Aktualizacja: Czerwiec 2024

Zmywanie po obiedzie pochłania masę energii, nie wspominając o zużyciu wody. Najlepsza zmywarka 60 wolnostojąca stanowi idealny wybór dla dużej rodziny, pozwala bowiem zaoszczędzić czas i obniżyć kwotę widniejącą na comiesięcznych rachunkach. Chyba każda gospodyni doceni liczne zalety, jakie niosą z sobą zmywarki wolnostojące 60 cm. Ranking obejmuje wyłącznie urządzenia sygnowane przez najlepszych producentów. Jaka zmywarka wolnostojąca 60 cm okaże się najlepszym wyborem? Na jakie cechy urządzenia warto zwrócić uwagę? Ranking zmywarek wolnostojących 60 cm zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania, które mogą pojawić się na etapie podejmowania decyzji.

  1. Bosch SMS25AI05E
  2. Whirlpool WFC 3C26 X/WFC 3C26
  3. Electrolux ESF5545LOX
  4. Beko DFN16410S
  5. Amica ZWM626IES/ZWM626WES
  6. Poradnik wyboru zmywarki wolnostojącej

Porównanie zmywarek 60 cm:

[table id=15 responsive=collapse /]

Najlepsze zmywarki 60 cm - Ranking wolnostojących zmywarek 60 cm na 2021

1. Bosch SMS25AI05E Zobacz cenę »

Bosch SMS25AI05EZmywarka Bosch SMS25AI05E umożliwia umycie 12 kompletów naczyń z zachowaniem maksymalnej wydajności. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu technologii ActiveWater odpowiadającej za mniejsze zużycie mediów, a dokładniej 9,5 l wody oraz 0,9 kWh energii na cykl.

Model ten zasila nasz ranking, zastępując zmywarkę Bosch SMS46MI04E. W porównaniu do swojego poprzednika może poszczycić się on obecnością systemu VarioSpeed Plus, który za pomocą jednego przycisku skraca czas zmywania nawet do 66%, zachowując przy tym najlepsze efekty zmywania. Możemy go wykorzystać przy dowolnym programie, a do wyboru mamy ich 5.

Choć zmywarka Bosch 60 nie oferuje dużej różnorodności temperatur, to będzie w stanie uporać się z każdego rodzaju zabrudzeniami nawet w przypadku delikatnych naczyń. Duża w tym zasługa systemu ochrony szkła GlassProtect i wymiennika ciepła. Jego zadaniem jest wstępnie podgrzanie wody w zbiorniku w celu uniknięcia nagłych zmian temperatury, co mogłoby negatywnie wpłynąć na szkło czy porcelanę.

Dla wielu użytkowników znacznie ma także możliwość rozmieszczenia naczyń w zmywarce. Jest to model bez szuflady na sztućce, ale możemy je bez problemu umieścić w koszyku znajdującym się w dolnym koszu. Poza tym mamy do dyspozycji uchwyt na kieliszki oraz 2 półki na filiżanki.

Warto również wspomnieć o tym, że zmywarka Bosch 60 wolnostojąca może poszczycić się opcją uruchomienia już przy połowie załadunku, a więc pod tym kątem jest lepsza niż chociażby propozycja marki Electrolux. Co więcej, specjalny czujnik AquaSensor odpowiednio dozuje ilość wody w zależności od ilości naczyń oraz ich stopnia zabrudzenia. Nie trzeba zatem martwić się o nadmierny pobór mediów.

Producent informuje nas o zastosowaniu silnika EcoSilenceDrive, który jest energooszczędny, trwały i ma zapewnić cichą pracę. Niestety model ten generuje jeden z większych hałasów, a mianowicie 48 dB. Fakt ten wynagradzają jednak inne funkcje oferowane przez markę Bosch.

Zmywarka Bosch 60 wolnostojąca z serii SMS25AI05E posiada bowiem timer, dzięki któremu możemy ustawić rozpoczęcie pracy w dowolnym, najwygodniejszym dla nas momencie np. gdy jesteśmy w pracy lub w nocy. Ponadto otrzymujemy również od firmy dożywotnią gwarancję ochrony w przypadku szkód powstałych na skutek wylania się wody. Czyni to zatem ten model rozwiązaniem nie tylko wydajnym, ale również bezpiecznym.

[lyte id="lbe8lGtvwJg" /]

Zmywarka wolnostojąca Bosch SMS25AI05E to najczęściej wybierana zmywarka 60 cm wśród użytkowników

Zalety
system VarioSpeed Plus, który skraca czas zmywania nawet o 66%
system ochrony szkła GlassProtect
aż 2 półki na filiżanki
posiada czujnik AquaSensor dostosowujący poziom zużycia wody
wbudowany timer
dożywotnia gwarancja w przypadku szkód powstałych od wylania wody
Wady
najmniejsza ilość programów z zestawienia, tylko 5
brak szuflady na sztućce
generuje sporo hałasu nawet aż 42 dB

2. Whirlpool WFC 3C26 X/WFC 3C26 Zobacz cenę »

Whirlpool-WFC-3C26 XWhirlpool WFC 3C26 X i Whirlpool WFC 3C26 to dwa modele zmywarek wolnostojących 60 cm, które w zasadzie są identyczne. Jedyną ich różnicą jest kolor - posiadają jednak te same parametry, cechy, wady i zalety. Można więc powiedzieć, że to ten sam sprzęt, występujący w dwóch wariantach barwnych. Zmywarki te warto więc opisać jednocześnie, wskazując plusy i minusy ich stosowania!

Zmywarka Whirlpool 60 to sprzęt o wymiarach 60×85×60 centymetrów. Wyróżnia się klasą energetyczną A++, a więc jest energooszczędna. Dzięki wybraniu tego modelu można zaoszczędzić na rachunkach i lepiej zadbać o środowisko naturalne. Doskonałe efekty zmywania model ten osiąga dzięki aż 8 programom do wyboru - to największa liczba spośród wszystkich sprzętów, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Nie bez powodu model ten jest więc znany jako zmywarka Whirlpool 6 zmysł czy 6th sense. Mycie nawet dużych naczyń nie jest przy tym kłopotliwe, ponieważ twórcy pomyśleli i o tym - w dolnym koszu zmywarki zostały zamontowane specjalne, składane grzebienie, dzięki którym zmieszczenie nawet dużej patelni czy garnka jest możliwe. Plusem tego urządzenia jest także Funkcja Multizone. Pozwala ona na wybór konkretnego kosza z naczyniami, gdy wnętrze nie jest jeszcze zapełnione. Dzięki temu możemy oszczędzić wodę i energię elektryczną.

Zmywarka Whirlpool wolnostojąca 60 cm nie jest wolna od wad. Użytkownicy narzekają na niewielki wybór temperatur zmywania. Dostępne są jedynie 3 możliwości: 45, 50 lub 65 stopni Celsjusza.

Zalety
Funkcja Multizone
Wybór aż 8 programów
Składane grzebienie w dolnym koszu umożliwiające mycie dużych naczyń
Wady
Niewielki wybór temperatur zmywania

Kup na Allegro

 

3. Electrolux ESF5545LOX Zobacz cenę »

Electrolux-ESF5545LOXZmywarka Electrolux ESF5545LOX to wolnostojący sprzęt o wymiarach 60×85×62,5 centymetrów. Posiada wysoką klasę energetyczną, więc jest bardzo energooszczędny. Mieści 13 kompletów naczyń, więc jest także pojemny. Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem tego modelu, powinien dobrze poznać jego zalety i wady! Co warto wiedzieć?

Zmywarka Electrolux 60 cm wyróżnia się klasą energetyczną A+++, a więc najlepszą z całego naszego zestawienia. Dzięki temu gwarantuje maksymalną oszczędność energii, co oznacza pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego, jak również na stan domowego budżetu. W naszym rankingu model ten odznacza się najniższym zużyciem energii nie tylko na jeden cykl zmywania, ale i w okresie całego roku. Zmywarka Electrolux wolnostojąca 60 cm posiada nawet specjalny 30-minutowy program, umożliwiający szybkie umycie lekko zabrudzonych naczyń. Do tego dochodzi technologia AirDry, wykorzystująca naturalny przepływ powietrza, by wysuszyć lepiej naczynia. W ostatniej fazie cyklu drzwi lekko się uchylają na szerokość 10 cm, wpuszczając powietrze do środka. Zaletą tego produktu są również zastosowane Gumy Soft Spikes. To specjalne, gumowe zaczepy, które chronią naczynia. Pozwalają na zachowanie stabilności ustawionych kieliszków czy szklanek w trakcie procesu mycia.

Jeśli chodzi o produkt marki Electrolux, model ESF5545LOX posiada także i wady. Nie umożliwia włączenia procesu mycia przy połowie załadunku, ale ze względu na energooszczędność można to twórcom podarować. Jednak o wiele bardziej kłopotliwy jest niezbyt czytelny wyświetlacz LED, z którym niektórzy mogą mieć kłopoty.

Zalety
Technologia AirDry
Program 30 min
Klasa energetyczna A+++
Gumy Soft Spikes
Wady
Słabo czytelny wyświetlacz LED

Kup na Allegro

 

4. Beko DFN16410S Zobacz cenę »

Beko-DFN16410SZgrabna, prosta w obsłudze, a jednocześnie bardzo wydajna zmywarka Beko DFN16410S to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie stawiając na jakość nie zapomina się o znaczeniu, jakie ma argument cenowy. Co warto o niej wiedzieć?

Jednym z najmocniejszych argumentów przemawiających za zakupem zmywarki Beko jest jej cena. Nie ulega wątpliwości, że jest to model przystępny nawet dla tych kupujących, którzy muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami finansowymi. Nie oznacza to jednak, że niska cena odbija się na jakości. Zmywarka Beko 60 wolnostojąca jest w stanie zaimponować nawet bardzo wymagającym użytkownikom. O tym, że jest to model praktyczny najlepiej świadczy to, że mamy możliwość zmywania jedynie w górnym lub dolnym koszu. Zmywarka jest w stanie pomieścić aż czternaście kompletów naczyń, my jednak nie musimy czekać, aż zostanie zapełniona w całości. Ogromnym ułatwieniem okazuje się także funkcja Fast+. Pozwala ona na skrócenie czasu zmywania nawet trzykrotnie, choć jednocześnie nie wpływa niekorzystanie na efekt końcowy – idealnie czyste naczynia. Osoby ceniące sobie bezpieczeństwo zmywania mogą z kolei cieszyć się z funkcji GlassShield. Pozwala ona na skuteczną ochronę szklanych naczyń, które zwykle najbardziej cierpią w trakcie zmywania.

Beko DFN16410S to model, który udowadnia, że kompaktowe rozmiary nie wpływają na jakość zmywania. Czy zatem kupujący musi liczyć się z jakimikolwiek ograniczeniami? Najpoważniejsze związane są z klasą energetyczną. W tym przypadku jest to zaledwie klasa A+ - najniższa z tych, z którymi mamy do czynienia w przypadku zmywarek, które znalazły się w naszym rankingu. W praktyce oznacza to zarówno duży pobór wody, jak i energii elektrycznej w trakcie zmywania.

Zalety
Funkcja GlassShield
Funkcja Fast+
Możliwość wybrania zmywania tylko górnego lub dolnego kosza
Niska cena
Wady
Klasa energetyczna A+

Kup na Allegro

 

5. Amica DFM61E6qISMG Zobacz cenę »

Zmywarka Amica DFM61E6qISMG to doskonały wybór, jeśli najważniejsze kryterium stanowi dla nas pojemność urządzenia. Pomieści ona bowiem 12 kompletów naczyń, co stanowi najlepszy wynik w naszym zestawieniu.

Umieszczanie większej ilości naczyń w zmywarce nie stanowi problemu nie tylko dzięki wspomnianej dużej pojemności. Jest to również zasługa licznych, składanych elementów w koszach, możliwości regulacji ich wysokości czy specjalnej półki na kubki. Co istotne, zmywarka Amica 60 cm może pracować już przy połowie załadunku. Przy niewielkiej ilości brudnych naczyń, pozwala to na znaczne zaoszczędzenie wody oraz energii. Nie oznacza to, że mamy obawiać się rachunków przy częstym korzystaniu z urządzenia Amica. Zmywarka może poszczycić się klasą energetyczną A++ oraz zużyciem ok. 11 l wody na cykl.

Dokładny pobór zależy od wybranego przez nas programu mycia, a jest ich aż 6. Poza standardowymi programami, które umożliwią perfekcyjne mycie zarówno delikatnych naczyń, jak i tych z zaschniętymi zabrudzeniami, do dyspozycji mamy 30-minutowy tryb, jeśli szybko potrzebujemy czystych naczyń. Warto dodać, że każdy z nich możemy uruchomić z opóźnieniem nawet do 24h.

Duży nacisk położono także w kwestii różnego rodzaju zabezpieczeń. Mianowicie zmywarka wolnostojąca Amica dysponuje systemem WashRestart, AntiFlood czy też ChildLock. Pierwszy z nich polega na automatycznym wznowieniu pracy urządzenia w przypadku przerwania jej na skutek braku prądu. AntiFlood to zaś elektroniczne zabezpieczenia chroniące przed zalaniem mieszkania. Ostatni z nich, czyli ChildLock, jak sama nazwa wskazuje, to możliwość zablokowania przycisków na panelu sterowania w celu zabezpieczenia przed przypadkową zmianą ustawień przez dzieci.

Można zatem się zacząć zastanawiać, czy produkt Amica ma jakieś wady. Dla niektórych może być nią emitowany przez zmywarkę hałas na poziomie 49 dB. Jednak biorąc pod uwagę pozostałe atuty tego modelu, można na ten drobny mankament przymknąć oko.

Zalety
Program szybkiego mycia, naczynie umyte już w 30 minut
Składane elementy kosza na sztućce
Duża pojemność - 12 kompletów
Funkcja opóźnienia startu aż do 24 godzin
Klasa energetyczna A++
6 programów
Blokada przycisków
Wady
Dość głośna - poziom hałasu 49 dB