Aktualizacja: Maj 2024

Zakup kosiarki nie jest kwestią prostą, ponieważ w sklepach dostępnych jest wiele różnych modeli. W dodatku istnieją różne typy kosiarek, przy czym największą popularnością cieszą się nadal te spalinowe. Powoli jednak odchodzi się od podobnych, głośnych i emitujących zanieczyszczenia urządzeń, zastępując je sprzętami elektrycznymi. Podobnie jest w tym wypadku – coraz więcej osób postanawia kupić właśnie kosiarkę elektryczną do swojego ogrodu. By ułatwić wszystkim decyzję, jaką kosiarkę wybrać, stworzyliśmy specjalny ranking kosiarek elektrycznych! Można w nim znaleźć informacje jak wybrać kosiarkę oraz jakie zalety i wady posiadają popularne współcześnie modele! Jaka moc kosiarki elektrycznej będzie najlepsza? Czym się kierować, chcąc znaleźć najlepszy model?

 

 

Najlepsze kosiarki elektryczne – porównanie

Jaka kosiarka elektryczna jest w tej chwili najlepsza? Czym się powinna charakteryzować dobra kosiarka elektryczna? – w przestrzeni internetowej można znaleźć mnóstwo takich zapytań. Coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem kosiarek innych niż spalinowe. Wersje elektryczne nie wydzielają spalin i pracują cicho, chociaż oczywiście trzeba umożliwić im dostęp do źródła zasilania. W naszym zestawieniu znalazło się 5 fantastycznych modeli kosiarek elektrycznych. To następujące modele: Nac Le18-40-Pb-S, Makita Elm3711, Bosch Arm 37 Ergo-Flex, Stiga Collector 39 E oraz Hecht 1803. Jaki model czym się wyróżnia?

 

 

Jaką kosiarkę elektryczną kupić i dlaczego?

Najlepsza kosiarka elektryczna to taka, która pozwala kosić trawnik szerokimi pasami, co zmniejsza czas skoszenia całości terenu. To również sprzęt, który posiada możliwość regulacji wysokości cięcia, a także posiada dość pojemny zbiornik. Tym samym nie trzeba co chwilę odrywać się od pracy, żeby go opróżniać. Najlepsza szerokość robocza występuje w modelu Hecht 1803. Sprzęt ten pozwala na koszenie trawnika pasami o szerokości 46 cm. Jeśli chodzi o wysokość cięcia, najmniejsze zróżnicowanie dotyczy modelu Makita Elm3711 (20-55 mm). Największy zakres posiada model Nac Le18-40-Pb-S (25-77 mm) oraz Bosch Arm 37 Ergo-Flex (20-70 mm). Największą pojemność kosza posiada Hecht 1803 (60 litrów), a najmniejszą Makita Elm3711 (tylko 35 litrów). Warto jednak wiedzieć, że Hecht 1803 jest najcięższą kosiarką elektryczną z naszego zestawienia. Waży aż 26,4 kg, co utrudnia swobodne manewrowanie nią. Najlżejszy jest w naszym rankingu model Nac Le18-40-Pb-S, który waży tylko 10 kg.

 

 

Kosiarka elektryczna – jaka moc najlepsza?

Kosiarka elektryczna, by być nazwana dobrą, musi posiadać odpowiednio dużą moc. To od niej zależy skuteczność pracy urządzenia, chociaż oczywiście im większa moc, tym wyższe też późniejsze rachunki za prąd. Wydajniejsza praca pozwala jednak szybciej skosić daną przestrzeń, więc także i wcześniej zakończyć pracę. W związku z tym powinno się szukać urządzeń o możliwie jak najwyższej mocy. W naszym zestawieniu najwyższą mocą wyróżniają się modele Nac Le18-40-Pb-S i Hecht 1803. Ich moc to 1800 W. Z kolei model Stiga Collector 39 E i kosiarka Bosch Arm 37 Ergo-Flex posiadają moc 1400 W. Najgorzej pod tym względem wypada kosiarka elektryczna Makita Elm3711, z mocą wynoszącą 1300 W. Lepsza jest kosiarka z napędem czy bez? Wersja elektryczna z napędem zwalnia od konieczności pchania urządzenia – użytkownik jedynie steruje nim, by dokładnie skosić trawę. W naszym zestawieniu jedynie kosiarka Hecht 1803 posiada napęd. Maksymalna prędkość, osiągana przez nią, to 3,6 km/h.

 

 

Najlepsze kosiarki do trawy – podsumowanie

Wybór odpowiedniej kosiarki elektrycznej nie jest łatwy, ponieważ w sprzedaży jest obecnie wiele bardzo dobrych modeli. Najważniejsze cechy każdej takiej kosiarki to moc, ewentualny napęd, szerokość robocza, wysokość cięcia oraz waga. Warto zwrócić uwagę na stopnie koszenia – im więcej, tym lepiej. Dobrze także, by kosiarka była wyposażona w centralną dźwignię, która umożliwia szybką zmianę stopnia koszenia. Najwięcej (aż 5 stopni) posiadają modele Nac Le18-40-Pb-S i Bosch Arm 37 Ergo-Flex. Oczywiście, wiele potencjalnych kupców będzie także zwracało uwagę na cenę. Każdy chciałby kupić kosiarkę, która będzie dobrej jakości, a jednocześnie nie będzie trzeba na nią wydać zbyt wiele. Najtańszym sprzętem w naszym rankingu kosiarek elektrycznych jest urządzenie Nac Le18-40-Pb-S.