Aktualizacja: Grudzień 2022

Biurka z regulacją wysokości pozwalają na zmianę pozycji w trakcie pracy, co przyczynia się do zmniejszenia bólu pleców, ale też wpływa na poprawę produktywności. Dlatego coraz więcej osób spędzających dużo czasu przed komputerem decyduje się na biurka stojące. Elektryczne podnoszone, stojąco-siedzące, a może interesuje Was manualna regulacja wysokości? W poniższym zestawieniu przedstawimy propozycje o zróżnicowanych funkcjonalnościach na każdą kieszeń.

Nakładka na biurko
Biurko Bonvivo
Bonvivo

Rozwiń

Klasyczne biurko z regulacją
Spacetronik SPE-O112WW Moris
Spacetronik SPE-O112WW

Rozwiń

W sam raz do małych przestrzeni
Maclean MC-835
Maclean MC-835

Rozwiń

Po przejrzeniu wielu biurek przystosowanych do pracy na stojąco, zapoznaniu się z opiniami i zweryfikowaniu zgodności parametrów z naszymi wytycznymi wybraliśmy 5 modeli. W zestawieniu na 1 miejscu znajduje się klasyczne biurko z elektrycznym podnośnikiem — Spacetronik SPE-O112WW, z dużą przestrzenią roboczą. Kolejny model to MacLean MC-835, który świetnie sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach, zaskakuje ergonomią (ale o tym w późniejszej części). Kolejny model to nieco tańsze rozwiązanie jest to alternatywa dla biurka, a mowa tu o Bonvivo, dzięki niemu nie musimy pozbywać się starego stołu, aby móc pracować na stojąco. W zestawieniu znajduje się również sam stelaż Ergosolid SR21, po to, aby można byłoby samemu dopasować blat pod swoje preferencje. Jeżeli kolorystyka 1 modelu nam by nie odpowiadała, z pomocą przychodzi Pro Ergo Alfa, ma zbliżone parametry,  jednak dostępny jest w innych wariantach kolorystycznych. Sprawdź, jakie są wady i zalety poszczególnych modeli.

Ranking biurek stojących 2021:

  1. Spacetronik SPE-O112WW Moris
  2. Maclean MC-835
  3. Biurko Bonvivo
  4. Ergosolid SR21
  5. Pro Ergo Alfa

1. Spacetronik SPE-O112WW Moris

Spacetronik SPE-O112WW Moris
Marka Spacetronik doskonale wie, że praca na stojąco gwarantuje lepsze samopoczucie oraz koncentrację, dlatego w ich ofercie znajdziemy biurko stojąco-siedzące SPE-O112WW Moris. Ułatwi nam ono szybką zmianę pozycji bez konieczności przerywania swoich obowiązków.

JAKOŚĆ

CENA

Choć na pierwszy rzut oka cena za to biurko regulowane może wydawać się wysoka, to warto przyjrzeć się bliżej jego funkcjonalnościom. Jednym z największych atutów tego modelu jest system jednosilnikowy Spacetronik Ergoline. To właśnie dzięki niemu nie jest to klasyczny stół, a biurko z elektryczną regulacją wysokości.

Dwustopniowa konstrukcja kolumny odpowiada za płynne i wygodne przejścia, ale co najważniejsze za stabilną oraz szybką regulację. Przejście z pozycji siedzącej do stojącej, dzięki Spacetronik SPE-O112WW zajmuje mniej niż 10 sekund. Jest to zasługa maksymalnej prędkości regulacji na poziomie 25 mm/s. Cały proces przebiega niezwykle cicho, gdyż hałas nie przekracza 50 dB, a więc częste zmiany pozycji nie będą przeszkadzać w pracy także osobom przebywającym z nami w pokoju.

Zmiana wysokości biurka jest niezwykle prosta. Wystarczy skorzystać z panelu zamontowanego pod biurkiem. Składa się on z dwóch przycisków z narysowanymi strzałkami góra i dół, więc jego obsługa nie będzie problematyczna. Umieszczono je w taki sposób, by użytkownik nie musiał się schylać w celu zmiany pozycji. Pozostaje więc tylko pytanie, jaką wysokość posiada Spacetronik. Dostępne jest z regulacją wysokości w zakresie 73 – 123 cm, więc dopasujemy biurko precyzyjnie do pracy zarówno na stojąco jak siedząco.

Pod hasłem funkcjonalność w tym przypadku kryje się także ilość oferowanej przestrzeni użytkowej, gdyż blat ma rozmiary 120 x 60 x 2 cm. Dołączając do tego nośność 50 kg, możemy umieścić na biurku nie tylko laptopa czy monitor, ale też głośniki czy nawet komputer. Gruba, proszkowana powłoka sprawi, że na blacie nie będą widoczne żadne ewentualne zarysowania, a także plamy i woda.

Jeśli wybierzemy ten model do użytku domowego, to na pewno docenimy szybki i łatwy montaż, który zajmie maksymalnie 5 minut. Zakupując go do przestrzeni biurowych, niewątpliwy atut stanowi duża ilość miejsca pod nogami oraz możliwość zmieszczenia pod blatem kontenera biurowego.

Podsumowując, niezależnie od tego, jakie ma być docelowe umiejscowienie biurka Spacetronik SPE-O112WW Moris, jego możliwości docenią nawet najbardziej wymagający klienci.

Zalety
Blat o dużych rozmiarach 120 x 60 x 2 cm
Maksymalna nośność 50 kg
Szybka, cicha i płynna regulacja
Dużo miejsca pod biurkiem, zmieści się nawet kontener biurowy
Gruba i trwała proszkowana powłoka jest odporna na zarysowania, wodę i plamy
Regulacja wysokości w zakresie 73-123 cm
Przyciski góra/dół pozwalają na łatwe dostosowanie idealnej wysokości blatu
Biurko proste do montażu, złożymy je w 5 minut
Dostępny w kilku kolorach
Wady
Dość wysoka cena

2. Maclean MC-835

Maclean MC-835
Podnoszone biurko Maclean MC-835 mimo swoich pozornie niewielkich rozmiarów, ma wiele do zaoferowania – od zapamiętywania ustawień po funkcję timera. Przekonajmy się, jakie atuty skrywa ten model.

JAKOŚĆ

CENA

W pierwszej kolejności wzrok przykuwają wymiary biurka. Dokładniej jest to 80 x 40 cm w przypadku blatu, a szuflady na klawiaturę 79,3 x 30 cm. Nie zajmie on zatem wiele miejsca, a pozwoli wyodrębnić osobną przestrzeń do pracy. Spokojnie zmieszczą się na nim urządzenia tj. laptop czy monitor. Trzeba jedynie pamiętać, że waga tych sprzętów nie może przekroczyć 37 kg. Warto również przed zakupem wziąć pod uwagę wielkość naszego monitora. Jeśli będzie on zbyt duży, to z powodu niewielkiego odstępu pomiędzy półkami biurka, w pozycji siedzącej możemy nie zachować odpowiedniej odległości od ekranu.

Ten model to biurko podnoszone elektrycznie w zakresie od 72 cm do 122 cm. Wystarczy skorzystać z wygodnego panelu sterowania, aby dostosować wysokość blatu do swoich potrzeb. Gdyby w trakcie opuszczania lub podnoszenia biurka wystąpiła jakaś przeszkoda, zostanie uruchomiony system unikania kolizji (ACS) i zatrzyma podnośnik.

O Maclean MC-835 śmiało możemy powiedzieć, że to biurko ergonomiczne. Jest w stanie nie tylko zapamiętać do 3 pozycji wysokości, ale też za pomocą jednego kliknięcia umożliwia przejście od jednej do drugiej zapisanej pozycji. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić wiele czasu. Jeśli jednak obowiązki pochłoną nas do tego stopnia, że zapomnimy o regularnej zmianie pozycji, to timer nam o tym przypomni.

Powiedzenie mała wielka rzecz idealnie opisuje ten stolik do pracy na stojąco. Niewielkie wymiary biurka w tym przypadku małych powierzchni pomieszczeń są jego jednym z największych atutów. Nie ujmują one funkcjonalności stolika, a wręcz przeciwnie. Dzięki czemu mimo dość wysokiej ceny, model ten może pochwalić się licznymi, pozytywnymi opiniami użytkowników.

Zalety
Płynna elektryczna regulowana wysokość 72 – 122 cm
Można zapisać do 3 pozycji, aby jednym kliknięciem przejść do zapamiętanych ustawień
Timer przypominający o zmianie pozycji w celu zminimalizowania obciążeń kręgosłupa
Antypoślizgowe nóżki
Ergonomiczne biurko zajmujące niewiele miejsca, w sam raz do kawalerek
Wady
Dość wysoka cena
Może być za mały przy dużych monitorach (27 cali i więcej)

3. Biurko Bonvivo

Biurko Bonvivo
W sytuacji, gdy nie mamy miejsca na postawienie nowego stolika lub dysponujemy ograniczonym budżetem, doskonałym rozwiązaniem będzie nakładka na biurko do pracy stojącej z ręczną regulacją wysokości. Z modelem Bonvivo zyskujemy więcej przestrzeni do pracy bez większego wysiłku.

JAKOŚĆ

CENA

Biurka stojąco-siedzące czy to w biurze, czy w domu wymagają od nas wygospodarowania powierzchni w celu ustawienia nowego mebla. W niedużych mieszkaniach wyznaczenie takiego miejsca może być nie lada wyzwaniem. Rozwiązaniem może być nakładka na biurko stojące Bonvivo, którą wystarczy postawić na stole, by móc z niej swobodnie korzystać.

Zajmie ona sporo miejsca na biurku, gdyż składa się z dwóch półek: dolny blat o wymiarach 94,5 x 30 cm oraz górny 95 x 40 cm. Jednak dzięki temu zyskujemy jednocześnie więcej obszaru do pracy i ustawienia niezbędnych sprzętów tj. laptop czy monitor. Trzeba jedynie mieć na uwadze, że tego rodzaju biurko stojące (nakładka) udźwignie maksymalnie 15 kg.

Nie można pominąć jednej z najistotniejszych kwestii, czyli wysokości, jaką można uzyskać przy wykorzystaniu nakładki. To ergonomiczne biurko regulowane jest w zakresie od 11,5 cm do 50,5 cm. Ustawianie wysokości jest bezstopniowe, zatem możemy regulować nakładkę w dowolnym wyżej wskazanym zakresie. Co najważniejsze, nie potrzeba praktycznie żadnego wysiłku, aby wyregulować nakładkę do pożądanego poziomu, dzięki mechanizmowi podnoszenia wspomaganemu sprężyną gazową.

Aby użytkowanie biurka Bonvivo było jeszcze łatwiejsze, ale i przyjemniejsze producent wyposażył je w silikonowe, antypoślizgowe podkładki, których zadaniem jest ochrona powierzchni roboczej przed zadrapaniami oraz zarysowaniami. Dodatkowo nakładka została wyprofilowana w taki sposób, że oferuje dedykowane miejsce na tablet oraz telefon.

Regulowana nakładka to dokonała alternatywa dla biurek stojących. Uzyskanie zbliżonych możliwości o wiele mniejszym kosztem stanowi główny atut tego typu rozwiązań.

Zalety
Wymiary: górny blat 95×40 cm, dolny blat 94,5×30 cm
Antypoślizgowe silikonowe podkładki chronią przed zadrapaniem i porysowaniem
Niska cena
Regulacja od 11,5 cm do 50,5 cm
Wyprofilowane miejsca do tabletu i smartfonu
Można je stosować na każdym meblu
Wady
Do stosowania tylko na biurkach
Maksymalna waga to tylko 15 kg

4. Ergosolid SR21

Ergosolid SR21
Kolejna propozycja została stworzona z myślą o osobach, które cenią sobie nieszablonowe rozwiązania. Stelaże do biurek regulowane elektrycznie pozwalają zachować wszystkie funkcjonalności oferowane przez biurka stojące, a jednocześnie pozostawiają dowolność pod kątem wizualnego zaprojektowania stolika.

JAKOŚĆ

CENA

Przede wszystkim należy rozpocząć od ceny za Ergosolid SR21. Jest ona dość wysoka, a należy pamiętać, że obejmuje ona wyłącznie stelaż pod biurko elektryczne – blat musimy zamówić we własnym zakresie. Jednak taka opcja jest właśnie dla wielu użytkowników największym atutem. Możliwość dobrania kształtu i koloru blatu umożliwia spersonalizowanie ostatecznego wyglądu biurka, pozwalając dostosować go do naszych upodobań oraz panującego w domu lub biurze wystroju.

Maksymalne obciążenie w tym przypadku jest uzależnione właśnie od rodzaju blatu, na jaki się zdecydujemy (materiału z jakiego go wykonano, wagi itp.). Łącznie z blatem stelaż elektryczny do biurka może udźwignąć 125 kg. Zatem spokojnie możemy wybrać ciężki blat i nadal będziemy mogli umieścić na biurku dużą ilość sprzętu.

Elektryczny stelaż biurkowy od Ergosolid posiada regulację zarówno wysokości (58 – 123 cm), jak i szerokości (110 – 190 cm). Na zamontowanym wyświetlaczu widzimy aktualnie ustawione parametry. Jeśli chcemy podwyższyć albo obniżyć biurko, trzeba jedynie wcisnąć odpowiedni przycisk, znajdujący się na panelu umieszczonym pod blatem. Zajmuje to kilka sekund, dzięki dwusilnikowemu systemowi, który gwarantuje imponującą prędkość podnoszenia na poziomie 38 mm/s. Stanowi to najlepszy wynik w naszym zestawieniu.

Z innych funkcjonalności oferowanych przez stelaż do biurka elektrycznego warto wymienić sygnalizator przypominający o zmianie pozycji oraz możliwość zapamiętania trzech wybranych ustawień wysokości. Dzięki tym funkcjom oszczędzamy czas na odpowiednie dostosowywanie wysokości za każdym razem, a więc nie musimy odrywać się co chwilę od pracy.

Jeśli wygląd biurka jest dla nas równie ważny, jak jego funkcjonalność, to najlepszym wyborem będzie zakup stelaża. Łączy on w sobie cichą i efektywną pracę z estetycznym oraz wyróżniającym się designem.

Zalety
Prędkość podnoszenia 38mm/s – najszybciej w zestawieniu
Maksymalne obciążenie stelaża 125 kg
Regulacja wysokości jest umieszczona pod blatem
Dwusilnikowy system umożliwia bardziej stabilną i szybszą regulację
Stelaż daje możliwość montażu blatu w dowolnym kolorze i kształcie
Głośność silników poniżej 55dB
Posiada sygnalizator przypominający o zmianie pozycji pracy
Panel sterowania z możliwością zapamiętania 3 pozycji
Wyświetlacz wskazujący wysokość
Duży zakres regulacji wysokości 58-123 cm
Wady
Dość wysoka cena, która obejmuje sam stelaż, a blat trzeba kupić oddzielnie