Aktualizacja: Styczeń 2023

Łapka na muchy to najprostszy sposób na pozbycie się owadów, które w okresie letnim licznie odwiedzają nasze domy, mieszkania i ogrody. W poniższym rankingu zostały zebrane najpopularniejsze i najlepiej oceniane łapki na muchy. W zestawieniu znalazły się zarówno nowoczesne modele elektryczne, jak i standardowe łapki w formie packi, taśmy i worka, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Najtańsza alternatywa
Packa na muchy Bros
Packa na muchy Bros

Rozwiń

Nasz wybór
Elektryczna packa Mosqito
Elektryczna packa Mosqito

Rozwiń

Wybór premium
Elektryczna packa Heckermann
Elektryczna packa Heckermann

Rozwiń

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje elektryczna packa na muchy Mosqito. Produkt jest dostępny w bardzo przystępnej cenie i cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje nasz wybór premium, czyli elektryczna packa na muchy Heckermann, natomiast na trzecim miejscu znalazł się najtańszy produkt w naszym zestawieniu, czyli tradycyjna packa na muchy Bros.

Poza wyżej wymienionymi modelami w zestawieniu znalazło się również pięć innych produktów od marek Bros, Malatec i Tiross.

Spis treści:

Ranking łapek na muchy elektrycznych i tradycyjnych

1. Elektryczna packa Mosqito

Elektryczna packa Mosqito
Elektryczna packa Mosqito to skuteczny przyrząd, służący do zwalczania much, komarów, os i pająków. Packa została wyposażona w wydajny akumulator, który zapewnia dłuższą pracę urządzenia, zapobiegając przy tym konieczności częstej wymiany baterii. Łapka jest bardzo łatwa w użyciu, a jej uruchamianie odbywa się przy pomocy wygodnego przełącznika, znajdującego się na wygodnej, antypoślizgowej rączce.

JAKOŚĆ

CENA

Nowoczesny produkt marki Mosqito to prosty i skuteczny sposób na pozbycie się much, komarów i innych latających owadów, które w okresie letnim coraz liczniej odwiedzają nasze domy, mieszkania i ogrody. Packa może okazać się przydatna zarówno do codziennego użytku, jak i w czasie wakacyjnych wyjazdów pod namiot, nad jezioro lub na działkę, gdzie ilość latających insektów jest z reguły znacznie wyższa niż w warunkach domowych.

Urządzenie zostało wyposażone w funkcjonalny sygnalizator LED, który informuje nas o uruchomieniu lub wyłączeniu funkcji paralizatora. Rozwiązanie to pozwala nam określić, czy w danym momencie przyrząd wytwarza delikatne impulsy elektryczne i czy możemy przyłożyć powierzchnię packi do znajdującego się w pobliżu owada. Warto dodać, że impulsy emitowane przez urządzenie są w pełni bezpieczne dla ludzi, a jednocześnie są w stanie skutecznie unieszkodliwić większość latających po domu insektów.

Elektryczna packa na muchy Mosqito o długości 51 cm to skuteczny przyrząd, wyposażony w solidną, 3-warstwową siatkę o średnicy 21 cm. Przez powierzchnię wbudowanej siatki przepływają delikatne impulsy elektryczne, które są w stanie skutecznie unieszkodliwić większość owadów. Packa Mosqito jest łatwa w użyciu i posiada bardzo sprawny system ładowania akumulatora. Średni czas ładowania wtyczki sieciowej urządzenia wynosi od 8 do 12 godzin.

Zalety
Skuteczne działanie
Antypoślizgowa rączka
Przystępna cena
Wbudowany sygnalizator LED
Wady
Brak

2. Elektryczna packa Heckermann

Elektryczna packa Heckermann
Elektryczna łapka na owady marki Heckermann to skuteczny sposób na pozbycie się much, komarów, os, pająków i innych insektów, które w okresie wakacyjnym licznie odwiedzają nasze mieszkania, balkony i tarasy. Produkt został wyposażony w praktyczną stację dokującą, która zamienia packę w funkcjonalną lampę owadobójczą. Urządzenie jest łatwe w użyciu i cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Nowoczesne urządzenie marki Heckermann to produkt 2w1. W zależności od indywidualnych potrzeb w danym momencie, można używać go jako mobilnej łapki lub jako stacjonarnej lampy owadobójczej. Produkt wyróżnia się lekką i poręczną konstrukcją, dzięki czemu jest bardzo wygodny w użyciu, a dzięki zastosowaniu specjalnej technologii wabiącej owady jest również bardzo skuteczny.

Elektryczna łapka Heckermann może stanowić świetny wybór dla osób, które nie mają w domach moskitiery, stanowiącej barierę ochronną przed różnorodnymi, latającymi owadami. Urządzenie emituje delikatne światło LED oraz ciche dźwięki o bardzo niskiej częstotliwości, które w naturalny sposób przyciągają do siebie wszelkie insekty, a następnie rażą je prądem, nie pozostawiając przy tym nieestetycznych i trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Produkt marki Heckermann posiada wydajną baterię o pojemności 1200 mAh, która umożliwia użytkowanie urządzenia przez wiele godzin bez konieczności częstego ładowania. Packa nie wydziela żadnych toksycznych i trujących substancji chemicznych, dzięki czemu jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych. Praca urządzenia jest wręcz bezgłośna, dlatego można uruchamiać je również w nocy, bez obaw o jakość snu.

Zalety
Łatwa w obsłudze
Wygodna w użyciu
Długi przewód
Krótki czas ładowania
Wady
Brak

3. Packa na muchy Bros

Packa na muchy Bros
Tradycyjna packa na muchy marki Bros to najtańszy produkt spośród wszystkich łapek na muchy, które zostały uwzględnione w naszym rankingu. Packa jest poręczna, lekka i bardzo wygodna w użyciu, a dzięki obecności długiej rączki z łatwością dociera do ciasnych i trudno dostępnych miejsc. Packa nie zawiera w składzie żadnych środków chemicznych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych.

JAKOŚĆ

CENA

Uniwersalna packa Bros została wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu cechuje się optymalną elastycznością i odpornością na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Produkt jest przeznaczony zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Packa może być wykorzystywana do zwalczania much, komarów, os, pająków i wielu innych owadów.

W przeciwieństwie do popularnych obecnie modeli elektrycznych, tradycyjne packi na muchy nie wymagają ładowania i podłączania do prądu, dzięki czemu nadają się do użytku w różnych warunkach. Uniwersalne, plastikowe łapki nie wydzielają żadnych nieprzyjemnych zapachów i nie zawierają w składzie szkodliwych substancji chemicznych, więc są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych.

Plastikowa packa na muchy Bros to uniwersalny wybór dla osób, u których w okresie letnim pojawiają się pojedyncze muchy, komary i ćmy. Produkt nie jest tak skuteczny jak jego elektryczne odpowiedniki, natomiast jest znacznie lżejszy i tańszy, dzięki czemu stanowi bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Packa jest dostępna w różnych kolorach, a dzięki temu, że posiada dość dużą rączkę, to z łatwością dociera do wyższych i trudniej dostępnych powierzchni.

Zalety
Lekka
Poręczna
Niska cena
Wygodna w użyciu
Wady
Brak

4. Lep na muchy Bros

Lep na muchy Bros
Tradycyjny lep na muchy marki Bros to prosty sposób na skuteczną walkę z muchami, muszkami owocówkami i innymi owadami, które w okresie letnim bardzo licznie odwiedzają nasze domy i mieszkania. Produkt jest dostępny w formie estetycznego lepu z kolorowym nadrukiem, dzięki czemu z łatwością dopasuje się do większości nowocześnie urządzonych wnętrz. Produkt może być stosowany w miejscach, do których dostęp mają dzieci i zwierzęta domowe.

JAKOŚĆ

CENA

Uniwersalny lep na muchy Bros nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierząt domowych, dlatego może być stosowany w widocznych miejscach, takich jak okno i parapet, kafelki czy szafki kuchenne. W opakowaniu produktu znajdują się cztery pojedyncze lepy, które są dostępne w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do wystroju danego pomieszczenia.

Lep na muchy marki Bros szybko i skutecznie wyłapuje muchy, muszki owocówki i inne latające owady, które w okresie letnim pojawiają się licznie w naszych domach i mieszkaniach. Dzięki niewielkiej powierzchni klejącej, pułapka zajmuje mało miejsca i nadaje się do użytku w widocznych miejscach, w których z przyczyn estetycznych nie chcemy używać tradycyjnych, jednokolorowych lepów na muchy.

Produkt marki Bros to wydajny i skuteczny środek, przeznaczony do użytku domowego. Na powierzchni pułapki znajduje się silny środek klejący, który zachowuje świeżość przez wiele miesięcy, dzięki czemu zakupiony produkt może służyć nam przez cały sezon wakacyjny. Produkt jest bezpieczny dla żywności, więc może być stosowany w miejscach, w których przechowujemy owoce, warzywa, kasze i inne produkty żywnościowe.

Zalety
Łatwy w użyciu
Przystępna cena
Różne wzory do wyboru
Skuteczny przez wiele miesięcy
Wady
Brak

5. Elektryczna lampa Malatec

Elektryczna lampa Malatec
Nowoczesna lampa elektryczna marki Malatec to skuteczne urządzenie, przeznaczone do wabienia i likwidowania much, komarów, os i innych insektów, które w okresie wakacyjnym pojawiają się w naszym domach i mieszkaniach. W zestawie oprócz lampy znajduje się również funkcjonalny stojak, na którym można umieścić urządzenie i postawić w dowolnym miejscu, bez konieczności trzymania lampy w dłoniach.

JAKOŚĆ

CENA

Przy zakupie lampy elektrycznej Malatec otrzymujemy również praktyczny wieszak, który można przykleić do ściany za pomocą standardowej, dwustronnej taśmy klejącej. Urządzenie posiada wbudowany sygnalizator LED, który informuje nas o uruchomieniu lampy. Gdy urządzenie jest włączone, sygnalizator świeci na czerwono, a gdy lampa jest podłączona do ładowania, to światełko LED świeci w kolorze niebieskim.

Elektryczna lampa Malatec nie zawiera w składzie żadnych szkodliwych środków chemicznych, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa należy unikać dotykania siatki, gdy urządzenie jest włączone, ponieważ grozi to porażeniem delikatnymi impulsami elektrycznymi, które nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia, ale mogą okazać się nieprzyjemne lub wręcz bolesne w dotyku.

Lampa Malatec jest ładowana za pomocą uniwersalnego kabla USB, który można podłączyć do laptopa, powerbanku lub ładowarki. Urządzenie jest ciche, dzięki czemu może być uruchomione przez całą noc, nie zakłócając przy tym naszego snu i odpoczynku. Lampa powinna być umieszczona w widocznej, otwartej przestrzeni, a najlepiej w miejscu, które jest szczególnie narażone na nasiloną obecność i aktywność owadów.

Zalety
Łatwa w użyciu
Podstawka i wieszak w zestawie
Skuteczne działanie
Owadobójcza
Wady
Brak

6. Taśma na muchy Bros

Taśma na muchy Bros
Uniwersalny lep na muchy w formie elastycznej taśmy to doskonały wybór do domu i mieszkania. Produkt jest bardzo łatwy w użyciu i zajmuje niewielką ilość przestrzeni, dzięki czemu można umieścić go w dowolnym, widocznym miejscu. Taśma jest pokryta silną, niewysychającą warstwą klejącą, która zwabia do siebie owady, a następnie uniemożliwia im samodzielną ucieczkę.

JAKOŚĆ

CENA

Tradycyjny lep na muchy Bros to skuteczny i wydajny środek w walce z muchami, osami, szerszeniami, ćmami i innymi latającymi insektami. W przeciwieństwie do niektórych, standardowych lepów na muchy, działanie produktu marki Bros jest natychmiastowe, dlatego stanowi on świetny wybór dla osób planujących wyjazdy wakacyjne na działkę, nad jezioro lub na kemping.

Działanie taśmy Bros jest bardzo proste. Produkt wydziela delikatne substancje zapachowe, które działają wabiąco i przyciągająco na latające insekty. Po dotknięciu powierzchni lepu, owady są do niej przyklejane i unieruchamiane, dzięki czemu nie mają możliwości ucieczki. W zestawie znajduje się 10 pojedynczych taśm, które nadają się do użytku w pomieszczeniach o różnych temperaturach i różnej wilgotności.

Uniwersalna taśma na muchy Bros to tani i skuteczny sposób na pozbycie się owadów, które latem bardzo licznie odwiedzają nasze domy i mieszkania. Łapka nadaje się do umieszczenia w widocznych miejscach, natomiast ze względu na to, że zawiera w składzie substancje biobójcze, powinna być przyklejana na powierzchniach, do których nie mają dostępu dzieci i zwierzęta domowe.

Zalety
Niska cena
Niewysychający klej
Natychmiastowe działanie
10 taśm w zestawie
Wady
Brak

7. Elektryczna packa Tiross

Elektryczna packa Tiross
Elektryczna packa owadobójcza marki Tiross to uniwersalne urządzenie, przeznaczone do zwalczania różnorodnych, latających insektów, takich jak muchy, komary, osy, ćmy, muszki owocówki i szerszenie. Konstrukcja łapki jest lekka, poręczna i bardzo wygodna w użyciu, a sam produkt cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami wśród zadowolonych użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Zdecydowaną zaletą elektrycznej packi na muchy jest to, że w przeciwieństwie do standardowych, plastikowych łapek nie pozostawia ona nieestetycznych i trudnych do usunięcia zabrudzeń na ścianach i meblach. Takie rozwiązanie stanowi znaczne ułatwienie w życiu codziennym i zmniejsza szkody wynikające z obecności owadów w domu lub mieszkaniu.

Urządzenie marki Tiross zostało wyposażone w funkcjonalny akumulator, który jest przeznaczony do wielokrotnego ładowania. Średni czas ładowania packi wynosi 4 godziny, co w zestawieniu z innymi tego typu urządzeniami stanowi bardzo dobry wynik. Produkt jest uruchamiany za pomocą wbudowanego przełącznika, znajdującego się w górnej części rączki.

Elektryczna packa Tiross posiada funkcjonalny sygnalizator LED, który informuje nas o uruchomieniu lub wyłączeniu funkcji paralizatora. Obecność diody ułatwia zarządzanie pracą urządzenia i pozwala nam zachować szczególną ostrożność wobec impulsów elektrycznych, które przepływają przez metalową, 3-warstwową siatkę o szerokości 22 cm. Długość całej packi wynosi 57 cm.

Zalety
Wygodna w użyciu
Lekka konstrukcja
Wbudowany sygnalizator LED
Funkcja latarki
Wady
Brak

8. Worek na muchy Bros

Worek na muchy Bros
Worek na muchy Bros to wydajny produkt, wyróżniający się niezwykle wysoką skutecznością w stopniowym wabieniu i odławianiu wielu różnych gatunków much na otwartych terenach. Pułapka jest łatwa w użyciu i bardzo pojemna, dzięki czemu w ciągu kilku miesięcy jest w stanie wyłapać nawet kilkadziesiąt tysięcy much, jednocześnie przyczyniając się do zmniejszenia populacji insektów na danym obszarze.

JAKOŚĆ

CENA

Pułapka na muchy Bros w formie pojemnego worka to prosty i sprawdzony sposób na ograniczenie ilości latających insektów w ogrodzie, na działce lub nad jeziorem. Zmniejszenie populacji owadów na danym terenie może przyczynić się również do ograniczenia przenoszonych przez muchy wirusów, stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt domowych i gospodarskich.

Worek na muchy Bros nie zawiera w składzie szkodliwych substancji chemicznych, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska i stanowi bezpieczną alternatywę dla produktów zawierających w składzie toksyczne, biobójcze substancje. Szacowany czas działania pułapki wynosi około kilku miesięcy, a pełna skuteczność produktu uzyskiwana jest już po dwóch dniach od otwarcia i zawieszenia worka.

Uniwersalny worek na muchy marki Bros to świetny wybór dla osób poszukujących skutecznego środka do ogrodu, na działkę lub pole namiotowe. Produkt jest bardzo łatwy w użyciu i wymaga jedynie dolewania niewielkiej ilości wody co tydzień. Substancje zawarte w worku są naturalne i bezpieczne dla środowiska. Produkt może być wykorzystywany jako skuteczna pułapka na muchy oraz jako środek kontrolujący obecność i aktywność much na wybranym, otwartym terenie.

Zalety
Naturalny skład
Przyjazny dla środowiska
Pojemny
Wydajny
Wady
Brak

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej łapki na muchy może stanowić spore wyzwanie dla osób, które nigdy wcześniej nie kupowały tego typu produktów. Aby ułatwić wybór najlepszej pułapki na owady stworzyliśmy powyższy ranking, w którym zebrane zostały najpopularniejsze i najlepiej oceniane produkty służące do zwalczania much oraz innych latających insektów, które w okresie wakacyjnym licznie odwiedzają nasze domy i mieszkania. W zestawieniu znalazły się najlepsze modele tradycyjne i elektryczne, więc każdy powinien znaleźć wśród nich produkt dostosowany do własnych potrzeb.