Aktualizacja: Luty 2024

Rozwój technologii sprawił, że wizyty w punktach ksero to już pieśń przeszłości. Najlepsza drukarka wielofunkcyjna, poza opcją drukowania, umożliwia też skanowanie i szybkie kopiowanie dokumentów, a dzięki kompaktowym rozmiarom, nie zajmuje wiele miejsca. Rozbudowana oferta sprawia jednak, że wybór odpowiedniego wariantu nie jest łatwy. Ranking urządzeń wielofunkcyjnych obejmuje wyłącznie modele cieszące się dobrymi opiniami użytkowników. Jakie urządzenie wielofunkcyjne do domu? Czym powinno cechować się urządzenie wielofunkcyjne? Ranking drukarek ze skanerem odpowiada na każde z tych pytań.


Najlepsze drukarki - Ranking urządzeń wielofunkcyjnych 2021

W rankingu wyszczególniliśmy 3 urządzenia, które naszym zdaniem spełnią oczekiwania każdego użytkownika, zarówno domowego i osoby prowadzącej firmę. Jednak ranking urządzeń wielofunkcyjnych składa się jeszcze z 2 dodatkowych produktów, które mogą służyć jako alternatywa dla urządzenia premium oraz głównego wyboru. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi pozycjami w zestawieniu:

  1. Brother DCP-J105
  2. HP DeskJet Ink Advantage 5075
  3. Epson Expression Home XP-245
  4. Canon Pixma MG 5750
  5. Samsung Xpress SL-M2070W
  6. Poradnik wyboru urządzenia wielofunkcyjnego

1. HP DeskJet Ink Advantage 5075 - najtańsza alternatywa

Najtańsza alternatywa HP DeskJet Ink Advantage 5075
Urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink Advantage 5075 to używający atramentowej technologii druku sprzęt, z podajnikiem mieszczącym 100 arkuszy i odbiornikiem na 25 arkuszy. Drukowanie bezprzewodowe i interfejs USB czynią z tego modelu naprawdę nowoczesne urządzenie. O jakich zaletach i jakich wadach należy wiedzieć przed zakupem?

JAKOŚĆ

CENA

Drukarka HP DeskJet pracuje bardzo szybko - także dzięki automatycznej funkcji obracania papieru, gdy użytkownik wybierze druk dwustronny. Zapewnia to większą wygodę drukowania, ale i oszczędność papieru. Kolejne zalety to specjalna aplikacja HP Smart, która umożliwia drukowanie oraz skanowanie do albo z urządzeń mobilnych. Drukarka HP WiFi łączy się z nimi w taki bezprzewodowy sposób, a konfiguracja połączeń z innymi urządzeniami w domu jest naprawdę prosta i szybka. Każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. Drukarka HP Advantage zapewnia też żywe kolory wydruku i zadowalającą ostrość. Umożliwiają to wszystko oryginalne tusze HP, jakie są stosowane w prezentowanym urządzeniu wielofunkcyjnym.

Drukarka ze skanerem HP wyróżnia się licznymi zaletami, jednak potencjalni nabywcy powinni zdawać sobie sprawę także i z wad, jakie posiada ten model. Jest to sprzęt stosunkowo głośny, co na pewno wiele osób będzie irytować - i rozpraszać w czasie pracy. Drukarka HP z WiFi posiada też niestety najniższą rozdzielczość drukowania w czerni, spośród wszystkich urządzeń wielofunkcyjnych z naszego zestawienia. To tylko 1200×1200 dpi (tyle samo w przypadku rozdzielczości skanowania, a przy rozdzielczości kopiowania jeszcze mniej). Kolejny minus to też niska wydajność oryginalnego tuszu. W efekcie ta HP drukarka kolorowa pozwala na rzeczywisty druk około 300 stron - i już trzeba wymienić tusz!

Zalety
Automatyczny druk dwustronny
Aplikacja HP Smart
Oryginalne tusze HP
Prosta i szybka konfiguracja połączeń WIFI z innymi urządzeniami
Wady
Niska wydajność oryginalnych tuszów
Głośna praca
Najniższa rozdzielczość drukowania w czerni

 

2. Epson Expression Home XP-245

Urządzenie Epson Expression Home XP-245
Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem Epson Expression Home XP-245 to świetny sprzęt, który posiada możliwość drukowania, kopiowania i skanowania. Urządzenie posługuje się atramentową technologią druku, jego podajnik papieru mieści 50 arkuszy, a drukowanie bezprzewodowe czyni z niego naprawdę praktyczny, nowoczesny produkt. Jakie jeszcze drukarka Epson posiada zalety? A jakie są jej wady?

JAKOŚĆ

CENA

Sprzęt od marki Epson - urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe Expression Home XP-245 - to niezwykle przydatny model, wyróżniający się bardzo dobrą jakością wydruku. Wszystko dzięki wysokiej rozdzielczości drukowania tak w czerni, jak i w kolorze (5760 × 1440 dpi). Bardzo dobra jest też rozdzielczość skanowania (2400 × 1200 dpi). Kolejna zaleta to wysoka dostępność zamienników tuszów. Dzięki temu nie zawsze trzeba sięgać po oryginalny, drogi produkt. Usługa Epson Connect zapewnia też niezwykłą możliwość drukowania nawet wówczas, gdy właściciel urządzenia znajduje się poza domem. Można wysłać plik bezpośrednio do drukarki przy pomocy poczty e-mail. Z kolei aplikacja Creative Print umożliwia drukowanie zdjęć z portalu społecznościowego Facebook, jak również tworzenie własnych kartek okolicznościowych. Skaner Epson naprawdę posiada wiele różnych funkcji!

Drukarka Espon WiFi, mimo że wygodna w użytkowaniu, nie posiada automatycznej funkcji odwracania papieru przy wybraniu druku dwustronnego. Trzeba odwracać kartkę ręcznie, a w takim wypadku łatwo o zagapienie się, a przede wszystkim o rozproszenie w pracy. Niestety, Epson drukarka atramentowa ma też najniższą prędkość drukowania w czerni i w kolorze, biorąc pod uwagę wszystkie inne urządzenia wielofunkcyjne, jakie znalazły się w naszym zestawieniu.

Zalety
Rozdzielczość drukowania w czerni i kolorze na poziomie 5760 dpi
Usługa Epson Connect
Wysoka dostępność zamienników tuszów
Wady
Najniższa prędkość drukowania w czerni i kolorze spośród zestawienia
Brak automatycznego druku dwustronnego

 

3. Canon Pixma MG 5750 - nasz wybór

 

Urządzenie wielofunkcyjne Canon Pixma MG 5750 posługuje się atramentową technologią druku, jego podajnik papieru mieści 100 arkuszy, a druk dwustronny możliwy jest automatycznie - nie trzeba ręcznie odwracać kartek. Warto także wspomnieć o drukowaniu bezprzewodowym WiFi i bardzo dobrej szybkości druku czarnego oraz kolorowego. Co jeszcze warto wiedzieć o zaletach i wadach tego modelu?

JAKOŚĆ

CENA

Drukarka Canon Pixma MG5750 potrafi również skanować i kopiować - jest to bowiem poręczne urządzenie wielofunkcyjne, które warto mieć w każdym biurze. Sprzęt posiada najwyższą prędkość drukowania w kolorze, jeśli porównamy go z innymi urządzeniami z naszego zestawienia. To aż 9 stron na minutę. Do tego dochodzi wysoka jakość wydruku na papierze fotograficznym, wspomniany już, automatyczny druk dwustronny, zapewniający wygodę i oszczędność papieru oraz możliwość drukowania z urządzeń mobilnych. Ta ostatnia funkcja to zasługa aplikacji Canon Print. Canon drukarka MG 5750 posiada też oddzielne atramenty w 5 kolorach. Dzięki temu, jeśli jedna barwa się wyczerpie, wystarczy ją dokupić, by móc dalej drukować. To spora zaleta!

Drukarka Canon WiFi pracuje dosyć głośno. Może więc przeszkadzać w trakcie pracy i rozpraszać przy wykonywaniu innych zadań. Dla wielu osób będzie to irytujące. Minusem tego modelu jest również wysoka cena oryginalnych tuszów, które przecież trzeba co jakiś czas wymieniać. Na szczęście druk dwustronny pozwala poczynić pewne oszczędności, jeśli chodzi o zużycie papieru.

Zalety
Aplikacja Canon PRINT
Automatyczny druk dwustronny
Wysoka jakość wydruku zdjęć na papierze fotograficznym
Najwyższa prędkość drukowania w kolorze spośród zestawienia
Wady
Głośna praca
Wysoka cena

 

4. Samsung Xpress SL-M2070W

SAMSUNG XPRESS SL-M2070W
Drukarka laserowa wielofunkcyjna Samsung Xpress SL-M2070W to posługujący się laserową technologią druku sprzęt, którego podajnik mieści aż 150 arkuszy papieru, a odbiornik papieru 100 arkuszy. Drukarka umożliwia drukowanie bezprzewodowe WiFi / NFC. Posiada zresztą naprawdę mnóstwo zalet, choć można w niej znaleźć także pewne wady. Jakie są plusy i minusy jej używania?

JAKOŚĆ

CENA

Samsung urządzenie wielofunkcyjne laserowe posiada możliwość drukowania dokumentów z urządzeń mobilnych oraz skanowania ich bezpośrednio do nich. Użyta w urządzeniu technologia NFC pozwala także na drukowanie zbliżeniowe. Wystarczy jedynie zbliżyć smartfon czy tablet do drukarki. Drukarka laserowa Samsung WiFi posiada też podajnik o największym rozmiarze. Podobnie jest z odbiornikiem papieru. Nie trzeba się w związku z tym martwić koniecznością częstego dodawania papieru lub kontrolowania procesu wydruku. Duża pojemność zapewnia spokój na długi czas. Sam fakt drukowania laserowego jest wielką zaletą. Wydruki laserowe są bowiem szybkie, wyraźne, a strony odporne na czynniki atmosferyczne i nie muszą schnąć. Nawet w obliczu wilgoci nie trzeba się martwić, że coś się rozmaże. Możemy też swobodnie dotykać wydruku palcami. W dodatku drukarka Samsung laserowa M2070W pozwala na szybki wydruk w czerni - prędkość to aż 20 stron na minutę. To najlepszy wynik, biorąc pod uwagę inne urządzenia z naszego zestawienia. Plusem jest także wysoka dostępność zamienników tonerów - i to w dobrych cenach.

Samsung drukarka laserowa posiada niestety również pewne wady. Nie umożliwia drukowania w kolorze, co w tej chwili jest raczej rzadkością - w zasadzie niemal wszystkie urządzenia wielofunkcyjne posiadają taką możliwość. Do tego dochodzi najniższa rozdzielczość druku (jedynie 1200 × 1200 dpi), co oznacza, że jakość wydrukowanych stron jest dobra, ale na pewno nie jest rewelacyjna.

Zalety
Technologia NFC
Możliwość drukowania i skanowania bezpośrednio do urządzeń mobilnych
Największa szybkość druku w czerni
Wysoka dostępność zamienników tonerów
Największy rozmiar podajnika i odbiornika papieru
Druk laserowy zapewnia wysoką odporność wydruków na czynniki atmosferyczne
Wady
Brak drukowania w kolorze
Najniższa rozdzielczość druku