyli w ten sposób możemy przechowywać dłużej szybko-psującą się żywność bez konieczności zamrażania. Kolejnym udogodnieniem jest aktywny jonizator, który neutralizuje bakterie, wirusy oraz inne czynniki odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach oraz szybsze psucie się żywności. Lodówka Beko GN1416231JX dzięki nowoczesnej technologii niesamowicie szybko zamraża żywność bez pozostawiania szronu. Będąc w temacie zamrażarki, warto tutaj wspomnieć, że posiada kostkarkę z wbudowanym pojemnikiem na wodę (nie trzeba podłączać zewnętrzne źródło wody). Dzięki temu w upalne dni, w szybki sposób będziemy mogli uzyskać kostki lodu bez długiego wyczekiwania, jak to ma miejsce w tradycyjnych foremkach. W celu utrzymania jak najczystszego lodu, urządzenie wyposażone jest w filtr wody, który uzdatnia wodę do celów spożywczych. Kolejną przydatną funkcją jest światło Active Fresh Bluelight, które sprzyja procesowy fotosyntezy w świeżych owocach i warzywach. Dodatkowo komora Everfresh+ dzięki regulacji wilgotności powietrza również sprzyja zachowaniu walorów odżywczych warzyw i owoców, a ich świeżość może przedłużyć się nawet do 30 dni.

Lodówka wyposażona jest w wyświetlacz elektroniczny, który informuje o temperaturze, konieczności wymiany filtra i innych aspektach. Urządzenie sprzyja niskiemu zużyciu prądu, nie tylko dzięki klasie energetyczne A++, ale także dzięki alarmowi otwartych drzwi. Jeżeli drzwi lodówki będą otwarte lub niedomknięte zbyt długo, Beko podniesie alarm, który automatycznie się wyłączy po zamknięci drzwi. Chociaż ten model nie należy do najtańszych, to mnogość jego funkcji odwdzięczy się wygodą użytkowania na wiele lat.

Zalety
Światło Active Fresh Blue Light sprzyjające zachowaniu świeżości warzyw i owoców
Filtr antyzapachowy, eliminujący nieprzyjemny zapach
System Neo Frost, utrzymujący odpowiednią temperaturę przez cały czas usuwa konieczność rozmrażania
Urządzenie wyposażone jest w kostkarkę z wbudowanym pojemnikiem na wodę
Elektroniczny wyświetlacz
Alarm otwartych drzwi
Wady
Wysoka cena

Kup w Media Markt Kup na Morele.net

4. BOSCH KAD90VB20 Kliknij aby kupić »

BOSCH-KAD90VB20Lodówka Bosch KAD90VB20 to chłodziarko-zamrażarka o klasie energetycznej A+. Jej czarny kolor sprawia, że prezentuje się niezwykle elegancko w każdej kuchni. To nowoczesny model o wymiarach 177 x 91 x 72 (WxSxG) cm. Jakie wady, a jakie zalety posiada to urządzenie?

Lodówka Side by Side Bosch posiada 345 litrów pojemności użytkowej chłodziarki oraz 163 litry pojemności użytkowej zamrażarki. Wyposażona jest w automatyczną kostkarkę, więc szykowanie lodu nie będzie już nigdy kłopotem. Także rozliczne, dodatkowe funkcje tego modelu są jego wielkimi zaletami. Lodówka Bosch Side by Side została wyposażona w funkcje MultiAirflow, SuperFreezing oraz SuperCooling. MultiAirflow to specjalny system, wywołujący delikatny, równomierny ruch zimnego powietrza. Ma on miejsce na wszystkich poziomach schładzania i zamrażania, a jego efektem jest skrócenie koniecznego czasu chłodzenia, jak też minimalizowanie ryzyka wahań temperatury we wnętrzu dwudrzwiowej lodówki.

System SuperFreezing sprawia, że nowe produkty szybciej się chłodzą, a te już zamrożone są chronione przed rozmrożeniem po kontakcie z nowymi. Gdy zostanie uzyskana należyta temperatura, lodówka wraca do normalnej pracy-to bardzo nowoczesny system, który jednocześnie pozwala lepiej dbać o środowisko naturalne. Lodówka nie marnuje niepotrzebnie energii. Funkcja SuperCooling ułatwia schładzanie produktów świeżych z większą prędkością. Jeden przycisk umożliwia schłodzenie o kolejne 2 stopnie Celsjusza. Po upływie około 6 godzin funkcja automatycznie się wyłącza, by nie marnować niepotrzebnie energii.

Jeśli chodzi o markę Bosch, lodówka Side by Side tej firmy jest bardzo solidna, jednak ma także i pewne wady. Sporym minusem jest na przykład jej głośna praca, co może być dla niektórych użytkowników denerwujące. W dodatku lodówka Side by Side czarna posiada obudowę podatną na zarysowania. Trzeba uważać, by jej nie uszkodzić, gdyż bardzo ucierpiałaby na tym wizualnie.

Zalety
MultiAirflow
SuperFreezing
SuperCooling
Kostkarka
Wady
Obudowa podatna na zarysowania
Głośna praca

Kup w Media Expert Kup na Morele.net

5. AMICA FY418.4DFCX Kliknij aby kupić »

AMICA-FY418.4DFCXPrezentowany model jest najczęstszym wyborem konsumentów. Lodówka Amica FY418.4DFCX to urządzenie o pojemności użytkowej chłodziarki równej 274 litry i pojemności użytkowej zamrażarki równej 144 litry. To lodówka Side by Side, o klasie energetycznej A+ i wymiarach 181,5 x 78,5 68,5 (WxSxG) cm. Produkt jest w nowoczesnym kolorze Inox – będzie się świetnie prezentował w każdej kuchni. Jakie zalety, a jakie wady posiada?

Lodówka Side by Side Amica to nowoczesne urządzenie, które wyposażone zostało na przykład w alarm niedomkniętej lodówki. Nie trzeba więc obawiać się, że pożywienie w jej wnętrzu nie będzie należycie chronione przez niedomknięcie. Do tego dochodzi funkcja Super zamrażanie, a także No frost. Ta ostatnia funkcja zapobiega powstawaniu szronu na powierzchni lodówki i zamrażarki. Dzięki temu nie trzeba będzie się męczyć w trakcie rozmrażania. Kolejny plus to VitControl. To specjalna przestrzeń we wnętrzu lodówki, w której można przechowywać świeżą żywność i mieć pewność, że zachowa ona wszystkie walory smakowe! Można po nie sięgać każdego dnia, nie obawiając się, że będą mniej smaczne niż po zakupie.

Amica lodówka Side by Side niestety posiada również pewne wady! Główną jest głośna praca urządzenia, co dla wielu osób będzie irytujące. Tak nowoczesny model powinien być nieco cichszy. Urządzenie nie zostało też wyposażone w automatyczną kostkarkę i niestety posiada jedynie klasę energetyczną A+. Jest więc energooszczędne, ale nie na maksymalnym poziomie, na który wiele osób liczy.

Zalety
VitControl
No Frost
Super zamrażanie
Alarm niedomkniętej lodówki
Wady
Głośna praca

Kup w RTV Euro AGD Kup w Media Expert

6. Jaką lodówkę side by side kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie lodówki wolnostojącej side by side:

W każdym domu musi się znaleźć lodówka, to sprzęt absolutnie niezbędny, pozwalający na wygodne przechowywanie pożywienia tak, żeby się nie zepsuło. Dzięki lodówce możemy przedłużyć trwałość pewnych produktów, gotować na zapas, a nawet mrozić jedzenie, gdyż współczesne lodówki to chłodziarki-zamrażarki. Takie urządzenia występują jednak w wielu różnych rodzajach. Można więc zdecydować się na taki, który będzie prezentował się odpowiednio, posiadał konkretne, poszukiwane parametry, albo będzie określonej wielkości, pasującej do pozostawionego w kuchni miejsca. Istnieje też coś takiego jak lodówka side by side. Czym jest i czy w czymś jest lepsza od zwykłej lodówki? Jaka jest najlepsza lodówka side by side i czym się kierować, wybierając ten sprzęt dla siebie?

 

Lodówka side by side – porównanie

Wiele osób zastanawia się czym tak naprawdę jest lodówka side by side. Niektórzy myślą, że to po prostu lodówka dwudrzwiowa, jednak znaczenie jej nazwy jest nieco inne. Owszem, lodówka posiada drzwi umieszczone obok siebie, przy czym przy sobie położona jest chłodziarka oraz zamrażarka. Jedno skrzydło jest w całości poświęcone na chłodziarkę, a drugie na zamrażarkę. W tradycyjnych lodówkach zamrażalnik położony jest na dole lub na górze. Ogólnie rzecz biorąc lodówki dwudrzwiowe, różnią się od zwykłych chłodziarek właśnie tym, że posiadają także przestrzeń przeznaczoną do mrożenia. Same chłodziarki zazwyczaj są mniejszej wielkości. Jeśli więc ktoś potrzebuje solidnej, dużej lodówki, w której zmieści wszystko i którą wygodnie będzie się posługiwać, powinien zainwestować w model side by side. Tym bardziej że posiada on czasem interesujące dodatki-jak kostkarka do lodu.

Kiedy więc pojawia się pytanie, co jest lepsze-lodówka side by side czy zwykła? – oczywiście odpowiedź brzmi side by side. Jej pojemność sprawia jednak, że zajmuje więcej miejsca niż zwykła lodówka, a jest także droższa niż lodówka dwudrzwiowa. Jeśli jednak ktoś ma miejsce i możliwości finansowe, będzie bardzo zadowolony ze swojego wyboru lodówki. Żeby ułatwić podjęcie decyzji, stworzyliśmy zestawienie 5 znakomitych lodówek side by side, wyjaśniając, która, pod jakim względem jest najlepsza. W rankingu znalazły się następujące, popularne sprzęty: Samsung RS 7528 THCSL, LG GSB360BASZ, Beko GN1416231JX, Bosch KAD90VB20, Amica FY418.4DFCX.

 

Lodówka side by side do zabudowy? – poradnik

W tej chwili sporo osób decyduje się zabudowywać różne sprzęty domowe, by nie były widoczne na pierwszy rzut oka, a cała przestrzeń prezentowała się jeszcze lepiej. Lodówek side by side nie można jednak w pełni zabudować od frontu, ale można je ładnie wkomponować w całą przestrzeń kuchni. Takie urządzenie może zostać ładnie obudowane po bokach i u góry. W dodatku fakt, iż występuje, w wielu wersjach kolorystycznych sprawia, że lodówkę można świetnie dopasować do już istniejącego wystroju wnętrza. W przypadku side by side biały kolor to raczej rzadkość-najczęściej lodówki te można kupić w wersji czarnej i srebrnej. Lodówka side by side czarna czy srebrna wygląda naprawdę nowocześnie i łatwo można ją zestawić z innymi sprzętami domowymi. W naszym rankingu znajdują się właśnie wersje czarne/srebrne.

Nie oznacza to, że nie istnieje lodówka side by side biała-producenci bowiem coraz częściej decydują się na lodówki w niestandardowych wersjach kolorystycznych, by przyciągnąć zainteresowanie klientów. Warto zwrócić uwagę również na wymiary lodówki, to istotne, żeby sprawdzić, czy zmieści się w konkretnej przestrzeni. Samsung RS 7528 THCSL posiada wymiary 178,9 x 91,2 x 67,2 cm (W x S x G), LG GSB360BASZ ma 179 x 91,2 x 71,7 cm, Beko GGN1416231JX ma 179 x 91 x 72 cm, Bosch KAD90VB20 ma 177 x 91 x 72 cm, a model Amica FY418.4DFCX posiada wymiary 181,5 x 78,5 68,5 cm.

 

Jaka lodówka side by side? – podsumowanie

Dla wielu potencjalnych klientów najlepszym wyborem jest lodówka side by side z kostkarką. Dlatego informujemy, że występuje ona w modelach marki Beko oraz Bosch. Wszystkie dwudrzwiowe lodówki z naszego zestawienia posiadają funkcję No frost, zapobiegającą osadzaniu szronu i lodu na ścianach chłodzącej i mrożącej części lodówki. To ułatwia utrzymanie jej w dobrym stanie, więc warto decydować się na takie właśnie wersje.

Równie ważna jest klasa energetyczna sprzętu, która świadczy o jego energooszczędności. Pozwala zaoszczędzić na rachunkach oraz lepiej zadbać o środowisko naturalne. Trzy lodówki z naszego zestawienia posiadają klasę A+ (Beko, Bosch i Amica). Samsung i LG wyróżniają się lepszą klasą A++. Side by side lodówka w tej chwili może być niezwykle nowoczesna także pod względem zastosowanych technologii, takich jak Wi-Fi w lodówce, które ułatwia diagnozowanie problemów. W taką funkcję wyposażony jest model marki LG (to funkcja Diagnosis). Większa wygoda to też zasługa odpowiednio rozmieszczonych półek i dodatków-jak dodatkowe balkoniki do przechowywania rzeczy. Najbardziej pojemna jest chłodziarka LG GSB360BASZ (jej pojemność wynosi 394 litry), który to model wyróżnia się też najbardziej pojemną zamrażarką (219 litrów).