Aktualizacja: Sierpień 2024

Jeśli chcemy mieć pod kontrolą ciśnienie opon, dobrym rozwiązaniem będzie kompresor samochodowy. Ranking, który Wam przygotowaliśmy, składa się z jednych z najlepszych i najchętniej wybieranych urządzeń na rynku. Przedstawimy wszystkie ich zalety i wady, co mamy nadzieję, ułatwi Wam podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Bezprzewodowy kompresor Baseus Energy Source Zasilanie Wbudowany akumulator Moc Brak danych Maksymalne ciśnienie 3,5 bar Manometr Cyfrowy Wydajność Brak danych Automatyczna regulacja ciśnienia Tak Rozwiń
Jeśli chcemy mieć pod kontrolą ciśnienie opon, dobrym rozwiązaniem będzie kompresor samochodowy. Ranking, który Wam przygotowaliśmy, składa się z jednych z najlepszych i najchętniej wybieranych urządzeń na rynku. Przedstawimy wszystkie ich zalety i wady, co mamy nadzieję, ułatwi Wam podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej.

Ranking kompresorów samochodowych 230v 12v otwiera Black&Decker BDCINF18N, jest to najlepszy produkt w zestawieniu. Ma najwyższą wydajność przepływu powietrza, funkcję automatycznego regulowania ciśnienia oraz wiele innych udogodnień. Nieco tańszym, ale równie wydajnym kompresorem jest Parkside PKZ 180, w zestawie ma aż 9 końcówek i dysz, dodatkowo wyposażony jest w wygodny pistolet z manometrem. Na wyróżnienie również zasłużył innowacyjny kompresor Baseus Energy Source dlaczego? Ma wbudowany akumulator, dzięki temu mamy pełną mobilność, która nie jest ograniczona długością kabla. W naszym zestawieniu również uwzględniliśmy model na niższy budżet, Carmotion 58031, jest to podstawowe urządzenie z manometrem. Ma nieco niższą wydajność, jednak też sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, dodatkowo jego cena jest najniższa w całym rankingu. Ostatnim kompresorem na liście jest Yato YT-73462, to mocne urządzenie za niewielką cenę, minusem jest zasilanie bezpośrednie do akumulatora. Zestawienie kompresorów samochodowych:

  1. Black&Decker BDCINF18N
  2. Baseus Energy Source
  3. Sprężarka Parkside PKZ 180
  4. Carmotion 58031
  5. Yato YT-73462

1. Black&Decker BDCINF18N

Black&Decker BDCINF18N
Wśród urządzeń, którym warto przyjrzeć się bliżej, znajduje się kompresor samochodowy 230 V 12 V Black&Decker. Ranking uwzględnił ten model z myślą o osobach, które cenią sobie łatwość obsługi. Stąd też sprężarka wyposażona jest m.in. w opcję automatycznego nadmuchiwania.

JAKOŚĆ

CENA

W pierwszej kolejności należałoby jednak rozpocząć od wartości podstawowych parametrów, jakie oferuje Black Decker. Kompresor posiada maksymalne ciśnienie na poziomie aż 11 bar, choć trzeba podkreślić, że do wyboru mamy 3 jednostki: bar, PSI, kPa. Wydajność przepływu powietrza oscyluje na poziomie 400 l/min. To sprawia, że jest to najwydajniejsze urządzenie w zestawieniu. Jedną z największych zalet tej sprężarki jest możliwość ustawienia automatycznego nadmuchiwania. Wystarczy określić pożądane ciśnienie, a urządzenie po jego osiągnięciu wyłączy się automatycznie. Możemy kontrolować aktualny stan ciśnienia na cyfrowym manometrze. Gwarantuje on lepszą czytelność niż klasyczne wersje, szczególnie w nocy z uwagi na to, że jest on podświetlany. Black Decker kompresor możemy zasilać sieciowo, akumulatorem samochodowym lub przemysłowym (12V/230V/18V). W zależności od wybranej opcji w zestawie znajdują się dwa kable o długości 0,5 m (dla sieci 230 V) oraz 3,1 m (dla sieci 12 V), zatem napompujemy wszystkie opony bez konieczności przeciągania kabla przez każde drzwi. Co więcej, sprężarkę dzięki 3 reduktorom, możemy wykorzystać także do nadmuchiwania sprzętu wodnego i zabawek. Biorąc pod uwagę wszystkie atuty modelu, nie dziwi nieco wyższa cena, jaką musimy za niego zapłacić. Warto jednak zainwestować w ten kompresor, jeśli zależy nam na dobrym i niezawodnym sprzęcie.

Zalety
Maksymalne ciśnienie to aż 11 barów
Duża wydajność na poziomie 400 l/min
Automatyczne pompowanie
Czytelny cyfrowy wyświetlacz
Końcówki w zestawie do różnych zastosowań
3 jednostki ciśnienia do wyboru (bar, PSI, kPa)
Długo kabel zasilający od gniazdka samochodowego
Wady
Najdroższy w zestawieniu

2. Baseus Energy Source

Baseus Energy Source
Poszukując sprężarki do zadań specjalnych, należy wziąć pod uwagę propozycję od firmy Baseus. Kompresor Energy Source dzięki wbudowanemu akumulatorowi możemy użytkować również w awaryjnych sytuacjach, bez dostępu do zasilania.

JAKOŚĆ

CENA

Ranking wyróżnił sprężarkę Baseus, która sprawdzi się w każdych, nawet tych najmniej przewidzianych warunkach. Jest to zasługa jej niezwykle bogatego wyposażenia. Jak wspomnieliśmy, Energy Source to bezprzewodowy kompresor z 2400 mAh akumulatorem. Możemy więc korzystać z niego bez konieczności podłączania do źródła prądu. Należy jedynie pamiętać o wcześniejszym naładowaniu urządzenia, co zajmuje około 4-5 godzin. Dużym atutem pompki jest automatyczne dopompowywanie opon, ale też innych przedmiotów tj. piłki czy materace. Możliwe jest to dzięki dołączonym specjalnym końcówkom do zestawu. Co więcej, kompresor doskonale spisze się również w nocy. Posiada bowiem cyfrowy manometr, który znacznie poprawia czytelność. Gdyby jednak ktoś potrzebował dodatkowego źródła światła, to z boku umieszczona została latarka. Maksymalne ciśnienie kompresora wynosi 3,5 bar (do wyboru także jednostki PSI i kPa), co jest najniższym wynikiem w zestawieniu. Na stronie producenta nie znajdziemy informacji dotyczących wydajności urządzenia, aczkolwiek użytkownicy zaznaczają, że napompowanie jednej opony trwa około 2 minut, co dla niektórych może stanowić dość długi czas. Tę małą niedogodność wynagradza inne cecha modelu Baseus. Pompka waży jedynie 630 g, co pozwala nam mieć ją zawsze pod ręką. Dlatego Energy Source możemy śmiało polecić, jako sprzęt do domowego użytku, a także do przewożenia w bagażniku auta.

Zalety
Bezprzewodowy kompresor, pełna mobilność
Automatyczne pompowanie do podanego ciśnienia
Cyfrowy manometr
Wbudowana latarka
3 jednostki ciśnienia bar, kPa, psi
Wady
Wysoka cena
Dość długi czas pompowania

3. Sprężarka Parkside PKZ 180

Sprężarka Parkside PKZ 180
Na pierwszy rzut oka mini kompresor Lidl może wydawać się niepozorny. Jednak w środku kryje się moc sięgająca aż 1100 W oraz wydajność na poziomie 110 l/min, co daje bardzo dobry wynik w zestawieniu.

JAKOŚĆ

CENA

Takie połączenie mocy oraz wydajności sprawia, że regulacja ciśnienia jest nie tylko bardzo szybka, ale przede wszystkim bezproblemowa.  Dla jeszcze większej wygody użytkownika do zestawu został dołączony długi, zwijany przewód, oraz pistolet ciśnieniowy z manometrem wskazówkowym. Parametry te mają wpływ na wagę sprzętu, stąd też kompresor Parkside jest stosunkowo ciężki. Jego waga wynosi bowiem ponad 5 kg. Sprawdzi się on mimo to doskonale do pompowania opon samochodowych oraz innych przedmiotów tj. opony rowerowe bądź piłki. Wszechstronne zastosowanie sprężarki jest możliwe dzięki maksymalnemu ciśnieniu 8 bar, a także z uwagi na dołączony 9-częściowy zestaw złączek oraz dysz. Nic więc dziwnego, że kompresor samochodowy 12 V Lidl cieszy się bardzo dobrymi opiniami użytkowników. Ceniony jest on bowiem za rozbudowaną zawartość zestawu, jak również za niezawodność w codziennej eksploatacji.

Zalety
Kompresor o wszechstronnym zastosowaniu, w zestawie pistolet i 9 elementów (złączki, dysze)
Moc sięga aż 1100W, a wydajność oscyluje się na poziomie 180 l/min
Wygodny uchwyt do przenoszenia
Długi przewód pompujący
Wady
Ciężki, waży ponad 5 kg

4. Carmotion 58031

Carmotion 58031
Nasz ranking kompresorów samochodowych nie zapomniał o osobach dysponujących ograniczonym budżetem, dlatego wśród polecanych produktów nie mogło zabraknąć Carmotion 58031.

JAKOŚĆ

CENA

Ten kompresor samochodowy 230 V 12 V wypada całkiem dobrze, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny. Mianowicie oferuje on moc na poziomie 90 W i 17000 obrotów na minutę, co przekłada się bezpośrednio na wydajność urządzenia - 20 l/min. Nie stanowi to fenomenalnego wyniku, jednak do sporadycznego, domowego użytku parametry te będą w zupełności wystarczające. Należy natomiast liczyć się z dość głośną pracą sprężarki Carmotion. Kompresor możemy wykorzystać do wyrównania ciśnienia w oponach samochodowych, ale także do pompowania piłek czy materacy, dzięki dołączonym do zestawu 4 końcówkom. Zwłaszcza że model ten może poszczycić się ciśnieniem maksymalnym na poziomie 7 barów. Kontrolować je można za pomocą wskazówkowego manometra. Jeśli poszukujemy klasycznego kompresora w dobrej cenie, to warto rozważyć zakup modelu 58031 od Carmotion.

Zalety
Najniższa cena w całym zestawieniu
4 końcówki w zestawie do różnych zastosowań
Maksymalne ciśnienie to aż 7 barów
Zasilany zarówno sieciowo, jak i akumulatorem samochodowym
Wady
Dość głośny

5. Yato YT-73462

Yato YT-73462
Czas na nieco mocniejszy egzemplarz, czyli kompresor samochodowy Yato YT-73462. Możemy go podłączyć zarówno do gniazdka zapalniczki, jak i bezpośrednio do akumulatora, co pozwala nam na pompowanie z większą mocą.

JAKOŚĆ

CENA

Kompresor Yato 12 V oferuje moc na poziomie 250 W, co przekłada się na wydajność sięgającą aż 60 l/min. Taki wynik umożliwia skrócenie czasu niezbędnego do napompowania przedmiotu do zadowalającej wielkości. Ponadto dzięki maksymalnemu ciśnieniu na poziomie 10 bar, możemy nadmuchać opony, piłki czy zabawki – wystarczy jedynie użyć odpowiedniej końcówki. Choć w zestawie znajduje się 3-metrowy przewód, to należy mieć na uwadze, że kabel zasilający pozwala jedynie na bezpośrednie ładowanie od akumulatora samochodowego ze względu na podłączenie na klamry. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest wbudowana latarka, która będzie pomocna, jeśli musimy napompować opony po zmroku. Nie można przejść więc obojętnie obok oferty marki Yato. Kompresor samochodowy YT-73462 to dobra jakość w atrakcyjnej cenie, więc warto wziąć ten model pod uwagę podczas zakupu sprężarki.

Zalety
Maksymalnie ciśnienie sięga aż 10 barów
Niska cena
Wbudowana latarka
Końcówki do różnych zastosowań
3 metrowy kabel
Wady
Zasilanie jedynie przez podpięcie klamr bezpośrednio do akumulatora

Tabela porównawcza kompresorów samochodowych

Sprawdź najważniejsze parametry kompresorów z naszego zestawienia. Porównaj moc i maksymalny przepływ powietrza, to te wskaźniki decydują, jak szybko napompujesz oponę czy piłkę. Zwróć uwagę na zasilanie, aby wiedzieć, czy kompresor nada się do Twoich warunków. Jeżeli chodzi o cyfrowy manometr, jest czytelniejszy, to z pewnością jest czytelniejszy, a automatyczna regulacja powoduje, że model jest wygodny w użyciu. [table id=251 responsive=collapse /]


Poradnik zakupowy kompresora samochodowego

Regularne kontrolowanie i pompowanie opon w aucie, należą to jednych z najistotniejszych czynności eksploatacyjnych. Pomaga to zapobiec szybszemu zużyciu kół czy też pogorszeniu warunków jazdy. Nie musimy jednak stać w kolejkach na stacji, aby prawidłowo o ten aspekt zadbać. Wystarczy jedynie przenośny kompresor samochodowy, który możemy mieć zawsze pod ręką w bagażniku. Zapraszamy do lektury naszego poradnika, z którego dowiecie się, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu sprężarki.Spis treści:

1. Czy kompresor do kół samochodowych to dobry wybór?

Choć kompresory samochodowe dostępne są na stacji paliw, to warto, aby każdy kierowca zaopatrzył się w takie urządzenie. Na stacji często bywają one bowiem nieczynne lub uszkodzone. Pompka samochodowa na zapalniczkę pozwoli nam szybko i co najważniejsze w dowolnym miejscu, dopompować opony. Oczywiście sprężarki samochodowe można wykorzystać również do pompowania piłek czy opon rowerowych, co czyni je poniekąd sprzętem wielofunkcyjnym. Ciśnienie powietrza możemy precyzyjnie kontrolować poprzez manometr lub wyświetlacz cyfrowy.

2. Moc, prędkość obrotowa i przepływ powietrza, czyli jakimi parametrami powinien cechować się dobry kompresor samochodowy?

Wybierając kompresor samochodowy 230 V, powinniśmy kierować się przede wszystkim jego mocą, prędkością obrotową oraz maksymalnym przepływem powietrza, który wyraża się w l/min. Nie ma tutaj elementu mniej czy bardziej ważnego, ponieważ każdy z nich jest ze sobą bezpośrednio powiązany. Standardowo im wyższe są wartości powyższych parametrów, tym lepiej. Szczególnie w przypadku mocy (W), ponieważ gwarantuje ona szybką regulację ciśnienia. Jednak jak wspomnieliśmy, musi być ona skorelowana z wysoką prędkością obrotową oraz maksymalnym przepływem powietrza. Wynika to z faktu, że pompka do kół samochodowych o mocy np. powyżej 100 W oraz wydajnością przepływu poniżej 20 l/min, będzie pobierała dużo prądu i jednocześnie wydłuży czas niezbędny na napompowanie przedmiotu do zadawalającej wielkości. Spowoduje to wzrost rachunków za prąd lub konieczność pompowania na wyłączonym silniku, aby nie rozładować akumulatora, jeśli podłączymy pod zapalniczkę.

3. Jaki kompresor samochodowy wybrać - olejowy czy bezolejowy?

Zarówno kompresor do pompowania kół 230 V olejowy, jak i bezolejowy ma taką samą zasadę działania. Różnica między nimi polega wyłącznie na tym, że w modelach olejowych tłok jest smarowany olejem, a w bezolejowym nie. Stąd też pompka samochodowa 12 V bezolejowa musi być zbudowana z materiałów o małym współczynniku tarcia, które podczas pracy nie wymagają smarowania. Olejowy kompresor do opon samochodowych wyróżnia się wysoką wydajnością. W praktyce oznacza to, że możemy stosować go w sposób ciągły, w tym także do profesjonalnych prac. Dzięki zastosowaniu oleju tłok jest zdecydowanie trwalszy, więc poradzi sobie nawet przy wymagających czynnościach. Ponadto urządzenie posiada zbiornik o dużej pojemności, zatem nie będzie konieczności robienia częstych przerw w pracy. Oczywiście kompresory samochodowe 12 V bezolejowe również mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest brak zanieczyszczenia olejem. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy sprężarka jest wykorzystywana w urządzeniach dentystycznych, spożywczych czy farmaceutycznych. Zastosowanie wersji bezolejowej to także cichsza praca oraz kompaktowe wymiary, które przekładają się na lżejszą wagę sprzętu. Natomiast wiąże się to niestety jednocześnie z nieco mniejszą wydajnością w porównaniu do kompresorów olejowych, a tym samym nie zaleca się ich do pracy ciągłej. Oba z nich mogą służyć nam jako kompresor samochodowy 230V, jednak biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, do auta zdecydowanie polecamy zakup bezolejowej sprężarki. Taki typ kompresora z łatwością będziemy mogli przewozić w samochodzie oraz jest wyposażony w gniazdko do zapalniczki.

4. Sprężarka samochodowa do kół i jej maksymalne ciśnienie

Jak wspomnieliśmy, każdy kompresor samochodowy pod zapalniczkę wyposażony jest w manometr lub wyświetlacz cyfrowy, który umożliwia kontrolowanie aktualnego ciśnienia. Ze względu na to, że zazwyczaj opony wymagają pompowania z dokładnością do 1/10 warto, aby sprężarka powietrza 12 V oferowała dokładność wyników na poziomie 0,1 bara.

5. Jakie powinno być maksymalne ciśnienie?

Jeśli chcemy, by sprężarka samochodowa 12 V służyła nam również do pompowania innych obiektów niż koła, to najlepszym wyborem będą modele, których maksymalne ciśnienie wynosi minimum 5 bar. Niektórzy producenci wyrażają tę wartość w PSI, czyli funtach na cal kwadratowych, gdzie 1 bar to 14,5 PSI. W przypadku takiej jednostki pompka samochodowa do zapalniczki powinna oferować od 72,5 PSI.

6. Wybieramy długość kabla zasilającego

Chcąc przeciągnąć bez większego problemu kompresor do zapalniczki w aucie, kabel zasilający powinien mieć minimum 2 metry długości. Na pewno poprawi to komfort użytkowania urządzenia. Również warto zwrócić uwagę na długość węża do pompowania. Zbyt krótki spowoduje, że trzeba będzie obrócić koło tak, aby wentyl był, jak najbliżej kompresora. Opony zazwyczaj nie są umieszczone równo, więc przy krótkim przewodzie będziemy musieli przy każdej oponie zmienić położenie auta. Dlatego warto, aby przewód pompujący miał przynajmniej 50 cm.

7. Czy mały kompresor samochodowy to dobre rozwiązanie?

Kompresory do użytku stacjonarnego, a więc chociażby te spotykane na stacjach, cechują się raczej dość sporymi gabarytami. Na wypadek konieczności zmiany lub dopompowania koła w trasie czy domu, warto mieć w bagażniku mini kompresor samochodowy. Stąd też pompka samochodowa na zapalniczkę powinna mieć raczej stosunkowo niewielkie rozmiary, aby móc mieć ją zawsze pod ręką.

8. Jakie akcesoria dodatkowe może posiadać pompka samochodowa pod zapalniczkę?

Zakupując kompresor do pompowania kół samochodowych, warto sprawdzić, czy możemy rozszerzyć nieco jego funkcjonalność. Mianowicie niektóre modele sprawdzą się także do pompowania opon rowerowych, materacy, piłek czy innych dmuchanych zabawek. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w specjalne końcówki pasujące do różnych wentyli. Często zdarza się, że kupując kompresor 12 V samochodowy, otrzymujemy je od razu w zestawie. Drugą przydatną funkcją, z którą możemy się spotkać, jest latarka. Oświetli ona dobrze całą oponę lub wentyl innego przedmiotu, pozwalając zachować obie ręce wolne, co ułatwi pompowanie po zmroku, gdyby zaszła taka konieczność. Przeważnie pompka do opon samochodowych posiada wbudowaną latarkę z boku urządzenia.

Podsumowanie. Jaki kompresor do samochodu 12 V wybrać?

Do samodzielnej kontroli ciśnienia w oponach najlepiej zaopatrzyć się w elektryczny kompresor samochodowy olejowy. Jego wydajność sprawdzi się zarówno w przypadku sporadycznego użytku, jak i przy profesjonalnych czynnościach. Ponadto warto wybierać modele o większej mocy, dzięki której szybko uporamy się z napompowaniem opon, a jednocześnie niewielkich, aby bez problemu przewozić sprzęt w bagażniku.