Aktualizacja: Styczeń 2023

Chociaż nikt z nas nie przepada za myciem mopem, to na pewno każdy z nas czerpie przyjemność patrząc na czyste i higieniczne powierzchnie naszych podłóg. To właśnie najlepsze mopy parowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby doskonale radzić sobie z bakteriami, wspomagać czyszczenie generowaną parą i tworzonym ciepłem zabijać potencjalne wirusy na każdej mytej powierzchni. W naszym artykule znajdziesz ranking najlepszych mopów parowych na sezon 2021, które nie potrzebują do czyszczenia nic więcej niż odrobiny wody, dzięki czemu nie tylko sprawimy, że mycie paneli będzie przyjemniejsze, ale dodatkowo zaoszczędzimy na detergentach!

Najtańsza Alternatywa
Najtańszy mop parowy Vileda Steam
Vileda Steam

Rozwiń

Nasz Wybór
Nasz faworyt - mop parowy Karcher SC 3
Karcher SC 3

Rozwiń

Najlepszy Zamiennik
mop elektryczny Ariete 4164
Ariete 4164

Rozwiń


Jaki jest najlepszy mop parowy? Ranking elektrycznych mopów na parę na rok 2021

W rankingu mopów parowych wybraliśmy dla Was łącznie 5 bardzo dobrych produktów, które cieszą się popularnością w polskich domach. Jednak zdajemy sobie sprawę jak mało czasu można aktualnie poświęcić na czytanie długich artykułów, dlatego wybraliśmy 3 produkty, które zdecydowanie sprawdzą się dla większości czytelników! Naszym faworytem został mop Karcher SC 3, który mimo odrobiny wyżej ceny, wyróżnia się największą możliwą jakością, która zagwarantował lider tego typu sprzętów. Dla osób, które chciałyby trochę zaoszczędzić – wybraliśmy dwa dodatkowe produkty, które choć posiadają trochę gorsze parametry, poradzą sobie w codziennym użytkowaniu!

Porównanie najlepszych mopów na parę w roku 2021 (lepsze niż w 2020!):

  1. Vileda Steam
  2. Karcher SC 3
  3. Ariete 4164
  4. Black&Decker FSMH1351SM
  5. Poradnik wyboru mopa parowego

1. Vileda Steam

Najczęściej wybierany mop parowy Vileda Steam
Mop parowy Vileda Steam to urządzenie cieszące się dosyć sporą popularnością. I trudno się temu dziwić, gdyż produkt marki Vileda charakteryzuje się wieloma zaletami, które zostały docenione przez szeroką rzeszę użytkowników.

JAKOŚĆ

CENA

Jedną z podstawowych zalet, jakimi wyróżnia się mop elektryczny Vileda jest bardzo duża skuteczność usuwania wszelkich zabrudzeń oraz bakterii. W dużym stopniu wpływa na to moc urządzenia – 1550 W zapewnia odpowiednie ciśnienie i wysoką temperaturę pary. Badania przeprowadzone w niezależnym instytucie badawczym wskazują, iż urządzenie pozwala pozbyć się nawet 99% zarazków — i to bez użycia jakichkolwiek detergentów. I to własnie ta cecha — czyli czyszczenie bez użycia środków chemicznych — jest bardzo istotną zaletą produktu Vileda. Mop parowy tej marki nie wymaga użycia żadnego płynu do czyszczenia — co sprawia, iż sprzątanie jest nie tylko bezpieczne, ale także dużo bardziej ekonomiczne (wszak koszt zakupu środków do czyszczenia potrafi być całkiem wysoki), a mop Vileda Steam zapewnia niemal higieniczną czystość przy użyciu niewielkiej ilości wody. Dodatkowym bonusem są dwa wkłady ze 100% mikrofibry, które zapewniają bezpieczne czyszczenie nawet najbardziej delikatnych powierzchni. I chociaż niektórzy użytkownicy podkreślają, iż urządzenie czasami pozostawia smugi, to jednak zdecydowana większość opinii wskazuje na wysoką skuteczność produktu.

Mopy parowe Vileda charakteryzują się dużą funkcjonalnością i ergonomicznością. Podobnie jest w przypadku modelu Vileda Steam. Mop parowy tej marki nie tylko nadaje się do czyszczenia wielu rodzajów powierzchni (na przykład paneli, płytek lub podłóg drewnianych), ale jest także wyposażony w dodatkową nakładkę przeznaczoną do czyszczenia dywanów. To jednak nie wszystko, co oferuje marka Vileda. Mop elektryczny posiada również trójkątny kształt i przegub 180°, co znacząco ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc — na przykład narożników czy powierzchni pod meblami lub pomiędzy nimi. I chociaż stosunkowo krótki przewód (o długości 6 metrów) przez niektórych jest uznawany za spory minus, to trzeba tu podkreślić fakt, iż mop Vileda Steam jest nieduży i lekki (waży 2,3 kg), co sprawia, iż przeniesienie go w inne miejsce i podłączenie do innego kontaktu nie jest zbyt uciążliwe.

Parowy mop Vileda — oprócz skuteczności, ergonomiczności i funkcjonalności — posiada jeszcze kilka innych zalet, które są doceniane przez użytkowników. Wśród takich plusów można wymienić szybkie rozgrzewanie (urządzenie jest gotowe do pracy już w 15 sekund), szeroki zakres regulacji mocy pary (co pozwala dostosować tryb pracy do aktualnie czyszczonych powierzchni), wskaźnik wskazujący gotowość mopa do pracy czy pojemny zbiornik (400 ml), który umożliwia umycie niewielkiego mieszkania na jednym napełnieniu. Dodatkowo urządzenie charakteryzuje się łatwą i bardzo intuicyjną obsługą — co na pewno docenią osoby chwalące sobie prostotę działania.

To nadal nie wszystko, co oferuje marka Vileda. Mop parowy Steam należy do modeli niedrogich — co także wpływa na jego popularność. Wszystkie te cechy sprawiają, że mop parowy Vileda Steam to urządzenie, które na pewno spełni oczekiwania wielu użytkowników. Jest to produkt wydajny, ergonomiczny, funkcjonalny, poręczny, ekonomiczny i bardzo skuteczny. I chociaż niektórzy wskazują na jego niewielkie mankamenty, to jednak stosunek ceny do jakości powoduje, iż warto się nim zainteresować.

Vileda Mop parowy Steam

Mop parowy Vileda Steam to najczęściej wybierany mop parowy wśród użytkowników

Zalety
W 15 sekund gotowy do pracy
Ergonomiczny przegub 180°
Trójkątna głowica ułatwia sprzątanie w trudnych miejscach
Nakładka do czyszczenia dywanów w zestawie
Szeroki zakres regulacji mocy pary
Wysoka moc (1550 W)
Wskaźnik informujący o gotowości urządzenia do pracy
Lekki, waży zaledwie 2,3 kg
Niska cena
Bardzo wydajny
Wady
Nieliczne opinie wskazują, że czasem zostawia smugi na podłodzie

Kup na Allegro

 

2. Karcher SC 3

Nasz faworyt - mop parowy Karcher SC 3
Mop parowy Karcher SC 3 to uniwersalne i bardzo wszechstronne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w codziennym sprzątaniu. Skuteczność, wydajność, funkcjonalność, dobre parametry, bogate wyposażenie i prostota obsługi — to podstawowe zalety, jakimi charakteryzuje się mop elektryczny Karcher.

JAKOŚĆ

CENA

Zdecydowana większość użytkowników produktów marki Karcher wskazuje na ich bardzo wysoką skuteczność. Podobnie jest w przypadku omawianego mopa. Parownica Karcher SC 3 (i to zarówno Karcher SC 3 EasyFix, jak i Karcher SC 3 Premium) charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami, które decydują o wysokiej jakości sprzętu. Mop parowy Karcher SC 3 to model o dużej mocy (1900 W), która gwarantuje skuteczną walkę z najcięższym i najbardziej uciążliwym brudem, a gorąca para wodna wyrzucana pod ciśnieniem 3,5 bar nie tylko ułatwia pozbywanie się wszelkich zanieczyszczeń, ale także usuwa większość bakterii i roztoczy znajdujących się na czyszczonej powierzchni. Jednocześnie warto wspomnieć o tym, iż myjka parowa SC 3 działa bez użycia detergentów, co z jednej strony zapewnia oszczędności w budżecie domowym, a z drugiej — pomaga dbać o środowisko.

Wysoka skuteczność to podstawowa, ale nie jedyna zaleta marki Karcher. Mop parowy SC 3 dodatkowo charakteryzuje się bogatym wyposażeniem, który umożliwia czyszczenie bardzo różnorodnych powierzchni. W skład zestawu wchodzi wiele akcesoriów — na przykład standardowa dysza podłogowa, dysza punktowa (umożliwiająca usuwanie zabrudzeń z krawędzi, szczelin czy rogów), dysza ręczna (pozwalająca na wyczyszczenie mebli, płytek ściennych, okapów, luster czy kabin prysznicowych) czy okrągła szczotka. Jednocześnie elektryczny mop Karcher jest uzupełniony o ściereczki do poszczególnych dysz oraz filtr odkamieniający, który nie tylko przyczynia się do większej skuteczności czyszczenia, ale także zapewnia dłuższą żywotność samego urządzenia.

Co jeszcze wyróżnia urządzenie marki Karcher? Mop elektryczny SC 3 jest bardzo funkcjonalnym i wygodnym urządzeniem. Do jego podstawowych zalet można zaliczyć: możliwość regulacji pary (co pozwala dostosować moc parownicy do konkretnej powierzchni), szybkie nagrzewanie się (urządzenie jest gotowe do pracy po upływie zaledwie 30 sekund), zbiornik o pojemności 1 litra (co według producenta pozwala na umycie pomieszczenia o powierzchni około 75 m2), wkłady na rzep (co umożliwia ich szybki demontaż — na przykład w celu uprania) czy ruchomy przegub (który bardzo ułatwia czyszczenie trudno dostępnych powierzchni — na przykład pod meblami). Dodatkowo warto wspomnieć o tym, iż myjka Karcher SC 3 charakteryzuje się wyjątkowo prostą i bezproblemową obsługą — co także należy zaliczyć do plusów.

Przedstawiając zalety opisywanego modelu, nie wolno pominąć też pewnych mankamentów, jakie posiada produkt marki Karcher. Parownica SC 3 charakteryzuje się małym zasięgiem — wąż z dyszą nie przekracza 2 metrów, natomiast sam przewód posiada jedynie 4 metry długości. Dodatkowo mop jest stosunkowo drogi — jego cena to co najmniej kilkaset złotych. Jednak biorąc pod uwagę dużą wydajność, skuteczność i bogate wyposażenie — jest to urządzenie, którego zakup na pewno warto rozważyć.

Zalety
Duża moc (1900 W) i wysokie ciśnienie (3,5 Bar) gwarantują skuteczną walkę nawet z najcięższym brudem
Gotowość urządzenia do pracy w 30 s
Bogaty zestaw akcesoriów: dysza ręczna, dysza punktowa, okrągła szczotka
Filtr anty-wapniowy w wkładzie
Regulacja mocy pary w rączce
Możliwość sprzątania zarówno podłogi jak i mebli
Pojemny zbiornik (1 l)
Wygodny demontaż wkładów z mikrofibry, dzięki rzepom
Wady
Krótki zasięg przewodów (2 m wąż z dyszą, 4 m przewód)
Wysoka cena

 Kup na Allegro

3. Ariete 4164

mop elektryczny Ariete 4164
Mop parowy Ariete 4164 to jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń, które pozwala na czyszczenie, dezynfekowanie i odplamianie bardzo wielu powierzchni. To, co wyróżnia ten produkt na tle innych mopów, to bardzo duża ilość akcesoriów, które pozwalają na niezwykle wszechstronne zastosowanie. To naturalnie nie wszystko — mop Ariete 4164 to efektywne i funkcjonalne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu.

JAKOŚĆ

CENA

Tym czym wyróżnia się mop Ariete 4164 wśród podobnych urządzeń na polskim rynku to jego wysoka moc (1500 W) i wysokie ciśnienie (dochodzące do 4 bar). Takie parametry umożliwiają czyszczenie nawet najbardziej opornych zabrudzeń i usuwanie niemal w 100% wszelkich mikroorganizmów, drobnoustrojów i bakterii. Docenią to zwłaszcza alergicy, dla których nawet niewielka ilość szkodliwych mikrobów może być wielkim utrapieniem. I co warte podkreślenia — odkurzacz parowy Ariete (podobnie jak zdecydowana większość takich urządzeń) nie wymaga zastosowania żadnych detergentów ani środków chemicznych. Dzięki temu produkt jest nie tylko ekologiczny, ale także bardzo oszczędny.

Bardzo dobre parametry w zakresie mocy i ciśnienia to nie jedyne zalety, które wyróżniają model marki Ariete. Mop parowy tego producenta wyróżnia się bardzo dużą ilością różnorodnych akcesoriów, dzięki którym można wyczyścić niemal każdą powierzchnię. W zestawie dostępne są nie tylko standardowe końcówki do mycia podłóg, ale także te przeznaczone do czyszczenia okien, fug, dywanów, kaloryferów, piekarników czy tapicerek. Co więcej — mop parowy wielofunkcyjny Ariete umożliwia również odświeżanie i prasowanie ubrań oraz czyszczenie garnków i naczyń, a dodatkowa końcówka szczelinowa pozwala skierować silny strumień pary dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. Tak wysoka funkcjonalność urządzenia umożliwia perfekcyjnie zadbać o czystość w całym domu. Pewnym minusem dla niecierpliwych użytkowników może być czas oczekiwania na gotowość urządzenia do pracy, który wynosi około 60 sekund — jednak nie jest to wada, która w jakikolwiek sposób dyskwalifikuje urządzenie.

Mop parowy Ariete 4164 to urządzenie, które charakteryzuje się nie tylko skutecznością i funkcjonalnością, ale także dużą wygodą stosowania. Tutaj warto podkreślić niewielką wagę urządzenia — mop Ariete waży niespełna 2 kg. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza przy dużych powierzchniach, gdzie przenoszenie mopa może okazać się konieczne. Dodatkowo produkt posiada regulację pary, uchwyt na kabel (co zapobiega jego plątaniu się podczas sprzątania) oraz odpinaną rękojeść (co nie tylko pozwala czyścić trudno dostępne zakamarki, ale także ułatwia przechowywanie). Na uwagę zasługuje także fakt, iż urządzenie można przechowywać w pionie, co pozwala zaoszczędzić całkiem sporo miejsca. Dodatkowo o wygodzie stosowania decyduje także łatwa obsługa i stosunkowo długi czas pracy na jednym zbiorniku wody — pojemność 350 ml powinna starczyć na około 20 minut nieprzerwanej pracy. Jedynym mankamentem w kontekście funkcjonalności wydaje się stosunkowo krótki kabel — według wielu użytkowników przewód o długości 5 metrów jest niewystarczający i wymaga podpinania urządzenia do kolejnych gniazdek.

Jak całościowo prezentuje się produkt marki Ariete? Steam Mop 4164 10w1 to urządzenie, które na pewno zasługuje na zainteresowanie. Jest nie tylko skuteczne i efektywne, ale także funkcjonalne i bardzo wygodne. I chociaż mop nie jest pozbawiony kilku mankamentów (chociażby długi czas nagrzewania i stosunkowo krótki kabel), to na pewno zasłużenie cieszy się sporą popularnością. Co więcej, nie należy do najdroższych urządzeń tego typu — co także decyduje o tym, iż jest to produkt cieszący się dużym zainteresowaniem.

Zalety
Dużą moc (1500 W) i w wysokie ciśnienie (3 Bar) gwarantują skuteczną walkę nawet z najcięższym brudem
Lekki – waży zaledwie 1,9 kg
Posiada wiele akcesoriów do sprzątania różnych elementów (meble, tapicerka, piekarniki, podłoga itd)
Posiada odpinaną rękojeść, ułatwiającą czyszczenie trudno dostępnych miejsc
Możliwość przechowywania w pionie
Regulacja mocy pary
Około 20 minut pracy na jednym zbiorniku
Uchwyt na kabel
Wady
Krótki przewód, tylko 5 metrów
Długi czas oczekiwania na gotowość urządzenia do pracy

Kup na Allegro

4. Black&Decker FSMH1351SM

Black&Decker FSMH1351SM
Mop parowy Black&Decker FSMH1351SM 11 w 1 jest określany przez producenta jako rewolucja w czyszczeniu parowym. I trudno się z tym nie zgodzić, gdyż urządzenie to — wyposażone w tak wiele końcówek i akcesoriów — znacznie przekracza możliwości i zastosowanie standardowego mopa. Posiadając takie urządzenie, można posprzątać niemal wszystko — od podłóg, poprzez armaturę kuchenno – łazienkową, aż do tapicerki na ulubionych meblach. To bardzo funkcjonalny produkt, który na pewno sprawdzi się w każdym domu.

JAKOŚĆ

CENA

Czym wyróżnia się produkt Black&Decker? Mop parowy tej marki to przede wszystkim bardzo rozbudowany zestaw, który pozwala na wyczyszczenie niemal każdej powierzchni. Użytkownik urządzenia ma do dyspozycji nie tylko szczotki z różnymi wkładami (małym, dużym i drucianym), ale także gumową wycieraczkę do szyb i specjalną rękawicę parową SteaMitt. Dzięki temu mop może być użyty nie tylko do umycia podłogi, ale także do wyczyszczenia kabiny prysznicowej, baterii kuchennej, lustra, tapicerki, fug bądź piekarnika lub grilla. Dodatkowo urządzenie może być wykorzystane do odświeżenia czy uprasowania garderoby. Na uwagę zasługuje również specjalna rękawica parowa SteaMitt, która pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób można umyć armaturę, zlew, glazurę i niemal każdą inną powierzchnię. Jednocześnie producent oferuje w zestawie kilka nakładek z mikrofibry (do poszczególnych końcówek). Jak widać, myjka parowa Black&Decker to kompletne urządzenie z pełnym wyposażeniem.

Bogate wyposażenie to bardzo duży, ale nie jedyny plus, jakim wyróżnia się produkt Black&Decker. Parownica oferowana przez tą firmę jest bardzo rozbudowana pod względem technologicznym. Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim tak zwane uderzenie pary na żądanie, które zwiększa jej ilość aż o 40% (a tym samym pozwala wyczyścić nawet najbardziej uporczywy brud czy tłuszcz i to bez użycia środków chemicznych). Zastosowanie technologii Autoselect gwarantuje natomiast optymalną emisję pary – w zależności od konkretnego typu powierzchni. Wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik wyboru.

Co jeszcze zasługuje na uwagę w tym modelu mopa parowego? Otóż urządzenie posiada ręczny oczyszczacz parowy (który można odłączyć), system antywapienny (zabezpieczający przed osadzaniem się kamienia) oraz nakładkę wielokrotnego użycia wykonaną w technologii Easy Glide (umożliwiającą bardzo głębokie czyszczenie). Czego chcieć więcej? Ten mop parowy to naprawdę urządzenie do zadań specjalnych!

Przedstawiając tak wiele zalet mopa parowego Black&Decker, nie można pominąć także tego, iż jest to urządzenie bardzo funkcjonalne i wygodne w użyciu. Nagrzewa się zaledwie w 15 sekund, posiada dosyć pojemny zbiornik (500 ml), charakteryzuje się długim czasem pracy na jednym zbiorniku (około 20 minut) i jest wyposażony w kabel o długości 6 metrów. Dodatkowo jest prosty w obsłudze – co także należy zaliczyć do jego zalet.

Mop parowy Black and Decker to urządzenie, które niewątpliwie zasługuje na uwagę – zwłaszcza tych osób, które cenią sobie wysoką funkcjonalność. Jednak sporym minusem tej parownicy jest jej cena – ten model należy do jednych z najdroższych na rynku. Jednak koszt zakupu produktu na pewno wynagrodzi jego jakość i uniwersalność – i chociażby dlatego warto zwrócić na niego uwagę.

Zalety
Gotowy do użycia w 15 sekund
Bardzo rozbudowany zestaw zwiększający jego funkcjonalność
Długi czas pracy na jednym zbiorniku (około 20 min)
Odłączany oczyszczacz parowy umożliwiający czyszczenie ręczne
Filtr wapniowy
Nadaje się również do prasowania i odświeżania garderoby
Wady
Wysoka cena – najdroższy mop parowy w zestawieniu

Kup na Allegro