Jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza? Ranking myjek ciśnieniowych

Aktualizacja: Kwiecień 2020

 1. Karcher K5 Premium
 2. Parkside PHD 150 G4
 3. Bosch AdvancedAquatak 160
 4. Stihl 109
 5. Lavor Galaxy 180
 6. Poradnik wyboru myjki ciśnieniowej

Porównanie najlepszych myjek wysokociśnieniowych:

ModelCenaCiśnienie robocze [Bar]
Typ napęduWydajność [l/h]Długość węża [m]
Maksymalna temperatura wody [°C]
Moc napędu [W]
Wymienne dysze w zestawie
Karcher K5 Premium
Sprawdź cenę »145
Elektryczny
500
8402100
Tak
Parkside PHD 150 G4
Sprawdź cenę »150Elektryczny
45010Brak danych2100
Tak
Bosch AdvancedAquatak 160Sprawdź cenę »160Elektryczny5808402600
Tak
Stihl 109Sprawdź cenę »110Elektryczny4407401700
Tak
Lavor Galaxy 180
Sprawdź cenę »180Elektryczny5108402500Tak

Najlepsze myjki ciśnieniowe – Ranking myjek wysokociśnieniowych 2020

 

1. Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Premium Kliknij aby kupić »

Karcher-K5-PremiumKarcher K5 to niezwykle funkcjonalne urządzenie, którego zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do mycia samochodu. Bardzo dobre parametry i bogaty zestaw sprzedażowy czynią ten model jedną z atrakcyjniejszych propozycji na rynku

Myjka Karcher, model K5, charakteryzuje się wysokim ciśnieniem roboczym 145 barów. W połączeniu z wysoką wydajnością ciśnienia wody (myjka Karcher K5 jest w stanie przetłoczyć 500 litrów wody na godzinę), przekłada się to na bardzo szerokie zastosowanie opisywanego urządzenia. Karcher K5 Full Control bez problemu poradzi sobie z myciem samochodu, czyszczeniem fug na balkonie lub tarasie i ze sprzątaniem pomieszczeń, w których przeprowadzono remont.

Tak duże możliwości nie zdałyby się na zbyt wiele, gdyby lanca nie mogła dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Na szczęście, producent nie zapomniał o tym bardzo istotnym szczególe. Myjka ciśnieniowa Karcher K5 została wyposażona w 8-metrowy wąż, dzięki czemu użytkownik może łatwo sięgnąć nawet do najbardziej niedostępnych zakamarków.

Jak przedstawia się zestaw sprzedażowy Karcher? Myjka K5 została wyposażona w niezwykle praktyczną dyszę rotacyjną. Element ten odpowiada za wytworzenie wysokiego ciśnienia wody i zapewnia punktowy natrysk strumienia. Takie udogodnienie okaże się niezastąpione w sytuacji, w której zajdzie konieczność usunięcia wyjątkowo opornego brudu. Karcher K5 Compact zawiera też lancę Vario Power. Ten element jest przeznaczony do czyszczenia mniejszych i bardziej delikatnych powierzchni. Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji ciśnienia natrysku użytkownik zyskuje pewność, że woda nie uszkodzi mytego elementu.

Myjki ciśnieniowe Karcher są znane z funkcjonalnych rozwiązań i nie inaczej jest w przypadku opisywanego modelu. Karcher K5 Premium ma na wyposażeniu funkcjonalny system Plug ‘n’ Clean. Rozwiązanie to umożliwia dozowanie detergentu czyszczącego bezpośrednio z opakowania, co eliminuje konieczność aplikacji środka do dedykowanego pojemnika — rozwiązanie proste i niezwykle funkcjonalne.

Niezwykle przydatnym dodatkiem, w jaki wyposażona została myjka Karcher K5 Home, jest filtr wyłapujący wszystkie obecne w wodzie zanieczyszczenia. Urządzenie tłoczy wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem, więc każde ziarno piasku i inne drobne elementy, mogłyby uszkodzić czyszczoną powierzchnię, np. lakier mytego samochodu. W przypadku modelu Karcher K5 Full Control Home, takie ryzyko nie występuje.

A co z wadami opisywanego modelu? Samo urządzenie charakteryzuje się solidnością i wysoką jakością wykonania, jednak tego samego nie można powiedzieć o niektórych elementach zestawu. Jak wynika z opinii niektórych użytkowników, akcesoria po systematycznym korzystaniu bywają awaryjne.

Jak działa myjka wysokociśnieniowa Karcher K 5 Full Control

Myjka ciśnieniowa Karcher K5 Premium to najczęściej wybierana myjka wysokociśnieniowa wśród użytkowników

Karcher K5 Premium

Zalety

Zalety
 • Wysoka wydajność tłoczenia wody (500 l/h)
 • Wysokie ciśnienie robocze (145 bar)
 • System Plug’n’Clean umożliwia podawanie środka czyszczącego bezpośrednio z opakowania
 • 8 metrowy wąż, ułatwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc
 • Zawiera dyszę rotacyjną, wytwarzającą wysokie ciśnienie co umożliwia punktowe mycia
 • Lanca Vario Power umożliwia szeroką regulację ciśnienia idealna do czyszczenia mniejszych i delikatniejszych powierzchni
 • Zawiera filtr uniemożliwiający wydostawanie się zanieczyszczeń z wody

Wady

Wady
 • Zdarzały się opinie o awaryjności akcesoriów dołączonych do zestawu

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

2. Myjka wysokociśnieniowa Parkside PHD 150 G4 Kliknij aby kupić »

Parkside-PHD-150-G4Myjka ciśnieniowa Parkside PHD 150 G4 to produkt tworzony specjalnie dla sieci sklepów Lidl. Jak każdy produkt sygnowany marką Parkside, charakteryzuje się niezwykle korzystną ceną, solidnym wykonaniem i wysokim stopniem użyteczności. Jakie jeszcze zalety przedstawia myjka z Lidla?

Myjka ciśnieniowa Lidl Parkside PHD 150 G4 charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy — ciśnienie robocze to aż 150 barów, a wydajność tłoczenia – 450 l/h. Sprawia to, że stosunkowo niedrogi produkt, bez trudu poradzi sobie z tymi samymi zadaniami, co droższa konkurencja. Myjka Parkside sprawnie czyści nawet mocno zabrudzoną karoserię samochodu, radzi sobie z czyszczeniem fug na tarasie i z łatwością doczyści pomieszczenia po remoncie.

Jakie jeszcze zalety przedstawia urządzenie sygnowane marką stworzoną przez Lidl? Myjka ciśnieniowa Parkside PHD 150 G4 jest wyposażona w aluminiową pompę, która wykazuje bardzo dużą wytrzymałość, także na działanie gorącej wody. Po stronie plusów należy też zapisać bardzo długi, bo aż 10-metrowy, wąż i kabel o długości 5 metrów. Sprawia to, że myjka Parkside Lidl z łatwością dotrze do nawet najbardziej niedostępnych miejsc i może pracować w znacznej odległości od źródła zasilania. Nie zabrakło też praktycznego bębna do nawijania przewodu. Rozwiązanie to sprawia, że regulacja długości jest łatwa, a nadmiar kabla nie „plącze się” pod nogami użytkownika.

Zestaw akcesoriów to kolejna kwestia, o którą zadbał Parkside. Myjka ciśnieniowa PHD 150 G4 jest sprzedawana m.in. z praktyczną szczotką do mycia, z obrotową dyszą, zapewniającą bardzo szeroki zakres regulacji ciśnienia natrysku, z wygodnym uchwytem pistoletowym i ze specjalną igłą, która służy do czyszczenia dysz. Myjka ciśnieniowa z Lidla została wyposażona w pompę o mocy 2100 W. Taka wartość wystarczy, by nadać urządzeniu bardzo dobre parametry pracy, a przy okazji — dość oszczędnie obchodzi się z energią elektryczną. Niższa moc to niższy pobór prądu i w konsekwencji — niższe rachunki. W kontekście wysokiego ciśnienia i dużej wydajności należy to uznać za sporą zaletę. W tym miejscu nie kończy się lista zalet, jakie przedstawia Parkside. Myjka PHD 150 G4 jest najtańszą propozycją w zestawieniu. Biorąc pod uwagę solidność konstrukcji i więcej niż tylko zadowalające parametry, należy to uznać za bardzo duży plus. A co z minusami?

Myjka ciśnieniowa Parkside 2100 W to produkt bardzo dobry, jednak nie bez wad. Jak wynika z opinii użytkowników, zdarzają się awarie lancy — po pewnym czasie, element ten nielicznym użytkownikom zaczął przeciekać.

Parkside PHD 150 G4

Zalety

Zalety
 • Kabel zasilający o długości 5 metrów oraz 10 metrowy wąż, pozwalają na używanie sprzętu w znacznej odległości od gniazdka
 • Aluminiowa pompa, dzięki temu jest o wiele wytrzymalsza, również pod kątem gorącej wody
 • Bogaty zestaw akcesoriów
 • Wysokie ciśnienie robocze (150 bar)
 • Bęben na kabel ułatwiający regulację długości
 • Najniższa cena w zestawieniu

Wady

Wady
 • Zdarzały się awarie z przeciekającą lancą

Kup na Allegro

 

3. Bosch AdvancedAquatak 160 Kliknij aby kupić »

Bosch-AdvancedAquatak-160Myjka ciśnieniowa Bosch AdvancedAquatak 160 to najmocniejszy model w ofercie uznanego producenta. Dzięki bardzo dobrym parametrom opisywane urządzenie doskonale sprawdzi się nie tylko w domu i w ogrodzie, ale i w zastosowaniu przemysłowym.

Spośród wszystkich modeli, ujętych w zestawieniu, myjka Bosch charakteryzuje się najwyższą wydajnością pracy — opisywany model jest w stanie przepompować aż 580 litrów wody na godzinę. Także w kwestii ciśnienia roboczego, myjka ciśnieniowa Bosch Professional nie pozostawia nic do życzenia — wartość na poziomie 160 barów jest drugim najlepszym rezultatem w rankingu. W rezultacie urządzenie może być używane nawet w halach przemysłowych. Pomimo bardzo wysokich parametrów pracy, myjka wysokociśnieniowa Bosch nadal pozostaje kompaktowym urządzeniem. To zasługa niewielkiego, ale bardzo wydajnego, bo legitymującego się mocą 2600 W, silnika.

Myjki ciśnieniowe Bosch to bardzo przemyślane urządzenia, a model AdvancedAquatak 160 potwierdza to w stu procentach. Urządzenie ma na wyposażeniu wygodny uchwyt (wykonany z metalu, co gwarantuje dużą wytrzymałość) i duże koła, które ułatwiają jego transport. Wąż wysokociśnieniowy (zbrojony wytrzymałą stalą) ma długość 8 metrów, a przewód zasilający – 5 metrów. Sprawia to, że myjka może być używana nawet w znacznej odległości od źródła zasilania. Praktycznym dodatkiem jest bęben, służący do nawijania węża. Element ten został wyposażony w korbę, co stanowi spore ułatwienie, zwłaszcza w kontekście znacznej długości przewodu wysokociśnieniowego. Jakie akcesoria znajdują się w zestawie sygnowanym marką Bosch? Myjka AdvancedAquatak 160 współpracuje z wysokociśnieniowym pistoletem spryskującym, ze stałą dyszą Jet-Fan, z wysokociśnieniową dyszą i z trzema lancami — F 016 F04 462, Vario Jet-Fan i z lancą obrotową.

Niezwykle praktycznym dodatkiem jest wysokociśnieniowa pianownica, o pojemności aż 550 ml, która umożliwia błyskawiczną aplikację detergentu na czyszczoną powierzchnię. Warto podkreślić, że standardowe akcesoria zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, co pozwala przypuszczać, że posłużą przez długi czas. Bosch AdvancedAquatak jest urządzeniem bezpiecznym dla czyszczonej powierzchni. Myjka ma na wyposażeniu metalowy filtr, który wyłapuje obecne w wodzie zanieczyszczenia i przez to — nie dopuszcza do powstania zarysowań, odprysków i innych zniszczeń. Jakie wady przedstawia Bosch? Myjka ciśnieniowa AdvancedAquatak 160 to wysokiej klasy urządzenie, które stawia na wydajność, efektywność i jakość. W przypadku tego modelu trudno jest wskazać na konkretne wady. Jedynym realnym minusem jest cena, najwyższa w naszym zestawieniu.

Bosch Advancedaquatak 160

Zalety

Zalety
 • Wąż o długości 8 metrów oraz 5 metrowy przewód pozwolą na użycie urządzenia nawet w najbardziej oddalonych miejscach
 • Wysokie ciśnienie robocze (160 bar) oraz wydajność pompy 580 l/h
 • Bęben z korbą na wąż wysokociśnieniowy
 • Wysokociśnieniowa pianownica o pojemności 550 ml
 • Duży asortyment dysz i innych akcesoriów
 • Wąż wysokociśnieniowy jest zbrojony stalą

Wady

Wady
 • Wysoka cena – najdroższa myjka ciśnieniowa w zestawieniu

Kup w Media Expert Kup na Allegro

4. Stihl 109 Kliknij aby kupić »

Stihl-109Myjka ciśnieniowa Stihl, model 109, to urządzenie dedykowane do pracy w gospodarstwie domowym, w którym nie brakuje praktycznych rozwiązań. Wysoka jakość wykonania i bogaty zestaw akcesoriów to cechy, przemawiające na korzyść opisywanego modelu.

Myjka Stihl 109 została zaprojektowana w sposób, który zdecydowanie ułatwia pracę. Urządzenie jest wyposażone w praktyczny uchwyt wykonany z aluminium, o konstrukcji teleskopowej. Element ten sprawia, że transportowanie urządzenia jest bardzo łatwe (uchwyt jest wytrzymały i może być łatwo dostosowany do wzrostu osoby używającej myjki). Kolejnym praktycznym udogodnieniem jest komora służąca do przechowywania dysz natryskowych. Rozwiązanie to sprawia, że użytkownik ma pod ręką wszystkie niezbędne elementy zestawu, a podczas przechowywania, chroni akcesoria przed zabrudzeniem.

Jakie jeszcze zalety przedstawia Stihl? Myjka 109 została wyposażona w 7-metrowy wąż ciśnieniowy z szybkozłączką. Znaczna długość węża umożliwia wykonywanie pracy na wysokości i z dala od źródła zasilania. Dzięki szybkozłączce, wymiana dyszy jest szybka i niezwykle łatwa. Kolejnym praktycznym dodatkiem, który myjka wysokociśnieniowa Stihl ma na wyposażeniu, jest obrotowy uchwyt na przewód sieciowy. Udogodnienie to sprawia, że zwijanie kabla trwa dosłownie chwilę.

Myjki ciśnieniowe Stihl są znane z bardzo funkcjonalnych rozwiązań i nie inaczej jest w przypadku modelu 109. Opisywane urządzenie zostało wyposażone w dwutorowy system podawania detergentów myjących i pielęgnacyjnych – środek może być dozowany z zewnętrznego pojemnika lub za pośrednictwem węża ssącego. Sprawia to, że użytkownik może wykorzystać nawet duży zasobnik, bez konieczności przelewania jego zawartości do mniejszego zbiornika.

Jak przedstawia się wyposażenie seryjne, oferowane przez Stihl? Myjka ciśnieniowa RE 109 jest sprzedawana w zestawie z dyszą płaską, pistoletem natryskowym i z dyszą rotacyjną. Dysza płaska daje możliwość regulacji ciśnienia wody i jest przeznaczona do szybkiego i efektywnego czyszczenia dużych powierzchni. Pistolet jest wyposażony w szybkozłącze i w złącze skrętne. Takie rozwiązanie sprawia, że wąż myjki jest zabezpieczony przed skręceniem, a użytkownik przez cały czas ma do dyspozycji jego pełną długość. Dysza rotacyjna, w którą jest wyposażona myjka wysokociśnieniowa Stihl, służy przekształceniu strumienia punktowego w szybko wirujący. Sprawia to, że Stihl 109 z łatwością poradzi sobie nawet z dużymi powierzchniami.

Mówiąc o wadach, jakie przedstawia myjka Stihl RE 109, na pierwszym miejscu należy wymienić niską wydajność przepływu wody. W przypadku opisywanego modelu, wartość ta wynosi 440 l/h, co stanowi najgorszy wynik w zestawieniu. Równie istotnym minusem jest też niskie ciśnienie robocze (tylko 110 barów).

Stihl 109

Zalety

Zalety
 • 7 metrowy wąż wysokociśnieniowy
 • Obrotowy uchwyt na przewód sieciowy
 • Środki czyszczące mogą być dozowane i zewnętrznego pojemnika oraz za pośrednictwem węża ssącego
 • Pistolet ze złączem skrętnym zabezpiecza wąż myjki przed zaplątaniem
 • W zestawie dysza rotacyjna
 • Niezawodność

Wady

Wady
 • Niski maksymalny przepływ wody (440 l/h) oraz ciśnienie robocze (110 bar)

Kup w Sklep Kup na Allegro

 

5. Lavor Galaxy 180 Kliknij aby kupić »

Lavor-Galaxy-180Myjka ciśnieniowa Lavor Galaxy 180 to urządzenie, które z łatwością spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. Włoski producent zadbał o bardzo dobre parametry pracy opisywanego modelu i o bardzo bogaty zestaw akcesoriów, które znacząco poszerzają zakres zastosowania myjki.

Myjka Lavor, model Galaxy 180, zapewnia bardzo wysokie ciśnienie robocze. W przypadku opisywanego modelu wartość ta wynosi aż 180 barów, co stanowi najlepszy wynik spośród wszystkich urządzeń, ujętych w naszym zestawieniu. Wydajność, jaką zapewnia myjka Lavor 180, to z kolei 510 l/h. Jest to drugi najlepszy rezultat w rankingu. Tak dobre parametry pracy (za które odpowiada pompa o mocy wynoszącej aż 2500 W) sprawiają, że myjki ciśnieniowe Lavor z łatwością radzą sobie nawet z bardzo opornym brudem i mogą być stosowane do mycia samochodów, ścian budynków, płytek tarasowych i pomieszczeń.

Co jeszcze potrafi Lavor? Myjka Galaxy 180 została wyposażona w zestawie w dyszę Patio Cleaner. Element ten umożliwia czyszczenie wielu płaskich powierzchni, w tym tarasów, patio i ścian (także wykonanych z kamienia lub z drewna) bez rozprysków. Wąż ciśnieniowy, który ma na wyposażeniu myjka wysokociśnieniowa Lavor, legitymuje się długością wynoszącą aż 8 metrów (drugi najlepszy rezultat w rankingu). Sprawia to, że Lavor Galaxy 180 bez problemu dociera do niedostępnych miejsc, a użytkownik może wykonywać pracę nawet w sytuacji, w której źródło zasilania jest znacznie oddalone. Bardzo praktycznym udogodnieniem jest bęben, który umożliwia nawinięcie węża. Ten pozornie niewiele znaczący drobiazg sprawia, że myjka ciśnieniowa Lavor jest bardzo łatwa w przechowywaniu i w transporcie. Duży plus należy się też za bardzo bogaty zestaw sprzedażowy.

Jakie akcesoria oferuje Lavor? Myjka ciśnieniowa Galaxy 180 jest dostępna w zestawie z pistoletem spryskującym (idealnym do wstępnego natrysku), dyszą z regulacją strumienia (odpowiednia do czyszczenia różnych powierzchni, od karoserii samochodu aż po ścianę budynku), lancą przedłużającą (pozwalającą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc), dyszą pianową (przy zastosowaniu odpowiedniego środka czyszczącego, może wytworzyć aktywną pianę) i z dyszą rotacyjną. Należy przyznać, że objętość zestawu robi spore wrażenie. O ile rozbudowany zestaw akcesoriów stanowi ogromną zaletę, to ich jakość niestety musi być odnotowana nie po stronie plusów, a minusów. Jak wskazują niektórzy użytkownicy, lance i inne elementy natryskowe, z czasem mogą ulec rozszczelnieniu. Nie każdy użytkownik przedstawia taką opinię, jednak warto zaznaczyć, że nie są to jednostkowe przypadki.

Lavor Galaxy 180

Zalety

Zalety
 • Wysokie ciśnienie robocze (180 bar)
 • Bęben na wąż ciśnieniowy
 • 8 metrowy wąż ciśnieniowy pozwala na używanie urządzenia w znacznej odległości od gniazdka
 • Wiele akcesoriów w zestawie
 • Wysoka wydajność przepływu wody (510 l/h)
 • Patio cleaner, przeznaczony do czyszczenia płaskich powierzchni bez rozprysków

Wady

Wady
 • Według użytkowników akcesoria są wykonane z niskiej jakości materiałów przez co zdarzały się rozszczelnienia sprzętu

Kup na Allegro

 

 

6. Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki wysokociśnieniowej?

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które znajdują wiele zastosowań w gospodarstwach domowych. Warto wiedzieć, że nie każdy model da sobie radę z każdym zadaniem. O ile większość dostępnych wariantów nadaje się do mycia samochodu, to czyszczenie kostki brukowej lub elewacji może okazać się zadaniem, wykraczającym poza możliwości przeciętnej myjki. Na jakie parametry urządzenia należy zatem zwrócić uwagę, żeby dokonać trafnego wyboru? Jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Myjka ciśnieniowa nieodłącznie kojarzy się z myciem samochodu. Rzeczywiście, większość nabywców, którzy mają zamiar wykorzystywać to urządzenie w warunkach domowych, kupuje je właśnie z takim zamiarem. Może jednak dojść do sytuacji, w której przed myjką staną inne, bardziej wymagające zadania. Wówczas, może się okazać, że urządzenie spisze się najwyżej miernie lub nie poradzi sobie wcale. Aby uniknąć rozczarowania, warto zwrócić uwagę na cechy, które predysponują dany model do miana bardzo dobrego. Nie tyczy się to wyłącznie myjek “do zadań specjalnych”. Należy bowiem wiedzieć, że niewłaściwie wybrane urządzenie może nieodwracalnie zniszczyć lakier samochodu, zatem nawet wybór modelu do podstawowego zastosowania powinien być oparty o rzetelną wiedzę. Jaka myjka ciśnieniowa będzie tą właściwą? Które parametry są istotne dla użytkownika? Ranking myjek ciśnieniowych zawiera odpowiedzi na każde z tych pytań.

 

Jaka myjka ciśnieniowa – jaką wybrać i dlaczego?

Myjki wysokociśnieniowe różnią się specyfikacją, a co za tym idzie — także przeznaczeniem. Zanim przejdziemy do omówienia kluczowych parametrów, warto zastanowić się, do jakich prac takie urządzenie może być wykorzystane? Zakup dobrej myjki ciśnieniowej do samochodu okazuje się trudnym wyborem dla przyszłego użytkownika. Takie urządzenie powinno legitymować się odpowiednim ciśnieniem roboczym, przy czy w tym przypadku, słowo „odpowiednie” oznacza nie za niskie i nie za wysokie. Lakier samochodowy to delikatna struktura i zbyt wysokie ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia jego powierzchni. Nawet jeżeli odpryski nie pojawią się od razu, to „potraktowana” wysokim ciśnieniem powłoka, z czasem może zacząć się wykruszać. Równie istotnym parametrem jest wydajność pompy, jednak oba te aspekty zostaną szczegółowo omówione w dalszej części tekstu.

Dobra myjka ciśnieniowa do samochodu musi być wyposażona w dyszę, emitującą szeroki strumień. Lance punktowe nie są odpowiednie do tego zastosowania. Dlaczego? To proste — skupiony strumień wody uszkodzi lakier, nawet jeżeli urządzenie generuje niskie ciśnienie. Karoseria bywa pokryta nie tylko kurzem lub błotem, ale i tłustymi osadami. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się myjka ciśnieniowa z pianownicą.

Myjka ciśnieniowa do kostki brukowej powinna legitymować się większym ciśnieniem. Wynika to z faktu, że tego typu materiały zwykle są mocno zabrudzone, a ze względu na ich odporność, mocny natrysk wody z pewnością im nie zaszkodzi. Takie urządzenie może być też wykorzystane do czyszczenia płytek tarasowych i fug. Myjka ciśnieniowa do domu powinna poradzić sobie także z czyszczeniem elewacji. Ze względu na różną wytrzymałość poszczególnych elementów wykończenia, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się model wydajny, ale z możliwością regulacji ciśnienia. Właśnie ta cecha definiuje najlepsze myjki ciśnieniowe — odpowiednio wydajny model, który zapewnia możliwość zmniejszenia lub zwiększenia siły natrysku, poradzi sobie z każdym z wymienionych zadań.

 

Ważne jest ciśnienie robocze i wydajność.

Ciśnienie robocze i wydajność pompy to jedne z najistotniejszych parametrów, w przypadku tego typu urządzeń. Oba sprowadzają się do jednego wspólnego mianownika, a jest nim napęd pompy. Myjka ciśnieniowa spalinowa to w tej chwili rynkowa nisza. Dużo większą popularnością cieszą się elektryczne myjki ciśnieniowe. Ranking obejmuje właśnie takie modele — zasilane prądem. Należy zaznaczyć, że ciśnienie pompy i ciśnienie robocze to dwa różne parametry. W pierwszym przypadku mowa jest o wartości generowanej przez samą pompę, a w drugim — o wartości ciśnienia wody wylatującego z dyszy i właśnie ta kwestia powinna interesować użytkownika w największym stopniu. Może się wydawać, że zakup myjki legitymującej się wysokim ciśnieniem roboczym to strzał w dziesiątkę. Temat ten jest jednak bardziej skomplikowany.

Tanie modele osiągają wysokie ciśnienie robocze przez jeden sprytny zabieg – producenci zwężają wylot dyszy. Jest to postępowanie o tyle niewłaściwe, że skupiony strumień nadaje się właściwie tylko do pracy z twardymi powierzchniami. Takiego urządzenia, nie można wykorzystać do czyszczenia samochodu lub miękkich elementów elewacji. Najlepsza myjka ciśnieniowa ta taka, w której wysokie ciśnienie robocze koresponduje z wysoką wydajnością. Oznacza to, że pompa jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość wody, aby móc wytworzyć silny i rozproszony strumień. Właśnie tak działają wysokiej klasy myjki ciśnieniowe.

Ranking obejmuje wyłącznie takie modele, w których ciśnienie robocze wynika z wysokiej wydajności. Najlepiej pod tym względem prezentuje się Bosch AdvancedAquatak 160, którego oznaczenie modelowe wyraża ciśnienie. 160 barów nie jest najlepszym wynikiem zestawienia (Lavor Galaxy 180 generuje 180 barów), ale osiąganym przy najwyższej wydajności, wynoszącej 580 l/h. Wróćmy na chwilę do napędu, warto wiedzieć, że nie każdy oferowany na tynku model to myjka ciśnieniowa na ciepłą wodę. Niektóre urządzenia nie mogą pracować z podgrzaną cieczą. Najczęściej, dopuszczalna temperatura wody to 40-50 stopni Celsjusza. Warto zwrócić na to uwagę, bowiem przekroczenie wartości granicznej może doprowadzić do uszkodzenia pompy.

 

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Zwróć uwagę na długość węża i kabla zasilającego

Profesjonalna myjka ciśnieniowa to urządzenie ciężkie. Nie należy rozpatrywać tego w kategoriach wady, bowiem mocny silnik ma wpływ na wagę modelu, jednak w sytuacji, w której myjkę należy przenieść, może okazać się to sporym wyzwaniem. Właśnie dlatego, długość węża wysokociśnieniowego i przewodu zasilającego to bardzo istotny parametr. Im dłuższy kabel, tym dalej od źródła zasilania może pracować urządzenie, z kolei odpowiednio długi wąż sprawia, że użytkownik może swobodnie przemieszczać się i dzięki temu, bez trudu docierać do oddalonych miejsc, bez konieczności przenoszenia ciężkiej myjki. Pod tym względem, bezkonkurencyjny okazuje się Parkside PHD 150 G4 10-metrowy wąż wysokociśnieniowy to spory atut tego niedrogiego modelu. Równie istotną cechą jest wysoka jakość wykonania węża. Najlepszym wyborem jest model zbrojony, odporny na plątanie i zginanie. Takie udogodnienie oferuje model Bosch AdvancedAquatak 160.

 

Jaka myjka ciśnieniowa do domu? Rozbudowany zestaw akcesoriów to duży atut

Kupując myjkę ciśnieniową, nie można nie zwrócić uwagi na dołączone do urządzenia akcesoria. Poza standardową lancą ciśnieniową, zestaw powinien obejmować także kolejne elementy — dyszę rotacyjną, przeznaczoną do usuwania opornych zabrudzeń, oraz element do mechanicznego czyszczenia – pianownicę lub szczotkę. Każde dodatkowe akcesorium to ogromny plus, który pozwala zaoszczędzić wydatków związanych z zakupem dodatkowych końcówek.

 

Podsumowanie

W zestawieniu ujęliśmy urządzenia, cieszące się dużym uznaniem użytkowników, których jakość jest poparta doświadczeniem producenta. Polecane modele charakteryzują się odpowiednim ciśnieniem i właściwą wydajnością do zastosowań domowych, bogatym zestawem akcesoriów i wysoką jakością wykonania. Zatem, jaka będzie najlepsza myjka ciśnieniowa? Ranking zawiera pełne informacje o każdym modelu, który nada się do wielu domowych zastosowań. Najbardziej wydajne urządzenia w zestawieniu, z powodzeniem mogą być używane w celach przemysłowych.