Aktualizacja: Styczeń 2021

Dobra pralka z suszarką idealnie wpisuje się w potrzeby gospodarstw domowych, w których nigdy nie brakuje rzeczy do prania. Rozbudowana funkcjonalność sprawia, że dla wielu polskich rodzin, niezastąpiona okazuje się właśnie pralko-suszarka. Ranking przedstawia wady i zalety najlepszych urządzeń na rynku, które cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Pralko-suszarka – czy warto? Na pewno tak!

Jaka pralko suszarka okaże się najlepszym wyborem? Czym powinny charakteryzować się najlepsze pralko-suszarki? Ranking pralko-suszarek pomoże w podjęciu decyzji zakupowej, odpowiadając na każde z tych pytań.

 1. SAMSUNG Eco Bubble WD80J5A10AW
 2. BOSCH WVG30460PL
 3. LG F2J6HM0W
 4. BEKO HTV 8733 XS0
 5. ELECTROLUX EW7W4684WP
 6. Poradnik wyboru pralko-suszarki

Porównanie pralko-suszarek:

MODEL
CenaŁadowność pralki (KG)
Ładowność (KG)
Liczba programów
Zużycie wody na cykl (L)
Zużycie wody rocznie (L)
Zużycie prądu rocznie (kWh)
Prędkość wirowania (obr/min)
Klasa energetyczna
Wymiary (WxSxG CM)
Ładowanie
SAMSUNG Eco Bubble WD80J5A10AW
Sprawdź cenę »85
8
88176001088
1400
A
85 x 60 x 60
od frontu
BOSCH WVG30460PL
Sprawdź cenę »7
4

9
103
23600
952
1500
A
85 x 60 x 59od frontu
LG F2J6HM0W
Sprawdź cenę »74

16
12525000
11341200
B85 x 60 x 45od frontu
BEKO HTV8732XAW
Sprawdź cenę »8
516
76
9400
1088
1400
A
84 x 60 x 54
od frontu
ELECTROLUX EW7W4684WPSprawdź cenę »849
97
194001086
1600
A
85 x 60 x 52,2od frontu

Najlepsze pralko-suszarki – Ranking pralek z funkcją suszenia 2020

 

1. SAMSUNG Eco Bubble WD80J5A10AW Kliknij aby kupić »

SAMSUNG Eco Bubble WD80J5A10AWŁadowana od frontu pralko-suszarka Samsung Eco Bubble WD80J5A10AW to rozwiązanie idealne dla całej rodziny. Pojemne urządzenie znane jest ze swojej skuteczności, ponieważ zaś producent nie zapomniał o eko czyszczeniu bębna można mieć pewność, że po zakupie służyć będzie jeszcze przez długi czas.

Ogromna popularność, jaką cieszy się pralko-suszarka Samsung do zabudowy to przede wszystkim zasługa systemu prania Eco Bubble. Dzięki bąbelkom, które tworzą się, gdy woda łączy się z powietrzem i detergentem, można liczyć na to, że detergent zostanie rozpuszczony w wodzie, z dokładnością jeszcze większą niż ma to zazwyczaj miejsce. Pozwala to na jego lepsze wnikanie w tkaniny, a co za tym idzie, zabrudzenia są rozpuszczane, począwszy od pierwszego cyklu prania, szybko i wyjątkowo skutecznie. Także funkcja aktywnej piany sprawia, że pralko-suszarka slim Samsung budzi uznanie kupujących. Aktywna piana okazuje się niezastąpiona, gdy mamy do czynienia z najbardziej nawet uporczywymi plamami. Jeszcze przed rozpoczęciem właściwego prania, urządzenie przeprowadza fazę namaczania. Jest ona wyjątkowo ważna, właśnie w czasie jej trwania bąbelki mogą bowiem, wnikać we włókna tkanin rozpuszczając je. Ciekawym rozwiązaniem jest także system AirWash. Pozwala on na odświeżanie tkanin dzięki powietrzu, które jest suche i gorące. Rozwiązanie takie pomaga choćby w odświeżaniu delikatnych ubrań i poduszek, z pewnością jednak sprawdzi się także w odniesieniu do maskotek.

Może się wydawać, że Samsung pralko-suszarka Eco Bubble to rozwiązanie wolne od wad, okazuje się jednak, że posiada ono także pewne niedociągnięcia. O ile pralka spisuje się bez zarzutu, o tyle sporo uwag krytycznych pada pod adresem suszarki. Wiele osób skarży się, że gniecie ona ubrania i pozostawia je wilgotnymi nawet pomimo postępowania dokładnie tak, jak sugeruje to instrukcja. Samsung Eco Bubble pralko-suszarka nie jest też rozwiązaniem najtańszym. Owszem, nie mamy w jej przypadku do czynienia z najdroższym produktem w tej grupie cenowej, pojawiają się jednak głosy osób uważających, że mogłaby ona być tańsza. Opinia, zgodnie z którą pralko-suszarka Samsung AddWash kosztuje tak dużo, bo trzeba pokryć koszty jej kampanii reklamowej, wcale nie jest odosobniona.

Pralko-Suszarka Samsung WD80J5A10AW Eco Bubble - Recenzja

Pralko-suszarka Samsung Eco Bubble WD80J5A10AW to najczęściej wybierana pralko-suszarka wśród użytkowników


SAMSUNG Eco Bubble WD80J5A10AW

Pros

Zalety
 • Technologia Eco Bubble
 • Funkcja Aktywnej Piany
 • Funkcja AirWash

Cons

Wady
 • Urządzenie się nagrzewa
 • Suszarka pozostawia wilgotne ubrania

Kup w RTV Euro AGD Kup w Media Expert

 

2. BOSCH WVG30460PL Kliknij aby kupić »

BOSCH WVG30460PLJeśli marzy nam się zawsze czyste pranie, a jednocześnie uważamy, że możliwość jego wykonania nie powinna wpływać negatywnie na wysokość naszych rachunków za prąd, Bosch WVG30460PL to rozwiązanie, które powinno nam się spodobać. Pralko-suszarka ma zresztą także wiele innych zalet sprawiających, że warto wziąć ją pod uwagę, zastanawiając się nad zakupem tego rodzaju rozwiązania.

Wiele osób narzeka, że programy obecne w pralkach nigdy nie są w pełni dopasowane do potrzeb osób korzystających z nich. Inżynierowie Bosch dostrzegli ten problem, urządzenie zostało więc wyposażone w funkcję VarioPerfect pozwalającą na dostosowanie każdego programu do indywidualnych potrzeb. Skraca to zarówno czas prania, jaki oferuje pralko-suszarka Bosch do zabudowy, jak i zużycie energii elektrycznej. Także technologia ActiveWater Plus zasługuje na poświęcenie jej chwili uwagi. Pozwala ona nie tylko na stałą, automatyczną regulację pod kątem ładunku, ale również zoptymalizowany system doprowadzania wody oraz system bębna. Dzięki temu można liczyć na proste rozwiązanie problemu marnowania wody tak częstego wśród pralek i pralko-suszarek. Pralko-suszarka Bosch posiada także przycisk Start/Pauza przydający się, gdy chcemy dodać albo wyjąć jakiś element garderoby. Docenić należy także system EcoSilnece. To właśnie dzięki niemu dość duże urządzenie nie męczy nas wysokim poziomem hałasu, a pranie może zostać zrobione nawet przy śpiącym dziecku.

Pomimo wprowadzonych rozwiązań ograniczających zużycie wody, użytkownicy często skarżą się na to, że efekt końcowy może rozczarować. Dzieje się tak zarówno w skali roku, jak i w czasie jednego prania. Także mała pojemność suszarki może być problemem, zwłaszcza gdy z jednego urządzenia korzysta kilka osób. Bosch pralko-suszarka nie sprawdzi się więc najlepiej u tych kupujących, którzy szczególnie dużą wagę przywiązują do tego, aby utrzymanie domu nie było kosztowne. W ich wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem jest więc zainteresowanie się innymi modelami z naszej oferty.


BOSCH WVG30460PL

Pros

Zalety
 • Funkcja VarioPerfect
 • Przycisk Start/Pauza
 • System EcoSilence
 • Technologia ActiveWater Plus

Cons

Wady
 • Mała pojemność suszarki
 • Duże zużcie wody na cykl

Kup w RTV Euro AGD Kup na OleOle.pl

 

3. LG F2J6HM0W Kliknij aby kupić »

LG F2J6HM0WPralko-suszarka LG F2J6HM0W to rozwiązanie, które pozwala uporać się z problemem niedostatku miejsca w domu. Nie jest duża, sprawdzi się więc nawet w niewielkiej łazience. Posiada przy tym szereg innowacyjnych funkcji sprawiających, że zakup będzie można zawsze uznać za udany.

Dziś trudno nam już funkcjonować bez dostępu do Internetu. Ten ostatni pomaga nam w każdym elemencie codziennego życia, co pralko-suszarka LG direct drive potrafi wykorzystać na wiele sposobów. Jest wyposażona, między innymi, w funkcję Smart Diagnosis, która pozwala na inteligentną diagnostykę z poziomu łączącego się z urządzeniem telefonu komórkowego. Jeszcze bardziej innowacyjna okazuje się być funkcja Tag On. To właśnie ona umożliwia pobieranie na telefon komórkowy nowych programów prania, dzięki czemu LG pralko-suszarka staje się coraz wydajniejsza i to pomimo tego, że mijają kolejne miesiące od jego zakupu. Już po ich pobraniu jedyne, co musimy zrobić to dotknięcie symboli Tag On NFC w pralce. Pamięć mieści aż dwadzieścia pozycji, można więc zdecydować się na dokładnie takie programy, jakie w danym momencie wydają się nam najpotrzebniejsze. Osoby, które cenią sobie cichą pracę urządzenia, również powinny być zadowolone. Silnik dostępny w pralce charakteryzuje się niezawodnością, a jego zastosowanie przyczyniło się do znaczącego zmniejszenia ilości drgań.

Oczywiście, nie oznacza to, że mamy do czynienia z propozycją wolną od wad. Klienci najczęściej zwracają uwagę na duże zużycie wody, poważny zarzut dotyczy jednak i tego, że pralko-suszarki nie można uznać za energooszczędną. Na rynku nie brakuje modeli zdecydowanie lepiej radzących sobie z zadaniem polegającym na ograniczaniu wydatków związanych z użytkowaniem sprzętu. Można wręcz odnosić wrażenie, że koszty użytkowania szybko staną się argumentem przemawiającym za wymianą urządzenia. LG pralko-suszarka 45 m może też rozczarować osoby, które nie chcą korzystać z Internetu w celu jej ulepszania. Na tle innych produktów z tej grupy może sprawiać wrażenie nieco niedopracowanej, a liczba programów prania, nawet w kontekście aktualizacji, nie jest imponująca.


LG F2J6HM0W

Pros

Zalety
 • Funkcja Dodaj odzież
 • Funkcja Tag On
 • Technologia Smart Diagnosis

Cons

Wady
 • Duże zużycie wody
 • Mało energooszczędna

Kup w Media Expert Kup na Electro.pl

 

4. BEKO HTV8732XAW Kliknij aby kupić »

BEKO HTV 8733 XS0Pralko-suszarka Beko HTV8732XAW to sprzęt, który pozwoli wyprać i wysuszyć odzież. Jest to urządzenie bardzo przydatne we wszystkich nowoczesnych domach, posiadające ładowność pralki równą 8 kg i suszarki 5 kg. Posiadający aż 16 programów model ma wiele zalet, ale nie jest wolny od wad. Warto je poznać przed podjęciem decyzji o zakupie!

Pralko-suszarka Beko do zabudowy wyróżnia się małym zużyciem energii. Posiada klasę energetyczną A. Do tego dochodzą różne, przydatne programy i technologie, które sprawiają, że jest tak wygodna w użytkowaniu i nowoczesna. Bęben AquaWave zapewnia ochronę delikatnych tkanin, więc można je bez obaw wrzucać do środka. Aqua Fusion zapobiega opadaniu zastosowanego detergentu, zapewniając jego niemal 100% zużycie. Dzięki temu tkaniny są jeszcze lepiej wyprane, czystsze. ProSmart Inwenter to technologia korzystająca ze specjalnego silnika ProSmart. Pozwala on uzyskać najwyższą jakość działania, a jednocześnie optymalizuje koszty pracy. Szybki start i szybka zmiana prędkości obrotowej zapewniają nawet krótkim programom stosowną energooszczędność i skuteczność prania oraz suszenia.

Beko pralko-suszarka to urządzenie niestety pracujące dosyć głośno. Dla wielu osób będzie to problemem, gdyby na przykład usypiali obok małe dziecko. Pralka nie nadaje się też niestety do zabudowy, a w dodatku ma tendencje do niszczenia ubrań. Użytkownicy skarżą się także na jej średnią efektywność. Niestety nie zawsze dosusza ubrania, a przecież o to właśnie chodzi wszystkim, którzy inwestują w pralko-szarkę. Beko pralka suszarka jest popularna, ale posiada różnorodne opinie.


BEKO HTV8732XAW

Pros

Zalety
 • Małe zużycie energii
 • Bęben AquaWave
 • Silnik ProSmart Inwerter
 • Technologia Aqua Fusion
 • Małe zużycie wody
 • Duża pojemność

Cons

Wady
 • Głośna praca
 • Suszarka pozostawia wilgotne ubrania

Kup na Morele.net Kup w Neo24

 

5. ELECTROLUX EW7W4684WP Kliknij aby kupić »

Electrolux-EW7W4684WPPralko-suszarka Electrolux to ładowany od frontu sprzęt, o wymiarach 85 x 60 x 52,2 cm. Electrolux EW7W4684WP posiada ładowność pralki 8 kg i ładowność suszarki równą 4 kg. Wyróżnia się 9 programami do wyboru oraz klasą energetyczną A. Jakie jeszcze zalety i wady posiada?

Electrolux pralko-suszarka wyróżnia się dużą prędkością wirowania. To aż 1600 obrotów na minutę-najlepszy wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie sprzęty, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Pozwala to lepiej pozbyć się zabrudzeń. Z kolei dostępna w niej funkcja skrócenia czasu pracy zapewnia możliwość szybkiego wyprania i wysuszenia jakichś rzeczy, gdy użytkownikowi zależy, by jak najszybciej ów rzeczy znów nadawały się do użycia. Pralko-suszarka do zabudowy Electrolux posiada dodatkowe systemy, które ułatwiają pracę-to DualCare oraz Steam Wash. DualCare to technologia pozwalająca prać w pralce nawet delikatne tkaniny, które zwykle są przeznaczone jedynie do prania ręcznego. Z kolei SteamWash to specjalne pranie parowe, które jest idealnym rozwiązaniem do usuwania zagnieceń, eliminacji nieprzyjemnych zapachów i odświeżania włókien w rzeczach. Dodatkowo dzięki użyciu tej funkcji można sobie zapewnić później szybsze, łatwiejsze prasowanie.

Electrolux pralko-suszarka do zabudowy się niestety nie nadaje-jest ładowana od frontu. Użytkownicy narzekają też na gumową uszczelkę, użytą w produkcie. Jest ona podatna na zbieranie się w niej zanieczyszczeń z prania, więc należy kontrolować jej stan, żeby w porę je usuwać. Najwyższa prędkość wirowania i liczne, dodatkowe funkcje czynią jednak tę pralkę dosyć popularną. Jeśli kogoś interesuje właśnie pralko-suszarka Electrolux, opinie o niej są raczej dobre-jest uznawana za solidną i wyjątkowo użyteczną, a dodatkowo łatwą w obsłudze.


ELECTROLUX EW7W4684WP

Pros

Zalety
 • Technologia Steam Wash
 • Funkcja skrócenia czasu pracy
 • Duża prędkość wirowania
 • Technologia DualCare

Cons

Wady
 • Gumowa uszczelka podatna na zbieranie zanieczyszczeń z prania
 • Nie nadaje się do zabudowy

Kup w Media Expert Kup w Media Markt