Aktualizacja: Marzec 2021

Każda gospodyni doskonale wie, ile czasu i wody pochłania zmywanie naczyń. Czy nie można zrobić tego łatwiej i taniej? Można. Rozwiązaniem okazuje się dobra zmywarka 45 wolnostojąca. Zautomatyzowany proces mycia wymaga od użytkownika jedynie włożenia brudnych i wyjęcia czystych naczyń. Rynek urządzeń AGD jest jednak rozbudowany, a wyjątku nie stanowią wolnostojące zmywarki 45. Ranking obejmuje najlepsze urządzenia, cieszące się dobrą opinią użytkowników. Jaka zmywarka najlepsza? Jaka zmywarka 45 wolnostojąca będzie trafionym zakupem? Ranking zmywarek 45 wolnostojących rozwieje wszystkie wątpliwości nabywcy.

 1. Bosch SPS46II07E
 2. Whirlpool WSFO3O23PF
 3. Electrolux ESF4661ROW
 4. Amica DFM436ACSH
 5. Beko DFS05013S
 6. Poradnik wyboru zmywarki wolnostojącej

Porównanie zmywarek wolnostojących:

Model:CenaPojemnośćPoziom hałasu [dB]
Sterowanie
ProgramyWskaźnik braku soli
Wskaźnik braku nabłyszczacza
TemperaturyKlasa energetyczna
Połowa załadunku
Opóźnienie startu
Klasa zmywania
Klasa suszenia
Zużycie energii [kWh/cykl]
Roczne zużycie energii [kWh]
Zużycie wody [l/cykl]
Roczne zużycie wody
[l]
Możliwość zabudowy pod blatem
Wymiary [cm]
Bosch SPS46II07E
Sprawdź cenę »9 kompletów
44
elektroniczne
6
TAKTAK40/45/50/65/70
A++
NIEdo 24h
A
A
0,7
197
8,5
2380
TAK45×84,5×60
Whirlpool WSFO3O23PF
Sprawdź cenę »10 kompletów
43
elektroniczne
7
TAKTAK45/50/60/65
A++
TAKdo 24h
A
A
0,74211
92520
TAK45×85×59
Electrolux ESF4661ROW
Sprawdź cenę »9 kompletów
44
elektroniczne
6
TAKTAK45/50/60/70
A++
NIEdo 24h
A
A
0,688
197
9,92775TAK44,6×85×61,5
Amica DFM436ACSH
Sprawdź cenę »10 kompletów
47
elektroniczne
6
TAKTAK40/50/55/60/65
A++
TAKdo 24h
A
A
0,74211
8,52520TAK44,8×84,5×60
Beko DFS05013S
Sprawdź cenę »10 kompletów
49
mechaniczne
5
TAKTAK35/50/60/65/70
A+TAK3, 6, 9hA
A
0,83
237
10,52940
TAK44,8×85×60

Najlepsze zmywarki wolnostojące – Ranking zmywarek 45 cm 2021

1. Bosch SPS46II07E Kliknij aby kupić »

Bosch SPS46II07EMarka Bosch to symbol niezawodności, którą docenili użytkownicy na całym świecie. Zaoszczędzony czas i lepsza jakość życia – taki cel postawili sobie producenci, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dlatego zmywarka Bosch 45 wolnostojąca zwróciła naszą szczególną uwagę i postanowiliśmy przyjrzeć się jej bliżej.

Zmywarka Bosch SPS46II07E zwana inaczej SuperSilence posiada szereg usprawnień, które sprawiają, że model ten znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych produktów tej marki.

Warto rozpocząć od jednej z najistotniejszych kwestii, czyli klasy energetycznej urządzenia. Zmywarka wolnostojąca Bosch ma ją na bardzo wysokim poziomie A++, dzięki czemu możemy zaliczyć ją do kategorii sprzętów energooszczędnych (roczne zużycie oscyluje na poziomie 197 kWh, co w przeliczeniu kosztuje nas około 120,17 zł). Jest to możliwe w głównej mierze dzięki konstrukcji silnika. Zmywarka wolnostojąca 45 Bosch z silnikiem EcoSilence Drive to gwarancja mocy, wydajności oraz cichej pracy. Ten opatentowany napęd w przeciwieństwie do silników konwencjonalnych, pracuje bez szczotek, co pozwala redukować tarcie. Efekt? Niesamowite rezultaty niewielkim kosztem. Ponadto, silnik EcoSilence odpowiada za cichą pracę urządzenia, dzięki czemu zmywarka Bosch 45 cm wolnostojąca ma jeden z niższych poziomów hałasu – 44 dB, więc możemy śmiało ją uruchomić nawet w sytuacjach, gdy potrzebujemy ciszy.

Wybierając tę markę, a dokładniej ten model, możemy liczyć na szereg innowacyjnych funkcji, których obecność ma ogromny wpływ na komfort użytkowania zmywarki. Mowa tutaj o:

 • Funkcja wykrywania plam AquaSensor – jest to specjalnie zaprojektowany czujnik, który podczas każdego mycia bada stopień zabrudzenia wody oraz kontroluje jej zużycie. Takie połączenie powoduje, że nie tylko możemy cieszyć się czystą zastawą, ale też oszczędnością wody, ponieważ zmywarka nie zużyje jej więcej niż to konieczne.

 • System zraszania DuoPower połączony z technologią ochrony szkła – jego obecność umożliwia optymalizację cyrkulacji wody. Dokładniej polega to na dotarciu wody do każdego zakamarka komory. Co więcej, dwa górne ramiona zraszające, gwarantują perfekcyjne mycie również delikatnego szkła czy porcelany (dodatkowo woda jest wstępnie podgrzewana w zbiorniku do płukania, aby uniknąć nagłych zmian temperatury).

 • Sensor załadunku – zmywarka ma wbudowane czujniki mierzące minimalną ilość wody w urządzeniu. Sensor dozuje wodę odpowiednio do ilości mytych naczyń, mając na względzie fakt, że w zmywarce musi cyrkulować niezbędna do zmycia naczyń ilość wody. Sensor działa również w przypadku częściowego załadowania zmywarki.

 • Funkcja opóźnienia czasu startu – ten system umożliwia rozpoczęcie programu w dowolnej chwili w ciągu dnia (np. w nocy lub gdy jesteśmy w pracy), tak aby naczynia były zawsze gotowe, gdy tego potrzebujemy.

 • Higiena Plus – ten system poprzez podwyższoną temperaturę w trakcie płukania nabłyszczającego oraz suszenia, pozwala osiągnąć blask, ale przede wszystkim sterylną czystość naczyń. To rozwiązanie docenią szczególnie rodzice małych dzieci oraz alergicy.

A dla kogo będzie odpowiednia zmywarka Bosch wolnostojąca 45 cm, jeśli chodzi o jej pojemność? Tak naprawdę dla każdego. Pojemność zmywarki wynosi 9 kompletów i na taki jeden cykl zużycie wody wynosi 8,5 l. Choć za pewien standard można uznać pojemność 10 kompletów, to marka Bosch postanowiła to wynagrodzić, wyposażając urządzenie w inną, równie funkcjonalną opcję – system koszy VarioFlex. Z jego pomocą możemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń w zmywarce. Górny kosz obejmuje cztery ruchome elementy (dwie składane półki na filiżanki i dwie standardowe półki), zaś w dolnym koszu występuje aż do sześciu ruchomych elementów, których obecność umożliwia łatwe umieszczenie w zmywarce większych garnków czy talerzy. Niestety zdarza się, że do wąskich kanałów przepływu wody, mogą docierać resztki jedzenia. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie czyszczenie, zablokują one kanał, w efekcie czego naczynia mogą nie być skutecznie domyte.

Na koniec nie można pominąć dostępnych programów do zmywania. Wśród nich znajduje się:

 • Program szkło 40° – bardzo delikatny program do naczyń szklanych czy kryształowych kieliszków. Po umyciu następuje obniżenie temperatury oraz wydłużenie czasu suszenia, aby dbać o przejrzystość, blask oraz trwałość zastawy.

 • Program auto – na podstawie kontroli sensorowej program automatycznie dostosowuje pozostałe parametry cyklu pracy do rodzaju naczynia, które umieściliśmy. Zużycie wody, temperatura, czy czas płukania – wszystko jest idealnie dopasowane.

 • VarioSpeed Plus tzw. godzinny – ten program odpowiada za umycie i wysuszenie pełnego załadunku naczyń w możliwie najkrótszym czasie (jest skrócony nawet do 66%, jednocześnie zachowując wysoką wydajność zmywania).|

 • Cichy – podczas pracy obniża poziom hałasu do minimum, więc świetnie nadaje się także do stosowania w nocy

 • Eco – najoszczędniejszy, ale też najdłuższy program do średnio zabrudzonych naczyń

 • Intensywny – program używa wysokiej temperatury do średnio zabrudzonych naczyń. Jego cykl trwa maksymalnie 90 minut.

Reasumując wszystkie zalety tego urządzenia, można stwierdzić, że poszukując wielofunkcyjnego, przystępnego cenowo urządzenia, które poradzi sobie z każdym naszym naczyniem, warto wziąć pod uwagę zmywarkę 45 cm marki Bosch.

Zalety
Technologia ActiveWater
Funkcja Higiena Plus
Program Szkło 40°C
Silnik EcoSilence Drive
Wady
Długi czas pracy w programie Eco
Automatyczne otwieranie drzwiczek tylko w programie Eco

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. Whirlpool WSFO3O23PF Kliknij aby kupić »

Whirlpool WSFO3O23PFWhirlpool to jeden z wiodących producentów sprzętów AGD, który na rynku istnieje już od ponad 100 lat. Nic więc dziwnego, że ich produkty są przykładem innowacyjnych technologii. Sprawdźmy, jakie z nich posiada zmywarka Whirlpool WSFO3O23PF.

Ta zmywarka wolnostojąca Whirlpool należy do klasy energetycznej A++. Sprawia to, że nie musimy martwić się o wielkość rachunków za prąd, ponieważ urządzenie jest energooszczędne. W ciągu roku zmywarka zużywa około 212 kWh, co daje nam mniej więcej 129,32 zł. Jest to naprawdę niewielka kwota, za to ogromna oszczędność czasu i energii.

Czy zmywarka Whirlpool 45 wolnostojąca zadba o nasze naczynia z największą starannością? Zdecydowanie. Jest to możliwe, dzięki aż 7 różnorodnym programom:

 • Technologia 6. zmysł – jest to zaawansowany system, który bez problemu poradzi sobie z trudnymi zabrudzeniami, tłuszczem czy zaschniętymi resztkami jedzenia. Specjalne czujniki dobierają najlepszą temperaturę, czas oraz moc zmywania, aby cieszyć się nieskazitelnie czystymi naczyniami.

 • Auto – program automatyczny sam dobiera parametry za pomocą sensora zmętnienia wody. Oznacza to, że po jednym płukaniu urządzenie sprawdza zmętnienie wody i na jej podstawie dobiera parametry z zakresu temperatur 45-65 stopni.

 • Eco – tryb eco korzysta ze specjalnego zbiornika Green Tank, w którym jest filtrowana i przechowywana woda z ostatniego płukania. Urządzenie zużywa ją podczas następnego cyklu, dzięki czemu możemy cieszyć się mniejszym zużyciem wody. Woda przechowywana jest maksymalnie do 72 godzin, aby niwelować ryzyko powstawania bakterii.

 • Intensywny – nadaje się do średnio zabrudzonych naczyń i trwa przeważnie do 90 minut w wysokiej temperaturze.

 • Krótki – trwa zazwyczaj do 30 minut w niskiej temperaturze, więc będzie odpowiedni tylko do delikatnie zabrudzonych naczyń.

 • Delikatny – z jego użyciem bez obaw umyjemy szkło i naczynia wymagające niższej temperatury czy mniejszego ciśnienia.

 • Mycie wstępne – program jest przeznaczony do płukania naczyń zimną wodą. Można go dodatkowo zastosować przed zmywaniem mocno zabrudzonych naczyń z zaschniętymi resztkami jedzenia. Program trwa około 10 minut.

Jeśli chodzi o pojemność, to zmywarka Whirlpool wolnostojąca jednorazowo może pomieścić do 10 kompletów naczyń. W takim przypadku zużycie wody wynosi jedynie 9 litrów dla całego cyklu. Jednak w momencie, gdy nie mamy pełnego załadunku, a chcemy umyć zalegające naczynia, możemy skorzystać z funkcji Multizone. Umożliwia ona wybranie jednego dowolnego kosza z naczyniami, który ma zostać umyty, aby oszczędzić energię oraz wodę. Co więcej, aby umieszczanie szczególnie większych elementów tj. garnki czy patelnie było bezproblemowe, zmywarka Whirlpool 45 wolnostojąca (biała) posiada możliwość regulacji górnego kosza, składane grzebienie w dolnym koszu oraz trzeci kosz na sztućce – wszystko to, aby zyskać więcej przestrzeni, gdy tego potrzebujesz.

Wśród innych funkcjonalności, o których warto wspomnieć, znajduje się:

 • Funkcja opóźnienia startu – możemy ustawić, o której godzinie uruchomi się dany program (także w nocy, gdy często obowiązuje niższa stawka za energię)

 • Aquastop – jest to system ochrony kuchni przed zalaniem. W sytuacji, gdy dojdzie do nieprzewidzianego zdarzenia lub przeciekania, program ten automatycznie odcina dopływ wody do zmywarki

 • System zabezpieczenia przed dziećmi – polega on na zablokowaniu panelu sterowania po przytrzymaniu przez kilka sekund specjalnego przycisku.

 • System samoczyszczący – jest to dedykowany program działający w temperaturze 65 stopni, którego zadaniem jest zapewnienie czystości każdemu elementowi wewnątrz zmywarki.

 • PowerClean Pro – zdarza Ci się szorować garnki z obawą, że zmywarka nie ich nie domyje? Ta funkcja rozwiąże problem. PowerClean Pro polega na precyzyjnym skierowaniu strumienia wody z dysz, aby nawet zaschnięty brud z patelni czy naczyń żaroodpornych został dokładnie usunięty.

Niezależnie od tego, który program lub funkcja jest uruchomiona, możemy być pewni, że praca zmywarki będzie przebiegała w ciszy. Jej poziom hałasu wynosi jedynie 43 dB (najlepszy wynik w zestawieniu).

Trzeba przyznać, że mnogość plusów zmywarki Whirlpool sprawia, że można śmiało polecić ten produkt dla osób poszukujących wielozadaniowego sprzętu. Design tego modelu dopełni wystrój każdej kuchni, tworząc estetyczną przestrzeń.

Zalety
Funkcja Multizone
Duża pojemność
7 programów mycia
Wady
Brak możliwości składania wsporników dolnego kosza

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

3. Electrolux ESF4661ROW Kliknij aby kupić »

Electrolux ESF4661ROWElectrolux, czyli szwedzkie przedsiębiorstwo – zasłynęło na rynku, dzięki swoim wielofunkcyjnym sprzętom AGD. Jednym z ich najczęściej wybieranych produktów jest zmywarka Electrolux ESF4661ROW. Przekonajmy się, z czego wynikają jej pozytywne opinie.

Zmywarka wolnostojąca Electrolux również należy do kategorii urządzeń z klasy energetycznej A++, przez co jest modelem energooszczędnym. W ciągu jednego cyklu zużywa około 0,688 kWh, co w przeliczeniu na roczne zużycie kosztować nas będzie 120,17 zł, czyli przeciętnie około 12 zł miesięcznie (najmniej w zestawieniu).

Programy, jakie oferuje zmywarka Electrolux wolnostojąca, sprawiają, że poradzi sobie ona z każdym rodzajem naczyń oraz zabrudzeniem. Do wyboru mamy ich aż 6:

 • AutoFlex – program ten wykorzystuje precyzyjny promień światła, aby ocenić stopień zabrudzenia wody. Pomiar dokonywany jest od 2000 do 9000 razy na cykl, a temperatura i ilość wody są stale dostosowywane (w zakresie od 45 do 70 stopni).

 • Eco – jest to najdłuższy program, ale zarazem najbardziej oszczędny. Nadaje się do średnio zabrudzonych naczyń, wykorzystując temperaturę 50 stopni.

 • Flexi Wash – jest to program, w którym temperatura oraz ciśnienie wody na dole i na górze zmywarki są różne. Umożliwia to mycie w jednym cyklu jednocześnie delikatnych kieliszków oraz mocno zabrudzonych garnków.

 • Intensywny – stworzony z myślą o bardzo zabrudzonych naczyniach tj. garnki czy patelnie. Zmywanie przeprowadzane jest w kilku cyklach w temperaturze 70 stopni.

 • GlassCare – razem z tym programem można zastosować unikalne uchwyty SoftGrip, które zapewniają stabilność oraz bezpieczeństwo każdego kieliszka. Mycie odbywa się w temperaturze 45 stopni.

 • Krótki – program, który najczęściej wykorzystujemy do lekko zabrudzonych naczyń lub od razu po jedzeniu. Trwa on 30 minut i wykorzystuje temperaturę 60 stopni.

Teraz najważniejsze pytanie, czyli ile wody podczas tych programów zużyje zmywarka? Electrolux 45 wolnostojąca wersja potrzebuje około 9,9 l na pełen cykl mycia. Tym samym jest to wynik może nie najlepszy, ale wystarczający, aby zaoszczędzić na zmywaniu w porównaniu z myciem ręcznym. Jeśli zaś chodzi o poziom głośności pracy zmywarki, to jest on niewielki, a mianowicie 44 dB – więc możemy bez obaw uruchomić ją rano, gdy jeszcze wszyscy śpią.

Jednak zmywarka Electrolux 45 cm wolnostojąca, posiada jeszcze kilka atutów, które mają uatrakcyjnić jej codzienne użytkowanie:

 • Automatyczne wyłączanie – ten system odłącza zasilanie zmywarki po 30 minutach, więc gdy musimy pilnie wyjść z domu, nie musimy martwić się, że zostawiamy zmywarkę włączoną.

 • Funkcja opóźnienia startu – umożliwia zaprogramowanie czasu rozpoczęcia zmywania.

 • System AirDry – ten program wykorzystuje naturalny przepływ powietrza pod koniec suszenia. W ostatniej fazie cyklu zmywarka samoczynnie otwiera drzwi na szerokość około 10 cm, aby w sposób naturalny dokończyć wysuszenie naczyń. To idealna metoda suszenia naczyń, jeśli chcemy pozbyć się zacieków i jednocześnie obniżyć koszty zużycia energii.

Podsumowując, wybierając ten model zmywarki firmy Electrolux, możemy być pewni jednego, że zmywanie naczyń za każdym razem będzie przeprowadzone na najwyższym poziomie z dbałością o każdy szczegół.

Zalety
Technologia AirDry
Technologia FlexiLift
Program 30 min
Niskie zużycie energii
Wady
Duży pobór wody na cykl
Słabo czytelny wyświetlacz LED

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Amica DFM436ACSH Kliknij aby kupić »

Tym razem propozycja od polskiego producenta z ponad 70-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji sprzętów AGD – Amica. Ich model DFM436ACSH to innowacyjna propozycja, która oferuje szereg funkcjonalności dla jeszcze czystszych naczyń.

Zmywarka Amica 45 cm wolnostojąca to produkt klasy energetycznej A++. Jej oszczędność zużycia energii w porównaniu do zmywarki klasy A+ to 37 kWh rocznie. Można więc uznać, że w ten sposób zyskujemy nawet do 32 cykli zmywania rocznie za darmo. Podczas każdego z nich wykorzystywane jest 9 litrów wody. Takie połączenie znacząco wpłynie na zmniejszenie rachunków za media.

Programy, które oferuje zmywarka Amica DFM436ACSH, pozwalają uporać się z każdym rodzajem zabrudzenia:

 • Intensywny – nadaje się do średnio zabrudzonych naczyń każdego typu. Trwa 165 minut i wykorzystuje temperaturę 60 stopni.

 • Delikatny – najodpowiedniejszy program, gdy chcemy umyć szkło lub inne delikatne naczynia. Ta opcja wykorzystuje do mycia wodę o temperaturze 40 stopni i trwa 130 minut.

 • Eco – program ekologiczny trwa aż 205 minut i osiąga temperaturę wody 45 stopni, ale mimo to jest najbardziej oszczędnym trybem biorąc pod uwagę zużycie wody i energii elektrycznej.

 • Auto – ten program w trakcie 150-minutowego cyklu, dobiera odpowiednią temperaturę (w zakresie 45-55 stopni) za pomocą sensora zmętnienia wody.

 • Normalny – jest to tryb standardowego czyszczenia każdego rodzaju naczyń w temperaturze 55 stopni. Program trwa 185 minut.

 • Program 90 minut – można go nazwać programem krótkim dla tego modelu. Natomiast dzięki wykorzystaniu temperatury 60 stopni nadaje się do naczyń średnio zabrudzonych.

Poza tymi programami, które odpowiadają bezpośrednio na czystość naczyń, warto również wspomnieć o opcji autoczyszczenia. Temperatura 70 stopni w połączeniu z idealnie dobranymi obrotami zapewnia skuteczne dotarcie do każdego zakamarka komory. Całość trwa jedynie 90 minut, a dzięki temu wydłużamy żywotność urządzenia.

Kolejne istotne dla użytkowników kwestie to pojemność i poziom hałasu. Zacznijmy najpierw od pierwszego parametru. Zmywarka wolnostojąca Amica 45 cm zmieści aż 10 kompletów naczyń! Dla tego wymiaru urządzenia jest to naprawdę duży zakres. Jeśli natomiast chodzi o wydawany przez zmywarkę hałas, to nie musimy się go obawiać. Jest on na poziomie 47 dB, więc nie będzie przeszkadzała nam jej praca.

Oczywiście nie mogło zabraknąć innych funkcji, które mają zwiększyć atrakcyjność sprzętu, ale też poszerzyć jego zakres możliwości:

 • Silnik Twin-Speed – jest to silnik bezszczotkowy, dzięki któremu w trakcie jednego cyklu można wykorzystać różne poziomy ciśnienia wody. Tym samym jednocześnie możemy zmywać delikatne szklanki wraz z zabrudzonymi garnkami.

 • MaxiSpace3 – czyli specjalny trzeci, niezależny kosz umieszczony w górnej części komory, który idealnie nadaje się do mycia sztućców.

 • HotAir system – ta technologia umożliwia suszenie na zasadzie kondensacji. Oznacza to, że woda z naczyń, które są rozgrzane wysoką temperaturą z ostatniego płukania, odparowuje, przez co znajdujące się we wnętrzu zmywarki powietrze jest ciepłe i skutecznie dosusza świeżo umyte naczynia. Pozwala to na swojego rodzaju naturalne suszenie naczyń, choć niektórzy użytkownicy twierdzą, że skuteczność tego systemu nie zawsze jest satysfakcjonująca.

 • System Up&Down – pozwala na dowolne przesunięcie już wypełnionego kosza, jeśli chcemy zmieścić dodatkowo większe element (czyli nie musimy rozładowywać całej zmywarki i wstawiać wszystkiego ponownie, gdy chcemy dorzucić na przykład garnek).

 • Połowa załadunku – jeśli chcemy uruchomić zmywarkę, która nie jest w całości zapełniona, ten system jest doskonałym rozwiązaniem, gdyż z jego wykorzystaniem zużywamy o wiele mniej wody i energii niż przy pełnym cyklu zmywania.

 • Opóźniony start – dzięki tej funkcji możemy opóźnić uruchomienie zmywarki do 24 godzin.

 • WashRestart – nagły brak w dostawie prądu? Spokojnie. Zmywarka Amica wolnostojąca 45 cm po uzyskaniu ponownego dostępu zasilania wznowi pracę w miejscu, w którym została ona przerwana.

 • AntiFlood – jest to system ochrony kuchni przed zalaniem. Program w momencie, gdy na przykład dojdzie do przeciekania, automatycznie odcina dopływ wody do zmywarki.

Produkt od firmy Amica jest więc doskonałym przykładem na to, że powiedzenie „polska jakość” może nabrać zupełnie nowego znaczenia. Ponadto, prosty i klasyczny design tej zmywarki sprawia, że będzie ona doskonałym dopełnieniem kuchni każdej Pani lub Pana domu.

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

5. Beko DFS05013S Kliknij aby kupić »

Beko DFS05013SBeko to turecki producent nowoczesnych pralek, lodówek oraz innych artykułów gospodarstwa domowego. My postanowiliśmy przekonać się, jak działa zmywarka Beko DFS05013S oraz skąd wynikają liczne, pozytywne opinie użytkowników na temat tego urządzenia.

Warto rozpocząć od tego, że zmywarka wolnostojąca Beko 45 cm jest najtańszym modelem w naszym zestawieniu, ale też należącym już do klasy energetycznej A+. Nie oznacza to, że jej użytkowanie wiąże się z kolosalnie większymi kosztami. Roczne zużycie prądu wynosi około 237 kWh, co w przełożeniu na rachunki daje nam 144,57 zł. Wybór ten jest więc nadal korzystniejszym rozwiązaniem niż zmywanie ręczne.

Zmywarka Beko posiada 5 programów, dzięki którym naczynia będą perfekcyjnie lśniące:

 • Clean&Shine – można to uznać za pewnego rodzaju standardowy program, który nadaje się do niemal każdego typu naczyń oraz średnich zabrudzeń. Mycie odbywa się przez 90 minut w temperaturze 65 stopni.

 • Quick&Shine – to idealna opcja w momencie, kiedy zależy nam na szybkim programie i dobrych efektach. W ciągu 58-minutowego cyklu temperatura 60 stopni upora się z lekkimi oraz średnimi zabrudzeniami.

 • Intensywny – nadaje się do średnio oraz mocno zabrudzonych naczyń każdego typu, dzięki wykorzystaniu temperatury wody 70 stopni.

 • Eco – najoszczędniejszy, ale też najdłuższy program, w którym zmyjemy naczynia w temperaturze 50 stopni.

 • Mini – ten program został stworzony z myślą o myciu szkła oraz lekko zabrudzonych naczyń. Cykl trwa 30 minut i odbywa się w temperaturze 35°C.

Jeśli chodzi o wydawany hałas w trakcie pracy, to jest on najwyższy w naszym zestawieniu, gdyż wynosi 49 dB. Natomiast to nadal jest wartość, która mieści się w pożądanym zakresie (czyli poniżej 50 db), jeśli chcemy cieszyć się stosunkowo cichą pracą zmywarki. Należy też wspomnieć, że zmywarka Beko 45 cm wolnostojąca (zresztą jak każde urządzenie wolnostojące tej firmy), oferuje zdejmowany blat, co zwiększa możliwości zagospodarowania przestrzeni w kuchni. A skoro jesteśmy już przy aspekcie regulacji, to nie można pominąć opcji regulowania wsporników. Pozwala nam to w koszu zmywarki stworzyć dodatkowe miejsce na większe naczynia typu patelnie czy garnki.

Jednak to nie jedyna rzecz, którą firma Beko zastosowała w budowie tego modelu. Istnieje jeszcze kilka systemów, dzięki którym praca zmywarki jest jeszcze bardziej wydajna:

 • HotAir – jest to system suszenia gorącym powietrzem, który wykorzystuje rozgrzane wysoką temperaturą naczynia z ostatniego płukania. Poprzez odparowywanie tego powietrza, naczynia znajdujące się wewnątrz, suszą się w sposób naturalny.

 • System Water Safe – program ten stanowi ochronę przed wypływem wody i zalaniem kuchni. To znaczy, że w przypadku wycieku wody, jej dopływ do zmywarki zostaje odcięty automatycznie.

 • Auto OFF – ta funkcja pozwala na samoistne wyłączenie się urządzenia po zakończonym cyklu mycia, dzięki czemu zaoszczędzamy energię elektryczną.

 • Opóźniony start – ta funkcja pozwala nam opóźnić uruchomienie zmywarki o 3, 6 lub 9 godzin.

 • Połowa załadunku – nie trzeba zapełniać całej zmywarki, aby ją uruchomić. Ten system pozwala nam na dowolne rozłożenie naczyń przy wykorzystaniu możliwości zmywania połowy wsadu, w efekcie czego oszczędzamy zarówno prąd, jak i wodę.

Na koniec nie można zapomnieć o pojemności zmywarki, co jest kluczowym parametrem podczas zakupu. Model DFS05013S jednorazowo może zmieścić 10 kompletów naczyń, zużywając przy tym około 10,5 litra wody, co jak na zmywarkę w klasie A+ jest satysfakcjonującym wynikiem. Tak więc zmywarkę Beko można śmiało polecić osobom, które w ograniczonym budżecie chcą otrzymać urządzenie jakościowe, ale jednocześnie wielofunkcyjne. Ten model bez wątpienia poradzi sobie z każdym zabrudzeniem.

Zmywarka BEKO DFS05013S

Zmywarka wolnostojąca Beko DFS05013S to najczęściej wybierana zmywarka wolnostojąca wśród użytkowników

Zalety
Możliwość wybrania zmywania tylko górnego lub dolnego kosza
Program Quick&Shine
Niska cena
Wady
Wysokie zużycie wody i energii na cykl
Brak wyświetlacza
Sterownie mechaniczne

Kup w Media Expert Kup na Allegro