Aktualizacja: Styczeń 2023

Mając na uwadze bezpieczeństwo danych osobowych, nie tylko w każdym biurze, ale i w każdym gospodarstwie domowym, powinna znaleźć się dobra niszczarka do dokumentów. Ranking został stworzony z myślą o osobach, które planują zakup takiego urządzenia. Jaka niszczarka do domu będzie odpowiednia? Czy w biurze sprawdzi się taka sama niszczarka do papieru? Ranking i poradnik zawiera wszystkie informacje, które pozwolą dokonać trafnego wyboru. Należy bowiem wiedzieć, że w segmencie urządzeń biurowych, jednymi z najszybciej rozwijających się grup produktów są właśnie niszczarki biurowe. Ranking pomoże w poznaniu ich złożonej specyfikacji.

Najtańsza Alternatywa
Najtańsza niszczarka Fellowes 8C
Fellowes 8C

Rozwiń

Nasz Wybór
Rexel Auto+ 60
Rexel Auto+ 60

Rozwiń

Kup tutaj!
Produkt Premium
Niszczarka klasy premium Argo Kobra +1 CC4 ES
Argo Kobra +1 CC4 ES

Rozwiń

 


Najlepsze niszczarki do papieru – Ranking niszczarek do dokumentów 2020

Wybraliśmy dla Was 3 najbardziej pożądane modele niszczarek, jednak pamiętajcie o tym, że w całym artykule znajdziecie również dwie inne alternatywy, które również warto obejrzeć! 

  1. Fellowes 8C
  2. Argo Kobra +1 CC4 ES
  3. HSM Shredstar X10
  4. Poradnik wyboru niszczarki

1. Fellowes 8C – najtańsza alternatywa

Najtańsza niszczarka Fellowes 8C
Niszczarka do papieru Fellowes charakteryzuje się niewielkim rozmiarem. Jest wykorzystywana przede wszystkim wówczas, gdy natężenie pracy nie jest wysokie, jej kompaktowość wynagradza jednak tę niedogodność. Zwykle wybiera się ją jako sprzęt do użytku domowego, choć sprawdzi się również w niewielkim biurze.

JAKOŚĆ

CENA

Tym, co sprawia, że niszczarka dokumentów Fellowes spotyka się z tak życzliwym przyjęciem, wydaje się być, przede wszystkim, bezpieczeństwo tego rozwiązania. Specjalna blokada sprawia, że nie można jej uruchomić przez przypadek, mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniem wyjątkowo prostym w obsłudze. Automatyczny start-stop i funkcja cofania sprawiają, że Fellowes niszczarka może być obsługiwana w sposób intuicyjny, przydaje się przy tym również rozwiązaniem, dzięki któremu opróżnianie kosza nie wymaga szczególnego wysiłku.

Gdy mamy do czynienia z rozwiązaniami tak niewielkich rozmiarów, pewnym wyzwaniem może być sam proces niszczenia dokumentów. Niszczarka Fellowes po raz kolejny jednak pozytywnie zaskakuje pozwalając nam nie tylko pozbyć się papieru i kart kredytowych, ale i dokumentów ze zszywkami i niewielkimi spinaczami. Jednocześnie jest to produkt nie tylko bardzo lekki, ale i przystępny cenowo. Niszczarka do dokumentów Fellowes zdaje się być wolna od wad, nie udało jej się jednak obronić przed jednym niedociągnięciem. Jest dość głośna, trudno więc liczyć na to, że proces niszczenia dokumentów wykonamy tak, aby nie zwracać na siebie uwagi. Praca z tym sprzętem może też wymagać od nas zarezerwowania sobie sporej ilości czasu, niszczarka pozbywa się bowiem zaledwie ośmiu kartek na raz.

Niszczarka dokumentów z blokadą Safety Lock Fellowes M-8C

Niszczarka Fellowes 8C to najczęściej wybierana niszczarka do dokumentów wśród użytkowników

Zalety
blokada safety lock
intuicyjna obsługa
cięcie na ścinki o wymiarach 4×35 mm zapewnia zwiększony poziom bezpieczeństwa
wygodne i łatwe opróżnianie kosza
poziom zabezpieczeń niszczonego papieru P-4, a kart kredytowych T-4
niszczy dokumenty ze zszywkami, małymi spinaczami oraz karty kredytowe
jedno z najtańszych urządzeń w naszym zestawieniu
Wady
najgłośniejsza niszczarka z naszego zestawienia
najmniej wydajna niszczarka w naszym rankingu

Kup na Allegro

 

2. Argo Kobra +1 CC4 ES – profesjonalny produkt z półki premium

Profesjonalna niszczarka Argo Kobra 1 CC4 ES
Dokumenty zawierające poufne informacje, powinny być niszczone w sposób, uniemożliwiający ich późniejsze odtworzenie. Argo Kobra +1 CC4 ES to niszczarka, która bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli, a dzięki sporej wydajności, bez problemu zaspokoi potrzeby średnich biur i urzędów.

JAKOŚĆ

CENA

Niepodważalną zaletą opisywanego modelu jest jego wytrzymałość. Niszczarka Kobra została wyposażona w silnik, który bez trudu zniesie trudy nawet 24-godzinnej pracy. Producent zapewnia, że nawet nieprzerwany proces niszczenia nie skutkuje przegrzaniem. Należy to odnotować jako spory plus, efektywność jest bowiem niezwykle istotna w przypadku tego typu urządzeń. Kobra CC4 potrafi ciąć dokumenty na skrawki o wymiarach 3,5×40 mm, dzięki czemu urządzenie pozostaje zgodne z normą DIN (66399). Daje to pewność, że wszelkie wrażliwe dokumenty są niszczone w sposób bezpieczny. Efektywności pracy sprzyja nie tylko mocny i wydajny silnik, ale także szczelina wejściowa, legitymująca się szerokością 230 mm. Jednorazowo, Argo Kobra +1 CC4 ES może zniszczyć do 14 kartek i bez najmniejszej trudności poradzi sobie z plikami papieru, łączonymi zszywką lub spinaczem biurowym.

Urządzenie zostało wyposażone w szereg zautomatyzowanych zabezpieczeń. Dzięki funkcji autoreverse, niszczarka wykrywa moment zacięcia papieru i automatycznie cofa niszczony dokument. Gdy dojdzie do zaklinowania papieru lub gdy kosz na ścinki zostanie odłączony, model Kobra +1 CC4 ES samoczynnie odetnie zasilanie, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo. Na uwagę zasługuje fakt, że silnik urządzenia jest nie tylko wydajny, ale i cichy. W trakcie pracy, niszczarka generuje hałas na poziomie 52-58 dB. Producent zatroszczył się też o funkcję oszczędzającą energie – w trybie czuwania, Kobra nie pobiera prądu. Kosz na ścinki legitymuje się pojemnością 35 litrów, co stanowi najwyższą wartość w naszym rankingu. Omawiany model został wyprodukowany w Europie, więc nie należy obawiać się o jakość. Potwierdza to 3-letnia gwarancja producenta i dożywotnia gwarancja na noże tnące. Niestety, opisywana niszczarka nie należy do tanich. Cena na poziomie +/- 1200 zł czyni ją najdroższą w zestawieniu. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku, przekłada się to na jakość niszczarki.

Zalety
szczelina wejściowa o szerokości 230 mm i możliwość cięcia dokumentów na ścinki o wymiarach 3,5×40 mm
efektywna i skuteczna
pełna automatyzacja i bezpieczeństwo
cicha i energooszczędna
ekologiczna
gwarancja solidności i jakości
Wady
najdroższe urządzenie w naszym zestawieniu

Kup na Allegro

3. HSM Shredstar X10

Niszczarka HSM Shredstar X10 została stworzona do pracy w warunkach biurowych, ale doskonale sprawdzi się też w domu. Uniwersalność opisywanego urządzenia sprawia, że doskonale nadaje się ono do ochrony poufnych danych, których nośnikiem nie jest wyłącznie papier.

JAKOŚĆ

CENA

Model Shredstar X10 został wyposażony w dwa mechanizmy tnące. Pierwszy z nich przeznaczony jest do niszczenia papieru oraz kart debetowych kredytowych, z kolei drugi dedykowany jest dla płyt CD. Co bardzo istotne, producent wyposażył niszczarkę w funkcję wycofywania papieru, co pozwala uniknąć zacięć, skutkujących koniecznością ręcznego usuwania kartek z mechanizmu tnącego. Jak wiadomo, jest to dość żmudne i kłopotliwe, zatem w tym miejscu opisywany model zasłużył na spory plus. Urządzenie uruchamia się automatycznie, w momencie, gdy fotokomórka wykryje papier w szczelinie. Działa to sprawnie i precyzyjnie. Bardzo przydatnym udogodnieniem jest wyświetlacz, wykonany w technologii LED. Na ekranie pojawiają się wszystkie informacje na temat aktualnego stanu niszczarki: o przeciążeniu, przegrzaniu czy o przepełnieniu pojemnika na ścinki.

Sam pojemnik został wyposażony w praktyczny wizjer, umożliwiający podgląd stanu napełnienia. Nie zabrakło też praktycznej przegrody, służącej segregacji odpadów. Niszczarka HSM pracuje cicho, a ostrza bez problemu radzą sobie ze spinaczami biurowymi i zszywkami. Sporą zaletą są też kompaktowe wymiary oraz niska masa modelu Shredstar X10 (345x445x245 mm, 6 kg). Minusem urządzenia jest natomiast jego wydajność. Jednorazowo, użytkownik może zniszczyć do 10 kartek w formacie A4, o gramaturze do 80 g/m2. W tej kategorii, HSM Shredstar X10 zajmuje, w naszym rankingu, drugie miejsce od końca. Sprawia to, że opisywany model nie jest idealnym wyborem dla użytkowników, którzy oczekują przede wszystkim szybkości działania. Kolejną wadą produktu od Shredstar X10 jest standard niszczenia kart kredytowych DIN3. T-2 z całą pewnością nie można określić mianem dobrego rezultatu, tym bardziej, że wiele tańszych urządzeń osiąga w tej dziedzinie lepsze rezultaty.

Zalety
funkcja automatycznego wycofania
oddzielny mechanizm tnący płyty cd
wyświetlacz led
fotokomórka, która automatycznie uruchamia i wyłącza urządzenie
wskaźnik poziomu napełnienia kosza
możliwość niszczenia dokumentów wraz z zszywkami i małymi spinaczami, a także niszczenia kart kredytowych
Wady
standard niszczenia kart kredytowych din3 to t-2
możliwość jednorazowego cięcia kartek maksymalnie w ilości 10 kartek A4 o gramaturze do 80g/m2

Kup na Allegro