Aktualizacja: Maj 2022

W domu, w którym mieszka duża rodzina, nigdy nie brakuje rzeczy do prania. Oczekiwanie na wyschnięcie ubrań jest uciążliwe, chyba że w domowej pralni znajdzie dobra suszarka na pranie. Oszczędność czasu to jednak niejedyna zaleta, jaką przedstawia suszarka do prania. Ranking obejmuje urządzenia najwyższej klasy, które zostały docenione przez użytkowników. Jaka suszarka do prania będzie dobrym wyborem? Czym powinna charakteryzować się najlepsza suszarka do ubrań? Ranking suszarek do prania wskazuje cechy, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem danego modelu oraz przedstawia wady i zalety popularnych suszarek.

  1. BEKO DS7433RX
  2. SAMSUNG AIR WASH DV90M6200CW
  3. BOSCH WTR85V5EPL
  4. ELECTROLUX EW8H458BP PERFECTCARE
  5. MIELE TDB230WP ACTIVE
  6. Poradnik wyboru suszarki do ubrań

Porównanie bębnowych suszarek do prania:

ModelCenaŁadowność [kg]
Ilość programów suszenia
Poziom hałasu [dB]
Opóźnienie startu
Pompa cieplna
Podłączenie do kanalizy
Klasa energetyczna
Zużycie energii [kWh/cykl]
Wymiary [cm]
Waga [kg]
Beko DS7433RX
Sprawdź cenę »7
1665
TAK
TAK
brak danych
A++
1,68
59,5 x 84,6 x 54
48,5
Samsung Air Wash DV90M6200CW
Sprawdź cenę »91465
TAK
TAK
TAK
A+++
1,56
60 x 85 x 65
49,5
BOSCH WTR85V5EPL
Sprawdź cenę »81765
TAK
TAK
TAK
A++
1,87
63,6 x 84,2 x 59,8
48
Electrolux EW8H458BP PerfectCare
Sprawdź cenę »8666
TAK
TAK
TAK
A++
1,99
60 x 60 x 85
brak danych
Miele TDB230WP Active
Sprawdź cenę »7966
TAK
TAK
TAK
A++
1,73
59,6 x 85 x 64,6
58

Najlepsza suszarka bębnowa na pranie – Ranking automatycznych suszarek do ubrań 2020

1. BEKO DS7433RX Kliknij aby kupić »

BEKO DS7433RXSuszarka kondensacyjna Beko DS7433RX to produkt, który pozwoli szybko wysuszyć pranie – nie trzeba czekać, aż wyschnie samodzielnie, w swoim tempie, na powietrzu. Suszarki sprawdzają się w wielu domach – przede wszystkim tam, gdzie żyje wspólnie wiele osób, gdzie mieszkańcy są bardzo zapracowani, albo mają małe dzieci. Beko DS7433RX to sprzęt o licznych wadach i zaletach – jakich?

Suszarka bębnowa marki Beko to sprzęt nowoczesny, który posiada aż 16 programów suszenia. Dzięki temu zawsze można dopasować konkretny program do aktualnych potrzeb użytkownika. Jest to sprzęt wyposażony w bęben, wykonujący obroty w obie strony, dzięki czemu rzeczy nie gniotą się przesadnie i równomiernie schną. Model posiada drzwiczki, o sporej szerokości ułatwiające wkładanie dużych rzeczy (na przykład koców), a także dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi, by nie kręciły pokrętłem i nie uszkodziły czegoś lub nie zmieniły przez wciskanie przycisków.

Beko bębnowa suszarka do prania pozwala na suszenie w niej nawet najdelikatniejszych tkanin, dzięki zamontowanej pompie ciepła, która umożliwia działanie nawet w niskiej temperaturze. Do tego dochodzi niskie zużycie prądu (tylko 1,68 kWh na jeden cykl suszenia) oraz dodatkowy Program Shirt, przeznaczony do suszenia koszul. Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła Beko to model pełen zalet, a jednocześnie wyróżniający się najmniejszą ceną. Jest najtańszym sprzętem w naszym zestawieniu.

Automatyczna suszarka na pranie Beko posiada ładowność równą 7 kilogramów. Dla większości osób jest to pojemność zadowalająca i wystarczająca, jednak niewątpliwie jest to jednocześnie najmniejsza pojemność spośród wszystkich produktów do suszenia ubrań, znajdujących się w naszym zestawieniu.

Zalety
Bęben obraca się w dwie strony
16 programów suszenia
Program Shirt
Niskie zużycie prądu
Szerokie drzwi
Czujnik FlexySense
Zabezpieczenie przed dziećmi
Pompa ciepła
Niska cena
Wady
Ładowność 7 kg

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

2. SAMSUNG AIR WASH DV90M6200CW Kliknij aby kupić »

SAMSUNG AIR WASH DV90M6200CWSuszarka bębnowa Samsung Air Wash DV90M6200CW to nowoczesny sprzęt o najlepszej klasie energetycznej, spośród wszystkich urządzeń tego typu, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Jest energooszczędna i pojemna (jej ładowność wynosi aż 9 kilogramów). Posiada jednak nie tylko zalety, ale i pewne wady. Jakie są plusy, a jakie minusy jej użytkowania?

Suszarka kondensacyjna Samsung wyróżnia się najlepszą klasą energetyczną A+++. Zapewnia więc najlepszą oszczędność energii, co ma swoje odbicie w rachunkach. W dodatku można zawsze skorzystać z programu Szybkie Suszenie 35′, który pozwala jeszcze szybciej wysuszyć potrzebne rzeczy. Łącznik szufladowy sprawia zaś, że suszarkę można łatwo umieścić na pralce. To z kolei pozwala zaoszczędzić także i przestrzeń w łazience – co ma ogromne znaczenie, ponieważ łazienki zazwyczaj są dosyć małe.

Jeśli zaś chodzi o funkcje wpływające na jakość suszenia, model ten wyposażony został w Funkcję AirWash, pozbywającą się zapachów i bakterii bez użycia wody i detergentów, a także system OptimalDry™ chroniący ubrania przed zniszczeniem oraz zapewniający optymalne zużycie energii przez dobór stosownego czasu suszenia. Z kolei Bęben Diamond chroni tkaniny przed uszkodzeniami, a System Smart Check pomaga diagnozować problemy i szybko znajdować rozwiązania – bez konieczności wzywania specjalisty. Wystarczy użyć odpowiedniej aplikacji na przykład na smartfonie.

Suszarka bębnowa Samsung niestety posiada także pewne wady. Głównym minusem jest jej wysoka cena – jest to najdroższy sprzęt, jaki znalazł się w naszym zestawieniu. W związku z tym suszarka na pranie Samsung z pewnością nie trafi do wszystkich domów, skoro konkuruje z innymi, dobrymi, a tańszymi modelami.

Zalety
Najwyższa klasa energetyczna A+++
Program Szybkie Suszenie 35′
Funkcja Air Wash
OptimalDry™
System Smart Check
Bęben Diamond
Wady
Wysoka cena

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

3. BOSCH WTR85V5EPL Kliknij aby kupić »

BOSCH WTR85V5EPLAutomatyczna suszarka do prania Bosch WTR85V5EPL posiada ładowność równą 8 kilogramów i aż 17 programów suszenia, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać taki, który akurat najbardziej mu odpowiada. To sprzęt o klasie energetycznej A++, wyróżniający się licznymi zaletami. Jakie są plusy jego posiadania i o jakich wadach urządzenia należy się dowiedzieć?

Prezentowany model suszarki do ubrań – Bosch WTR85V5EPL – posiada aż 17 programów suszenia, dzięki czemu można dobrać odpowiednią opcję do konkretnych rzeczy i sytuacji. Ułatwia to zresztą System SensitiveDrying, dopasowujący sposób suszenia do typu tekstyliów. Dzięki temu w suszarce można spokojnie umieścić nawet delikatne rzeczy, nie obawiając się o ich stan. Jeszcze lepsza ochrona tkanin to też zasługa specjalnej pompy ciepła. Automatyczna suszarka na pranie Bosch z pompą ciepła pozwala suszyć w niższej temperaturze niż standardowe urządzenia. Z kolei czynnik chłodniczy R290 jest gwarancją efektów suszenia oraz wyrazem troski o środowisko naturalne. To nietoksyczny i naturalny czynnik, o nikłym wpływie na środowisko, który jednocześnie posiada doskonałe właściwości termodynamiczne.

Zaletą, jaką posiada suszarka kondensacyjna Bosch, jest także jej cicha praca. Gwarantują to specjalne wytłoczenia na ścianach bocznych AntiVibration Design™, nowatorski amortyzator i izolacja ścian. Sprzęt posiada również zabezpieczenie przed dziećmi – blokadę, która zwiększa ich bezpieczeństwo oraz chroni przed przypadkowymi zmianami programów.

Suszarka automatyczna na pranie marki Bosch to znakomity produkt, cieszący się popularnością i posiadający dobre opinie wśród użytkowników. Donoszą oni jednak, że większość spośród 17 programów dosusza skutecznie tylko wówczas, gdy sprzęt nie jest naładowany do pełna. Mimo więc pojemności, jaką posiada suszarka automatyczna na pranie Bosch Serie 4, w zasadzie i tak nie można korzystać z jej maksymalnej ładowności.

Zalety
17 programów suszenia
System SensitiveDrying
Czynnik chłodniczy R290
Pompa ciepła
Cicha praca
Wady
Suszenie jest najbardziej efektywne, kiedy nie jest załadowana w pełni

Kup na OleOle.pl Kup na Allegro

 

4. ELECTROLUX EW8H458BP PERFECTCARE Kliknij aby kupić »

ELECTROLUX EW8H458BP PERFECTCAREAutomatyczna suszarka do prania Electrolux EW8H458BP PerfectCare to urządzenie o pojemności 8 kilogramów, z 6 dostępnymi programami suszenia i klasą energetyczną A++. Oznacza to, że suszarka jest energooszczędna, choć nie jest to maksymalna klasa oszczędności energii. Suszarka na pranie Electrolux posiada wymiary 60 × 60 × 85 cm. Jakie są jej wady, a jakie zalety? Co warto o niej wiedzieć?

Suszarka Electrolux z pompą ciepła wyróżnia się dodatkowymi funkcjami, które wpływają na szybkość suszenia oraz usprawniają użytkowanie. Outdoor Programme pozwala zachować i przywrócić wodoodporność ubrań, dzięki specjalnie dobranej temperaturze i zachowaniu wymaganej ilości czasu w trakcie procesu suszenia. System SensiCare umie dostosować czas suszenia do wilgotności załadowanych rzeczy, dzięki temu nie tylko ich nie niszczy, ale i oszczędza energię (dodatkowo więc dba o środowisko naturalne). Funkcja FullReversible ułatwia korzystanie z suszarki. Chodzi bowiem o możliwość zamontowania uchwytu drzwiczek w 4 różnych pozycjach. Z kolei funkcja Reverse Action, jaką posiada suszarka kondensacyjna Electrolux, zapewnia mniejszą ilość zagnieceń i większą szybkość suszenia, przy jednocześnie lepszej dbałości o włókna suszonych rzeczy. System ten zapewnia naprzemienną zmianę kierunków pracy bębna w trakcie cyklu suszenia.

Suszarka bębnowa Electrolux jest może energooszczędna, ale mimo wszystko cechuje się największym poborem energii elektrycznej na cykl suszenia, jeśli porównamy jej wynik z innymi urządzeniami z naszego zestawienia. Pobór energii w przypadku tego modelu wynosi 1,99 kWh na cykl.

Suszarka ELECTROLUX EW8H458BP PerfectCare

Suszarka do prania ELECTROLUX EW8H458BP PERFECTCARE to najczęściej wybierana suszarka do ubrań wśród użytkowników

Zalety
Outdoor Programme
System SensiCare
Full Reversible
Reverse Action
Wady
Największy pobór energii na cykl pracy

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. MIELE TDB230WP ACTIVE Kliknij aby kupić »

MIELE TDB230WP ACTIVESuszarka bębnowa do prania Miele TDB230WP Active jest sprzętem o ładowności równej 7 kilogramów, z 9 programami suszenia, z możliwością opóźniania startu i pompą cieplną. Produkt posiada wymiary 59,6×85×64,6cm oraz klasę energetyczną A++. Suszarka do prania Miele to sprzęt nowoczesny, pełen zalet. Jakie posiada plusy i jakie są minusy jej użytkowania?

Suszarka bębnowa Miele to sprzęt, pozwalający na wygodne suszenie rzeczy, które po wyjęciu są pachnące, świeże i suche. Zapach to efekt kapsułek zapachowych w 5 wariantach, które można dodać do rzeczy. FragranceDos to zapachy, które utrzymują się nawet do 4 tygodni. Rzeczy wyjęte z suszarki nie są też przesadnie pogniecione, ponieważ sprzęt został wyposażony w ochronę przed zagniataniem. System Perfect Dry sprawia z kolei, że pranie będzie dobrze wysuszone – także gdy w wodzie jest dużo wapnia, który mógłby to utrudnić. System ten dostosowuje zresztą parametry suszenia do sytuacji, dzięki czemu zawsze wszystko działa jak trzeba. Miele suszarka do prania została też wyposażona w inteligentne obroty bębna, który nieregularnie zmienia kierunek w trakcie trwania cyklu, powodując mniej zagnieceń i zapobiegając plątaniu. Wielką zaletą tego modelu jest również bezobsługowy wymiennik ciepła. Nie musi on być czyszczony, a zapewnia stale niskie zużycie energii.

Tak nowoczesne urządzenie, jak suszarka Miele również posiada pewne wady. To najdroższa suszarka automatyczna do ubrań z naszego zestawienia, więc nie każdy się na nią skusi. Także i jej ładowność (7 kilogramów), chociaż w zasadzie wystarczająca, jest najmniejsza spośród wszystkich urządzeń tego typu, jakie trafiły do naszego zestawienia.

Zalety
FragranceDos
Perfect Dry
Bezobsługowy wymiennik ciepła
Ochrona przed zagniataniem
Inteligentne obroty bębna
Wady
Ładowność tylko 7 kg
Wysoka cena

Kup na Morele.net Kup na Allegro